Opalanie w cyklach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-11, 11:51   #1
htr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 35
Exclamation

Opalanie w cyklach


Witam,
postanowiłem się nie poddawać w walce z swoją opalenizną, albo jej brakiem (: Moja ostatnia kąpiel słoneczna zakończyła się poparzeniami i gorączką - grr jak ja tego nie lubię ^^
Mam jasną karnacje, ciężko mi się opalić.. mało tego opalał się na czerwono - a to nie jest fajnie.

Od 2 dni po głowie chodzi mi pewna myśl, a nawet pytanie.
Czy istnieją sprawdzone sposoby, plany opalania podzielanego na cykle?
O co chodzi? Już rozwijam myśl.

Przykładowo - sumienne opalanie się przez pewnie okres czasu (np. co dwa dni, przez 2-3 tygodnie. Po tygodniu zwiększać czas na słońcu o np. 30 minut) Oczywiście musi to być zdrowa kąpiel słoneczna.

Dodam, że mam sporo pieprzyków na ramionach - skutek przebywania całego dnia na plaży. Nie chciałbym, aby wyhodowało się z nich coś niefajnego.
htr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 14:35   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Opalanie w cyklach

Coś takiego jest od lat polecane i nie jest niczym nowym - wpisz sobie w google "bezpieczne opalanie", "jak się opalać?"

W skrócie:
Pierwsze wyjście na słońce nie powinno przekraczać 20 minut, czas plażowania można później stopniowo wydłużać. Zaleca się też unikanie tzw. godzin szczytu, czyli okresu, gdy słońce świeci najmocniej (11:00-15:00).
Czas przebywania na słońcu należy dostosować do karnacji - im wrażliwsza i skłonniejsza do poparzeń tym krócej.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 20:23   #3
htr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 35
Dot.: Opalanie w cyklach

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
Coś takiego jest od lat polecane i nie jest niczym nowym - wpisz sobie w google "bezpieczne opalanie", "jak się opalać?"

W skrócie:
Pierwsze wyjście na słońce nie powinno przekraczać 20 minut, czas plażowania można później stopniowo wydłużać. Zaleca się też unikanie tzw. godzin szczytu, czyli okresu, gdy słońce świeci najmocniej (11:00-15:00).
Czas przebywania na słońcu należy dostosować do karnacji - im wrażliwsza i skłonniejsza do poparzeń tym krócej.
Mhm.. o bezpiecznym opalaniu słyszałem.

Jeśli zastosuje się do tego mam pewne, że złapię kolorków, a co najważniejsze uniknę nieprzyjemności związanych ze zdrowiem?
Słyszałem opinie, że osoby o jasnej karnacji powinny wgl. odpuścić sobie opalanie, zwłaszcza jak mają dużo piepszyków etc.
htr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 20:57   #4
lotnik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 14
Dot.: Opalanie w cyklach

kup sobie beta karoten w tabletkach i bierz ok.6mg /dzień, kup jaki krem do opalania ja mam wysoki faktor bioderma akn mat spf 30. Pochodz co 2 dzien na godzine potem zwiekszaj i powino byc dobrze. Ja miałem problemy z opalaniem twarzy głównie ale jest teraz dobrze,chyba dzieki beta karotenowi bo szybciej sie opalam i opalenizna dłuzej trzyma
lotnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 18:43   #5
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Opalanie w cyklach

Cytat:
Napisane przez htr Pokaż wiadomość
Słyszałem opinie, że osoby o jasnej karnacji powinny wgl. odpuścić sobie opalanie, zwłaszcza jak mają dużo piepszyków etc.
Dobrze słyszałeś, jasna karnacja zdradza że skóra nigdy nie będzie umiała wytworzyć odpowiedniej ilości ochronnej melaniny (nie zbrązowieje) a tym samym nie "ochroni się" przed słońcem.
Dostaniesz poparzeń i tyle.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 12:06   #6
pinacoladka95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 225
Dot.: Opalanie w cyklach

Cytat:
Napisane przez BJean Pokaż wiadomość
Dobrze słyszałeś, jasna karnacja zdradza że skóra nigdy nie będzie umiała wytworzyć odpowiedniej ilości ochronnej melaniny (nie zbrązowieje) a tym samym nie "ochroni się" przed słońcem.
Dostaniesz poparzeń i tyle.
No chyba nie!
Tak się składa, że ja mam b. jasną karnację, wręcz często słyszałam pytania typu "czy się dobrze czuję", bo wyglądałam jak chodzacy trupek
Z własnego doswiadczenia wiem, ze osoby nawet o mega jasnej karnacji MOGĄ się opalić, tylko muszą się uzbroić w cierpliwosc.
Tez sobie dzieliłam opalanie na takie cykle
Teraz wyszłam raz na słońce, owszem poparzyło mnie.
Ale nie poddałam się - zwiększyłam dodatkowo filtr + zmniejszyłam czas przebywania na słońcu.
No i bingo Trochę musiałam poczekać ale opaliło mnie, co prawda nie na czekoladkę ale w koncu moja skóra nabrała ładnego koloru.
Na razie mam przerwę (głównie dlatego ze niezbyt mam ochote gdzies wychodzic, len ze mnie straszny a dodatkowo pogoda cos sie popsula)
Poki co wspomagam sie wewnetrznie (Belissa Sun)
Nie ma sie co spieszyc - cale lato jeszcze przed nami
__________________
Nie jem słodkiego, chipsów, fast foodów i zero napojów gazowanych:
2/100



Edytowane przez pinacoladka95
Czas edycji: 2010-07-18 o 12:08
pinacoladka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.