Kosmetyki MARY COHR - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-12, 18:45   #1
ariana86
Raczkowanie
 
Avatar ariana86
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31

Kosmetyki MARY COHR


Zakładam nowy wątek, bo temat nie pasuje mi do żadnego istniejącego. Bardzo chciałabym prosić Was o opinie na temat kosmetyków francuskiej firmy Mary Cohr. W zeszłym roku kosmetyczka poleciła mnie i mojej mamie kremy tej firmy. Obie byłyśmy zachwycone! Kosmetyczka mówiła nam, że np. kremy Vichy wszystkie składniki, które są dobre dla skóry mają na końcu w składzie w śladowych ilościach i w ogóle nie opłaca się tych kremów kupować. Kremy Mary Cohr są za to wg niej bardzo dobre, zawierają dużo naturalnych ekstraktów i olejków itp. Muszę przyznać, że uwierzyłam w to co mówi. Używałyśmy kremów Mary Cohr przez około pół roku. Potem znalazłam to forum i rozpoczęłam pielęgnację kosmetykami LPR i Avene. Nadchodzi lato i zamierzam zrezygnować z kremów z retinolem. Oczywiście filtr na dzień to podstawa. Zastanawiam się jednak nad dobrym kremem odżywczym na noc.

Proszę powiedźcie co sądzicie o składzie tego kremu Mary Cohr - Instant Soothing Cream:

INGREDIENTS : Water (Aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Propylene Glycol, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Nylon-6, Polydecene, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetyl Palmitate, Glycol Stearate, PEG-8 Stearate, Hydrogenated Microcrystalline Wax, Steareth-20, Polysorbate 60, Cetearyl Ethylhexanoate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Urea, Glyceryl Polymethacrylate, Camellia Oleifera Seed Oil, Dimethicone, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Lecithin, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Carbomer, Benzophenone-3, Tocopheryl Acetate, Fragrance (Parfum), Chlorphenesin, Panthenol, Methylparaben, Hydrolyzed Lupine Protein, Trisodium EDTA, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Butylparaben, Ethylparaben, Potassium Sorbate, BHT, Propylparaben, Isobutylparaben, Citronellol, Linalool, Amyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Ascorbyl Palmitate, Sodium Sulfate, Limonene, Coumarin, Geraniol, Citric Acid, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Hydroxycitronellal, Benzyl Benzoate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Passiflora Edulis Fruit Extract.

Czy opłaca się kupować kremy tej firmy wg Was? Może któraś z Was miała z nimi do czynienia? Byłabym bardzo wdzięczna za opinie.

Edytowane przez ariana86
Czas edycji: 2009-04-12 o 18:47
ariana86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 02:02   #2
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki MARY COHR

Cytat:
Napisane przez ariana86 Pokaż wiadomość
Zakładam nowy wątek, bo temat nie pasuje mi do żadnego istniejącego. Bardzo chciałabym prosić Was o opinie na temat kosmetyków francuskiej firmy Mary Cohr. W zeszłym roku kosmetyczka poleciła mnie i mojej mamie kremy tej firmy. Obie byłyśmy zachwycone! Kosmetyczka mówiła nam, że np. kremy Vichy wszystkie składniki, które są dobre dla skóry mają na końcu w składzie w śladowych ilościach i w ogóle nie opłaca się tych kremów kupować. Kremy Mary Cohr są za to wg niej bardzo dobre, zawierają dużo naturalnych ekstraktów i olejków itp. Muszę przyznać, że uwierzyłam w to co mówi. Używałyśmy kremów Mary Cohr przez około pół roku. Potem znalazłam to forum i rozpoczęłam pielęgnację kosmetykami LPR i Avene. Nadchodzi lato i zamierzam zrezygnować z kremów z retinolem. Oczywiście filtr na dzień to podstawa. Zastanawiam się jednak nad dobrym kremem odżywczym na noc.

Proszę powiedźcie co sądzicie o składzie tego kremu Mary Cohr - Instant Soothing Cream:

INGREDIENTS : Water (Aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Propylene Glycol, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Nylon-6, Polydecene, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetyl Palmitate, Glycol Stearate, PEG-8 Stearate, Hydrogenated Microcrystalline Wax, Steareth-20, Polysorbate 60, Cetearyl Ethylhexanoate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Urea, Glyceryl Polymethacrylate, Camellia Oleifera Seed Oil, Dimethicone, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Lecithin, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Carbomer, Benzophenone-3, Tocopheryl Acetate, Fragrance (Parfum), Chlorphenesin, Panthenol, Methylparaben, Hydrolyzed Lupine Protein, Trisodium EDTA(tzw,skladnik chelatujacy,ktory chroni krem przed utlenianiem), Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Butylparaben, Ethylparaben, Potassium Sorbate, BHT, Propylparaben, Isobutylparaben,Citronellol, Linalool, Amyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Ascorbyl Palmitate, Sodium Sulfate, Limonene, Coumarin, Geraniol(skladniki zapachowe ktore nie sa zbyt przyjazne bo moga min.wywolac podraznienie ale z reguly uzywane w b.malych stezeniach i sa umieszczane w koncowce skladu), Citric Acid, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Hydroxycitronellal,Benzyl Benzoate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Passiflora Edulis Fruit Extract.

Czy opłaca się kupować kremy tej firmy wg Was? Może któraś z Was miała z nimi do czynienia? Byłabym bardzo wdzięczna za opinie.

Hmmm czy sie oplaca?Kazdy ma inny system oceny pielegnacji-dla mnie ten krem nie ma nic odkrywczego za co bylabym sklonna placic a dlaczego?poniewaz baza kremu to emolienty(przykladowo wyboldowalam),substancje wiazace.
Maslo Shea jest w wielu kosmetykach i ma ono za zadanie dobrze nawilzyc skore,odzywic-jest bogate w Vit.A i E.Troche fajnych roslinnych wyciagow(na zielono),mocznik,pantenol (ale to wszystko rozrzucone bardzo po skladzie)- bardzo wysoko skladnik zapachowy i konserwant(na czerwono i poza tym uzyto podrazniajcego Benzophenone-3)
Wyciagi roslinne sa fajne ale trudno ocenic ich ilosc a za tym dzialanie wiec w niczym za bardzo nie rozni sie od Vichy,ktore ma tez dobre produkty w swojej ofercie-nie mozna wszystkiego wrzucac do jednego worka

Jezeli Tobie krem sluzy i jestes z niego zadowolona to uzywaj ale pytasz o opinie i jak dla mnie to nie w tym kremie nic,co byloby warte jego ceny.
To tak w skrocie

Watek zostawie bo moze kogos jeszcze interesuje ta marka
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 02:21   #3
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki MARY COHR

W sumie to powinnaś była pisać o tym kremie i zadać pytanie w wątku o analizie składów. A tak wygląda to trochę jak reklama mało znanej marki. Może jestem przewrażliwiona, ale były tu już takie przypadki, więc człowiek nabiera podejrzeń. Co do kremu, to zgadzam się w pełni z Hexxaną.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-04-13 o 12:21
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 06:47   #4
ariana86
Raczkowanie
 
Avatar ariana86
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Kosmetyki MARY COHR

Dziękuję Hexxana za odpowiedź. Twoja wiedz jest nieoceniona!!! Właśnie o taką analizę mi chodziło Co do tej reklamy to przypuszczałam, że ktoś wpadnie na taki pomysł. Zapewniam jednak, że nie ma to z reklamą nic wspólnego. Zainteresowanie tą marką jest bardzo, bardzo małe. Praktycznie niczego najej temat nie można znaleźć w internecie. Pomyślałam, że jak tutaj będzie taki wątek, to może więcej kobiet wyrazi swoje opinie.

Jaką markę możecie naprawdę polecić jeżeli chodzi o takie właśnie kremy? Chodzi mi o coś bogatego w składniki nie tak inwazyjne jak retinol i kwasy. Używam też olejków z BU, ale prawdę mówiąc komfort ich używania jest nie za duży. Wolałabym więcej dobrych składników w jednym kremie. Przejrzałam całe to forum, ale o takich kremach raczej nie piszecie tutaj.

Aha, co do ceny, to ten krem rok temu kosztował 106 zł. Na całą twarz używa się dosłownie ziarnka groszku, więc przy stosowaniu rano i wieczorem starczył na 4 m-ce. Myślę, że taka cena jest jak najbardziej przystępna. Inne kremy tej marki rzeczywiście są bardzo drogie, ale na ich składy jeszcze nie patrzyłam.

Edytowane przez ariana86
Czas edycji: 2009-04-13 o 06:57
ariana86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 09:12   #5
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kosmetyki MARY COHR

Alez my tutaj nie raz i nie dwa pisalysmy o kremach ktore maja wiele dobroci w skladzie np kosmetyki naturalne. Coraz wiecej takich na rynku np Hauschka, Lavera,, Lavere, Logona, Sante, Weleda, Nuxe itp.

Z konwencjonalnych kosmetykow warto spojrzec na serie Riche Creme od Yves Rocher. Na duzo dobroci i malo chemii w skladzie porownujac do innych KK
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 16:17   #6
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki MARY COHR

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Alez my tutaj nie raz i nie dwa pisalysmy o kremach ktore maja wiele dobroci w skladzie np kosmetyki naturalne. Coraz wiecej takich na rynku np Hauschka, Lavera,, Lavere, Logona, Sante, Weleda, Nuxe itp.

Z konwencjonalnych kosmetykow warto spojrzec na serie Riche Creme od Yves Rocher. Na duzo dobroci i malo chemii w skladzie porownujac do innych KK

Popieram seria Riche Creme YR jest naprawde niezla ale to kwestia wyboru tego,czego oczekujemy od danego kosmetyku

Ariana86 ciesze sie,ze moglam pomoc
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 16:43   #7
ariana86
Raczkowanie
 
Avatar ariana86
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Kosmetyki MARY COHR

Jesteście wspaniałe naprawdę! Muszę jeszcze raz przejrzeć forum pod kątem tych kremów. Jak na razie bardzo spodobała mi się ta seria Yves Rocher. I w dodatku mam kartę Glamour na zniżkowe zakupy 18 kwietnia 2009 r. Na kosmetyki Yves Rocher jest 50% zniżka z tą kartą!!! Jak będę kupować te kremy to na pewno w przyszłą niedzielę
ariana86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-13, 18:12   #8
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kosmetyki MARY COHR

O widzisz jesli masz znizke to wyprobuj. Normalna cena troche wysokawa, wiec korzystaj ze znizki, a noz cos ci przypadnie do gustu.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 21:06   #9
Lady M
Raczkowanie
 
Avatar Lady M
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 288
Dot.: Kosmetyki MARY COHR

Dziewczyny, znalazłam ten stary wątek, niestety nie za wiele tu opinii. Myślę o zakupie kremu (Drenujący Krem na Okolicę Oczu) i maski (Odświeżająca Maska na Okolicę Oczu). Szczególnie zależy mi na redukcji cieni. Czy któraś z Was używa?
__________________
To będzie MAJ!

01.05.2015
Lady M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-28 22:06:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.