Z tatą do ołtarza. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-03, 14:52   #61
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Z tatą do ołtarza.

Cytat:
Napisane przez MoniaS93 Pokaż wiadomość
a co wtedy dzieje się przed ceremonią? nie ma przyjścia po pannę młodą do domu i błogosławieństwa rodziców? bo nie załapałam :P
Jak co ? Dzieje sie to co sobie zaplanują Młodzi. Nie ma na to żadnych przepisów przecież co MA sie dziać .

W dawnej Polsce Pan Młody przyjeżdżał z drużbami i druchnami po panne młodą było blogosławieństwo potem jechali do kosciołą ale osobno , panne młodą prowadził ojciec.
W krajach anglosaskich często młodzi sie widzą w dniu ślubu pierwszy raz właśnie kiedy panna młoda idzie do ołtarza zazwyczaj prowadzona przez ojca ale czasem sie spotykaja wcześniej,czasem prowadza oboje rodziców to tez zależy od indywidulanych preferencji czy od kręgu kulturowego z którego sie wywodzą .

Przecieź przyjazd po panne młodą -błogosławieństwo- jazda do koscioła razem- wejsćie pod ręke do kościoła jak sie utrwaliło w ostatnich latach to nie jest jakis jedynie słuszny sposób
Chociażby błogosławieństwo może być kiedy indziej , a orszak ma co najmniej 3 warianty


Cytat:
Napisane przez MoniaS93 Pokaż wiadomość
nie każdy, mój uważa to za kicz. ja także :P w polskiej tradycji na ślubie kościelnym para młoda jest prowadzona przez księdza do ołtarza
Twoj tata chyba nie zna znaczenia słowa kicz a ty polskich tradycji. Juz kilka osób pisało że to jest polska tradycja
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:01   #62
201605100
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 707
Dot.: Z tatą do ołtarza.

Mi się ten zwyczaj nie podoba. Dla mnie to takie przekazywanie kobiety drugiemu mężczyźnie. To nie te czasu, że facet musiał się kobietą opiekować i o nią dbać bo ona sama taka nieporadna i w życiu sobie sama nie da rady. Uważam, że skoro razem podjęliśmy decyzję o ślubie to również razem do tego kościoła wchodzimy.
201605100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:13   #63
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Z tatą do ołtarza.

Mi sie ta tradycja napewno podoba i u mnie na pewno będzie
Chciałabym tez żeby Tż zobaczył mnie po raz pierwszy przed ołtarzem ale wiadomo wtedy błogosławieństwo musiało by być po chyba czy coś no nie wiem.
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:30   #64
MoniaS93
Rozeznanie
 
Avatar MoniaS93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 820
Dot.: Z tatą do ołtarza.

Cytat:
Napisane przez Dione Pokaż wiadomość
Jak co ? Dzieje sie to co sobie zaplanują Młodzi. Nie ma na to żadnych przepisów przecież co MA sie dziać .

W dawnej Polsce Pan Młody przyjeżdżał z drużbami i druchnami po panne młodą było blogosławieństwo potem jechali do kosciołą ale osobno , panne młodą prowadził ojciec.
W krajach anglosaskich często młodzi sie widzą w dniu ślubu pierwszy raz właśnie kiedy panna młoda idzie do ołtarza zazwyczaj prowadzona przez ojca ale czasem sie spotykaja wcześniej,czasem prowadza oboje rodziców to tez zależy od indywidulanych preferencji czy od kręgu kulturowego z którego sie wywodzą .

Przecieź przyjazd po panne młodą -błogosławieństwo- jazda do koscioła razem- wejsćie pod ręke do kościoła jak sie utrwaliło w ostatnich latach to nie jest jakis jedynie słuszny sposób
Chociażby błogosławieństwo może być kiedy indziej , a orszak ma co najmniej 3 warianty




Twoj tata chyba nie zna znaczenia słowa kicz a ty polskich tradycji. Juz kilka osób pisało że to jest polska tradycja
Trochę źle się wyraziłam co do tego pytania o to, co dzieje się przed ceremonią - ja po prostu nie spotkałam się chyba jeszcze z tym, żeby para młoda zobaczyła się po raz pierwszy w kościele, zawsze na weselach w mojej rodzinie i wśród znajomych było błogosławieństwo w domu i całkowicie poważnie zapytałam się jak taką sprawę rozwiązać

Co dotego jakie słowa zna mój tata i jakie tradycje ja znam no to niech każdy może robi tak jak uważa:P Mnie to nie razi, jak ktoś sobie tak chce robić to niech robi, pisząc że mój tata uważa to za kicz odniosłam się do tego, że ktoś napisał iż każdy tata chciałby zaprowadzić swoją córkę do ołtarza. No więc nie każdy ))
__________________
Baby I can feel your halo
Pray it won't fade away
MoniaS93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 11:27   #65
27 sukienek
Raczkowanie
 
Avatar 27 sukienek
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 65
Dot.: Z tatą do ołtarza.

U nas błogosławieństwo odbywało się w czwartek przed ślubem i było połączone z kolacją. Ciekawe to, o czym napisała jedna z wizażanek, że to przekazanie kobiety mężczyźnie, jak za czasów, gdy kobiety były od nich całkowicie zależne...
__________________
Piszę o ślubach, bo wierzę w małżeństwo!
27sukienek.blogspot.com
27 sukienek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 15:35   #66
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Z tatą do ołtarza.

Cytat:
Napisane przez alucior Pokaż wiadomość
Mi się ten zwyczaj nie podoba. Dla mnie to takie przekazywanie kobiety drugiemu mężczyźnie. To nie te czasu, że facet musiał się kobietą opiekować i o nią dbać bo ona sama taka nieporadna i w życiu sobie sama nie da rady. Uważam, że skoro
To jest po to żeby nie uciekła narzeczony i goście sie wszyscy patrzą a ojciec trzyma ramię w ten sposób i psychologiczne i fizycznie jest trudniej zwiać .
Albo że zemdleje w zaciasnej sukni to sama kościołą wejśc nie moze tylko ktoś ją musi poddtrzymywac


Mi sie własnie wejście osobno wydaje bardziej pasować do tej chwili ; Czy kobieta jest samodzielna czy nie czy nie jest dzieckim swoich rodziców i ślub to zawsze jest moment kiedy sie wychodzi z rodizny swoich rodziców do nowej i dla mnie to własnie pokazuje- wyjście z rodziny i przejście do nowego życia

Poza tym czekanie i zobaczenie sie po raz pierwszy tuż przed ceremonią lepiej akcentuje moment kiedy już wiadomo że to to . Jak sie widzi przed ślubem potem razem jedzie wchodzi do kościoła to jest to rozmyte.

Jakoś bardziej przemawia do mnie wersja staropolska że jadą i wchodza do kościołą osobno dla podkreślenia że jeszcze nie są małżeństwem dopiero wychodza już jako mąż i żona więc razem.


Cytat:
Napisane przez MoniaS93 Pokaż wiadomość
Trochę źle się wyraziłam co do tego pytania o to, co dzieje się przed ceremonią - ja po prostu nie spotkałam się chyba jeszcze z tym, żeby para młoda zobaczyła się po raz pierwszy w kościele, zawsze na weselach w mojej rodzinie i wśród znajomych było błogosławieństwo w domu i całkowicie poważnie zapytałam się jak taką sprawę rozwiązać
No rozumiem że jak sie spotyka ciągle z takim samym rozwiązaniem to czasem nie wiadomo jak to moze wygladać czy nawet trudno sobie wyobrazić inne .Juz kilka razy tak miałam że jak opisywałam jakieś inne nawet nie tyle tradycje co przebieg dnia ślubu które z powodzeniem funckcjonują za naszymi granicami jak się u nas o nich pisze to jakbym jakieś dziwaczne historie niemożliwe do zrealizowania opowiadała . Jak jest mowa widzeniu sie przed ślubem dopiero w kościele to zdziwienia "a to wtedy błogosławieństwa nie ma ?" A bo to sesja zdjeciowa po ślubie "jak to goście maja czekać przed wejściem przec cały czas i głodni ? "
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 12:03   #67
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Z tatą do ołtarza.

Cytat:
Napisane przez MoniaS93 Pokaż wiadomość
Trochę źle się wyraziłam co do tego pytania o to, co dzieje się przed ceremonią - ja po prostu nie spotkałam się chyba jeszcze z tym, żeby para młoda zobaczyła się po raz pierwszy w kościele, zawsze na weselach w mojej rodzinie i wśród znajomych było błogosławieństwo w domu i całkowicie poważnie zapytałam się jak taką sprawę rozwiązać
My nie mieliśmy "standardowego" błogosławieństwa

Cytat:
Napisane przez Dione Pokaż wiadomość
Mi sie własnie wejście osobno wydaje bardziej pasować do tej chwili ; Czy kobieta jest samodzielna czy nie czy nie jest dzieckim swoich rodziców i ślub to zawsze jest moment kiedy sie wychodzi z rodizny swoich rodziców do nowej i dla mnie to własnie pokazuje- wyjście z rodziny i przejście do nowego życia

Jakoś bardziej przemawia do mnie wersja staropolska że jadą i wchodza do kościołą osobno dla podkreślenia że jeszcze nie są małżeństwem dopiero wychodza już jako mąż i żona więc razem.
Mam takie samo podejście do tego Osobne wejście zdecydowanie bardziej pasuje mi do tej okazji

Cytat:
Poza tym czekanie i zobaczenie sie po raz pierwszy tuż przed ceremonią lepiej akcentuje moment kiedy już wiadomo że to to . Jak sie widzi przed ślubem potem razem jedzie wchodzi do kościoła to jest to rozmyte.
Ujrzenie się dopiero w kościele jest niesamowite Bardzo wzruszające Kurczę, nawet nie potrafię tego opisać - ale każdemu bardzo polecam!
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 21:46   #68
paula62
Raczkowanie
 
Avatar paula62
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 145
Dot.: Z tatą do ołtarza.

Cytat:
Napisane przez Dione Pokaż wiadomość


Mi sie własnie wejście osobno wydaje bardziej pasować do tej chwili ; Czy kobieta jest samodzielna czy nie czy nie jest dzieckim swoich rodziców i ślub to zawsze jest moment kiedy sie wychodzi z rodizny swoich rodziców do nowej i dla mnie to własnie pokazuje- wyjście z rodziny i przejście do nowego życia
"
Coś w tym jest co napisałaś !! Ja sądzę,że jest to każdego indywidualna sprawa. Ja cały czas się nad tym zastanawiam ,
niby już rozmawiałam z tatą i oczywiście on się ucieszył i zgodził jednak decyzja nie została do końca podjęta. W rzeczywistości chciałabym wszystko od początku do końca robić z tż. I napewno w ten stresujący dzień było by mi raźniej ale tak jak napisałaś super jest fakt ,że do kościoła przychodzi się osobno a wychodzi już jako mąż i żona. Chyba po to została utworzona ta tradycja.
paula62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 16:18   #69
Beezee
Zakorzenienie
 
Avatar Beezee
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 731
Dot.: Z tatą do ołtarza.

Cytat:
Napisane przez paula62 Pokaż wiadomość
Coś w tym jest co napisałaś !! Ja sądzę,że jest to każdego indywidualna sprawa. Ja cały czas się nad tym zastanawiam ,
niby już rozmawiałam z tatą i oczywiście on się ucieszył i zgodził jednak decyzja nie została do końca podjęta. W rzeczywistości chciałabym wszystko od początku do końca robić z tż. I napewno w ten stresujący dzień było by mi raźniej ale tak jak napisałaś super jest fakt ,że do kościoła przychodzi się osobno a wychodzi już jako mąż i żona. Chyba po to została utworzona ta tradycja.
Mi też się bardzo podoba to, żeby zoabczyć się dopiero w kościele. Z tym że u nas jest taka tradycja, że młody przyjeżdża do młodej, na bramie jej podwórka "targuja sie" a potem przychodzi do młodej i jest błogosławieństwo. A jak to rozegrać jeśli chciałoby się spotkać dopiero w kościele? Co z błogosławiestwem?
__________________
PM2018
Beezee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 22:38   #70
malutka66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 10
Dot.: Z tatą do ołtarza.

Moja koleżanka miała tak, że Pan Młody normalnie przyjechał do niej, było błogosławieństwo, a później razem do Kościoła. Przy drzwiach Pana Młodego prowadziła jego mama, a koleżankę - Pannę Młodą prowadził jej tata do ołtarza.

U mojej siostry natomiast było tak, że Pan Młody przyjechał, błogosławieństwo, razem do Kościoła, a przed drzwi kościołą wyszedł po nich ksiądz i zaprosił do środka.
malutka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 18:22   #71
27 sukienek
Raczkowanie
 
Avatar 27 sukienek
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 65
Dot.: Z tatą do ołtarza.

Cytat:
Napisane przez Beezee Pokaż wiadomość
Mi też się bardzo podoba to, żeby zoabczyć się dopiero w kościele. Z tym że u nas jest taka tradycja, że młody przyjeżdża do młodej, na bramie jej podwórka "targuja sie" a potem przychodzi do młodej i jest błogosławieństwo. A jak to rozegrać jeśli chciałoby się spotkać dopiero w kościele? Co z błogosławiestwem?
To zależy, czy zależy Ci (jaka gra słów :P) na tradycji, czy własnej inwencji Jak już wspominałam, u nas błogosławieństwo odbyło się w czwartek, a rodzice mogą Was też pobłogosławić w Kościele. Opcji jest mnóstwo. Ważne, żebyście Wy się dobrze czuli, a nie żeby goście nie kręcili nosami, że nie jest tak jak u innych! Zawsze masz wybór - oto moje motto
__________________
Piszę o ślubach, bo wierzę w małżeństwo!
27sukienek.blogspot.com
27 sukienek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-29, 11:41   #72
Beezee
Zakorzenienie
 
Avatar Beezee
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 731
Dot.: Z tatą do ołtarza.

ehhh w sumie mam jeszcze dużo czasu, żeby się na tym zastanowić
__________________
PM2018
Beezee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 12:01   #73
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Z tatą do ołtarza.

Mnie tato prowadził do ołtarza. Nie zastanawiałam się nad tym, czy to tradycja, czy też nie, ale podobało mi się to. Wchodzimy do kościoła osobno, a wychodzimy razem

Błogosławieństwo mieliśmy u mnie w domu, gdy przyjechał PM z rodziną, potem pojechaliśmy do kościoła. Już w kościele, mój przyszły mąż czekał przed ołtarzem z księdzem na mnie i na tatę. Za nami szli świadkowie i drużki. Mój biedny tata stresował się bardziej niż ja, z czego się śmialiśmy wszyscy, ale dał radę
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 22:47   #74
matara7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9
Dot.: Z tatą do ołtarza.

Pomysł mi się podoba - moja koleżanka tak miała. Jednak u nas tak jakoś wyszło, że razem z mężem wchodziliśmy do przedsionka kościoła i ksiądz po nas wychodził (tak jakby zapraszał do środka). Więc pod ołtarz szedł ksiądz - my za nim - a za nami drużbowie.
matara7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 18:08   #75
dana122
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 12
Dot.: Z tatą do ołtarza.

Dla mnie to smieszne ze tata odprowadza do
yboltarza gdy para mieszka od dawna razem
dana122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 13:58   #76
Beezee
Zakorzenienie
 
Avatar Beezee
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 731
Dot.: Z tatą do ołtarza.

Cytat:
Napisane przez matara7 Pokaż wiadomość
Pomysł mi się podoba - moja koleżanka tak miała. Jednak u nas tak jakoś wyszło, że razem z mężem wchodziliśmy do przedsionka kościoła i ksiądz po nas wychodził (tak jakby zapraszał do środka). Więc pod ołtarz szedł ksiądz - my za nim - a za nami drużbowie.
u nas zawsze tak jest i pewnie u nas też tak będzie
__________________
PM2018
Beezee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:50.