Pytanie o staż. cz. 3. - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-09, 15:02   #1711
magi18
Zadomowienie
 
Avatar magi18
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rożnowice
Wiadomości: 1 109
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

W moim PUPie jest to zależne od tego, z jakiś środków jest finansowany staż.
__________________
O książkach: booklikes
lubimyczytac

Wyzwanie zwane życiem ---> "Milion cudownych listów"
magi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 15:07   #1712
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Rozumiem jeszcze iść na staż, nabyć konkretnych umiejętności i mieć szansę na dłuższe pozostanie w danej firmie. Jednak firmy, które od lat korzystają ze stażystów, wykorzystują ich do najgorszej pracy a potem jeszcze robią problem nawet z zatrudnieniem na te 3 miesiące skutecznie zniechęcają do staży.
Do mojej znajomej już 2 razy dzwonili z firmy w której była na stażu czy nie przyszła by jeszcze raz na staż tylko na "inne stanowisko" .

Tak, tak i jeszcze często proszą w ogłoszeniach o LM.
Ostatnio widziałam zamieszczoną kilka razy ofertę stażu - gdzie pracodawca chciał ileś lat doświadczenia, znajomość programów technicznych, jakieś uprawienia techniczne.
Stwierdziłam, że gość kpi, ale gdzie tam - w ogłoszeniu pisało - zapewniamy 9 miesięczny staż finansowany z UP...
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 12:22   #1713
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Dostałam z urzędu propozycję pracy na staż pół roczny,do biura nie mam doświadczenia w takiej pracy w poniedziałek mam rozmowę,czego mogę się spodziewać na takiej rozmowie nigdy nie miałam takiej rozmowy.Prace miałam zazwyczaj po znajomości boję się bardzo.
Ja myślę, że w ogóle nie będą zadawać ci jakiś skomplikowanych pytań, a rozmowa będzie jedynie zapoznawcza. Pracodawcy zazwyczaj nie chcą zatrudniać po stażu, więc i nie zawracają sobie głowy jakiś skomplikowanym procesem rekrutacyjnym. Mówię zazwyczaj, bo wiadomo zdarzają się porządne firmy, ale są w zdecydowanej mniejszości.

Ja też mam nadzieję, że ludzie w końcu się opamiętają i przestaną chodzić na staże. Ja byłam raz i nigdy więcej.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 13:38   #1714
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 14:04   #1715
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Staż z UP

Ja przed podjęciem stażu miałam klasyczną rozmowę jak o pracę dlaczego ta firma, co o niej wiem (w ogłoszeniu nie podali nazwy ) i dopiero jak mnie wybrali poszło info do urzędu, że chcą akurat mnie. Straciłam przez to dodatek aktywizacyjny bo faktycznie to ja znalazłam tę firmę a praktycznie to urząd jest organizatorem gdy odeszłam z powodu podjęcia innej pracy na etat pojawiło się ogłoszenie z tej firmy, że szukają znów na staż ale po wszystkim będzie umowa o pracę a mi proponowali jedynie zlecenie za 1/2 wymiaru godzin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 19:08   #1716
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Ja myślę, że w ogóle nie będą zadawać ci jakiś skomplikowanych pytań, a rozmowa będzie jedynie zapoznawcza. Pracodawcy zazwyczaj nie chcą zatrudniać po stażu, więc i nie zawracają sobie głowy jakiś skomplikowanym procesem rekrutacyjnym. Mówię zazwyczaj, bo wiadomo zdarzają się porządne firmy, ale są w zdecydowanej mniejszości.

Ja też mam nadzieję, że ludzie w końcu się opamiętają i przestaną chodzić na staże. Ja byłam raz i nigdy więcej.
To, że nie chcą zatrudniać po stażu nie znaczy, że na ten staż chcą wziąć "byle kogo", żeby tylko był, bo pracownik za darmo. Stażysta na danym stanowisku też musi mieć określone kompetencje, predyspozycje. Dlatego nie ma co się dziwić, że prowadzane są rozmowy jak te "prawdziwe" kwalifikacyjne. Źle dobrany stażysta (jak każdy inny pracownik) potrafi być balastem i napsuć sporo krwi. Wiem z autopsji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 06:40   #1717
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Ja przechodziłam dwuetapową rekrutację starając się o staż. Po stażu zatrudniono mnie na 4 miesiące na pół etatu, a za chwilę przychodzi kolejny stażysta. Jak szłam na staż do tej firmy, to oprócz mnie były jeszcze 2 osoby: jedna zezygnowala że stażu, a druga z zatrudnienia po nim.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-13, 10:02   #1718
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ja przechodziłam dwuetapową rekrutację starając się o staż. Po stażu zatrudniono mnie na 4 miesiące na pół etatu, a za chwilę przychodzi kolejny stażysta. Jak szłam na staż do tej firmy, to oprócz mnie były jeszcze 2 osoby: jedna zezygnowala że stażu, a druga z zatrudnienia po nim.
Ja też miałam dwuetapową rekrutację. Drugiego etapu na szczęście nie przeszłam ( 3 godziny wykonywałam polecenia szefowej, bo chciała sprawdzić jak sobie poradzę. Przecież miałam często sama zostawać w biurze ze wszystkimi obowiązkami). Większość pracodawców szuka za darmo normalnego pracownika.
Byłam też kiedyś na rozmowę o prace dosyć wymagającą i nie miałam wtedy żadnego doświadczenia. Rozmowa w ogóle mi nie szła, bo nie przygotowałam się (o 10 zadzwonili do mnie że zapraszają na 11:30 ) . I na tej rozmowie powiedziałam, że bardziej szukam stażu niż pracy. No i co? Przyjęli mnie, wszak byłam darmowa. Pracowałam tam 2 mce i ani przez moment nie czułam się jak stażystka, nawet zostawałam po godzinach. Stypendium chyba wtedy 800 zł i nawet za dojazdy nie zwracano. Chodziłam na piechotę kilka km. Ze stresu gryzłam palce aż do krwi i nie mogłam jeść.
Jedyne normalny staż miałam w urzędzie. Złożyłam CV i po miesiącu zadzwonili czy jestem chętna, bez żadnej rozmowy kwalifikacyjnej. Co prawda nie miałam plakietki stażysta, ale dano mi czas że mogłam się nauczyć wielu rzeczy, bez presji masz być normalnym pracownikiem i wszystko masz umieć pierwszego dnia. Starałam się jak tylko mogłam ale i tak po 3 miesięcznym zatrudnieniu usłyszałam do widzenia.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 14:34   #1719
rzeszowianka_26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 11
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Hej. Czy ktoś się orientuje czy osobie z wyższym wykształceniem trudno jest się dostać do projektów oferujących kilku miesięczne staże? Jak patrzę na te kryteria ( punkty za niepełnosprawność, wykształcenie średnie itp.) to trochę się zastanawiam czy warto, chociaż moja znajoma twierdzi, że nie ma to aż takiego znaczenia.
Ja akurat mam złe doświadczenie z takimi projektami. Rok temu zapisałam się na to pod koniec stycznia z uwagi na chęć odbycia stażu. Wyniki miały być między 17-29 lutego. Zadzwoniłam pod koniec lutego okazuje się, że się nie wyrobili i wyniki będą jednak do 10.03.Jak można zgadnąć oczywiście dalej ich nie było. Wtedy stwierdziłam, że olewam to. Zarejestrowałam się z powrotem w UP ( bo wymogiem tego projektu był brak rejestracji) zwłaszcza, że miałam wtedy musiałam zrobić badania i potrzebowałam ubezpieczenia.16.03 rano zadzwoniła dopiero kobieta z tego projektu mówiąc, że mam za mało punktów. Wtedy na szczęście miałam już załatwiony inny staż na który nie trzeba było tyle czekać. W każdym razie to po prostu niedorzeczne, żeby tak olewać ludzi. Jak się potem dowiedziałam w tej firmie to norma. Dlatego do żadnych projektów nie mam już zaufania.

Edytowane przez rzeszowianka_26
Czas edycji: 2017-03-13 o 14:40
rzeszowianka_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 10:02   #1720
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Powiedzmy, że dostałam możliwość odbycia stażu.
Z tym, że kierownik (nie główny dyrektor) powiedział "Idź do UP załatw papiery i przychodź do nas".
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, bo w sumie jak szłam na staż, to złożyłam podanie, że CHCĘ, a potem urząd resztą załatwiał.

Czy ja mogę coś zdziałać? Wydaje mi się, że to PRACODAWCA powinien złożyć wniosek, że ja w sumie sama nic nie mogę - czy źle myślę?
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 10:55   #1721
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Powiedzmy, że dostałam możliwość odbycia stażu.
Z tym, że kierownik (nie główny dyrektor) powiedział "Idź do UP załatw papiery i przychodź do nas".
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, bo w sumie jak szłam na staż, to złożyłam podanie, że CHCĘ, a potem urząd resztą załatwiał.

Czy ja mogę coś zdziałać? Wydaje mi się, że to PRACODAWCA powinien złożyć wniosek, że ja w sumie sama nic nie mogę - czy źle myślę?
Może pracodawca nie jest dogadany z UP i chce, żebyś Ty tam poszła i spróbowała sama załatwić sobie ten staż.
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-04, 11:21   #1722
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Może pracodawca nie jest dogadany z UP i chce, żebyś Ty tam poszła i spróbowała sama załatwić sobie ten staż.
Nie o to chodzi.
Nie wiem na ile miesięcy, w jakim charakterze, po prostu pracodawca jakby kazał mi iść i sobie załatwić, samej wypełnić wniosek o organizację stażu (?) - ale chyba nie ja to wypełniam? i przyjść już na staż.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 13:21   #1723
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

No chyba że bon stażowy Ale to Ty składasz wniosek o bon stażowy, czekasz do miesiąca na rozpatrzenie, odbierasz masz 30 dni żeby iść z nim do pracodawcy by wypisał i wnioski tez przy bonie się samemu praktycznie lata. Chyba że miał na myśli żebyś pozałatwiała skierowanie albo przyniosła mu już wszystkie dokumenty które ma wypełnić i on nie musiał jeździć

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

A jeśli nie wie jak to wygląda i że będzie musiał sam złożyć wniosek i potem jechać podpisać umowę to mu wytłumacz co zrobisz Ty ale że on później będzie musiał i tak się pofatygować
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 18:30   #1724
Lysa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Witam,

Za 5 tygodni kończy mi się staż. Był to staż opcją z 3 miesięcznego zatrudnienia po stażu. Problem w tym że praca ta mi nie odpowiada i nie chciałabym zostawać na umowie po stażu. Kiedy muszę poinformować o tym pracodawcę u którego odbywam staż? Czy muszę napisać jakieś podanie dlaczego rezygnuje z podjęcia zatrudnienia?

Dziękuję za odpowiedź.
Lysa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 13:37   #1725
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Lysa_ Pokaż wiadomość
Witam,

Za 5 tygodni kończy mi się staż. Był to staż opcją z 3 miesięcznego zatrudnienia po stażu. Problem w tym że praca ta mi nie odpowiada i nie chciałabym zostawać na umowie po stażu. Kiedy muszę poinformować o tym pracodawcę u którego odbywam staż? Czy muszę napisać jakieś podanie dlaczego rezygnuje z podjęcia zatrudnienia?

Dziękuję za odpowiedź.
Nie ma jakiegoś konkretnego okresu z tego, co mi wiadomo, aby poinformować o tym potencjalnego pracodawcę, ale i przede wszystkim PUP, jednakże warto to zrobić wcześniej (a nie kilka dni przed końcem umowy stażowej. Żadnego podania (chyba tutaj bardziej pasuje słowo wypowiedzenie, o ile to dobre słowo w powyższej sytuacji). Pamiętaj o tym, że w takiej sytuacji urząd skreśla Cię z listy osób bezrobotnych, co jest równoznaczne z brakiem ubezpieczenia.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 14:12   #1726
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 19:37   #1727
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Kiedyś w umowach była wzmianka, że umowa z pracodawcą jest kontynuacją umowy stażowej i obowiązywały takie same reguły jak w przypadku odbywania stażu, ale to było kiedyś... jak to teraz wygląda niestety nie wiem
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 20:10   #1728
nikakg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 189
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Jestem na stażu na stanowisku kadrowej. Czy mogę ubiegać się o koszty refundacji kursu na spacjalistę ds. kadr i płac organizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych?
nikakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 21:44   #1729
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez nikakg Pokaż wiadomość
Jestem na stażu na stanowisku kadrowej. Czy mogę ubiegać się o koszty refundacji kursu na spacjalistę ds. kadr i płac organizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych?
raczej nie, niezaleznie od stanowiska UP refunduje tylko studia podyplomowe lub nauke w szkole. nie slyszalam,zeby finansowal kursy (chyba,ze sam UP je tworzy). raczej musisz sobie sama zarobic.
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-05, 22:08   #1730
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 19:22   #1731
spnfamily
Rozeznanie
 
Avatar spnfamily
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 658
Staż dla bezrobotnych i studia zaoczne

Witam,
mam 21 lat, pracuję aktualnie na umowę zlecenie oraz studiuję zaocznie. Chciałabym się postarać o staż dla bezrobotnych, ale wcześniej znaleźć konkretną firmę, która chciałaby mnie na taki staż przyjąć (w celu uniknięcia sytuacji, że się zwolnię z aktualnej firmy, a zostanę bez pracy).
Stąd pytania:
Czy jako student zaoczny w ogóle mam taką możliwość?
Czytałam, że stażyście przysługują 2 dni wolne po każdych przepracowanych 30 dniach. Wyjeżdżam w sierpniu na ponad tydzień na wakacje za granicę, więc nie będę mogła być fizycznie w pracy. Czy to mnie dyskwalifikuje jak na razie z podjęcia stażu?
Dodam, że pracuję w firmie produkcyjnej, studiuję FiR i staż bym chciała podjąć w biurze rachunkowym.
__________________
Łuk górny: od 14.09.2013
Bihelix: od 10.10.2013 do 13.03.2014
Łuk dolny: od 7.11.2013
Zawias Herbsta: od 29.05.2014 do 5.03.2015


28.05.2014 - blondynka za kierownicą.

spnfamily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 23:01   #1732
mockingbird_
Raczkowanie
 
Avatar mockingbird_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 57
Dot.: Staż dla bezrobotnych i studia zaoczne

Tak, możesz mieć staż, studia zaoczne ciebie nie wykluczają.
Jeżeli o chodzi o dni wolne, to przez pierwszy miesiąc stażu musisz przepracować cały miesiąc-bez wolnego, a przez kolejne miesiące należą ci się dwa dni na miesiąc, z tym że nie możesz brać wolnego na wyrost. Przynajmniej takie zasady panują u mnie
mockingbird_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 12:53   #1733
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Staż dla bezrobotnych i studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez spnfamily Pokaż wiadomość
Witam,
mam 21 lat, pracuję aktualnie na umowę zlecenie oraz studiuję zaocznie. Chciałabym się postarać o staż dla bezrobotnych, ale wcześniej znaleźć konkretną firmę, która chciałaby mnie na taki staż przyjąć (w celu uniknięcia sytuacji, że się zwolnię z aktualnej firmy, a zostanę bez pracy).
Stąd pytania:
Czy jako student zaoczny w ogóle mam taką możliwość?
Czytałam, że stażyście przysługują 2 dni wolne po każdych przepracowanych 30 dniach. Wyjeżdżam w sierpniu na ponad tydzień na wakacje za granicę, więc nie będę mogła być fizycznie w pracy. Czy to mnie dyskwalifikuje jak na razie z podjęcia stażu?
Dodam, że pracuję w firmie produkcyjnej, studiuję FiR i staż bym chciała podjąć w biurze rachunkowym.
Staż wyklucza umowę-zlecenie.
Albo staż,albo umowa.

Co do podkreślonego, nie wiem czy tak Ci się uda. Bo tak. Na staż może iść bezrobotny. Ty nie zaliczasz się, bo masz umowę zlecenie. Nie zarejestrujesz się i nie dostaniesz stażu, póki nie zrezygnujesz z umowy-zlecenia. Nie da się tak, żeby dostać staż i jednocześnie pracować.
Chyba, że mówimy o stażu firmowym, a nie z UP.
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 15:37   #1734
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Staż dla bezrobotnych i studia zaoczne

Cytat:
Napisane przez spnfamily Pokaż wiadomość
Witam,
mam 21 lat, pracuję aktualnie na umowę zlecenie oraz studiuję zaocznie. Chciałabym się postarać o staż dla bezrobotnych, ale wcześniej znaleźć konkretną firmę, która chciałaby mnie na taki staż przyjąć (w celu uniknięcia sytuacji, że się zwolnię z aktualnej firmy, a zostanę bez pracy).
Stąd pytania:
Czy jako student zaoczny w ogóle mam taką możliwość?
Czytałam, że stażyście przysługują 2 dni wolne po każdych przepracowanych 30 dniach. Wyjeżdżam w sierpniu na ponad tydzień na wakacje za granicę, więc nie będę mogła być fizycznie w pracy. Czy to mnie dyskwalifikuje jak na razie z podjęcia stażu?
Dodam, że pracuję w firmie produkcyjnej, studiuję FiR i staż bym chciała podjąć w biurze rachunkowym.
Najpierw radzę się zorientować w twoim lokalnym urzędzie pracy, czy urząd posiada aktualnie środki finansowe na organizację staży, czy przyjmuje wnioski o realizację staży.

Jeśli mają takie środki i przyjmują jeszcze wnioski na staż, to musialabys najpierw zarejestrować się jako osoba bezrobotna. Żeby jakaś firma mogła złożyć wniosek o realizację stażu z Twoją osobą wpisaną jako bezrobotny na ten staż. A żeby się zarejestrować jako bezrobotny, to nie możesz mieć umowy zlecenia. No ale złożenie wniosku chyba nie jest jednoznaczne z pozytywnym rozpatrzeniem go przez urząd. Raczej wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby od razu zrezygnować z jednej pracy i w ciągu paru dni pójść na staż dla bezrobotnych.
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 18:37   #1735
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

i to jest wyjście z sytuacji
przyjmujesz po stazu oferte pracy, i po tygodniu/dwóch składasz wypowiedzenie
w UP rejestrujesz się od razu z powrotem, bez żadnej karencji
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 20:01   #1736
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Staż z UP

Tak, można. Dostalam ofertę pracy. W pracy nie byla mila atmosfera i zrezygnowalam, znow bylam w pup
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-19, 21:18   #1737
Agoorka
Zadomowienie
 
Avatar Agoorka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: My room
Wiadomości: 1 859
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Witajcie,
mam pewne wątpliwości związane ze stażem. Od kilku miesięcy mam staż w pewnej instytucji. Pracuję z kobietą, która ma samodzielne stanowisko, a ja jej pomagam. Niedługo ona idzie na urlop i ja mam na te kilka tygodni zostać sama. Nikt nie widzi w tym problemu, bo ważne, żeby praca była zrobiona i tyle. Tylko na tym stanowisku należy robić rozliczenia, raporty, fakturowanie, są to raczej poważne obowiązki, bo dotyczą rozliczania konkretnych osób. Nie mówiąc o tym, że czasem we dwie nie wiemy, w co wsadzić ręce. Ja nie zamierzam kwitować niczego jako stażysta. Opiekun stażu nie widzi problemu, bo ktoś prace musi zrobić. Czy taką sytuację powinnam zgłosić do up? Jak było u was w przypadku dłuższych nieobecności innych pracowników? Nie chcę się godzić na taką sytuację, bo uważam, że ową osobę powinien zastępować uprawniony pracownik, a nie stażysta
__________________
"Być zagadką, której nikt nie zdąży zgadnąć, nim minie czas"


Agoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 08:24   #1738
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Agoorka Pokaż wiadomość
Witajcie,
mam pewne wątpliwości związane ze stażem. Od kilku miesięcy mam staż w pewnej instytucji. Pracuję z kobietą, która ma samodzielne stanowisko, a ja jej pomagam. Niedługo ona idzie na urlop i ja mam na te kilka tygodni zostać sama. Nikt nie widzi w tym problemu, bo ważne, żeby praca była zrobiona i tyle. Tylko na tym stanowisku należy robić rozliczenia, raporty, fakturowanie, są to raczej poważne obowiązki, bo dotyczą rozliczania konkretnych osób. Nie mówiąc o tym, że czasem we dwie nie wiemy, w co wsadzić ręce. Ja nie zamierzam kwitować niczego jako stażysta. Opiekun stażu nie widzi problemu, bo ktoś prace musi zrobić. Czy taką sytuację powinnam zgłosić do up? Jak było u was w przypadku dłuższych nieobecności innych pracowników? Nie chcę się godzić na taką sytuację, bo uważam, że ową osobę powinien zastępować uprawniony pracownik, a nie stażysta
Stażysta nie powinien zostawać sam na stanowisku pracy, jest to niezgodne z regulaminem stażu. Jeżeli nie widzisz siebie w przyszłości w tej firmie to zgłoś to w UP, skoro opiekun stażu nie widzi w tym problemu, potrzebna jest siła wyższa. Stażysta nie jest pracownikiem, ale niektórzy o tym zapominają, jak widać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 08:30   #1739
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Agoorka Pokaż wiadomość
Witajcie,
mam pewne wątpliwości związane ze stażem. Od kilku miesięcy mam staż w pewnej instytucji. Pracuję z kobietą, która ma samodzielne stanowisko, a ja jej pomagam. Niedługo ona idzie na urlop i ja mam na te kilka tygodni zostać sama. Nikt nie widzi w tym problemu, bo ważne, żeby praca była zrobiona i tyle. Tylko na tym stanowisku należy robić rozliczenia, raporty, fakturowanie, są to raczej poważne obowiązki, bo dotyczą rozliczania konkretnych osób. Nie mówiąc o tym, że czasem we dwie nie wiemy, w co wsadzić ręce. Ja nie zamierzam kwitować niczego jako stażysta. Opiekun stażu nie widzi problemu, bo ktoś prace musi zrobić. Czy taką sytuację powinnam zgłosić do up? Jak było u was w przypadku dłuższych nieobecności innych pracowników? Nie chcę się godzić na taką sytuację, bo uważam, że ową osobę powinien zastępować uprawniony pracownik, a nie stażysta
Szczerze? To "norma" na stażach. Ja miałam kilka staży w życiu i wiele razy robiłam za normalnego pracownika.
Jedyne z czym masz racje - to potwierdzanie zgodności itp - mi na żadnym stażu nie pozwalali swoim nazwiskiem nic podpisywać, bo jestem stażystą. Z tym, że jak zrobiłam zadanie normalnego pracownika, to szłam do innego, który sprawdzał i podpisywał się.

Nie wiem jak bym rozegrała to na twoim miejscu...Z drugiej strony to, że źle wpiszesz fakturę, czy napiszesz pismo to problem będzie miał pracownik - nie ty, bo się uczysz, a on podczas urlopu zostawił ciebie samą.
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 10:23   #1740
Agoorka
Zadomowienie
 
Avatar Agoorka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: My room
Wiadomości: 1 859
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
Stażysta nie powinien zostawać sam na stanowisku pracy, jest to niezgodne z regulaminem stażu. Jeżeli nie widzisz siebie w przyszłości w tej firmie to zgłoś to w UP, skoro opiekun stażu nie widzi w tym problemu, potrzebna jest siła wyższa. Stażysta nie jest pracownikiem, ale niektórzy o tym zapominają, jak widać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7644001 6]Szczerze? To "norma" na stażach. Ja miałam kilka staży w życiu i wiele razy robiłam za normalnego pracownika.
Jedyne z czym masz racje - to potwierdzanie zgodności itp - mi na żadnym stażu nie pozwalali swoim nazwiskiem nic podpisywać, bo jestem stażystą. Z tym, że jak zrobiłam zadanie normalnego pracownika, to szłam do innego, który sprawdzał i podpisywał się.

Nie wiem jak bym rozegrała to na twoim miejscu...Z drugiej strony to, że źle wpiszesz fakturę, czy napiszesz pismo to problem będzie miał pracownik - nie ty, bo się uczysz, a on podczas urlopu zostawił ciebie samą.[/QUOTE]

Dzięki wielkie za odpowiedź
Co rusz ktoś podkreśla, że nie jestem pełnoprawnym pracownikiem, ale jak widać w odwalaniu pracy nikomu to nie przeszkadza. Porozmawiam jeszcze raz z opiekunem. Wiem, że za błędy nie odpowiadam, ale to są poważne obowiązki, później jest tylko więcej zachodu i biegania przy naprawianiu błędów, kontaktowanie się z zewnętrznymi firmami, odkręcanie,korekty. A jak wiadomo firma też nie patrzy przychylnie na gafy. Nie byłam wcześniej na stażu, trafiła się okazja, akurat potrzebowałąm pracy, więc poszłam. Widzę, że jednak muszę się postawić, bo zostanę sama ze wszystkim i nikogo nie będzie obchodzic jak sobie dam radę.Co do przyszłości w firmie, teraz sama już nie wiem. Na początku wszystko się wydawało ok, ale od pewnego czasu jest jeden wielki bałagan. Zresztą, nikt mi nie da pewności, co planują po stażu. W promesie zatrudnienia mam zaznaczone,że zatrudnienie na czas nieokreślony. Mogłoby się wydawać, że ok, ale dla mnie to taki kruczek, bo tak naprawdę nikt nie wskazał minimum zatrudnienia.
__________________
"Być zagadką, której nikt nie zdąży zgadnąć, nim minie czas"


Agoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-20 14:43:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.