Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-14, 21:11   #1
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845

Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd


Witam moje Drogie,
Przeszukalam caly Wizaz i nie znalazlam niestety watku, który byłby kopalnia wiedzy jesli chodzi o biznes dot. sklepu z odziezą damska. Sa watki o niechodliwym towarze, dostawcach (malutki), sklepie z odziezą młodziezowa i elegancka- ale nie ma takiego konkretnego , ktory byłby przydatny kazdemu kto ma zamiar otworzyc swój Butik.

Mnie nurtuje kilka pytan, moze ktos bedzie umial mi pomoc:

1. Czy zawsze musze miec faktury zakupu na towar? Czy np w momencie gdy kupie cos wyjatkowego np na allegro od osoby fizycznej i bede chciala sprzedac u siebie w sklepie to czy tak moge? (nowa rzecz)

2. Czy moge sprzedawac towar ktory kupie w np w UK? Czy sa jakies przeciwskazania?

3. Czy ktos z Was mial sklep z odzieża ? Jesli tak to ile wstepnie wydaliscie na remont+ wyposazenie+towar? Jakie sa jednym slowem wstepne koszta?

4. Znacie adresy miejsc poza granicami PL, gdzie kupuje fajne ubrania? zalezy mi na ubraniach tego typu co w zalaczniku . Nie chce typowej "bazarówy"- czesto sie tam ubieralam- nie mowie, ze nie, ale przyznam sie bez bicia, ze szukam, czegos bardziej wyszukanego (chociaz i tam czasami sa perełki). Oczywiscie dla kogos to co mnie sie podoba moze sie okazac brzydkie, nie mniej jednak chciałabym czegos wyjatkowego

5. Na co nalezy uwazac ?

6. Macie adresy fajnych, zaufanych producentow?

7. Mysle o tym, aby w sklepie oprocz ubran, byly rowniez buty, dodatki, bizuteria- tak aby Kobieta/Dziewczyna -potencjalna Klientka mogla ubrac sie od stop do glow na impreze/uroczytosc itd.


Jesli ktos nie zna odpowiedzi na powyzsze pytania, a zamierza owtorzyc swój własny "BOUTIQUE" to zapraszam do dyskusji, a jesli ktos zna odp, to bede wdzieczna za udzielenie jakichkolwiek wskazówek


Ponizej przykłady ubran, któtre chcialabym sprzedawac u siebie. Butik skierowany głwonie do dziewczyn i młodych kobiet.

Jesli ktos gdzies widzial podobne ubrania-prosze o info
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 14:42   #2
carolans
Zadomowienie
 
Avatar carolans
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 670
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

też myślałam o otworzeniu sklepiku z ciuszkami, niestety tyle tego jest w mieście, mam obawę że ciężko będzie się przebić, znaleźć dobre miejsce no i hurtownie/producenta.
nie wiem do końca jak cała sprawa wygląda, ale wydaje mi się że musisz mieć na większość towaru fakturę.
w łodzi są producenci odzieży jak i hurtownie, w Berlinie byłam w jednej, aczkolwiek jakośc ubrań zostawiała wiele do życzenia.
__________________



Laura 20.12.2009
Oliwia 8.07.2011
carolans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 14:56   #3
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

U mnie w miescie - Kielce- nie widzialam sklepu, ktory mialby do zaoferowania w tym stylu co zdjecia z moich zalacznikow, dlatego mnie kusi, ale juz sama nie wiem skad wziąc takie ubrania. Wydaje mi sie, ze te ubrania moga pochodzic z Prato z Włoch- tam gdzie Aggie125 w innym watku pisała, ze jest to male hurtowe miasteczko. W Ptaku bylam- sa perełki-kilka kupilam , wiele tez zwykłych "bazarówek". Bylam tez kiedys w Wólce-ale nie znalazlam nic wyjatkowego- natomiast w Ptaku naprawde mozna kupic sliczne , wyjatkowe ubrania .
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun

Edytowane przez kycia1
Czas edycji: 2009-09-15 o 14:58
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 15:32   #4
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Śliczne są te ubrania! Bardzo w moim guście Ostatnio trudno znaleźć coś fajnego nawet w tzw lepszych sklepach. Mało co mi sie podoba a te ciuszki są naprawde super. Myślę że jakbyś postawiła właśnie na tego typu rzeczy to miałabyś wiele klientek.
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 17:55   #5
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Śliczne są te ubrania! Bardzo w moim guście Ostatnio trudno znaleźć coś fajnego nawet w tzw lepszych sklepach. Mało co mi sie podoba a te ciuszki są naprawde super. Myślę że jakbyś postawiła właśnie na tego typu rzeczy to miałabyś wiele klientek.
Ciesze sie . Mnie rowniez urzekły swoja wyjatkowoscią. Pytanie jednak nadal pozostaje- gdzie je dostac ? Oprocz allegro (jedna dziewczyna je sprzedaje).
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 17:34   #6
Kori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 220
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Witam ,mam pytanie czy w Ptaku dostane suknie wieczorowe Polskich producentów .i czy znacie ceny.Wypytuje sie bo planuje styczen ,luty otworzyc sklep z taka odzieza polaczony z servisem krawieckm.Pozdrawiam i dziekuje
Kori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 17:58   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
Ciesze sie . Mnie rowniez urzekły swoja wyjatkowoscią. Pytanie jednak nadal pozostaje- gdzie je dostac ? Oprocz allegro (jedna dziewczyna je sprzedaje).
mozesz mi na PW podac link lub sprzedawce?
dzieki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-04, 15:36   #8
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Cytat:
Napisane przez Kori Pokaż wiadomość
Witam ,mam pytanie czy w Ptaku dostane suknie wieczorowe Polskich producentów .i czy znacie ceny.Wypytuje sie bo planuje styczen ,luty otworzyc sklep z taka odzieza polaczony z servisem krawieckm.Pozdrawiam i dziekuje
Kori najlepiej popatrz sobie na stronie : http://ptak.com.pl/ jakie sa sklepy, ale z tego co pamietam bylo mnostwo sukienek- slicznych, ale nie wiem czy PL producentów.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 16:41   #9
Kori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 220
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

KICIA 1 dzieki serdeczne za odpowiedz.
Wkleje linka do poczytania moze te informacje Ci sie przydadza.
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3180040&start=1470
http://www.one2wear.co.uk/epages/BT3...=Classic/Sport


Moze ciuszki które Cie interesuja tu znajdziesz
http://www.cct-fashion.com/?gclid=CO...FUQA4wodhQ6f1w

Lub szukaj hutowni outlet-z koncówkami kolekcji
Podobno mozna dostac dofinansowanie na rozpoczecie dzialalnosci z Urzedu Pracy-moze Cie to zainteresuje.

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Tu nastepne linki
http://www.twoja-firma.pl/poradnik.html

http://www.norco.pl/106-jak-prezento...pie-odziezowym

Edytowane przez Kori
Czas edycji: 2009-10-04 o 16:35
Kori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 22:07   #10
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Dziekuję Kochana . Niektore linki ja własnie znam (kafeteria), ale dziekuje Ci serdecznie za zainteresowanie. Bardzo sie przydadza
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 17:54   #11
Kori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 220
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
Dziekuję Kochana . Niektore linki ja własnie znam (kafeteria), ale dziekuje Ci serdecznie za zainteresowanie. Bardzo sie przydadza

Nie ma za co.My babki musimy sie trzymac razem.
Kori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-05, 22:55   #12
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

ja tak troszkę z innej beczki mam pytanie otóż
od jakich dochodów trzeba zgłosić swoją działalność?
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 09:22   #13
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
ja tak troszkę z innej beczki mam pytanie otóż
od jakich dochodów trzeba zgłosić swoją działalność?
Wydawalo mi się, ze nie ma takich uwarunkowań kurcze. Tez jestem ciekawa, wiec sie pdopinam. Myslalam, ze skoro zamierzasz cos sprzedawac/ wykonywac pewne uslugi legalnie to zawsze trzeba zalozyc dzialalnosc- a to czy bedzie przynosila zyski czy straty to sie juz okaze. Jestem rowniez ciekawa jak to wyglada.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 18:13   #14
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Również przymierzam się do otwarcia sklepu odzieżowego , ale dopiero jakoś w marcu , razem z TZem . Największy problem to lokal - ceny w Gdańsku , z dobrą lokalizacją są kosmiczne i trzeba naprawde dobrze trafić . Co do ciuchów to trzeba pojeździć , posprawdzać aż w końcu trafi się na świetne ciuchy .


Odnośnie pytania Joanny - dzialalność gospodarczą powinien zarejestrować każdy , kto zarabia w sposób zorganizowany i ciągły. (To się pewnie tyczy sprzedaży np na allegro) A jaka kwota to nie wiem

Edit : znalazłam jeszcze informację odnośnie sprzedaży na aukcjach internetowych . Jezeli zakupi się towar z myślą o bezpośredniej sprzedaży np 15 tych samych bluzek - to jest to traktowane jako działalność zorganizowana i sprzedawca powinien zarejestrować działalność gospodarczą

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
1. Czy zawsze musze miec faktury zakupu na towar? Czy np w momencie gdy kupie cos wyjatkowego np na allegro od osoby fizycznej i bede chciala sprzedac u siebie w sklepie to czy tak moge? (nowa rzecz)

Nie jestem pewna ale chyba nie musisz mieć faktury . Wystarczy dokument dokonania transakcji np zarchiwizowana aukcja na której się kupiło lub potwierdzenie zakupu , które przychodzi po wygranej aukcji na mail'a - dzięki temu można udowodnić za ile się kupiło daną rzecz i nie trzeba płacić podatku od całej kwoty sprzedaży ( od tej ceny za którą się sprzedało rzecz wcześniej zakupioną ) a tylko od tej kwoty , którą się na transakcji zarobiło . Takie jest moje zdanie , a że ekspertem nie jestem -głowy nie dam

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość



3. Czy ktos z Was mial sklep z odzieża ? Jesli tak to ile wstepnie wydaliscie na remont+ wyposazenie+towar? Jakie sa jednym slowem wstepne koszta?
Cięzko to oszacować , bo od wielu czynników to zależy .
Po pierwsze miasta w jakim sie sklep chce otworzyć , a co za tym idzie , koszt wynajmu lokalu równiez jest bardzo zróznicowany .

Np . w małym CH można wyjać lokal za ok 2000zł /mc . Na najbardziej ruchliwej ulicy w dużym miescie 20 ooozł/mc

Trzeba liczyć się z tym , że czasem trzeba zapłacić za ileś miesięcy z góry , przy wynajmie - więc dochodzą dodatkowe koszta .

Następnie to czy lokal jest do remontu czy wystrczą lekkie poprawki .

Wyposazenie lokalu również zalezy od jego wielkości , ale z reguły nie są to drogie rzeczy - myślę , że przy średniej wielkości lokalu , bez jakiegoś szałowego wyposazenia koszt będzie w granicach 2000-2500zł (na rzeczy typu lada , wieszaki , półki , siatki , fotel , lustra , manekiny + jakiś obraz , coś dla upiększenia sklepu )+ kasa fiskalna .

No i ilość towaru i jego cena zależy tylko od ciebie .

Moim zdaniem jeśli chce się wynając niewielki lokal za ok 3000zł to na początek koszta będą przedstawiać się tak

lokal - 3000 zł
wyposażenia - 2000zł
kasa fiskalna - 1500zł
lekki remont - 800zł
asortyment - 10000zł
------------------
24.500zł

ale dobrze miec jakieś pieniązki w zanadrzu , na wszelki wypadek .
No i trzeba się liczyc z tym , że nie od razu zaczniemy na sklepie zarabiać , więc na rachunki warto mieć pieniązki

Takie jest moje zdania
__________________
get rich or die tryin'

Edytowane przez AmericanGirl
Czas edycji: 2009-10-23 o 17:31
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 20:34   #15
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Dziekuje Ci American Girl
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 15:07   #16
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

American Girl, Twoje szacunki sa bardzo, ale to bardzo przesadzone in minus. Wiesz, ile towaru nakupisz za 10 tys? prawie nic.
Wyposazenie sklepu za 2 tys? Niemozliwe.
Lekki remont za 800 zl ? Hmm, chyba podklejenie tapet, albo wymalowanie scian bez wiekszych atrakcji.


Mam w tym temacie doswiadczenie powiem wszystkim chcacym otworzyc swoj sklep:

w dzisiejszych czasach nie jest to oplacalne chyba, ze podpisujesz umowe franczyzowa z jakas znana sieciowka i masz dosc tani lokal.

Wielkie firmy odziezowe upadaja, centra handlowe nie moga znalezc potencjalnych klientow na lokale, a wy chcecie otwierac swoj butik pani krysi.

Srednia cena wyposazenia sklepu ok. 50 metrow to koszt ok. 10 tys. zl. - lada, minimum jedna gondola, masa wieszakow, polki, stojaki, kilka manekinow, 2 na witryne plus popiersia, metkownica itd. Tak sie tylko wydaje, ale wystarczy poprosic o cennik pierwszej z brzegu firmy zajmujacej sie produkcja mebli.

Zeby optymalnie zatowarowac powierzchnie ok. 50 m. lub mniej - potrzeba towaru za minimum 30 tys. i to uwazam, ze jest za malo.

Takze zycze powodzenia z kapitalem 25 tys.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 16:39   #17
Malaja
Zadomowienie
 
Avatar Malaja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z nad Morza Śródziemnego :)
Wiadomości: 1 027
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

chcialabym sie zapytac czy ktos zna jakies dobre hurtownie/ producentow z Wloch?
Chodzi mi o ubrania markowe

ps. zgadzam sie z pumas, niestety wszystko jest drogie.
__________________
so close no matter how far
couldn't be much more from the heart

Edytowane przez Malaja
Czas edycji: 2009-10-24 o 16:41
Malaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 10:30   #18
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Cytat:
Napisane przez Malaja Pokaż wiadomość
chcialabym sie zapytac czy ktos zna jakies dobre hurtownie/ producentow z Wloch?
Chodzi mi o ubrania markowe

ps. zgadzam sie z pumas, niestety wszystko jest drogie.
a czemu z Włoch? Włoskie rzeczy cieszą się dużą popularnością, ale niestety nie są cenione za jakość - mówię tu o takich właśnie hurtowniach, a nie o typowych, markowych włoskich ubraniach.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 11:35   #19
Malaja
Zadomowienie
 
Avatar Malaja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z nad Morza Śródziemnego :)
Wiadomości: 1 027
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

a z wloch dlatego, bo chodzi mi o wlasnie o markowe ubrania

A nie te najtansze, bazarowe
__________________
so close no matter how far
couldn't be much more from the heart
Malaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-25, 13:50   #20
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
American Girl, Twoje szacunki sa bardzo, ale to bardzo przesadzone in minus. Wiesz, ile towaru nakupisz za 10 tys? prawie nic.
Wyposazenie sklepu za 2 tys? Niemozliwe.
Lekki remont za 800 zl ? Hmm, chyba podklejenie tapet, albo wymalowanie scian bez wiekszych atrakcji.


Mam w tym temacie doswiadczenie powiem wszystkim chcacym otworzyc swoj sklep:

w dzisiejszych czasach nie jest to oplacalne chyba, ze podpisujesz umowe franczyzowa z jakas znana sieciowka i masz dosc tani lokal.

Wielkie firmy odziezowe upadaja, centra handlowe nie moga znalezc potencjalnych klientow na lokale, a wy chcecie otwierac swoj butik pani krysi.

Srednia cena wyposazenia sklepu ok. 50 metrow to koszt ok. 10 tys. zl. - lada, minimum jedna gondola, masa wieszakow, polki, stojaki, kilka manekinow, 2 na witryne plus popiersia, metkownica itd. Tak sie tylko wydaje, ale wystarczy poprosic o cennik pierwszej z brzegu firmy zajmujacej sie produkcja mebli.

Zeby optymalnie zatowarowac powierzchnie ok. 50 m. lub mniej - potrzeba towaru za minimum 30 tys. i to uwazam, ze jest za malo.

Takze zycze powodzenia z kapitalem 25 tys.

Napisałam , że wyposazenie sklepu 2000zl- 2500zł przy niewielkim lokalu , przy nienajwyższej jakości / nierobiących szału meblach . I moim zdaniem jest to do wykonania .Kupujesz
* manekiny - cena nieduża - już za 20zł można kupić popiersie , a w niedużym sklepie nie potrzebujemy ich wiele . Można kupić lepsze już za 60zł .
* wieszaki - koszt 100 wieszaków w granicach 25zł (oczywiscie wszystko zależy od rodzaju oraz jakości wykonania - ale zakładając najtańsze rozwiązanie ok 25zł ) - przy małym sklepie również nie potrzeba jakiejś ogromnej ilośći .
* krata metalowa na ściane , by zaoszczędzić na drogich meblach - 25 zł
* wieszak chromowany na odzież - koszt ok 100zł
* lada - 400zł
* jakies półki - 50ozł
* przymierzalnia 150zł
* lustra - 300zł
* jakiś fotel - 200zł
+ oświetlenie

Przy niewielkim lokalu myślę , że w 2500zł można się spokojnie zmieścić . Oczywiście wykończenie lokalu nie będzie jakieś zachwycające , ale jest możliwe .

Co do remontu miałam na mysli zwykłe odświeżenie , bez jakiś drastycznych poprawek . Sama nie muszę się o to martwić , bo specjalistów mam za darmo akurat

10000zł na towar to mało ,ale jak już mówiłam , do malego sklepu , na początek wystarczy . Oczywiście zależy jakie mamy ceny u hurtowników .

Wiadomo , że lepiej mieć większy kapitał i zainwestować w lepszy asortyment , lepiej wyposażyć sklep - wiadomo . Ale za mniejszą kwote też można to zrobić . Wiele jest u mnie w miescie sklepów , które nie mają ogromnej ilości towaru , a wyposażenie sklepu to przymierzalnia , lustro , kilka krat + jakieś duże wieszaki chromowane - i napewno nie wydali na to więcej niż 2ooozł . Wiadomo , że przy miejszej ilości towaru zarobki będą mniejsze , ale wiele małych sklepików zaczyna własnie od niewielkiej ilości zeby z czasem kupować coraz więcej .

No a co do tego , że nie opłaca otwierać się sklepów . Owszem cięzko się przebić ale da się . Moja ciotka z wujem od lat prowadzą interes odzieżowy i naprawde świetnie prosperują mimo , że nie prowadzą sklepu franczyznowego . Więc prosze - nie uogólniaj . Jednym się powiedzie z malym sklepikiem a innym nie .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 12:54   #21
Lilyiana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 44
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Cześć dziewczyny. Ja też mam zamiar otworzyć sklep z ciuchami. 25.000zł to nie jest, dużo ale spokojnie starczy na początek. Lokalizacja jest istotna,ale wcale nie naj. Mam sporo ulubionych sklepów, które znalazłam przypadkiem, ale właścicielki mają naprawdę świetny gust i przede wszystkim wiedzą co w modzie piszczy. Ktoś mi jednak powiedział, że nie istotne jest to co mi się podoba lecz to co kupi większość. Nie zgodzę się z tym jednak. Jeśli jesteś zajawkowiczką mody i chcesz trafić do takich jak ty- to zaczynaj. Trzeba tylko wiedzieć do kogo chcemy trafić z ofertą. A i jeszcze jedno ja planuję w moim sklepie prowadzić też drobne usługi krawieckie. po to by klientka nie zrezygnowała z zakupu przez np. zadługie nogawki, ale w moim przypadku sama potrafię szyć jestem po szkole krawieckiej- więc nie będę musiała zatrudniać nikogo dodatkowo.
Lilyiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 22:45   #22
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Napisałam , że wyposazenie sklepu 2000zl- 2500zł przy niewielkim lokalu , przy nienajwyższej jakości / nierobiących szału meblach . I moim zdaniem jest to do wykonania .Kupujesz
* manekiny - cena nieduża - już za 20zł można kupić popiersie , a w niedużym sklepie nie potrzebujemy ich wiele . Można kupić lepsze już za 60zł .
* wieszaki - koszt 100 wieszaków w granicach 25zł (oczywiscie wszystko zależy od rodzaju oraz jakości wykonania - ale zakładając najtańsze rozwiązanie ok 25zł ) - przy małym sklepie również nie potrzeba jakiejś ogromnej ilośći .
* krata metalowa na ściane , by zaoszczędzić na drogich meblach - 25 zł
* wieszak chromowany na odzież - koszt ok 100zł
* lada - 400zł
* jakies półki - 50ozł
* przymierzalnia 150zł
* lustra - 300zł
* jakiś fotel - 200zł
+ oświetlenie

Przy niewielkim lokalu myślę , że w 2500zł można się spokojnie zmieścić . Oczywiście wykończenie lokalu nie będzie jakieś zachwycające , ale jest możliwe .

Co do remontu miałam na mysli zwykłe odświeżenie , bez jakiś drastycznych poprawek . Sama nie muszę się o to martwić , bo specjalistów mam za darmo akurat

10000zł na towar to mało ,ale jak już mówiłam , do malego sklepu , na początek wystarczy . Oczywiście zależy jakie mamy ceny u hurtowników .

Wiadomo , że lepiej mieć większy kapitał i zainwestować w lepszy asortyment , lepiej wyposażyć sklep - wiadomo . Ale za mniejszą kwote też można to zrobić . Wiele jest u mnie w miescie sklepów , które nie mają ogromnej ilości towaru , a wyposażenie sklepu to przymierzalnia , lustro , kilka krat + jakieś duże wieszaki chromowane - i napewno nie wydali na to więcej niż 2ooozł . Wiadomo , że przy miejszej ilości towaru zarobki będą mniejsze , ale wiele małych sklepików zaczyna własnie od niewielkiej ilości zeby z czasem kupować coraz więcej .

No a co do tego , że nie opłaca otwierać się sklepów . Owszem cięzko się przebić ale da się . Moja ciotka z wujem od lat prowadzą interes odzieżowy i naprawde świetnie prosperują mimo , że nie prowadzą sklepu franczyznowego . Więc prosze - nie uogólniaj . Jednym się powiedzie z malym sklepikiem a innym nie .
I dalej niestety nie moge sie z Toba zgodzic. Piszesz, ze wujostwo ma OD LAT sklep - i tu sie z Toba tylko zgodze - majac sklep od lat jest sie w stanie czlowiek utrzymac i miec swietny z tego biznes. Ale w dzisiejszych czasach nie ma takiej mozliwosci i to nie jest uogolnianie, tylko rzeczywistosc, statystyki.

Wyposazalam rozne sklepy, te biedniejsze i te bogatsze. I nigdy koszt wyposazenia nie byl taki niski, jest to NIEREALNE!!!!!!

Prawda jest jeszcze taka, ze owszem, mozna kupic towaru za dyszke - ale kto Ci wejdzie do sklepu, w ktorym sa puste sciany??? 10 tys zajmie optymalnie 2 gondole i kilka frontów. PRawda jest jeszcze inna - mozna miec tani towar, a niestety tani towar, to znaczy taki, ktory sprzedaja chinczycy lub inni handlarze z łodzi = WIEKSZOSC = SPORA KONKURENCJA.

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilyiana Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Ja też mam zamiar otworzyć sklep z ciuchami. 25.000zł to nie jest, dużo ale spokojnie starczy na początek. Lokalizacja jest istotna,ale wcale nie naj. Mam sporo ulubionych sklepów, które znalazłam przypadkiem, ale właścicielki mają naprawdę świetny gust i przede wszystkim wiedzą co w modzie piszczy. Ktoś mi jednak powiedział, że nie istotne jest to co mi się podoba lecz to co kupi większość. Nie zgodzę się z tym jednak. Jeśli jesteś zajawkowiczką mody i chcesz trafić do takich jak ty- to zaczynaj. Trzeba tylko wiedzieć do kogo chcemy trafić z ofertą. A i jeszcze jedno ja planuję w moim sklepie prowadzić też drobne usługi krawieckie. po to by klientka nie zrezygnowała z zakupu przez np. zadługie nogawki, ale w moim przypadku sama potrafię szyć jestem po szkole krawieckiej- więc nie będę musiała zatrudniać nikogo dodatkowo.

Nie mozna do konca kierowac sie swoim gustem!!! Ja sama sie na tym przejechalam nie raz, a uwzam nieskromnie, ze mam dosc ciekawy gust i jestem na biezaco z moda. JEdnak to, co mnie sie podoba, plus jakies ewentualne uogolnienie dla masy niestety nie zawsze przynosilo zamierzony efekt. Niestty trzeba duzo ogladac Avanti i kupowac to, co jest na czasie, ale bezpieczne, nie jakies fikusne. Bo na fikusne tez sie klient znajdzie, ale niestety nie az tylu...
Ciezki ten biznes.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 23:53   #23
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
I dalej niestety nie moge sie z Toba zgodzic. Piszesz, ze wujostwo ma OD LAT sklep - i tu sie z Toba tylko zgodze - majac sklep od lat jest sie w stanie czlowiek utrzymac i miec swietny z tego biznes. Ale w dzisiejszych czasach nie ma takiej mozliwosci i to nie jest uogolnianie, tylko rzeczywistosc, statystyki.

Wyposazalam rozne sklepy, te biedniejsze i te bogatsze. I nigdy koszt wyposazenia nie byl taki niski, jest to NIEREALNE!!!!!!

Prawda jest jeszcze taka, ze owszem, mozna kupic towaru za dyszke - ale kto Ci wejdzie do sklepu, w ktorym sa puste sciany??? 10 tys zajmie optymalnie 2 gondole i kilka frontów. PRawda jest jeszcze inna - mozna miec tani towar, a niestety tani towar, to znaczy taki, ktory sprzedaja chinczycy lub inni handlarze z łodzi = WIEKSZOSC = SPORA KONKURENCJA.

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------




Nie mozna do konca kierowac sie swoim gustem!!! Ja sama sie na tym przejechalam nie raz, a uwzam nieskromnie, ze mam dosc ciekawy gust i jestem na biezaco z moda. JEdnak to, co mnie sie podoba, plus jakies ewentualne uogolnienie dla masy niestety nie zawsze przynosilo zamierzony efekt. Niestty trzeba duzo ogladac Avanti i kupowac to, co jest na czasie, ale bezpieczne, nie jakies fikusne. Bo na fikusne tez sie klient znajdzie, ale niestety nie az tylu...
Ciezki ten biznes.

Odnośnie towaru - są hurtownie ( nie polskie ) gdzie towar jest bardzo tani ( oczywiście zależy co ) i dobrej jakości , a konkurencja prawie żadna . Poza tym mam pewien pomysł na asortyment na który zaobserwowałam zapotrzebowanie a w Polsce jest on słabo osiągalny lub wybór naprawdę niewielki . I szczerze mówiąc za 10 tysięcy można naprawdę sporo towaru kupić - poprostu trzeba znaleźć dobre źrodło . Co do odzieży chińskiej / łódzkiej to wiadomo , że konkurencja spora , odziez nie najlepszej jakości i na mój gust kompletnie pozbawiona jakiegokolwiek stylu - ale mimo wszystko ludzie kupują . I tu często jest tak - kto pierwszy ten lepszy . Sprzedawca , który kupi towar w łodzi , który dopiero wchodzi na rynek i nie ma go we wszystkich sklepach - może spokojnie sprzedać go ze 100% marżą . Sama się spotkałam np z tym , że odzież , którą można było kupić od chińczyków np tunikę kupowali na 18 zł a sprzedawali ( oczywiście przed wielkim boom'em) nawet za 60 zł . Niestety nawet jak się jest tym pierwszym sprzedawcą to towar ten nie ma szans na dłuższe utrzymanie swojej ceny i później cena spada bardzo drastycznie ( kupiło się np za 18 zł a sprzedaje za 26zł ) . Dlatego uważam , że lepiej postawic na droższą odzież ( nie koniecznie jakoś strasznie drogą ) i móc utrzymać cenę zbliżoną do wyjściowej przez dłuższy czas niż tydzień . To samo tyczy się odzieży rzadziej spotykanej , bo nie będziemy musieli sprzedawać po najniższej cenie .
Poza tym trzeba wziąć też po uwagę to ile sztuk jednego rodzaju np bluzek chce się kupić . Czy stawiamy na ilość czy na różnorodność . Są sklepy które kupują np po 100szt tych samych bluzek ( wszystkie kolory , rozmiarówki .. ) . I jeśli chcą mieć bogaty asortyment to muszą wydać sporo kasy , żeby tak z wszystkiego mieć ful . Wiadomo , że kupując hurtowo np u chińczyków kupuje się albo całą rozmiarówkę albo wszystkie kolory . I tu jest kolejny problem , bo kupując dużo tego samego musimy się liczyć z tym , ze nie sprzedamy sporej części , że trafią się nam paskudne kolory itp . Więc tu jest ryzyko a kasy na takie wyposażenie idzie ogrom . Ja osobiście stawiam na hurtownie gdzie można wybrać jakie chce się kolory , jakie rozmiary i ile sztuk . To daje swobode i wolny wybór . Nie trzeba na siłe brac marchewkowych paskudnych bluzek tylko dlatego , że hurtownik sprzedaje wszystko w zestawach .
W swoim sklepie chcę mieć spory wybór , ale bez zawalonego magazynku rzeczami które zalegają / nie sprzedają się / są z zeszłych sezonów , bo poprostu wzięlam za dużo . Myślę , że możliwość pójścia do sklepu gdzie mamy 20 rodzajów swetrów , 50 rodzajów bluzek (itp) [ale tylko po kilka/naście szt] jest o wiele lepsza niż pójscie do sklepu gdzie wiszą 3 rodzaje swetrów a sprzedawca ma nimi wypełnione zaplecze . Wolę kupić mniej i móc odświeżać swój asortyment dosyc często niż mieć to samo przez trzy sezony i tylko czasem coś dokupić .
Strasznie frustrujące jest to , że mimo iż mieszkam w dużym mieście idąc do sklepików ( nie tych w CH) widzie towar , który był tam już 2 lata temu i jest ciągle . Nie ma żadnych nowości .
Bardzo wiele wpływa na to ile pieniedzy potrzebujemy na zakup pierwszego towaru . Także to czy nasz lokal jest spory czy raczej maleńki , to jak wypełnia się przestrzeń . Wiadomo , że na początku warto wystartować jak najlepiej , żeby na starcie nie zniechęcić klientów . I oczywiście , że lepiej mieć na towar 50 tysięcy niż 10 . Ale jeśli się nie ma innej możliwości warto zacząć od czegokolwiek .
Nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać , bo zapewne masz większe doświadczenie niż ja . Ale jest sporo sklepów w mojej okolicy , które zaczynały z niewielkim budżetem i nie wielką ilością towaru i powolutku się rozrastały . Sama mam nadzieję , że uda mi się zebrać większy kapitał , żeby ruszyć w końcu z czymś swoim .

Co do kierowania się swoim gustem . Sama nie wyobrażam sobie innej możliwości . Oczywiście wiele zależy od osoby prowadzącej sklep . Ja od lat interesuję się modą i wszystkim co jest z tym związane , jest to moją pasją i niejako chciałabym żeby mój sklep był jej przedłużeniem . Nie chciałabym wbrew sobie wciskać klientkom tandetnych i niemodnych ciuchów . Mam nadzieję , że akurat mój styl i gust przełoży się na dochody Ale też nie kierowałabym się tym , że np ja ubieram się tak a tak , tego i tego bym nie założyła to tego nie kupię . Jak dla mnie jest masa rzeczy które są świetne , modne i gustowne ale z różnych względów bym tego nie załozyła . Przecież nikt na siłe nie będzie klientów ubierał na swoje podobieństwo . Myślę , że żeby móc kierować się swoim własnym gustem trzeba mieć szersze spojrzenie na mode i trendy , no i oczywiście być na bieżąco . W końcu spora częśc naszego społeczeństwa chce nosic rzeczy prosto z gazet , rzeczy które noszą "gwiazdy" , więc ich potrzeby nalezy zaspokoić . Trzeba znaleźć , jak we wszystkim , ten złoty środek

Ale się rozpisałam . Przepraszam za bełkot , ale jest już późno i jestem zmęczona
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 21:30   #24
MIRACLE33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 48
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

...

Edytowane przez MIRACLE33
Czas edycji: 2011-10-07 o 20:15
MIRACLE33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 23:40   #25
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Tutaj napewno główną kwestią jest trafić do klienta . Bo na bazary , rynki itp nie chodzi jakaś ogromna ilość młodych ludzi , którzy kupują w CH , modne ciuchy tylko raczej osoby starsze i mniej zamożne ( oczywiście to nie jest regułą , ale chyba przeważająca większość ) . Odziez musi być przede wszystkim tania i koniecznie dobrana pod klientów . Napewno koszty takiej działalności są tansze , bo nie trzeba wynajmować lokalu , opłacać mediów itp ale wg mnie zarobki mniejsze . Jak juz wspomniałam osobyy z mojej rodziny prowadzą biznes odzieżowy i również zajmują się sprzedażą towarów na rynkach/giełdach . Z samych stanowisk mają dobrą wypłatę pozwalającą na utrzymanie gospodarstwa 3 osobowego . Tylko , że oni nie mają np jednego stoiska na bazarze X . Mają tak , że np wtorki , piątki - jeden rynek , niedziela - giełda , poniedziałek , środa , czwartek, sobota - inny rynek . Więc ilość opłat jest wyższa niz na jednym stanowisku . Sprzedają głównie odzież dla osób starszych ( 30+ ) . Jeśli się dobrze wpasuje jest szansa na zyski napewno większe niż na etacie za najniższą krajową , ale wiele zależy od szczęścia
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 18:09   #26
MIRACLE33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 48
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

...

Edytowane przez MIRACLE33
Czas edycji: 2011-10-07 o 20:16
MIRACLE33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 19:41   #27
happy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 77
GG do happy
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

AmericanGirl też wydaje mi się, że się mocno zapędziłaś ze swoim optymizmem
no ale powodzenia życzę

kuzyn otworzył niedawno sklep z torebkami (david jones głównie, ale też torebki po 19 czy 29 pln w koszach), plecakami, portfelami, walizkami
na regały wydał 15 tys i to zrobione przez jego szwagra i "po kosztach" z pomocą samego zainteresowanego
do tego "mały" remont sklepu kolejne 10 tys (oświetlenie było kulawe, witryna zniszczona, wykładzina obleśna, ściany szare)
kolejne 1500 za ładne logo i neon (też "po kosztach")
do tego kasa fiskalna

miesięczne koszty utrzymania sklepu to ok 5 tys (czynsz, prąd, ogrzewanie)
plus jego ZUS, księgowa itp (nie zatrudnia pracowników na razie)

towaru musiał kupić za 45 tys żeby sklep wyglądał dostatecznie dobrze, a spokojnie weszłoby tam drugie tyle...

tak więc polecam trochę ostrożniejszy optymizm
happy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 23:49   #28
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Cytat:
Napisane przez happy Pokaż wiadomość
AmericanGirl też wydaje mi się, że się mocno zapędziłaś ze swoim optymizmem
no ale powodzenia życzę

kuzyn otworzył niedawno sklep z torebkami (david jones głównie, ale też torebki po 19 czy 29 pln w koszach), plecakami, portfelami, walizkami
na regały wydał 15 tys i to zrobione przez jego szwagra i "po kosztach" z pomocą samego zainteresowanego
do tego "mały" remont sklepu kolejne 10 tys (oświetlenie było kulawe, witryna zniszczona, wykładzina obleśna, ściany szare)
kolejne 1500 za ładne logo i neon (też "po kosztach")
do tego kasa fiskalna

miesięczne koszty utrzymania sklepu to ok 5 tys (czynsz, prąd, ogrzewanie)
plus jego ZUS, księgowa itp (nie zatrudnia pracowników na razie)

towaru musiał kupić za 45 tys żeby sklep wyglądał dostatecznie dobrze, a spokojnie weszłoby tam drugie tyle...

tak więc polecam trochę ostrożniejszy optymizm

Nie wyobrażam sobie wydania 10 tys na remont . Ale ja mam fachowców więc jedyne co to kupić towar , który i tak mam po zniżce . Co do półek to 15 też jest dużą sumą ale w moich obliczeniach nie stawiałam na regały a na kraty więc tu koszt jest o wiele , wiele niższy .
I ja nie mowię , że chce taki sklep otworzyć ale że można .
A kasy fiskalnej nie trzeba mieć od razu .
ale nikt nie musi się ze mną zgadzać - kwestia mieć pomysł , dojscie , towar , fachowców . Ja bym dała rade za tyle otworzyc ale mam zamiar za więcej zobaczymy
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 23:20   #29
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Odnośnie towaru - są hurtownie ( nie polskie ) gdzie towar jest bardzo tani ( oczywiście zależy co ) i dobrej jakości , a konkurencja prawie żadna . Poza tym mam pewien pomysł na asortyment na który zaobserwowałam zapotrzebowanie a w Polsce jest on słabo osiągalny lub wybór naprawdę niewielki . I szczerze mówiąc za 10 tysięcy można naprawdę sporo towaru kupić - poprostu trzeba znaleźć dobre źrodło . Co do odzieży chińskiej / łódzkiej to wiadomo , że konkurencja spora , odziez nie najlepszej jakości i na mój gust kompletnie pozbawiona jakiegokolwiek stylu - ale mimo wszystko ludzie kupują . I tu często jest tak - kto pierwszy ten lepszy . Sprzedawca , który kupi towar w łodzi , który dopiero wchodzi na rynek i nie ma go we wszystkich sklepach - może spokojnie sprzedać go ze 100% marżą . Sama się spotkałam np z tym , że odzież , którą można było kupić od chińczyków np tunikę kupowali na 18 zł a sprzedawali ( oczywiście przed wielkim boom'em) nawet za 60 zł . Niestety nawet jak się jest tym pierwszym sprzedawcą to towar ten nie ma szans na dłuższe utrzymanie swojej ceny i później cena spada bardzo drastycznie ( kupiło się np za 18 zł a sprzedaje za 26zł ) . Dlatego uważam , że lepiej postawic na droższą odzież ( nie koniecznie jakoś strasznie drogą ) i móc utrzymać cenę zbliżoną do wyjściowej przez dłuższy czas niż tydzień . To samo tyczy się odzieży rzadziej spotykanej , bo nie będziemy musieli sprzedawać po najniższej cenie .
Poza tym trzeba wziąć też po uwagę to ile sztuk jednego rodzaju np bluzek chce się kupić . Czy stawiamy na ilość czy na różnorodność . Są sklepy które kupują np po 100szt tych samych bluzek ( wszystkie kolory , rozmiarówki .. ) . I jeśli chcą mieć bogaty asortyment to muszą wydać sporo kasy , żeby tak z wszystkiego mieć ful . Wiadomo , że kupując hurtowo np u chińczyków kupuje się albo całą rozmiarówkę albo wszystkie kolory . I tu jest kolejny problem , bo kupując dużo tego samego musimy się liczyć z tym , ze nie sprzedamy sporej części , że trafią się nam paskudne kolory itp . Więc tu jest ryzyko a kasy na takie wyposażenie idzie ogrom . Ja osobiście stawiam na hurtownie gdzie można wybrać jakie chce się kolory , jakie rozmiary i ile sztuk . To daje swobode i wolny wybór . Nie trzeba na siłe brac marchewkowych paskudnych bluzek tylko dlatego , że hurtownik sprzedaje wszystko w zestawach .
W swoim sklepie chcę mieć spory wybór , ale bez zawalonego magazynku rzeczami które zalegają / nie sprzedają się / są z zeszłych sezonów , bo poprostu wzięlam za dużo . Myślę , że możliwość pójścia do sklepu gdzie mamy 20 rodzajów swetrów , 50 rodzajów bluzek (itp) [ale tylko po kilka/naście szt] jest o wiele lepsza niż pójscie do sklepu gdzie wiszą 3 rodzaje swetrów a sprzedawca ma nimi wypełnione zaplecze . Wolę kupić mniej i móc odświeżać swój asortyment dosyc często niż mieć to samo przez trzy sezony i tylko czasem coś dokupić .
Strasznie frustrujące jest to , że mimo iż mieszkam w dużym mieście idąc do sklepików ( nie tych w CH) widzie towar , który był tam już 2 lata temu i jest ciągle . Nie ma żadnych nowości .
Bardzo wiele wpływa na to ile pieniedzy potrzebujemy na zakup pierwszego towaru . Także to czy nasz lokal jest spory czy raczej maleńki , to jak wypełnia się przestrzeń . Wiadomo , że na początku warto wystartować jak najlepiej , żeby na starcie nie zniechęcić klientów . I oczywiście , że lepiej mieć na towar 50 tysięcy niż 10 . Ale jeśli się nie ma innej możliwości warto zacząć od czegokolwiek .
Nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać , bo zapewne masz większe doświadczenie niż ja . Ale jest sporo sklepów w mojej okolicy , które zaczynały z niewielkim budżetem i nie wielką ilością towaru i powolutku się rozrastały . Sama mam nadzieję , że uda mi się zebrać większy kapitał , żeby ruszyć w końcu z czymś swoim .

Co do kierowania się swoim gustem . Sama nie wyobrażam sobie innej możliwości . Oczywiście wiele zależy od osoby prowadzącej sklep . Ja od lat interesuję się modą i wszystkim co jest z tym związane , jest to moją pasją i niejako chciałabym żeby mój sklep był jej przedłużeniem . Nie chciałabym wbrew sobie wciskać klientkom tandetnych i niemodnych ciuchów . Mam nadzieję , że akurat mój styl i gust przełoży się na dochody Ale też nie kierowałabym się tym , że np ja ubieram się tak a tak , tego i tego bym nie założyła to tego nie kupię . Jak dla mnie jest masa rzeczy które są świetne , modne i gustowne ale z różnych względów bym tego nie załozyła . Przecież nikt na siłe nie będzie klientów ubierał na swoje podobieństwo . Myślę , że żeby móc kierować się swoim własnym gustem trzeba mieć szersze spojrzenie na mode i trendy , no i oczywiście być na bieżąco . W końcu spora częśc naszego społeczeństwa chce nosic rzeczy prosto z gazet , rzeczy które noszą "gwiazdy" , więc ich potrzeby nalezy zaspokoić . Trzeba znaleźć , jak we wszystkim , ten złoty środek

Ale się rozpisałam . Przepraszam za bełkot , ale jest już późno i jestem zmęczona
Hej. Zgodze sie z Toba w wiekszosci rzeczy. Masz racje. Mam nadzieje, ze znajdziesz takich dostawcow, ktorzy pozwola Ci wybrac po kilka rozmiarow, nie biorac przy tym calej kolorowki, bo to jest totalnie bez sensu i tak naprawde mrozenie pieniedzy w jakichs badziewnych kolorach np. Niestety niewiele jest teraz ciekawych hurtowni/dostawcow, ktorzy taka drga obieraja i daja pelna swobode klientowi.

Ja OSOBISCIE nie jestem za zawalonym ciuchami sklepem - wole styl butikowy, mniej, a lepszej jakosci. Jednak wiem, ze dla mas taki sklep krępuje, nie przyciaga, ale sprawia wrazenie pustego, niedotowarowanego. Trzeba patrzec na ludzi, nie do konca na wyglad sklepu.

Na rzeczach z lodzi mozna niezle zrobic, ale tylko wtedy, gdy tak jak mowisz - jestes jedna z pierwszych, ktorzy posiadaja ten towar, wtedy narzut robisz sobie spory i zbijasz kokosy. Ja za lodzia nie przepadam, choc wiele razy tam bylam i widzialam to barachło, choc i "smaczki" tez mozna bylo znalezc, ale dopiero po calym dniu chodzenia i szukania.

To tyle. Nie bede sie madrzyc, bo ani nie mam doswiadczenia duzego w temacie, ani na szczescie sklepu tez nie otwieram (swojego). Zazdroszcze jednak a zarazem wspolczuje ludziom zapalu wlasnie na taki biznes

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
Napisane przez MIRACLE33 Pokaż wiadomość
Dziękuje za opinię Głównie mam na myśli targi które odbywają się w każdym mieście w inny dzień.W obrębie mojego miejsca zamieszkania mam 4 takie miejsca gdzie można jeździć handlować.Daleko nie jest bo najdalej to ok 30km a najbliżej 11km z tym że centrum handlowe jest tylko w jednym z tych miast.I chciałabym się dowiedzieć coś węcej na ten temat czy to jest jeszcze opłacalne????Bo myśleliśmy z tż o założeniu takiej działalności...
Hej. Wiesz co, z tymi targami, bazarami jest o tyle trudno, ze jest ogromna konkurencja wokol i prawie kazdy ma ten sam towar. Wiec najlepiej byloby sie nastawic na mohery, starsze babki, ktore łapią byle szmate w rozsadnej cenie. Dzieciece raczej nie, bo mamy wola chodzic po ciucholandach za ciuszkami, mlodziezowka odpada, nastolatek nie ubierze ciucha z bazaru, dorosly juz lepiej, choc na pewno damskie niz meskie, choc tu temat dosc sliski, gdyz jest bardzo malo tanszego towaru meskiego - za czyms fajnym trzeba przejsc sie do CH, a niektorym panom-wiekszosci-sie nie chce i ich zony albo ida na bazar, albo gdziekolwiek indziej robia za nich zakupy. Wiec temat typu koszula jest otwarty. Torebki odpadaja.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 13:31   #30
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Hej. Zgodze sie z Toba w wiekszosci rzeczy. Masz racje. Mam nadzieje, ze znajdziesz takich dostawcow, ktorzy pozwola Ci wybrac po kilka rozmiarow, nie biorac przy tym calej kolorowki, bo to jest totalnie bez sensu i tak naprawde mrozenie pieniedzy w jakichs badziewnych kolorach np. Niestety niewiele jest teraz ciekawych hurtowni/dostawcow, ktorzy taka drga obieraja i daja pelna swobode klientowi.

Ja OSOBISCIE nie jestem za zawalonym ciuchami sklepem - wole styl butikowy, mniej, a lepszej jakosci. Jednak wiem, ze dla mas taki sklep krępuje, nie przyciaga, ale sprawia wrazenie pustego, niedotowarowanego. Trzeba patrzec na ludzi, nie do konca na wyglad sklepu.

Na rzeczach z lodzi mozna niezle zrobic, ale tylko wtedy, gdy tak jak mowisz - jestes jedna z pierwszych, ktorzy posiadaja ten towar, wtedy narzut robisz sobie spory i zbijasz kokosy. Ja za lodzia nie przepadam, choc wiele razy tam bylam i widzialam to barachło, choc i "smaczki" tez mozna bylo znalezc, ale dopiero po calym dniu chodzenia i szukania.

To tyle. Nie bede sie madrzyc, bo ani nie mam doswiadczenia duzego w temacie, ani na szczescie sklepu tez nie otwieram (swojego). Zazdroszcze jednak a zarazem wspolczuje ludziom zapalu wlasnie na taki biznes

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------



Hej. Wiesz co, z tymi targami, bazarami jest o tyle trudno, ze jest ogromna konkurencja wokol i prawie kazdy ma ten sam towar. Wiec najlepiej byloby sie nastawic na mohery, starsze babki, ktore łapią byle szmate w rozsadnej cenie. Dzieciece raczej nie, bo mamy wola chodzic po ciucholandach za ciuszkami, mlodziezowka odpada, nastolatek nie ubierze ciucha z bazaru, dorosly juz lepiej, choc na pewno damskie niz meskie, choc tu temat dosc sliski, gdyz jest bardzo malo tanszego towaru meskiego - za czyms fajnym trzeba przejsc sie do CH, a niektorym panom-wiekszosci-sie nie chce i ich zony albo ida na bazar, albo gdziekolwiek indziej robia za nich zakupy. Wiec temat typu koszula jest otwarty. Torebki odpadaja.

Z tym się juz nie muszę martwić , aczkolwiek faktycznie niewiele jest takich hurtowni i naprwno będzie się trzeba posilić w tych zwykłych .
Ja jeszcze nie byłam w Łodzi , słyszałam jedynie co nieco .Mam zamiar się tam wybrać ,żeby obadać towar . Ale zapewne jest to to samo co w większości sklepów lub to co było na stadionie w Warszawie

A ja bym chciala się dowiedzieć czegoś bardziej od strony formalnej .
1. Czy jeśli chcę pojechać po towar i muszę kupić bilet (autobusowy/samolotowy) dla firmy jednoosobowej , która nie zatrudnia zadnych dodatkowych pracowników , a jadę z osobą , która ma pomóc w transporcie i ogólnie we wszystkim związanym z wyjazdem to czy mogę jego bilet wrzucić w koszta? Czy może konieczne będzie zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia ?
2. Czy jeśli coś kupię i jako dowód zakupu będe miała tylko paragon (bez faktury) to czy mogę wrzucić to w koszta ?
3. I jak to jest z obliczaniem podatku . Jesli w jakimś miesiącu nie zarobię nic a poniosę jakieś wydatki to chyba nie płacę podatku ?
4. Czy mógłby ktoś napisać co jaki okres trzeba się rozliczać/płacic zus/podatki/ jakieś ubezpieczenie - i jesli jest ktoś zorientowany to do którego dnia miesiąca itp.
5. Czy ubezpieczenie pracownicze - moje , jako własciciela i pracownika zarazem - jest konieczne jeśli jestem już ubezpieczona ?
6. I jeszcze najważniejsze . Na otwarcie swojej działalności , będe miała własne środki + mój TZ chce wziąc kredyt . I tu pojawia się pytanie : czy jeśli kredyt weźmie mój TZ i pieniązki przekaże mi , nie będąc ani pracownikiem ani współudziałowcem , jak zrobić by raty kredytu wrzucic do wydatków firmy ? Jak wyjaśnić US skąd miałam tą kwotę pieniężną ? Może jakąś umowę trzeba podpisać z TZem ?

Będe wdzięczna za każdą odpowiedz
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-31 11:53:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.