Pytania i porady fryzjerskie - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-02-12, 11:42   #2491
Must
Rozeznanie
 
Avatar Must
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 952
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez etitka Poka¿ wiadomo¶æ
Moim zdaniem powinnaæ podci±æ je delikatnie na koñcach, ale najlepsze co mog³oby poprawic wygl±d Twoich w³osów to porz±dne cieniowanie A jesli mysla³as o farbowaniu to moze rozjasnij koñcówki? Wygl±da³abys pieknie

Gdy mam wycieniowane w³osy mam loki, a nie lubiê bardzo krêconych w³osów. Trac± wtedy te¿ na objêto¶ci i kucyk wygl±da bardzo s³abo.

Rozja¶nianie odpada, bo siê zniszcz± i koniec koñców nie bêda juz tak b³yszcz±ce

tylko podciêcie wchodzi w grê.
Must jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-13, 09:08   #2492
zuzia1103
Przyczajenie
 
Avatar zuzia1103
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez aralka1234 Poka¿ wiadomo¶æ
czy jest sens w sp³ukiwaniu w³osów zimn± wod± pod koniec ich mycia, ¿eby zamkn±æ ³uski, gdy i tak zaraz je szuszê gor±c± suszark±?:rolle yes:
Oczywi¶cie, ¿e ma sens. Ch³odniejsza wod± sp³ukujemy od¿ywkê, wówczas w³osy staj± siê l¶ni±ce, b³yszcz±ce i g³adsze. £uska w³osa pod wp³ywem ch³odniejszej wody siê zamyka i w³osy staj± siê mniej porowate. Ja dodatkowo, co kilka myæ p³uczê w³osy wod± z octem. Uprzedzam pytania w³osy nie ¶mierdz± octem, a mniej siê przet³uszczaj± i dodatkowo kolor d³u¿ej siê trzyma. Generalnie w³osy po umyciu powinno siê zawin±æ w rêcznik i jak jest taka mo¿liwo¶æ pochodziæ w tym turbanie przynajmniej pó³ godzinki.

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

Cytat:
Napisane przez dolla200 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej,
farbowalam odrost farba garnier olia.
Mialam bardzo duzy odrost i w niektorych miejscach nalozylam za malo farby (tzn powinnam nalozyc na 4cm od dkory, a nalozylam tylko na 3cm) i na tym kawalku mam nadal odrost
Mam nadzieje, ze rozumiecie o co mi chodzi.

Czy jak nastepnym razem naloze farbe na te fragmenty tokolor sie wyrowna?
Czy moze nalozyc juz teraz farbe na te miejsca? (to bedzie trudne, chyba musialabym pacynk±)

O chyba, ze sobie bêde rumiankem to miejsce rozjasniac

Nie widac tego bardzo, ale mnie to denerwuje... i musze cos z tym zrobic
Skoro tak bardzo nie widaæ tej ró¿nicy wstrzymaj siê z miesi±c. Przy kolejnym farbowaniu na³ó¿ farbê na ca³y odrost, ³±cznie z tym wcze¶niejszym 4cm odrostem. Potrzymaj 20min, a pó¼niej przeczesz grzebieniem na d³ugo¶ci i koñce na 10 min. Kolor siê wyrówna.
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich fryzur
YouTube - https://www.youtube.com/user/zuzia1103
Facebook - https://web.facebook.com/Fryzury1Pazury/
zuzia1103 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-13, 15:46   #2493
magaw2810
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 1
Unhappy Wiele odieni w³osów-jak sobie poradziæ?

Witam. Mam d³ugie gêste w³osy naturalnie ciemny blond,lecz zamarzy³a mi siê czerñ,na tak± te¿ pomalowa³am kilka razy szamponem koloryzuj±cym. Kolor siê zmywa³,ale zapragne³am ombre i tu ca³a historia siê zaczyna....posz³am do poleconej fryzjerki z my¶l± ,,bêdê mia³a super ombre " a co wysz³o? Zieleñ! tak tak, fryzjerka postanowi³a zrobiæ mi refleksy na w³osach i wierzchnia wartwa w³osów zosta³a rozja¶niona,przy czym pozosta³a zielona po¶wiata,a pod spodem obecnie w³osy maj± ciemny br±z. Oczywi¶cie nie oby³o siê bez podciêcia w³osów. Ja pragn±c wróciæ do swojego naturalnego koloru i zrobiæ ombre,pomalowa³am w³osy jasnym br±zem,lecz teraz moje ró¿nokolorowe w³osy gryz± siê. Czy jakbym pomalowa³a ca³e w³osy br±zem, a nastêpnie dokona³a samodzielnej koloryzacji ombre to co¶ by z tego wysz³o? Nie chce wraca do ciemnych w³osów, a chce co¶ zmieniæ w sobie,ale te¿ chce zlikwidowaæ t± pstrokato¶æ;/ POMOCY
magaw2810 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-13, 18:33   #2494
aralka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 303
Question Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez zuzia1103 Poka¿ wiadomo¶æ
Oczywi¶cie, ¿e ma sens. Ch³odniejsza wod± sp³ukujemy od¿ywkê, wówczas w³osy staj± siê l¶ni±ce, b³yszcz±ce i g³adsze. £uska w³osa pod wp³ywem ch³odniejszej wody siê zamyka i w³osy staj± siê mniej porowate. Ja dodatkowo, co kilka myæ p³uczê w³osy wod± z octem. Uprzedzam pytania w³osy nie ¶mierdz± octem, a mniej siê przet³uszczaj± i dodatkowo kolor d³u¿ej siê trzyma. Generalnie w³osy po umyciu powinno siê zawin±æ w rêcznik i jak jest taka mo¿liwo¶æ pochodziæ w tym turbanie przynajmniej pó³ godzinki.

niestety myjê w³osy rano i nie mam czasu na chodzenie z rêcznikiem na g³owie.. ale tak g³ównie chodzi³o mi o to, ¿e w³osy zawsze suszê suszark±, czyli leci na nie gor±ce powietrze i czy wtedy ma sens wcze¶niejsze p³ukanie ich zimn± wod±? wydawa³o mi siê ¿e w sytuacji gdy suszymy suszark± nie, ale nie jestem pewna , mogê siê myliæ, dlatego pytam

Edytowane przez aralka1234
Czas edycji: 2016-02-13 o 18:35
aralka1234 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-14, 08:31   #2495
zuzia1103
Przyczajenie
 
Avatar zuzia1103
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Jak najbardziej ma sens. Zapewniam, ¿e zauwa¿ysz ró¿nicê.

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Jak mo¿esz wystaw dok³adne zdjêcie swoich w³osków.
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich fryzur
YouTube - https://www.youtube.com/user/zuzia1103
Facebook - https://web.facebook.com/Fryzury1Pazury/
zuzia1103 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-14, 21:10   #2496
chloeeee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 38
Szampon a p³ukanka

dziewczyny, czy zmieni± siê w³a¶ciwo¶ci szamponu i nie bêdzie on ju¿ taki myj±cy czy co¶, je¿eli dodam do niego trochê srebrnej p³ukanki i kilka kropelek gencjany?
__________________
Wybra³am pielêgnacjê cia³a z mark± Braun
chloeeee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-15, 09:59   #2497
ona!!!
Raczkowanie
 
Avatar ona!!!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Chcia³abym uzyskaæ ch³odny blond, bardziej popielaty. Odrostów nie farbuje, bo zapuszczam. Czy farba loreal prodige 9.1 chwyci mi?
W za³±czniku moje w³osy bez lampy i z lamp±.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 20160207_120053.jpg (66,7 KB, 12 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 20160207_120018.jpg (61,4 KB, 9 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 20151212_201148.jpg (64,0 KB, 11 za³adowañ)
__________________
Moja stronka z paznokciami
https://www.facebook.com/Eveline-Nails-548334335260347/
ona!!! jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-02-15, 13:35   #2498
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Szampon a p³ukanka

Nie, dodawaj ¶mia³o
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-16, 10:57   #2499
zuzia1103
Przyczajenie
 
Avatar zuzia1103
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Na pewno chwyci. Zastanawiam siê jaka jest woda w tych farbach, bo 9% za wysoka. D³ugo¶ci i koñce masz jasne, wiêc nie trzeba ich podja¶niaæ.Zwróæ uwagê na t± seriê Loreal Paris ten 9.1 jest chyba ciut ch³odniejszy.
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich fryzur
YouTube - https://www.youtube.com/user/zuzia1103
Facebook - https://web.facebook.com/Fryzury1Pazury/
zuzia1103 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-16, 12:01   #2500
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

A ja przy Twoich w³osach obawia³abym siê zielonkawego odcienia po zafarbowaniu 9.1 i chyba najpierw zafarbowa³abym 9.21, a dopiero pó¼niej 9.1
Bo blond, który masz w tej chwili, wygl±da na lekko ¿ó³ty, z³oty. Popiel na takich odcieniach lubi wyj¶æ glonowato.

Ale mo¿e jestem przewra¿liwiona
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-16, 13:07   #2501
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
A ja przy Twoich w³osach obawia³abym siê zielonkawego odcienia po zafarbowaniu 9.1 i chyba najpierw zafarbowa³abym 9.21, a dopiero pó¼niej 9.1
Bo blond, który masz w tej chwili, wygl±da na lekko ¿ó³ty, z³oty. Popiel na takich odcieniach lubi wyj¶æ glonowato.

Ale mo¿e jestem przewra¿liwiona
Zgadzam siê z Tob±.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-16, 19:53   #2502
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomo¶ci: 4 320
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Mam problem. By³am wczoraj u fryzjera, z zamiarem zmiany koloru (w³osy rozjasnione z poziomu 3, ¿eby pozbyæ siê czerwonego pigmentu). Docelowo d±¿y³am do szaro¶ci. Wysz³am z ombre (i to bardzo ciep³ym, choæ o koñcówki pretensji nie mam, by³y jeszcze mocno rude). Niestety grzywka jest o wiele ciemniejsza od reszty. Ciemne zosta³y zafarbowane kolorem 5.7, ale grzywka jest ciemniejsza. Mocno odcina siê od reszty, która wymiesza³a siê z blondem. W dodatku br±z podbi³ czerwone pigmenty (których po rozja¶nianiu praktycznie nie by³o).
Czy jest szansa jako¶ to odratowaæ inaczej ni¿ zafarbowanie ca³o¶ci na ciemno?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1455648586253.jpg (28,3 KB, 3 za³adowañ)
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-16, 20:07   #2503
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomo¶ci: 1 759
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Ja mam pytanie odno¶nie kondycji w³osów i farbowania. Srednio farbujê siê raz na 3 miesi±ce, nie cudujê z w³osami nic wymy¶lnego, swoje szatynowe przyciemniam i koñcówki mam rozjasnione, czyli ombre. Dzisiaj posz³am znowu od¶wie¿yæ w³osy, ale niestety jakim¶ cudem góra wysz³a za jasna, wiêc fryzjerka ten dziwny "odrost" musia³a potraktowaæ jeszcze raz farb± na chwilê. Przy pierwszym na³o¿eniu farby odczuwa³am lekkie pieczenie, ale w zasadzie tak siê zdarza. Przy drugim nak³adaniu piek³o ju¿ mocniej. Ogólnie nic tam siê nie dzia³o, ale ja zaczê³am w duchu panikowaæ, ¿e zaraz o³ysiejê, albo za tydzieñ wypadn± mi wszystkie w³osy. Fryzjerka mówi³a, ¿e to stosunkowo delikatne farby, ³ysa nie wysz³am, ale i tak siê bojê. Ogólnie mam cienkie w³osy, a teraz mi lekko podprostowa³a, pada³ deszcz i wygl±dam licho z tymi w³osami. Martwiê siê, ¿e bo tych dzisiejszych zabiegach mocno je os³abi³am i naprawdê zaczn± lecieæ.
Czy mam powody do obaw, czy panikujê jak zwykle? mam wra¿enie, ze czujê na skórze g³owy jaki¶ dziwny dyskomfort.
Aredhel125 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-17, 08:44   #2504
zuzia1103
Przyczajenie
 
Avatar zuzia1103
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Wystarczy dodaæ trochê natury do farby i nie wyjd± "glonowate". Zreszt± w³osy nie wygl±daj± na przeja¶nione od rozja¶niania, wiêc dlaczego maj± wyj¶æ zielone?

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Czy te rozja¶nione koñce mia³a¶ tonowane jak±¶ farb±?
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich fryzur
YouTube - https://www.youtube.com/user/zuzia1103
Facebook - https://web.facebook.com/Fryzury1Pazury/
zuzia1103 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-17, 10:31   #2505
miedziane
miedziane
 
Avatar miedziane
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomo¶ci: 1
miedziane w³osy - rozja¶nianie

Zafarbowa³am dzi¶ moje ciemnoblond/jasnobr±zowe w³osy na kolor A2 5.43 Kenya Miedziany Bursztyn z firmy L'Oreal. Wyszed³ mi taki kolor, jak na pierwszym zdjêciu. Jak rozja¶niæ go do tego z opakowania albo takiego, jak na nastêpnym zdjêciu?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Lomogram_2016-02-17_10-03-33-AM.jpg (35,4 KB, 12 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg jak-dobrac-kolor-wlosow-8-wskazowek.jpg (68,1 KB, 10 za³adowañ)
miedziane jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-17, 12:23   #2506
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomo¶ci: 2 761
Dot.: miedziane w³osy - rozja¶nianie

moim zdaniem to co jest na opakowaniu farby, to trochê ja¶niej ni¿ poziom 5. % to taki ¶redni br±z, ¿eby uzyskaæ taki kolor jak na opakowaniu farby albo w zdjêciu przez ciebie dodanym, powinna¶ farbowaæ raczej 7,43.
Poczekaj ile farby siê wyp³ucze po kilku tygodniach, je¶li dalej bêdzie du¿o ciemniej ni¿ twoje naturalne, zrób lekk± k±piel rozja¶niaj±c± a potem farbuj ja¶niejszym kolorem.
emma-e4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-17, 13:11   #2507
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez zuzia1103 Poka¿ wiadomo¶æ
Wystarczy dodaæ trochê natury do farby i nie wyjd± "glonowate". Zreszt± w³osy nie wygl±daj± na przeja¶nione od rozja¶niania, wiêc dlaczego maj± wyj¶æ zielone?

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Czy te rozja¶nione koñce mia³a¶ tonowane jak±¶ farb±?
Nie wystarczy. Chyba ¿e daæ tubkê natury i 1/10 tubki 9.1.
Nie s± przeja¶nione, tylko ¿ó³te/z³ote.
Popiel to niebieski pigment.
¯ó³ty + niebieski = zielony, jak z farbami na plastyce. A farba per³owa (9.2) ma pigment fioletowy, który (jak na kole barw) w po³±czeniu z ¿ó³tym daje kolor neutralny, tj co¶ podchodz±cego pod naturê. A naturê mo¿na ju¿ zafarbowaæ czymkolwiek.

Cytat:
Napisane przez miedziane Poka¿ wiadomo¶æ
Zafarbowa³am dzi¶ moje ciemnoblond/jasnobr±zowe w³osy na kolor A2 5.43 Kenya Miedziany Bursztyn z firmy L'Oreal. Wyszed³ mi taki kolor, jak na pierwszym zdjêciu. Jak rozja¶niæ go do tego z opakowania albo takiego, jak na nastêpnym zdjêciu?
Poczekaj, a¿ siê wyp³ucze.
Je¶li sporo siê poja¶ni kolor, po³ó¿ nastêpnym razem 6.43, ewentualnie wymieszaj 6.43 i 7.43 (pó³ na pó³ lub z lekk± przewag± 6.43).
Je¶li kolor siê nie poja¶ni, faktycznie trzeba bêdzie zrobiæ krótk±, delikatn± k±piel rozja¶niaj±c±. I dopiero po niej po³o¿yæ farbê (tak± jak napisa³am wcze¶niej)
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-17, 16:05   #2508
BeataBeatka
Przyczajenie
 
Avatar BeataBeatka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Mam nadziejê, ¿e mi te¿ pomo¿ecie 😃 mam naturalny kolor blond na ok poziomie 7, który w lecie rozja¶nia siê do 8. Dwa lata temu rozjasnilam je sprayem Joanny i pojawi³y siê rude refleksy. Najpierw zakrylam je farb± color&soin 9N, potem biokapem 9.0. Rozjasnily siê znacznie, ale rude refleksy nie zniknê³y. Potem kombinowalam z oli± 9.1 i 10.21 ale nic to nie da³o. By³am nawet u fryzjera, zafarbowane mia³am farba Majirel 9.1 (albo 9.11 je¶li taki odcieñ istnieje - nie pamiêtam). Nastêpnie zdecydowa³am siê na u¿ycie mieszanki farb Joanny srebrny py³ + szlachetna per³a, ale oczywi¶cie kolor na d³ugo¶ci bez zmian (odrost za to zrobi³ siê rudawy, a poprzednie farby rozjasnialy go do blondu). Robi³am raz tonowanie farb± Joanny Go³êbi Popiel. Wysz³o szaro i ciemno, utrzyma³o siê 3 dni. Mam nierownomierny kolor - z przodu jasniejsze ni¿ z ty³u i lekko zimniejsze. Co mam zrobiæ, ¿eby je wyrównaæ? Moje w³osy tak jakby nie przyjmuj± farby. Niekoniecznie chcia³abym przyciemniac, bo wygl±dam w naturalnych zbyt... Pospolicie 😀 rozjasnianie te¿ niechêtnie, bo mam bardzo cienkie i wra¿liwe w³osy, które dopiero niedawno uros³y wiêcej ni¿ przez ca³e ¿ycie 😀 i s± trochê d³u¿sze ni¿ do ramion. 😢 pomocy!! 😢
BeataBeatka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-17, 17:51   #2509
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez BeataBeatka Poka¿ wiadomo¶æ
Mam nadziejê, ¿e mi te¿ pomo¿ecie �� mam naturalny kolor blond na ok poziomie 7, który w lecie rozja¶nia siê do 8. Dwa lata temu rozjasnilam je sprayem Joanny i pojawi³y siê rude refleksy. Najpierw zakrylam je farb± color&soin 9N, potem biokapem 9.0. Rozjasnily siê znacznie, ale rude refleksy nie zniknê³y. Potem kombinowalam z oli± 9.1 i 10.21 ale nic to nie da³o. By³am nawet u fryzjera, zafarbowane mia³am farba Majirel 9.1 (albo 9.11 je¶li taki odcieñ istnieje - nie pamiêtam). Nastêpnie zdecydowa³am siê na u¿ycie mieszanki farb Joanny srebrny py³ + szlachetna per³a, ale oczywi¶cie kolor na d³ugo¶ci bez zmian (odrost za to zrobi³ siê rudawy, a poprzednie farby rozjasnialy go do blondu). Robi³am raz tonowanie farb± Joanny Go³êbi Popiel. Wysz³o szaro i ciemno, utrzyma³o siê 3 dni. Mam nierownomierny kolor - z przodu jasniejsze ni¿ z ty³u i lekko zimniejsze. Co mam zrobiæ, ¿eby je wyrównaæ? Moje w³osy tak jakby nie przyjmuj± farby. Niekoniecznie chcia³abym przyciemniac, bo wygl±dam w naturalnych zbyt... Pospolicie �� rozjasnianie te¿ niechêtnie, bo mam bardzo cienkie i wra¿liwe w³osy, które dopiero niedawno uros³y wiêcej ni¿ przez ca³e ¿ycie �� i s± trochê d³u¿sze ni¿ do ramion. �� pomocy!! ��
Spróbuj wcze¶niej je zapigmentowaæ. Tzn. na³o¿yæ farbê bez oxydantu (lub oxy max 1,5%, rozcieñcz niedu¿o swoj± farbê, ma byæ po prostu wygodnie nak³adaæ) na ok. 15-20 minut, nie sp³ukiwaæ jej i bezpo¶rednio na to po³o¿yæ farbê z oxydantem 3 lub 6%, nie wiêcej!
My¶lê, ¿e do pigmentacji w Twoim przypadku nada siê natura - 9.0
A docelowa farba 9.1 lub 9.11
Pamiêtaj - do pigmentacji bez oxydantu lub max 1,5% (mieszasz z wod± lub wod± i rozcieñczonym oxy)
Pó¼niej 9.1 z oxy 3% najlepiej, skoro nie chcesz dalej rozja¶niaæ, a masz na takim poziomie ju¿ w³osy.
Najlepiej ¿eby farby by³y tej samej firmy. I lepiej profesjonalne, s± chyba mocniej napigmentowane.

Ale to a¿ dziwne, ¿e po tylu farbowaniach dalej Ci siê tak wyp³ukuje farba.

Edit.
Je¶li masz odrost, to oxy 3% na niego nie wystarczy i trzeba wy¿sze.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2016-02-17 o 17:53
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-17, 18:05   #2510
BeataBeatka
Przyczajenie
 
Avatar BeataBeatka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Super! My¶la³am ¿e bez k±pieli rozjasniajacej siê nie obejdzie bardzo dziêkujê! Czy mo¿na tez zapigmentowac farba 10.0 + 10.11 na np 6% (mam odrosty)? Wtedy te¿ wyjdzie dobrze?
BeataBeatka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-17, 18:14   #2511
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez BeataBeatka Poka¿ wiadomo¶æ
Super! My¶la³am ¿e bez k±pieli rozjasniajacej siê nie obejdzie bardzo dziêkujê! Czy mo¿na tez zapigmentowac farba 10.0 + 10.11 na np 6% (mam odrosty)? Wtedy te¿ wyjdzie dobrze?
To zale¿y, jaki masz obecnie kolor. Z poprzedniego postu wywnioskowa³am, ¿e co¶ na poziomie 9. Farba farby nie rozja¶ni, wiêc nie do¶æ, ¿e pigmentacja bêdzie s³absza (im ja¶niejsza farba, tym mniej w niej pigmentu), to bardzo mo¿liwe, ¿e wyjdzie Ci inaczej na d³ugo¶ci ni¿ na odro¶cie - farba 10.11 z 6% raczej nie rozja¶ni Twoich obecnych farbowanych w³osów.
Wiêc siê zdecyduj, czy chcesz je rozja¶niaæ, czy nie, bo w poprzednim po¶cie napisa³a¶, ¿e niechêtnie.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-17, 18:19   #2512
BeataBeatka
Przyczajenie
 
Avatar BeataBeatka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Wiêc siê zdecyduj, czy chcesz je rozja¶niaæ, czy nie, bo w poprzednim po¶cie napisa³a¶, ¿e niechêtnie.
Mia³am na my¶li rozjasniacz lub k±piel rozjasniajaca
Dziêkujê za pomoc zrobiê t± 9 w takim razie
BeataBeatka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-17, 18:57   #2513
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez BeataBeatka Poka¿ wiadomo¶æ
Mia³am na my¶li rozjasniacz lub k±piel rozjasniajaca
Dziêkujê za pomoc zrobiê t± 9 w takim razie
Nie ma za co
Poziom 9 powinien wyj¶æ lepiej ni¿ 10 na Twoich w³osach (a przynajmniej po tym, co wnioskujê z opisu)
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-18, 10:50   #2514
ona!!!
Raczkowanie
 
Avatar ona!!!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez zuzia1103 Poka¿ wiadomo¶æ
Wystarczy dodaæ trochê natury do farby i nie wyjd± "glonowate". Zreszt± w³osy nie wygl±daj± na przeja¶nione od rozja¶niania, wiêc dlaczego maj± wyj¶æ zielone?

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Czy te rozja¶nione koñce mia³a¶ tonowane jak±¶ farb±?

Fryzjerka robi³a mi tylko pasemka, nie dawa³a na to juz ¿adnej farby.
Wcze¶niej przed tymi pasemkami robi³am czasami casting 801 satynowy blond, ale szybko sie splukiwal.
__________________
Moja stronka z paznokciami
https://www.facebook.com/Eveline-Nails-548334335260347/
ona!!! jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-19, 10:49   #2515
dolla200
Raczkowanie
 
Avatar dolla200
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomo¶ci: 72
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez zuzia1103 Poka¿ wiadomo¶æ
Oczywi¶cie, ¿e ma sens. Ch³odniejsza wod± sp³ukujemy od¿ywkê, wówczas w³osy staj± siê l¶ni±ce, b³yszcz±ce i g³adsze. £uska w³osa pod wp³ywem ch³odniejszej wody siê zamyka i w³osy staj± siê mniej porowate. Ja dodatkowo, co kilka myæ p³uczê w³osy wod± z octem. Uprzedzam pytania w³osy nie ¶mierdz± octem, a mniej siê przet³uszczaj± i dodatkowo kolor d³u¿ej siê trzyma. Generalnie w³osy po umyciu powinno siê zawin±æ w rêcznik i jak jest taka mo¿liwo¶æ pochodziæ w tym turbanie przynajmniej pó³ godzinki.

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------



Skoro tak bardzo nie widaæ tej ró¿nicy wstrzymaj siê z miesi±c. Przy kolejnym farbowaniu na³ó¿ farbê na ca³y odrost, ³±cznie z tym wcze¶niejszym 4cm odrostem. Potrzymaj 20min, a pó¼niej przeczesz grzebieniem na d³ugo¶ci i koñce na 10 min. Kolor siê wyrówna.
dziêkuje za odpowiedz
Powinnam u¿yæ jakiejs rozjasniaj±cej farby?
czy np. garnier color naturals 10 bêdzie dobry? czy moze co¶ z wod± 12?
Nie chce, ¿eby odrost wyszed³ jasniejszy niz reszta...
dolla200 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-19, 12:28   #2516
kamasal
Przyczajenie
 
Avatar kamasal
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cze¶æ
Dziewczyny proszê Was o pomoc
Chce zrezygnowaæ z rozja¶niacza, fryzjer nie chce je¿eli chce górê ja¶niej ni¿ mam , dlatego jestem ju¿ prawie przekonana, ¿eby spróbowaæ sposobu Natalii z blondeme.pl, czyli Alfaparf 11 + 12%.
A¿ takim problemem nie s± naturalne odrosty, ale ombre które mam, nie wiem jak je potraktowaæ. Czy malaks 15min czy inny poziom farby i oxy?
Tu foto na zewn±trz 1,5tyg temu:
http://imgur.com/r1vv1qF
Tu foto dzisiejsze z uciêtymi zniszczonymi koñcówkami i skrócon± d³ugo¶ci± i po zabiegu samym Olaplexem:
http://imgur.com/ObpRpqt
Na ¿ywo nie wygl±daj±, a¿ tak '¿ywo' tzn nie wybija siê tak nasycenie zó³ci/rudo¶ci jak na foto.
Chce blondu, na pewno nie platyny ani baaardzo jasnego, bo nie mam takiego typu urody. Nie lubie ‚p³askich' bez refleksów kolorów w³osów, cieszê siê, ¿e mam bazê ombre, bo mam wiêksz± szansê na uzyskanie takiego efektu
Z photoshopowych zabaw z fryzurami wydaje mi siê, ¿e ani ca³kiem ciep³e ani ca³kiem zimne blondy mi nie pasuj±.
Tu link z podgl±dem i numerkiem który odcieñ mi najbardziej pasowa³ do mojej twarzy (to nie moja twarz, a modelki z konfiguratora) co wcale nie musi byæ jakim¶ wyznacznikiem
http://i.imgur.com/udSejVA.jpg
My¶la³am nad odrostem 11.20 lub 11.21 +12%, a reszt± albo malaks, albo 9.21 lub 9 z 9%?
Co my¶licie ?

Edytowane przez kamasal
Czas edycji: 2016-02-19 o 16:32
kamasal jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-23, 10:00   #2517
kamasal
Przyczajenie
 
Avatar kamasal
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Podpowie kto¶ ?
kamasal jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-23, 16:44   #2518
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomo¶ci: 5 461
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Chcia³abym zapytaæ jak zrobiæ co¶ takiego jak w linku? Co to jest w³a¶ciwie? Sombre/ombre? Bardzo chcia³abym uzyskaæ taki kolor w³osów. Czy ka¿dy fryzjer mi co¶ takiego zrobi?
<jestem totalnie zielona w temacie>
https://www.facebook.com/Maniewski.H...type=3&theater
ama09 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-23, 17:23   #2519
Madzialenka205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 74
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Dziewczêta, dorad¼cie. Jestem po farbowanie RRline 7.44 i 8.44, niestety nie wyszed³ mi równy kolor Z góry s± marchewkowe, po ¶rodku miedziane a na dole kasztanowe. Czy da siê jako¶ wyrównaæ, najlepiej do tego koloru ze ¶rodka, i jak zapobiegaæ w przysz³o¶ci takim ró¿nicom?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg farbowanie2.jpg (43,9 KB, 5 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg farbowanie21.jpg (51,5 KB, 3 za³adowañ)
Madzialenka205 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-25, 16:51   #2520
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez kamasal Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ
Dziewczyny proszê Was o pomoc
Chce zrezygnowaæ z rozja¶niacza, fryzjer nie chce je¿eli chce górê ja¶niej ni¿ mam ala:, dlatego jestem ju¿ prawie przekonana, ¿eby spróbowaæ sposobu Natalii z blondeme.pl, czyli Alfaparf 11 + 12%.
A¿ takim problemem nie s± naturalne odrosty, ale ombre które mam, nie wiem jak je potraktowaæ. Czy malaks 15min czy inny poziom farby i oxy?
Tu foto na zewn±trz 1,5tyg temu:
http://imgur.com/r1vv1qF
Tu foto dzisiejsze z uciêtymi zniszczonymi koñcówkami i skrócon± d³ugo¶ci± i po zabiegu samym Olaplexem:
http://imgur.com/ObpRpqt
Na ¿ywo nie wygl±daj±, a¿ tak '¿ywo' tzn nie wybija siê tak nasycenie zó³ci/rudo¶ci jak na foto.
Chce blondu, na pewno nie platyny ani baaardzo jasnego, bo nie mam takiego typu urody. Nie lubie â��p³askich' bez refleksów kolorów w³osów, cieszê siê, ¿e mam bazê ombre, bo mam wiêksz± szansê na uzyskanie takiego efektu
Z photoshopowych zabaw z fryzurami wydaje mi siê, ¿e ani ca³kiem ciep³e ani ca³kiem zimne blondy mi nie pasuj±.
Tu link z podgl±dem i numerkiem który odcieñ mi najbardziej pasowa³ do mojej twarzy (to nie moja twarz, a modelki z konfiguratora) co wcale nie musi byæ jakim¶ wyznacznikiem
http://i.imgur.com/udSejVA.jpg
My¶la³am nad odrostem 11.20 lub 11.21 +12%, a reszt± albo malaks, albo 9.21 lub 9 z 9%?
Co my¶licie ?
Po³o¿enie na d³ugo¶ci farby rozja¶niajacej poziomu 11 ma odrobinê sensu- z tym oxydantem powinien rozja¶nic o dwa tony co najmniej. Jednak pamiêtaj, farba farby nie rozja¶ni, je¶li ju¿ to rozja¶niajaca i to nie tak jak powinna. Licz siê z tym ¿e zrobi siê najpewniej porz±dnie rudo, na pewno nie blond. Na odrosty nie k³adlabym tej farby, poniewa¿ wówczas odrosty bêd± du¿o ja¶niejsze ni¿ reszta w³osów (obstawiam z³oty blond poziom 10).

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez ama09 Poka¿ wiadomo¶æ
Chcia³abym zapytaæ jak zrobiæ co¶ takiego jak w linku? Co to jest w³a¶ciwie? Sombre/ombre? Bardzo chcia³abym uzyskaæ taki kolor w³osów. Czy ka¿dy fryzjer mi co¶ takiego zrobi?
<jestem totalnie zielona w temacie>
https://www.facebook.com/Maniewski.H...type=3&theater
To jest bardzo delikatne ombre lub sombre, jak kto woli. Jak dla mnie to sombre. Radzê poszukaæ dobrego salonu.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Madzialenka205 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczêta, dorad¼cie. Jestem po farbowanie RRline 7.44 i 8.44, niestety nie wyszed³ mi równy kolor Z góry s± marchewkowe, po ¶rodku miedziane a na dole kasztanowe. Czy da siê jako¶ wyrównaæ, najlepiej do tego koloru ze ¶rodka, i jak zapobiegaæ w przysz³o¶ci takim ró¿nicom?
Na górê na odrosty zawsze farba ton ciemniejsza.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-14 10:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:20.