Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-16, 07:42   #1681
boqui
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez thordis_nanna Pokaż wiadomość
Ajacou jest znacznie jaśniejszy, bardziej pomarańczowy niż auburn. W Twoim przypadku kolor wyszedł jaśniejszy i intensywniejszy prawdopodobnie dlatego, że farbowałaś po raz pierwszy po przerwie (powinien się jednak w miarę szybko 'sprać'). Jeśli boisz się ryzykować następnym razem, możesz wymieszać auburn z brązem (nie pamiętam jak się nazywa w przypadku henny NJD).

Henną farbuję włosy od 8 lat, na początku francuska (właśnie kolorem auburn), teraz to zależy na co trafie, kolor na głowie mam w zasadzie stabilny . Do henny dodaję - poza woda oczywiście - ocet jabłkowy, czasami trochę olejku rycynowego. Po paru latach mogę stwierdzić, że henna zdecydowanie poprawiła kondycje moich włosów, do pewnej uciążliwości stosowania zdążyłam się przyzwyczaić, zrezygnowac chyba bym nie umiała
a wlasnie sobie pomyslalm,ze moze zamiast na rudo to rudo brazowo,tylko nie sam braz ,bo to za ciemno.radzisz mi zmieszac auburn z brazem czy ajacou z brazem?a gdybym jednak chciala przy rudosciach zostac to chyba acajou wtedy,bo ten auburn nie do konca mi sie podoba,jest troche wisniowy a ja lubie machon,ladnie podczerwonialy

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnaMK Pokaż wiadomość
Witam, świetny wątek, dodam kilka swoich zdjęć po hennie Alepia, robiłam nią włosy parę lat, a potem znów mnie naszła ochota na blond, a potem na brąz....niestety brązy farbami wychodzą jakieś takie ,,płytkie'' wracam do ziół: henny, indygo, amli. Dodam jeszcze że zawsze farbowałam naprzemiennie, raz farbą, raz henną, parę lat henna, potem dekoloryzacja i farba, potem znów henna. Nigdy nic złego się nie działo, ale zaznaczam że stosuję tylko czystą hennę...a i jestem naturalna jasną blondynką. Miałam kilka odcieni rudości, kolor zależał od czasu trzymania henny oraz proporcji. Pozdrawiam Ostatnie zdjęcie przez pewien czas reklamowało hennę Alepia na stronie sklepu internetowego. Zdjęcie trzecie i czwarte to skan, stąd gorsza jakość, ale tu o kolor chodzi a ten widać


Proszę o niekopiowanie oraz niewykorzystywanie moich zdjęć na forum i poza nim. Piszę ten komunikat, bo niestety pewna wizażanka, skopiowała moje zdjęcia i wkleiła jako swoje:-(
ladny kolor,tylko ja bym chciala ciemniejszy bardziej mi pasuje.a henna NJD JEST NATURALNA?kiedys nia farbowalam przez pare lat i teraz z nowu zaczelam,a jesli nie to jaka mozesz polecic?probowalas kiedys uzyskac np.ladny cieply braz,z odcieniem rudosci? (takie mam widzimisie tylko co tu polaczyc )
boqui jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 21:45   #1682
amber33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez metice Pokaż wiadomość
Hej

Dziwczyny, mam pytanie. Jakie są sposoby na rozjaśnienie włosów farbowanych henną? Im więcej farbuję tym kolor staje się ciemniejszy, chciałabym go rozjaśnić, żeby przy kolejnym "hennowaniu" znowu wyszedł taki jak wychodził na początku.

Btw - wróciłam do dawnego sposobu zalewania henny wrzątkiem. Robiłam tak parę lat temu - kolor wychodził przepiękny. Potem przerwa na chemię, powrót do henny, trafiłam na to forum, przeczytałam, że wrzątek zabija lawsonie, zaczełam rozrabiać z cytryną i kolor praktycznie nie chwytał. Owszem, wychodził, ale to nie było to co kiedyś. Kolor był płytki, zero głębi. Więc ostatnim razem zalałam wrzątkiem i wyszło znowu intensywne CUDO. Szkoda, że wcześniej tak nie robiłam... Więc to chyba nie jest jednak tak, ze to co pisza producenci o zalewaniu henny wrzatkiem jest nieprawdą. No i o ile wygodniejsze i szybsze od bawienia się w rozrabianie lawsoni z sokiem z cytryny. Polecam.
Wlasnie jestem po rozjasnieniu henny. Po roku stosowana wlosy zrobily sie zbyt ciemne , no i lubie zmianyRozjasnilam je rozjasniaczem a dzien pozniej polozylam znowu henne i mam kolor jasno miedziany.Wlosy hennowalam niecale 3 tygodnie przed rozjasnieniem , takze sama sie zdziwilam bo wszedzie sie naczytalam ze raczej chemia nie dziala a tu niespodzianka
amber33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 12:30   #1683
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
podziękował dobra kobieto;D a jeszcze jedna sprawa - kwestia przyciemniania włosów do dwóch dni...żebym nie chodzila z jakimś różowym zielonym czy cuś do tego czasu;D
hej farbowałam już khadi ciemny brąz i było ok wyszedł kolor jaki chciałam ale wolałabym teraz jeszcze ciemniejszy więc teraz chyba dodam czarnej khadi do tego najładniejszy braz miałam po mieszance z mazideł ale wychodzi to dość drogo ... Po hennowaniu nie myję włosów 3 dni i nie używam też zadnej odżywki by barwnik się swobodnie ulatniał powodzenia ! p.s. nie polecam henny supreme dark brown włosy wyszły mi rude ;/ a mi totalnie ten kolor nie pasuje, włoski małe na czole miałam koloru marchewkowego masakra na szczęście już się pozbyłam tego koloru
kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 16:45   #1684
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
hej farbowałam już khadi ciemny brąz i było ok wyszedł kolor jaki chciałam ale wolałabym teraz jeszcze ciemniejszy więc teraz chyba dodam czarnej khadi do tego najładniejszy braz miałam po mieszance z mazideł ale wychodzi to dość drogo ... Po hennowaniu nie myję włosów 3 dni i nie używam też zadnej odżywki by barwnik się swobodnie ulatniał powodzenia ! p.s. nie polecam henny supreme dark brown włosy wyszły mi rude ;/ a mi totalnie ten kolor nie pasuje, włoski małe na czole miałam koloru marchewkowego masakra na szczęście już się pozbyłam tego koloru
A dla mnie po hennie supreme wychodzi kasztanowy brązik.
Widocznie wszystko zależy od włosów
Jutro właśnie będę farbować
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 17:22   #1685
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
A dla mnie po hennie supreme wychodzi kasztanowy brązik.
Widocznie wszystko zależy od włosów
Jutro właśnie będę farbować
no ale na opakowaniu jest napisane dark brown czyli ciemny brąz nie kasztan
kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 17:29   #1686
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dodaję fotkę moich włosów po mieszance mazidłowej lub khadi ciemny brąz wybaczcie ale nie pamiętam co to było za duzo juz hennowałam i się pogubiłam wiem tylko ze za pierwszym razem z mazideł robiłam ale nie byłam zadowolona bo za duzo henny dałam i miałam kasztanowe zamiast ciemny brąz i zrobiłam khadi i było oki a potem znów mazidła i było idealnie najładniejsze włoski z połyskiem mięciutkie a nie sztywne jak po Eldzie ...
kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 18:05   #1687
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja dziś zrobiłam sobie chne Eldu. Trzymałam w cieple ok. 5 h. Teraz włosy mi schną, ciekawe co wyjdzie...
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 19:15   #1688
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
no ale na opakowaniu jest napisane dark brown czyli ciemny brąz nie kasztan
Tak ale oczywiste jest to, że z samej henny nie otrzyma się brązu.
Nie wierzę w to co pisze na opakowaniach, dlatego zawsze dodaję indygo + amlę i na szczęście jeszcze nie miałam marchewki na głowie
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 19:18   #1689
Celinaa
Raczkowanie
 
Avatar Celinaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Też właśnie siedzę z chną Eld na głowie, pierwszy raz mam zamiar potrzymać z 3 h, jestem naturalną ciemną brunetką i mam nadzieję na jakiś rudy połysk, ale to błotko jest ciągle takie zielone, nie wiem skąd ma się tam rudy wziąć
__________________

Celinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 19:38   #1690
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Tak ale oczywiste jest to, że z samej henny nie otrzyma się brązu.
Nie wierzę w to co pisze na opakowaniach, dlatego zawsze dodaję indygo + amlę i na szczęście jeszcze nie miałam marchewki na głowie
yyy ale to nie była czysta henna bo była tam równiez amla i shikakai na khadi jest napisane ciemny brąz i taki kolor wychodzi ...
p.s. też dodałam do tego indygo

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

a tak apropos używała któras?
http://www.allegro.pl/item926650187_...d.html#gallery
jakieś opinie?
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 20:19   #1691
Bartine
Przyczajenie
 
Avatar Bartine
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8
Send a message via Skype™ to Bartine
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

chciałabym Was o coś spytać drogie Wizażanki
mam włosy koloru jasny brąz, zimą stają się ciemniejsze
poczytałam trochę o farbowaniu henną i indygo ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie: jak szybko te specyfiki się wymywają?
moim marzeniem jest ciepły czarny, bardzo ciemny brąz
na początek chciałabym po prostu zobaczyć jak wyglądam w takim kolorze, jak się czuję i nie być skazana na noszenie go zbyt długo
więc jak szybko się to mi wymyje? ewentualnie są jakieś inne środki, które koloryzują "na jedną noc" hehe czyli nie więcej niż tydzień? bardzo proszę o pomoc
Bartine jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 21:07   #1692
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Bartine Pokaż wiadomość
chciałabym Was o coś spytać drogie Wizażanki
mam włosy koloru jasny brąz, zimą stają się ciemniejsze
poczytałam trochę o farbowaniu henną i indygo ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie: jak szybko te specyfiki się wymywają?
moim marzeniem jest ciepły czarny, bardzo ciemny brąz
na początek chciałabym po prostu zobaczyć jak wyglądam w takim kolorze, jak się czuję i nie być skazana na noszenie go zbyt długo
więc jak szybko się to mi wymyje? ewentualnie są jakieś inne środki, które koloryzują "na jedną noc" hehe czyli nie więcej niż tydzień? bardzo proszę o pomoc
ciężko jest odpowiedzieć na Twoje pytanie bo każdy włos inaczej "trzyma" hennę u jednych kolor utrzymuje się 2 miesiące u innych 2 tygodnie ... może lepiej spróbuj balsamu ziołowego venity czarna czekolada one się wypłukują w około 3 tyg i to też nie u wszystkich
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 22:36   #1693
Bartine
Przyczajenie
 
Avatar Bartine
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8
Send a message via Skype™ to Bartine
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dzięki za odpowiedź kropcia007 a czy to jest pewne, że mieszanka z henny i indygo się wypłucze? Nieistotne czy po 2 tyg. czy po 2 miesiącach ale czy nie będzie odrostów? kiedyś użyłam brązowej szamponetki, a wyszedł mi kasztan który trzymał się 4 miesiące i rude refleksy widać było przez 1,5 roku więc wolę uważać :P
Bartine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 08:44   #1694
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Bartine Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź kropcia007 a czy to jest pewne, że mieszanka z henny i indygo się wypłucze? Nieistotne czy po 2 tyg. czy po 2 miesiącach ale czy nie będzie odrostów? kiedyś użyłam brązowej szamponetki, a wyszedł mi kasztan który trzymał się 4 miesiące i rude refleksy widać było przez 1,5 roku więc wolę uważać :P
Nie to nie jest pewne skoro masz jasne włosy... I raczej będzie się zmywało na rudawe odcienie.
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 09:14   #1695
alexandra84
Raczkowanie
 
Avatar alexandra84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 380
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

czy balsam Venity wypłukuje się całkowicie? Szampon koloryzujący niby do 24 myć nigdy mi się zupełnie nie wypłukał
alexandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 09:21   #1696
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alexandra84 Pokaż wiadomość
czy balsam Venity wypłukuje się całkowicie? Szampon koloryzujący niby do 24 myć nigdy mi się zupełnie nie wypłukał
spróbuj juz pisałam ze każdy włos inaczej trzyima farbę/hennę/szmponetkę i nikt nie jest w stanie Ci na to pytanie odpowiedzieć ... Ja używam venity lub henny co 3-4 tyg nie dlatego ze kolor całkowicie zszedł tylko by pogłębić odcień bo troszke się spłukał. mam włosy średni brąz farbuję na ciemny brąz i nie mam pojęcia jak specyfiki trzymają sie na jasnych włosach
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 09:25   #1697
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

jesli masz naturalne włosy, to TAK, chociaz mnie nawet z farbowanych się spłukuje do końca
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 09:30   #1698
alexandra84
Raczkowanie
 
Avatar alexandra84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 380
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
jesli masz naturalne włosy, to TAK, chociaz mnie nawet z farbowanych się spłukuje do końca
Farbowane. naturalne - ciemny blond, a farbuję na miedziany, więc jaśniejszy trochę.... stąd moja obawa, czy chwyci odrosty

Dziewczyny, dzięki za odpowiedź. A wiecie, czy w razie czego po Venicie będę mogła użyć farby chemicznej? (jak mi się efekt nie spodoba lub nie chwyci odrostów ). Już o to pytałam, niestety nikt mi nie odpowiedział. Obecnie farbuję włosy u fryzjera farbą bez amoniaku.
alexandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 09:32   #1699
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alexandra84 Pokaż wiadomość
Farbowane. naturalne - ciemny blond, a farbuję na miedziany, więc jaśniejszy trochę.... stąd moja obawa, czy chwyci odrosty

Dziewczyny, dzięki za odpowiedź. A wiecie, czy w razie czego po Venicie będę mogła użyć farby chemicznej? (jak mi się efekt nie spodoba lub nie chwyci odrostów ). Już o to pytałam, niestety nikt mi nie odpowiedział. Obecnie farbuję włosy u fryzjera farbą bez amoniaku.
farbowałam ostatnio kuzynce włosy venitą czarna czekolada, jej naturalny kolor sredni brąz reszta ciemny brąz <odrost do ucha> i załapało
a moje pierwsze hennowanie henną z mazideł nie pokryło odrostuo
i myśe ze mozesz potem uzyc farby ... albo najlepiej nałożyć venitę ponownie wtedy masz 100% pokrycia
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja


Edytowane przez kropcia007
Czas edycji: 2010-02-18 o 09:34
kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-18, 09:40   #1700
alexandra84
Raczkowanie
 
Avatar alexandra84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 380
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
farbowałam ostatnio kuzynce włosy venitą czarna czekolada, jej naturalny kolor sredni brąz reszta ciemny brąz <odrost do ucha> i załapało
a moje pierwsze hennowanie henną z mazideł nie pokryło odrostuo
i myśe ze mozesz potem uzyc farby ... albo najlepiej nałożyć venitę ponownie wtedy masz 100% pokrycia
Tylko że Twoja kuzynka robiła ciemniejszy kolor, a mój jest trochę jaśniejszy..... eh. A Venita niby nie rozjaśnia. Mniej problemu miałam jak byłam przez lata brunetką
alexandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 09:41   #1701
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alexandra84 Pokaż wiadomość
Tylko że Twoja kuzynka robiła ciemniejszy kolor, a mój jest trochę jaśniejszy..... eh. A Venita niby nie rozjaśnia. Mniej problemu miałam jak byłam przez lata brunetką
no rozjaśnić Ci na pewno nie rozjaśni ... nawet sie często zdarza że kolory wychodzą ciemniejsze niz na zdjeciu...
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 09:48   #1702
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

po venicie można nakładać farbę
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 09:49   #1703
alexandra84
Raczkowanie
 
Avatar alexandra84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 380
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
no rozjaśnić Ci na pewno nie rozjaśni ... nawet sie często zdarza że kolory wychodzą ciemniejsze niz na zdjeciu...
No wlaśnie... To nie robić jednak tą Venitą? Chciałam jak najmniej je niszczyć Musiałam się nieżle namachać i zainwestować, żeby doprowadzić włosy do porządku po farbie L'oreal, której użyłam w maju zeszłego roku....
alexandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 09:53   #1704
Celinaa
Raczkowanie
 
Avatar Celinaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wczoraj użyłam chny ELD pierwszy raz, na czubku głowy jestem dość jasno ruda, niżej kolor praktycznie nie chwycił. Jestem naturalną brunetką, włosy farbowałam chemicznie na różne rude miedziane itp Odrost może miałam z kilka milimetrów, nie rozumiem czemu nie chwyta na całej długości. Jeśli nałożę chnę jeszcze raz, jest szansa że kolor się wyrówna?
__________________

Celinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 10:16   #1705
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Celinaa Pokaż wiadomość
Wczoraj użyłam chny ELD pierwszy raz, na czubku głowy jestem dość jasno ruda, niżej kolor praktycznie nie chwycił. Jestem naturalną brunetką, włosy farbowałam chemicznie na różne rude miedziane itp Odrost może miałam z kilka milimetrów, nie rozumiem czemu nie chwyta na całej długości. Jeśli nałożę chnę jeszcze raz, jest szansa że kolor się wyrówna?
Jest szansa. Ja tak robiłam i bardzo pomogło
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 16:23   #1706
alexandra84
Raczkowanie
 
Avatar alexandra84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 380
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
po venicie można nakładać farbę
dzięki


Lisbeth, na innym forum wyczytałam, że robiłaś sobie wszystkie rudości z Venity. Mogłabyś napisać, który nie wyszedł czerwono i na jaki kolor nakładałaś? Ja myślę o miedzianym i o tycjanie... Doczepiam zdjęcie swoich włosów - coś podobnego bym chciała...
To fota z sierpnia, były jeszcze sianowate po L'orealu . Teraz ciągle je traktuję jakimiś profesjonalnymi maskami i ampułkami, czego przed Bardzo intensywnie miedzianym L'orela (nie polecam) nigdy nie robiłam
alexandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 13:25   #1707
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Przyznaję, że dopiero odnalazłam wątek i nie przekopałam się przez cały, ale czy da się uzyskać henną fiolet na głowie? Albo zdecydowaną czerwień? (bo wszędzie czytam tylko o rudościach, chociaż czerwień najprawdopodobniej da się uzyskać )
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 13:33   #1708
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Przyznaję, że dopiero odnalazłam wątek i nie przekopałam się przez cały, ale czy da się uzyskać henną fiolet na głowie? Albo zdecydowaną czerwień? (bo wszędzie czytam tylko o rudościach, chociaż czerwień najprawdopodobniej da się uzyskać )
Fiolet da się
Pisałam o tym jakiś czas temu, długi to byl post, bo opisywałam wszystkie etapy swojego farbowania.
Jak go znajdę to wrzucę nr. albo wrzuć hasło oberżyna do wyszukiwania w tym wątku.

edit:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1256

Edytowane przez beata11
Czas edycji: 2010-02-19 o 13:37 Powód: dopisek
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 14:01   #1709
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alexandra84 Pokaż wiadomość
dzięki


Lisbeth, na innym forum wyczytałam, że robiłaś sobie wszystkie rudości z Venity. Mogłabyś napisać, który nie wyszedł czerwono i na jaki kolor nakładałaś? Ja myślę o miedzianym i o tycjanie... Doczepiam zdjęcie swoich włosów - coś podobnego bym chciała...
To fota z sierpnia, były jeszcze sianowate po L'orealu . Teraz ciągle je traktuję jakimiś profesjonalnymi maskami i ampułkami, czego przed Bardzo intensywnie miedzianym L'orela (nie polecam) nigdy nie robiłam
poza tym, co napisałam na priv, to powiem ci jeszcze, że nie polecam tycjana. Z tego co pamiętam wyszedł zbyt czerwony
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 15:46   #1710
hogatk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 468
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziewczyny a henne wystarczy zmyć z głowy wodą? czy trzeba szamoponem? bo nie wiem jak rozumiec to, że najlepiej nie myćgłowy przez 3 dni po farbowaniu :/ Czy umyć szamponem a potem nie myc przez 3 dni. Prosze pomóźcie bo sie zamotałam trochę
__________________
Lo que no me mata, me fortalece!!


hogatk@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:46.