Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-02, 19:23   #1
Perla23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 221

Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade


Witam od kilku lat mam niedoczynnosc tarczycy Robilam niedawno badania i w sumie jest wszystko w normie, ale caly czas sie zle czuje. Wczoraj nie moglam spac, mialam problemy z oddychaniem, mialam wrazenie jakby tarczyca mnie przyduszala ale czytalam ze tak sie dzieje przy nadczynnosci. Znowu zbliza sie wieczor i zle sie czuje i nie wiem czy wziac teraz leki jak rano bralam Nie mam mozliwosci isc do lekarza, dopiero bede mogla w sobote i chcialabym jakos spokojnie przetrwac te kilka dni. Prosze pomozcie mi bo nie wiem co mam robic i sie denerwuje.
Perla23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 21:52   #2
vanesia1
Zadomowienie
 
Avatar vanesia1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 686
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Ja też leczyłam się na niedoczynność tarczycy Faktycznie pojawiają się problemy ze snem i ogólny "brak formy". Ja miała stałe uczucie senności, brak koncentracji i tego typu objawy.
Jeśli chodzi o Twoje dolegliwości związane z uczuciem duszenia się i gniecenia tarczycy, to wydaje mi się, że to może mieć tło nerwowe. (tym bardziej, że niedoczynność daje inne objawy).
Wiesz jak to działa, źle się czujesz rzeczywiście, odczuwasz jakieś dolegliwości ale przy tym sama się trochę nakręcasz. Nie jestem lekarzem, więc mówię tylko to, co przypuszczam, ale ze mną było podobnie (zresztą teraz nadal jest ).

Moja rada jest taka: spróbuj się wyciszyć i uspokoić, jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało, herbatki ziołowe (melisa), spacerek i postaraj się nie denerwować.
A przy wizycie opisz lekarzowi swoje dolegliwości i być może zapisze Ci jakiś łagodny środek uspokajający.

Ja miałam podobne problemy, tyle, że z sercem. Miałam tak ostre bóle serca, że potrafiłam wybudzić się z najgłębszego snu. W dzień z kolei miałam bardzo silne kołatania i problemy z oddychaniem. Robiono mi EKG i inne badania po czym okazało się, że to nerwy
Dostałam tabletki na uspokojenie, magnez i wszystko gra
Trzymaj się cieplutko i nie denerwuj się, byle przetrwać do wizyty
__________________

Tym razem to będziesz TY!


vanesia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 22:06   #3
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

jeżeli Twój lekarz nie wykonuje rutynowo USG tarczycy - koniecznie zażądaj badania

może nerwy, a może hashimoto
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 15:05   #4
Perla23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 221
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Znowu w nocy nie moglam spac i ciezko bylo mi oddychac Moze rzeczywiscie to na tle nerwowym bo dzisiaj zajelam sie sprzatniem i jakos bylo dobrze No ale zbliza sie wieczor i znowu wszystko wraca Najgorsze sa opuchniete oczy i uczucie dekoncentracji Wzielam jeszcze potas moze cos pomoze
Perla23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 16:03   #5
zkrainyoz
Raczkowanie
 
Avatar zkrainyoz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 427
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

ja mam od 2 lat niedoczynność (po jodzie radioaktywnym). teraz jestem na etapie kołatania i kłucia serca. byłam u rodzinnego to mi neospasmine (nie jest na receptę, ok. 6zł) przepisał i na razie biorę więc jest okej.
Nie denerwuj się, bo to w niczym nie pomaga. Jak Cię będzie dusić to staraj się usiąść i spokojnie oddychać

Powiedzcie, czy to normalne że przy niedoczynności tyje?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
zkrainyoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 17:51   #6
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

zkrainyoz normalne - podobno przeciętnie u młodych kobiet 5-10 kilo
z "urodowych" objawów jeszcze wypadanie włosów i przesuszona skóra (zwłaszcza łokcie)
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 20:06   #7
vanesia1
Zadomowienie
 
Avatar vanesia1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 686
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
zkrainyoz normalne - podobno przeciętnie u młodych kobiet 5-10 kilo
z "urodowych" objawów jeszcze wypadanie włosów i przesuszona skóra (zwłaszcza łokcie)

Zgadza się, to normalne, często tyje się nawet pomimo mniejszego apetytu
__________________

Tym razem to będziesz TY!


vanesia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-03, 21:12   #8
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Cytat:
Napisane przez Perla23 Pokaż wiadomość
Wczoraj nie moglam spac, mialam problemy z oddychaniem, mialam wrazenie jakby tarczyca mnie przyduszala ale czytalam ze tak sie dzieje przy nadczynnosci. Znowu zbliza sie wieczor i zle sie czuje i nie wiem czy wziac teraz leki jak rano bralam.

To zależy jaka jest przyczyna niedoczynności. Bo czasem tarczyczyca może uciskać na tchawice i wtedy jest duszność-trzeba zrobić usg tarczycy. A może to nerwy. a może to jeszcze coś innego np alergia. ja bym leki brała jak bierzesz. Tez mam niedoczynność
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Masako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 16:57   #9
Orianna
Raczkowanie
 
Avatar Orianna
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 116
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Dokladne badania , nie tylko TSH ale FT3 i FT4, do tego USG i moze scyntygrafia (ostatnio od niej odchodza,ale USG nie zawsze pokazuje guzki). Moga byc guzki,ktore zaburzaja wydzielanie hormonow. Warto to sprawdzic. I nawet przy tzw wolu obojetnym czasem trzeba brac leki.
Do porzadnego endokrynologa marsz!
Orianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 22:41   #10
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Ostatnio robiłam badania i wyszlo mi , ze mam TSH 4,93, choc napisali norme do 5. Ale ponoc jest norma do 4. I sie strasznie martwie. Zauwazylam ze przytylam ostatnio mimo ze jem tyle co zwykle Co mam teraz zrobic? Do endokrynologa?
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 23:16   #11
$marciak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Witam.Ja ma Hashimoto w kierunku niedoczynności,kiedy miałam za wysokie wyniki to tyłam mimo,że bardzo mało jadłam.Po ustaleniu z endokrynologiem odpowiedniej dawki leków wszystko wróciło do normy.Ja najlepiej czuję się kiedy mam TSH jak najbliższe 0-> normalnie funkcjonuję bez senności itp.Myślę,że każdy ma swoją normę przy której czuje sie dobrze.Najważniejsze to mieć dobrze "ustawione" leki.Pozdrawiam i życze lepszego samopoczucia!
$marciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 23:21   #12
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

No i tez juz wiem skad moja sennosc ! Dlugo spie - jestem zmeczona i zudzona . Malo spie- tez jestem senna i zmeczona.. Czy 4.93 TSH to duzo?
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 23:59   #13
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
zkrainyoz normalne - podobno przeciętnie u młodych kobiet 5-10 kilo
z "urodowych" objawów jeszcze wypadanie włosów i przesuszona skóra (zwłaszcza łokcie)
Moze byc i wiecej, jezeli byla dlugo nieleczona i towarzysza rowniez inne schorzenia natury hormonalnej...
Nalana twarz, zatrzymywanie wody, szorstka skora, slabe paznokcie...tez sie zaliczaja do urodowych
Cytat:
Napisane przez Orianna Pokaż wiadomość
Dokladne badania , nie tylko TSH ale FT3 i FT4, do tego USG i moze scyntygrafia (ostatnio od niej odchodza,ale USG nie zawsze pokazuje guzki). Moga byc guzki,ktore zaburzaja wydzielanie hormonow. Warto to sprawdzic. I nawet przy tzw wolu obojetnym czasem trzeba brac leki.
Do porzadnego endokrynologa marsz!
Jeszcze antyTPO i antyTG do kompletu! Pewnosci nigdy za wiele
Cytat:
Napisane przez $marciak Pokaż wiadomość
Witam.Ja ma Hashimoto w kierunku niedoczynności,kiedy miałam za wysokie wyniki to tyłam mimo,że bardzo mało jadłam.Po ustaleniu z endokrynologiem odpowiedniej dawki leków wszystko wróciło do normy.Ja najlepiej czuję się kiedy mam TSH jak najbliższe 0-> normalnie funkcjonuję bez senności itp.Myślę,że każdy ma swoją normę przy której czuje sie dobrze.Najważniejsze to mieć dobrze "ustawione" leki.Pozdrawiam i życze lepszego samopoczucia!

Cytat:
Napisane przez ewakuacja Pokaż wiadomość
No i tez juz wiem skad moja sennosc ! Dlugo spie - jestem zmeczona i zudzona . Malo spie- tez jestem senna i zmeczona.. Czy 4.93 TSH to duzo?
To zalezy od tego ile masz lat, czy Twoja tarczyca jest na tle hashiego czy czegos innego. U mnie taki wynik by nie przeszedl, zaden powyzej 2 nie przejdzie. Najlepiej sie czuje miedzy 1,2 a 1,7 (obecnie mam mimo lekow okolo 30, fT4 do normy sie zalapuje 0,001 pod koniec lutego bede miala sprawdzane antyTPO oraz antyTG, ale podejrzewam ze wyniki moga byc straszne jezeli mam takie TSH przy 150ug euthyroxu). Jak mawia moja endokrynolog TSH musi byc w normie, ale nie za blisko dolnej granicy, ani gornej. Takie w sam raz...

Jesli mozna to zapraszam hashimotki i przewlekle niedoczynne i nadczynne do watku spolecznosciowego wszelkich przewleklych TU Tarczyc tam Ci u nas dostatek Wsparcie, dobre slowo zawsze sie znajdzie
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 00:03   #14
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

W lutym skoncze 23 lata . I nie wiem o co chodzi co napisalas " na tle hashiego". Tak sie o to martwie Nigdy nie chorowalam jakos przewlekle . Gdyby mi wlosow polowa nie wypadla to bym nawet nie wiedziala . Tak bym nie chciala przytyc
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 01:06   #15
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Cytat:
Napisane przez ewakuacja Pokaż wiadomość
W lutym skoncze 23 lata . I nie wiem o co chodzi co napisalas " na tle hashiego". Tak sie o to martwie Nigdy nie chorowalam jakos przewlekle . Gdyby mi wlosow polowa nie wypadla to bym nawet nie wiedziala . Tak bym nie chciala przytyc
Hashimoto - autoagresywne zapalenie tarczycy powodujace niedoczynnosc.
To czy przytyjesz czy nie - nie ma zasady, znam dziewczyny takie jak ja z duza nadwaga, ze srednia nadwaga, z minimalna i z waga dobra. To naprawde nie ma zasady.
Wlosy wypadaja rowniez z innych powodow. Ale fakt, nie masz za ciekawych wynikow. Naprawde powinnas znalezc jak najlepszego endo w swojej okolicy, pokazac mu wynik, powiedziec ze mimo ze jest w normie ty czujesz sie zle, masz takie a nie inne objawy, a dalej endokrynolog zadecyduje.
Niedoczynnosc to tez nieregularne miesiaczki, nastroje depresyjne, i masa innych. Nie nakrecaj sie i nie szukaj tego u siebie. Zrobisz sobie krzywde.

Jesli chodzi o normy na wynikach, w jednej przychodni mialam TSH norme do 7, w innej do 4, w jeszcze innej do 6, a w pazdzierniku, w tej przychodni gdzie jest norma do 7 gdy odbieralam wynik zmienila sie norma, byla 4 i bylo zaznaczone ze "zastosowano normy odpowiednie dla wieku", moja mama ma nadal norme do 7.
Prawda jest taka ze dla wiekszosci kobiet w Twoim, czy moim wieku wynik naprawde dobry miesci sie miedzy 1 a 3. TSH moze byc wysokie w okresie menopauzy.

Musisz isc dalej do lekarza taka prawda, ale nie masz sie co przejmowac, wiesz czemu? Bo nie Ty pierwsza, nie ostatnia. Na pewno powinnas sie cieszyc, ze nie tak jak ja od dziecka, a zaczynaja Cie leczyc jak praktycznie konczysz dojrzewac, wiec dojrzewasz z uposledzonym ukladem hormonalnym.
A poza tym stres naprawde Ci nie pomoze Wiec uspokoj sie, zapisz sie do endokrynologa (nie zapomnij o skierowaniu), idac do endokrynologa nie zapomnij wyniku, ubezpieczenia oraz daty ostatniej miesiaczki (czesto o to pytaja, a pare razy sie zdarzylo ze "nowy" endokrynolog pytal sie mnie kiedy mialam pierwsza w zyciu miesiaczke). Nie boj sie wizyty, lekarz obejrzy Twoja skore (niestety bedziesz musiala sie do bielizny rozebrac, wiec zaloz swoja ulubiona zeby czuc sie pewniej ) oslucha serduszko, zeby sprawdzic czy nie masz tachykardii (przyspieszona akcja serca, jesli bedziesz zdenerwowana z powodu wizyty powiedz lekarzowi!), zmierzy cisnienie(tez, jesli bedziesz zdenerwowana powiedz lekarzowi, bo stres ma na cisnienie i akcje serca ogromny wplyw!) i delikatnie pomaca Twoja szyje. Obejrzy tez oczy czy nie masz wytrzeszczu (czasem sie zdarza, niektorzy lekarze jeszcze praktykuja zglebienie sie oczy pacjentki,). Dobrze tez bedzie jesli wypytasz mamy i taty o choroby tarczycy w rodzinie, bo moze ale nie musi sie o to spytac lekarz, na pewno przeprowadzi wywiad rodzinny (czy jak to sie nazywa, lekarka pytala sie mnie o choroby kobiet w mojej rodzinie), wiec dowiedz sie co mozesz, jezeli bierzesz jakies leki zapisz na kartce, bo czasem czlowiek zapomni nazwy czegos co bierze wiele lat.
I chyba powiedzialam Ci wszystko, co wiesz sama Ale mam nadzieje ze chociaz odrobinke Cie uspokoilam, bo nawet jesli masz problem z tarczyca to na pewno znajdziesz pomoc.

I nie martw sie przytyciem, lepiej zebys przytyla niz miala ciagle fatalne wyniki, prawda?
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 10:57   #16
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Dzieki za odpowiedz. Te objawy to mam - nieregularne miesiaczki ( przed braniem tabletek, nastroje depresyjne, wypadanie wlosow, zmeczenie) . W rodzinie ciocia kiedys powaznie na to chorowala. Ale juz chyba nie choruje. Ale wypytam mame o wszystko i jak tylko bede w moim miescie, czyli za tydzien to ide do lekarza endo. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 11:43   #17
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

ewakuacjo domagaj się też USG tarczycy - ostrożności nigdy za wiele
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 12:12   #18
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Ale u kogo sie domagac ? Bo poki co dzieki wizycie u dermatologa mialam zrobione te badania na hormony.
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 12:18   #19
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

u endo
prawie na pewno będziesz musiała iść prywatnie, bo na NFZ są terminy kosmiczne
u porządnych endo USG jest w gabinecie - ja mam robione przy każdej wizycie
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-12, 12:29   #20
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

A ile kosztuje wizytka ? Nie mam wyjscia i pojde.. Mam nadzieje ze to esg nie boli?
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 12:34   #21
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Cytat:
Napisane przez ewakuacja Pokaż wiadomość
A ile kosztuje wizytka ? Nie mam wyjscia i pojde.. Mam nadzieje ze to esg nie boli?
COS TY! Lekarz Ci smiga po szyji czyms z kulka, chociaz do tarczycy jest podluzne bardziej...

A wizyta roznie, ja sie lecze w przychodni prywatnej majacej umowe z NFZ, nie wiem co to kolejka do specjalisty, i nie wiem co to placenie za badania.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 12:41   #22
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Aha to moze u siebie w miescie tez taka znajde. Choc nie wiem. To ile moze kosztowac w prywatnym gabinecie?

Szpiegu ja tez mieszkam w Warszawie, mozesz mi powiedziec co to za przychodnia?
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 12:42   #23
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Cytat:
Napisane przez joo kolandia Pokaż wiadomość
medycyna naturalna-zioła to coś co pomaga znasz Alveo
Prosze, nie reklamuj czegos co moze sluzyc jako lek, jesli nie jestes lekarzem. Zrobisz dziewczynie wode z mozgu... A ona potrzebuje pomocy lekarza a nie zielarza :/

Ewakuacjo, ul. Kijowska 11 vis a vis dw. Wschodniego, to jest ten dluuugi blok. A ze jest on bardzo dlugi, to przychodnia znajduje sie w tej czesci blizej targowej (blok ma ponoc pol kilometra :P). Endorkynolog jest jeden, jest tez bardzo dobry ginekolog, tylko na niektorych internistow nalezy uwazac, oraz na jednego ginekologa :P
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?


Edytowane przez SzpiegZKrainyDeszczowców
Czas edycji: 2009-01-12 o 12:45
SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 12:45   #24
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

to jest zwykłe usg - trochę żelu na szyję i mizianie głowicą usg

koszty wizyty mogą być różne - zależnie od miasta i tego jak dany specjalista się ceni
w Poznaniu - dobry specjalista to zwykle 70-100zł. Na NFZ terminy na październik, w bardziej obleganych miejscach na grudzień
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 12:46   #25
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
to jest zwykłe usg - trochę żelu na szyję i mizianie głowicą usg

koszty wizyty mogą być różne - zależnie od miasta i tego jak dany specjalista się ceni
w Poznaniu - dobry specjalista to zwykle 70-100zł. Na NFZ terminy na październik, w bardziej obleganych miejscach na grudzień
Ja do endokrynologa czekalam tydzien, gora miesiac. Najkrocej 3 dni.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 21:40   #26
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

I dzis moja dermatolog powiedziala ze wyniki mam REWELACYJNE ! Ze jestem nerwusem ze sobie wmawiam choroby. A przypomne ze mam 22 lata, i TSH 4,97 i nieco podwyzszone zelazo. Myslicie ze to faktycznie super wyniki ? Mysle, by pojsc jeszcze chociaz do lekarza rodzinnego.
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 22:18   #27
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

To nie jest dobry wynik w tym wieku. Idź do rodzinnego - niech zleci porządne (jak najszersze) badania krwi i da skierowanie do endo.

powinnaś na pewno zrobić jeszcze raz TSH [dobrze byłoby też Anty-TPO, FT3 i FT4 - ale rodzinny nie może wypisywać na nie skierowania, więc albo prywatnie, albo ze skierowaniem od edno, jeśli pójdziesz do endo na NFZ]

przy niedoczynności możesz mieć też podwyższony choresterol (rodzinny) i prolaktynę (gin lub endo) - oraz, jeśli masz hashi inne dziwne wyniki
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 23:02   #28
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

No wlasnie pojde do rodzinnego, niech on cos powie. I zobaczymy Dziekuje za wszystkie rady Dziewczyny !
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 11:23   #29
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
To nie jest dobry wynik w tym wieku. Idź do rodzinnego - niech zleci porządne (jak najszersze) badania krwi i da skierowanie do endo.

powinnaś na pewno zrobić jeszcze raz TSH [dobrze byłoby też Anty-TPO, FT3 i FT4 - ale rodzinny nie może wypisywać na nie skierowania, więc albo prywatnie, albo ze skierowaniem od edno, jeśli pójdziesz do endo na NFZ]

przy niedoczynności możesz mieć też podwyższony choresterol (rodzinny) i prolaktynę (gin lub endo) - oraz, jeśli masz hashi inne dziwne wyniki
Arrachnee, jeszcze antyTG jest bardzo wazne.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 11:51   #30
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Arrachnee, jeszcze antyTG jest bardzo wazne.
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.