ból ucha - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-29, 13:41   #1
ikonka86
Rozeznanie
 
Avatar ikonka86
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 567

ból ucha


szukalam w wyszukiwarce niestety nic nie znalazlam... moze zle szukalam...

od piatku boli mnie ucho lewe kupilam wczesniej kropelki Otinum bo czulam ze jest cos nie tak, ale niestety cala noc z piatku na sobote mnie bolalo wiec niewiele sie wyspalam... cala sobote i niedziele zakrapialam, mimo ze nie bolalo no i juz bylo dobrze... ale znow w ta noc nie spalam prawie nic bo znow mnie bolalo ja juz nie wiem co zrobic... do laryngologa chyba dopiero jutro pojde, w weekend wiadomo - nieczynne, dzisiaj mialam termin ale zawalila pielegniarka z mojej przychodni z wypisaniem skierowania ktore dostalam w godzinie w ktorej wychodzila pani doktor laryngolog ;/ pojde dopiero jutro ale nie wiem czy wytrzymam... w dziecinstwie rowniez mialam problemy z uszami. Kochane Wizazanki, znacie jakies dobre sposoby na bol ucha? moze jakies lekarstwa/tabletki na bol ucha? ja juz wytrzymac nie moge na dodatek teraz mnie wzielo na drugie ucho... bede wdzieczna za kazda odpowiedz!
__________________
bo nigdy nie wiesz, co dobrego spotka Cię następnego dnia...

odchudzanko!

ikonka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 14:06   #2
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: ból ucha

Otinum, to bardzo dobre krople. Wiem, bo w dzieciństwie bardzo często miała chore uszy.
Słyszałam, że pomaga również sok z kwiatka - geranium. Trzeba urwać gałązkę tego kwiatka, wycisnąć sok na watkę i włożyć do ucha. Nigdy tego nie próbowałam.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 14:25   #3
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: ból ucha

O kochana ! Współczuję najmocniej, przerabiam ten ból regularnie odkąd pamiętam (jak miałam 2 dni to pielęgniarka zalała mi uszy i dostałam zapalenia. Mało wtedy nie umarłam.).

W aptece dostaniesz maść rozgrzewającą, nie wiem, jak się nazywa, bo od zawsze nazywałam ją "kotkiem". To taka chińska maść, chyba ziołowa, w malutkim (jakieś może 2 cm), czerwonym, metalowym, okrągłym pudełeczku. Kosztuje grosze z tego co pamiętam. Ona niezaładnie pachnie (tzn. ja lubię), ale jest mega skuteczna. Musisz posmarować sobie nią za uchem i w tym kanale śliniankowym pod.Tylko pamiętaj, żeby założyc po posmarowaniu np. opaskę, bo jak Ci tak rozgrzeje, a potem zawieje, to będziesz miała niezły bal.

Co więcej najlepszym chyba domowym sposobem jest grzana sól. Bierzesz np. 2 łyżki soli na SUCHĄ patelnię i pogrzewasz. Cały czas trzeba mieszać, żeby się nie przypaliło. Potem ładujesz tę sól do małego woreczka (może być np. skarpetka) i ciepłą (ALE NIE GORĄCĄ) przykładasz do bolącego ucha. I tak powtórz to kilka razy. Pamiętaj też, żeby i po tym zabiegu opatulić ucho.

To naprawdę skuteczne sposoby, mam nadzieję, że Ci pomogą.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 14:32   #4
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: ból ucha

Dodam jeszcze tylko, że nawet jak ból przejdzie, to obowiązkowo maszeruj do laryngologa. Z uszami nie ma żartów.

P.S. Powiem jeszcze, bo tak mi się przypomniało, że jak byłam mała, to strasznie się bałam tej grzanej soli. Ale nie tego, że jest ciepła itp. tylko że to sól. Mama mi mówiła wtedy, że to cukier z wodą.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 14:34   #5
SanDru
Zadomowienie
 
Avatar SanDru
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Ś:)
Wiadomości: 1 379
Dot.: ból ucha

wiesz co ja też miałam taki problem rok temu..bolało strasznie lewe ucho..później prawe poszłam najpierw do lekarza rodzinnego dał skierowanie do laryngologa u którego od jakichś 6 lat leczę się na zatoki no i bum...zapalenie uszu...przypisał jakieś krople leki i w tydzień wyszłam z tego więc..albo domowe sposoby albo odrazu do lekarza ja myślę , że do lekarza najlepiej
pozdrawiam i trzymam kciuki aby ból ustąpił ..
SanDru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 21:14   #6
ikonka86
Rozeznanie
 
Avatar ikonka86
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 567
Dot.: ból ucha

no, juz jestem po wizycie domowej dostalam antybiotyki ktore maja mnie wyleczyc w 7 dni pani doktor na widok moich uszu i gardla przerazila sie, stwierdzila ze mam zapalenie ucha srodkowego lewego, prawego, gardla, krtani i migdalkow... ale zyje nawet lepiej sie czuje po tej wizycie, moze dlatego ze sama wizyta juz byla 3majcie sie Wizazanki i dziekuje za rady, na pewno sie komus jeszcze przydadza

P.S. ibuprom pomaga przy zwalczaniu bolu, ale najlepiej wybrac sie do lekarza
__________________
bo nigdy nie wiesz, co dobrego spotka Cię następnego dnia...

odchudzanko!

ikonka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 21:24   #7
Marguerita
Zakorzenienie
 
Avatar Marguerita
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Hej Mazuryyy ;p
Wiadomości: 5 035
GG do Marguerita
Dot.: ból ucha

Wielkie współczucia wiem co to znaczy. Mnie ucho boli średnio dwa trzy razy w roku ;] więc zawsze mam w domu antybiotyk Duomox bardzo pomaga. Lekarz mi go zawsze przepisuje.
__________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością,
umysł traci swoją zdolność kontroli,
a ciałem zaczyna kierować serce."


Piję pokrzywę
Marguerita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-29, 21:39   #8
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: ból ucha

Wprawdzie ucho często mnie nie boli,ale gdy tylko zaczyna,od razu wkładam do środka liść geranium(zwane też anginką).Swędzi,że wściec się można,ale co najważniejsze zawsze pomaga.Ból przechodzi jak ręką odjął bez żadnych kropel i lekarstw
__________________

Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 21:40   #9
Asia31
Zakorzenienie
 
Avatar Asia31
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 3 827
Dot.: ból ucha

Cytat:
Napisane przez ikonka86 Pokaż wiadomość
no, juz jestem po wizycie domowej dostalam antybiotyki ktore maja mnie wyleczyc w 7 dni pani doktor na widok moich uszu i gardla przerazila sie, stwierdzila ze mam zapalenie ucha srodkowego lewego, prawego, gardla, krtani i migdalkow... ale zyje nawet lepiej sie czuje po tej wizycie, moze dlatego ze sama wizyta juz byla 3majcie sie Wizazanki i dziekuje za rady, na pewno sie komus jeszcze przydadza

P.S. ibuprom pomaga przy zwalczaniu bolu, ale najlepiej wybrac sie do lekarza
Szybciutko wracaj do zdrowia.Calusy
__________________
co nas nie zabije to nas wzmocni



MILEGO DNIA
Asia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 13:03   #10
SanDru
Zadomowienie
 
Avatar SanDru
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Ś:)
Wiadomości: 1 379
Dot.: ból ucha

to tak jak u mnie..tylko ja miałam zapalenie uszu heh ale po tygodniu będzie dobrze zobaczysz pozdrawiam
SanDru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 10:38   #11
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: ból ucha

Dziewczyny odświeżam wątek bo potrzebuję pomocy... W nocy obudził mnie straszny ból prawego ucha - uwierzcie mi duzo juz w zyciu różnych rzeczy przechodzilam (łącznie ze szpitalami) ale ten ból byl nie do wytrzymania... Mama szybko mi dala Ibuprom Max i lekko przeszlo (zasnęłam) Dzis jest to samo - juz nie moge wytrzymac - boli mnie cale ucho i w środku :-(

Czy jest mozliwe ze jak mnie przewiało w niedziele rano (czyli 3 dni temu) to dopiero teraz boli?

Co zrobic? Co kupic żeby pomogło?
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 23:30   #12
Pyr_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 25
Dot.: ból ucha

Ja tez dopiero co borykalam sie z bolem ucha. Ale dzieki szybkiej interwencji lekarza i w pore zazycia duomoxu, wczoraj mi przeszlo. Obawiam sie ze tym postem moge zapeszyc,ale mam nadzieje ze zapalenie ucha to jednak przeszlosc . Uff..
Pyr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 14:35   #13
aiko83
Rozeznanie
 
Avatar aiko83
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 694
Dot.: ból ucha

a ja od wczoraj umieram z bólu lewego ucha wczoraj byłam na basenie i możliwe, że sobie przewiałam potem w samochodzie (otwarte okno, bo tak gorąco było) niestety bolą mnie też zęby po lewej stronie ;/ zwłaszcza te na dole, ale górne też. I teraz jestem w kropce, bo nie mam pojęcia co jest przyczyną, a co skutkiem ;/ mam arę dziurek, które właśnie stopniowo leczę, do tego mam oba zęby mądrości po tej stronie, co też może być źródłem bólu, ale chwilami boli mnie tylko ucho, a nie zęby, a czasami jest dokładnie na odrót :/ do tego promieniuje czasem az do skroni, za ucho i tak jakby na policzek, ból nie jest pulsujący, tylko taki bardziej stały. A do tego nie do zniesienia;( pół nocy nie spałam, leki praktycznie nie pomagają. Dentystę mam o 16, ale nie wiem czy będzie w stanie jednoznacznie stwierdzić przyczynę. :/ Miała któraś podobnie? Co może być źródłem bólu?
__________________
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Pomóż zabijanym psom w Korei!


Tam, gdzie jest miłość, nie ma narzucania drugiej osobie swojej woli.

aiko83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 15:05   #14
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: ból ucha

Cytat:
Napisane przez aiko83 Pokaż wiadomość
a ja od wczoraj umieram z bólu lewego ucha wczoraj byłam na basenie i możliwe, że sobie przewiałam potem w samochodzie (otwarte okno, bo tak gorąco było) niestety bolą mnie też zęby po lewej stronie ;/ zwłaszcza te na dole, ale górne też. I teraz jestem w kropce, bo nie mam pojęcia co jest przyczyną, a co skutkiem ;/ mam arę dziurek, które właśnie stopniowo leczę, do tego mam oba zęby mądrości po tej stronie, co też może być źródłem bólu, ale chwilami boli mnie tylko ucho, a nie zęby, a czasami jest dokładnie na odrót :/ do tego promieniuje czasem az do skroni, za ucho i tak jakby na policzek, ból nie jest pulsujący, tylko taki bardziej stały. A do tego nie do zniesienia;( pół nocy nie spałam, leki praktycznie nie pomagają. Dentystę mam o 16, ale nie wiem czy będzie w stanie jednoznacznie stwierdzić przyczynę. :/ Miała któraś podobnie? Co może być źródłem bólu?
Mnie bolały zęby jak miałam zapalenie ucha Wiem jednak, że może być też odwrotnie więc to nie jest żadna reguła. Niestety tylko lekarz może to stwierdzić. Idź do ogólnego i zajrzy Ci do ucha i już będzie wiadomo czy jest z nim coś nie tak
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 17:51   #15
aiko83
Rozeznanie
 
Avatar aiko83
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 694
Dot.: ból ucha

no i wychodzi na to, że przyczyną jest staw żuchwowy :/ na to nie wpadłam przez jakiś tydzień mam brać leki przeciwbólowe i przeciwzapalne i zobaczymy co dalej :| dobrze, że przynajmniej po tych lekach ból prawie przechodzi, bo wczoraj zjadłam 11 ibupromów max i nie przechodziło, po ketanolu przeszło na jakąś godzinę i potem bol zaczał powracać, dopiero po tych od lekarza ból prawie przeszedł...
__________________
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Pomóż zabijanym psom w Korei!


Tam, gdzie jest miłość, nie ma narzucania drugiej osobie swojej woli.

aiko83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 08:27   #16
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: ból ucha

mnie boli ucho od tygodnia, znaczy tydzień temu były to leciutkie bóle, ktore przeszły , w tygodniu gdy się pojawiały również ustępowały samoistnie już myślałam ze mam spokój ale wczoraj dopadł mnie ból straszny lewego ucha, normalnie po ścianach chodzę ciężko się funkcjonuje o spaniu nie wspomnę. Jestem niestety za granica, w aptece nie ma tu nic dostępnego bez recepty, farmaceutka powiedziała ze jedynie morze poradzić wacik nasączony alkoholem wysokoprocentowym a najlepiej do lekarza. Do lekarza już dziś się nie dostane bo weekend a w szpitalu mnie raczej nie przyjmą, jak będzie gorzej to się zgłoszę ale pewnie spędzę 2 dni na poczekalni znając służbę zdrowia tutaj. Albo powiedz ami to samo co farmaceutka, to wszystko tu możliwe. Apteka dziś w sobotę czynna tylko do 14:00 zresztą nie mam pomysłu co by w niej mi pomogło skoro tu wszytko na receptę
Baba w aptece ostatnio nie chciała sprzedać mi ASPIRYNY bo szkodzi ale POSTINOR, NORLEVO np jest tu bez recepty dostępny w każdej aptece są to tabletki 72h po pakowane po 1 szt., właśnie mnie szlak trafia odkąd o tym przeczytałam, na dodatek kosztują ok 160kr a to cena kg schabu a w przychodniach za free je dają . Z jednej strony dobrze ze są , ale nie rozumiem czemu nie ma nic nawet łagodnego na ucho , zresztą kropli żołądkowych tez tu nie znalazłam kiedyś Ale mam nerwy
Nawet nie czuje się na silach by wsiąść w samochód i jechać do szpitala , koleżanka ostatnio ok 24 h czekała żeby ja w sobotę z dzieckiem przyjęli, dziecko jej się przez ten czas mało nie udusiło

Jakby komuś się przypomniał jakiś skuteczny domowy sposób to ja będę dozgonnie wdzięczna

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

właśnie czytałam ze czosnek warto stosować nawet z antybiotykami m.in na zapalenie ucha środkowego no ale do ustnie czy do ucznie to nie wiem ja wycisnęłam parę kropelek z ząbka jednego do ucha i wsadziłam wacik czuje pieczenie, psychiczna ulgę chyba sobie nie zaszkodzę ale teraz będę pachnieć
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 08:55   #17
Sheridans
Raczkowanie
 
Avatar Sheridans
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 174
Dot.: ból ucha

Polecam wypalanie uszu tutkami zrobionymi z wosku pszczelego i płótna,naprawde działa,moja mama często problemy z uchem,wypala wtedy i ból znika,polecam!
Sheridans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 09:29   #18
Ona_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 222
Dot.: ból ucha

Wacik nasączony spirytusem mi kiedyś pomógł. Dodatkowo proponuję termofor i wygrzewanie tego ucha na wszelkie możliwe sposoby. Najprawdopodobniej masz zapalenie ucha środkowego. Jeśli ból przejdzie to i tak powinnaś iść do lekarza, żeby zobaczył czy wszystko ok. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Ona_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 09:38   #19
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: ból ucha

Cytat:
Napisane przez Sheridans Pokaż wiadomość
Polecam wypalanie uszu tutkami zrobionymi z wosku pszczelego i płótna,naprawde działa,moja mama często problemy z uchem,wypala wtedy i ból znika,polecam!
jak wypalanie? to znaczy podpalać to w uchu
zresztą nie znajdę tu wosku pszczelego

znalazłam olejek kamforowy w aptece internetowej wiec i na mieście powinien być ale jest na receptę strach tu chorować w weekendy

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

a po tym czosnku czuje ulgę lepsza niż po paracetamolach
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 12:01   #20
Sheridans
Raczkowanie
 
Avatar Sheridans
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 174
Dot.: ból ucha

Cytat:
Napisane przez ewelline Pokaż wiadomość
jak wypalanie? to znaczy podpalać to w uchu
zresztą nie znajdę tu wosku pszczelego

znalazłam olejek kamforowy w aptece internetowej wiec i na mieście powinien być ale jest na receptę strach tu chorować w weekendy

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

a po tym czosnku czuje ulgę lepsza niż po paracetamolach
http://www.oswiecenie.com/swiecowanie.htm

to mniej wiecej to co wyzej,tez w to nie wierzyłam,ale mojej mamie pomoglo,takie tutki mozna zamowic na allegro,zabieg trwa kilka minut,naprawde działa,wyciaga caly ten"syf" z ucha,mama miala zapalenie to to co wyciagnela mialo kolor zielonkawy,czyli miala cale zapchane ucho,po tym jej odetkało i problem zginal,powtorzyla to za tydzien(dzisiaj robilam jej zabieg)i mowi ze o niebo lepiej.
Świecowała tez uszy mojemu szwagrowi,ktory tez mial problemy i mowi ,ze od poł roku ma z uchem spokoj.Wiem,ze moze to wszystko brzmiec jak od znachorki,ale polecem bo slysze od ludzi,ze sa efekty,a jak zmagasz sie z tym problemem to warto sprobowac,zamow tutki i jazda,wkladasz do uche ktos Ci podpala, Ty trzymasz i obcina sie co chwile spalone płótno,az zostanie tak mniej wiecej 5 cm od ucha,gasisz,rozwijasz i widzisz ile tam tego siedzi,tylko pozniej trzeba przez kilka godzin uwazac na przeciag,bo tam wszystko jest odblokowane i o przewianie nie trudno.Zareczam,ze poczujesz ulge
Sheridans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 13:05   #21
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: ból ucha

nie zaryzykowałabym chyba bym się bala

po za tym jestem za granica i ja potrzebuje rozwiązanie na teraz a już ból zrobił się znów nieznośny coś czuje ze będę dziś oczekiwała na łaskawa pomoc w szpitalu bo nie zniosę chyba tego bólu dziś.

Kiedyś w dzieciństwie raz bolało mnie ucho, wtedy to byl dla mnie straszny ból wiem ze przeszedł po geranium.

A teraz to wydaje sie mi ze uszkodzić mogłam sobie patyczkiem do czyszczenia a później woda mogła się dostać po kąpieli + jakiś przeciąg, w dodatku jeździłam ostatnio z otwartym oknem w samochodzie, bo ożyłam za dożo neutralizacza do otworków klimatyzacji i nie dało sie wyrobić tak dusiło i cale 2 tyg otwartymi oknami sie woziłam A teraz cierpię az wydaje sie mi ze bardziej sie nie da
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 15:48   #22
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: ból ucha

wiecie czy zastosowanie kropli do ucha na zapalenie ucha (takie kropelki na antybiotyku ), ktore jz nie maja terminu ważności bo krople sa ważne tylko 4 tyg od otwarcia mogłoby zaszkodzić???
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 00:09   #23
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: ból ucha

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość

Co więcej najlepszym chyba domowym sposobem jest grzana sól. Bierzesz np. 2 łyżki soli na SUCHĄ patelnię i pogrzewasz. Cały czas trzeba mieszać, żeby się nie przypaliło. Potem ładujesz tę sól do małego woreczka (może być np. skarpetka) i ciepłą (ALE NIE GORĄCĄ) przykładasz do bolącego ucha. I tak powtórz to kilka razy. Pamiętaj też, żeby i po tym zabiegu opatulić ucho.

To naprawdę skuteczne sposoby, mam nadzieję, że Ci pomogą.
wyprobowalam dzis juz dwa razy robilam sobie taki oklad, efekt pozytywny, bol lekko ustepuje, ucho sie tak jakby oddtyka
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 11:03   #24
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: ból ucha

ta metoda z sola nie jest dobra na długą metę, może zależy os stopnia stanu zapalnego.
Wizyta u lekarza była oczywiście u mnie niezbędna, od wczoraj mam nowe kropelki i czuje się świetnie żałuje ze nie poszłam jak mnie od razu za bolało to bym się nie nacierpiała tak.
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 11:49   #25
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: ból ucha

Cytat:
Napisane przez Sheridans Pokaż wiadomość
Polecam wypalanie uszu tutkami zrobionymi z wosku pszczelego i płótna,naprawde działa,moja mama często problemy z uchem,wypala wtedy i ból znika,polecam!
A ja nie polecam To wbrew pozorom bardzo niebezpieczny zabieg i powinien być wykonywany tylko przez profesjonalistę i wyłącznie po konsultacji lekarskiej. Swego czasu mocno się tym interesowałam, bo miałam długo problem z komplikacjami po anginie (przeszło na uszy też), ale nie zdecydowałam się wtedy i nie zdecyduję się teraz też. Poza tym, prowadzono badania nad tą metodą i wykazano, że tak naprawdę, to ona nic dobrego nie robi, działa bardziej na zasadzie placebo.

Cytat:
Napisane przez ewelline Pokaż wiadomość
ta metoda z sola nie jest dobra na długą metę, może zależy os stopnia stanu zapalnego.
Wizyta u lekarza była oczywiście u mnie niezbędna, od wczoraj mam nowe kropelki i czuje się świetnie żałuje ze nie poszłam jak mnie od razu za bolało to bym się nie nacierpiała tak.
No pewnie, że na dłuższą metę ta metoda nie jest dobra, bo to jest metoda pomocnicza w leczeniu, a nie stricte leczenie. Może pomóc w momencie, gdzie potrzebne jest rozgrzanie (np. po zawianiu), ale na pewno nie wyleczy zapalenia. Wtedy lekarz + metody dodatkowe, nie inaczej.

Cieszę się, że już wszystko idzie ku dobremu
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 16:49   #26
moniamala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: ból ucha

Ja też to przechodzę.Jestem na antybiotyku,ale leczę się jeszcze domowymi sposobami .Po pierwsze nie wkłada się liścia anginki (geranium) tylko się go wyciska na wacik i wacik wkłada isę do ucha wtedy nie swędzi.można jeszcze ugo tować jajko na twardo ,obrać,przepołowić na pół ,przyłożyć mały gazik na żółtko i tym gazikiem przyłożyć do ucha(a gazik po to żeby żółtko nie wpadło do ucha) przewiązać opaską.Żółtko wyciąga zapalenie.Jeszcze słyszałam że ugotowane ziemniaki też wyciągają zpalenie.
moniamala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 09:50   #27
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: ból ucha

Cytat:
Napisane przez moniamala Pokaż wiadomość
Ja też to przechodzę.Jestem na antybiotyku,ale leczę się jeszcze domowymi sposobami .Po pierwsze nie wkłada się liścia anginki (geranium) tylko się go wyciska na wacik i wacik wkłada isę do ucha wtedy nie swędzi.można jeszcze ugo tować jajko na twardo ,obrać,przepołowić na pół ,przyłożyć mały gazik na żółtko i tym gazikiem przyłożyć do ucha(a gazik po to żeby żółtko nie wpadło do ucha) przewiązać opaską.Żółtko wyciąga zapalenie.Jeszcze słyszałam że ugotowane ziemniaki też wyciągają zpalenie.
i wkładasz sobie te żółtka i ziemniaki do ucha? ja byłam tak zdesperowana ze wcisnęłam na wacik sok z czosnku ale to przynajmniej pewne ze czosnek ma w sobie właściwości antybakteryjne. No ale żółtka i ziemniaków bym nie włożyła Zresztą jak masz antybiotyk to ci to nie potrzebne moim zdaniem.
Ja dostałam receptę na krople do uszu w ampułkach z jakimś sterydem i są rewelacyjne już mnie nic ucho nie boli nawet zatkanego nie czuje tylko czasem jak ślinę przełykam słyszę chrząkniecie została mi jeszcze jedna ampułka i leczenie zakończone, oprócz tej jednej jest jeszcze dodatkowe 15 ale ich mam nie brać bo niby aż tyle nie muszę wiec brać nie będę.
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 10:52   #28
moniamala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: ból ucha

Nauczcie sie czytać.Czy ja napisałam że sobie wkładam żółtka do ucha?Przepoławiam jajko na pół przykładam gazik do żółtka ,żeby właśnie nie wpadło do ucha i tą całą połówke jajka przykładam od strony żółtka do ucha.A antybiotyk musiałam odstawić bo bardzo się źle po nim poczułam więc te domowe sposoby super mi pomogły,tym bardziej że mieszkam za granicą i niestety nie mam takiego dostępu do leków jak w polsce.mi w każdym bądź razie pomogło.
I jeszcze jedno ,jeśli ktoś ma lampe BIOPTRON to jest rewelacja .Właśnie przyjechałam wczoraj do polski i się naświetlam u rodziców i zapalenie mi się kończy a raptem zaczeło mi się w niedziele.Także polecam tą lampe.
moniamala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 21:04   #29
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: ból ucha

Tak mnie bolą uszy, że chyba zwariuję... często tak mam, że od gardła i nosa idzie mi na uszy, ale teraz ból jest inny,oszaleć można!

Skąd można wziąc to geranium?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 23:12   #30
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: ból ucha

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc ze swoim problemem zgłoszę się do Was tutaj...

Miałam dzisiaj idiotyczną i pewnie trochę śmieszną sytuację... Stałam sobie w łazience przed lustrem i czyściłam uszy bagietkami. Wiem, że nie powinno się tego robić, ale ja się po prostu nie mogę powstrzymać ... Staram się jak najpłycej wkładać szpatułkę...

W każdym razie czyszczę sobie uszy gdy nagle mój pies szczeknął, ja się wystraszyłam i bezwiednie wbiłam sobie tę bagietkę w ucho... Jedna z głupszych sytuacji w moim życiu i w sumie to byłoby nawet śmieszne, gdyby nie fakt, że bolało jak jasna cholera, poczułam to nawet w gardle...

Na całe szczęście nie poleciała mi żadna krew ani nic takiego. Za to teraz mam wrażenie, że to ucho mnie trochę boli, lekko pobolewa mnie głowa... Nie jest to jakieś uczucie nie do wytrzymania, nie wykluczam, że to po prostu zmęczenie, albo mocna kawa, którą wypiłam u przyjaciółki, ale mam pytanie czy ból głowy (grubo kilka godzin po "wypadku") może być spowodowany tą głupią sytuacją? Co powinnam z tym zrobić?
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.