Akademia medyczna.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-09, 09:48   #1
ankylss
Przyczajenie
 
Avatar ankylss
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 21

Akademia medyczna..


Cześć dziewczyny, jestem aktualnie w 1 klasie liceum na profilu biologiczno-chemiczno-geograficznym. Za 2 lata matura i zaczęło mnie zastanawiać co po maturze? Doszłam do wniosku, że najchętniej wybrałabym się na Akademie Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, nie zakładam, że się tam dostane chociaż to byłoby moje marzenie. Chciałabym wybrać się na kierunek lekarski, a następnie wybrać specjalizacje medycyne sądową, lub na pielęgniarstwo. Sama nie wiem czy to realne? Zawsze się słyszy, że na Akademie Medyczną, jest strasznie ciężko się dostać. Nie jestem złą uczennicą ale paska na świadectwie niestety nie ma Ucze się dosyć dobrze, ponieważ z rosszerzonych przedmiotów mam 4/5, a ogólna średnia przedmiotów wychodzi 4.2. Chciałabym się was zapytać, czy koniecznie trzeba zdawać rozszerzoną lub nawet podstawową fizyke, gdyż jestem z niej totalną nogą już od gimnazjum. Wydaje mi się, że spokojnie zdałabym rozszerzoną biologię i geografie, ale nie jestem pewna co do rozszerzonej chemii, gdyż jestem z niej dobra, ale nie na tyle, by móc ją dobrze zdać. Co radzicie mi zdawać na maturze i czy tak na prawdę na AM tak ciężko się dostać? Jak później wyglądają studia?
__________________
Widzę więcej, wiem więcej- tak to jest mniej więcej.
ankylss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 10:12   #2
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Akademia medyczna..

Geografii raczej pod uwagę nie wezmą na AM Ważna jest biologia, chemia i na niektórych fizyka. Na mojej uczelni akurat fizyki nie trzeba zdawać, nie wiem, jak we Wrocku. Sprawdź na stronie uczelni.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 10:12   #3
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Akademia medyczna..

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 10:16   #4
ankylss
Przyczajenie
 
Avatar ankylss
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 21
Dot.: Akademia medyczna..

Kurcze, jak tak dalej pójdzie to skończe jako kosmetyczka w miejscowym zakładzie
__________________
Widzę więcej, wiem więcej- tak to jest mniej więcej.
ankylss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 10:19   #5
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Akademia medyczna..

No ale geografia na medycynę się nie przyda Jeśli poważnie myślisz o lekarskim to koniecznie musisz się wziąć za chemię i fizykę. Niestety, czeka Cię ciężka praca i obawiam się, że bez korepetycji (szczególnie z biologii) może się nie udać, bo klucz jest dosłownie kosmiczny, o czym już się przekonałam. Nie skupiaj się na przedmiotach, których nie będziesz zdawała na maturze - ucz się matematyki, polskiego i języka (w stopniu, który pozwoli Ci nie martwić się o egzamin), a resztę przedmiotów traktuj naprawdę po łebkach. Schowaj dumę do kieszeni i nie przejmuj się, że na świadectwie jest dopuszczający albo dostateczny z historii czy wosu. Mówię to wszystko z mojego doświadczenia i tego, jak to wyglądało u mnie w klasie.
Same studia są potwornie ciężkie. Przygotuj się na naukę praktycznie non stop, na długie zajęcia, obowiązkowe ćwiczenia i wykłady, ciągłe zaliczenia.
Jeśli chodzi o pielęgniarstwo to na pewno jest trochę lżej, niż na medycynie, ale również nie będzie łatwo. Ja studiowałam analitykę medyczną, która też niby była taka lajtowa, a musiałam się bardzo dużo uczyć i przede wszystkim było bardzo dużo zajęć, na które trzeba było chodzić obowiązkowo, bo inaczej nie ma zaliczenia przedmiotu.
Dobrze, że myślisz o tym już teraz, więc masz bardzo dużo czasu żeby się przygotować. Zastanów się, czy medycyna to coś czego naprawdę pragniesz i czy dasz sobie radę z ogromem nauki. Również pielęgniarstwo musi być przemyślaną decyzję, bo praca jest ciężka i wymagająca.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 10:24   #6
ankylss
Przyczajenie
 
Avatar ankylss
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 21
Dot.: Akademia medyczna..

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
No ale geografia na medycynę się nie przyda Jeśli poważnie myślisz o lekarskim to koniecznie musisz się wziąć za chemię i fizykę. Niestety, czeka Cię ciężka praca i obawiam się, że bez korepetycji (szczególnie z biologii) może się nie udać, bo klucz jest dosłownie kosmiczny, o czym już się przekonałam. Nie skupiaj się na przedmiotach, których nie będziesz zdawała na maturze - ucz się matematyki, polskiego i języka (w stopniu, który pozwoli Ci nie martwić się o egzamin), a resztę przedmiotów traktuj naprawdę po łebkach. Schowaj dumę do kieszeni i nie przejmuj się, że na świadectwie jest dopuszczający albo dostateczny z historii czy wosu. Mówię to wszystko z mojego doświadczenia i tego, jak to wyglądało u mnie w klasie.
Same studia są potwornie ciężkie. Przygotuj się na naukę praktycznie non stop, na długie zajęcia, obowiązkowe ćwiczenia i wykłady, ciągłe zaliczenia.
Jeśli chodzi o pielęgniarstwo to na pewno jest trochę lżej, niż na medycynie, ale również nie będzie łatwo. Ja studiowałam analitykę medyczną, która też niby była taka lajtowa, a musiałam się bardzo dużo uczyć i przede wszystkim było bardzo dużo zajęć, na które trzeba było chodzić obowiązkowo, bo inaczej nie ma zaliczenia przedmiotu.
Dobrze, że myślisz o tym już teraz, więc masz bardzo dużo czasu żeby się przygotować. Zastanów się, czy medycyna to coś czego naprawdę pragniesz i czy dasz sobie radę z ogromem nauki. Również pielęgniarstwo musi być przemyślaną decyzję, bo praca jest ciężka i wymagająca.
Hmm medycyna sądowa, to raczej takie marzenie, bo znam siebie i wiem, że nie wezmę się nagle od jutra do roboty i nie stane się najlepszym uczniem liceum, jednak pielęgniarstwo, wydaje mi się całkiem zachęcające. Zdaje sobie sprawe, że tam też jest pewnie mnóstwo nauki, ale wydaje mi się, że poradziłabym sobie. Jakie przedmitoy i mniej więcej w jakim stopniu potrzebne są na pielęgniarstwo. I takie pytanie jeszcze, jeżeli chciałabym pracowac np. jako pomocnik w prosektorium, czy u stomatologa, to czy wymaga to medycyny sądowej, lub właśnie studiów stomatologicznych? ps. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
__________________
Widzę więcej, wiem więcej- tak to jest mniej więcej.
ankylss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 10:31   #7
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Akademia medyczna..

Co do pomocnika w prosektorium to nie wiem, ale raczej na pewno nie trzeba skończyć medycyny sądowej, bo wtedy sama byłabyś tym patologiem Asystentka stomatologiczna to kierunek, jaki oferuje studium medyczne Chyba są to studia licencjackie.
Jeśli chodzi o przedmioty to przede wszystkim biologia, ale musisz popatrzeć na stronę uniwersytetu, bo na niektórych trzeba zdać jeden przedmiot rozszerzony, a na innych jeden rozszerzony i jeden podstawowy (cały czas obracamy się wokół biologii, chemii i fizyki).
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-09, 10:35   #8
ankylss
Przyczajenie
 
Avatar ankylss
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 21
Dot.: Akademia medyczna..

Zniose wszystko nawet mogłabym zdać historie, której nienawidze, ale nie fizyke. To moja zmora od 4 lat :-( Biologie rozszerzoną, wydaje mi się, że zdałabym dobrze, chemia.. tutaj musiałąbym jeszcze sporo przysiaść, ale jest to wykonalne. Ech zobaczymy jeszcze jak to będzie, ponieważ od 2 klasy zaczyna mi się 5 biologii, 4 chemie i 4 geografie tygodniowo plus polski, matematyka(pozdawane) i j. niemiecki.
__________________
Widzę więcej, wiem więcej- tak to jest mniej więcej.
ankylss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 10:41   #9
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Akademia medyczna..

Na pielęgniarstwo raczej nie będziesz musiała zdawać fizyki. Prawdopodobnie albo będziesz wybierać miedzy biologią i chemią rozszerzoną i ew. do tego któryś z tych przedmiotów na podstawie np. biol R i chemia P
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 11:34   #10
RenWier
Zakorzenienie
 
Avatar RenWier
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 450
Dot.: Akademia medyczna..

Moja córa ma bardzo podobne plany. Jest w pierwszej klasie LO o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym, bardzo dobrze się uczy, ma najwyższą średnią w klasie, marzy Jej się wydział lekarski a docelowo specjalizacja z medycyny sądowej, awaryjnie rozważa jeszcze dietetykę. Medycyna sądowa to nie tylko sekcje zwłok, również praca przy ekshumacji, udział w badaniach umożliwiających identyfikację ofiary, medycy często pełnią funkcję biegłych sądowych w sprawach cywilnych, karnych, do ich zadań należy również przeprowadzanie badań genetycznych np. na ustalenie ojcostwa, badań toksykologicznych. Ogrom ciekawej ale i bardzo ciężkiej pracy wymagającej pewnych predyspozycji.
Córka będzie ubiegać się o przyjecie do Wrocławia, jeśli chodzi o wymagania maturalne to biologia i chemia - poziom rozszerzony, fizyka - poziom podstawowy; dodatkowo chciałaby papiery jeszcze złożyć w Katowicach i Łodzi. Od października będzie uczęszczać na kurs przygotowawczy do naboru na studia medyczne (Wrocław, zajęcia z chemii, biologii, fizyki) Zdaje sobie sprawę, że to ciężka harówa, pierwszy cel to matura, potem medycyna na którą trzeba się dostać i ukończyć, potem bodajże obowiązkowy roczny staż i specjalizacja która twa 5 lat (jak się nie mylę) A w ogóle na sądówkę bardzo ciężko się dostać, ale to wszystko jeszcze przed Nią.

Edytowane przez RenWier
Czas edycji: 2013-03-09 o 11:46
RenWier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 13:03   #11
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Akademia medyczna..

Cytat:
Napisane przez ankylss Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem aktualnie w 1 klasie liceum na profilu biologiczno-chemiczno-geograficznym. Za 2 lata matura i zaczęło mnie zastanawiać co po maturze? Doszłam do wniosku, że najchętniej wybrałabym się na Akademie Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, nie zakładam, że się tam dostane chociaż to byłoby moje marzenie. Chciałabym wybrać się na kierunek lekarski, a następnie wybrać specjalizacje medycyne sądową, lub na pielęgniarstwo. Sama nie wiem czy to realne? Zawsze się słyszy, że na Akademie Medyczną, jest strasznie ciężko się dostać. Nie jestem złą uczennicą ale paska na świadectwie niestety nie ma Ucze się dosyć dobrze, ponieważ z rosszerzonych przedmiotów mam 4/5, a ogólna średnia przedmiotów wychodzi 4.2. Chciałabym się was zapytać, czy koniecznie trzeba zdawać rozszerzoną lub nawet podstawową fizyke, gdyż jestem z niej totalną nogą już od gimnazjum. Wydaje mi się, że spokojnie zdałabym rozszerzoną biologię i geografie, ale nie jestem pewna co do rozszerzonej chemii, gdyż jestem z niej dobra, ale nie na tyle, by móc ją dobrze zdać. Co radzicie mi zdawać na maturze i czy tak na prawdę na AM tak ciężko się dostać? Jak później wyglądają studia?
Przykro mi, ale z takimi wynikami nie masz szans by dostac sie na AM, tym bardziej we Wroclawiu. Dostaja sie tylko najlepsi, dodatkowo przydaje sie lekarz w rodzinie. taka jest prawda.
jesli faktycznie interesuje Cie pielegniarstwo poszukaj tego kierunku na innych uczelniach, jest Jelenia Gora, Legnica - jesli mowimy o Dolnym Slasku, tam bedzie latwiej sie dostac. Poza tym pielegniarstwo to raczej niewdzieczny zawod, wiec przemysl to dokladnie.
by zostac asystentem np. stomatologa to wystarczy studium, tylko NIE daje Ci to wyzszego wyksztalcenia. dostaja sie raczej wszyscy
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-09, 13:23   #12
RenWier
Zakorzenienie
 
Avatar RenWier
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 450
Dot.: Akademia medyczna..

Jeśli chodzi o pracę powiązaną ze stomatologią to możesz zdobyć zawód asystentki stomatologicznej jak i higienistki stomatologicznej (ukończenie kierunku daje większe kompetencje zawodowe w stosunku do asystentki) czy technika dentystycznego (tu głównie protetyka)

Edytowane przez RenWier
Czas edycji: 2013-03-09 o 13:25
RenWier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 16:44   #13
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Akademia medyczna..

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Przykro mi, ale z takimi wynikami nie masz szans by dostac sie na AM, tym bardziej we Wroclawiu. Dostaja sie tylko najlepsi
Nie zgadzam się, oceny w szkole moim zdaniem nie świadczą o niczym U mnie w klasie było to pokazane idealnie - dziewczyna ze średnią 5,0 (w najlepszym liceum w mieście) dostała się na położnictwo, a do lekarskiego brakowało jej bardzo dużo. Tymczasem osoby, które dobre oceny miały tylko z chemii i biologii, ale na korkach spędzały więcej czasu niż w szkole, teraz grzeją się na lekarskim/stomatologii Akurat jeśli chodzi o liceum to naprawdę trzeba się skupić tylko na przedmiotach maturalnych, dążenie do wysokiej średniej jest stratą czasu.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 17:45   #14
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Akademia medyczna..

Oceny w liceum nie świadczą o niczym, wiele maturzystów wie że odpuszczając przedmioty nieprofilowe i skupiając się na przedmiotach wymaganych na maturze lepiej na tym wyjdzie.

Tutaj są progi na uczelnie w zeszłorocznej rekrutacji (jak ktoś ma po 90% to w zasadzie na wszystkie uczelnie ma wstęp - oprócz CMUJ)

http://www.powtorka-z-biologii.pl/pr...owe-2012-2013/

Dziewczyno spokojnie to dopiero pierwsza klasa liceum.
Obecnie fizyka na większości uczleni medycznych zostaje zamieniana na matematyką podstawową (mat podst = fiz rozszerzona)
jedynie na AM we Wrocławiu i na PUM w Szczecinie jest podstawowa fizyka wymagana (bodajże jeszcze w Łodzi rozszerzona, ale wymienna z matematyką rozszerzoną)

Żeby dostać się na medycynę wcale nie trzeba harować dniami i nocami, chodzić na niewiadomo ile korepetycji
Znam osoby które po klasach innych niż biol-chem w rok potrafiły się przygotować (czasem nawet i mniej) i dostać się za pierwszym razem, nawet bez korków.
Samemu też się da dostatecznie przygotować.

Obecnie matura nie wymaga jakieś wielkiej wiedzy, matura z biologii jest na myślenie, na zrozumienie tekstu i wyciągnięcie odpowiednich wniosków
to samo zaczyna się dziać z chemią, odbiega się od schematycznych zadań

Teraz wystarczy jak będziesz się uczyć systematycznie na lekcję, nie ma co wariować 3 lata przed maturą.

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2013-03-09 o 17:49
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 17:59   #15
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Akademia medyczna..

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się, oceny w szkole moim zdaniem nie świadczą o niczym U mnie w klasie było to pokazane idealnie - dziewczyna ze średnią 5,0 (w najlepszym liceum w mieście) dostała się na położnictwo, a do lekarskiego brakowało jej bardzo dużo. Tymczasem osoby, które dobre oceny miały tylko z chemii i biologii, ale na korkach spędzały więcej czasu niż w szkole, teraz grzeją się na lekarskim/stomatologii Akurat jeśli chodzi o liceum to naprawdę trzeba się skupić tylko na przedmiotach maturalnych, dążenie do wysokiej średniej jest stratą czasu.
mowiac "najlepsi" mialam na mysli nie tylko oceny. dziewczyna pisze ze nie jest przekonana do rozszerzonej chemii, wiec to mowi samo za siebie. bez swietnych wynikow na maturze nie ma co marzyc o medycynie.

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
Oceny w liceum nie świadczą o niczym, wiele maturzystów wie że odpuszczając przedmioty nieprofilowe i skupiając się na przedmiotach wymaganych na maturze lepiej na tym wyjdzie.

Tutaj są progi na uczelnie w zeszłorocznej rekrutacji (jak ktoś ma po 90% to w zasadzie na wszystkie uczelnie ma wstęp - oprócz CMUJ)

http://www.powtorka-z-biologii.pl/pr...owe-2012-2013/

Dziewczyno spokojnie to dopiero pierwsza klasa liceum.
Obecnie fizyka na większości uczleni medycznych zostaje zamieniana na matematyką podstawową (mat podst = fiz rozszerzona)
jedynie na AM we Wrocławiu i na PUM w Szczecinie jest podstawowa fizyka wymagana (bodajże jeszcze w Łodzi rozszerzona, ale wymienna z matematyką rozszerzoną)

Żeby dostać się na medycynę wcale nie trzeba harować dniami i nocami, chodzić na niewiadomo ile korepetycji
Znam osoby które po klasach innych niż biol-chem w rok potrafiły się przygotować (czasem nawet i mniej) i dostać się za pierwszym razem, nawet bez korków.
Samemu też się da dostatecznie przygotować.

Obecnie matura nie wymaga jakieś wielkiej wiedzy, matura z biologii jest na myślenie, na zrozumienie tekstu i wyciągnięcie odpowiednich wniosków
to samo zaczyna się dziać z chemią, odbiega się od schematycznych zadań

Teraz wystarczy jak będziesz się uczyć systematycznie na lekcję, nie ma co wariować 3 lata przed maturą.
jak to mat pdst = fiz rozszerzona ? przeciez matematyka jest teraz obowiazkowa.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 18:04   #16
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Akademia medyczna..

micraneska fakt, matura jest na myślenie, ale swoje myślenie musisz przedstawić tak, żeby zgadzało się z porypanym kluczem Uwierz mi, teraz chodzę na korki z biologii i to, jak mam pisać wypowiedzi, żeby dostać za nie punkt to koszmar, wystarczy że nie napiszesz jednego naprawdę nieistotnego słowa i punktu nie ma. Chyba że ktoś ma po prostu szczęście i udaje mu się wstrzelić.

feelin_soo_me wybacz, inaczej to zrozumiałam. Akurat jakiś przedmiot da się wyćwiczyć, zwłaszcza że dziewczyna ma jeszcze 2 lata.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 18:09   #17
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Akademia medyczna..

mariamarysieńka ale wiele osób nie potrzebuje korków z biologii, znam takie osoby napisały naprawdę wysoko, wiesz jak ktoś ma na to to jasne że lepiej skorzystać, bo potem można sobie wypominać że nie zrobiło się wszystkiego
a klucz tak naprawdę nie jest straszny, podawane odpowedzi oficjalne przez CKE do matur są tylko niewielką częścią klucza którą dostaje egzaminator
trudność klucza polega na tym, że można trafić na łaskawego egzaminatora który nie trzyma się kurczowo klucza ale można i trafić na nauczyciela gimnazjalnego który słowo w słowo musi mieć z kluczem

mat podstawowa zamienna jest z fizyką rozszerzoną
a to znaczy że fizyki nie opłaca się pisać na takie uczelnie jak WUM UJ
bo chyba prościej mieć 90+ z matematyki niż tyle samo z fizyki rozszerzonej
wniosek jest prosty

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2013-03-09 o 18:11
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 18:19   #18
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Akademia medyczna..

Uwierz mi, widziałam to wszystko bardzo dokładnie, bo po nieciekawie zdanej maturze pojechałam do mojego OKE i tam dostałam do zobaczenia klucz ten prawdziwy. Kilkadziesiąt kartek, a przy każdym pytaniu długa lista szczegółów, za które nie można dać punktu. Babka, która przy mnie siedziała powiedziała mi, że gdyby matura była na wiedzę, to miałabym ponad 90%, ale wymogi CKE są inne i miałam 20% mniej.
Super, że znasz osoby, które napisały wysoko maturę bez korków, ja takich niestety nie znam.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 18:28   #19
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Akademia medyczna..

No ale skoro Ty nie znasz to nie znaczy że takich osób nie ma prawda.
Robiąc zadania coraz lepiej potrafię wbijać się w klucz, wymaga to wyćwiczenia na zadaniach i tyle.
Sama jak znajdę korki to pójdę ale nie spodziewam się że korpetytorka jakieś nowe cuda mi pokaże.
Są nawet książki tłumaczące idee klucza np Sposób na maturę

A gdyby matura była na wiedzę wątpię żeby takie wyniki były, wolę taką maturę niż maturę z mnóstwem szczególików których w jednych książkach nie ma a w innych są
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-09, 19:20   #20
ankylss
Przyczajenie
 
Avatar ankylss
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 21
Dot.: Akademia medyczna..

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
mowiac "najlepsi" mialam na mysli nie tylko oceny. dziewczyna pisze ze nie jest przekonana do rozszerzonej chemii, wiec to mowi samo za siebie. bez swietnych wynikow na maturze nie ma co marzyc o medycynie.

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------



jak to mat pdst = fiz rozszerzona ? przeciez matematyka jest teraz obowiazkowa.
Nie napisałam, że nie jestem przekonana do rozszerzonej chemii, czytaj uważnie Napisałam, że musiałabym do niej troszke przysiąść, żeby dobrze zdać.
__________________
Widzę więcej, wiem więcej- tak to jest mniej więcej.
ankylss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 19:22   #21
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Akademia medyczna..

Wszystko co piszę jest poparte obserwacjami. Nie wątpię że są ludzie którzy radzą sobie sami, ale ja mam zbyt ścisły umysł na to, żeby wpadać na to, jak napisać daną wypowiedź, żeby jakiś stetryczały egzaminator służbista wlepił mi łaskawie punkt Uważam że obecna matura jest żenująca i wcale nie sprawdza poziomu wiedzy uczniów. Jak była matura na wiedzę, to zawartość podręczników była taka sama, a nie diametralne różnice między wydawnictwami.

Dobra, koniec OT. Niech autorka zdecyduje sama, czy woli popracować trochę więcej i iść na lekarski, czy trochę mniej i iść na pielęgniarstwo.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 19:26   #22
ankylss
Przyczajenie
 
Avatar ankylss
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 21
Dot.: Akademia medyczna..

Gdybym jeszcze miała możliwość pójścia na korepetycje... Jestem dobra z biologii, geografii, chemii też dosyć dobra. Myśle już wcześniej i wydaje mi się, że to dobrze, że nie zaczne o tym myśleć w lipcu za 2 lata

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Wszystko co piszę jest poparte obserwacjami. Nie wątpię że są ludzie którzy radzą sobie sami, ale ja mam zbyt ścisły umysł na to, żeby wpadać na to, jak napisać daną wypowiedź, żeby jakiś stetryczały egzaminator służbista wlepił mi łaskawie punkt Uważam że obecna matura jest żenująca i wcale nie sprawdza poziomu wiedzy uczniów. Jak była matura na wiedzę, to zawartość podręczników była taka sama, a nie diametralne różnice między wydawnictwami.

Dobra, koniec OT. Niech autorka zdecyduje sama, czy woli popracować trochę więcej i iść na lekarski, czy trochę mniej i iść na pielęgniarstwo.
Wydaje mi się, że jednak, wolałabym iść na pielęgniarstwo, gdyż nie ma się co oszukiwać, bo jak sami piszecie na lekarski jest się okropnie ciężko dostać. Mam nadzieję, że chociaż na pielęgniarski mnie przyjmą, bo jeżeli nie to ja sama już nie miałabym pomysłu gdzie się podziać, by czuć się dobrze, a co do egzaminów "matura to bzdura" hehe
__________________
Widzę więcej, wiem więcej- tak to jest mniej więcej.
ankylss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 20:06   #23
Ephel Brandir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 73
Dot.: Akademia medyczna..

Bardzo duża rozbierzność lekarski a pielęgniarstwo. Jeśli chcesz być szanowana to tylko lekarski.Pielęgniarka to taka pani do "wszystkiego" w naszych polskich realiach jest też salową . Lekarz to jest już ktoś. Będąc lekarką masz poszanowanie,pozycję społeczną,o zarobkach nie wspomnę. Na lekarskim jest OGROM nauki, na pielęgniarstwie też dużo ale do opanowania nawet dla osoby,której uczenie przychodzi z trudem.Taka osoba na pewno skończy licencjat,ale na dzienne magisterskie raczej nie przyjmą.Inaczej to wygląda na zaocznych. Jeżeli myślisz o lekarskich to już w liceum trzeba się wziąść ostro za naukę a jak o pielęgniarstwie to bez szaleństw,normalnie na spokojnie się ucz
Ephel Brandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 22:01   #24
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Akademia medyczna..

Jeżeli sobie radzisz, to nie powinno być problemu z pielęgniarstwem. Na przykładzie moich byłych współlokatorek mogę śmiało stwierdzić, że przed maturą nie trzeba się aż tak spinać żeby się dostać na pielęgniarstwo Oczywiście też zależy jakie faktycznie są Twoje zdolności, bo np. potrafiąc napisać bez problemu maturę rozszerzoną na 65-70%, to nie masz się czym martwić, ale jeśli ledwo dukając dociągniesz do 50%, to trzeba się trochę przyłożyć. Na szczęście Ty masz jeszcze bardzo dużo czasu i jeśli jesteś zdecydowana na pielęgniarstwo a nie na lekarski to naprawdę, nie ma się co spinać już 2 lata przed maturą. Spokojnie się ucz, przykładaj do sprawdzianów, szukaj zbiorów zadań, gdzie będziesz ćwiczyć swoją wiedzę, a nie powinnaś mieć problemu z uzyskaniem takiej liczby punktów na maturze, żeby się dostać na pielęgniarstwo.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 09:58   #25
beletein
Przyczajenie
 
Avatar beletein
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 14
Dot.: Akademia medyczna..

Bardzo łatwo się na pielęgniarstwo dostać, ale jak ktoś pisał wyżej - jest to też bardzo niewdzięczny kierunek. Szkoda, bo pielęgniarki nierzadko wykonują dwa razy cięższą pracę niż lekarze, a mają za to mniejsze zarobki i mniej poważanie. Przykre.

Co do samego kierunku, musisz być pewna, że chcesz w życiu pomagać ludziom i się do tego nadajesz. W innym przypadku praktyki cię zniszczą. Warto też pomyśleć nad położnictwem (w niektorych miastach jest to traktowane jako odrębny kierunek). Podobno bardzo się różni od normalnego pielęgniarstwa.
__________________
Startuję z: http://beletein.blogspot.com
beletein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 10:54   #26
ankylss
Przyczajenie
 
Avatar ankylss
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 21
Dot.: Akademia medyczna..

Cytat:
Napisane przez beletein Pokaż wiadomość
Bardzo łatwo się na pielęgniarstwo dostać, ale jak ktoś pisał wyżej - jest to też bardzo niewdzięczny kierunek. Szkoda, bo pielęgniarki nierzadko wykonują dwa razy cięższą pracę niż lekarze, a mają za to mniejsze zarobki i mniej poważanie. Przykre.

Co do samego kierunku, musisz być pewna, że chcesz w życiu pomagać ludziom i się do tego nadajesz. W innym przypadku praktyki cię zniszczą. Warto też pomyśleć nad położnictwem (w niektorych miastach jest to traktowane jako odrębny kierunek). Podobno bardzo się różni od normalnego pielęgniarstwa.
Powiek tak w 100% pewna jeszcze nie jestem, ale jak na razie to tylko w akich kierunkach się widzę, nie obrzydza mnie pobieranie krwi, cewniki, czy te bardziej dla innych obrzydliwe rzeczy
__________________
Widzę więcej, wiem więcej- tak to jest mniej więcej.
ankylss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 11:13   #27
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Akademia medyczna..

Cytat:
Napisane przez beletein Pokaż wiadomość
Bardzo łatwo się na pielęgniarstwo dostać, ale jak ktoś pisał wyżej - jest to też bardzo niewdzięczny kierunek. Szkoda, bo pielęgniarki nierzadko wykonują dwa razy cięższą pracę niż lekarze, a mają za to mniejsze zarobki i mniej poważanie. Przykre.

Co do samego kierunku, musisz być pewna, że chcesz w życiu pomagać ludziom i się do tego nadajesz. W innym przypadku praktyki cię zniszczą. Warto też pomyśleć nad położnictwem (w niektorych miastach jest to traktowane jako odrębny kierunek). Podobno bardzo się różni od normalnego pielęgniarstwa.
Zgadzam się. Jestem na 2 roku pielęgniarstwa na WUM i dostać się było dla mnie banalnie łatwo. Wymagany był polski pdst pisemny (miałam ponad 80%), angielski pdst ustny sic! (miałam 100% tj. 20pkt, zdawałam też rozszerzenie >80% pisemny i max ustny, ale to już po prostu dla zaspokojenia ambicji ) i przedmiot dodatkowy na podstawie, w moim przypadku to była biologia rozszerzona 70%, w przeliczeniu na podstawową wyszło parę punktów dodatkowo. Jeszcze zupełnie dodatkowo doliczano 50 punktów za ukończony (z certyfikatem/zaświadczeniem) kurs pierwszej pomocy, który zrobiłam w 3 klasie LO. Tak więc w rekrutacji wymagania moim zdaniem niewysokie, co jest kompletnie nieadekwatne do tych studiów...

Nauki jest dużo, sama myślałam, że będzie łatwiej, w końcu to "tylko' pielęgniarstwo. Prowadzący wymagają wiele, często niewiele dając od siebie, ale to pewnie żadna nowość i na innych uczelniach też tak bywa NIESTETY. Jednak nie nauką najbardziej bym się przejmowała (chociaż jest bardzo ważna, w końcu na nas również ciąży ogromna odpowiedzialność, błędy mogą okazać się tragiczne w skutkach). Najbardziej zastanawia mnie, co robią (lub co chcą robić) na tym kierunku osoby, które nie lubią tej "roboty" i uważają ją za niewdzięczną. Tak, ja też często i gęsto wychodzę ze szpitala/z zajęć zniechęcona, zdołowana, zmęczona strasznie. Nie dość, że zajęcia często są od rana do wieczora, to jeszcze bardzo często słyszę nawet od prowadzących, "żebym zmieniła zawód". Proszę... Ale mam zamiar skończyć te studia i pójść na magisterkę, jednak czy będę pracować na oddziale? Nie wiem. Nie po to studiuję 5 lat, wcale nie jest łatwo (choćby anatomia nie dotyczy wcale odpowiedzi na pytanie, gdzie leży wątroba, a gdzie oczy ), żeby ludzie tego nie szanowali.

PS. Nie chodziło mi o to, żeby kogoś zniechęcić czy się wyżalić (może trochę ), po prostu widzę czy to na moim roku, czy na innych kierunkach ludzi, którzy nie nadają się do pracy z pacjentem. Poszli na studia chyba tylko dlatego, że będzie praca. Wiem, takie czasy. Ale akurat w medycynie nie o to powinno chodzić, żeby mieć pracę... Trzeba się poświęcić dla człowieka, niezależnie czy jesteś lekarzem, pielęgniarką, czy pomocnikiem. Ale to chyba tylko takie ideały z zachodnich seriali

Boże, dzięki za wizaż, ulżyło mi
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 11:23   #28
ankylss
Przyczajenie
 
Avatar ankylss
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 21
Dot.: Akademia medyczna..

Cytat:
Napisane przez malyszkicownik Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Jestem na 2 roku pielęgniarstwa na WUM i dostać się było dla mnie banalnie łatwo. Wymagany był polski pdst pisemny (miałam ponad 80%), angielski pdst ustny sic! (miałam 100% tj. 20pkt, zdawałam też rozszerzenie >80% pisemny i max ustny, ale to już po prostu dla zaspokojenia ambicji ) i przedmiot dodatkowy na podstawie, w moim przypadku to była biologia rozszerzona 70%, w przeliczeniu na podstawową wyszło parę punktów dodatkowo. Jeszcze zupełnie dodatkowo doliczano 50 punktów za ukończony (z certyfikatem/zaświadczeniem) kurs pierwszej pomocy, który zrobiłam w 3 klasie LO. Tak więc w rekrutacji wymagania moim zdaniem niewysokie, co jest kompletnie nieadekwatne do tych studiów...

Nauki jest dużo, sama myślałam, że będzie łatwiej, w końcu to "tylko' pielęgniarstwo. Prowadzący wymagają wiele, często niewiele dając od siebie, ale to pewnie żadna nowość i na innych uczelniach też tak bywa NIESTETY. Jednak nie nauką najbardziej bym się przejmowała (chociaż jest bardzo ważna, w końcu na nas również ciąży ogromna odpowiedzialność, błędy mogą okazać się tragiczne w skutkach). Najbardziej zastanawia mnie, co robią (lub co chcą robić) na tym kierunku osoby, które nie lubią tej "roboty" i uważają ją za niewdzięczną. Tak, ja też często i gęsto wychodzę ze szpitala/z zajęć zniechęcona, zdołowana, zmęczona strasznie. Nie dość, że zajęcia często są od rana do wieczora, to jeszcze bardzo często słyszę nawet od prowadzących, "żebym zmieniła zawód". Proszę... Ale mam zamiar skończyć te studia i pójść na magisterkę, jednak czy będę pracować na oddziale? Nie wiem. Nie po to studiuję 5 lat, wcale nie jest łatwo (choćby anatomia nie dotyczy wcale odpowiedzi na pytanie, gdzie leży wątroba, a gdzie oczy ), żeby ludzie tego nie szanowali.

PS. Nie chodziło mi o to, żeby kogoś zniechęcić czy się wyżalić (może trochę ), po prostu widzę czy to na moim roku, czy na innych kierunkach ludzi, którzy nie nadają się do pracy z pacjentem. Poszli na studia chyba tylko dlatego, że będzie praca. Wiem, takie czasy. Ale akurat w medycynie nie o to powinno chodzić, żeby mieć pracę... Trzeba się poświęcić dla człowieka, niezależnie czy jesteś lekarzem, pielęgniarką, czy pomocnikiem. Ale to chyba tylko takie ideały z zachodnich seriali

Boże, dzięki za wizaż, ulżyło mi
Kurcze jaka długo odpowiedź. Ale przydatna, zdaje sobie sprawe, że i prowadzący i pacjenci, a oni zwłaszcza, często nie szanują pielęgniarek, jednak w obecnym czasie nie widzę się nigdzie indziej :P
__________________
Widzę więcej, wiem więcej- tak to jest mniej więcej.
ankylss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 11:54   #29
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Akademia medyczna..

Cytat:
Napisane przez ankylss Pokaż wiadomość
Kurcze jaka długo odpowiedź. Ale przydatna, zdaje sobie sprawe, że i prowadzący i pacjenci, a oni zwłaszcza, często nie szanują pielęgniarek, jednak w obecnym czasie nie widzę się nigdzie indziej :P
Zawsze staram się pokazać tę gorszą stronę moich studiów, żeby było jak najmniej osób, które idą na łatwiznę. Wiele osób wybiera pielęgniarstwo jako alternatywę, gdy nie dostaną się na lekarski czy jakiś inny "lepszy" kierunek. U mnie w grupie są takie 2 osoby, ale zostały z nami i chyba nie żałują Tak naprawdę to wszystko wychodzi na praktykach, już na 1 roku, czy się dobrze wybrało, czy nie. Ja w tym momencie, pomimo mojego wcześniejszego biadolenia, uważam mój wybór za najlepszy, jakiego mogłam dokonać. Poszłam na ten kierunek z wyboru, składałam i dostałam się również na położnictwo, ale akurat skłoniłam się ku pielęgniarstwu.
Generalnie chodzi mi o to, że można prześlizgnąć się przez każde studia, przez pielęgniarstwo również. Można być pigułą, ale ja wolę być pielęgniarką i chcę, żeby ludzie też dostrzegali tę różnicę. We wszystko trzeba wkładać, ile się da, a inni to zobaczą. Ty wybierzesz jak będziesz chciała, jesteś dopiero w 1 klasie. Na Twoim miejscu pracowałabym mocno do końca, nie obniżałabym poprzeczki pod kątem żadnego kierunku. Dopiero w 3 klasie, a właściwie już po maturze, mając wyniki, będziesz mogła tak naprawdę sprecyzować swoje plany. Najważniejsze to wybierz przedmioty i daj z siebie wszystko! Trzymam kciuki.

Edytowane przez malyszkicownik
Czas edycji: 2013-03-10 o 11:58
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 12:51   #30
ankylss
Przyczajenie
 
Avatar ankylss
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 21
Dot.: Akademia medyczna..

Cytat:
Napisane przez malyszkicownik Pokaż wiadomość
Zawsze staram się pokazać tę gorszą stronę moich studiów, żeby było jak najmniej osób, które idą na łatwiznę. Wiele osób wybiera pielęgniarstwo jako alternatywę, gdy nie dostaną się na lekarski czy jakiś inny "lepszy" kierunek. U mnie w grupie są takie 2 osoby, ale zostały z nami i chyba nie żałują Tak naprawdę to wszystko wychodzi na praktykach, już na 1 roku, czy się dobrze wybrało, czy nie. Ja w tym momencie, pomimo mojego wcześniejszego biadolenia, uważam mój wybór za najlepszy, jakiego mogłam dokonać. Poszłam na ten kierunek z wyboru, składałam i dostałam się również na położnictwo, ale akurat skłoniłam się ku pielęgniarstwu.
Generalnie chodzi mi o to, że można prześlizgnąć się przez każde studia, przez pielęgniarstwo również. Można być pigułą, ale ja wolę być pielęgniarką i chcę, żeby ludzie też dostrzegali tę różnicę. We wszystko trzeba wkładać, ile się da, a inni to zobaczą. Ty wybierzesz jak będziesz chciała, jesteś dopiero w 1 klasie. Na Twoim miejscu pracowałabym mocno do końca, nie obniżałabym poprzeczki pod kątem żadnego kierunku. Dopiero w 3 klasie, a właściwie już po maturze, mając wyniki, będziesz mogła tak naprawdę sprecyzować swoje plany. Najważniejsze to wybierz przedmioty i daj z siebie wszystko! Trzymam kciuki.
Wielkie dzięki za rade! A chciałabym się zapytać co np. wykonujecie na zajęciach, czy zaliczeniach?
__________________
Widzę więcej, wiem więcej- tak to jest mniej więcej.
ankylss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-11 18:31:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.