Przesądy "ciążowe" :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-31, 08:43   #1
pallmall
Raczkowanie
 
Avatar pallmall
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Siemianowice
Wiadomości: 187
GG do pallmall

Przesądy "ciążowe" :)


Ello!

Chciałam zapytać jakie przesądy na temat ciązy słyszałyście?np.Że jak mama zbrzydnie to na dziewczynkę, że jak tyjesz w udach to na dziewczynkę, że jak pijesz gazowane to na chłopca...
Co o tym wogóle myślicie?
__________________
*Prawdziwa miłość zaczyna się tam, gdzie kończy się miłość własna.*
pallmall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 08:55   #2
Siasiek
Zadomowienie
 
Avatar Siasiek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 640
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Nie wiem jak to jest z tym wszystkim jakos w to nigdy nie wierzylam. Moja mama za to na kazdym kroku powtarza mi takie rzeczy: np.:

Nie nos łańcuszków, pasków, przewiązań - dalatego zeby dziecko nie bylo obwiazane pepowina ( ja jak sie urodzilam bylam trzy razy i chyba dlatego moja mama tak sie boi).

Nie moge nic szyc, nawet przyszyc sobie guzika do spodni.

No i to najwazniejsze zeby nic nie kupowac dla bobo przed 6 miesiacem zeby nie zapeszyc- ale za to bylam z mama na zakupach i tak jakos spodobaly mi sie takie pluszowe pajacyki strasznie kolorwe. A ze byla wyprzedaz wszystko po 9 zl, naklonilam mame zeby kupila i sie udalo wybrala chyba z 6 sztuk (przyszla do domu i schowala do szuflady zamknela na klucz i nie chce mi dac) beda super na styczen.

Niektorzy w to wierza...chociaz nie wiem czy warto...
Pozdrawiam
Pozdrawiam
__________________
C & N
13 01 2007 i 10 05 2011

I know we have our problems
But we're not the only ones
It's not about you, it's not about me
It's not about anger
It's more about the loneliness we feel
Siasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 09:03   #3
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

nastepny bzdurny .... przyszłe mamusie mają ochotę na potrawy słodkie ... będzie dziewczynka , a jak słone i kwaśne to chłopak
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 09:14   #4
k_rubia
Rozeznanie
 
Avatar k_rubia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: moja słodka tajemnica....
Wiadomości: 616
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

a ja słyszałam, ze kobiecie w ciaży nie wolno przechodzić pod sznurem od prania ( jezeli ktoś jeszcze nie posiadł nowoczesnej "suszarki" ), pod rozłożoną drabiną również.....nie wiem dlaczego ale tak słyszałam a co do zakupów...miałam kiedys taką nieprzyjemną sytuację w sklepie z dzieciecymi ubrankami....kupowałam coś, obok mnie kupowało małżeństwo, Pani w zaawansowanej ciąży, wybierają ciuszki i buciki...i stoi sobie jeszcze jedna Pani, coś ogląda i wtrąca się w dyskusję miedzy tym małżeństwem a sprzedawczynią, która pomaga im wybrać przecudne butki.... Ta "trzecia" pani zwraca sie do tego małżeństwa delikatnie ale ze łzami w oczach, ze lepiej bedzie jak nie beda kupowac przed porodem bucikow, bo to przynosi pecha...ona sam kupila i jej dzieciatko zmarlo po urodzeniu Nie chciałabym widziec raz jeszcze min tej pary....szybko wyszli ze sklepu niczego nie kupując....nie wiem dlaczego taki przesad, bo przeciez jedna z najczesciej kupowanych rzeczy sa właśnie buciki...chociazby po to, by oznajmic komus, ze jest sie w ciazy....
__________________
"...Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego..."
Marek Aureliusz
k_rubia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 09:25   #5
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

z tymi przesadami to wedlug mnie straszna bzdura... jak nie mialam jeszcze brzuszka to nie chodzilam po sklepach, bo wedlug calej rodziny- bedzie chore dziecko alo poronie albo nie wiem co jeszcze!! tylko neipotrzebnie mnie stresowali! cale szczescie, ze do konca nie posluchalam i wiekszosc zakupow mialam w 7 miesiacu. jak brzuszek byl wiekszy, to kompletnie nie mialam ochoty ani sily biegac caly dzien po sklepach. druga sprawa, to rozciagnelam jakos te wieksze zakupy w czasie, nie byl to jednorazowy wydatek.
a gdyby sie dziecko urodzilo wczesniej to co by sie dzialo??nerwy, szalenstwo i kupowanie wszystkiego byle by bylo- bez sensu...
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 09:38   #6
kostka.kr
Zadomowienie
 
Avatar kostka.kr
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 458
GG do kostka.kr
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Czerwona kokardka. Przywiązać ją trzeba do wózka i najlepiej żeby dziecko miało też gdzieś przy ubranku, żeby jakaś obca osoba nie zauroczyła. To już przesąd na później, ale ja już mam go dość. Co gdzieś jadę z wózkiem to wszyscy pytają gdzie kokardka? A ja po prostu w coś takiego nie wierzę i dlatego nie stosuję takich rzeczy.
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie."
Paulo Coelho

kostka.kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 09:43   #7
pallmall
Raczkowanie
 
Avatar pallmall
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Siemianowice
Wiadomości: 187
GG do pallmall
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

hahaha o niektórych nie mialam pojęcia, kto to wymyśla? ja w to generalnie nie wierzę, ale jakos nie kupuję nic dla malucha, juz mam nauczkę.... choć to pewnie nie dlatego bo to głupota, ale coś mi każe omijać ten mały sklepik. ale o tym sznurze na pranie i koralikach to nie słyszałam<hahaha>
pozdrawiam i czekam na następne
__________________
*Prawdziwa miłość zaczyna się tam, gdzie kończy się miłość własna.*
pallmall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-31, 09:59   #8
ellaella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 262
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Słyszałam ,że nie kupuje się łóżeczka dopóki dziecko się nie urodzi,
jak kobieta w ciąży się czegoś przestraszy ,to nie powinna się łapac
ręką za twarz,bo dziecko będzie miało w tym miejscu znamię(tzw.ogień).
Jak kobieta brzydnie w ciąży,to będzie dziewczynka,bo podobno córka zabiera matce urodę.Nie przechodzić pod sznurkami(ale to już było).

A w ogóle to należy to traktować z przymrużeniem oka i nie brać sobie do serca tych przesądów.
ellaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 10:13   #9
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Ja słyszałam , ze jak kobieta w ciąży o coś prosi to nie wolno jej odmawiać bo tę rodzinę co odmówiła spotka bieda! Skrupulatnie wykorzystuję to na mężu....Jak brzuch spiczasty- chłopak, jak okrągły-dziewczynka (bzdura na 102). Jak brzuch szybko widać to chłopak a jak późno-dziewczynka....
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 10:21   #10
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Dziewczyny!Ja jeszcze w ciazy nie jestem [ale plany juz sa]a lozeczko juz chyba mam ,bo zamierzam odnowic stare lozeczko mojego meza to jak bym miala wierzyc w przesady to powinnam je chyba wyrzucic? no pewnie tego nie zrobie bo moze nas nie bedzie stac na nowe nie wierzcie w bzdury

dbajcie o zdrowie ,rzuccie papierosy ,lykajcie kwas foliowy[najlepiej juz z pol roku przed planowana ciaza=tak mi lekarz powiedzial] i cieszcie sie dzidzisiem w brzuszku bo to taki wspanialy czas jak sie czeka na tem malenki cud

DLA WSZYSTKICH MAM CZEKAJACYCH NA BOBASKI
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 12:06   #11
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

NO to kolejny do kolekcji:
kobieta w ciazy nie powinna ubierac sie na czarno bo urodzi martwe dziecko.
A slyszalyscie moze o przesadzie ze matka chrzestna nie moze byc w ciazy bo umrze jedno z dzieci Bo wczoraj ulsyszalam takie cos i sie mocno zdziwialam
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-31, 12:14   #12
k_rubia
Rozeznanie
 
Avatar k_rubia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: moja słodka tajemnica....
Wiadomości: 616
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Cytat:
Napisane przez justyna-viola
NO to kolejny do kolekcji:
kobieta w ciazy nie powinna ubierac sie na czarno bo urodzi martwe dziecko.
A slyszalyscie moze o przesadzie ze matka chrzestna nie moze byc w ciazy bo umrze jedno z dzieci Bo wczoraj ulsyszalam takie cos i sie mocno zdziwialam
o chrzestnych to wiem tylko tyle, ze nie powinno się odmawiać bycia chrzestnym....bo to ponoć odmawiajacej osobie przyniesie nieszczęście.....
__________________
"...Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego..."
Marek Aureliusz
k_rubia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 12:48   #13
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Mnie się w czasie ciąży jeden przesąd podobał " Jak odmówisz kobiecie w ciąży to twój dobytek myszy zjedzą: Ciągle o nim wszystkim i w pracy i w domu przez dziewięć miesięcy przypominałam.
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 12:58   #14
ellaella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 262
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Cytat:
Napisane przez justyna-viola
NO to kolejny do kolekcji:
kobieta w ciazy nie powinna ubierac sie na czarno bo urodzi martwe dziecko.
A slyszalyscie moze o przesadzie ze matka chrzestna nie moze byc w ciazy bo umrze jedno z dzieci Bo wczoraj ulsyszalam takie cos i sie mocno zdziwialam

Ze matka chrzestna nie może być w ciąży to słyszałam,ale nie wiedziałam dlaczego.
No to teraz już wiem
ellaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 13:02   #15
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

A jak mama w ciąży ma zgagę, to znaczy,że dziecku włosy rosną
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 15:50   #16
iwonamysza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 775
GG do iwonamysza
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

A mi teściowa cały czas powtarzała, żebym nie patrzyła przez wizjer, bo dziecko będzie miało zeza. Ja i tak patrzyłam, a córunia nie ma żdnej wady wzroku.
No i miał być chłopak bo brzuch miałam nisko osadzony.
__________________
Moja córunia Kasiunia

iwonamysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 16:24   #17
ellaella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 262
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Jeszcze mi się przypomniało,że w ciąży się włosów nie farbuje,bo dziecko będzie rude..
ellaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 17:36   #18
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Ja codziennie przechodze pod kilunastoma linkami od prania to pewnie maluch będzie mieć ze sto razy pępowinę owiniętą wokół szyi i to z supełkami.....
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 19:20   #19
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

ze nie wolno nosic paskow powiedziala mi jedna osoba podczas ciazy. nie uwiezylam i nosilam spodnie z paskiem, bardzo je lubilam glownie dlatego ze mozna je bylo tym paskiem dopasowac do zmieniajacej sie figury. po cesarce okazalo sie ze Wiktoria byla okrecona pepowina. nie wiem czy to przez te spadnie czy moze tak sie zlozylo.

co do jedzenia slodkiego na dziewczynke a kwasnego na chlopca to u mnie bylo totalna pomylka. przez trzy pierwsze miesiace ciazy jadlam kapuste kiszona i ogorki kiszone - a teraz mam coreczke.

ze jak odmowisz kobiece w ciazy czegokolwiek to bedziesz mial szczury w domu.

ze nie wolno odmowic kiedy ktos poprosi cie o bycie chrzestnym.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-31, 19:25   #20
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Słyszałam wiele przesądów - głównie te wymienione wyżej - ale traktowałam je wszystkie właśnie jako przesądy - mam je w nosie, nie wierzę w nie i dziwię się, że ktoś w nie wierzy - to śmieszne wiązać owinięcie pępowiną z noszeniem korali itd itp - bzdura i ciemnogród.

Edit - u mnie w rodzinie jest zwyczaj - okazuje się że to przesąd :0 - że będąc w ciąży nie trzyma się dziecka do chrztu - ale nie ma określonych "następstw".
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 19:37   #21
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Cytat:
Napisane przez marcelina73

Edit - u mnie w rodzinie jest zwyczaj - okazuje się że to przesąd :0 - że będąc w ciąży nie trzyma się dziecka do chrztu.

w rodzinie TŻ też jest taki przesąd. Co ciekawe, moja Teściowa, będąc w ciąży została poproszona o zostanie chrzestną. Zgodziła się. Po trzech miesiącach okazało się, że maluch, którego została matką chrzestną jest niedorozwinięty.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 20:38   #22
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Ja niestety odmówiłam bycia chrzestną...Głupio wyszło ale nie miałam innego wyjścia! Daleki kuzyn mojego męża uznał, że skoro my mamy córkę Julię i jest taka śliczna to jego córka też będzie Julia. Na dodatek to samo nazwisko...Wkurzyłam się, ze miałabym być mamą Juli X i matką chrzestną dziecka co się identycznie nazywa! Na dodatek ta rodzina jest bardzo biedna, mieszka na wsi, ma zacofany sposób myślenia i wychowywania. Na dodatek mają 2 letniego synka, którego chrzestnym z byle powodu podrzucaja nawet na 2 tygodnie tłumacząc się żniwami albo tym, że nie mają mu co dac jeść.Nieważnem, że ktoś pracuje i nie może! A jna urodziny czy święta to zawczasu mówili chrzestnym, ze mają kupić konkretnie to czy tamto - a to były dosyć drogie rzeczy np. rowerek za 340zł albo samochód na akumulator(używany) za 200zł!Na dodatek jak na wiejskie warunki tozbyt ekskluzywne zabawki.

Mam nadzieję, że mnie straszna kara za to nie spotka- minęło już 1,5 roku i jakoś nic się nie działo więc...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 08:29   #23
pallmall
Raczkowanie
 
Avatar pallmall
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Siemianowice
Wiadomości: 187
GG do pallmall
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Aranka nie przejmuj sie tym, jeśli takie rzeczy się zdarzają to jest czysty przypadek(chocicaż tak jak mówiłam narazie ciuszków dla malucha nie kupuję)
__________________
*Prawdziwa miłość zaczyna się tam, gdzie kończy się miłość własna.*
pallmall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 09:42   #24
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

wiele z tych przesądów wzięło się z wierzeń ludowych. np. nie odmawiać ciężarnej, bo ci dobytek myszy zjedzą. ludzie kiedyś wierzyli, że dziecko, które matka nosi w łonie jest z tamtego świata i przez to matka ma "chody tam na górze", więc za odmowę sie zemści. a dlaczego myszy? kto mieszkał na wsi ten wie, że to jedna z najgorszych plag.
a niektóre z tych przesądów mają pewne uzasadnienie np. kobieta będąc w żeńskiej ciąży brzydnie. nie brzydnie w sensie zmiany rysów twarzy, ale z uwagi na przemiany hormonalne ma o wiele gorszą cerę niż przyszła mama chłopca. oczywiscie nie jest to żelazna reguła.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 12:07   #25
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Z ta cerą na dziewczynke to sie zgadzam moja kuzynka urodziła dziewczynke i fakt w ciąży miała bardzo duże problemy z cerą twarzy. Nie mogła na siebie patrzeć w lustrze. Wczesniej urodziła dwoje chłopców.
__________________
Klaudia - 27.10.2006 i Sonia - 29.08.2012 - moje dwa promyczki

"Nie wierzysz, mówiła miłość - jak cię rąbnę to we wszystko uwierzysz"
ks. Jan Twardowski
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 12:18   #26
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

A ja się nie zgadzam Spodziewam sie córeczki i cera mi się zdecydowanie poprawiła!! Z tym brzydnięciem to też bzdura Nie ma na to reguły... Chociaż moja siostra będąc w ciąży zmieniła się na twarzy..
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 12:37   #27
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

co do tego ze nie mozna byc chrzestna w ciazy to przekonalam sie na wlasnej skorze niestetymoja bratowa urodzila i maly mial bycmoim chrzesniakiem ale tak wyszlo ze musieli z cioteczki chrzestnej w mojej osobie zrezygonowaca tak bardzo tego chcialam
o sznurkach tez slyszalam ale pranie wieszam bo kto ma to zrobic jak nie ja:/
i te plamki jak sie kobieta zlapie za twarzjak sie przestraszy...ja niby nie wierze w te przesady ale jak byla burza ze strachy zlapalam sie za uszy dotykajac buzki i siedzi to we mnie....chociaz niby nie wierze...same sie przekonamy po porodziemi jedna osoba odmowila pewnej rzeczy i pomimo faktu iz mieszka na wsi narazie myszy jej nie zjadly...a szkoda... (ps ale ze mnie wredota):P
buzka mamuski
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 12:39   #28
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Cytat:
Napisane przez Doridee
A ja się nie zgadzam Spodziewam sie córeczki i cera mi się zdecydowanie poprawiła!! Z tym brzydnięciem to też bzdura Nie ma na to reguły... Chociaż moja siostra będąc w ciąży zmieniła się na twarzy..
Doridee każda kobieta przechodzi inaczej ciążę. Ty wyglądasz kwitnąco, ja też się spodziewam 70% córeczki, moja psiapsióła spodziewa sie 100% córeczki i żadna z nas kompletnie się nie zmieniła w ciąży wręcz mogę powiedzieć że ciąża nam służy Więc nawet mój mąż stwierdził że nie zgadza się z tym brzydnięciem mnie nawet zszedł cellulit, z którym przed ciążą miałam problem
__________________
Klaudia - 27.10.2006 i Sonia - 29.08.2012 - moje dwa promyczki

"Nie wierzysz, mówiła miłość - jak cię rąbnę to we wszystko uwierzysz"
ks. Jan Twardowski
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 13:01   #29
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

Cytat:
Napisane przez Bafi@Home
Doridee każda kobieta przechodzi inaczej ciążę. Ty wyglądasz kwitnąco, ja też się spodziewam 70% córeczki, moja psiapsióła spodziewa sie 100% córeczki i żadna z nas kompletnie się nie zmieniła w ciąży wręcz mogę powiedzieć że ciąża nam służy Więc nawet mój mąż stwierdził że nie zgadza się z tym brzydnięciem mnie nawet zszedł cellulit, z którym przed ciążą miałam problem
No widzisz - na szczęście na to nie ma reguł No i zazdroszczę braku cellulitu - ja mam okropny "kalafiorek" - już niedługo wezmę się do boju! Liczę też na to, że hormony zrobią swoje
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 13:11   #30
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Przesądy "ciążowe" :)

jak bedziesz karmic piersia to celulit powinien szybko zniknacja niestety tez mam wiekszy niz przed ciazaale nastawiam sie na jego likwidacje poprzez karmieniemam nadziejeze mi sie uda
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.