Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-05, 20:44   #2521
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez pikari Pokaż wiadomość
robisz peeling czy serum?

ja właśnie próbowałam zrobić peeling 10%...po 30 sekundach zmywałam, salicyl to prawdziwy killer...chyba lepiej będzie jak zrobię jakieś serum delikatne....macie może jakieś przepisy?
Z salicylem można robić peeling albo tonik (do 10%). Serum to po prostu 2% salicyla w oleju. Biochemia Urody ma takie, można też samemu zrobić tak jak opisywała Italiana.
Mnie serum jakoś nigdy nie interesowało. Po pierwsze jakoś tak uznałam, że 2% to dla mnie za mało, po drugie nie cierpię olejów.

Wczoraj przedobrzyłam. Chciałam usunąć suche skórki po peelingu, kupiłam sobie ścierkę peelingującą z mikrofibry i przejechałam po facjacie parę razy za dużo (zmyliła mnie miękkość tej szmatki). Rano obudziłam się z burakiem, który już na szczęście zszedł, ale zamiast usunąć skutki jednego łuszczenia, to zafundowałam sobie następne, bo na bank po tym podrażnieniu będę mieć znowu jaszczurkę
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 20:50   #2522
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez pikari Pokaż wiadomość
robisz peeling czy serum?

ja właśnie próbowałam zrobić peeling 10%...po 30 sekundach zmywałam, salicyl to prawdziwy killer...chyba lepiej będzie jak zrobię jakieś serum delikatne....macie może jakieś przepisy?
Serum olejowe ok.6% kwasu na mieszance oleju sezamowego z rycynowym.
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 21:09   #2523
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja ostatnio wyczytałam, że Rutinacea ma lewoskrętną postać witaminy C, ciekawe ile w tym prawdy
Ja znam z netu kilka wersji dot. skrętności witaminy c.
Pierwsza, eko, która zakłada, że kwas L-askorbinowy to lewoskrętna, najlepiej działając postać. Nie linkuję, bo w necie tego pełno.
Druga wersja z bloga farmaceutycznego, gdzie jeden z komentujących pisze:
"Skręcalność witaminy C czyli kwasu askorbinowego, na podstawie PubChem, wynosi +20,5-24° czyli jest prawoskrętna. Jeżeli jakaś substancja określana jest jako "witamina C lewoskrętna" to oznacza, że to nie jest witamina C. Rozumiem, że w błąd może wprowadzić czasem spotykana nazwa - kwas L-askorbinowy. Trzeba jednak pamiętać, że to "L" absolutnie nie odnosi się skręcalności lecz do konfiguracji cząsteczki w projekcji Fischera.
Podsumowując, bez względu czy jest to witamina C pochodzenia naturalnego, wyizolowana np. z cytrynek, czy produkowana przemysłowo, w wyniku odpowiedniej fermentacji cukru, to jest ona zawsze PRAWOSKRĘTNA."

Trzecia wersja, dokładnie odwrotna od powyższej, z pogromcy mitów medycznych:
"Fakty są takie, że wszystkie farmaceutyczne, a także spożywcze postaci witaminy C, tj. kwasu askorbinowego są lewoskrętne. (...)ewolucja sprawiła, że we wszystkich organizmach żywych aminokwasy i tworzone przez nie białka są lewoskrętne. I stąd np. witamina C także musi być lewoskrętna, aby się do białek enzymatycznych dopasować".

Nie mam żadnej wiedzy, która uprawniałaby mnie do decydowania o tym, która z tych wersji jest prawdziwa, a na wiarę nie lubię niczego przyjmować, więc zwyczajnie wstrzymuję się z osądem. Sprawę ułatwia mi to, że nie jestem zwolenniczką futrowania suplementów diety i uzupełniania rzekomych niedoborów wedle własnego widzimisię (nabawiłam się kiedyś niedoborów żelaza przez suplementowanie się magnezem nieświadoma tego, że magnez utrudnia wchłanianie żelaza). Więc jak mi przyjdzie do głowy, żeby może czegoś więcej dostarczyć, to sięgam po to w jedzeniu i nie musze się wtedy zastanawiać jaką skrętność ma witamina C np w czerwonej papryce.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-02-05 o 21:11
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 21:16   #2524
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja znam z netu kilka wersji dot. skrętności witaminy c.
Pierwsza, eko, która zakłada, że kwas L-askorbinowy to lewoskrętna, najlepiej działając postać. Nie linkuję, bo w necie tego pełno.
Druga wersja z bloga farmaceutycznego, gdzie jeden z komentujących pisze:
"Skręcalność witaminy C czyli kwasu askorbinowego, na podstawie PubChem, wynosi +20,5-24° czyli jest prawoskrętna. Jeżeli jakaś substancja określana jest jako "witamina C lewoskrętna" to oznacza, że to nie jest witamina C. Rozumiem, że w błąd może wprowadzić czasem spotykana nazwa - kwas L-askorbinowy. Trzeba jednak pamiętać, że to "L" absolutnie nie odnosi się skręcalności lecz do konfiguracji cząsteczki w projekcji Fischera.
Podsumowując, bez względu czy jest to witamina C pochodzenia naturalnego, wyizolowana np. z cytrynek, czy produkowana przemysłowo, w wyniku odpowiedniej fermentacji cukru, to jest ona zawsze PRAWOSKRĘTNA."

Trzecia wersja, dokładnie odwrotna od powyższej, z pogromcy mitów medycznych:
"Fakty są takie, że wszystkie farmaceutyczne, a także spożywcze postaci witaminy C, tj. kwasu askorbinowego są lewoskrętne. (...)ewolucja sprawiła, że we wszystkich organizmach żywych aminokwasy i tworzone przez nie białka są lewoskrętne. I stąd np. witamina C także musi być lewoskrętna, aby się do białek enzymatycznych dopasować".

Nie mam żadnej wiedzy, która uprawniałaby mnie do decydowania o tym, która z tych wersji jest prawdziwa, a na wiarę nie lubię niczego przyjmować, więc zwyczajnie wstrzymuję się z osądem. Sprawę ułatwia mi to, że nie jestem zwolenniczką futrowania suplementów diety i uzupełniania rzekomych niedoborów wedle własnego widzimisię (nabawiłam się kiedyś niedoborów żelaza przez suplementowanie się magnezem nieświadoma tego, że magnez utrudnia wchłanianie żelaza). Więc jak mi przyjdzie do głowy, żeby może czegoś więcej dostarczyć, to sięgam po to w jedzeniu i nie musze się wtedy zastanawiać jaką skrętność ma witamina C np w czerwonej papryce.

Ile blogów i forów tyle opinii. "L" to tak naprawdę tylko izomer, który sugeruje skręcalność w lewą stronę. Ja wiem jedno - dawniej ludzie nie zastanawiali się nad skręcalnością jakiejś witaminy, łykali suplementy i one im po prostu pomagały
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 21:24   #2525
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ile blogów i forów tyle opinii. "L" to tak naprawdę tylko izomer, który sugeruje skręcalność w lewą stronę. Ja wiem jedno - dawniej ludzie nie zastanawiali się nad skręcalnością jakiejś witaminy, łykali suplementy i one im po prostu pomagały
Ano właśnie. Dziś w necie można napisać wszystko i zawsze znajdzie się wyznawców dla swojej tezy Potem teza jest rozpowszechniana dalej i zyskuje status prawdy, bo przecież wszędzie o tym piszą. I tak się to kręci.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 21:44   #2526
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ano właśnie. Dziś w necie można napisać wszystko i zawsze znajdzie się wyznawców dla swojej tezy Potem teza jest rozpowszechniana dalej i zyskuje status prawdy, bo przecież wszędzie o tym piszą. I tak się to kręci.
Racja, co rusz pojawia się w internecie jakaś nowinka, o której zaraz wszyscy piszą. Z telewizji człowiek się dowiaduje, że suplementy diety wcale się nie wchłaniają, ale najlepsza wchłanialność mają te z firmy X


Właśnie jestem po peelingu 30%, 2 minuty ognia piekielnego
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 22:39   #2527
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Właśnie jestem po peelingu 30%, 2 minuty ognia piekielnego
Szalona
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-05, 22:51   #2528
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Szalona
Bardzo Dowaliłam aż tyle, bo mam wrażenie, że kwas przestaje już działać na mnie tak, jak bym chciała. Właściwie te pojedyncze skórki jakie mi się pojawiają po peelingach ciężko nazwać łuszczeniem. Nic to, dociągnę do marca i na ten sezon dam sobie spokój
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 23:09   #2529
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Bardzo Dowaliłam aż tyle, bo mam wrażenie, że kwas przestaje już działać na mnie tak, jak bym chciała. Właściwie te pojedyncze skórki jakie mi się pojawiają po peelingach ciężko nazwać łuszczeniem. Nic to, dociągnę do marca i na ten sezon dam sobie spokój
Zazdroszczę i współczuję zarazem, bo wiem jak pragniesz wylinki Miałam taki moment przy salicylu kiedy nawet wysokie stężenia nie dawały żadnego łuszczenia, dziewczyny pisały, że widocznie skóra już nie reaguje jak kiedyś, a okazało się, że wszystkiemu winne były moje składniki. Po zakupie nowego kwasu i spirytusu zaczęłam się na nowo porządnie łuszczyć, ale wiem, że u Ciebie wszystkie składniki też są świeże Chętnie bym się zamieniła, za 1,5 tygodnia zaczynam pracę, więc zostaje mi już tylko jeden hardcorowy peeling, a potem to chyba powrót do niskich stężeń, żeby nie straszyć odpadającą gębą
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 08:05   #2530
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zazdroszczę i współczuję zarazem, bo wiem jak pragniesz wylinki Miałam taki moment przy salicylu kiedy nawet wysokie stężenia nie dawały żadnego łuszczenia, dziewczyny pisały, że widocznie skóra już nie reaguje jak kiedyś, a okazało się, że wszystkiemu winne były moje składniki. Po zakupie nowego kwasu i spirytusu zaczęłam się na nowo porządnie łuszczyć, ale wiem, że u Ciebie wszystkie składniki też są świeże Chętnie bym się zamieniła, za 1,5 tygodnia zaczynam pracę, więc zostaje mi już tylko jeden hardcorowy peeling, a potem to chyba powrót do niskich stężeń, żeby nie straszyć odpadającą gębą
Wiesz zapaałko, mi się teraz już tak naprawdę nie opłaca kupować "świeższego" kwasu i spirytusu, bo za miesiąc i tak będę musiała skończyć peelingi, a do stosowania ponownie na jesień te składniki będą już przestarzałe.
Nie masz co żałować, teraz uspokoisz trochę skórę, a za pół roku wystartujemy z LHA, niech nas porządnie wypali
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 09:45   #2531
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Próbowałyście kwasu LHA? Z ciekawości kliknęłam na zsk. Piszą o nim, że" oprócz wszystkich cech charakterystycznych dla kwasu salicylowego, ma większe powinowactwo do naskórka, dzięki czemu działa jeszcze łagodniej. Lipohydroksykwas stymuluje odbudowę naskórka, działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwzaskórnikowo, dlatego wykorzystywane jest do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej a także zanieczyszczonej cery wrażliwej."
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-06, 10:27   #2532
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Wiesz zapaałko, mi się teraz już tak naprawdę nie opłaca kupować "świeższego" kwasu i spirytusu, bo za miesiąc i tak będę musiała skończyć peelingi, a do stosowania ponownie na jesień te składniki będą już przestarzałe.
Nie namawiam absolutnie do nowych zakupów, a przynajmniej nie SA Mój zestaw był dosyć stary (bodajże 3 sezon ze mną, bo nakupiłam kwasu jak głupia), co prawda kwas jeszcze z dobrą, ale kończącą się zaraz datą, a może spirytus był zwietrzały? Smaruj tym co masz, efekty widzisz, a to najważniejsze
Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Nie masz co żałować, teraz uspokoisz trochę skórę, a za pół roku wystartujemy z LHA, niech nas porządnie wypali
Lubię to

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Próbowałyście kwasu LHA? Z ciekawości kliknęłam na zsk. Piszą o nim, że" oprócz wszystkich cech charakterystycznych dla kwasu salicylowego, ma większe powinowactwo do naskórka, dzięki czemu działa jeszcze łagodniej. Lipohydroksykwas stymuluje odbudowę naskórka, działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwzaskórnikowo, dlatego wykorzystywane jest do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej a także zanieczyszczonej cery wrażliwej."
Kilka tygodni temu wspominałam tutaj o LHA, jednak nie odezwał się nikt kto by go aktualnie (lub kiedykolwiek) używał. Trochę pojedynczych informacji można znaleźć albo tutaj albo w ogólnym wątku peelingowym, jest też osobny wątek nt. tego kwasu na LU. W skrócie ma on działać jeszcze lepiej od SA i to w niskich stężeniach (max. 10%) i powodować niewielkie lub żadne łuszczenie, ale niestety aplikacja nie należy do przyjemnych, bo kwas jest "bolesny i żrący" Spodobała mi się bardzo wypowiedź AniM dotycząca LHA: "Kołek w zęby i przemy ku piękności! "
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-02-06 o 10:36
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 10:34   #2533
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Kilka tygodni temu wspominałam tutaj o LHA, jednak nie odezwał się nikt kto by go aktualnie (lub kiedykolwiek) używał. Trochę pojedynczych informacji można znaleźć albo tutaj albo w tym ogólnym wątku peelingowym, jest też osobny wątek o LHA na LU. W skrócie kwas ma działać jeszcze lepiej od SA i to w niskich stężeniach (5-10%) i powodować niewielkie lub żadne łuszczenie, ale niestety aplikacja nie należy do przyjemnych, bo kwas jest "bolesny i żrący"
o, dzięki, zabieram się dzisiaj za lekturę
Oczywiście jestem w stanie przeżyć te kilka minut pieczenia (najwyżej sobie pokrzyczę i pobluzgam w celach przeciwbólowych). To minimalne łuszczenie brzmi bardzo zachęcająco
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 10:40   #2534
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
o, dzięki, zabieram się dzisiaj za lekturę
Oczywiście jestem w stanie przeżyć te kilka minut pieczenia (najwyżej sobie pokrzyczę i pobluzgam w celach przeciwbólowych). To minimalne łuszczenie brzmi bardzo zachęcająco
Tu niestety nie chodzi o kilka minut Miłego czytania
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 16:39   #2535
bloomeq
Zakorzenienie
 
Avatar bloomeq
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 980
GG do bloomeq
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

po 3 razach z olejem rycynowym i zerowym rezultatem postanowiłam "poszaleć" z wódką i zrobiłam 10% kwas
nałożyłam to takie dziwne, papka się z tego zrobiła.
potrzymałam 8minut, zmyłam i dalej piecze i jest czerwona skóra.
to normalna reakcja? :O
bloomeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 16:47   #2536
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez bloomeq Pokaż wiadomość
po 3 razach z olejem rycynowym i zerowym rezultatem postanowiłam "poszaleć" z wódką i zrobiłam 10% kwas
nałożyłam to takie dziwne, papka się z tego zrobiła.
potrzymałam 8minut, zmyłam i dalej piecze i jest czerwona skóra.
to normalna reakcja? :O
Ta papka to po prostu nierozpuszczony kwas i nie powinno się go nakładać w takiej formie na skórę. Zamień wódkę na spirytus i problem zniknie.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 17:02   #2537
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez bloomeq Pokaż wiadomość
po 3 razach z olejem rycynowym i zerowym rezultatem postanowiłam "poszaleć" z wódką i zrobiłam 10% kwas
nałożyłam to takie dziwne, papka się z tego zrobiła.
potrzymałam 8minut, zmyłam i dalej piecze i jest czerwona skóra.
to normalna reakcja? :O
Tak jak zapaałka napisała, to nierozpuszczony kwas. Peeling powinien być płynem bez żadnych igiełek. Ewentualnie możesz spróbować podgrzać, u mnie kwas rozpuszczał się na chwilę, żeby po chwili znów wykrystalizować, ale wylinkę po tym miałam. Nawet 5% nie chce się normalnie w wódce rozpuścić, też muszę ogrzewać. Działać działa, nawet jak się na powrót skrystalizuje na skórze. Łuszczy mnie po tym (niestety), ale zaskórników coraz mniej, więc działa

W ogóle salicyl na oleju i wódce to kombinowanie jak koń pod górkę. Gdybym była jesienią mądrzejsza o tę wiedzę, to bez wahania brałabym Peg-400.

Bloomeq, jaki % robiłaś na tym rycynowym i jak Ci się to rozpuszczało?
A, już doczytałam, że 16,5. Udało Ci się rozpuścić kwas? Mój nawet jako 5% wisiał sobie w oleju.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-02-06 o 17:04
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 17:35   #2538
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Lubię to
Przeżyłam poparzenie 70% kwasem glikolowym, to to też przeżyję

Cytat:
Napisane przez bloomeq Pokaż wiadomość
po 3 razach z olejem rycynowym i zerowym rezultatem postanowiłam "poszaleć" z wódką i zrobiłam 10% kwas
nałożyłam to takie dziwne, papka się z tego zrobiła.
potrzymałam 8minut, zmyłam i dalej piecze i jest czerwona skóra.
to normalna reakcja? :O
To tak jakbyś sobie nałożyła na twarz lekko zwilżony kwas. Masz szczęście, że to TYLKO 10%.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 18:07   #2539
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Tu niestety nie chodzi o kilka minut Miłego czytania
oo, czyli sprawa znacznie poważniejsza niż przy salicylu? W jego przypadku wysokie stężenia (rzędu 25%) piekły max kilka minut. Jestem ciekawa, czy te nieprzyjemności są warte efektów
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-06, 18:23   #2540
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
oo, czyli sprawa znacznie poważniejsza niż przy salicylu? W jego przypadku wysokie stężenia (rzędu 25%) piekły max kilka minut. Jestem ciekawa, czy te nieprzyjemności są warte efektów
Z tego co udało mi się wyczytać o kwasie LHA, najbardziej hardcorowy był przypadek, gdy dziewczynę piekła twarz 3 dni po kwasie
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 19:02   #2541
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
oo, czyli sprawa znacznie poważniejsza niż przy salicylu? W jego przypadku wysokie stężenia (rzędu 25%) piekły max kilka minut. Jestem ciekawa, czy te nieprzyjemności są warte efektów
Z opisów dziewczyn, wydaje się, że peeling salicylowy to przy tym pikuś. Lubię salicyl na spirytusie, bo nawet wysokich stężeniach mocno sieknie na początku, a później mogłabym z nim siedzieć godzinami Tragedią był dla mnie salicyl na pegu, swędziało przez cały czas trzymania na skórze, a ten ma jeszcze boleć i palić, nawet po zabiegu

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Z tego co udało mi się wyczytać o kwasie LHA, najbardziej hardcorowy był przypadek, gdy dziewczynę piekła twarz 3 dni po kwasie
Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Przeżyłam poparzenie 70% kwasem glikolowym, to to też przeżyję
Ty się chyba tym martwić nie musisz, jakaś taka nieczuła jesteś
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 19:32   #2542
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Z opisów dziewczyn, wydaje się, że peeling salicylowy to przy tym pikuś. Lubię salicyl na spirytusie, bo nawet wysokich stężeniach mocno sieknie na początku, a później mogłabym z nim siedzieć godzinami Tragedią był dla mnie salicyl na pegu, swędziało przez cały czas trzymania na skórze, a ten ma jeszcze boleć i palić, nawet po zabiegu




Ty się chyba tym martwić nie musisz, jakaś taka nieczuła jesteś

Ja się okropnie boję bólu, ale umiem przypomnieć sobie te dwa kwasy, więc zakładam że trzeci też przeżyję
Wiesz, druga sprawa, że gdyby był szkodliwy, to by nie został dopuszczony do użytkowania i to na twarzach. Więc myślę, że nie powinien mnie zabić
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 19:40   #2543
bloomeq
Zakorzenienie
 
Avatar bloomeq
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 980
GG do bloomeq
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ta papka to po prostu nierozpuszczony kwas i nie powinno się go nakładać w takiej formie na skórę. Zamień wódkę na spirytus i problem zniknie.
ok
w spirytusie rozpuszcza się bez kąpieli wodnej?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bloomeq, jaki % robiłaś na tym rycynowym i jak Ci się to rozpuszczało?
A, już doczytałam, że 16,5. Udało Ci się rozpuścić kwas? Mój nawet jako 5% wisiał sobie w oleju.
rozpuściłam kwas , ale robiłam to w kąpieli wodnej.
na dnie zostawało kilka opiłków zawsze. ale nic nie piekło, nic nie złuszczało
Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość



To tak jakbyś sobie nałożyła na twarz lekko zwilżony kwas. Masz szczęście, że to TYLKO 10%.
nie strasz
teraz już na pewno kupię ten spirytus, nic innego mi nie wychodzi to może chociaż na spirytusie
bloomeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 19:50   #2544
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez bloomeq Pokaż wiadomość
ok
w spirytusie rozpuszcza się bez kąpieli wodnej?


rozpuściłam kwas , ale robiłam to w kąpieli wodnej.
na dnie zostawało kilka opiłków zawsze. ale nic nie piekło, nic nie złuszczało


nie strasz
teraz już na pewno kupię ten spirytus, nic innego mi nie wychodzi to może chociaż na spirytusie
W spirytusie bez problemu rozpuszczają się stężenia tak do 25%.
Ja nie straszę, tylko mówię, że tym razem nie zrobiłaś sobie krzywdy Gdybyś nałożyła taką papkę, która miałaby 30%, prawdopodobnie "wypaliłoby" Ci twarz i miałabyś poparzenie, które najpierw kilka dni by piekło, potem zbrązowiało, a na koniec skóra oblazłaby sporymi kawałkami. Nie umarłabyś, ale nigdy nie wiadomo, jak czyja skóra zareaguje.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 20:11   #2545
bloomeq
Zakorzenienie
 
Avatar bloomeq
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 980
GG do bloomeq
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
W spirytusie bez problemu rozpuszczają się stężenia tak do 25%.
Ja nie straszę, tylko mówię, że tym razem nie zrobiłaś sobie krzywdy Gdybyś nałożyła taką papkę, która miałaby 30%, prawdopodobnie "wypaliłoby" Ci twarz i miałabyś poparzenie, które najpierw kilka dni by piekło, potem zbrązowiało, a na koniec skóra oblazłaby sporymi kawałkami. Nie umarłabyś, ale nigdy nie wiadomo, jak czyja skóra zareaguje.
o Chryste Panie brawo dla mnie.

dzięki za poinformowanie
bloomeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 20:23   #2546
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Lubię salicyl na spirytusie, bo nawet wysokich stężeniach mocno sieknie na początku, a później mogłabym z nim siedzieć godzinami Tragedią był dla mnie salicyl na pegu, swędziało przez cały czas trzymania na skórze, a ten ma jeszcze boleć i palić, nawet po zabiegu
A jak się mają doznania po pegu i po spirycie? Głównie chodzi mi o łuszczenie ofkors Wygląda to podobnie?

Cytat:
Napisane przez bloomeq Pokaż wiadomość
ok
w spirytusie rozpuszcza się bez kąpieli wodnej?
W spirytusie nie ma żadnych kąpieli. Sypiesz kwas do alko i migiem się rozpuszcza.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 20:51   #2547
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez bloomeq Pokaż wiadomość
o Chryste Panie brawo dla mnie.

dzięki za poinformowanie

Spoczko, zawsze jest lepiej się uczyć na czyiś błędach
Kwas salicylowy to taka specyficzna substancja, która może przy tym samym stężeniu zareagować na skórze inaczej Raz może być mega wylinka, raz delikatne łuszczenie. Przygotowanie do peelingu to nie umycie twarzy kilka minut przed, tylko wszystkie działania przeprowadzane na skórze do kilku dni przed peelingiem.

Edytowane przez Kleotka
Czas edycji: 2015-02-06 o 20:52
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 02:13   #2548
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A jak się mają doznania po pegu i po spirycie? Głównie chodzi mi o łuszczenie ofkors Wygląda to podobnie?
Salicyla na pegu robiłam dobre kilka lat temu, więc nie wszystko już teraz dobrze pamiętam, ale o ile mnie pamięć nie myli to nie dawał żadnego, albo jeśli już to naprawdę minimalne łuszczenie. Przygotowywałam go w słoiku () i używałam na calutkie ciało - po kilkunastu minutach skóra cud miód, bardzo gładka i przyjemna w dotyku, niepotrzebne były żadne mechaniczne zdzieraki. Peeling ma też kilka wad - jest lepki i w ogóle się nie wchłania w skórę, więc trzeba uważać przy aplikacji i koniecznie zmyć później z twarzy. U mnie i kilku innych osób wywoływał okropne swędzenie w całym okresie trzymania na skórze, no i to co zupełnie go u mnie zdyskwalifikowało - po pewnym czasie nieźle mnie zapchał (ale tu proszę od razu go nie skreślać - były osoby z podobną cerą i dalej bardzo sobie chwaliły ).
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 08:53   #2549
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Szybkie pytanko. Jest tu jakiś biochemiczny wymiankowy? Pytałam na ogólnym o peg 400, ale tam to pewnie mało osób kwaszących się siedzi, chciałabym spróbować peelingu na pegu, ale jakoś nie widzi mi się zamawiać dużej ilości za te 15 + wysyłka, bo jak użyję raz i będzie leżał nieużywany to będę płakać i będzie mi smutno, że kasa w błoto
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 11:08   #2550
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Szybkie pytanko. Jest tu jakiś biochemiczny wymiankowy? Pytałam na ogólnym o peg 400, ale tam to pewnie mało osób kwaszących się siedzi, chciałabym spróbować peelingu na pegu, ale jakoś nie widzi mi się zamawiać dużej ilości za te 15 + wysyłka, bo jak użyję raz i będzie leżał nieużywany to będę płakać i będzie mi smutno, że kasa w błoto
Wątek mazidłowo - wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148972&page=43
Warto też popytać w wątkach kwasowych, może ktoś się podzieli
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.