Brak połysku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-05, 15:01   #1
lila1986
Raczkowanie
 
Avatar lila1986
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 183
GG do lila1986
Question

Brak połysku


Hello,
Położyłam siostrze żel na naturalne paznokcie, pracuje na IBD jednak po ok. 2 dniach warstwa nabłyszczającą już się nie błyszczy i jest matowa w niektórych miejscach na paznokciach. Jaka może być przyczyna? W lampie trzymam ją tak jak zaleca producent 2-3 minuty. Oprócz tego 2 paznokcie ( tzn żel ) na prawej ręce pękł nad linia uśmiechu ( po kilku dniach i lekkim uderzeniu ), podobno przyczyną może być za mało żelu lub źle zbudowana krzywa C, czy to prawda?
Jestem świeżo po kursie, wciąż się uczę, więc proszę o poradę.
lila1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 15:22   #2
AmazingStudio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: spamer!
Wiadomości: 202
Dot.: Brak połysku

dokladnie tak -winą pekniecia moze byc zle nalozony material,zle umejscowiony punkt stresu.Prawidlowo przedluzony paznokiec powinien wytrzymac lekkie pukniecia.
Ale tak jak piszesz jestes swiezo po kursie i jeszcze duzo pracy przed Toba
Co do nablyszczasz uzywasz intenseseal czy ten drugi co wymaga przebywania?
Nablyszczacze tworza na powierzchni paznokcia bardzo twarda ,szklista powloke,jednak tak jak szklo mozna ja latwo zarysowac,zedrzec mechanicznie.Moze siostra o cos otarla paznokciami,gdzies zdarla nablyszczacz.moze uzyla jakis silnych detergentow

Edytowane przez AmazingStudio
Czas edycji: 2009-10-05 o 15:25
AmazingStudio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 16:36   #3
lila1986
Raczkowanie
 
Avatar lila1986
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 183
GG do lila1986
Dot.: Brak połysku

Używam Intense seal. Właśnie to już drugi raz. Wcześniej starłam wierzchnią warstwę, spróbowałam naprawić pęknięcie (na czuja, bo niespecjalnie wiedziałam jak się do tego zabrać)- spiłowałam całą końcówkę french i nałożyłam od nowa builder,french,uzupełniła m cover spiłowany po części i znów builder clear i nabłyszczacz i ponownie pękł wskazujący i nawet palec obok też. Spiłowałam ze wszytskich ten nabłyszczacz i jeszcze raz nałożyłam i na następny dzień napisała, że już spowrotem się nie błyszczą. Siostra nie pracuje, wychowuje dzieci, więc raczej silne środki odpadają, a otarcie to może i tak, ale za każdym razem? Jakoś nikomu więcej się tak nie robi, więc nie rozumiem. Co zrobić żeby błysk nie matowiał w takim razie?
lila1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 17:25   #4
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Brak połysku

Intense Seal, jest "kapryśny" poexperymentuj, ilością nakłądanego produktu- raz daj grubiej, raz cieniej i powinno być oki

Co do łamania się- kwestia budowy paznokcia, jeżeli się łamią na linii stresu, znaczy nieprawidłowo budujesz łuk\krzywą C. A wskazujący, zwłaszcza prawej ręki jest "wypadkowy", bo nim robimy najwięcej. Niemniej- nie powinien notorycznie łamac sie po kilku dniach
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 20:08   #5
lila1986
Raczkowanie
 
Avatar lila1986
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 183
GG do lila1986
Dot.: Brak połysku

Dziękuje za rady Popróbuje z nabłyszczaczem i postaram się lepiej przyłożyć do łuku i zobaczymy
Dzięki jeszcze raz Pozdrawiam
lila1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.