Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-04, 17:20   #3871
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

tak was troszke podczytuje i mam pytanie do dziewczyn które skonczyły terapie.czy warto było?
jestem juz po 30 wiec nie jest młodzienczy.nie jest tez hormonalny bo hormony wszytskie ok.
od paru m-cy biore tetralysal.pomogło. ani jednego pryszcza.do tego masc i ani jednej blizny.powinnam sie cieszyc ale ja wole sie zabezpieczyc jestem prawie pewna ze po odstawieniu antybiotyku wszytsko wróci(oby nie!!!!!!!!!!!!!!)i wtedy retinoidy mnie czekają.i tak sie zastanawiam jak to po nich jest z tymi nawrotami.
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 20:18   #3872
mrsunusualy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

witam wszystkich jestem nowa , więc licze na wyrozumiałość . Byłam dziś u derma i właśnie zaproponowała mi kurację Aknenorminem , mówiła że w moim przypadku to ostatnia deksa ratunku , gdy przy zwykłych antybiotykach stosowanych na skóre nic nie działało.. Niedługo idę na wszytskie badanie i okaże się czy będę wgl mogła zacząć tę kuracje powiedzcie mi czy Warto ?
mrsunusualy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 21:24   #3873
martewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Witajcie dawno mnie tu nie było.Mam pytanko kupilam pomadke carmex wisienkową po uzyciu pieką mnie usta,czy to normalne???
chciałabym zmienic podkład do tej pory stosowałam krem pigmentacyjny Excipial teraz nigdzie nie moge go kupić w hurtowniach tez nie ma,co byście poleciły,żeby dobrze się zamaskować? myslałam o vichy podobno jest super ale może macie jakieś inne tańsze propozycje? Niestety nie mam czasu przeszukiwać watku,godziny mojej pracy sa tak poronione,że nie wiem jak żyje,teraz jestem na zwolnieniu i mam troche czasu, z góry dziekuje i pozdrawiam

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------



Nie martw się,przecież lek pozostaje w organizmie jeszcze dlugo po kuracji mimo tego,że go nie zażywasz nadal jestes w trakcie leczenia i diody wychodza na swiatło dzienne aby splonac zywym ogniem niedlugo nie będzie po nich sladu,tylko musisz jeszcze troche poczekać,glowa do gory i kroczymy i dalej walczymy
Pomadki carmex mają to do siebie ze po ich użyciu szczypia usta Ja mam ta w słoiczku i jest dla mnie idealna. zastanawiam sie właśnie nad kupnem tej w tubce, bo palcem nie wygodnie sie nakłada poza domem, co myślisz?

Co do pokładu polecam L'Oréal paris flammable czy jakoś tak, jest w rossmanie po 49 zł, minimalnie tańszy od true match a mnie lepiej kryje. Kupuje go zawsze gdy nie mam czasu na zamówienie innego na allegro. Krycie jest ok, tylko trwałość kiepska.. producent mowil coś o 16 h trwałości a Ja po 4 potrzebuje poprawki.
Słyszałam tez ze dobry jest pharmaceris, nie używałam go jednak. Jest w każdej aptece po ok 35 zł. Niestety dostępne są tylko 3 odcienie, dlatego jeszcze nie testowalam, do mojej skóry ciężko chów dobrać.
martewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 22:43   #3874
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez martewka Pokaż wiadomość
Pomadki carmex mają to do siebie ze po ich użyciu szczypia usta Ja mam ta w słoiczku i jest dla mnie idealna. zastanawiam sie właśnie nad kupnem tej w tubce, bo palcem nie wygodnie sie nakłada poza domem, co myślisz?

Co do pokładu polecam L'Oréal paris flammable czy jakoś tak, jest w rossmanie po 49 zł, minimalnie tańszy od true match a mnie lepiej kryje. Kupuje go zawsze gdy nie mam czasu na zamówienie innego na allegro. Krycie jest ok, tylko trwałość kiepska.. producent mowil coś o 16 h trwałości a Ja po 4 potrzebuje poprawki.
Słyszałam tez ze dobry jest pharmaceris, nie używałam go jednak. Jest w każdej aptece po ok 35 zł. Niestety dostępne są tylko 3 odcienie, dlatego jeszcze nie testowalam, do mojej skóry ciężko chów dobrać.
Dzieki za odpowiedź juz martwilam się,że kupilam jakąś przeterminowana i dlatego pieką mnie usta albo powodem jest ta wisienka w skladzie,czyli te normalne tez pieką po nałożeniu? Tak ja uwazam,że w sztywcie jest najlepsza do stosowania,ale cos mnie podkusiło i wziełam w tubce teraz dobrze sie stosuje ale kiedy bedzie koncówka trzeba się będzie namęczyć aby ja wycisnać,a w słoiczku grzebac paluchami,własnie poza domem są niezbyt czyste,wykrecana jest najlepsza
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 05:20   #3875
spika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 218
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedź juz martwilam się,że kupilam jakąś przeterminowana i dlatego pieką mnie usta albo powodem jest ta wisienka w skladzie,czyli te normalne tez pieką po nałożeniu? Tak ja uwazam,że w sztywcie jest najlepsza do stosowania,ale cos mnie podkusiło i wziełam w tubce teraz dobrze sie stosuje ale kiedy bedzie koncówka trzeba się będzie namęczyć aby ja wycisnać,a w słoiczku grzebac paluchami,własnie poza domem są niezbyt czyste,wykrecana jest najlepsza
Każdy Carmex piecze/mrowi po nałożeniu. Dla mnie ten specyfik jest genialny! Pamiętam gdy chodziłam na basen smarowałam usta przed pływaniem, a po wyjściu z pływalni - nadal miałam go na ustach. Zauważyłam, że pomadki typu Nivea, Smackers czy Isana nawilżają (a właściwie natłuszczają) na krótko, a po zniknięciu mazidła z ust wargi są jeszcze bardziej suche (to szczególnie w przypadku Smackersa, nawet tego 100% natural którego w KWC nie mogę znaleźć).
Jestem w 6 dniu kuracji, usta nie są spierzchnięte, ale tak dziwnie napięte, czuję przez to straszny dyskomfort. I chyba zaczęły mi mocniej wypadać włosy
spika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 11:42   #3876
martewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Tak, wszystkie. Ja lubie to uczucie, bo wiem ze działa dla nas retinek carmex jest najlepszy. Oprócz niego polecam też wazeline biała ziaja po dwa zł, można używać w domu, działanie jednak oczywiście trochę gorsze.
Acha, przypomniałam sobie, że w jakimś dziesiątym dniu na aknenorminie, zrobiły mi sie straszne zajady. Właśnie wazelina usunęła je w niecałe dwa tygodnie. Teraz już prawie jej nie stosuje, dzisiaj jest mój 62 dzień kuracji i zajadow brak )

Edytowane przez martewka
Czas edycji: 2011-10-05 o 11:46
martewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 13:36   #3877
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mam takie dziwne wrażenie, że axotret przestał działać, usta już w normie, skóra mniej sucha... dziwne.
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-05, 15:02   #3878
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej dziewczyny
Ja ok. 5 lat temu przyjmowałam tretinex, cera po zakończeniu terapii była idealna później z biegiem czasu zaczęły pojawiać się pojedyncze krostki , ale nie była to jakaś masakra, później zaczęłam brać tabletki anty po odstawieniu tabletek, moja skóra strasznie się pogorszyła przyjmowałam Tetralysal, ale po zakończeniu terapii wszystko wróciło ;/ dzisiaj za godzinkę mam wizytę u dermatologa i mam nadzieję, że przepisze mi znów retinoidy
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 15:07   #3879
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć. Mam pytanie. Jestem w 10 dniu kuracji i parę dni temu zaczęło mnie boleć oko. Dzisiaj pojawiła mi się na rzęsie gradówka z białym malutkim czopem (takim jak ma zwyczajny syfek). I teraz zastanawiam się, czy to normalny skutek uboczny, czy coś niepokojącego?
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 20:52   #3880
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

No to pierwszy dzień z izo minął moja dawka 40 mg / 51 kg.
W sumie dermatolog chciała zacząć od 20 ale to nawet nie bedzie 0,5 mg/kg... zobaczymy, jak coś to będziemy zmniejszać... może do 30 mg. Stwierdziłam, że jak juz się decydować to dokładnie to zrobić i zminimalizować ryzyko nawrotu.
Ja mam trądzik ropny, mnóstwo zaskórników i białych łebków ;/ z reszta ... może walne sobie zdjęcie żebym mogła obserwować zmiany ;p chociaż aparatu unikam jak ognia (nie to co kiedyś )
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 00:01   #3881
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja musiałam kuracje odłożyc w czasie , mam skierowanie do szpitala od swojej ginekolog na szczególowe badania bo cos tam nie gra w tej sferze ale nie wiem kiedy to załatwie teraz jestem na zwolnieniu lekarskim kiedy wróce do pracy nie bede znów brac kilku dni na szpital w koncu kierownik mnie wywali a tego nie chce,musze przepracować jakiś czas bez wolnego i może wtedy?
Moja cera wyglada znosnie,njbardziej obsypuje mnie przed okresem na twarzy pojawia sie kilka a najwiecej w skórze głowy,najbardziej denerwujace są krosty które się odnawiają,pojawia się strupek potem czerwona plama a za jakiś czas znów coś rosnie w tym miejscu,zreszta one w skórze głowy maja swój raj,ostatnie leki na tradzik bralam w maju to był jakis antybiotyk,od tamtej porystosuje tylko zewnetrznie Klindacin T i płyn robiony do przemywania zmian,nie chce się szprycować prochami dopóki wszystko się nie wyjasni
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-06, 12:05   #3882
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
A ja musiałam kuracje odłożyc w czasie , mam skierowanie do szpitala od swojej ginekolog na szczególowe badania bo cos tam nie gra w tej sferze ale nie wiem kiedy to załatwie teraz jestem na zwolnieniu lekarskim kiedy wróce do pracy nie bede znów brac kilku dni na szpital w koncu kierownik mnie wywali a tego nie chce,musze przepracować jakiś czas bez wolnego i może wtedy?
Moja cera wyglada znosnie,njbardziej obsypuje mnie przed okresem na twarzy pojawia sie kilka a najwiecej w skórze głowy,najbardziej denerwujace są krosty które się odnawiają,pojawia się strupek potem czerwona plama a za jakiś czas znów coś rosnie w tym miejscu,zreszta one w skórze głowy maja swój raj,ostatnie leki na tradzik bralam w maju to był jakis antybiotyk,od tamtej porystosuje tylko zewnetrznie Klindacin T i płyn robiony do przemywania zmian,nie chce się szprycować prochami dopóki wszystko się nie wyjasni
Mówisz, że masz najwięcej problemów ze skórą głowy? A może to ŁZS? Miałaś jakieś badania w tym kierunku? Może to jakiś rodzaj łupieżu albo bakteria. Nie znam się za bardzo, ale chyba żadna z tu obecnych dziewczyn nie miała problemów z głową? (może się mylę) Poproś dermatologa o badanie trichogramem (niby służy do badania włosów, ale chyba jest szansa, że jednak coś się wyjaśni.) Na Twoim miejscu spróbowałabym szamponu do skóry z ŁZS no i oczywiście preparaty z mocznikiem.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 21:41   #3883
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Mówisz, że masz najwięcej problemów ze skórą głowy? A może to ŁZS? Miałaś jakieś badania w tym kierunku? Może to jakiś rodzaj łupieżu albo bakteria. Nie znam się za bardzo, ale chyba żadna z tu obecnych dziewczyn nie miała problemów z głową? (może się mylę) Poproś dermatologa o badanie trichogramem (niby służy do badania włosów, ale chyba jest szansa, że jednak coś się wyjaśni.) Na Twoim miejscu spróbowałabym szamponu do skóry z ŁZS no i oczywiście preparaty z mocznikiem.
Dziekuje za rade musze wspomniec o tym mojemu dermatologowi to by nawet miało sens
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 06:23   #3884
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

skończyłam wczoraj połknęłam ostatnie dwie tabletki. jestem mega szczęśliwa. Moja buźka cudna, warto było się pomęczyć teraz mam odczekać 2 tyg. i nakładać skinoren w kremie. w listopadzie kontrola u dermy. dam znać jakie efekty dalsze. Trzymam za Was retinki każdy dzień bliżej upragnionej cery. Jakbyście miały jakieś pytania służę pomocą;-)
__________________

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal
julisari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 08:38   #3885
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej Ho!
Słuchajcie, nie wchodziłam tu long time, tylko dlatego, że z moją twarzą cały czas (odpukać) ok ;D Miałam teraz, 3 dni temu małego pryszcza na skroni, który zszedł w ciągu 2 dni, ale był naprawdę mały. Za 14 dni kończę 5 miesiąc i też mam niedługo wizytę u dermy
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 09:56   #3886
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
skończyłam wczoraj połknęłam ostatnie dwie tabletki. jestem mega szczęśliwa. Moja buźka cudna, warto było się pomęczyć teraz mam odczekać 2 tyg. i nakładać skinoren w kremie. w listopadzie kontrola u dermy. dam znać jakie efekty dalsze. Trzymam za Was retinki każdy dzień bliżej upragnionej cery. Jakbyście miały jakieś pytania służę pomocą;-)

A mogłabyś tak ku pokrzepieniu serc dodać jakieś zdjęcia z początków kuracji i teraz już po jej zakończeniu ?

Moja dermatolog nic nie mówiła o nawilżaniu bądź jego braku, ale czytając forum sporo osób nie nawilża i stąd moje pytanie czy ktoś z was używał mydełka z nanosrebrem do mycia twarzy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...nosrebrem.html ( tak znam jego skład ) ? Ja używam dzięki wizażowi oczywiście żele bez SLS w tym Calme Ziai i żel Babydream, ale tak sobie kombinuje, że może to mydełko( które ma mnóstwo pozytywnych opinii i ponoć pomaga na trądzik ) pomogłoby troszkę w łuszczeniu skóry ( u mnie jest ono znikome i jedynie na zasychających pryszczach tworzą się odstające skórki)

Od 2 tygodni przechodzę wysyp podskórnych gul, oprócz policzków to też na żuchwie i na szyi ( a nigdy tam żadnego pryszczyka nie miałam ) a te stare siedzą u mnie już 3 miesiące i sporadycznie żeby któraś wyszła do wierzchu a jak wychodzi to wypełniona ropa i krwią i tu mi przylejcie albo w jakiś łagodniejszy sposób wyperswadujecie żebym nie wyciskała tego, ale od razu się tłumacze, że zdarzyło mi się kilka razy przy myciu że w takiej guli zrobiła się dziurka to ją leciuteńko docisnęłam i wtedy " wybuchła" ropą i krwią i zdarza mi się wycisnąć tylko te krosty które delikatnie opuszkiem docisnę a one wypływają. Wyskoczyło mi też sporo tych krost z białymi czubami naokoło ust i lekko powyżej, generalnie to mam ogromną nadzieję, że do świat moja cera poprawi się i chociaż te gule zaczną znikać.

Edytowane przez anielska diablica
Czas edycji: 2011-10-07 o 10:04
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 14:12   #3887
GRAZA74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 10
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam wszystkich serdeczniePierwszą tabletkę zażyłam 19 września z wielką obawą, ponieważ naczytałam się trochę o skutkach ubocznych Axotretu.Już po kilku dniach zauważyłam suchość ust i oczu.Po tygodniu skóra na czole(zazwyczaj tłustym)zaczęła się łuszczyć.Czasem bolą mnie plecy i parę razy miałam zawroty głowy.Aż boję się napisać , ze jeszcze nie miałam wysypumam nadzieję , ze jednak wysyp nie nastąpi.Przyjmowałam dawkę 20mg, po 3 tygodniach pani doktor zmniejszyła mi dawkę o połowę ponieważ krosty prawie pozanikały.Teraz więc do skończenia opakowania przyjmuje na zmianę dawkę jednego dnia 20 mg, a drugiego 10 mg.Kuracja ma trwać ok 7-8 miesięcy.Na ciele też nie mam żadnych uczuleń i wysypek, natomiast gubię dosyć sporo włosów.Jestem pozytywnie nastawiona i trzymam kciuki również za Was.
GRAZA74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 18:18   #3888
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
A mogłabyś tak ku pokrzepieniu serc dodać jakieś zdjęcia z początków kuracji i teraz już po jej zakończeniu ?

Moja dermatolog nic nie mówiła o nawilżaniu bądź jego braku, ale czytając forum sporo osób nie nawilża i stąd moje pytanie czy ktoś z was używał mydełka z nanosrebrem do mycia twarzy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...nosrebrem.html ( tak znam jego skład ) ? Ja używam dzięki wizażowi oczywiście żele bez SLS w tym Calme Ziai i żel Babydream, ale tak sobie kombinuje, że może to mydełko( które ma mnóstwo pozytywnych opinii i ponoć pomaga na trądzik ) pomogłoby troszkę w łuszczeniu skóry ( u mnie jest ono znikome i jedynie na zasychających pryszczach tworzą się odstające skórki)

Od 2 tygodni przechodzę wysyp podskórnych gul, oprócz policzków to też na żuchwie i na szyi ( a nigdy tam żadnego pryszczyka nie miałam ) a te stare siedzą u mnie już 3 miesiące i sporadycznie żeby któraś wyszła do wierzchu a jak wychodzi to wypełniona ropa i krwią i tu mi przylejcie albo w jakiś łagodniejszy sposób wyperswadujecie żebym nie wyciskała tego, ale od razu się tłumacze, że zdarzyło mi się kilka razy przy myciu że w takiej guli zrobiła się dziurka to ją leciuteńko docisnęłam i wtedy " wybuchła" ropą i krwią i zdarza mi się wycisnąć tylko te krosty które delikatnie opuszkiem docisnę a one wypływają. Wyskoczyło mi też sporo tych krost z białymi czubami naokoło ust i lekko powyżej, generalnie to mam ogromną nadzieję, że do świat moja cera poprawi się i chociaż te gule zaczną znikać.
niestety nie posiadam takich zdjęć. przed mam zdjęcia w albumach masakra, po postaram się zrobić. buźka ZOSTAŁA zaczerwieniona ale derma mówi że się wyciszy na to liczę. podczas kuracji minimalizm, derma nie pozwoliła żadnych nawilżaczy jedynie filtr.
postaraj się nie wyciskać wiem że to trudne.dobrze że jest wysyp oczyszcza się
__________________

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal
julisari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-08, 17:52   #3889
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dzisiaj 4 dzień z izo, coś się zaczyna dziać. Rano umyłam twarz a tutaj taki burak ;o i w ogle mnie swędzi i pulsuje. Myślałam, że pierwsze oberwą usta ;p
Zastanawiam się czy już kłaść coś na twarz? Rano położyłam schłodzony żel z Aloesem z Flos Leku...
ale właściwie nie wiem czy dać tej twarzy spokój, niech sobie działa sama? jak uważacie?
musze chyba sobie zakupić zel z Babydream bo widze, że sporo dziewczyn na tej kuracji go stosuje
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-09, 23:15   #3890
margalida
Przyczajenie
 
Avatar margalida
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 13
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Zaczęłam leczenie Curacne 3 października. Minął tydzień. Skóra na ciele mnie swędzi wieczorową porą i usta szczypią całodobowo. Dochodzi do tego nieco zwiększona drażliwość wewnętrzna na niektórych ludzi oraz wrażliwość skóry twarzy.
Zastanawia mnie czy u którejś z Was pojawił się brak apetytu? Mogłabym teraz jeść dwa razy dziennie (tylko ze względu na to, że tabletkę trzeba przyjąć podczas posiłku), ale za to wypijam niesamowicie duże ilości płynów.
Moje hity: Carmex, Physiogel do mycia twarzy, póki co balsam Fenjal.
margalida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 10:43   #3891
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć! Wróciłam tu, bo mam 10 dni do końca 5-go miesiąca i znów wyszła mi cholerna wysypka na ciele...!! Swędzi i w sumie już atakuje nawet nogi... Wysmarowałam się oliwką i poradziłam pani w aptece, czy mogę pić wapno. Muszę to zahamować, bo jak będę na uczelnię taka łazić!? Jestem przerażona, bo się tego nie spodziewałam! Czy ktoś tu jest jeszcze przypadkiem retinoidowej wysypki?! ;/
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 12:01   #3892
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

czy bardzo wypadaja wam włosy?
czy odrastaja po kuracji?
prosze napiszcie
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 12:12   #3893
kiniominio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej! Jestem na 10siatym dniu izotexu 30mg . Jutro zaczynam brać 20mg. Po tych dziesięciu dniach mogę stwierdzić, że póki co nie mam aż tak strasznych skutków ubocznych jakich się spodziewałam, ale to pewnie jeszcze za krótki okres czasu, by się tego spodziewać. Napewno bolała mnie kilka razy głowa, co mnie nigdy głowa nie bolała tak wiec jestem pewna, że przez tabletki do tego ból rzołądka oprócz tych bóli trochę łuszczy mi sie skóra, ale tylko wokół nosa reszta części twarzy jest nadal tłusta, odnośnie ust to są takie dziwne, lepkie i popękane póki co krew jeszcze z nich nie sączy Oczy bolą mnie też troszkę i mam delikatne zaburzenia wzroku, bo kiedy sie sciemnia zamazują mi sie różne obiekty, a ze wzrokiem podobnie jak z bólem głowy też nie miałam nigdy problemów, włosy wypadają i to dość obficie, mam nadzieje, że nie wypadną do końca.. Ogólnie nie jest tak źle jak myślałam, że będzie, oby tak dalej. Do końca jeszcze kawał czasu, ale jestem myśli pozytywnej. Pozdrawiam i życzę powodzenia Wam jak i również sobie:P
kiniominio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 14:44   #3894
niemadlamnienicku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 124
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć dziewczyny, dołączam do wątku
Dziś przyjęłam pierwszą tabletkę Izoteku - moja dawka to 40 mg/ 60 kg. Boję się strasznie skutków ubocznych, ale najbardziej to wypadania włosów, o czym pisała koleżanka powyżej. I tak mam słabe włosy, wypadają na potęgę, więc boję się, co to będzie w trakcie dalszej kuracji Mam do Was pytanie, czy zażywacie jakieś suplementy przeciw wypadaniu włosów? Jeśli tak, to jakie? Czy w ogóle można przyjmować takie tabletki podczas brania retinoidów?
Pozdrawiam Was serdecznie
niemadlamnienicku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 16:27   #3895
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez edzia1978 Pokaż wiadomość
czy bardzo wypadaja wam włosy?
czy odrastaja po kuracji?
prosze napiszcie

Bardzo to mało powiedziane, budzę się rano i cała poduszka dosłownie usiana jest moimi włosami ( na szczęście mam mega gęste i grube więc raczej nie wyłysieje ) tak jak i prześcieradło oraz przy myciu włosów wypada mi tyle co myślę, że przed kuracją przez tydzień mi wypadało a biorę Silice i co dziwne widzę, że mam odrosty przy skórze ( taki "puszek" nowych włosów widoczny przy grzywce ),a zarazem wypadają. Mam nadzieję, że nam to minie i że to tylko czasowy skutek uboczny.

Brenda89- czytałam na forum o izoteku, że dziewczyna tez miała "wysypkę" a po wizycie u dermatologa okazało się, że to był stan zapalny skóry przypominający wysypkę ( więc może warto pójść od razu a nie męczyć się bo zapewne nie jest to przyjemne )
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 17:03   #3896
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dzień 14 czyli minęły już 2 tygodnie Wyszło mi trochę nowych krost, dość dużych, zwłaszcza na brodzie i skroniach chyba nie jest to wysyp... a moze? jedna krosta tez to nie jest więc najbardziej dokucza mi dyskomfort z powodu wyszenia ust i ich okolicy zrobiły mi się też zajady no i skóra twarzy jest strasznie sucha, zwłaszcza na nosie i jego okolicach - zaczyna się widocznie łuszczyć i wszystko razem wygląda dość nieciekawie. Twarz zaczerwieniona, sucha i piekąca skóra rąk (reszta ciała narazie nie doznała wysuszenia). Już nie wiem co na to wysuszenie twarzy stosować - do tej pory używałam tego co zwykle przed kuracją tzn. oliwki hipp i kwasu hialurynowego ale teraz to nie pomaga. Pocieszam się, że to wysuszenie świadczy przynajmniej o tym ze lek działa
A Wy czym nawilżacie?

Włosy narazie nie wypadają ponad normę (oby tak zostało!) Jeśli chodzi o wolniejsze przetłuszczanie to ostatnio nie myłam włosów całe 2 dni (zwykle myję codziennie), trzeciego dnia rano wyglądały jeszcze w miarę ok ale wolałam umyć bo jednak czułam dyskomfort, pierwszej świeżosći nie były tak czy siak 2 dni to juz cos.

Achaa no i wrócę jescze na chwilę do skóry twarzy - zrobiło mi się sporo wągrów na nosie (wcześniej nie miałam z nimi zbyt wielkiego problemu) Nie tylko nie udało mi się ich wycisnąć ale porobiłam sobie rany bo skóra odchodziła przy próbie wyciśnięcia echh... No i wydepilowałam pastą cukrową wąsik - nie polecam pod pachami za to nic się nie stalo
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 20:45   #3897
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

proszę poradzcie coś na zaczerwienienie twarzy ;/ ono nie znika od 4 dni... nie będę tak latać przez 6 miesiecy po uczelni jak jakiś indianin ;p pomocy!
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 20:59   #3898
mejzi05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej U mnie po 45 tabletkach dermatolog zwiększył dawkę (z 20 na 40) żeby szybciej zakończyć kurację. Także teraz łykam 2 razy dziennie Moim problemem są wypadające włosy podczas kuracji, a mam ich naprawdę mało w dodatku są cienkie. Dermatolog przepisał mi Loxon 5%. Na razie nie widać rezultatów, ale jak wiadomo z włosami walka jest dość trudna ;/ Wcieram wieczorem w głowę i czekam na rezultaty. Oby odrosły!
Nawilżam twarz wieczorem Physiogelem, a rano stosuję krem z Clinique. Jak na razie nie jest źle
I odkryłam Carmex wiśniowy do ust, fajna sprawa, polecam!
mejzi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-11, 17:00   #3899
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jestem już ponad 3 tygodnie po terapii, wyskakują mi zaskórniki i włosy zaczęły się przetłuszczać...ehh szkoda No i przebarwienia oczywiście zostały ale smaruję się kremem Avene i powolutku schodzi. Ogólnie jestem zadowolona Myślę teraz nad kupieniem Effaclar K ale nie wiem czy nie jest za wcześnie? Jak myślicie??
Już kiedyś tam pisałam, że wrzucę Wam zdjęcia przed i po terapii. Dzisiaj miałam trochę czasu więc wrzucam

Edit: W sumie to nie są zdjęcia przed kuracją tylko w czasie wysypu podczas kuracji, takie małe sprostowanie. I zdjęcia są dla osób o mocnych nerwach hehe;p
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Lewy.jpg (48,5 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Policzek prawy.jpg (50,2 KB, 82 załadowań)
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...

Edytowane przez gazela12345
Czas edycji: 2011-10-11 o 17:04
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-11, 17:12   #3900
mrsunusualy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja dziś zażyłam pierwszą tabletke.. 40mg/59kg
Jak na razie pokładam wielkie nadzieje w tym leku , bo co prawda z moim trądzikiem jest tak że raz jest lepiej raz gorzej ale raczej są to pojedyncze pryszcze. Dermatolog zapisała mi to jednak ze względu na to że wszystko co było możliwe już stosowałam i niestety z marnym efektem..
Dostałam tą pomadkę od derma a do nawilżania zakupiłam Cetaphil
u mnie kuracja ma trwać pół roku trzymajcie kciuki!
mrsunusualy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.