Czy nadal istnieje możliwość pisania matury po za swoją macierzystą szkołą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-17, 19:27   #1
MsNat
Przyczajenie
 
Avatar MsNat
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 29

Czy nadal istnieje możliwość pisania matury po za swoją macierzystą szkołą?


Hej

Chciałabym zapytać czy można pisać maturę gdzieś po za swoją szkołą średnią (na przykład w innym województwie) czy trzeba zdawać w swojej szkole średniej? W tej której się jest absolwentką?
Jestem absolwentką technikum rocznika 2015. Matury nie pisałam z pewnego powodu (nie jest to istotne) ale powiedziałam sobie, że w przyszłości chcę ją zdawać bo maturę chciałabym mieć i tutaj moje pytanie, czy maturę należy zdawać w szkole którą się skończył czy można zrobić to w dowolnej szkole średniej w dowolnym województwie?

Kilka lat wstecz o tym szukałam w internecie wiadomości i można było zdawać na przykład w innym województwie niż w tym województwie gdzie tą szkołe sie skończyło, ale nie wiem czy zostało to zniesiione czy nie

Mam nadzieje, że rozumiecie...

Nie miałabym problemu zdawania matury w swej macierzystej szkole, którą skończyłam, ale pytam z ciekawości czy można jeszcze zdawać maturę w innym mieście w zupełnie innym województwie?
MsNat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 22:32   #2
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Czy nadal istnieje możliwość pisania matury po za swoją macierzystą szkołą?

Cytat:
Napisane przez MsNat Pokaż wiadomość
Hej

Chciałabym zapytać czy można pisać maturę gdzieś po za swoją szkołą średnią (na przykład w innym województwie) czy trzeba zdawać w swojej szkole średniej? W tej której się jest absolwentką?
Jestem absolwentką technikum rocznika 2015. Matury nie pisałam z pewnego powodu (nie jest to istotne) ale powiedziałam sobie, że w przyszłości chcę ją zdawać bo maturę chciałabym mieć i tutaj moje pytanie, czy maturę należy zdawać w szkole którą się skończył czy można zrobić to w dowolnej szkole średniej w dowolnym województwie?

Kilka lat wstecz o tym szukałam w internecie wiadomości i można było zdawać na przykład w innym województwie niż w tym województwie gdzie tą szkołe sie skończyło, ale nie wiem czy zostało to zniesiione czy nie

Mam nadzieje, że rozumiecie...

Nie miałabym problemu zdawania matury w swej macierzystej szkole, którą skończyłam, ale pytam z ciekawości czy można jeszcze zdawać maturę w innym mieście w zupełnie innym województwie?
Z tego co wiem, powinno się móc pisać we wszystkich szkołach, tylko jeśli w tym roku chcesz jeszcze zdawać, to zaraz kończą się terminy składania deklaracji przystapienia.
__________________
Książki
Filmy i seriale
Muzyka
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 10:29   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Czy nadal istnieje możliwość pisania matury po za swoją macierzystą szkołą?

Cytat:
Napisane przez Cockatrice Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, powinno się móc pisać we wszystkich szkołach, tylko jeśli w tym roku chcesz jeszcze zdawać, to zaraz kończą się terminy składania deklaracji przystapienia.
No nie do końca, bo jak chcesz pisać w innej, to musisz mieć zgodę dyrektora swojej rodzimej szkoły.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 11:06   #4
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Czy nadal istnieje możliwość pisania matury po za swoją macierzystą szkołą?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No nie do końca, bo jak chcesz pisać w innej, to musisz mieć zgodę dyrektora swojej rodzimej szkoły.
Nawet jeśli już się w niej nie uczysz? Bez sensu

Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Wizaz Forum mobile app
__________________
Książki
Filmy i seriale
Muzyka
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 11:13   #5
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Czy nadal istnieje możliwość pisania matury po za swoją macierzystą szkołą?

https://informator.dlamaturzysty.inf...-do-matury.htm
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-19 12:13:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.