Jak się bawicie z dzieckiem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-19, 11:19   #1
gwiazdeczka89
Rozeznanie
 
Avatar gwiazdeczka89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 544

Jak się bawicie z dzieckiem?


Znacie jakieś sprawdzone i bezpieczne zabawy?
A jak się bawić/ bawiłyście z niemowlęciem? Może macie jakieś pomysły.

Ja z moja to bawimy się najcześciej zabawkami pluszowymi i piłką oraz w chowanego tzn. ona się chowa za fotel lub łóżko i czeka aż powiem "kuku" i się niesamowicie przy tym śmieje
__________________
"Zawsze, dla Was zawsze będe śpiewał, do końca..."
R.R.

gwiazdeczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 11:25   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Ale to od wieku zależy.

U nas od kilku dni drewniane puzzle - zwierzątka, w tym stylu:
http://www.burak.pl/produkt/puzzle-d...-pojazdy-4756/
Muszę z nią wkladać i obowiązkowo "chodzić" żyrafą, skakać małpką...

Tańczymy.
Udajemy "pociąg" - ja idę przodem, ona trzyma mnie z tyłu za ręce i co kilka kroków muszę przystanąć i pokręcić kuprem
W chowanego.
W łaskotanie.
W naśladowanie moich ruchów.

No różnie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 12:03   #3
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

fajny watek
tancze z córcią (4,5 m-ca)na rękach
bawimy sie w "warzyła sroczka kaszkę" albo "kosi kosi","rak nieborak"
daje jej do raczek rozne przedmioty,pozwalam posmakowac opowiadam o nich
klade ja sobie na brzuchu (brzuch do brzucha) i turlam sie na boki
turlam ja na pilce gimnastycznej
robie z siebie durnia na wiele sposobow
bawimy sie w samolocik (pozycja na rekach,brzuszkiem do podlogi)
"czytamy" szeleszczace ksiazeczki

a obecnie siedze z noga w gipsie i młoda spaceruje z babcia ile sie da,bo pogoda fajna
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 12:52   #4
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

U nas od jakiegoś czasu królują drewniane klocki, młoda z nich układa wieże i najlepsza frajda, wiadomo jak ją burzy. Bardzo lubi zabawy w "a kuku", gonimy się - ja na czworakach ona ucieka i piszczy przy tym niemiłosiernie z uciechy. Bawimy się zwierzątkami takimi z plastiku, uwielbia książeczki więc je oglądamy pokazujemy co na nich jest i tak w kółko. Odkąd też pojawiło się rodzeństwo córcia bawi się lalką, układa ją w łóżeczku, przykrywa pieluchą i robi jej "aaaa". Coś by tam jeszcze się znalazło, ale to póki co ulubione zabawy.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 13:17   #5
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

czy temat jest tylko o niemowlętach czy ogólnie?

Ja z moją dwulatką bawimy się kolorując kolorowanki, czytając książeczki, tańcząc, śpiewając... Gilgotamy się, zbieramy razem liscie, szukamy koników polnych w trawie, chodzimy na plac zabaw.... i dużo innych.

Ze starszą (5 lat) bawię się lalkami, kolorujemy, malujemy, czytamy, uczymy się pisać, robimy szlaczki (dla niej to zabawa na razie), plac zabaw, robienie ciasta/ciastek, pomaga mi sprzątać (lubi to), puszczamy latawca, pływamy, jeździmy na łyżwach, sankach, rolkach, rowerze itd
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 14:03   #6
gwiazdeczka89
Rozeznanie
 
Avatar gwiazdeczka89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 544
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez Asisianka Pokaż wiadomość
czy temat jest tylko o niemowlętach czy ogólnie?
Ogólnie oczywiście Jednak chciałabym też poznać wasze pomysły na zabawy z niemowlakiem.
__________________
"Zawsze, dla Was zawsze będe śpiewał, do końca..."
R.R.

gwiazdeczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 14:52   #7
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

My z małym:
- śpiewamy sobie - tzn. aktualnie ja, on w odpowiedzi straszliwie piszczy
- tańczymy - najpierw się uśmiecha,a po kilku minutach w lekkim szoku jest co ta matka z nim wyprawia
- malujemy się - bardzo często zabieram małego do łazienki i się maluję, a on mi się przygląda i bardzo się uśmiecha. Czasami biorę grzebyczek do brwi i mu brwi czeszę Strasznie mu się to podoba
- bawimy się w kosi kosi (bardzo lubi) i ważyła sroczka kaszkę (nie wytrzymuje do końca ) a i jeszczew a kuku - uwielbia
- przed lustrem sobi siedzimy. Lubi na siebie patrzeć, ale najbardziej interesuje go rama lustra
-codziennie rano leżymy sobie na łóżku i mały bawi się moimi rękami lub swoje wkłada do mojej buzi
- chodzimy po domku i oglądamy różne przedmioty
- bawimy się jego zabawkami
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-19, 19:40   #8
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

niedawno wyszła bardzo fajna książka"Gry i zabawy od 1miesiąca do 3 roku życia M.Cieślak jak dla mnie super sprawa
Dodam od siebie moje dzieci lubiły gdy strzelałam folią bąbelkową
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 20:20   #9
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość
My z małym:
- śpiewamy sobie - tzn. aktualnie ja, on w odpowiedzi straszliwie piszczy
- tańczymy - najpierw się uśmiecha,a po kilku minutach w lekkim szoku jest co ta matka z nim wyprawia
- malujemy się - bardzo często zabieram małego do łazienki i się maluję, a on mi się przygląda i bardzo się uśmiecha. Czasami biorę grzebyczek do brwi i mu brwi czeszę Strasznie mu się to podoba
- bawimy się w kosi kosi (bardzo lubi) i ważyła sroczka kaszkę (nie wytrzymuje do końca ) a i jeszczew a kuku - uwielbia
- przed lustrem sobi siedzimy. Lubi na siebie patrzeć, ale najbardziej interesuje go rama lustra
-codziennie rano leżymy sobie na łóżku i mały bawi się moimi rękami lub swoje wkłada do mojej buzi
- chodzimy po domku i oglądamy różne przedmioty
- bawimy się jego zabawkami
ja jak robię make up to mała nie odpuści dopóki mama jej buzi nie pomizia pędzlem do pudru, uwielbia to
we fryzjera obowiązkowo po kąpieli- suszymy włosy i czeszemy się
a kuku robi furorę odkąd pamiętam
chowamy się i gonimy
ale przede wszystkim "czytamy" książeczki, Blanka je uwielbia i potrafi baaardzo długo "czytać", nawet mama jej do tego niepotrzebna jest
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 18:14   #10
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

odświeżam watek. Szukam pomysłów na zabawę z 13mies. córeczką.
czasem brak mi pomyślunku, jakas malo kreatywna jestem ostatnio
mam w planach zakup farb do malowania paluszkami i duzy karton, moze sie spodoba latorośli paćkanie ...
Podzielcie sie patentami
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 18:34   #11
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
odświeżam watek. Szukam pomysłów na zabawę z 13mies. córeczką.
czasem brak mi pomyślunku, jakas malo kreatywna jestem ostatnio
mam w planach zakup farb do malowania paluszkami i duzy karton, moze sie spodoba latorośli paćkanie ...
Podzielcie sie patentami
u nas to się sprawdza ,poza tym ciastolina,naklejanie (zeszyt papierow kolorowych samoprzylepnych,wycinam kształty i naklejamy ),przesypywanie (jakas kasza,ryż,rozne ziarna,groszek ptysiowy ) ,rysowanie, odrysowywanie młodej na duzym kartonie (albo rączek na małym), ganianie się ,wszelkie formy "akuku",zabawy paluszkowe,zabawy pacynkami,turlanie się ,Ola ma 19 m-cy.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-24, 19:17   #12
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Wanda moi chlopcy sa o miesiac starsi

Nie znam dziecka ktore nie lubiloby packania w kazdej postaci, czy to farby czy jogurt czy jeszcze cos innego
Poza tym chlopcy
Uwielbiaja mazac kredkami po papierze
Lapac banki mydlane
Tanczyc przy muzyce
Wlazic do szafy, pod stol i w kazdy mozliwy kat, ja do nich zagladam i mowie - a co wy tu robicie- smiech do rozpuku doslownie
Wlaza do duzej miski a ja ich w niej woze po podlodze
Lubia wszelkiegorodzaju kubeczki, miseczki, dam im do tego lyzke i bawia sie nawet i godzine- karmia mnie, siebie nawzajem, sami udaja ze jedza
Piosenki z pokazywaniem (krasnoludki, swieci arki)
Lubia jak chodze na czworakach i nasladuje zwierzeta
Wszelkiego rodzaju laskotki, bujanie w kocyku i ciaganie na nim, kokoszenie sie na lozku
Poza tym chlopcy uwielbiaja swoja starsza siostre, we wszystkim ja nasladuja i to tez dla nich pouczajaca zabawa

Kilka osob juz mi polecalo zabawy dla niemowlakow Weroniki Sherbourne ( dobrze pisze?) ale jak szukalam w necie znalazlam tylko zabawy dla przedszkolakow i starszych dzieci

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Aha no i zapomnialam o cudownej zabawce na wiele godzin i wiele lat- klocki drewniane, poki co ja buduje- oni rozwalaja ale powli zaczynaja probowac sami cos ustawic
A corka ma 3,5 roku i nadal bardzo chetnie z klockow korzysta
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2013-01-24 o 19:12
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 19:34   #13
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

stokrotka, Twoja dziatwa juz doroślejsza, to i zakres zabaw inny
glamourous, kredki moja corka poki co pakuje do paszczy i tyle zabawy, kartkę drze w oka mgnieniu... ogolnie uwielbia papier, glownie toaletowy w sumie reszta zabaw, ktore opisalas i u nas wystepuje, mysle, ze u Ciebie synkowie wiele zawdzieczaja starszej siostrze, ucza sie od niej, to pewne. Ja siedze sama z małą i juz mi sie pomysly wyczerpuja. Sprobuje piosenek z pokazywaniem
a jesli idzie o Weronike Sherbourne, to dla takich maluchow jak nasze znalazlam np. zabawe polegajacą na ciagnieciu dziecka za nogi po podlodze (na kocu np.), z zakretasami koniecznie, albo takie cos-dziecko lezy na brzuszku, a dorosly kladzie sie na nim w poprzek leciutko przygniatajac, tak by dziecko moglo sie spod rodzica wyczolgac. Fajne, corka to lubi

klocki tez mamy, oczywiscie corka-naczelny destruktor
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 19:59   #14
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
stokrotka, Twoja dziatwa juz doroślejsza, to i zakres zabaw inny
glamourous, kredki moja corka poki co pakuje do paszczy i tyle zabawy, kartkę drze w oka mgnieniu... ogolnie uwielbia papier, glownie toaletowy w sumie reszta zabaw, ktore opisalas i u nas wystepuje, mysle, ze u Ciebie synkowie wiele zawdzieczaja starszej siostrze, ucza sie od niej, to pewne. Ja siedze sama z małą i juz mi sie pomysly wyczerpuja. Sprobuje piosenek z pokazywaniem
a jesli idzie o Weronike Sherbourne, to dla takich maluchow jak nasze znalazlam np. zabawe polegajacą na ciagnieciu dziecka za nogi po podlodze (na kocu np.), z zakretasami koniecznie, albo takie cos-dziecko lezy na brzuszku, a dorosly kladzie sie na nim w poprzek leciutko przygniatajac, tak by dziecko moglo sie spod rodzica wyczolgac. Fajne, corka to lubi

klocki tez mamy, oczywiscie corka-naczelny destruktor
Tak, jakbyś opisała moją córkę
1.Staram się czytać bajki,ale nie zauważyłam by to ją interesowało,chętniej oglądamy obrazki w książkach i mówię jej jak się coś nazywa.
2.Przy myciu ząbków, daję jej też szczoteczkę,żeby sama się uczyla myć ząbki i coś tam porusza nią w buzi,oczywiście,póki co, od mycia jej zębów jestem ja
3.Śpiewam jej piosenki
4.Puszczam jej piosenki na YT-ona to wręcz uwielbia i sama się o to dopomina,ma kilka ulubionych, np. Mucha w mucholocie
5.Daję jej kartkę i kredki ,czasem flamastry, ale to tylko jak siedzi w foteliku, bo wtedy nie nabazgroli wszędzie gdzie się da i straty są mniejsze
6.Czasem puszczam audiobooka,ale raczej nie zwraca na to uwagi
7.Bawię się z nią zabawkami interaktywnymi.
8.Bawimy się w ganianego lub chowanego lub jedno i drugie razem
9.Mąż bawi się w ,,maltretowanie" (ja nie mam serca),tzn.ciąga ją po kanapie za nogi, albo nie pozwala jej wstać i ściąga ją na dół,mała śmieje się do rozpuku
10.Udaję pieska/kotka
11.Udaję,że ją zjem, np, a tera mama ugryzie nóżkę/rączkę i łapię ją lekko zębami w tych miejscach.
12.Rzucamy piłkę, albo odbijamy balonik
13.Chodzimy z córcią na basen, a tam zabawy jest baardzo dużo
14.Teraz w zimie-sanki i bieg z nimi lub jeden rodzic spuszcze dzieckoz górki a drugi ,na dole, czeka z otwartymi ramionami i łapie ,albo udaje ,że się boi i ucieka
15.Daję córci kubeczek z wodą i łyżeczkę i sobie tam miesza, lub próbuje pić z kubeczka (ale niestety nie wie jeszcze,że trzeba go przechylić by płyn wpadł do paszczy)
16.Kolorujemy różne obrazki (to raczej ja bo córa czasem coś kredką maźnie ,a tak to wkłada do paszczy,albo rozrzuca)
17.Budujemy domek z klocków (i znów raczej ja, bo córcia lubi nazbyt destrukcję)
18.Daję jej łyżeczkę i proszę,żeby nakarmiła misia
19.Proszę ja,żeby zabrała lalę na spacer, wtedy rozgląda się za wózkiem i chwilę ją wozi, po czym, najczęściej ,wyrzuca ją z wózka
20.Proszę ją o pokazywanie gdzie ma oczko, bucik,uszko,włoski,nóżkę, rączkę,albo pokazywanie gdzie jest jakiś przedmiot, np. piłka,lala ,miś,bucik itp.
21.spacery przed domem i zapoznawanie jej ze śniegiem, jaki jest w doyku, jak się w nim chodzi, delikatne obsypywanie śniegiem.
22.Robię jej helikopter,noszę na barana,czasem niby ćwiczę, np sadzam ją na brzuchu i robię brzuszki, albo sadzam ją na biodrach i je podnoszę razem z nią i udaję,że jedzie na koniku.
23.Proszę ją o naśladowanie odgłosów zwierząt(najczęściej przy pokazywaniu w książeczce)
Aaa, no i niedługo pójdzie do teatru na specjalną sztukę dla maluchów- 1-3 lata, zobaczymy jak będzie
Tyle tego wymieniłam, a wydaje mi się ,że nic z dzieckiem nie robię specjalnego
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA

Edytowane przez golgie
Czas edycji: 2013-01-24 o 20:05
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 20:07   #15
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
9.Mąż bawi się w ,,maltretowanie" (ja nie mam serca),tzn.ciąga ją po kanapie za nogi, albo nie pozwala jej wstać i ściąga ją na dół,mała śmieje się do rozpuku
to jest wlasnie cos a'la Weronika Sherbourne
moja tez uwielbia szalone zabawy z ojcem
Mucha w mucholocie...zaintrygowla s mnie musze znalezc
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 20:17   #16
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Papier toaletowy to u nas tez faworty zuja albo udaja wycieranie noskow

Kredki swiecowki moi tez zjadaja, daje drewniane- troche pogryza ale bazgranie tez ich fascynuje
Wlasnie skonczylam czyscic dywan bo sie jeden dorwal do flamastra i dywan ozdobil. Dobrze ze zeszlo
Moi uwielbiaja jeszcze wlazic do kartonow, pudel na zabawki. Z zabawek powoli zaczeli interesowac sie sorterami ksztaltow, wkladaniem jednej rzeczy w druga ( dominek ostatnio bawil sie dobre pol godziny taka strzykawka do podawania lekow z nurofenu. Wyjmowal tlok, wkladal z powrotem, znow wyjmowal... A adam zatykal korkiem brodzik, wyjmowal , bil sobie brawo za kazdym razem i domagal sie zebym ja mu bila
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 20:34   #17
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

sorter i kubek w kubek to codzienne i lubiane zabawki, córa juz obczaila co i jak i umie sie tym zajać przez jakis czas, pomalu zaczyna tez ukladac wieżę z kółek, dotad ignorowaną. Zabawki sa w uzyciu, tak jak i ksiazeczki z obrazkami,a le najfajniejsza zabawa jest z rodzicami
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 21:35   #18
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Ja teraz korzystam z tego, że wcześnie się robi ciemno więc gasimy w pokoju światło, włączamy latarkę i robię rękami 'koguciki- cienie' na ścianie Córka stoi przy ścianie i próbuje złapać cienia, baaardzo lubi tą zabawę.

Edytowane przez houseofcolours
Czas edycji: 2013-01-25 o 09:51
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 08:06   #19
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość

Nie znam dziecka ktore nie lubiloby packania w kazdej postaci, czy to farby czy jogurt czy jeszcze cos innego
Niestety znam takich dzieci wiele.

Ale to świetna zabawa i terapia integracji sensorycznej. Rodzice dziś się tak nie bawią i potem dzieci mają deficyty w tym względzie. Boją się dotyku rzeczy gładkich, mokrych, sypkich.

Farby do malowania palcami, galaretki (żelatyna) itp. plus zabawy w przesypywanie i przekopywanie ryżu, kaszy - to standard, zabawa obowiązkowa.

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:54 ----------

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
9.Mąż bawi się w ,,maltretowanie" (ja nie mam serca),tzn.ciąga ją po kanapie za nogi, albo nie pozwala jej wstać i ściąga ją na dół,mała śmieje się do rozpuku

11.Udaję,że ją zjem, np, a tera mama ugryzie nóżkę/rączkę i łapię ją lekko zębami w tych miejscach.

22.Robię jej helikopter,noszę na barana,czasem niby ćwiczę, np sadzam ją na brzuchu i robię brzuszki, albo sadzam ją na biodrach i je podnoszę razem z nią i udaję,że jedzie na koniku.
Świetne zabawy.
Niby wygłupy, a mocno rozwijające.
Super.

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
Wlaza do duzej miski a ja ich w niej woze po podlodze

Wszelkiego rodzaju laskotki, bujanie w kocyku i ciaganie na nim, kokoszenie sie na lozku
Super

Moi znajomi rok temu tak robili z sankami wczesną zimą, bo śniegu nie było jeszcze. A potem doznali szoku, że panele są w paski.

Łaskotki są genialne. A bujanie w kocyku to majstersztyk. Tak samo jak ciąganie na kocu.

Przy tych zabawach bardzo ładnie wychodzi, które dzieci są w tym zakresie niedostymulowane. Panika w oczach i ucieczka mówią wszystko.
To też powinien być zakres obowiązkowy w każdym domu.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 08:38   #20
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Kropka faktycznie nie pomyslalam
moje dzieciaki wszystkie lubia (i lubily) wylac wode do picia, jogurt czy cokolwiek i babrac w tym lapskami. ja ta zabawe mniej lubie zwlaszcza jesli jest sytuacja ze maluchy wietrza pupska, nasiusiaja na podloge a potem chca lapami wytrzec

a tak, zjadanie raczek, nozek, uszu to tez u nas odchodzi, chlopcy wrecz sie ciesza jak sie ich lekko zebami przygryzie. gorzej ze potem sami sie gryza nawzajem a oni wyczucia juz nie maja. lubia takie jak my t o nazywamy "prukanki" na brzuchu i tez sobie nawzajem robia, najgorzej jak mnie dorwa i mam atak zmasowany a potem jestem cala zasliniona. mamy zabawe w "czy piszczy"- sprawdzam po kolei czy paluszki "piszcza"- tak cmokajac . zawsze sie ktorys "zespuje". albo zabawa w "wachanie"- wkladam im nos pod paszke i wudaje ze wesze- oczywiscie tam maja laskotki wiec smiechu co nie miara. w ogole laskotki rozne- pedzelkiem do pudru, wlosami. starsza corka bawi sie ze mna w "kilator"- ja jestem maszyna do kilania ktora uruchamia sie przez nacisniecie na nos.
od samolotow, baranow, konikow i innych akrobacji specem jest u nas tata- z kolei on bardzo lubi sie polozyc na brzuchu a dzieciaki mu po plecach laza (masaz taki )

ostatnio byla radocha wielka bo chcialam troche sniegu z balkonu oczyscic i przynioslam im miske sniegu - bawili sie nim w lazience
ciastoliny chlopcom jeszcze nie daje bo wszystko wedruje do buzi, podobnie jak maluskie koraliki


jesli chodzi o bujanie w kocyku to teraz sobie przypomnialam ze jak corka byla mala to to byl niezawodny sposob na szybkie uspienie ale tez ukojenie jak byla chora i marudna


a macie maty wodne? wydatek niewielki a radosc spora i to juz dla roczniaka (tylko dla malego zeby nie trzeba bylo pisaka zamaczac bo tego jeszcze dzieci nie lapia- my mamy taki napelniany woda jak pioro wieczne)
w ogole 1-2 latek to jest taki cudny wiek ze co sie nie zrobi to dzieciaki sie zasmiewaja i potrafia sie byle glupota zajac i cieszyc
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2013-01-25 o 08:48
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 08:47   #21
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

dziewczyny, dzieki za worek inspiracji
bujanie na kocu wyprobowane, fntastycznie
kasze i ryz troche boje sie dac, bo wszystko ląduje w buzi...ale moze sprobuje dzis? makę jej kiedys rozsypalam na blat, maziala sobie w upojeniu, potem cukier (pycha). Takze cukiernie juz rozkrecalysmy

a co o maty wodnej-kurcze, ale jaka to jest dla rocznego dziecka? ogladalam kiedys w necie i byla od 3 lat zdaje sie....wiec sobie dalam na wstrzymanie
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 08:53   #22
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

mata chociazby o taka

http://allegro.pl/mata-wodna-do-malo...940765634.html

ja corce kupilam jak miala 2 lata, mysle ze jest bezpieczna- moi chlopcy tez wszystko do buzi pakuja ale tu co najwyzej wode wyssaja

aha no i ostatnio tez hit duuzo piany w kapieli- nakladam im na raczke, zdmuchujemy, chowamy nozki w pianie
ugniatanie pluszakami probowalas?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2013-01-25 o 08:55
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:03   #23
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

ugniatania pluszakami nie probowalam przybliż prosze
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:06   #24
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

no po prostu bierzesz ze 2 pluszaki i dziecko lecace nimi ugniatasz- stosujac rozna sile nacisku. taki masaz- laskotanie
a ja pamietam jak bylam mala jak moj tata sie ze mna bawil ze gra na pianinie (ja bylam tym pianinem) i jak ja sie przy tym chichralam
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2013-01-25 o 09:08
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:29   #25
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
no po prostu bierzesz ze 2 pluszaki i dziecko lecace nimi ugniatasz- stosujac rozna sile nacisku. taki masaz- laskotanie
a ja pamietam jak bylam mala jak moj tata sie ze mna bawil ze gra na pianinie (ja bylam tym pianinem) i jak ja sie przy tym chichralam
super z tym pianinem
czytam Rodzicielstwo przez zabawe (chyba nawet to Ty zainspirowalas mnie na jakims watku ta ksiazka)
czlowiek sobie nie uswiadamia jakie mozliwosci i pomysly w nim drzemia

a mata fajowa, chyba sie skusze
dzieki
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:49   #26
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Wanda ja jeszcze nie doczytalam ale faktycznie kilka prostych trikow z tej ksiazki juz mi zycie ulatwilo

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

aha i polecam ta stronke ktora poznalam dzieki Kropce
http://www.dzikiedzieci.pl/index.php?strona=15

fajne pomysly na zabawy
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:00   #27
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

dzieki, zajrze tam.
wlasnie skonczylam sprzatanie po ciapaniu w mące i jogurcie
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:51   #28
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
dziewczyny, dzieki za worek inspiracji
bujanie na kocu wyprobowane, fntastycznie
kasze i ryz troche boje sie dac, bo wszystko ląduje w buzi...ale moze sprobuje dzis? makę jej kiedys rozsypalam na blat, maziala sobie w upojeniu, potem cukier (pycha). Takze cukiernie juz rozkrecalysmy
Ryż prażony
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 19:59   #29
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ryż prażony
o, to jest mysl

golgie, moja corka jest zahipnotyzowana muchą w mucholocie
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 20:33   #30
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak się bawicie z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
dziewczyny, dzieki za worek inspiracji
bujanie na kocu wyprobowane, fntastycznie
kasze i ryz troche boje sie dac, bo wszystko ląduje w buzi...ale moze sprobuje dzis? makę jej kiedys rozsypalam na blat, maziala sobie w upojeniu, potem cukier (pycha). Takze cukiernie juz rozkrecalysmy

a co o maty wodnej-kurcze, ale jaka to jest dla rocznego dziecka? ogladalam kiedys w necie i byla od 3 lat zdaje sie....wiec sobie dalam na wstrzymanie
Ja Agu kupiłam gdy miała rok i 7mcy, ale naprawdę spokojnie możesz dla roczniaka, tam nie ma co zjeść czy zniszczyć, a wyssie wodę najwyżej z pisaka

http://www.mazakzabawki.pl/product-p...QUADOODLE.html

A jeszce tak myślę = znikopis? ale to już z dorosłym kimś.

-----------------
W maltretowanie to i my się bawimy zjadamy pępek, pupę, łapiemy i nie puszczamy, zacałowujemydo zachichrania Albo z tatą chowa się pod kołdrę a ja jestem lwem i chcę ich zjeść

A teraz ukochane zabawy (2,8 lat) to gotowanie i karmienie oraz - zabawa malutkimi figurkami, np. kucyki filly, malutkie bobaski takie: http://www.toys-zabawki.pl/shop/pictures/VTM201181.jpg 3 sztuki córa ma, szał - i układa sobie dialogi, te figurki różne już nabierają życia, bawią się, jedzą, kąpią... fajnie tak
A, i wszelkie zabawy przedszkolne w kółeczku, do zamęczenia

Co do zabaw - rewelacyjna strona z pomysłami: http://www.zabawydladzieci.com.pl/
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.