Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-24, 19:32   #4711
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ja w magiczny sposób pozbywam się przebarwień. Naprzemiennie stosuję kwas salicylowy z tca 15% i OCM!

Po raz kolejny przekonałam się, że kwasy DZIAŁAJĄ i to w 100% pod warunkiem, że równocześnie pamięta się o konkretnym nawilżaniu.

Mozesz prosze napisać, w jakich odstępach stosujesz te kwasy? I u kogo na Allegro zaopatrujesz sie w TCA?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 14:03   #4712
kataszka5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 156
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

czy używałyście może kwasu z norela lub z firmy apis?
kataszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 14:38   #4713
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kataszka5 Pokaż wiadomość
czy używałyście może kwasu z norela lub z firmy apis?
Jakiego kwasu z Norela? Ja mialam jeden.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 21:46   #4714
kataszka5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 156
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Jakiego kwasu z Norela? Ja mialam jeden.
migdałowy
kataszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 21:49   #4715
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kataszka5 Pokaż wiadomość
migdałowy
To ja mialam inny
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 16:40   #4716
andzia166
Przyczajenie
 
Avatar andzia166
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

witajcie,
po walce z bardzo silnym tradzikiem czas na walke z przebarwieniami i bliznami.
Byłam dzis u dermatolog (kraków), ktora polecila kwas TCA. Nie wiedząc co to jest wypytałam jej o kilka szczegółow a teraz trafiłam tutaj jednak po przeczytaniu forum nasunelo mi sie kilka pytan i pare niezgodnosci z tym co mowila pani doktor ..
pierwsza kwestia : wyczytalam ze taki zabieg trwa okolo poltorej godziny, lekarka stwierdzila ze do pol godziny. ?
druga sprawa: podobno nie wolno sie malowac, chodzi mi o podklad. Dermatolog powiedziala ze nie ma z tym problemu.
Na zabieg jestem umowiona za tydzien, i jak bylam pelna nadziei i pozytywnego nastawienia tak teraz mam coraz wiecej watpliwosci i obaw..
Boje sie takze, ze stan skory moze sie pogorszyc, skora zle zareaguje i bedzie jeszzcze gorzej
andzia166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 21:40   #4717
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez andzia166 Pokaż wiadomość
witajcie,
po walce z bardzo silnym tradzikiem czas na walke z przebarwieniami i bliznami.
Byłam dzis u dermatolog (kraków), ktora polecila kwas TCA. Nie wiedząc co to jest wypytałam jej o kilka szczegółow a teraz trafiłam tutaj jednak po przeczytaniu forum nasunelo mi sie kilka pytan i pare niezgodnosci z tym co mowila pani doktor ..
pierwsza kwestia : wyczytalam ze taki zabieg trwa okolo poltorej godziny, lekarka stwierdzila ze do pol godziny. ?
druga sprawa: podobno nie wolno sie malowac, chodzi mi o podklad. Dermatolog powiedziala ze nie ma z tym problemu.
Na zabieg jestem umowiona za tydzien, i jak bylam pelna nadziei i pozytywnego nastawienia tak teraz mam coraz wiecej watpliwosci i obaw..
Boje sie takze, ze stan skory moze sie pogorszyc, skora zle zareaguje i bedzie jeszzcze gorzej
Czytalas opinie o tej dermatolog? Szczerze to pol godziny to mi sie krodko wydaje. Chyba ze ona nie bedzie nakladac zadnej maski.

Malowac tez mi sie wydaje ze raczej nie bardzo. Skora bedzie podrazniona, bedzie sie luszczyc. Ogolnie zaraz po skora ladna nie bedzie.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-18, 11:22   #4718
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 253
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej wszystkim
Jestem po wielomiesięcznej terapii Atredermem, po której zdecydowałam się na Izotek. Mój trądzik miał charakter zaskórnikowy . Obecnie nie mam już w ogole skłonności do trądziku, skóra po retinoidach jest czysta, ale zostało sporo zaskórników zamkniętych w bardzo glębokich warstwach skóry. Kosmetyczka nie byla się w stanie do nich "dostać". Zrobiłam w domu peeling TCA, efekty były bardzo fajne bo skóra zeszła bardzo grubym płatem - delikatne wygladzenie blizn praktycznie od razu - ale nie ruszyło to w ogóle tych siedzących bardzo głęboko pod skórą zaskórników. Jak myślicie, jaki kwas mógłby sobie poradzić? Myślę o LHA, może glikolowy?
nevershoutnever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 13:32   #4719
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej dziewczyny,

zrobiłam 2 peelingi kwasowe na twarz i ciało - salipeg 11% (twarz) i glikolowy 30% na wodzie (ciało). Jeśli nie ma efektu złuszczania to znaczy, że kwas nie działa?
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 13:48   #4720
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

zrobiłam 2 peelingi kwasowe na twarz i ciało - salipeg 11% (twarz) i glikolowy 30% na wodzie (ciało). Jeśli nie ma efektu złuszczania to znaczy, że kwas nie działa?
Powtarzane setki razy na forum - to że naskórek widocznie się nie złuszcza nie jest równoznaczne z tym, że dany preparat/kwas/stężenie nie działa. Musisz wziąć jeszcze poprawkę na to, że kwas salicylowy rozpuszczony w pegu nie będzie powodował wylinki nawet w bardzo wysokim stężeniu, bo nie działa tak jak na przykład rozpuszczony w spirytusie. Z kwasem glikolowym nie miałam do czynienia, ale stosowany na ciało, gdzie jest grubsza skóra też będzie działał inaczej niż położony na przykład na twarz U mnie po stężeniach 30% peelingu salicylowego na twarz skóra odpadała płatami, stosowany na plecy nie dał ani jednej suchej skórki, a działał
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 10:42   #4721
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja po glikolowym nie łuszczyłam się prawie w ogóle w widoczny sposób a zeszłej zimy używałam stężenia do 40%. Zaczynałam chyba od 10%, zdziwiona byłam, że tak delikatnie działa i zwiększałam stężenie co kilka tygodni. Akurat w moim przypadku działanie długofalowego też nie było - ani przebarwienia nie ruszone ani zaskórniki. Glikolowy mi po prostu chyba nie podpasował, dziwne, bo bardzo często używany w kosmetykach na przebarwienia.

Po salicylu za to łuszczę się strasznie, nawet po tym na wodzie, w małym stężeniu. Próbowałam na oleju, tylko wtedy nie powodował dużej wylinki.
Więc to bardzo indywidualna sprawa, ważniejsze jest obserwowanie skóry, czy są długotrwałe efekty, czy cera robi się po prostu lepsza.
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-13, 11:06   #4722
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
Po salicylu za to łuszczę się strasznie, nawet po tym na wodzie, w małym stężeniu. Próbowałam na oleju, tylko wtedy nie powodował dużej wylinki.
Więc to bardzo indywidualna sprawa, ważniejsze jest obserwowanie skóry, czy są długotrwałe efekty, czy cera robi się po prostu lepsza.
U mnie było tak samo, salicyl to jedyny kwas, który cokolwiek u mnie robił z trądzikiem zaskórnikowym, ale niestety skutki uboczne sprawiły, że całkowicie zrezygnowałam z niego i w ogóle z kwasów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 13:05   #4723
braaap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 102
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

U mnie cokolwiek robił kwas migdałowy, ale miałam po nim tak ogromne wysypy, że przestałam go stosować. Wiem, że to naturalny proces oczyszczania się skóry, ale nie wiem ile trwałoby moje pozbywanie się przebarwień po tych ogromnych stanach zapalnych, które wychodziły mi w dużej ilości.
braaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 14:12   #4724
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

No ja mam 3 peelingi glikolowym 30% za sobą i przebarwień na ciele nie ruszył.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 11:53   #4725
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Mam kwas salicylowy. Data ważności jest do stycznia 2017. Zużyłam pół buteleczki, szkoda mi go wyrzucać. Jak długo jeszcze mogę go używać?
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 17:43   #4726
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Mam kwas salicylowy. Data ważności jest do stycznia 2017. Zużyłam pół buteleczki, szkoda mi go wyrzucać. Jak długo jeszcze mogę go używać?
Czysty kwas salicylowy jest w formie sypkiej - co masz na myśli mówiąc "buteleczka"?
Jako proszek, mogłabyś go nadal stosować myślę, że nawet kilka miesięcy. Ja zużywałam kiedyś resztki salicyla, maksymalnie do 4 miesiąca po dacie ważności i złuszczał bez zmian
Wszelkie kwasy w formie roztworu na wodzie nie powinny być używane po dacie ważności.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 17:48   #4727
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Czysty kwas salicylowy jest w formie sypkiej - co masz na myśli mówiąc "buteleczka"?
Jako proszek, mogłabyś go nadal stosować myślę, że nawet kilka miesięcy. Ja zużywałam kiedyś resztki salicyla, maksymalnie do 4 miesiąca po dacie ważności i złuszczał bez zmian
Wszelkie kwasy w formie roztworu na wodzie nie powinny być używane po dacie ważności.
Mam kwas salicylowy Alpaca (kupiłam na allegro).
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 18:26   #4728
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Mam kwas salicylowy Alpaca (kupiłam na allegro).
Na ukcji jest obszernie napisane, czego w tym kwasie nie ma, ale co jest, to już ani słowa
Z racji, że nie ma spirytusu jako rozpuszczalnika, raczej data ważności jest datą ostateczną. Generalnie jest tak, że im starszy kwas, tym słabiej działa, ale ciężko powiedzieć, czy z Twoim stanie się to samo, czy wystąpią inne problemy. Ja bym na Twoim miejscu potraktowała tę datę ważności jako koniec stycznia i na twarz już go nie stosowała. Możesz zużyć go np. na stopy, od razu zaobserwujesz jak się sprawuje. Ale twarz odpuść.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 18:56   #4729
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Na ukcji jest obszernie napisane, czego w tym kwasie nie ma, ale co jest, to już ani słowa
Z racji, że nie ma spirytusu jako rozpuszczalnika, raczej data ważności jest datą ostateczną. Generalnie jest tak, że im starszy kwas, tym słabiej działa, ale ciężko powiedzieć, czy z Twoim stanie się to samo, czy wystąpią inne problemy. Ja bym na Twoim miejscu potraktowała tę datę ważności jako koniec stycznia i na twarz już go nie stosowała. Możesz zużyć go np. na stopy, od razu zaobserwujesz jak się sprawuje. Ale twarz odpuść.
Dziękuję Nie znam się na kwasach i nie wiem co w nim jest, ale fajnie mi pomógł na blizny
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-14, 19:30   #4730
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Dziękuję Nie znam się na kwasach i nie wiem co w nim jest, ale fajnie mi pomógł na blizny

Proszę
Dobrze byłoby wiedzieć, co w tej buteleczce jest, żeby nie pchać na twarz niepotrzebnej chemii. Bardzo ekonomicznym rozwiązaniem jest kupienie czystego kwasu, np. w ZSK, starczyłby Ci naprawdę na długo, z tym że pozostaje konieczność samodzielnego rozpuszczania, w spirytusie rektyfikowanym lub PEGu i oleju, ale tutaj bywa różnie z użytecznością. Ja się kwasiłam na oleju i spirytusie, to jak potrzebujesz znać szczegóły, pytaj śmiało
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 11:42   #4731
akna1102
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 504
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Na ukcji jest obszernie napisane, czego w tym kwasie nie ma, ale co jest, to już ani słowa
Z racji, że nie ma spirytusu jako rozpuszczalnika, raczej data ważności jest datą ostateczną. Generalnie jest tak, że im starszy kwas, tym słabiej działa, ale ciężko powiedzieć, czy z Twoim stanie się to samo, czy wystąpią inne problemy. Ja bym na Twoim miejscu potraktowała tę datę ważności jako koniec stycznia i na twarz już go nie stosowała. Możesz zużyć go np. na stopy, od razu zaobserwujesz jak się sprawuje. Ale twarz odpuść.
Nie mogę teraz znaleźć źródła, ale któraś dziewczyna z forum wysyłała do Alpaci zapytanie o skład. Okazało się, że jest to salipeg.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Też stosuję i w 30% stężeniu działa bardzo łagodnie
akna1102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 10:48   #4732
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Proszę
Dobrze byłoby wiedzieć, co w tej buteleczce jest, żeby nie pchać na twarz niepotrzebnej chemii. Bardzo ekonomicznym rozwiązaniem jest kupienie czystego kwasu, np. w ZSK, starczyłby Ci naprawdę na długo, z tym że pozostaje konieczność samodzielnego rozpuszczania, w spirytusie rektyfikowanym lub PEGu i oleju, ale tutaj bywa różnie z użytecznością. Ja się kwasiłam na oleju i spirytusie, to jak potrzebujesz znać szczegóły, pytaj śmiało
Cytat:
Napisane przez akna1102 Pokaż wiadomość
Nie mogę teraz znaleźć źródła, ale któraś dziewczyna z forum wysyłała do Alpaci zapytanie o skład. Okazało się, że jest to salipeg.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Też stosuję i w 30% stężeniu działa bardzo łagodnie
Dziękuję za odpowiedzi. W związku z tym, że niedługo przeprowadzam się za granicę i nie znam jeszcze języka, będę miała problem z zakupami na miejscu, dlatego chciałabym zabrać ze sobą jakiś kwas złuszczający, który mogłabym bezpiecznie stosować, ale który miałby długa datę ważności, bo prawdopodobnie nie będę w stanie niczego przez długi czas zakupić. Budżet mam dopięty na ostatni guzik. Czy jest jakieś must read dla idiotów odnośnie kwasów? Typu kup to i to (najlepiej z linkami do sklepów internetowych), na jeden zabieg weź tego tyle i tyle, wymieszaj i nałóż na twarz?

Szukałam na blogach przepisów, ale tam lista zwykle jest strasznie długa i dla mnie niejasna.

Tak, wiem, że zaraz się zacznie: jeśli nie wiesz jak to robić, to nie kombinuj, ale moja dermatolog zarobiła już na tych zabiegach 1000 złotych i niestety, ale mój portfel odmawia dalszego fundowania tych zabiegów, natomiast moja twarz wygląda świetnie. Zostało mi kilka nowych blizn po trądziku (nadal się leczę i powstają nowe blizny). Najbardziej zachwycona byłam z kwasu TCA.

EDIT:
Ewentualnie możecie polecić jakieś gotowe roztwory na allegro?
__________________

Edytowane przez tekila901
Czas edycji: 2017-01-20 o 10:49
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 14:16   #4733
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. W związku z tym, że niedługo przeprowadzam się za granicę i nie znam jeszcze języka, będę miała problem z zakupami na miejscu, dlatego chciałabym zabrać ze sobą jakiś kwas złuszczający, który mogłabym bezpiecznie stosować, ale który miałby długa datę ważności, bo prawdopodobnie nie będę w stanie niczego przez długi czas zakupić. Budżet mam dopięty na ostatni guzik. Czy jest jakieś must read dla idiotów odnośnie kwasów? Typu kup to i to (najlepiej z linkami do sklepów internetowych), na jeden zabieg weź tego tyle i tyle, wymieszaj i nałóż na twarz?

Szukałam na blogach przepisów, ale tam lista zwykle jest strasznie długa i dla mnie niejasna.

Tak, wiem, że zaraz się zacznie: jeśli nie wiesz jak to robić, to nie kombinuj, ale moja dermatolog zarobiła już na tych zabiegach 1000 złotych i niestety, ale mój portfel odmawia dalszego fundowania tych zabiegów, natomiast moja twarz wygląda świetnie. Zostało mi kilka nowych blizn po trądziku (nadal się leczę i powstają nowe blizny). Najbardziej zachwycona byłam z kwasu TCA.

EDIT:
Ewentualnie możecie polecić jakieś gotowe roztwory na allegro?
Ja polecam raczej gotowe roztwory + neutralizator (polecam żelowy). Marki: Bielenda Professionals, Ava, Farmona Acid Art. Taki preparat kosztuje od 30 do 80 zł, neutralizator ok. 30 zł, więc do 100 wystarczy.
Minusy to np w przypadku kwasów Bielendy krótkie terminy przydatności (3 m-ce) oraz brak dostępnych składów, akurat Bielenda potrafi podać kwasy w nazwie produktu w dokładnie odwrotnej kolejności niż zostały użyte w preparacie. Ja się tak nacięłam, chciałam kupić peeling salicylowy, a dostałam mlekowo-glikolowy z salicylem na szarym końcu.
Z kwasami Avy i Farmony nie miałam do czynienia, ale z Farmony polecam ich okołokwasowe produkty czyli neutralizator i maskę łagodzącą.

Zabierania półproduktów za granicę nie polecam, bo sama zrobiłam ten błąd. Braknie Ci czegoś, doczytasz, że to lepiej byłoby zrobić dodatkowo z tym składnikiem, albo zastąpić np alkohol glikolem i jest kaplica, bo nie masz jak tego kupić a zamawianie półproduktu, który kosztuje 5 złotych i płacenie 80 złotych za wysyłkę to raczej średnio dobry pomysł. Ja miałam problem nawet z kupnem spirytusu do salicyla, już nie mówiąc o jakimś tam glikolu.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-01-20 o 14:17
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 08:36   #4734
Mateusz89
:)
 
Avatar Mateusz89
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 10
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cześć, jestem nowy
Moja rejestracja to skutek braku informacji na temat pielęgnacji twarzy po peelingu kwasem migdałowym (dotychczas wystarczały mi info. bez pytań z mojej strony), a konkretnie jak zadbać o moje oblicze, gdy planuję wyjść z domu? Przypominam, że kremy nawilżające, natłuszczające niemiłosiernie się kleją, błyszczą. Mam cerę tłustą, jakich kremów używacie, które nadają się po peelingu migdałem?... by nikt nie patrzył się na mnie, jak na latarnie morską.
__________________
Raz jestem, raz mnie nie ma...

Edytowane przez Mateusz89
Czas edycji: 2017-02-08 o 08:41 Powód: Brak przecinka, czyli jeden z najczęściej używanych znaków interpunkcyjnych. :) (,,,)
Mateusz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 10:13   #4735
kataszka5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 156
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Mateusz89 Pokaż wiadomość
Cześć, jestem nowy
Moja rejestracja to skutek braku informacji na temat pielęgnacji twarzy po peelingu kwasem migdałowym (dotychczas wystarczały mi info. bez pytań z mojej strony), a konkretnie jak zadbać o moje oblicze, gdy planuję wyjść z domu? Przypominam, że kremy nawilżające, natłuszczające niemiłosiernie się kleją, błyszczą. Mam cerę tłustą, jakich kremów używacie, które nadają się po peelingu migdałem?... by nikt nie patrzył się na mnie, jak na latarnie morską.
Poczytaj o emulsji Avene Cicalfate Post Acte
kataszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 11:14   #4736
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Mateusz89 Pokaż wiadomość
Cześć, jestem nowy
Moja rejestracja to skutek braku informacji na temat pielęgnacji twarzy po peelingu kwasem migdałowym (dotychczas wystarczały mi info. bez pytań z mojej strony), a konkretnie jak zadbać o moje oblicze, gdy planuję wyjść z domu? Przypominam, że kremy nawilżające, natłuszczające niemiłosiernie się kleją, błyszczą. Mam cerę tłustą, jakich kremów używacie, które nadają się po peelingu migdałem?... by nikt nie patrzył się na mnie, jak na latarnie morską.
Zależy, jak bardzo się łuszczysz i czy masz do tego podrażnienia, czerwone placki itp. Jak potrzebujesz szybszego wygojenia skóry, to polecam np sera z czynnikiem wzrostu albo kwasem traneksamowym (np Dermopharma). Jeśli chodzi o kremy to np Alantan Dermoline lekki krem (niebieska tubka), on jest rzeczywiście dość lekki, zostawia taką matową, suchą warstewkę. Albo Toleriane Ultra Fluide La Roche Posay.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 13:56   #4737
Mateusz89
:)
 
Avatar Mateusz89
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 10
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej,
Zamówiłem już Avene Cicalfate Post Acte, a ten Alantan też wypróbuję, czy coś zdziała, zaraz po niego lecę, muszę coś z tym zrobić. Niestety moja skóra sama się nawilża, do tego stopnia, jak bym wysmarował się wazeliną. Jeżeli chodzi o objawy peelingu, stwierdziłem jedynie tylko niewidoczne łuszczenie, wyczuwalne pod palcami, żadnych plam, i podrażnień. Zwykle stosuję kremy matujące, wysuszające, teraz niestety muszę nawilżać, chociaż sam nie wiem, czy na pewno muszę tłuścić, nawilżać? Nie na rękę mi to
__________________
Raz jestem, raz mnie nie ma...
Mateusz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 14:12   #4738
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Mateusz89 Pokaż wiadomość
Hej,
Zamówiłem już Avene Cicalfate Post Acte, a ten Alantan też wypróbuję, czy coś zdziała, zaraz po niego lecę, muszę coś z tym zrobić. Niestety moja skóra sama się nawilża, do tego stopnia, jak bym wysmarował się wazeliną. Jeżeli chodzi o objawy peelingu, stwierdziłem jedynie tylko niewidoczne łuszczenie, wyczuwalne pod palcami, żadnych plam, i podrażnień. Zwykle stosuję kremy matujące, wysuszające, teraz niestety muszę nawilżać, chociaż sam nie wiem, czy na pewno muszę tłuścić, nawilżać? Nie na rękę mi to
Nie należy mylić nawilżenia z natłuszczeniem. Często skóra sama wywala tłuszcz z niedostatku tego pierwszego
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 20:01   #4739
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Mateusz89 Pokaż wiadomość
Hej,
Zamówiłem już Avene Cicalfate Post Acte, a ten Alantan też wypróbuję, czy coś zdziała, zaraz po niego lecę, muszę coś z tym zrobić. Niestety moja skóra sama się nawilża, do tego stopnia, jak bym wysmarował się wazeliną. Jeżeli chodzi o objawy peelingu, stwierdziłem jedynie tylko niewidoczne łuszczenie, wyczuwalne pod palcami, żadnych plam, i podrażnień. Zwykle stosuję kremy matujące, wysuszające, teraz niestety muszę nawilżać, chociaż sam nie wiem, czy na pewno muszę tłuścić, nawilżać? Nie na rękę mi to
Jest tak jak pisze Korah. Z Twojej wypowiedzi wynika, że masz problem z przetłuszczaniem a może nawet łojotokiem. Taką cerę trzeba koniecznie nawilżać, tylko niestety wiele kremów na naszym rynku się do tego zwyczajnie nie nadaje, bo zawierają za dużą ilość fazy tłuszczowej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 20:35   #4740
Mateusz89
:)
 
Avatar Mateusz89
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 10
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ehhh... jeżeli kremy się nie nadają, to może potrójny kwas hialuronowy w czystej postaci?
Jakiegokolwiek kremu nawilżającego bym nie użył, robią się po nich białe malutkie kulki pod skórą, których nie sposób wydusić, wiem... nie wolno, ale to silniejsze ode mnie albo czerwone duże, i mega bolące. Będę używać tych kremów, Alantan jest już na skórze, a jutro będzie Avene do odbioru zobaczę efekt
__________________
Raz jestem, raz mnie nie ma...
Mateusz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.