Styczniowe mamusie 2015 cz.IV - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-01, 20:47   #31
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Tzn na dany moment jestem bliżej tego rozwiązania ale kto wie co to bedzie jak rzeczywiście bede musiała sie skonfrontować z czymś takim
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 20:48   #32
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
ja w pewnym momencie przestalam z domu z nim wychodzic,tzn na play grupy czy do marketu.Ale ten etap mija.


Kazde dziecko jest inne i co innego moze na nie podziala.


Często tak robił? Jakie byly powody zazwyczaj?
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 21:04   #33
jelonekhihi
Zakorzenienie
 
Avatar jelonekhihi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 815
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Poruszyłyście dobry temat, bo problem dziecięcej histerii każdą z nas może dotknąć. Tak jak pisałyście, na każde dziecko różne metody zadziałają. Katerina bardzo fajny sposób z oddychaniem. Z przytulaniem jest różnie, na niektóre dzieci działa, a na niektóre wręcz odwrotnie - kojarzą to z nagrodą i może to wzmóc problem. Ja myślę, że dobrze jest przeczekać atak, tylko wiadomo jak to wygląda w miejscach publicznych. Nikt nie chciałby być w takiej sytuacji pod ostrzałem oceniających spojrzeń. Nie miałam takich doświadczeń z dziećmi na spacerze czy placu zabaw, ale miałam kiedyś pod opieką chłopca, który czasem w domu wpadał w szał, jak coś było nie po jego myśli. Siadałam wtedy obok niego i czekałam, aż największy szał przejdzie lub po prostu brałam kartkę i kredki i zaczynałam coś malować mówiąc głośno co robię. Po jakimś czasie zaczynał się interesować i się uspokajał. Czasem zaczynałam opowiadać jakąś historię i też się nią zaciekawiał.
jelonekhihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 21:06   #34
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
Często tak robił? Jakie byly powody zazwyczaj?
kilkanascie razy dziennie.
Powody byly rozne,teraz juz nie pamietam,wlasnie ten kamyk albo raz wyszlam z play grupy i wsadzilam go do wozka a on podniosl taki krzyk az jedna a babek wyskoczyla co ja robie dziecku,a on nie chcial w wozku siedziec no I byl zly ze wyszlismy.
Ponadto moj syn ma strasznie glosny i piskliwy placz,czesto na ulicy stalam z czerwona twarza bo ludzie stawali i patrzyli dlaczego to dziecko tak krzyczy tzn co ja mu takiego robie
Ja mam nadzieje,ze Nina bunty przejdzie troche lagodniej
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 21:10   #35
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Jelonek a mi sie wydaje ze łatwiej podejść do buntu obcego dziecka nieswojego niz do własnego.
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 21:11   #36
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Cytat:
Napisane przez jelonekhihi Pokaż wiadomość
Poruszyłyście dobry temat, bo problem dziecięcej histerii każdą z nas może dotknąć. Tak jak pisałyście, na każde dziecko różne metody zadziałają. Katerina bardzo fajny sposób z oddychaniem. Z przytulaniem jest różnie, na niektóre dzieci działa, a na niektóre wręcz odwrotnie - kojarzą to z nagrodą i może to wzmóc problem. Ja myślę, że dobrze jest przeczekać atak, tylko wiadomo jak to wygląda w miejscach publicznych. Nikt nie chciałby być w takiej sytuacji pod ostrzałem oceniających spojrzeń. Nie miałam takich doświadczeń z dziećmi na spacerze czy placu zabaw, ale miałam kiedyś pod opieką chłopca, który czasem w domu wpadał w szał, jak coś było nie po jego myśli. Siadałam wtedy obok niego i czekałam, aż największy szał przejdzie lub po prostu brałam kartkę i kredki i zaczynałam coś malować mówiąc głośno co robię. Po jakimś czasie zaczynał się interesować i się uspokajał. Czasem zaczynałam opowiadać jakąś historię i też się nią zaciekawiał.
grunt to zrozumiec dlaczego tak sie dzieje.
A wszystko przez niedoskonaly system nerwowy ktory sie ciagle rozwija no I te emocje ktore sa dla dziecka nowoscia i on nie wie co ma z nimi zrobic.
No I niemoznosc pozorumienia sie z otoczeniem kiedy dziecko jeszcze nie mowi a jest swiadome juz swojego ciala i jego mozliwosci w pewnym stopniu.
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 21:11   #37
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
kilkanascie razy dziennie.


Powody byly rozne,teraz juz nie pamietam,wlasnie ten kamyk albo raz wyszlam z play grupy i wsadzilam go do wozka a on podniosl taki krzyk az jedna a babek wyskoczyla co ja robie dziecku,a on nie chcial w wozku siedziec no I byl zly ze wyszlismy.


Ponadto moj syn ma strasznie glosny i piskliwy placz,czesto na ulicy stalam z czerwona twarza bo ludzie stawali i patrzyli dlaczego to dziecko tak krzyczy tzn co ja mu takiego robie


Ja mam nadzieje,ze Nina bunty przejdzie troche lagodniej


O kurczę, charakterny...

Ja bym chyba miała w d opinie ludzi i to ze stoją i sie gapia. Probowalabym uspokoić dziecko, a to ze ludzie sie patrzą, to norma...
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-01, 21:15   #38
jelonekhihi
Zakorzenienie
 
Avatar jelonekhihi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 815
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
Jelonek a mi sie wydaje ze łatwiej podejść do buntu obcego dziecka nieswojego niz do własnego.
Pewnie, że tak. Mam tylko nadzieję, że jeśli u nas będzie przejawiać się to gwałtownie to to , że miałam w tym doświadczenie trochę mi w tym pomoże.
jelonekhihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 21:16   #39
mmgi
Zadomowienie
 
Avatar mmgi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Tez mialabym gdzies ze ludzie sie patrza, no chyba ze byloby to w miejscu w ktorym komus by to ewwidentnie przeszkadzalo typu kosciol.
mmgi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 21:20   #40
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
O kurczę, charakterny...

Ja bym chyba miała w d opinie ludzi i to ze stoją i sie gapia. Probowalabym uspokoić dziecko, a to ze ludzie sie patrzą, to norma...
idzie sie przyzwyczaic ,no ale jak ktos podchodzi I pyta co robisz dziecku (ktoro nawet klapsa w zyciu nie dostalo) pt dlaczego je krzywdzisz to nie jest to fajne
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 21:23   #41
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
idzie sie przyzwyczaic ,no ale jak ktos podchodzi I pyta co robisz dziecku (ktoro nawet klapsa w zyciu nie dostalo) pt dlaczego je krzywdzisz to nie jest to fajne


No pewnie ze niefajne. Sama się czasem zastanawiam co mysla sąsiedzi jak Zuzi nos odciągam

Ale spoleczniakow jest dużo i niestety tylko szukają widowiska. Babcie siedzą w oknach, ludzie sie gapia na placzace dzieci, na osoby niepełnosprawne fizycznie czy umysłowo ...nawet w miejscu tragedii gdzie jest karetka itd ludzie stoją i sie gapia. Porazka.
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-01, 21:24   #42
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Katerina, właściwie to nie chce mi się zagłębiać w temat
Moja córka nigdy nie robiła scen w miejscach publicznych. A w domu to różnie bywa. Stosujemy kary i nagrody. Według mnie dziecko do pewnego wieku (chociaż to raczej nie zależy od wieku a od stopnia dojrzałości) ma się bezwzględnie słuchać rodziców, co wcale nie oznacza, że nie może mieć własnego zdania. Wtedy kiedy jest na to miejsce to może decydować i negocjować, ale to rodzic ostatecznie podejmuje decyzję. Życie zweryfikuje jak sprawdzą się moje metody.
alb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 21:27   #43
olena90
Zakorzenienie
 
Avatar olena90
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 146
GG do olena90
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Ja dostalam raz jedyny w życiu... Aż ręka taty odbiła mi się przez pampersa.
__________________
My
22.11.2008

"tak" 24.12.2009

Liluś
13.01.2015


16.01.2016
olena90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 21:31   #44
askaa02
Rozeznanie
 
Avatar askaa02
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 951
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Nie wiem co zrobię jak juz do tego dojdzie, jedyne czego jestem pewna to to ze nie dostanie klapsa bo ja swojego w wieku ok lat 6 pamiętam do dziś. Będę próbowała przeczekać, ale jak to będzie życie pokaze.

Teraz też bywa nie fajnie, gdy Młoda płacze bez łez, czyli wymuszająco w wózku, ja nie reaguje tylko twardo do przodu a kobiety mijające zaglądają w wózek jaka to krzywda się dzieje.. Nie często, ale zdarza się..
askaa02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 21:42   #45
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

A tak z nowinek to w ciągu miesiąca urosły Natalce 4 ząbki i już ma 6 sztuk Najchętniej jadła by tylko owoce, najlepiej banany i winogrona, ewentualnie jakieś pieczywo. Obiadki i kaszki są be. Poza tym to ciągle choroby, lekarze, badania - raz jedna, raz druga.
alb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 21:53   #46
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Alb a jak nerki Natalki?

Aśka o moja tez histerie robiła pewnego razu a matka smoczka na dodatek zapomnaila wziac no i błaznowalam przez pol drogi a dziecko miało niezły ubaw
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 21:57   #47
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Nic nowego nie wiemy. Ze względu na przyjmowanie antybiotyku musieliśmy przenieść badanie, które miało coś więcej wyjaśnić.
alb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 22:13   #48
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Cytat:
Napisane przez alb Pokaż wiadomość
Nic nowego nie wiemy. Ze względu na przyjmowanie antybiotyku musieliśmy przenieść badanie, które miało coś więcej wyjaśnić.


Jakie badanie będziecie miec?

My w grudniu mamy nefrologa i będziemy ustalać termin kiedy pójdziemy do szpitala na kilka dni...
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 22:15   #49
BabaZWysp
Rozeznanie
 
Avatar BabaZWysp
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 562
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Okiełznałam w końcu mojego antycznego lapka i się zalogowałam

Ewka, myśmy z synem przerabialiśmy rzuty na podłogę, najczęściej w dziale zabawek. Typowy test granic i próba ich przesunięcia. Wystarczyło poczekać cierpliwie, bez ruchu jak posąg, Młody się orientował, że popis nie robi wrażenia, "Nie" dalej znaczy "Nie" a w dodatku matka zachowuje się dziwnie i odpuszczał. Niestety instytucja Ciotki Dobra Rada jest uniwersalna dla wszelkich chyba szerokości geograficznych i austriackie starsze panie także nam dawały złote rady i porady co robić. Na szczęście nikt mi nie zarzucał znęcania się nad dzieckiem...

Anka przeszła badanie 10cio miesięczniaka, wypełnialiśmy śmieszną tabelę umiejętności i pogadałyśmy sobie z pielęgniarką środowiskową. Ogólnie Ok ale ponieważ Młoda nie raczy chodzić ani stać prosto przy meblach to mam przykaz bacznie ją obserwować. Jak za 2 miesiące nigdzie sobie nie pójdzie to mam się zgłosić do niej znów na obserwację/rehabilitację. W 2 dni po badaniu Młoda zaczęła ćwiczyć stanie Jajcara normalnie.
BabaZWysp jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-01, 22:35   #50
aczka5
Zakorzenienie
 
Avatar aczka5
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 400
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Baba - haj! Gdzie byłaś jak Cię nie było

Aż mi się gorąco zrobiło jak poczytałam Wasze historie katerina, baba .. :p

Ze ja sie wpakowalam w macierzyństwo :p
aczka5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 06:46   #51
paulineczka182
Zadomowienie
 
Avatar paulineczka182
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 152
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Melduje się
Ale się rozpisałyście!
Ja w sprawie wychowania dzieci nie będę się wypowiadać bo to każdego indywidualna sprawa , na pewno chce syna wychować na dobrego człowieka który ma system wartości a to czy się przebierze na Halloween to już najmniejszy problem.
Co do buntu naszych pociech zamierzam zgłębić temat w lekturze, porozmawiać z doświadczonymi mami bo wiem, że ten temat mnie nie ominie - już widać że syn ma charakterem.
Młody wczoraj u babci sam włączył telewizor już wiem, że u nas w mieszkaniu musi on być znacznie wyżej
paulineczka182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 06:47   #52
LindaC
Wtajemniczenie
 
Avatar LindaC
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 443
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Baba.... No heeeee!j :-D
Klapsy wykluczam i mam nadaje ze zdania nie zmienię
Szał w sklepie przeczekam. Jeśli czas mi pozwoli;-)

W przedszkolu Halloween nie będzie mi przeszkadzał. I tylko wtedy nie przebiore dziecka jak nie będzie tego chciało samo. Dla mnie to zabawa. Poprzez pożycza ie z innych kultur.

Jelonek gratulacje dla cory!
__________________
08.05.2014 II
Jaś, Nasz Bączek

Edytowane przez LindaC
Czas edycji: 2015-11-02 o 07:34
LindaC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 09:08   #53
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
Wlasnie ...a co byście zrobily w takiej sytuacji, ze dziecko w publ miejscu zalozmy markecie rzuca sie na podłogę bo chce żeby mu kupic zabawkę? Choc nigdy wczesniej się tak nie zachowywalo ?
chyba bym probowała tlumaczyc ze dzis mamusia nie ma tyle pieniążków bo musimy kupić jeszcze np chlebuś
albo zanim wyjdziemy z domu tlumaczyc ze dzis zadnej zabawki nie kupujemy tylko moze poogladac

baba ale przeciez nie jest powiedziane ze dziecko w wieku 10 miesiecy MUSI juz chodzic!
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 11:10   #54
BabaZWysp
Rozeznanie
 
Avatar BabaZWysp
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 562
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Ewka1368, Ja wiem, że dziecko nie musi jeszcze stać i chodzić, Ty też to wiesz ale formularz i pielęgniarka mają wgraną opcję "panika lekka" jak nie próbuje chodzić i stać. Jak to się mówi: "Na władzę nie poradzę" i nie zamierzałam się kłócić z normami oraz służbistką. Aby rozładować atmosferę walnęlam dykteryjkę z kroniki rodzinnej pt. "mój mąż nie chodził aż do 2go roku życia, wstał i poszedł jak zobaczył ozdoby na choince". Pośmiałyśmy się i tyle.
Jak znam życie i tak przy okazji szczepienia w styczniu będzie mnie inna pielęgniara i tak pytać czy dziecko chodzi...

A propos Halloween... Jestem miło zaskoczona postawą dyrekcji w szkole syna. Wygląda na to, że zgodnie z założeniami Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Premiera szkoła zamierza promować wartości brytyjskie. W związku z tym będziemy mieli w tym roku Christmas, choinkę oraz Santa (pewien czas nie było w szkole żadnych przejawów Bożego Narodzenia) a zamiast Halloween w piątek był Monster Ball (disco i śmieszne ubranka oraz przekąska zamiast duchów i zabaw w groby i trupy). Do tego dzieci uczą się hymnów (pieśni religijnych z odniesieniem do Boga) na Dożynki oraz na Boże Narodzenie.
BabaZWysp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 12:12   #55
monnnia80
Zadomowienie
 
Avatar monnnia80
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 000
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Robi sie caraz ciekawiej...
http://polskiepiekielko.pl/polityka-...ych-szczepien/
monnnia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 12:30   #56
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Widocznie ktos dostał w łapę
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 12:38   #57
monnnia80
Zadomowienie
 
Avatar monnnia80
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 000
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Dokładnie bo sie w glowie nie miesci ze cos takiego mogli uchwalic...
monnnia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 12:43   #58
BabaZWysp
Rozeznanie
 
Avatar BabaZWysp
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 562
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Komisja Europejska rekomendowała wprowadzenie szczepień przeciwko HPV we wszystkich krajach członkowskich. Czyli tzw. "dąpa", bo w PL wprowadzają bez konsultacji społecznych wszystkie, nawet najgłupsze pomysły unijne. W Anglii jest w kalendarzu 4-walentna, dla dziewczynek między 12 a 13tym rokiem życia. Na rynku jest już 9cio walentna więc ta to już "staroć"

Kurde, myślicie, że nie można będzie odmówić w imieniu dziecka? Mnie to nie dotyczy, bo mam prawie 40chę na karku a próchna nikt już nie szczepi
BabaZWysp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 12:47   #59
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

Wiecie gdyby nie było lekow na refundacje to byłyby o wiele tansze wiem ze mozecie w to nie uwierzyć ale serio serio
Wlasnie wszedł lek z listy nierefundowanej na refundowana. Kosztował bez refundacji o 10.90 z refundacja kosztuje 9.90. Pacjent pomyśli " no jednak tansze te leko jak na refundacje " a tu guzik prawda bo pacjent widzi tylko te 9.90 a my widzimy te 24 zł ktore sa refundowane jeszcze! Ciekawe co? Ze bez refundacji był tańszy niz z bo cały koszt tego leku to 9.90 + 24 ktorych pacjent nie widzi. I takich przykładów mozna mnożyc. Tam niezle dostają w łapę za te wszystkie refundacje.
Albo jak to mozliwe ze lek ktory jest pakowany po 56tabl jest tańszy od "refundowanego" po 28tabl? Dodam ze tej samej firmy ten sam lek to wszystko powinno paść i tyle.

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Baba no niby teraz szczepienia tez sa obowiązkowe ale jak widac niektórym udaje sie nie zaszczepić
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 12:58   #60
BabaZWysp
Rozeznanie
 
Avatar BabaZWysp
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 562
Dot.: Styczniowe mamusie 2015 cz.IV

WHO monitoruje bezpieczeństwo szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego:
http://www.who.int/vaccine_safety/co...topics/hpv/en/

Do poczytania.
Jak narazie wygląda, że korzyści dla zdrowia są większe niż szkody ale to wciąż "świeży" program szczepień.

Dusiolka, no ja wiem, że niektórzy nie szczepią. Ich dzieci im podziekują lub "podziękują". Ich sprawa.
BabaZWysp jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-15 19:59:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.