Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-06, 10:33   #1
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Question

Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek


Moja skóra na czole ostatnio jest bardzo przesłuszona. Używam kremów nawilżających: physiogel i ziaja kozie mleko (tylko na noc, bo mam cerę mieszaną, a kremy te natłuszczają) Oprócz tych paskudnych zaskórników, zauważyłam ostatnio na czole zmarszczki Moje pytanie brzmi: czy mogę w wieku 20 lat kupić sobie jakiś krem przeciwzmarszczkowy i smarować nim czoło, czy może kremy nawilżające w zupełności wystarczą? I czy możecie kochane wizażanki polecić mi jakiś delikatny krem, który nie zatka mi porów i nie spowoduje powiększenia liczby zaskórników. Z góry dziękuje za pomoc
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 10:45   #2
avialle
Raczkowanie
 
Avatar avialle
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 357
GG do avialle
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

podpinam sie al emam 24 lata
avialle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 11:16   #3
Energia
Raczkowanie
 
Avatar Energia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 124
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

Skóra na czole mogła się przesuszyć ze względu np. na to, że się opalałaś. Może to być chwilowy dyskomfort. Wystarczy cerę dobrze odżywić (krem odżywczy, regenerujący, polecam na noc) i nawilżyć (krem nawilżający, na dzień) a problem minie. Z tego samego powodu mogły pojawić się zmarszczki (cera przesuszona jest na nie podatna), dlatego wstrzymałabym się na Twoim miejscu z kupnem kremu przeciwzmarszczkowego. Pozdrawiam.
Energia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 11:23   #4
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

Dzięki za odpowidź To na pewno nie od opalania. Mam cerę naczynkową, więc unikam słońca jak mogę To zasługa stosowania tych wszystkich specyfików antytrądzikowych: brevoxyla, acne dermu, różnych maseczek i jeszcze pewnie paru innych kosmetyków. Wydaje mi się, że przez te specyfiki tak sobie wysłuszyłam skórę i nie wiem czy te zmarszczki same znikną, czy one się już na dobre u mnie zadomowiły Zauważyłam je już od jakiegoś czasu. Nie pojawiły się tak z dnia na dzień. Może zainwestuje w jakiś krem odżywczy. Tylko nie mam pojęcia jaki. Może możesz coś polecić?
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 11:35   #5
avialle
Raczkowanie
 
Avatar avialle
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 357
GG do avialle
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

jezeli chodzi o odzywcze ja polecam thalgo u mnie dobrze sie sprawdzil
avialle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 12:11   #6
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

Dzieki avialle Ale poki co nie moge sobie pozwolic na tak drogi specyfik Moze kiedys jak w lotka wygram
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 14:53   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

Milko, na pewno masz skórę przesuszoną od leków i specyfików antytrądzikowych, myślę że zmarszczki które CI się robią są dojść przejściowe i porządne nawilżenie tu pomoże. Czy ta Ziaja Kozie Mleko aby na pewno Ci służy? Miałam kiedyś, lubiłam traktować nim szyję i dekolt nigdy twarz bo Ziaja mnie notorycznie zatyka - może Ciebie też i stąd te wypryski? To bardzo bogaty krem, odżywczy. Może coś lżejszego? Physiogel mnie osobiście nie zanieczyszcza porów, ale wszystko zależy od skóry - u mnie sprawdzają się takie proste apteczne nawilżacze z apteki, Cutibaza, Nanobase. Ale dla Ciebie to może być zbyt bogate, niestety każda skóra bedzie reagować inaczej. Myślę co mogłoby Ci odpowiadać i co nie kosztuje fortuny... może żel Demerdic Hydrain 2? Trzeba by pomyśleć i wybrać jakieś stosowne specyfiki (ja właśnie się staram, ale wróciłam dopiero co z pracy o mam pusty łeb ).
Co do kremów przeciwzmarszczkowych - za wcześnie nigdy nie jest, bo istniejących już nic nie usunie, więc możemy zapobiegać tylko. Jesli marszczysz się, to może któryś z kremów na zmarszczki mimiczne, oprócz tego sprawdzone subtancje i przeciwutleniacze - wit C, kremy z retinolem - w ogóle pomocne w Twojej sytuacji (trądzik + pierwsze zmarszczki mogłyby się okazać retinoidy - ale to już leki i to na receptę, musiałabyć się skonsultować z lekarzem). Tak naprawdę jedyne co działa naprawdę przeciwzmarszczkowo - czyli ma udowodnione działanie opóźniające starzenie - to porządny stabilny filtr chroniący przed UVA czy UVB.

O właśnie przyszedł mi do głowy fajny preparat, którym się właśnie smaruję. To koncentrat wit E w saszetkach, firmy Bandi (z linii profesjonalnej ale ja kupilam w mojej zielarnio-drogerii) - 30 zł kosztuje opakowanie, zawiera 30 saszetek o pojemności 2 ml - taka lekka żelowa formula, choć nieco się lepi, dlatego używam tylko na noc - saszetka mi starcza na posmarowanie całej twarzy i szyi, zaiwera 4% stężenie wit E, która jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, i wizualnie poprawia stan skóry, nawilża, wygładza itd. Kupiłam ten koncentrat z czystej ciekawości, ale swietnie mi się sprawdza (na razie). Na pewno nie zatyka porów, to delikatny żelik.

Jak coś mi się jeszcze przypomni, to dopiszę!
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-06, 17:26   #8
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

Na początku dziękuję Smoczyco za odpowiedź

"Czy ta Ziaja Kozie Mleko aby na pewno Ci służy? Miałam kiedyś, lubiłam traktować nim szyję i dekolt nigdy twarz bo Ziaja mnie notorycznie zatyka - może Ciebie też i stąd te wypryski?"

Przyznam się, że kremik kupiłam dopiero trzy dni temu. Zachęcił mnie napis : do cery suchej i SKŁONNEJ DO ZMARSZCZEK Krem jest dość tłusty, ale pomyślałam, że tylko intensywne nawilżenie (lub natłuszczenie ) pomoże mi się pozbyć tych zmarszczek. Jednak masz rację. Z powodu swojej konsystencji przyczynia się do powiększania liczby zaskórników. Znajdę mu jakieś inne zastosowanie... może wykorzystam go do smarowania nóg po goleniu a powrócę do physiogelu.

"Tak naprawdę jedyne co działa naprawdę przeciwzmarszczkowo - czyli ma udowodnione działanie opóźniające starzenie - to porządny stabilny filtr chroniący przed UVA czy UVB."

Mam nadzieję, że emulsja ochronna eris +30 (http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7509) do porządnych należy Smaruje się nią bardzo porządnie codziennie

"O właśnie przyszedł mi do głowy fajny preparat, którym się właśnie smaruję. To koncentrat wit E w saszetkach, firmy Bandi"

Z miła chęcią wypróbuje ten specyfik. Tylko obawiam się, że dość trudno będzie go znaleźć, bo ta firma chyba zbyt popularna nie jest.

"Physiogel mnie osobiście nie zanieczyszcza porów, ale wszystko zależy od skóry - u mnie sprawdzają się takie proste apteczne nawilżacze z apteki, Cutibaza, Nanobase."

Rozumię, że te apteczne kremiki również nie zanieczyszczają Ci porów?


Jak na razie postaram się porządnie nawilżyć skórę i daruję sobie te kremy przeciwzmarszczkowe.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 07:41   #9
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

Milko właśnie sprawdziłam w sieci, na stronie Bandi działa sklep internetowy
Co do filtrów - no niestety, Eris nie chroni dobrze przed złowrogim UVA... na początku wakacji było o tym dużo na forum, co chroni a co nie - tu warto jednak sięgnąć po najskuteczniejsze filtry apteczne - Mexoryle i Tinosorby.
Mnie apteczne mazie - Nanobase i Cutibaza (itp) nie zatykają porów. Ale nie można wykluczyć że komuś innemu też będą tak służyć - niestety to zatykanie to strasznie indywidualna sprawa...

Ściskam!
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 10:56   #10
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

Dziękuję Smoczyco za odnalezienie tego sklepiku internetowego Że też sama na to nie wpadłam

Przejrzałam KWC i znalazłam sobie krem przeciwsłoneczny Biodermy SPF 100 - http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10610
Tylko tak się zastanawiam, czy aby ten filtr nie za duży jest...
Fluid ten jest też bardzo jasny. Posiadam akurat bardzo jasną karnację, ale wolałabym go narpierw wypróbować, a później kupić Czy w aptece mogę dostać próbkę tego kremu?

Ja też ściskam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 11:06   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

nie ma czegoś takiego jak "za wysoki filtr". oczywiście, możesz stosować mniejszy,np. spf50, ale im wyższy, tym lepiej (tym lepsza ochrona przed UVA)

bioderma spf100 istnieje też w wersji niebarwionej.

w aptekach bywają próbki biodermy. szczególnie w tych, które mają kosmetyki biodermy wystawione na półce, a nie na indywidualne zamówienie.
myśle, ze prościej będzie napisać maila do dystrybutora biodermy o próbki- wysyłają.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 13:48   #12
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

Milka ten filtr co wkleiłaś to mój najukochańszy - przepadam za nim! Ten nie nadaje koloru, jest lekki, świetnie się wchłania, naprawdę nawilża - minusem jest to, iż trochę rozjaśnia skórę, co mi akurat nie przeszkadzało -plusy tu przeważają świetny jest!
Ja czasem dostawałam próbki Biodermy w aptece, ale fakt, ciężko z nimi - nie to co vichy, którego wszędzie pełno. Może faktycznie zrób jak radzi Justy i napisz do dystrybutora
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 13:51   #13
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

Dzięki dziewczyny Właśnie e-maila pisze
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 20:05   #14
laloja
Raczkowanie
 
Avatar laloja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska - raz tu, raz tam
Wiadomości: 96
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

Podpinam sie troszeczke pod ten watek i mam takie pytanie do Smoczycy, która w filterkach, jak juz zdążylam zauważyć, orientuje sie wyśmienicie .
Mianowicie obecnie rozważam zakup kremu z dobrym filtrem, ale z powodu braku pieniążków mam ograniczony wybór i chyba na biochemi urody wyczytałam że dobry a niedrogi jest Johnson&Johnson Johnson's Baby Suncare, Nawilżające Mleczko Ochronne (aż 200ml za 35 zl ):
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4650

Chciałabym się upewnić jeszcze że faktycznie ma stabilne filtry (wydaje mi sie że ma wszystko co powinien).

Pozdrawiam
laloja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 21:27   #15
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

J&J ma dobre filtry. Kupuj, o ile uda Ci się go znaleść.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 21:39   #16
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

Cytat:
Napisane przez laloja
Podpinam sie troszeczke pod ten watek i mam takie pytanie do Smoczycy, która w filterkach, jak juz zdążylam zauważyć, orientuje sie wyśmienicie .
Mianowicie obecnie rozważam zakup kremu z dobrym filtrem, ale z powodu braku pieniążków mam ograniczony wybór i chyba na biochemi urody wyczytałam że dobry a niedrogi jest Johnson&Johnson Johnson's Baby Suncare, Nawilżające Mleczko Ochronne (aż 200ml za 35 zl ):
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4650

Chciałabym się upewnić jeszcze że faktycznie ma stabilne filtry (wydaje mi sie że ma wszystko co powinien).

Pozdrawiam
Tak to dobry preparat, zawiera tinosorb, więcej o skutecznej i porzadnej ochronie możesz poczytać tu:
http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/filtryindex.htm
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 09:04   #17
laloja
Raczkowanie
 
Avatar laloja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska - raz tu, raz tam
Wiadomości: 96
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy a młody wiek

Dziekuje Wam bardzo

I ide na poszukiwania
laloja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:27.