Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-14, 20:45   #3781
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Dziewczyny wybieram się za kilka dni do proktologa, czy któraś była i moze opisać wrażenia?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 21:23   #3782
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

walczę - a jak!
Jedna okulistka była tak namolna, że je powiedziałam, że jeśli jej przeszkadza jak zakładam soczewki to niech sie odwróci
Niestety ja nie jestem takim super pacjentem jak Margoltka....... soczewki zmieniam raz w miesiącu, często przez te 30 dni ani razu ich nie zdejmując. Śpię w nich, zmywam makijaż ale żadnych kłopotów nie mam, żadnych kropel do oczu nie musze uzywac. Przeszłabym sie gdzies zbadac oczka dokladniej, ale najchętniej do optometrysty właśnie a nie do okulisty.



Margo wierzyłam w Tomcia wiedziałam, że to Zuch
Zaczęłas z grubej rury pracę!!!!

uuu faktycznie niedobry pacjent i jeszcze dziwnie zakłada soczewki

Moim zdaniem każda metoda, która nie uszkadza oka ani soczewki jest dobra a co do trybu noszenia to decyzja należy do Ciebie, specjalista może jedynie Cię poinformować jakie są wady takiego postępowania i albo odmówić prowadzenia jeżeli uważa, że to jest dla Ciebie szkodliwe albo kontrolować regularnie stan oczu i trzymać kciuki żeby nie doszło do żadnych powikłań i przy każdej kontroli oczywiście namawiać na częstsze zdejmowanie i czyszczenie soczewek

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
margolcia, 11 klas no to logiczne, ze blog musi poczekac...

mozliwe bardzo, ze to nie do konca normalna krotkowzrocznosc byla, tylko po prostu na pomiarach tak wychodzilo. a co do cwiczen to swieta racja, wymagaja ogromnej dyscypliny
oj tak, szewc w dziurawych butach chodzi mi się nigdy nie udało wytrzymać na tyle długo aby odczuć poprawę a powinnam ćwiczyć bo miałam w dzieciństwie zeza i właściwie podczas patrzenia z bliska moje oczy wykazują pewne odchylenia od normy
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 21:28   #3783
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
uuu faktycznie niedobry pacjent i jeszcze dziwnie zakłada soczewki

Moim zdaniem każda metoda, która nie uszkadza oka ani soczewki jest dobra a co do trybu noszenia to decyzja należy do Ciebie, specjalista może jedynie Cię poinformować jakie są wady takiego postępowania i albo odmówić prowadzenia jeżeli uważa, że to jest dla Ciebie szkodliwe albo kontrolować regularnie stan oczu i trzymać kciuki żeby nie doszło do żadnych powikłań i przy każdej kontroli oczywiście namawiać na częstsze zdejmowanie i czyszczenie soczewek


oj tak, szewc w dziurawych butach chodzi mi się nigdy nie udało wytrzymać na tyle długo aby odczuć poprawę a powinnam ćwiczyć bo miałam w dzieciństwie zeza i właściwie podczas patrzenia z bliska moje oczy wykazują pewne odchylenia od normy
wiem, wiem.........
nie przyznaję się, że noszę soczewki non stop
czy są jakies objawy, które powinny mnie zaniepokoić i zachwiac moją beztroską?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 22:54   #3784
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
wiem, wiem.........
nie przyznaję się, że noszę soczewki non stop
czy są jakies objawy, które powinny mnie zaniepokoić i zachwiac moją beztroską?
no właśnie tu jest problem, bo pierwsze zmiany są widoczne podczas badania a nie dają zwykle żadnych objawów. Więc jedynie regularne kontrole dają szansę na ewentualną reakcję zanim problem będzie poważny.
Natomiast gdy pojawiają się objawy, czyli typowo dla oczu to: uczucie ciała obcego pod powieką, piasku pod powiekami, suchość lub łzawienie, zaczerwienienie spojówek, światłowstręt, gorsza ostrość, ropna lub śluzowa wydzielina to zwykle się kończy odstawieniem soczewek na jakiś czas i leczeniem lub koniecznością ograniczenia czasu noszenia soczewek

Zawsze może się okazać, że masz akurat taką florę bakteryjną na powierzchni oka, że żadna soczewka nie jest w stanie jej zagrozić
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 00:35   #3785
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Ech Dziewczęta u mnie znowu mało ciekawe. Babcia przyszła i źle się poczuła, to taki rodzaj człowieka, który nie łazi do lekarza, nie mówi jak coś boli i odmawia lekarza.
Ciśnienie spadło, cukru nie udało nam się zmierzyć, zauważyłam, że babcia zaczyna szukać coś wzrokiem + nagle zero kontaktu. Na pogotowie czekaliśmy 60 minut i jeszcze w ogóle był problem z wezwaniem, bo babka w telefonie stwierdziła, że to, że ktoś się źle poczuł to jeszcze nie powód aby wzywać.
Przyjechali lekarze, bardzo fajni, wykonali szybko kilka badań, w ogóle głupio z mamą się czułyśmy, bo pytali o wiele rzeczy a myśmy nie znały odpowiedzi. Wyszło (chyba) na to, że babcia będąc 2 lata w Niemczech nie brała leków na cukrzycę, miała cukier 300, a jak jej kazali podnieść ręce ot nie umiała, a nos pokazała w innym miejscu niż nos się znajduje. Nagle zaczęła już w ogóle nic nie rozumieć, bełkotać, nie umiała utrzymać równowagi.
Stali jeszcze długo pod naszą bramą, widziałyśmy z mamą, że ubrali maskę tlenową i odjechali na sygnale, lekarze od razu wiedzieli, że to coś z mózgiem. Babcia miała już 2 udary i jeszcze zawał, to cud, że funkcjonowała normalnie i wszystko się cofnęło. Jednak lekarze powiedzieli, że nieleczona cukrzyca prowadzi do zmian w mózgu.
W końcu zadzwonili, że szpitala, to ciężki udar, nie wiedzą czy podjąć leczenie, bo jest bardzo niebezpieczne, a babcia na chwilę obecną to roślina.
Od kilku dni czułam, że coś złego się wydarzy, taka głupia intuicja i chodziłam cała taka zestresowana no i mam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-09-15 o 00:39
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 00:45   #3786
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Co do krótkowzroczności, jestem ślepa jak kret. Wada ponadto jest niestabilna i systematycznie się pogłębia. W zasadzie nie wiadomo dlaczego. Okulary mam o wartości -4,5, soczewki -4. Lewe oko jest wprawdzie słabsze od prawego, ale w róznych wartościach szkieł wszystko wiruje Nie wyobrażam sobie wrócić do okularów. Soczewki noszę już od czasów studiów, czyli już 12lat. Mogę w nich płakać, pływać, nurkować, ćwiczyć, zdarzało się ucinać drzemkę. Nawet Tomka urodziłam w soczewkach. To dla mnie ogromny komfort, nieporównywalny z okularami. Bardzo o nie dbam, jeśli nie mam jednodniowych, myję je, zakładam w czystych warunkach, nie przedłużam ich okresu przydatności itd. Nigdy nie miałam tzw. suchego oka, ani innych problemów związanych z noszeniem soczewek. Nigdy mi soczewka nie wypadła. Choć pierwsze próby założenia soczewki trwały 40min. prędko opanowałam technikę i teraz jest to dosłownie kilka sekund. Dwie okulistki wysnuły także teorię, że odkąd noszę soczewki wada nie pogłębia się tak drastycznie. Podobno wywierają nacisk na oko i jakoś tak to ma działać. Faktem jest, że rzeczywiście od tego czasu wada nie pędzi tak szaleńczo, jak wcześniej.

Postaram się teraz nadrobić trochę wątku kosmetycznego. Nie wiem jednak czy dam radę. Dużo pisałyście, a ja padam z nóg.

Mamy taką samą wadę, witaj w klubie kretów Od czegoś mi się pseudo Kretka wzięło
Tak samo dbam o soczewki, też nigdy mnie nic złego z nimi nie spotkało Nie wyobrażam sobie nie dbać - nie myć codziennie wieczorem, nie zmieniać co miesiąc, nie myć rąk przed zdjęciem / włożeniem - o coś, co wkładam do oka...
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 00:49   #3787
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Małgosiu, Margo, cieszę się, że u Was i Waszych pociech wszystko gra. Chociaż współczuję Margo nawału pracy.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ech Dziewczęta u mnie znowu mało ciekawe. Babcia przyszła i źle się poczuła, to taki rodzaj człowieka, który nie łazi do lekarza, nie mówi jak coś boli i odmawia lekarza.
Ciśnienie spadło, cukru nie udało nam się zmierzyć, zauważyłam, że babcia zaczyna szukać coś wzrokiem + nagle zero kontaktu. Na pogotowie czekaliśmy 60 minut i jeszcze w ogóle był problem z wezwaniem, bo babka w telefonie stwierdziła, że to, że ktoś się źle poczuł to jeszcze nie powód aby wzywać.
Przyjechali lekarze, bardzo fajni, wykonali szybko kilka badań, w ogóle głupio z mamą się czułyśmy, bo pytali o wiele rzeczy a myśmy nie znały odpowiedzi. Wyszło (chyba) na to, że babcia będąc 2 lata w Niemczech nie brała leków na cukrzycę, miała cukier 300, a jak jej kazali podnieść ręce ot nie umiała, a nos pokazała w innym miejscu niż nos się znajduje. Nagle zaczęła już w ogóle nic nie rozumieć, bełkotać, nie umiała utrzymać równowagi.
Stali jeszcze długo pod naszą bramą, widziałyśmy z mamą, że ubrali maskę tlenową i odjechali na sygnale, lekarze od razu wiedzieli, że to coś z mózgiem. Babcia miała już 2 udary i jeszcze zawał, to cud, że funkcjonowała normalnie i wszystko się cofnęło. Jednak lekarze powiedzieli, że nieleczona cukrzyca prowadzi do zmian w mózgu.
W końcu zadzwonili, że szpitala, to ciężki udar, nie wiedzą czy podjąć leczenie, bo jest bardzo niebezpieczne, a babcia na chwilę obecną to roślina.
Od kilku dni czułam, że coś złego się wydarzy, taka głupia intuicja i chodziłam cała taka zestresowana no i mam.
Justynko, bardzo mi przykro... I wiem jak się czujesz. Moja babcia (która zmarła parę lat temu) też przeszła kilka udarów. Przy jednym z nich byłam i sytuacja wyglądała podobnie do Twojej, także czytając od razu wiedziałam, o co chodzi. Mocno ściskam i będę o Was myśleć. Daj znać, jak będzie coś wiadomo.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-15, 01:11   #3788
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Justynko, bardzo mi przykro... I wiem jak się czujesz. Moja babcia (która zmarła parę lat temu) też przeszła kilka udarów. Przy jednym z nich byłam i sytuacja wyglądała podobnie do Twojej, także czytając od razu wiedziałam, o co chodzi. Mocno ściskam i będę o Was myśleć. Daj znać, jak będzie coś wiadomo.
Dam, dam. Z emocji wypaliłam kilak papierochów i sama czuję się koszmarnie, mam ciśnienie właśnie 154. Nie ogarniam tego. Jeszcze byłam teraz z babcią pokłócona i jakby nie daj boże umarła to będę sie czuła okropnie, że byłyśmy akurat pokłocone.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 13:56   #3789
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
no właśnie tu jest problem, bo pierwsze zmiany są widoczne podczas badania a nie dają zwykle żadnych objawów. Więc jedynie regularne kontrole dają szansę na ewentualną reakcję zanim problem będzie poważny.
Natomiast gdy pojawiają się objawy, czyli typowo dla oczu to: uczucie ciała obcego pod powieką, piasku pod powiekami, suchość lub łzawienie, zaczerwienienie spojówek, światłowstręt, gorsza ostrość, ropna lub śluzowa wydzielina to zwykle się kończy odstawieniem soczewek na jakiś czas i leczeniem lub koniecznością ograniczenia czasu noszenia soczewek

Zawsze może się okazać, że masz akurat taką florę bakteryjną na powierzchni oka, że żadna soczewka nie jest w stanie jej zagrozić
oby!
dziękuje Ci bardzo za fachowe rady


Sekretny - trzymaj się kochana czekamy na pomyślne informacje.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 15:34   #3790
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Mama była z rana oczywiście ludzie nie byli mili, nic się nie dowiedziała, bo w weekend nie ma lekarza prowadzącego i są tylko ci, co mają dyżur, ale mówili aby przyjechać koło 14:00 to będzie jakiś lekarz od dyżuru. Lekarka nie miła...
Powiedziała, że podali jedyny lek jaki mogli i opcje są trzy:
a) Paraliż zostanie
b) Paraliż się cofnie trochę i być może będzie mogła być podjęła wtedy rehabilitacja
c) Umrze.
Tym razem (to 3 udar) został zaatakowany pień i babcia ma sparaliżowane wszystkie kończyny i dlatego (tak oni mówią) nic innego podać nie mogą, zrobić nie mogą i ten lek w ciągu 24h zadecyduje.
Może gdyby karetka nie jechała ponad godzinę to szybciej by zareagowali czymś i byłoby inaczej, no ale tego się już pewnie nigdy nie dowiemy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 16:13   #3791
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Mama była z rana oczywiście ludzie nie byli mili, nic się nie dowiedziała, bo w weekend nie ma lekarza prowadzącego i są tylko ci, co mają dyżur, ale mówili aby przyjechać koło 14:00 to będzie jakiś lekarz od dyżuru. Lekarka nie miła...
Powiedziała, że podali jedyny lek jaki mogli i opcje są trzy:
a) Paraliż zostanie
b) Paraliż się cofnie trochę i być może będzie mogła być podjęła wtedy rehabilitacja
c) Umrze.
Tym razem (to 3 udar) został zaatakowany pień i babcia ma sparaliżowane wszystkie kończyny i dlatego (tak oni mówią) nic innego podać nie mogą, zrobić nie mogą i ten lek w ciągu 24h zadecyduje.
Może gdyby karetka nie jechała ponad godzinę to szybciej by zareagowali czymś i byłoby inaczej, no ale tego się już pewnie nigdy nie dowiemy.
U mojej babci był zastosowany lek trombolityczny, który niestety ma wiele przeciwwskazań i trzeba go podać jak najszybciej (chyba w ciągu 3 godzin). W jej przypadku udało się i rozpuścił skrzep. Mocno trzymam kciuki za Twoją babcię.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-15, 16:58   #3792
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
oby!
dziękuje Ci bardzo za fachowe rady


Sekretny - trzymaj się kochana czekamy na pomyślne informacje.
proszę bardzo
Tacy szczęściarze faktycznie istnieją ja widziałam na razie raz takiego "osobnika" z miesięczną soczewką na oku noszoną przez 6 miesięcy, w soczewce były jakieś opiłki, które zaczęły rdzewieć, dodatkowo kawałek soczewki był wyrwany. I co? piękna piękna biała spojówka, oko w idealnym stanie, dobrze nawilżone i Pan nie odczuwający żadnego dyskomfortu!

Sekretny
-
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 17:04   #3793
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

dziewczyny czy ten oleje arganowy będzie dobry? http://aroma-perfumy.pl/pl/p/MAROKO-...pray-50-ml/915
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 17:28   #3794
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
proszę bardzo
Tacy szczęściarze faktycznie istnieją ja widziałam na razie raz takiego "osobnika" z miesięczną soczewką na oku noszoną przez 6 miesięcy, w soczewce były jakieś opiłki, które zaczęły rdzewieć, dodatkowo kawałek soczewki był wyrwany. I co? piękna piękna biała spojówka, oko w idealnym stanie, dobrze nawilżone i Pan nie odczuwający żadnego dyskomfortu!

Sekretny -
ten facet jest moim idolem
No dobra....... przejęłąm się - zdjęłąm soczewki i do końca weekendu dam oczom odetchnąć to chyba pierwszy raz od roku........

Justyś - trzymam kciuki!
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-09-15 o 17:30
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 18:35   #3795
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ten facet jest moim idolem
No dobra....... przejęłąm się - zdjęłąm soczewki i do końca weekendu dam oczom odetchnąć to chyba pierwszy raz od roku........

Justyś - trzymam kciuki!
moim zdaniem zdjęcie soczewek przynajmniej raz w tygodniu,już nie mówię, że na cały dzień, ale chociaż na wieczór i na noc jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Oko troszkę odpocznie a soczewki się wyczyszczą.

A jeżeli nie zdejmujesz ich dlatego, że płyn do czyszczenia zawiera konserwanty to polecam płyn Aosept na bazie wody utlenionej, która po zdezynfekowaniu soczewek się neutralizuje do samej soli fizjologicznej.
Nie ma w nim zbędnej chemii tylko trzeba przeczytać uważnie instrukcję obsługi żeby sobie wody utlenionej nie nalać do oka
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 18:40   #3796
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
moim zdaniem zdjęcie soczewek przynajmniej raz w tygodniu,już nie mówię, że na cały dzień, ale chociaż na wieczór i na noc jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Oko troszkę odpocznie a soczewki się wyczyszczą.

A jeżeli nie zdejmujesz ich dlatego, że płyn do czyszczenia zawiera konserwanty to polecam płyn Aosept na bazie wody utlenionej, która po zdezynfekowaniu soczewek się neutralizuje do samej soli fizjologicznej.
Nie ma w nim zbędnej chemii tylko trzeba przeczytać uważnie instrukcję obsługi żeby sobie wody utlenionej nie nalać do oka
Postaram sie zdejmować soczewki na jedną noc w tygodniu
a nie są pewne granice mojej naturalnej manii nie zdejmuję z czystej wygody........ i trochę lenistwa a trochę z niechęci do okularów
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 19:08   #3797
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
moim zdaniem zdjęcie soczewek przynajmniej raz w tygodniu,już nie mówię, że na cały dzień, ale chociaż na wieczór i na noc jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Oko troszkę odpocznie a soczewki się wyczyszczą.

A jeżeli nie zdejmujesz ich dlatego, że płyn do czyszczenia zawiera konserwanty to polecam płyn Aosept na bazie wody utlenionej, która po zdezynfekowaniu soczewek się neutralizuje do samej soli fizjologicznej.
Nie ma w nim zbędnej chemii tylko trzeba przeczytać uważnie instrukcję obsługi żeby sobie wody utlenionej nie nalać do oka
A ten płyn można stosować do wszystkich soczewek?

Noszę soczewki też dość długo, bo już ponad 10 lat. I grzecznie zdejmuję je codziennie wieczorem, mimo że nadają się do ciągłego noszenia. Zdarzało mi się w nich spać (w pociągu, po imprezie itp.) i odczuwałam wtedy duży dyskomfort. Soczewki przyklejały się do gałki i były zamglone. Ostatnio nawet daję oczom więcej odpoczynku i staram się częściej nosić okulary (mimo że ich nie znoszę). Niestety okulistka przepisała mi za słabe i muszę kupić nowe. Typowe gadanie, że "wzrok trzeba trenować" itd. Tylko ja w nich widzę dobrze na odległość wyciągniętej ręki. Nie wiem, jak musiałabym "trenować", żeby widzieć w nich lepiej...

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-09-15 o 19:11
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 19:20   #3798
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Sekretny, trzymam kciuki za babcię a to, że się pokłóciłyście wcześniej, niech cię nie martwi. babcia na pewno ma całą masę wspomnień i nie myśli o tych niefajnych...

---
a na temat oczu - ja w życiu soczewek nie nosiłam, nie próbowałam nawet. jakoś tak lubię okulary... bez nich czuję się goła
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 19:23   #3799
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
---
a na temat oczu - ja w życiu soczewek nie nosiłam, nie próbowałam nawet. jakoś tak lubię okulary... bez nich czuję się goła
spróbuj soczewek - trochę ekshibicjonizmu nie zaszkodzi
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-15, 19:32   #3800
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Postaram sie zdejmować soczewki na jedną noc w tygodniu
a nie są pewne granice mojej naturalnej manii nie zdejmuję z czystej wygody........ i trochę lenistwa a trochę z niechęci do okularów

----------[MISSION COMPLETED]-----------------

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
A ten płyn można stosować do wszystkich soczewek?

Noszę soczewki też dość długo, bo już ponad 10 lat. I grzecznie zdejmuję je codziennie wieczorem, mimo że nadają się do ciągłego noszenia. Zdarzało mi się w nich spać (w pociągu, po imprezie itp.) i odczuwałam wtedy duży dyskomfort. Soczewki przyklejały się do gałki i były zamglone. Ostatnio nawet daję oczom więcej odpoczynku i staram się częściej nosić okulary (mimo że ich nie znoszę). Niestety okulistka przepisała mi za słabe i muszę kupić nowe. Typowe gadanie, że "wzrok trzeba trenować" itd. Tylko ja w nich widzę dobrze na odległość wyciągniętej ręki. Nie wiem, jak musiałabym "trenować", żeby widzieć w nich lepiej...
Można można,teoretycznie jest on skuteczniejszy w dezynfekcji a jednocześnie delikatniejszy dla oka ( przez brak konserwantów), chociaż akurat moja siostra twierdzi,że jest gorszy niż taki zwykły np.Opti free.
Tzn ją szczypały oczy tuż po założeniu soczewek i jeszcze głupia mi się nie przyznała , bo się bała, że skoro ją szczypie to nie będzie mogła nosić soczewek a bardzo jej na tym zależało i tak się męczyła przez jakiś czas, aż któregoś razu przyniosłam jej właśnie opti free od tej pory nie chce żadnego innego.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 19:37   #3801
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość

----------[MISSION COMPLETED]-----------------

ach Ty
ja mam płyn bauscha obecnie, zresztą mi tam wszystkie pasują.........
taka mało wymagająca jestem
Oluś najchętniej to bym do Ciebie z gałami wpadła tylko jakos tak nie po drodze........
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 20:04   #3802
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

ach Ty
ja mam płyn bauscha obecnie, zresztą mi tam wszystkie pasują.........
taka mało wymagająca jestem
Oluś najchętniej to bym do Ciebie z gałami wpadła tylko jakos tak nie po drodze........


Jakby co, to oczywiście zapraszam.

No ale jak masz sprawdzoną fajną optometrystkę w wawie to chociaż ją tam czasem odwiedź
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 20:05   #3803
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

fiolka, gratuluję!!! fajnie, że taką gadką "niechcący" namówiłaś Anulę do odrobiny ostrożności oczka ważne są przecież
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
spróbuj soczewek - trochę ekshibicjonizmu nie zaszkodzi
po domu chodzę goła z przyjemnością, ale w pracy to... oj oj...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 20:09   #3804
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
fiolka, gratuluję!!! fajnie, że taką gadką "niechcący" namówiłaś Anulę do odrobiny ostrożności oczka ważne są przecież

po domu chodzę goła z przyjemnością, ale w pracy to... oj oj...
koledzy sie ucieszą........
im tez się coś od życia należy.....
nie bądź egositką! Zrób to dla nich
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 20:34   #3805
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
koledzy sie ucieszą........
im tez się coś od życia należy.....
nie bądź egositką! Zrób to dla nich
nie wątpię, że by się ucieszyli ale właśnie nie jestem egoistką i nie będę ryzykować przyszłości całego koncernu dla chwili zabawy
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 23:41   #3806
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
U mojej babci był zastosowany lek trombolityczny, który niestety ma wiele przeciwwskazań i trzeba go podać jak najszybciej (chyba w ciągu 3 godzin). W jej przypadku udało się i rozpuścił skrzep. Mocno trzymam kciuki za Twoją babcię.
Ojej oni ją przyjęli wczoraj, a lek podali dzisiaj. Nic z tego nie rozumiem.

Dziewczyny, dziękuję.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-09-15 o 23:43
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 01:22   #3807
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ojej oni ją przyjęli wczoraj, a lek podali dzisiaj. Nic z tego nie rozumiem.

Dziewczyny, dziękuję.
Twojej babci na pewno podano coś innego, bo tak jak pisałam - takie leki mają masę przeciwwskazań. Wspomniałam po prostu jak było u nas.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 15:27   #3808
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Jezu dziewczyny jestem załamana, wszystko się sypie na głowę.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-01, 21:14   #3809
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Witajcie
Czytałyście/słyszałyście o tym?
http://www.sfora.biz/Wielka-wpadka-s...z-polek-a44935
Co Wy na to? Trochę się przeraziłam, bo ten płyn jest zawsze w mojej lazience..
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 22:12   #3810
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Jezu dziewczyny jestem załamana, wszystko się sypie na głowę.
co się dzieje ?

mam odwyk od zakupów i wizażu, ale to raczej z braku czasu
jedynie kupiłam mydełko w płynie do rąk Alterry
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.