Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-27, 12:45   #3991
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
Kiedys przeczytałam na BU że trzeba pamiętac że przy stosowaniu filtrów chemicznych (które zawierają bodajże benzophenony ale nie jestem pewna) jezeli wybieramy się na badanie krwi to trzeba filtr tydzień przed badaniem odstawić bo może byc przekłamany wynik. Może któraś z dziewczyn pamięta w którym wątku było na ten temat napisane???
no nie mow ja ostatnio wciąż latam na badania krwi a filtrow nie odstawiałam i nie miałam pojecia, ze tak trzeba zrobic.. a nie wiesz moze w jakis sposob ten wynik jest przekłamany? tzn np zawartosc czego we krwi moze byc przekłamana?
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-27, 13:52   #3992
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
no nie mow ja ostatnio wciąż latam na badania krwi a filtrow nie odstawiałam i nie miałam pojecia, ze tak trzeba zrobic.. a nie wiesz moze w jakis sposob ten wynik jest przekłamany? tzn np zawartosc czego we krwi moze byc przekłamana?
Mam nadzieję, że to nie jest prawda, bo jak by filtry wchłaniały się do krwi to by chyba było bardzo niedobrze!
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-27, 14:16   #3993
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

ojej prosimy o wyjaśnienie tego, bo aż ja się zaczęłam obiawiać.
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-27, 14:36   #3994
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

witam po długiej nieobecności na forum filtromaniaczek

ja niestety wciąż nie jestem zadowolona z filtrów.. bez przerwy pojawiają się różne niespodzianki używam obecnie Anthelios DP bo mam wrażenie, że najmniej zapycha, ale jednak cały czas jest kiepsko
Avene spray 50 był jeszcze gorszy.. Antek A-L sprawdza się tylko na nosie, bo nie bieli tak jak DP ..ale na policzkach zwiększa zapychanie

widziałam w aptekach wiele nowości, ale z próbkami kiepsko
czy pojawiło się coś wartego uwagi? filtr, który naprawdę nie zapycha i nie tworzy maski na twarzy (świecenie akceptuję bo skrobia wystarcza)
nie musi być spf50..może być niższy, byle tylko był naprawdę lekki i nadawał się do cery wrażliwej
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-27, 17:13   #3995
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że to nie jest prawda, bo jak by filtry wchłaniały się do krwi to by chyba było bardzo niedobrze!
Też mi sie to obiło o wzrok gdzies na forum. Pamiętam że dziewczyny niektóre pisały że im sie okres rozregulował czyli tak obojętnie napewno nie wpływają na nasze zdrowie. Pewien profesor też mnie kiedyś uświadamiał że "tą" chemią wiecej szkód można narobic sobie niż słońcem
Poszukam wypowiedzi dziewczyn co do tego okresu
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-27, 17:54   #3996
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Widze,ze temat powraca niczym bumerang a mnie caly czas przywodzi to na mysl o przytaczanym juz kiedys artykule o szczurach.

Nie dajmy sie zwariowac poniewaz chemia jest wokol Nas i nawet jezeli nie bedziemy stosowac kremow z filtrami to zauwazmy,ze te skladniki wystepuja w innych kosmetykach.

Swoja droga mialam robione regularne badania krwi przez ostatnie 3 m-ce,filtry stosowalam caly czas i nie zauwazono jakichkolwiek dziwnych zmian wszystko jest ok.A swoja droga szkoda ze zakres dostepnej literatury na ten temat jest tak nikly

Jezeli ktorejs uda sie znalezc ten artykul to prosze wklejcie

Na pewno filtrow chemicznych,retinoidow nie powinny stosowac kobiety w okresie ciazy ale o tym byla juz kiedys mowa.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-27, 20:37   #3997
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

O filtrach przenikających była mowa chyba w wątku ciążowym na biochemii, nazwy filtrów i firmy je stosujące podawała Moni. To jest ważne dla kobiet w ciązy i dla matek akrmiących.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-27, 20:51   #3998
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
O filtrach przenikających była mowa chyba w wątku ciążowym na biochemii, nazwy filtrów i firmy je stosujące podawała Moni. To jest ważne dla kobiet w ciązy i dla matek akrmiących.

Pewnie chodzi oto

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...2&postcount=35

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
A swoja droga,cos Cie malo Moniczko ostatnio
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-05-27 o 20:52 Powód: Dubel
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-27, 22:40   #3999
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

A czy dla kogoś kto regularnie oddaje krew filtry też mogą mieć znaczenie???
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 06:42   #4000
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
A czy dla kogoś kto regularnie oddaje krew filtry też mogą mieć znaczenie???
Zanim krew trafi do banku jest badana, gdyby coś było nie tak, zostałabyś poinformowana o nieprawidłowościach.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 07:58   #4001
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Zanim krew trafi do banku jest badana, gdyby coś było nie tak, zostałabyś poinformowana o nieprawidłowościach.
Dziękuję LV

Mój TŻ regularnie oddaje krew, a ja go tutaj filtrami nękam od paru tygodni

Ale robię postępy, sam z siebie prawie codziennie się już filtruje i jak przebywa w pracy na dworze większość dnia to się dosmarowuje. Sam na to wpadł nawet, po tym jak się raz trochę przypiekł!
A wczoraj tak popatrzył na mnie i powiedział, że mam łądną cerę i on juz też nie chce być opalony!
Szok!
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-28, 08:02   #4002
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Dziękuję LV

Mój TŻ regularnie oddaje krew, a ja go tutaj filtrami nękam od paru tygodni

Ale robię postępy, sam z siebie prawie codziennie się już filtruje i jak przebywa w pracy na dworze większość dnia to się dosmarowuje. Sam na to wpadł nawet, po tym jak się raz trochę przypiekł!
A wczoraj tak popatrzył na mnie i powiedział, że mam łądną cerę i on juz też nie chce być opalony!
Szok!
Szczęściara! Mój TZ uwielbia mnie w wersji brązowej, co też się nieco kłóci z moją filozofią nie-opalania. Toteż dziękuje przemysłowi kosmetycznemu za samoopalacze i balsamy brązujące: w ten sposób mój dogmat nie-opalania pozostaje nienaruszony, a i TZ zadowolony żem brązowa
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 09:34   #4003
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

A swoja droga,cos Cie malo Moniczko ostatnio
Ostatnio mam nie najlepszy okres w swym życiu, stąd nie mam serca do wielu rzeczy.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 09:35   #4004
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Nie wiem o co chodzi, Smoku, ale trzymaj się. Czas wszystko zmienia!
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 10:17   #4005
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ostatnio mam nie najlepszy okres w swym życiu, stąd nie mam serca do wielu rzeczy.

Chyba odbieramy na tych samych falach bo u mnie dzieje sie podobnie i czasami mam wrazenie,ze to impas.
Jednak wciaz mam nadzieje,ze musi sie COS zmienic,ze musi sie COS stac,ze tak byc nie moze....

Trzymaj sie Moniczko
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 11:15   #4006
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Szczęściara! Mój TZ uwielbia mnie w wersji brązowej, co też się nieco kłóci z moją filozofią nie-opalania. Toteż dziękuje przemysłowi kosmetycznemu za samoopalacze i balsamy brązujące: w ten sposób mój dogmat nie-opalania pozostaje nienaruszony, a i TZ zadowolony żem brązowa
skąd ja to znam mój TŻ też bardzo lubi mnie w wersji brązowej więc paciam się samoopalaczami

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Też mi sie to obiło o wzrok gdzies na forum. Pamiętam że dziewczyny niektóre pisały że im sie okres rozregulował czyli tak obojętnie napewno nie wpływają na nasze zdrowie. Pewien profesor też mnie kiedyś uświadamiał że "tą" chemią wiecej szkód można narobic sobie niż słońcem
Poszukam wypowiedzi dziewczyn co do tego okresu
no właśnie , tez starałam się odszukać ten wątek ale jakoś nie mogę go zlokazlizować.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 11:20   #4007
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
A czy dla kogoś kto regularnie oddaje krew filtry też mogą mieć znaczenie???
wiem że nie powinny oddawać krwi alergicy bo pod tym kątem krew nie jest badana, ja podczas wypadku a potem operacji miałam przytaczaną krew i niestety dostałam krew alergika potem mało nie zeszłam z tego świata przez astmę, od operacji mineło 11 lat a ja dalej mam problemy z wysypkami swędzącymi, zdarza mi się że puchnę od jakiegoś jedzenia itp.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 11:21   #4008
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ostatnio mam nie najlepszy okres w swym życiu, stąd nie mam serca do wielu rzeczy.
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Chyba odbieramy na tych samych falach bo u mnie dzieje sie podobnie i czasami mam wrazenie,ze to impas.
Jednak wciaz mam nadzieje,ze musi sie COS zmienic,ze musi sie COS stac,ze tak byc nie moze....

Trzymaj sie Moniczko

Przytulam Was Dziewczyny!

U mnie też ostatnio pod górkę. W sumie od momentu kiedy na sylwestra napomknęłam, że czuję, iż to będzie dobry rok. I tak feralnego jeszcze nie miałam.......
Chwilami brakuje sił i wiary na cokolwiek, ale wiem, że w końcu zacznie się układać!
Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby mieć się od czego odbić i powoli wznosić spowrotem na górę...


Ale sprawdziło się u mnie, że:

nieszczęścia chodzą parami, para za parą , para za parą, para za parą.....
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 11:32   #4009
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

dziewczyny , pamiętajcie ze po burzy zawsze wychodzi słońce.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-28, 11:37   #4010
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Na pewno będzie dobrze! Ja spadłam i teraz unoszę się nad Ziemią.. trzeba tylko cierpliwie czekać, choć to nie jest proste..
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 20:39   #4011
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Dziewczyny, czy wy się komuś przyznajecie do filtrowania, kwaszenia? Bo ja właśnie jadę pojutrz ena biwak klasowy i boję się jak zareaguję moje współlokatorki jak wyjmę filtr 50+. A co dopiero jak zobaczą ile go nakładam. Te dziewczyny nie zrozumią tej mojej pielengnacji, bo same chodza na solarium, a na słońce to bez filtra żadnego. Naprawdę nie wiem co im odpowiem jak zaczną sie pytać: po co? na co? czemu? JEstem przekonana, że robię dobrze, ale jak na mnie napadną to pewnie mnie przytka i pójdę do kibla się filtrować Jest mnóstwo argumentów, ale mi się nawet nie chce tłumaczyć im, bo to i tak nic nie da.

"Ale przecież Ty w ogóle się nie opalisz! <mina typu "spadła z ksiezyca">"
confused jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 22:41   #4012
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy się komuś przyznajecie do filtrowania, kwaszenia? Bo ja właśnie jadę pojutrz ena biwak klasowy i boję się jak zareaguję moje współlokatorki jak wyjmę filtr 50+. A co dopiero jak zobaczą ile go nakładam. Te dziewczyny nie zrozumią tej mojej pielengnacji, bo same chodza na solarium, a na słońce to bez filtra żadnego. Naprawdę nie wiem co im odpowiem jak zaczną sie pytać: po co? na co? czemu? JEstem przekonana, że robię dobrze, ale jak na mnie napadną to pewnie mnie przytka i pójdę do kibla się filtrować Jest mnóstwo argumentów, ale mi się nawet nie chce tłumaczyć im, bo to i tak nic nie da.

"Ale przecież Ty w ogóle się nie opalisz! <mina typu "spadła z ksiezyca">"
Ja bym poszla do WC i sie nie chwalila, raz mnie przylapano z taka miarka, w ktorej odmierzalam filtr, nie bylo latwo wytlumaczyc co ja robie i wyjsc na normalna...
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-29, 06:09   #4013
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Confused, może zamiast tłumaczyć się "mądrym" koleżankom powiedz (takie niewinne kłamstewko), że masz uczulenie na słońce?

I tak a propos uczuleń: czym się smarować jak dopadnie? Bo mnie dopadło Na śniadanie mam wapno i zyrtec posmarowałam się DP, choć piecze niemiłosiernie - ale to jedyny filtr jaki mam na składzie co do którego jestem pewna że mnie nie uczula.
Podejrzanych mam dwóch: anthelios creme fondante, lub krem który sobie zrobiłam mazidłowy. W kremie było kilka nowych dla mnie składników, może to one? I szczerze mówiąc tak bym wolała, bo CF ładnie się na twarzy zachowuje - i nie ma alkoholu, a nie lubię od rana zawiana chodzić od tych dzieciaczkowych oparów
A może to truskawki
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-29, 06:25   #4014
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy się komuś przyznajecie do filtrowania, kwaszenia? Bo ja właśnie jadę pojutrz ena biwak klasowy i boję się jak zareaguję moje współlokatorki jak wyjmę filtr 50+. A co dopiero jak zobaczą ile go nakładam. Te dziewczyny nie zrozumią tej mojej pielengnacji, bo same chodza na solarium, a na słońce to bez filtra żadnego. Naprawdę nie wiem co im odpowiem jak zaczną sie pytać: po co? na co? czemu? JEstem przekonana, że robię dobrze, ale jak na mnie napadną to pewnie mnie przytka i pójdę do kibla się filtrować Jest mnóstwo argumentów, ale mi się nawet nie chce tłumaczyć im, bo to i tak nic nie da.

"Ale przecież Ty w ogóle się nie opalisz! <mina typu "spadła z ksiezyca">"
Powiedz, że masz fotodermatozę i że filtry to zalecenie Twojego lekarza dermatologa. Kulturalne osoby nie powinny już wnikać w temat
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-29, 06:46   #4015
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

dziewczyny mam do was pytanie, a niechcę zakładać kolejnego wątku dla uzyskania jednej odpowiedzi.

Pozbyłam się już trądziku, ale pozostało mi po nim trochę blizn i przebarwien. Na razie dalej stosuje differin, ale nie wiem czy jest sens i czy nie przezucic się na lysanel. Używałam już miesiące temu
ysanelu chyba tydzien, ale tylko przed zabiegiem glikolem, który miał na celu usenięcie blizn. Dwa kolejne zabiegi czekają mnie dopiero po wakacjach. Ale w trakcie wakacji nie chciałabym być taka prózna i spróbować troszke to wszytsko rozjasnić. Dodam, że na codzien uzywam filtra 100, i w tym roku opalać się nie będe niestety, bo nie chcę zepsuć tego wszystkiego, co do tej pory osiągnełam (już baaardzo dawno moja cera nie była w tak dobrym stanie)

Jak myślicie- mogę zacząć używać lysanel w lato, czy jednak nie?
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-29, 07:02   #4016
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Powiedz, że masz fotodermatozę i że filtry to zalecenie Twojego lekarza dermatologa. Kulturalne osoby nie powinny już wnikać w temat
O to to to!!! Fotodermatoza to jakoś nobliwiej brzmi, niż uczulenie
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-29, 08:08   #4017
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Confused, może zamiast tłumaczyć się "mądrym" koleżankom powiedz (takie niewinne kłamstewko), że masz uczulenie na słońce?

I tak a propos uczuleń: czym się smarować jak dopadnie? Bo mnie dopadło Na śniadanie mam wapno i zyrtec posmarowałam się DP, choć piecze niemiłosiernie - ale to jedyny filtr jaki mam na składzie co do którego jestem pewna że mnie nie uczula.
Podejrzanych mam dwóch: anthelios creme fondante, lub krem który sobie zrobiłam mazidłowy. W kremie było kilka nowych dla mnie składników, może to one? I szczerze mówiąc tak bym wolała, bo CF ładnie się na twarzy zachowuje - i nie ma alkoholu, a nie lubię od rana zawiana chodzić od tych dzieciaczkowych oparów
A może to truskawki

ja tez mam teraz uczulenie i najbardziej pomaga mi specjalne wapno dla alergików o podwójnej mocy co do winowajcy to albo nowe składniki w kremie albo truskawki te drugie wtedy jeżeli jadłas je pierwszy raz w sezonie tak mi sie przynajmniej wydaje
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-29, 13:48   #4018
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Dzięki dziewczyny, w sumie chyba wszyscy wiedzą, że ja używam takich "droższych" i aptecznych kosmetyków, bo dermatolog kazała :P jeśli dla tych dziewczyn krem za 30 zł jest drogi to ok Macie racje, powiem, że używam kwasów i że dermatolog kazała :P Ale miarki to nie ujawnie

Dzięki
confused jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-29, 16:00   #4019
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
wiem że nie powinny oddawać krwi alergicy bo pod tym kątem krew nie jest badana, ja podczas wypadku a potem operacji miałam przytaczaną krew i niestety dostałam krew alergika potem mało nie zeszłam z tego świata przez astmę, od operacji mineło 11 lat a ja dalej mam problemy z wysypkami swędzącymi, zdarza mi się że puchnę od jakiegoś jedzenia itp.
Serio?!! Coś mi się jednak nie wydaję, żeby alergią się przez krew można było zarazić...
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-29, 17:00   #4020
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Serio?!! Coś mi się jednak nie wydaję, żeby alergią się przez krew można było zarazić...
tak zdiagnozował lekarz który mnie prowadził, powiedział że coraz częściej się to zdarza (u osób które miały przeprowadzaną transfuzje krwi) , ponieważ krew pod kątem alergii nie jest badana.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.