Jakie kupujecie dla Maluszka ... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-24, 23:35   #31
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Wiec tak :
ja polecam niemieckie kosmetyki(bubchen) które raczej w polsce tylko na allegro chodzą ale pozatym z penaten i weleda są dobre ale i drogie troszku,
Co do pieluch, w polsce kupowałam w Tesco "gaga" jest ich okolo 63 chyba i kosztują niecałe 30 zł są dobre jak za tą cenę,
a tutaj w DE kupuje z DM'u te najtansze albo z Rossmanna.
A husteczki nawilżające z Rossmanna Naturals. Tanie ale i dobre są nie podrażniają.. i dobre są też Pampers sensitiv ale drogie
Pozatym niewiem co jeszcze dodać
Materac kupiłam razem z łożeczkiem- używane.. i nie mam pojecia jaki materac ale małemu pasuje
ciuszki wiekszość z ciucholandu
jak masz pytania to WAL Śmiało!
I szybkiego porodu życze
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 09:19   #32
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Chociaż termin porodu na wrzesień, od dawna wyczytuje i wynajduję listy z wyprawkami jakie firmy itp Zatem Kupiłam bądź dopiero kupię :

*łóżeczko turystyczne + materac kokos-gryka

* pościeli nie mam zamiaru kupować a jedynie 2 śpiworki, 2 różnej grubości koce i kilka prześcieradeł z gumką na zmianę, dziecko moje na poduszce spać nie będzie przez pierwsze 0.5 roku

* z ciuszków głównie nakupowałam pajace, body i spiochy, najwygodniejsze na pierwszy okres, ale mam też maleńkie dresiki, bluzy, sweterki na wyjścia lub na przyjęcie gości

* kosmetyki firmy Hipp lub Babydream, do pupy Linomag, do kąpieli Oilatum,

*laktator, smoczki, butelki, osłonki na sutki- Avent

*nożyczki, szczotka do włosów i tego typu akcesoria Chicco

* proszek, płyn do prania Lovela i Dzidziuś

*pieluchy na początek Pampers, potem będę testować, chusteczki nawilżające Huggies lub Nivea

*niania elektr. Fisher Price, zastanawiam się też nad monitorem oddechu

Do noska polecana przez wszystkich Frida

no i na moje biedne sutki Bepanthen

*leżaczek i mata edukacyjna do kupienia po porodzie

*fotelik do auta będzie mi tylko służył do znoszenia małego ze schodów także kupię jakis tani
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 09:27   #33
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
Chociaż termin porodu na wrzesień, od dawna wyczytuje i wynajduję listy z wyprawkami jakie firmy itp Zatem Kupiłam bądź dopiero kupię :

*łóżeczko turystyczne + materac kokos-gryka

* pościeli nie mam zamiaru kupować a jedynie 2 śpiworki, 2 różnej grubości koce i kilka prześcieradeł z gumką na zmianę, dziecko moje na poduszce spać nie będzie przez pierwsze 0.5 roku

* z ciuszków głównie nakupowałam pajace, body i spiochy, najwygodniejsze na pierwszy okres, ale mam też maleńkie dresiki, bluzy, sweterki na wyjścia lub na przyjęcie gości

* kosmetyki firmy Hipp lub Babydream, do pupy Linomag, do kąpieli Oilatum,

*laktator, smoczki, butelki, osłonki na sutki- Avent

*nożyczki, szczotka do włosów i tego typu akcesoria Chicco

* proszek, płyn do prania Lovela i Dzidziuś

*pieluchy na początek Pampers, potem będę testować, chusteczki nawilżające Huggies lub Nivea

*niania elektr. Fisher Price, zastanawiam się też nad monitorem oddechu

Do noska polecana przez wszystkich Frida

no i na moje biedne sutki Bepanthen

*leżaczek i mata edukacyjna do kupienia po porodzie

*fotelik do auta będzie mi tylko służył do znoszenia małego ze schodów także kupię jakis tani
no duzo tego dużo.. pewno sie wykosztujesz, wszystko firmowe...
Ja na szczescie ciuszki polowe dostałam a zabawki za grosze kupiłam tak jak i pompke do piersi
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 09:45   #34
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

SugarbabyLove dużo, niedużo- wszystko potrzebne na Allegro można dostać taniej

to i tak mam dobrze- bo wózek dostałam
remont w pokoju sponsorują rodzice a także 8dniowy wyjazd nad morze żebym sobie odpoczęła

a reszta to w sumie drobiazgi dlatego zamierzam się zmieścić już w 600, 700 zł i spokojnie oczekiwac terminu

pozdrawiam!
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 09:59   #35
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Cytat:
Napisane przez modro Pokaż wiadomość
... kosmetyki, pieluszki, butelki, proszki do prania, materace do łóżeczka i całą resztę?
Rodzę w lipcu i powiem Wam, że mam mętlik w głowie, jak wchodzę do sklepu. W sumie to mam tylko wózek, laktator i całą masę ubranek do wyprania i wyprasowania
Macie już skompletowane to wszystko dla Maleństwa?
kosmetyki kupilam rozne tzn z hipp (bardzo polecane mam: zel 2w1, szampon, kremik z cynkiem. kremik na odparzenia) puderek z penatena, oliwka z nivea, poza tym sudocrem tormentiol(masc z apteki na odparzenia podobno bardzo dobra) kremik ziaja do buzki i w razie uczulen mydelko w kostce z bambino podobno warto kupowac kosmetyki roznych firm w razie uczulenia ja jedna z nich masz zawsze wyjscie awaryjne

pieluszki mam z pampersa chcialam kupic happy czy huggisy ale jesli chodzi o rozmiar 1 to cenowo sie praktycznie nie roznia
mokre chustki mam z nivea i pampers sensitiv
butelki tez mam roznych firm lovi mam nuk canpol podobno dobrze mieszac bo sa rozne ksztalty smoczkow i z roznych materialow wykonane i nie kazde dziecko lubi silikonowe
smoczki mam tez z nuka i z mam
proszek do prania z loveli a plyn do plukania jeden z loveli i jeden z jelpa

nozyczki i takie pierd.ulki mam z canpola jedynie cazki tomme tippe
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 10:17   #36
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
* kosmetyki firmy Hipp lub Babydream, do pupy Linomag, do kąpieli Oilatum,

no i na moje biedne sutki Bepanthen

Chcialam tylko napisac, ze Oilatum jest do skory problemami i tak od razu bez potrzeby nie trzeba go uzywac...

A na sutki rewelacyjna jest masc PureLan
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 11:42   #37
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
Chcialam tylko napisac, ze Oilatum jest do skory problemami i tak od razu bez potrzeby nie trzeba go uzywac...

A na sutki rewelacyjna jest masc PureLan

A ja na początek polecam kąpiele tylko w Oilatum (tak 1-2 m-ce). Nie trzeba dodatkowo natłuszczac skórki dziecka.

Bephanten można też do pupy stosować. Mi na sutki tylko raz się przydał jak zaczełam używać wkładek latkacyjnych BabyDream (poobcierały mnie)
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 12:35   #38
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

benphanten tez kupilam jest polecany poza tym wlasnie gdy nie przyda sie nam mozna go uzywac dla dzidzi

jesli chodzi o bubchena kosmetyki to moja siostrzenica byla uczulona... a mozna go tez kupic juz w wiekszosci marketow i rossmannie nie jedynie na allegro
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 22:04   #39
modro
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 657
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Dziewczyny, wszystkim Wam baaardzo dziękuję za rady.
Przejrzałam wątek "polecamy-odradzamy" i w sumie to mam już zrobiona listę zakupów, pomogłyście mi naprawdę bardzo.
Za jakis czas mam nadzieję, że będę mogła się odwdzięczyć i napisac o moich polecanych i odradzanych produktach.
Dziękuję
__________________

modro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 22:54   #40
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Anoxa kochanie dziecko dziecku nierowne jedno ma uczulenie inno nie,
a bubchen to w polsce jak bylam to tylko w 1 sklepie wifzialam i to drogie bardzo bylo..
pozatym trzeba przyznac tak czy siak dziecko kosztuje..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 14:31   #41
anialobo
Raczkowanie
 
Avatar anialobo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 107
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Hej Mamuski. Podpinam sie pod watek:

Termin mam na wrzesien, ale tak od paru miesiecy kupuje po troche i przyznam, ze prawie wcale tego nie odczuwam.
1. Ciuszki
Mialam to szczescie dostac pare ciuszkow od znajomych, wiec dokupywalam to co hmmm korcilo mnie tak, ze nie moglam sie powstrzymac Kolezanka polecila mi smialo spiochy/body z Primarku. Powiedziala, ze to 100% bawelny, nie zmniejszaja sie, nie zmieniaja koloru i teraz drugie dziecko donasza po pierwszym - bylam w szoku, bo myslalam, ze to bedzie badziewie, no ale coz w takim wypadku kupie na probe. Sama zaopatrywalam sie w ciuszki dzieciece w TKMAXXie , a ostatnio na www.littlewoods.com, mega przeceny super ubranek dla maluchow.Np 3 body za 3.50, ale po prostu przepiekne i na pewno sie nie powtorza wsrod znajomych, bo malo kto wie o tej stronie.
2.Przewijak
Tu rowniez mi sie poszczescilo , bo dostalam jak nowy od znajomej. Pomagalam kolezance kiedys, ktora urodzila i przebierala na lozku, kapala na krzesle, ja sama ledwo co moglam sie potem wyprostowac, a co dopiero ona, kiedy robila to codziennie?? Przewijak uwazam nie musi byc nowy, warto poszukac na carbootach( nie wiem, czy to wlasciwa pisownia) , na aukcjach.Mam przewijak razem z wanienka, pod spodem polki na pieluchy , kosmetyki, w sumie wszystko dla dzidzi wlasnie na takim czyms smialo sie zmiesci i nie trzeba wtedy zajmowac dodatkowego miejsca na komodzie, w szafce itd.
4. Kosmetyki
Jak na razie widze, ze nikt nie pomyslal o masle kakaowym. Podobno super dla dziecka. Sama mam wrazliwa skore i jedyne co mi pomaga , tzn skora jest jak aksamit, nie swedzi, nie trzeba nawet balsamowac jesli sie nie chce to Oilatum dodanym do wody lub oliwce firmy Palmers. Po J&J skora po paru tyg byla wrecz jeszcze bardziej sucha. Kiedys bylam w Afryce, dokladnie w Gambii, biedny kraj, ale dzieci i kobiety mialay najpiekniejsza, najmilsza w dotyku skore i wlasnie po maselku kakaowym. Polecam Cocoa Butter firmy Queen Elizabeth( uzywane wlasnie przez gambijskie dzieci,mozna smialo znalezc w afrykanskich sklepach) - w zadnym wypadku Queen Helene!! Jesli chodzi o mokre chysteczki to sama wyprobowalam pare, czasem nimi zmywam makijazJak na razie pampers to moj numer 1, i idealnie mokre i zapach ok, J&J znow zawiodly jako firma. Pieluszki rowniez Pampersa. Polecam sklepy Poundland, akurat kolo mnie jest super - na Woolwich, nie wiem jak w innych dzielnicach. Za przyslowiowego funta kupilam mokre chusteczki Pampersa, jednorazowe sliniaki - ok 20 w paczce, ot tak na jakies wyjscie, zatyczki do kontaktow- 20 w opakowaniu, zestaw Disneya- grzebien, szczotka i nozyczki, sa rowniez butelki Disneya, talerzyki. Warto tam zagladnac tak uwazam.
4. Wozek
Wozek kupilam w Polsce. Moja kolezanka to maniaczka idealnych wozkow. Przedstawila mi kryteria , ktorymi sie kieruje. Sama ma wozek niemiecki Teutonia, to taki Mercedes wsrod wozkow, cena ponad 4 tys zloty. Ale znalazla wozek firmy Espiro GTX w Polsce, nowy za 1300 zl i jest porownywalny z tym mega drogim. Ma skretne kola, oddychajacy material, regulowany zaglowek i podnozek, regulowana, obrotowa raczke, amortyzacje - to zbawienie dla naszych maluchow , dobry materac, sztywny. Niestety angielskie wozki min w Mothercare nie mialy wiekszosci z tych rzeczy, kolka plastikowe najczesciej, sztuczne materialy, a nasze maluchy spedza w nim troche czasu, materace tak miekkie, ze zadnego podparcia dla kregoslupa, wiec szczerze polecam ta fime.
5. Kocyki, kolderki
Tu rowniez kieuje sie do TKMAXXa. Sa tam super spiworki, kocyki, dobre ceny. Mysle , ze jak niektore z Was po prostu zdecyduje sie na kilka przescieradelek i spiworki, bo to taka gwarancja, ze maluch sie nie odkryje w nocy.
6. Lozeczko
To jedyna w sumie rzecz jakiej mi brakuje. Wiekszosc osob poleca materace kokos - gryka. Ostanio znalazlam na onecie reklame dziewczyny , ktora sprzedaja w UK polskie rzeczy. Na naszej klasie wpisuje sie w wyszukiwarce - materacyki i to wlasnie ona. Zauwazylam, ze ma wlasnie te materace i inne rzeczy tu niedostepne, lub trudne do znalezienia,czapeczki bawelniane, pieluchy tetrowe , posciele itd. Ceny chyba przystepne, tzn mysle, ze na tyle, ze mozna smialo zamowic od niej i wyniesie nas to tyle co kupno i przesylka z Pl. Dopiero wczoraj ja znalazlam i , ze tak powiem rzucilam szybko okiem, ale komentarzy ma mnostwo i wszyscy super zadowoleni, wiec byc moze warto sie skusic.
anialobo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-02, 10:05   #42
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

wg mnie 1 ubranko na rozm 56 starczy rekawki sie podwija i po problemie a jak sa dluzsze to lepiej bo niedrapek nie sciagnie dzieck otak szybko!
albo kolderka albo spiworek na noc kolderka niektore bobasy sie przykrywaja!
w razie chlodu koc akrylowy i dziecko juz ma za cieplo

osobiscie polecam wszystkie kosmetyki NIVEA
zaMIAST PENATEN JEST KREM NIVEA Z SOS pantenolem rewelka
no i SUdocrem!! probki pewnie w spzitalu dostaniecie! potowki podraznienie czerwone miejsca... zwany cudokremem u matek
zamist syropku na goraczke czopek! po zjedzeniu dz. moze zwymiotowac po syropie!
pieluszki flanelowe niekonieczne - tylko dla chcacych przeciez - by dziecko mialo milej pod buzka lub by ladniej wygladac u lekarza na wizycie tetra starcza i sa tez drukowane tetrowe z wzorkami kolorowymi
za tydzien zrobie liste swpja to wam podrzuce i wszystko sprawdzone przy pierwszym dziecku teraz przy drugim niekotre niepotrzebne... a jak kogos stac moze kupic wiecej

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

acha, nam AVENT nigdy nie przeciekal!!! moze zle uszczelki mieliscie? mamy 8 szt i zadnych ciekniec kolezanki tez chwala - niektore dzieci tylko nie ssa ani z TodzaT ani z AVENT bo ciezko i wtedy czesto matki przechodza na Canpol lub Lovi

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

zamiast masla kakaowego uzywalismy OLIWE Z OLIWEK!! wydajniejsza i pomaga od razu np, na sucha skore lub czeste krostki u noworodkow i niemowlat - uwaga to nie oliwka to oliwa!
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 10:39   #43
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

1 ubranko na rozmiar 56? Żarty

Moja córka urodziła się w rozmiarze 52cm, i 56 było przez 1 miesiąc za wielkie na nią Gdybym 62 tylko miała, dziecko leżałoby gołe! Teraz 56 jest ok, a leci jej 7 tydzień. Wyrosła tylko z 2 ubranek, z czego jedno było na wcześniaka

Ogólnie kupiłam za mało bodziaków z krótkimi rękawami - za to za dużo śpioszków (jakieś 7 sztuk, a jest lato i po prostu za ciepło na nie - aczkolwiek gdyby było chłodniej, to liczba idealna).
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 11:00   #44
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;20410533]1 ubranko na rozmiar 56? Żarty

Moja córka urodziła się w rozmiarze 52cm, i 56 było przez 1 miesiąc za wielkie na nią Gdybym 62 tylko miała, dziecko leżałoby gołe! Teraz 56 jest ok, a leci jej 7 tydzień. Wyrosła tylko z 2 ubranek, z czego jedno było na wcześniaka

Ogólnie kupiłam za mało bodziaków z krótkimi rękawami - za to za dużo śpioszków (jakieś 7 sztuk, a jest lato i po prostu za ciepło na nie - aczkolwiek gdyby było chłodniej, to liczba idealna).[/QUOTE]
Ja jestem za tym zeby wlasnie kupowac od rozmiaru 62, ale miec w "zapasie" z 2-3 body r. 56 (ja akurat mam zapas chyba z 7 szt.). W szpitalu jesli sie okaze ze dziecko bedzie o wiele za male na 62 to maz ma pole do popisu Moze pojechac i kupic co trzeba. Z moim tak sie umowilam . Wydaje mi sie, ze pod koniec ciazy na USG bedzie najlepiej widac, czy nasze dziecko bedzie z tych wiekszych czy mniejszych (chociaz wiadomo, ze 100% pewnosci nigdy nie bedzie, ale zawsze cos tam sie dowiemy).
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 11:25   #45
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Nie będzie - owszem, waga orientacyjna, ale wzrost to wielka niewiadoma A u nas 62 rozmiar to gdzieś dopiero za miesiąc będzie dobry. Czyli; - czekałoby nas 2,5 miesiąca bez ubranek prawie

No i nie zapominajmy, że 56 nie równe 56 Co firma, to inaczej szyje.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 22:13   #46
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

szaja no wlasni moj maly do 2,5 miecha gdzies 56 nosil oczywiscie co marka to inna numeracja a teraz ma 4 i nosi 62-68 przy 64 cm
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 22:41   #47
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Cytat:
Napisane przez pelnia1980 Pokaż wiadomość
wg mnie 1 ubranko na rozm 56 starczy rekawki sie podwija i po problemie a jak sa dluzsze to lepiej bo niedrapek nie sciagnie dzieck otak szybko!
albo kolderka albo spiworek na noc kolderka niektore bobasy sie przykrywaja!
w razie chlodu koc akrylowy i dziecko juz ma za cieplo

osobiscie polecam wszystkie kosmetyki NIVEA
zaMIAST PENATEN JEST KREM NIVEA Z SOS pantenolem rewelka
no i SUdocrem!! probki pewnie w spzitalu dostaniecie! potowki podraznienie czerwone miejsca... zwany cudokremem u matek
zamist syropku na goraczke czopek! po zjedzeniu dz. moze zwymiotowac po syropie!
pieluszki flanelowe niekonieczne - tylko dla chcacych przeciez - by dziecko mialo milej pod buzka lub by ladniej wygladac u lekarza na wizycie tetra starcza i sa tez drukowane tetrowe z wzorkami kolorowymi
za tydzien zrobie liste swpja to wam podrzuce i wszystko sprawdzone przy pierwszym dziecku teraz przy drugim niekotre niepotrzebne... a jak kogos stac moze kupic wiecej

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

acha, nam AVENT nigdy nie przeciekal!!! moze zle uszczelki mieliscie? mamy 8 szt i zadnych ciekniec kolezanki tez chwala - niektore dzieci tylko nie ssa ani z TodzaT ani z AVENT bo ciezko i wtedy czesto matki przechodza na Canpol lub Lovi

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

zamiast masla kakaowego uzywalismy OLIWE Z OLIWEK!! wydajniejsza i pomaga od razu np, na sucha skore lub czeste krostki u noworodkow i niemowlat - uwaga to nie oliwka to oliwa!
Jedno ubranko a co dziecko ma nago chodzic ???
ja dla pierwszego iteraz dla drugiego kupowalam tez na 52 bo nigdy nie wiadomo jakie dzieciatko sie urodzi ,moj mial byc kolosem a urodzil sie ledwo 3 kilo i mial 52 cm a w zaduzym to i nam by bylo niewygodnie a co dopiero takiemu babelkowi
__________________
pozdrawiam Aska

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 22:53   #48
modro
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 657
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Ja już po zakupach, z listą zrobioną po przeglądnięciu wątku polecamy-odradzamy
Chyba większość już mam, dzisiaj kupiłam nosidełko-fotelik do auta.
Nie mam jeszcze podkładów poporodowych na łóżko - dopiero teraz o nich doczytałam, ale zastanawiam się, czy ręcznik połozony początkowo na łóżku nie spełni tego zadania z powodzeniem.
No i do łóżeczka nie mam żadnych prześcieradeł z ceratką - czy to jest potrzebne? W sumie pieluchy chyba lubia przeciekać...
Zastanawiam sie też, ile spakowac Małej ciuszków do szpitala i w jakim rozmiarze, chyba spakuję więcej i najwyżej przywioze z powrotem...
__________________

modro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 23:04   #49
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Cytat:
Napisane przez anialobo Pokaż wiadomość
Hej Mamuski. Podpinam sie pod watek:

Termin mam na wrzesien, ale tak od paru miesiecy kupuje po troche i przyznam, ze prawie wcale tego nie odczuwam.
1. Ciuszki
Mialam to szczescie dostac pare ciuszkow od znajomych, wiec dokupywalam to co hmmm korcilo mnie tak, ze nie moglam sie powstrzymac Kolezanka polecila mi smialo spiochy/body z Primarku. Powiedziala, ze to 100% bawelny, nie zmniejszaja sie, nie zmieniaja koloru i teraz drugie dziecko donasza po pierwszym - bylam w szoku, bo myslalam, ze to bedzie badziewie, no ale coz w takim wypadku kupie na probe. Sama zaopatrywalam sie w ciuszki dzieciece w TKMAXXie , a ostatnio na www.littlewoods.com, mega przeceny super ubranek dla maluchow.Np 3 body za 3.50, ale po prostu przepiekne i na pewno sie nie powtorza wsrod znajomych, bo malo kto wie o tej stronie.
2.Przewijak
Tu rowniez mi sie poszczescilo , bo dostalam jak nowy od znajomej. Pomagalam kolezance kiedys, ktora urodzila i przebierala na lozku, kapala na krzesle, ja sama ledwo co moglam sie potem wyprostowac, a co dopiero ona, kiedy robila to codziennie?? Przewijak uwazam nie musi byc nowy, warto poszukac na carbootach( nie wiem, czy to wlasciwa pisownia) , na aukcjach.Mam przewijak razem z wanienka, pod spodem polki na pieluchy , kosmetyki, w sumie wszystko dla dzidzi wlasnie na takim czyms smialo sie zmiesci i nie trzeba wtedy zajmowac dodatkowego miejsca na komodzie, w szafce itd.
4. Kosmetyki
Jak na razie widze, ze nikt nie pomyslal o masle kakaowym. Podobno super dla dziecka. Sama mam wrazliwa skore i jedyne co mi pomaga , tzn skora jest jak aksamit, nie swedzi, nie trzeba nawet balsamowac jesli sie nie chce to Oilatum dodanym do wody lub oliwce firmy Palmers. Po J&J skora po paru tyg byla wrecz jeszcze bardziej sucha. Kiedys bylam w Afryce, dokladnie w Gambii, biedny kraj, ale dzieci i kobiety mialay najpiekniejsza, najmilsza w dotyku skore i wlasnie po maselku kakaowym. Polecam Cocoa Butter firmy Queen Elizabeth( uzywane wlasnie przez gambijskie dzieci,mozna smialo znalezc w afrykanskich sklepach) - w zadnym wypadku Queen Helene!! Jesli chodzi o mokre chysteczki to sama wyprobowalam pare, czasem nimi zmywam makijazJak na razie pampers to moj numer 1, i idealnie mokre i zapach ok, J&J znow zawiodly jako firma. Pieluszki rowniez Pampersa. Polecam sklepy Poundland, akurat kolo mnie jest super - na Woolwich, nie wiem jak w innych dzielnicach. Za przyslowiowego funta kupilam mokre chusteczki Pampersa, jednorazowe sliniaki - ok 20 w paczce, ot tak na jakies wyjscie, zatyczki do kontaktow- 20 w opakowaniu, zestaw Disneya- grzebien, szczotka i nozyczki, sa rowniez butelki Disneya, talerzyki. Warto tam zagladnac tak uwazam.
4. Wozek
Wozek kupilam w Polsce. Moja kolezanka to maniaczka idealnych wozkow. Przedstawila mi kryteria , ktorymi sie kieruje. Sama ma wozek niemiecki Teutonia, to taki Mercedes wsrod wozkow, cena ponad 4 tys zloty. Ale znalazla wozek firmy Espiro GTX w Polsce, nowy za 1300 zl i jest porownywalny z tym mega drogim. Ma skretne kola, oddychajacy material, regulowany zaglowek i podnozek, regulowana, obrotowa raczke, amortyzacje - to zbawienie dla naszych maluchow , dobry materac, sztywny. Niestety angielskie wozki min w Mothercare nie mialy wiekszosci z tych rzeczy, kolka plastikowe najczesciej, sztuczne materialy, a nasze maluchy spedza w nim troche czasu, materace tak miekkie, ze zadnego podparcia dla kregoslupa, wiec szczerze polecam ta fime.
5. Kocyki, kolderki
Tu rowniez kieuje sie do TKMAXXa. Sa tam super spiworki, kocyki, dobre ceny. Mysle , ze jak niektore z Was po prostu zdecyduje sie na kilka przescieradelek i spiworki, bo to taka gwarancja, ze maluch sie nie odkryje w nocy.
6. Lozeczko
To jedyna w sumie rzecz jakiej mi brakuje. Wiekszosc osob poleca materace kokos - gryka. Ostanio znalazlam na onecie reklame dziewczyny , ktora sprzedaja w UK polskie rzeczy. Na naszej klasie wpisuje sie w wyszukiwarce - materacyki i to wlasnie ona. Zauwazylam, ze ma wlasnie te materace i inne rzeczy tu niedostepne, lub trudne do znalezienia,czapeczki bawelniane, pieluchy tetrowe , posciele itd. Ceny chyba przystepne, tzn mysle, ze na tyle, ze mozna smialo zamowic od niej i wyniesie nas to tyle co kupno i przesylka z Pl. Dopiero wczoraj ja znalazlam i , ze tak powiem rzucilam szybko okiem, ale komentarzy ma mnostwo i wszyscy super zadowoleni, wiec byc moze warto sie skusic.
Co do ciuszkow z primarka a zwlaszcza body nie zgadzam sie w zupelnosci,kupilam na probe 3 pary i to jedne z lepszych i po 1 praniu stracily ten ladny kolor,porobily sie kuleczki jakby mialy juz kilka miesiecy i zmniejszyly sie tez a dziecko poci sie nich niemilosiernie,
przewijak stoii i sluzy tylko do trzymania pieluszek i kosmetykow to byly najgorzej zainwestowane pieniadze,przy 1 dziecku nie mialam i przy tym jest nieprzydatne wogole,
jesli chodzi o kosmetyki j&j to moje dziecko ma po nich sliczna skore i wcale nie sucha i przy 1 dziecku tez tego uzywalam zarowno jak i chusteczek j&j i nie narzekam,ja polecam np pampersa pieluszki na noc bo udzwigna kazda ilosc moczu a w dzien uzywam hugies bo akurat u mnie w sklepie jest promocja a zmieniajac pupcie co 2-3 godziny to idzie troszke tych pieluszek,
co do wozkow z mothercare nie zgodze sie z Toba,sa tam jedne z lepszych wozkow,materialy sa idealnie oddychajace,kola sa takiej wielkosci jak sobie wymarzysz i sa na pewno pompowane,nie wiem gdzie Ty te wozki ogladalas ,gondole z regulacja lezanki i miekkie wcale nie sa,w spacerowkach oparcia sie skladaja i rozkladaja jak rowniez podnozek,
jesli chodzi o te TRUDNO DOSTEPNE TU RZECZY JAK PISZESZ wystarczy zajrzec do smytha,mothercare,toys Rus,debenhamsa,tkmax,next czy tez wielu innych sklepow i znajdziesz posciele,pieluszki tetrowe,czapeczki bawelnianie wiazane i jakie tylko sobie wymarzysz.
__________________
pozdrawiam Aska

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-03, 13:58   #50
anialobo
Raczkowanie
 
Avatar anialobo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 107
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Przyjme krytyke, bo po to przeciez te watki, zeby znaleac najlepsze rozwiazanie.
Powracajac do rzeczy z Primarku, sa roznej jakosci , jedne tylko jeden sezon wytrzymaja, inne moga o wiele dluzej posluzyc. Nie wiem dokladnie jakie spiochy miala kolezanka, tyle wiem, ze z Primarku, bodajze te z krotkim rekawem body pakowane po 5 -7. Jest to osoba, ktora ma manie na punkcie jakosci materialow, dbania o nie, proszkow do prania itp, wiec przyznam, ze sama bylam zaskoczona , ze pochwalila Primark. Ale na pewno nie stracily koloru, ani zadnych kulek nie bylo. Mieszka w Austrii, moze to glupio zabrzmi, ale dobre proszki ( wiadomo w Niemczech I Austrii najlepsze na swiecie) i woda maja wielki wplyw na nasze pranie, a w Anglii wiadomo co proszek to rozmieszany, a woda - do d...
Mimo wszystko bede sie klocic do konca o przewijak)) w sumie nie chodzi o sam przewijak, ale o te wszystkie ulatwienia, czyli nakladki do przewijania na lozeczko, wanienka na stojaku. Jesli masz wysokie lozko to ok poradzisz sobie, no ale jak inaczej dbac o nasze plecy. Znajomi kapia dziecko z wanna na podlodze, kleczac przy niej, inni na krzesle pochylaja sie zgarbieni. Nie pisalam o tym, by kupic nowy, ale jesli mamy mozliwosc odkupic od kogos za grosz, dostac gratis to jestem jak najbardziej za.
anialobo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 14:33   #51
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Cytat:
Napisane przez anialobo Pokaż wiadomość
Przyjme krytyke, bo po to przeciez te watki, zeby znaleac najlepsze rozwiazanie.
Powracajac do rzeczy z Primarku, sa roznej jakosci , jedne tylko jeden sezon wytrzymaja, inne moga o wiele dluzej posluzyc. Nie wiem dokladnie jakie spiochy miala kolezanka, tyle wiem, ze z Primarku, bodajze te z krotkim rekawem body pakowane po 5 -7. Jest to osoba, ktora ma manie na punkcie jakosci materialow, dbania o nie, proszkow do prania itp, wiec przyznam, ze sama bylam zaskoczona , ze pochwalila Primark. Ale na pewno nie stracily koloru, ani zadnych kulek nie bylo. Mieszka w Austrii, moze to glupio zabrzmi, ale dobre proszki ( wiadomo w Niemczech I Austrii najlepsze na swiecie) i woda maja wielki wplyw na nasze pranie, a w Anglii wiadomo co proszek to rozmieszany, a woda - do d...
Mimo wszystko bede sie klocic do konca o przewijak)) w sumie nie chodzi o sam przewijak, ale o te wszystkie ulatwienia, czyli nakladki do przewijania na lozeczko, wanienka na stojaku. Jesli masz wysokie lozko to ok poradzisz sobie, no ale jak inaczej dbac o nasze plecy. Znajomi kapia dziecko z wanna na podlodze, kleczac przy niej, inni na krzesle pochylaja sie zgarbieni. Nie pisalam o tym, by kupic nowy, ale jesli mamy mozliwosc odkupic od kogos za grosz, dostac gratis to jestem jak najbardziej za.
Ja przewijam synka w sypialni na lozku a przewijak stoii obok i tez dbam o plecy bo siadam przy nim i przewijam ale nie mam sciaganego przewijaka tylko odpycha sie go w tyl a o wanience nie wspomne,wykapalam w niej tylko raz i kupilismy druga i kapiemy na stoliku i na plecy tez nie narzekam,ta wanienka w przewijaku jest fatalna,rece trzeba trzymac wysoko mimo,ze mam 172 to jest mi bardzo niewygodnie,woda wylatuje z niej calymi wiekami przez udogodnienia na dnie wanienki,moim zdaniem przydatnosc oceniana na 0.Jak chcesz kupic tanio spioszki do spania i body polecam matalan i marks&spencer,cena troszke wyzsza niz w primarku ale jakosc nieporownywalna,ja w primarku kupilam ponoc 100% bawelny za 3 sztuki na oko pieknych i kolorowych zaplacilam 7 funtow i wyrzucilam rownie szybko tutaj tez uzywam bardzo dobrych plynow do prania i zmiekczania ale primark i jego rzeczy przegraly z Kretesem
__________________
pozdrawiam Aska

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 15:46   #52
anialobo
Raczkowanie
 
Avatar anialobo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 107
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Umowmy sie tak, ze we wrzesniu jak juz urodze to napisze, czy ten przewijak jest dobry czy zly, nie bede sie klocic, bo go jeszcze nie uzywalam, ale po prostu wydaje mi sie, ze lepszy rydz niz nic

Co do ciuszkow przyznaje racje, ze Matalan, Debenhams itp to nieporownywalna jakosc z Primarkiem, ale w Primarku takie ceny, ze np wyprobowac jedna paczke spiochow smialo mozna, nawet jak sie ja potem wyrzuci, ot tak dla swietego spokoju

Przyznam szczerze, ze o Debenhamsie kompletnie nie pomyslalam, myslalam, ze za drogie te rzeczy, ale dzieki Tobie weszlam na stronke i juz mam pare rzeczy dla malego w koszyku, bo przeceny sa monstrualne - dzieki

Edytowane przez anialobo
Czas edycji: 2010-07-03 o 15:48
anialobo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 17:43   #53
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Cytat:
Napisane przez anialobo Pokaż wiadomość
Umowmy sie tak, ze we wrzesniu jak juz urodze to napisze, czy ten przewijak jest dobry czy zly, nie bede sie klocic, bo go jeszcze nie uzywalam, ale po prostu wydaje mi sie, ze lepszy rydz niz nic

Co do ciuszkow przyznaje racje, ze Matalan, Debenhams itp to nieporownywalna jakosc z Primarkiem, ale w Primarku takie ceny, ze np wyprobowac jedna paczke spiochow smialo mozna, nawet jak sie ja potem wyrzuci, ot tak dla swietego spokoju

Przyznam szczerze, ze o Debenhamsie kompletnie nie pomyslalam, myslalam, ze za drogie te rzeczy, ale dzieki Tobie weszlam na stronke i juz mam pare rzeczy dla malego w koszyku, bo przeceny sa monstrualne - dzieki
Nie ma za co
tam sa naprawde swietne rzeczy jakosciowo i jak trafisz na przeceny to mozna dziecko ubrac swietnie i za male pieniadze zreszta tak samo jest w next
__________________
pozdrawiam Aska

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 21:22   #54
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Cytat:
Napisane przez anialobo Pokaż wiadomość
Przyjme krytyke, bo po to przeciez te watki, zeby znaleac najlepsze rozwiazanie.
Powracajac do rzeczy z Primarku, sa roznej jakosci , jedne tylko jeden sezon wytrzymaja, inne moga o wiele dluzej posluzyc. Nie wiem dokladnie jakie spiochy miala kolezanka, tyle wiem, ze z Primarku, bodajze te z krotkim rekawem body pakowane po 5 -7. Jest to osoba, ktora ma manie na punkcie jakosci materialow, dbania o nie, proszkow do prania itp, wiec przyznam, ze sama bylam zaskoczona , ze pochwalila Primark. Ale na pewno nie stracily koloru, ani zadnych kulek nie bylo. Mieszka w Austrii, moze to glupio zabrzmi, ale dobre proszki ( wiadomo w Niemczech I Austrii najlepsze na swiecie) i woda maja wielki wplyw na nasze pranie, a w Anglii wiadomo co proszek to rozmieszany, a woda - do d...
Mimo wszystko bede sie klocic do konca o przewijak)) w sumie nie chodzi o sam przewijak, ale o te wszystkie ulatwienia, czyli nakladki do przewijania na lozeczko, wanienka na stojaku. Jesli masz wysokie lozko to ok poradzisz sobie, no ale jak inaczej dbac o nasze plecy. Znajomi kapia dziecko z wanna na podlodze, kleczac przy niej, inni na krzesle pochylaja sie zgarbieni. Nie pisalam o tym, by kupic nowy, ale jesli mamy mozliwosc odkupic od kogos za grosz, dostac gratis to jestem jak najbardziej za.
hej, co do przewijaka jako matka jednego dzieck auwazam ze przydatny jest i to bardzo , my mielismy i bedziemy miec dla 2 miekki kladziemy go na biurku pojedynczym i super sprawa, pod spodem mam poleczke na pampresy obok biurka stoi szafka z kosmetykami i rezerwowymi ubrankami, czasem podczas przewijania dziecko sie obsika, lub obrudzi cos z ubranka i nie mozna go zostawiac samego wiec lepiej miec cos pod reka a nie podnosic isc wyjac i wrocic...
wanienke tez stawiamy na ty,m biurku potem juz reszte pielegnacyjnych spraw na noc robimy na lozku ale to dlatego ze to szereg u nas spraw mozart glaskanie wierszyki masazyki etc...
i nigdy nie wiadomo jak skonczy sie twoj porod -=- zycze szczesliwego rozwizania ale co zrobisz jak bedziesz miec c.c.?? po nim szybko sie nie dochodzi jak po naturalnym bezproblemowym i na pewno wtedy nie bedziesz klekac nad wanienka pochylac sie nad miska wanna etc... a i na lozku niewygodnie bedzie bo skrety twojego tulowia...
sama sie przekonasz kto doswiadczy ten madrzejszy
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 09:21   #55
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Cytat:
Napisane przez pelnia1980 Pokaż wiadomość
hej, co do przewijaka jako matka jednego dzieck auwazam ze przydatny jest i to bardzo , my mielismy i bedziemy miec dla 2 miekki kladziemy go na biurku pojedynczym i super sprawa, pod spodem mam poleczke na pampresy obok biurka stoi szafka z kosmetykami i rezerwowymi ubrankami, czasem podczas przewijania dziecko sie obsika, lub obrudzi cos z ubranka i nie mozna go zostawiac samego wiec lepiej miec cos pod reka a nie podnosic isc wyjac i wrocic...
wanienke tez stawiamy na ty,m biurku potem juz reszte pielegnacyjnych spraw na noc robimy na lozku ale to dlatego ze to szereg u nas spraw mozart glaskanie wierszyki masazyki etc...
i nigdy nie wiadomo jak skonczy sie twoj porod -=- zycze szczesliwego rozwizania ale co zrobisz jak bedziesz miec c.c.?? po nim szybko sie nie dochodzi jak po naturalnym bezproblemowym i na pewno wtedy nie bedziesz klekac nad wanienka pochylac sie nad miska wanna etc... a i na lozku niewygodnie bedzie bo skrety twojego tulowia...
sama sie przekonasz kto doswiadczy ten madrzejszy
My mowimy o przewijaku na stojaku takim razem z wanienka,pod spodem z poleczkami a na samym gorze przewijak zamontowany nie o takim co sie kladzie http://www.wszystko.dla.dziecka.pl/i...kaleidoscopena cos dlatego napisalam,ze niezbyt potrzebny i niezbyt wygodny
__________________
pozdrawiam Aska

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 11:11   #56
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

W pokoju w szpitalu to mieliśmy, dla mnie tragedia Wysokie - za bardzo, wanienka pod spodem więc gdy kładzie się wanienkę na wierzch, to już nie ma miejsca na położenie dziecka po wyjęciu...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 22:35   #57
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

To ja dodam tylko tyle że WSZYSTKIE zakupy dla maluszka robiłam na ALLEGRO.
znalazłam 2-3 sprzdawców i hurtem zamawiałam i taniej wtedy z aprzesyłke.. nawet wózek i łóżeczko tak zamawiałam!

Polecam bo napawde wychodzi taniej.
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 02:16   #58
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Jako mama dwójki dzieciaczków, w dodatku spodziewająca się trzeciego bardzo polecam przewijak, ale taki nie montowany na niczym, tylko nakładany, taki zwykły, klasyczny, w Polsce dostępny za 40-60 z ł Mój posłuzył mi przy dwójce i niestety zakończył juz swój zywot, ale na pewno kupie nowy. Plusy- mozna połozyc go wszędzie- będzie stabilny, ja kładłam go- na łózeczku, na łózku- jesli miałam akurat ochotę tam przewinąć, w kuchni na stole ( bo pierwsze urodziło sie zimą i w kuchni było cieplej kąpać, łazienke mielismy słabo ogrzewaną) , potem jak dzieci wyrosły, to przydawał sie do położenia na zwykłej wannie lub na pralce- po kapieli. super. tylko polecam ten szerszy 70 cm lub nawet 75 cm chyba, bo 60 to dla mnie za wąskie.

Jesli chodzi o ciuszki, to mam tone po poprzednich, część rozdałam, ale część z tych rozdanych, jest szansa, że do mnie wrócą cos tam na pewno będę dokupować.
Do łóżeczka, czy w ogóle do spania ( bo nie wszystkie dzieci chcą spac w łóżeczkach, u nas to tak raczej to łózko słuzyło jako kojec) polecam śpiworki zamiast pościeli- dziecko się nie rozkopuje i jest mu przytulniej, łatwo tez w nocy wziąc dziecko ze śpiworkiem i przystawić do cyca, nie jest mu zimno.

|astanawiam się natomisat nad wózkiem... no ale to szeroki temat, od czasów mojego ostatniego malucha wózki są o niebo do przodu... i ceny spadły mocno, bo za 1500 zł juz możesz miec trójpak z fotelikiem, gondolka i spacerówką, a ja 8 lat temu przy pierwszym kupowałam goły wózek bez niczego za 1100 zł a reszte musiałam dokupić. Na pewno nie chcę trójkołowego, przyzwyczajona jestm do 4 kółek i próbowałam kiedyś w sklepie 3 kołowe, jakies mało stabilne mi sie wydają.

Co do kosmetyków dla dzieci, to najlepiej jak jest ich jak najmniej, wtedy zmniejsza się ryzyko uczulenia, powinny byc jak najprostsze w składzie, a oliwa z oliwek do smarowania to super pomysł, tez polecam. Do mycia włosków i ciałka oilatum ( wystarczy ten jeden do mycia na włoski też) .

Do pupci to u nas zawsze była alantan maść.

no i po raz pierwszy będe chyba chciała zainwetsowac w chustę. przy poprzednich nie była taka popularna, zreszta pierwsze urodziłam w listopadzie, więc na zime średnio, drugie było na koniec sierpnia i tez zaraz była jesień, zima, a teraz mi wychodzi termin na marzec, więc na wiosne i lato akurat
__________________
Trójkowa mama
zapuszczam włoski od zapałki
13.08.2009 : 3mm,14.09 : 2,5 cm,13.10 : 3,5 cm14.11 : 5 cm,14.12: 6 cm,15.01.2010: 8 cm, 21.12.2010: 20cm ( podcinane troszkę kilka razy)
31.12.2014 : 54cm podcinane wiele razy, CEL: 69cm..
zapuszczam grzywkę 31.12.2014: 21cm.

Edytowane przez niutka1
Czas edycji: 2010-07-07 o 02:23
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 00:07   #59
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Cytat:
Napisane przez takaja13 Pokaż wiadomość
My mowimy o przewijaku na stojaku takim razem z wanienka,pod spodem z poleczkami a na samym gorze przewijak zamontowany nie o takim co sie kladzie http://www.wszystko.dla.dziecka.pl/i...kaleidoscopena cos dlatego napisalam,ze niezbyt potrzebny i niezbyt wygodny
kapuje teraz myślałam o innym...

taki to polecam, ale jak ktoś ma i kasę i jest w miarę wysoki i jeśli ma miejsca dostatecznie w pokoju
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 20:35   #60
specialle
Rozeznanie
 
Avatar specialle
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 960
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Ja rodze w przyszlym miesiacu i dlugi czas nic nie kupowlam bo maz jeczal ze przeciez nie kupuje sie wczesniej. Ale sama nie wiem czy urodze w termine wiec teraz biore sie za zakupy, jestem w trakcie robienia listy.

Spanie:
- na pierwsze pol roku mam kolyske ktora dostalam od ciotki i jej bede uzywac a na potem po malym szwagrze mam lozeczko drewniane z materacem
- przescieradelka kupie ze 2-3, poscieli narazie nie bo podobno niepotrzebna jest
-rozki 2 do spania
- kocyki 2 szt. BabyOno
Ubranka w wiekszosci dostalam i jeszcze ciocia ma mi przygotowac na dniach wiec po ich przejrzeniu dokupie czego mi brakuje

Wozek jeden dostalam a drugi mam po szwagrze

Kapiel:
- wanienka z lezaczkiem Fisher Price
- reczniki kapielowe 2 szt. planuje kupic BabyOno
- myjka Canpol
- kosmetyki do kapieli mysle nad Niveą
- termometr BabyOno

Reszta:
-pieluchy planuje zakup jakis 15 szt tetrowych i flanelowych bo ogolnie zamierzam uzywac Pampersow
-termoopakowanie BabyOno
- butelki Tommee Tippee i BabyOno
-smoczki Tommee Tippee
-laktator BabyOno tani bo jesli nie bedzie potrzebny to przynajmniej nie bedzie mi szkoda
-aspirator

Ogolnie dzis sporzadzilam liste tego co zamowie na allegro bo wychodzi duzo taniej. na samych pieluchach tetrowych prawie przez pol
specialle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.