Przeniesienie numeru do innego operatora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-14, 11:59   #1
izaa092
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6

Przeniesienie numeru do innego operatora


Hej dziewczyny
Może wy będziecie w stanie mi pomóc, bo już zwariowałam
Umowa w T-Mobile kończy mi się 05.11.2016. Wczoraj podpisałam umowe w Playu, gdzie Pani Kierowniczka powiedziała, że z dniem 06.11.2016 będę musiała zmienić kartę i mój numer będzie w Playu, ale dokładną informację dostane jeszcze smsem... no i dostałam Dotychczasowy operator wyznaczył datę oddania numeru na 05.12.2016.. no i tu pojawia się pytanie.. dlaczego miesiąc po końcu umowy?! Poczytałam trochę w internecie i udało mi się wyczytać, że 30 dniowy okres wypowiedzenia obowiązuje tylko w przypadku umowy na czas nieokreślony. Jeśli umowy kończy się w listopadzie, to dlaczego kolejny miesiąć muszę być jeszcze w T-Mobile? U nich nie dość że płacę dwa razy drożej (nie wiem dlaczego nie przeniosłam się już dwa lata temu ), to internetu mam tyle co kot napłakał...
Może wy coś wiecie na ten temat, dodzwonienie się do BOKu graniczy z cudem, a na wiadomości na fb nie odpowiadają..
izaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 12:08   #2
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Przeniesienie numeru do innego operatora

Przeczytaj umowę z tmobile, pewnie jest tam informacja, że umowę trzeba wymówić jakiś czas przed końcem (zazwyczaj miesiąc), inaczej przechodzi w umowę na czas nieokreślony.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 12:22   #3
izaa092
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6
Dot.: Przeniesienie numeru do innego operatora

Faktycznie masz rację. Moje niedopatrzenie w Playu ta kwestia została pominięta, dlatego nie pomyślałam o tym. Spóźnialscy muszą płacić
izaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 12:43   #4
konmar88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Dot.: Przeniesienie numeru do innego operatora

Poza tym nie wypowiedziana umowa zostaje przedłużona na czas nieokreślony. Trzeba bezwzględnie o tym pamiętać i zgłosić chęć rozwiązania umowy bodajże 3 miesiące przed końcem umowy.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklamal
konmar88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 10:04   #5
kozik262
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 51
Dot.: Przeniesienie numeru do innego operatora

Z tego co się orientuje to u każdego operatora trzeba napisać wypowiedzenie 3 miesiące przed końcem umowy.
kozik262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 21:47   #6
MariannaM85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 8
Dot.: Przeniesienie numeru do innego operatora

Też się na tym "przejechałam". W Playu obowiązywał mnie miesięczny okres wypowiedzenia, dowiedziałam się trochę za późno, więc musiałam zapłacić, trochę moje niedopatrzenie :/ dlatego teraz przeszłam do Premium Mobile - za 19 zł nielimitowane rozmowy i smsy, 5 GB Internetu, a do tego umowa na czas nieokreślony, więc jeżeli tylko będę miała taką ochotę to mogę zrezygnować bez żadnych konsekwencji

Edytowane przez MariannaM85
Czas edycji: 2016-10-17 o 21:48
MariannaM85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 18:42   #7
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Przeniesienie numeru do innego operatora

wypowiedzenie umowy 30 dniowe to znaczy, że minimum 30 dni musi być do końca umowy, jeśli wypadnie okres rozliczeniowy tak, że jesteście przed nowym to w trakcie obecnego możecie złożyć wypowiedzenie czyli tak miesiąc, półtora miesiąca wcześniej do dwóch miesięcy i trzeba pamiętać o Plusie bo ta sieć jako jedyna może naliczyć karę za wcześniejsze zerwanie umowy nawet jeśli w treści napiszecie, że rezygnujecie na koniec umowy, tak mają i tego nikt nie chce zmienić, więc wyjątkowo w tej sieci warto poczekać na prawie koniec umowy,

skoro już temat jest o przenoszeniu numeru do innej sieci to co myślicie o promocjach, ofertach, tzn przedłużeniowe w sieci i te 6 miesięcy za 1 zł w T-Mobile albo w Plus 6 miesięcy za 0 zł, nie wiem czy to dalej jest ale jeśli to weźmiemy pod uwagę to lepiej jest przedłużyć umowę czy co dwa lata przechodzić od Plusa to T, od T do Plus, żeby mieć te 6 miesięcy za 1 zł albo za 0 zł ?

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2017-01-19 o 18:44
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-03, 13:35   #8
tomaszjawor10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3
Dot.: Przeniesienie numeru do innego operatora

U innych operatorów też jest podobnie. Jeśli sami nie zrezygnujemy z umowy, jest ona automatycznie przedłużana na czas nieokreślony.
tomaszjawor10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 20:39   #9
p_Salvia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 16
Dot.: Przeniesienie numeru do innego operatora

Obowiązuje okres wypowiedzenia, jesli przenosisz numer. Przenosilam do play - chyba tez byly to 3 miesiace przed czasem konca umowy.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
p_Salvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 10:03   #10
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: Przeniesienie numeru do innego operatora

A z tego co zauważyłam z T-mobile są same problemy. Mój mąż próbował przedłużyć umowę i cały czas wciskali mu abonament taki jak miał, choć dla nowych klientów był o przeszło połowę tańszy plus zwiększony limit internetu
Na szczescie koniec końców wynegocjował fajne warunki. Ja miałam się przenieść i też nagle muszę czekać dużo dłużej na koniec umowy bo nadprogramowe doładowania przedłużyły mi ją bo miała w mixie...
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 13:19   #11
myszka2508
Raczkowanie
 
Avatar myszka2508
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 134
Dot.: Przeniesienie numeru do innego operatora

Często właśnie się tak zdarza, że dla nowych klientów jest lepsza oferta. Mi niedługo się kończy umowa i nawet myślę o zmianie numeru i podpisaniu nowej umowy. Tylko gdzie polecacie? Bo niby sprawdzałam w porównywarce, ale nie do końca jestem przekonana.
myszka2508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-24, 13:47   #12
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Przeniesienie numeru do innego operatora

zobacz sobie na sieci wirtualne,

oferta na kartę,
żadnych zobowiązań,
żadnych umów,
brak 30 dniowego okresu wypowiedzenia,
możesz zmienić sieć w dwa dni jeśli inna sieć ma lepszą ofertę - jeden dzień składasz wniosek, drugi dzień jesteś w innej sieci, chyba, że przez kuriera to może to trwać 7 dni ale to i tak krócej niż wypowiedzenie 30 dni,
bez kary finansowej za wcześniejsze zerwanie umowy niż pozwala na to umowa,
bez płacenia pierwszego rachunku wyrównawczego + 1 miesiąc z góry czyli 1,5-2 miesięcy + opłata aktywacyjna,

a2mobile, wszystko bez limitu 19,90 zł, a jak wszystko masz i chcesz tylko rozmowy to pojedynczy pakiet kosztuje tylko 9,90 zł,
pakiety same się odmawiają co miesiąc, nie musisz myśleć o ich przedłużeniu pod warunkiem że jest kasa na konie która wystarczy na przedłużenie,

a2mobile to jedna z firm właściciela Plusa i są jakoś tam powiązani, więc nie jest to taka całkiem oddzielna firma,

wRodzinie, wszysyko bez limitu 30 zł na 2 miesiące czyli wychodzi 15 zł miesięcznie tylko aktywacja pakietu raz na 2 miesiące,

ja już korzystam od dawna z sieci wirtualnych, konkretnie a2mobile i działa bardzo dobrze, testowałem spadek prędkości po 15 GB i połączenie na 512 kb jest dobre żeby móc korzystać z netu np na smartfonie i laptopie, YouTube też działa na tym połączeniu,

telefon można kupić w sklepie bez zainstalowanego wirusa trojana czyli szpiega który umożliwia zablokowanie telefonu kiedy się nie płaci, wiem i jestem za tym że jak ktoś wziął tel to niech płaci ale czy to właściwa metoda - dla mnie nie, ja zawsze płaciłem kiedyś wziąłem telefon z umową i nie odpowiada mi to, że musiałbym się zgodzić na to dlatego, że inni nie płacą, a to jest dzisiejsza logika sieci komórkowych,

cena telefonu w sklepie wcale nie musi być wyższa, tylko różnica polega na tym, że płaci się ją raz albo bierze się na raty bez umowy na abonamen, jest też np Alle i tam też można kupić fajne telefony,

do normalnego korzystania już za 200 zł znajdziesz na Alle albo w sklepie 350-400 bez problemu, w salonie 500-600 zł bez umowy, a dla tych którzy chcą mieć klawiszowy telefon to już znajdą do 100 zł bez problemu nawet w Carrefour, ostatnio widziałem chyba za 75 zł czy 65 zł taki telefonów i miał dość mocną baterie więc możnaby na nim długo rozmawiać albo ładować co kilka dni, za 50-60 zł też są telefony klawiszowe,

a gdzie polecić abonament nie wiem bo to zależy od promocji czego oczekujesz ale napisze czym się charakteryzują sieci,

Orange najczęściej bywają awarie w tej sieci, bywa że w ogóle może nie być zasięgu przez kilka godzin, do usunięcia awarii,

T-Mobile to drożyzna, Niemcy cisną, żeby robili zyski większe niż rok wcześniej, sama sieć się nie kryje z tym, że jest droga choć tego nie pokazują i nie mówią o tym głośno to wolą używać słowa jakość, ta sieć jako jedyna nie ma rocznej wazności konta w ofercie na kartę,

Plus, zasięg ma dobry, awarii nie ma prawie w ogóle,a jak już to jedna na 10-15 lat, nie tak jak w Orange, że co kilka miesięcy. Potrafią mieć dobrą ofertę ale jak inne sieci wprowadzają nowe oferty to dalej promują swoją. Sieć bardzo mało elastyczna, mają stare systemy i konsule mają czasem problem z obsługą, a jak zmienisz adres musisz przynieść dokument, żeby zmienili w systemie twój adres żebyś miała poprawny na fakturach i jest to jedyna sieć która ma ten wymóg. Inne sieci zmieniają dlatego że tak im zgłaszasz poprostu, no i oferta na kartę Plusa to "milion" kodów, tu zamiast Plusa na karte lepiej wybrać a2mobile,

Play, zasięg swój 3G i 4G i malutki zasięg 2G czyli dla klawiszowych telefonów, prowadzi testy wyłączania zasięgu innych sieci, może to być problem dla telefonów klawiszowych bo większość ich działa na zasięgu 2G, ma fajną ofertę pod nazwą Fakt Mobile choć nie obsługują tego ani w salonach ani na infolini Play, trzeba dzwonić na infolinię Fakt Mobile, oficjalnie jest to inna sieć ale działa to na Play, minuta w Fakt kosztuje 0,15 groszy, sieć pierwotnie wystartowała jako sieć dla emerytów, Play na kartę też ok ale warunki mogliby zrobić lepsze,

ja mam kartę i nie chce już żadnego abonamentu który wcześniej miałem, przez abonament ominęły mnie fajne promocje np doładowanie 50% więcej kasy do wykorzystania, wtedy był wybór dopłacić do końca umowy albo kara, doplaciłem do końca umowy i przeniosłem do karty i tak zostało, nie miałem w abonamencie nic fajnego a gdybym miał kartę to może mógłbym skorzystać z promocji, w abonamencie nie było żadnych promocji, a na przedłużenie umowy konsultantka proponowała mi gorsze warunki za tą samą kwotę abonamentu np bez stacjonarnych bez limitu kiedy ja miałem w abonamencie też stacjonarne bez limitu,

abonament jest korzystny dla sieci bo sobie zapewnia klientów na kolejne 2-3 lata ale dla ludzi zobowiązanie że będą płacić sieci jeszcze 2-3 lata nie jest korzystne bo się pozbawiają skorzystania z fajnych ofert innych sieci przez te 2-3 lata,

Wybierz wolność - ofertę na kartę którą zawsze możesz zmienić np zmienić sieć bez żadnej kary finansowej jak w umowie kiedy masz umowę na czas określony to płacisz i płacisz a inni mogą się cieszyć nową ofertą w nowej sieci a ty dalej musisz płacić pod karą finansową jeszcze np rok,

Wybierz że to sieć ma ci zapewnić fajną ofertę żebyś chciała być w tej sieci, a nie sieć którą zobowiażesz się finansować pod karą finansową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-10-24 o 15:02
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-26, 09:40   #13
Honeyrata
Przyczajenie
 
Avatar Honeyrata
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 16
Dot.: Przeniesienie numeru do innego operatora

Cytat:
Napisane przez Allosia_wawa Pokaż wiadomość
A z tego co zauważyłam z T-mobile są same problemy. Mój mąż próbował przedłużyć umowę i cały czas wciskali mu abonament taki jak miał, choć dla nowych klientów był o przeszło połowę tańszy plus zwiększony limit internetu
Na szczescie koniec końców wynegocjował fajne warunki. Ja miałam się przenieść i też nagle muszę czekać dużo dłużej na koniec umowy bo nadprogramowe doładowania przedłużyły mi ją bo miała w mixie...
Też mam takie wrażenie, nawet ich infolinia to dramat. Ostatnio gadałam z trzema różnymi konsultantami zaznaczając, że mają mi wysłać telefon na adres inny niż w umowie. Oczywiscie pierwszych dwoch nic nie zalatwilo i przestalo oddzwaniac, trzeci potwierdzil zgloszenie i podobno wszystko było ustalone. Oczywiscie telefon przyszedł nie na ten adres na ktory mial.
Honeyrata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-28, 15:31   #14
userrrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 20
Dot.: Przeniesienie numeru do innego operatora

kiedyś też miałem problem w T z przedłużeniem umowy i nie dało się, jedyne wyjście to nowa umowa,

czekanie na rozmowe z konsultantem 40 minut nawet do 60 minut - czekaj tyle aż się ktoś odezwie, żeby powiedzieć, że się nie da,

do tego T to najdroższa sieć na rynku,

komplikują życie,

najlepsza jest oferta na kartę bo zawsze można zmienić sieć i mieć najlepszą opcję na rynku, telefon ze sklepu i masz oferte bez zobowiązań typu umowa, że musisz płacić 2 lata pod karą finansową za wcześniejsze zerwanie umowy, masz najlepszą ofertę czyli karta to co aktualnie jest najlepsze, najbardziej opłacalne i telefon kupiony w sklepie bez zobowiązań,

nikt nie zabroni przejść do innej sieci pod jakąś karą - nie masz zobowiązania do płacenia w jednej sieci przez 2 lata nawet kiedy inne sieci będą mieć dużo lepszą ofertę, w karcie przechodzisz do innej sieci kiedy chcesz,

namawiają na abonament bo od umów abonamentowych mają prowizje, a od karty nic nie mają - dla nich wybór jest prosty - złapać klientów na umowy na abonament bo na tym zarobią, a jak przyjdzie ktoś przenieść numer do karty to mówią czasem, że nie ma kart sim bo nie mogą powiedzieć, że im się nie chce za darmo przenieść numeru tylko co to ludzi obchodzi, że tak ktoś tam ustalił, że nie płacą za karty ale tym nie ma się co zarażać tylko szukać innego salonu gdzie przeniosą numer albo chodzić do nich co kilka dni aż to zrobią z tego powodu że będą mieli dość albo sieci wirtualnej która wysyła kuriera, te sieci mają najlepsze niskie ceny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez userrrr
Czas edycji: 2018-10-31 o 12:21
userrrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 14:06   #15
userrrrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4
Dot.: Przeniesienie numeru do innego operatora

sprezycuje jedną rzecz co do T-Mobile - umowę wtedy dało się przedłużyć - sama opcja przedłużenia była ale nie dało się jej przedłużyć na takich korzystnych warunkach jak dla nowych klientów - tej opcji nie było w przedłużeniu umowy i tu jedyną opcją była nowa umowa - tak dbają o stałych klientów, że lepiej ma ktoś kto przychodzi z ulicy jako nowy klient, a jak ktoś chce gorsze warunki to sobie może przedłużać - nie ma problemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
userrrrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-26, 11:45   #16
Matt_Z
Raczkowanie
 
Avatar Matt_Z
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 65
Dot.: Przeniesienie numeru do innego operatora

Jeżeli chodzi o przenoszenie umowy to spaprali coś, albo zgłosiłam się nie miesiąc przed zaplanowanym zakończeniem umowy. Jeżeli zgłosiłaś się chociaż 06.09 to juz jest nowy miesiąc, czyli masz dodatkowy miesiąc wypowiedzenia, a jeżeli masz umowę na 2-3 lata to przechodzi ona najprawdopodobniej na czas nieokreślony
Matt_Z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-26 11:45:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.