Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-23, 08:15   #3271
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mam prośbę o rozszyfrowanie składu nowego mleczka do zmywania twarzy La Roche Posay z fizjologicznym pH :
aqua, ethylhexyl palmitate, isohexadecane, paraffinum liquidum, glycerin, ceteareth-25, cetearyl alcohol, sodium hydroxide, poloxamer 184, disodium cocoamphodiacetate, disodium edta, polysorbate 80, acrylamide/sodium acryloyldimethyltauratcop olymer, acrylates/C10-30, alkyl acrylate crosspolymer, sorbitan oleate, sodium chloride, sodium diglycolate, sodium glycolate, methylparaben, myrtrimonium bromide, parfum(code F.I.L b28173/1) - czy zawiera składniki mogące podrażnić wrażliwą skórę. z góry dziękuję.
PS i jak się ma do składu 'starego' mleczka Toleriane?(Aqua, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Dipropylene Glycol, Carbomer, Sodium Hydroxide, Ethylhexyloxyglycerin /Ethylhexylglycerin, Capryl Glycol /Caprylyl Glycol.)
PS2: i jeszcze jak się ma do wrażliwej skóry mleczko Avene: 'Żel oczyszczający do skóry nadwrażliwej' (na KWC ma jakąś dziwną nazwę...): avene thermal spring water,cetearyl alcohol, o-Phenylphenol, cetrimonium bromide, decyl glucoside, disodium EDTA, sodium cetearyl sulfate, sodium lauryl sulfate, aqua. (po co SLS w mleczku do skóry wrażliwej???).
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 10:09   #3272
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam prosbe o sprawdzenie mi skladu "Sprayu ulatwiajacego rozczesywanie wlosow" (Lilliputz Leichtkamm-spray) firmy Rossman. To jest spray dla dzieci o zapachu maliny. Ciekawi mnie "prawdziwy" sklad, bo nie wiem jaki wplyw bedzie mial ten spray na dzieciece wloski.

Moglam sie gdzies pomylic w literkach, poniewaz sklad jest wydrukowany drobnym maczkiem.

Sklad: Aqua, Dicocoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Propylene Glycol, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Caprylyl Glycol, Parfum, Sodium Hydroxide.

Z gory dziekuje
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 11:10   #3273
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o przeanalizowanie:



JOANNA Z APTECZKI BABUNI - BALSAM NAWILŻAJĄCO-REGENERUJĄCY



Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Cetrimonium Chloride, Isoprooyl Alcohol, PEG-40 Hydgroganted Castor Oil, Mel Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Propynele Glycol, Panthenol, Triethanolamine, Parfum, Comarin, DMDM Hydantion, Methylchloroisothiazolino ne, Metyhylisothiazolinone.



Warto kupić?
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 15:28   #3274
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Trafił w moje ręce kremik, i nie dosc ze NIGDZIE nie moge znalezc o nim opinii (jedynie francuskie strony, i nic z tego nie rozumiem). A boje sie go w ciemno uzyc, domyslam sie jedynie ze jest nawilzajacy i tyle.

To krem MIXA BEBE Creme Hydratante Protectrice

Skład:
Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Glycerin, Prunus Dulcis/Sweet Almond Oil, Glyceryl Stearate, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Butyrospermum Parkii/Shea Butter, Peg-40 Stearate, Glycine Soja/Soybean Oil, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Myristyl Alcohol, Propylparaben, Sorbitan Tristearate, Stearyl Alcohol, Tocopherol, Parfum/Fragrance
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 16:56   #3275
verazi
Raczkowanie
 
Avatar verazi
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 72
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez mdz Pokaż wiadomość
Trafił w moje ręce kremik, i nie dosc ze NIGDZIE nie moge znalezc o nim opinii (jedynie francuskie strony, i nic z tego nie rozumiem). A boje sie go w ciemno uzyc, domyslam sie jedynie ze jest nawilzajacy i tyle.

To krem MIXA BEBE Creme Hydratante Protectrice

Skład:
Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Glycerin, Prunus Dulcis/Sweet Almond Oil, Glyceryl Stearate, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Butyrospermum Parkii/Shea Butter, Peg-40 Stearate, Glycine Soja/Soybean Oil, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Myristyl Alcohol, Propylparaben, Sorbitan Tristearate, Stearyl Alcohol, Tocopherol, Parfum/Fragrance
Moja (raczej przeciętna) francuszczyzna pozwala mi się domyślać, że jest to krem przeznaczony dla delikatnej skóry dziecka, ma właściwości nawilżające i ochronne, hipoalergiczny, przebadany dermatologicznie, bardzo delikatny, nie jest tłusty ani lepki, zawiera witamine E. Ze składem raczej nie pomogę, ale myśle że krem dla dzieci raczej nie powinien Ci zaszkodzić. A tak przy okazji: skąd go masz? Bo chyba nie jest dostępny w Polsce...
verazi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 17:03   #3276
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez verazi Pokaż wiadomość
Moja (raczej przeciętna) francuszczyzna pozwala mi się domyślać, że jest to krem przeznaczony dla delikatnej skóry dziecka, ma właściwości nawilżające i ochronne, hipoalergiczny, przebadany dermatologicznie, bardzo delikatny, nie jest tłusty ani lepki, zawiera witamine E. Ze składem raczej nie pomogę, ale myśle że krem dla dzieci raczej nie powinien Ci zaszkodzić. A tak przy okazji: skąd go masz? Bo chyba nie jest dostępny w Polsce...
Dzieki
Dostepny nie jest, ale produkowany - owszem Dostaje czasem od znajomego rozne produkty firmy Garnier, albo wlasnie takich firm wypuszczanych na inny rynek... Mam np szampony Elseve na rynek węgierski hehe.

Jakby ktos jeszcze zanalizowal sklad pod kątem zapychaczy...
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 17:23   #3277
diabliczuś_01
Raczkowanie
 
Avatar diabliczuś_01
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 152
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez diabliczuś_01 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym jakąś miłą duszyczkę o przetestowanie składu tego kremu, przede wszystkim zależy mi na tym, czy nie będzie on zapychał mojej cery skłonnej do wyprysków z rozszerzonymi porami. Co prawda ma on bardzo pozytywne opinie (dostałam go, dlatego chciałabym spr. skład), ale niepokoi mnie już na pierwszy rzut "Paraffinum Liquidum". Z góry bardzo dziękuję.


Tilia Studio, Krem intensywnie nawilżający


Aqua, Paraffinum Liquidum, Soybean (Glycine Soja) Oil, Polyglyceryl-3, Methylglucose Stearate, Isopropyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Dimethicone, Shea Butter (Bytyrospermum Parkii), Panthenol, Propylene Glycol, Ethoxydiglycol, BHA, Glucose, Lemon (Citrus Medica Limonum) Juice, Butylene Glycol, Mel, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Geraniol, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene, Linalool.
Ponawiam. Niech się ktoś zlituje
__________________
So much for. So much more!
Breathe in for luck.

diabliczuś_01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-23, 18:27   #3278
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez diabliczuś_01 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym jakąś miłą duszyczkę o przetestowanie składu tego kremu, przede wszystkim zależy mi na tym, czy nie będzie on zapychał mojej cery skłonnej do wyprysków z rozszerzonymi porami. Co prawda ma on bardzo pozytywne opinie (dostałam go, dlatego chciałabym spr. skład), ale niepokoi mnie już na pierwszy rzut "Paraffinum Liquidum". Z góry bardzo dziękuję.


Tilia Studio, Krem intensywnie nawilżający


Aqua, Paraffinum Liquidum, Soybean (Glycine Soja) Oil, Polyglyceryl-3, Methylglucose Stearate, Isopropyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Dimethicone, Shea Butter (Bytyrospermum Parkii), Panthenol, Propylene Glycol, Ethoxydiglycol, BHA, Glucose, Lemon (Citrus Medica Limonum) Juice, Butylene Glycol, Mel, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Geraniol, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene, Linalool.
Moim zdaniem moze zapychac ale nie musi-zalezy jak bardzo poddatna masz cere na zapychanie-zaznaczylam skladniki ktore moga zapchac.Wyglada na to ze to krem do suchej skory.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 18:28   #3279
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Moim zdaniem moze zapychac ale nie musi-zalezy jak bardzo poddatna masz cere na zapychanie-zaznaczylam skladniki ktore moga zapchac.Wyglada na to ze to krem do suchej skory.
I muszą uważać osoby uczulone na miód, bo jest w składzie.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 18:48   #3280
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
mam prośbę o rozszyfrowanie składu nowego mleczka do zmywania twarzy La Roche Posay z fizjologicznym pH :
aqua, ethylhexyl palmitate, isohexadecane, paraffinum liquidum, glycerin, ceteareth-25, cetearyl alcohol, sodium hydroxide, poloxamer 184, disodium cocoamphodiacetate, disodium edta, polysorbate 80, acrylamide/sodium acryloyldimethyltauratcop olymer, acrylates/C10-30, alkyl acrylate crosspolymer, sorbitan oleate, sodium chloride, sodium diglycolate, sodium glycolate, methylparaben, myrtrimonium bromide, parfum(code F.I.L b28173/1) - czy zawiera składniki mogące podrażnić wrażliwą skórę. z góry dziękuję.
PS i jak się ma do składu 'starego' mleczka Toleriane?(Aqua, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Dipropylene Glycol, Carbomer, Sodium Hydroxide, Ethylhexyloxyglycerin /Ethylhexylglycerin, Capryl Glycol /Caprylyl Glycol.)
PS2: i jeszcze jak się ma do wrażliwej skóry mleczko Avene: 'Żel oczyszczający do skóry nadwrażliwej' (na KWC ma jakąś dziwną nazwę...): avene thermal spring water,cetearyl alcohol, o-Phenylphenol, cetrimonium bromide, decyl glucoside, disodium EDTA, sodium cetearyl sulfate, sodium lauryl sulfate, aqua. (po co SLS w mleczku do skóry wrażliwej???).
Jako ze mam wrazliwa skore postaram sie zanalizowac- w pierwszym skladzie zaznaczylam skladniki ktore moga podrazniac.

Drugi sklad wydaje sie lepszy.Ale tez nie jestem zachwycona.

Co do mleczka Avene moze wysuszac,czytalam tez na innym forum ze podraznia niektore bardziej wrazliwe osoby,najlepiej zdobyc probke.Wprawdzie sls jest na ostatnim miejscu wiec jest szansa ze nie bedzie taki zly.

No wlasnie tez nie wiem po co sls w skadzie dla wrazliwcow-niewiem dlaczego tez wsadzaja perfum na ktore jestem uczulona..
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 23:36   #3281
videll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 62
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

prosze o opinie skladu serum clarinsa -serum anti-pores dilates

skład: aqua, glycerin, alcohol, cyclomethicone, isononyl, isononanoate, aluminum starch octenylsuccinate, butylene glycol ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer hamamelis virginiana propylene glycol dipropylene glycol phenoxyethanol parafum pamitoyl proline triticum vulgare laminum album sodium hydroxide magnesium palmitoyl glutamate sodium palmitoyl sarcosinate disodium edta ethylparaben methylparaben pyridoxine hcl salicylic acid poliacrylamide palmitic acid c13-14 isoparaffin epilobium fleischeri hibiscus sabdariffacodium tomentosum tocopherol zinc gluconate lantana camara, tila cordata laureth-7 glutamylamidoethyl indole chrisin potassium sorbate sorbic acid ci 42090 ci 19140
videll jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-24, 10:28   #3282
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Jako ze mam wrazliwa skore postaram sie zanalizowac- w pierwszym skladzie zaznaczylam skladniki ktore moga podrazniac.

Drugi sklad wydaje sie lepszy.Ale tez nie jestem zachwycona.

Co do mleczka Avene moze wysuszac,czytalam tez na innym forum ze podraznia niektore bardziej wrazliwe osoby,najlepiej zdobyc probke.Wprawdzie sls jest na ostatnim miejscu wiec jest szansa ze nie bedzie taki zly.

No własnie też nie wiem po co sls w skadzie dla wrazliwcow-niewiem dlaczego tez wsadzaja perfum na ktore jestem uczulona..
to mleczko Avene jest trochę dziwne - jak napisałam w recenzji, ja mogę nim zmyć twarz tylko raz bo za drugim razem przy nakładaniu baardzo piecze. poszukuje więc czegoś delikatnego do wrażliwej, suchej skóry - myślałam, że to Toleriane LRP będzie odpowiednie, muszę zdobyć próbkę. a mogłabym zapytać, czego Ty używasz, Czarny Elfie, do zmywania twarzy?
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 14:39   #3283
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o przeanalizowanie:

JOANNA Z APTECZKI BABUNI - BALSAM NAWILŻAJĄCO-REGENERUJĄCY

Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Cetrimonium Chloride, Isoprooyl Alcohol, PEG-40 Hydgroganted Castor Oil, Mel Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Propynele Glycol, Panthenol, Triethanolamine, Parfum, Comarin, DMDM Hydantion, Methylchloroisothiazolino ne, Metyhylisothiazolinone.

Warto kupić?
Na początku składu emolienty,wygładzacze.
Cetrimonium Chloride ma właściwości antybakteryjne i antyskatyczne, poprawia rozczesywanie
Isopropyl alcohol ma działanie dezynfekujące, oczyszczające.
PEG 40 Hydrogenated Castor Oil - emolient, zmiękczacz
Propylene Glycol - utrzymuje wilgtotność

Mel ekstract, Hydrolized Milk Protein, Panthenol - substancje aktywne, odżywiające włos [miód, proteiny mleka i panthenol -> wit B]

Reszta składu to dodatki konserwujące, zapachowe, itp.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 17:49   #3284
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosze o ocene skladu tego oto kremiku. Z góry dziekuję

Skład: aqua, almond (prunus amygdalus) oil, glyceryl stearate, cetyl alcohol, coconut (cocos nucifera) oil, glycerin, peg-75 shea butter glycerides, polysorbate 20, panthenol, olive leaf extract, magnesium sulfate, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 17:50   #3285
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
to mleczko Avene jest trochę dziwne - jak napisałam w recenzji, ja mogę nim zmyć twarz tylko raz bo za drugim razem przy nakładaniu baardzo piecze. poszukuje więc czegoś delikatnego do wrażliwej, suchej skóry - myślałam, że to Toleriane LRP będzie odpowiednie, muszę zdobyć próbkę. a mogłabym zapytać, czego Ty używasz, Czarny Elfie, do zmywania twarzy?
No wlasnie pare osob skarzylo sie ze to mleczko piecze.

Ojj ja czesto zmieniam-nigdy nie moge znalesc idealnego zmywacza,ostatnio moim ulubiencem byl plyn do demakijazu boot's no7 cleanse and care,zmywalam nim oczy a takze twarz-ale nie czuje sie po nim 100% czysta-jest takze malo wydajny.ostanio robie olejki do zmywania makijazu,mieszam 75 % oliwy z oliwek light,25% olejku rycynowego i kilka kropli olejku z rozy.Zmywam tym twarz i potem przecieram cieplym delikatnym recznikiem b dokladnie,fajny ten olejek tylko duzo roboty bo trzeba zmyc bardzo dokladnie inaczej moze zapchac.
Wczoraj zmylam twarz olejkiem 80% kukui nut oil i 20% castor oil-fajny jest.Mysle tez o zakupie olejku z migdalow.

Na mojej liscie mam duzo zmywaczy do wyprobowania-ciagle testuje
Szukam czegos co by bylo wydajne i nadawalo sie do codziennego zmywania.I najlepiej bez uzywania wody.

Slyszalam ze dobry jest:
LRP rosaliac zel
LRP mleczko Hydraphase
Toleriane podpobno piecze.
najlepiej zdobyc probki

Nie probowalam tez Biodermy-ale ta wersja ktora jest znana na wizazu podobno wysusza niektore osoby i wypadaja po tym plynie rzesy-od dluzszego czasu zastanawiam sie czy nie wyprobowac wersji dla skory suchej-ma nieco inny sklad.

ja probowalam juz duzo specyfikow- z tych bardziej znanych:

Cetaphil emulsja do zmywania(podraznienie wysuszenie)
Avene plyn micelarny(niewydajny piecze podraznia,perfum w skladzie)
LRP effaclar(nie dla mnie)
Klorane emulsja dla wrazliwej skory(podraznia mnie nagietek)

Ale sie rozpisalam
W kazdym razie-jak znajdziesz cos idealnego to daj mi znac-ja tez dam Ci znac-widze ze mamy podobny rodzaj skory-wprawdzie ja mam mieszana ale z duza tendencja do suchej no i b wrazliwa.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 21:52   #3286
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Podstawowa sprawa Rybko - pełna nazwa specyfiku, wyedytuj posta i dodaj tą informację.

Cytat:
Napisane przez ryba_22 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o ocene skladu tego oto kremiku. Z góry dziekuję

Skład: aqua, almond (prunus amygdalus) oil, glyceryl stearate, cetyl alcohol, coconut (cocos nucifera) oil, glycerin, peg-75 shea butter glycerides, polysorbate 20, panthenol, olive leaf extract, magnesium sulfate, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 22:47   #3287
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Możecie rzucić okiem na skład maseczki i kremu Galenic Soins Hydratants - analiza pod względem zapychania, nawilżania, odżywiania.

Maseczka:
Water (Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Betaine, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract (Rubus Idaeus), Glyceryl Polymethacrylate, Dimethicone, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit (Butyrospermum Parkii), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Fragance (Parfum), Iodopropynyl Butylcarbamate, Menthol, Propylene Glycol, Red 33 (CI 17200), Ribes Rubrum (Currant) Fruit Extract (Ribes Rubrum), Sodium Hyaluronate, Sodium Methylparaben, Sodium Propylparaben, Triethanolamine, Vaccinium Myrtillus Extract (Vaccinium Myrtillus).


Krem:
Water (Aqua), Cocos Nucifera (Coconut) Oil (Cocos Nucifera), Dicaprylyl Maleate, Tribehenin PEG-20 Esters, Isohexadecane, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Cyclomethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Myreth-3 Myristate, Glycerin, PEG-8, Benzotriazolyl Dodecyl P-Cresol, Blue 1 (CI 42090), Dimethiconol, Fragance (Parfum), Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Red 33 (CI 17200), Ribes Rubrum (Currant) Fruit Extract (Ribes Rubrum), Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract (Rubus Idaeus), Sodium Polyacrylate, Tocopheryl Acetate, Vaccinium Myrtillus Extract (Vaccinium Myrtillus), Yellow 6 (CI 15985).
Ślicznie proszę
Ponawiam
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 09:20   #3288
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Nie wiem czy ktoś już analizował ten skład ale nigdzie nie mogę znaleźć, a bardzo mi na tym zależy:

Bioderma, Atoderm PP Crème Émolliente

Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Ethylhexyl Palmitate, Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Niacinamide, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Fructo-Oligosaccharides, Rhamnose, Mannitol, Xylitol, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopheryl Acetate, Polysorbate 80, Disodium EDTA, Citric Acid, Chlorphenesin, Triclosan.

Mam cerę tłustą, ale bardzo wysuszoną skórę pod wpływem kuracji retinoidowej i chciałabym ją zacząć dobrze nawilżać. Czy ten kremik się nada, czy mnie nie zapcha i czy da rady go używać rano pod filtr i makijaż?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 11:59   #3289
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

I jeszcze te kremiki bardzo proszę, zapychacze czy wręcz przeciwnie?

Ziaja, Calma HLC, Krem nawilżający

Skład: aqua, hexyl laurate, isohexadecane, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, bacopa monniera extraxt, PEG-8, hydroxythylcellulose, PEG-20 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated palm kernel oil, sodium acrylate/acryolyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, glyceryl stearete citrate, propylene glycol, butyrospermum parkii, glyceryl stearate, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil, panthenol, sodium hyaluronete, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isopropylparaben, potassium sorbate, diazolidinyl urea, parfum, sodium hydroxide


Ziaja, Calma HLC, Krem biolipidowy

Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, cetearyl ethlylhexanoate, glycerin, diisostearoyl polyglyceryl-3 dimer dilinoleate, ethylhrxyl methoxycinnamate, bacopa monniera extract, PEG-8, hydroxyethylcellulose, lanolin, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica seed oil, magnesium sulfate, panthenol, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, cera alba (beeswax), hydrogenated castor oil, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, citric acid
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 14:51   #3290
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

to znow ja
mama dostaak krem z loreala co kolezanka przywizola z niemiec nie ma go na kwc - nazywa sie derma genesis

aqua, cyclohesiloxane, cyclopentasiloxane, glyceri, alcohol denat, petrolatum, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, silica, mica, hydroxyethylpiperazine ethane sulfonic acid, polyglyceryl-4 isostearate, ethylhexyl methoxycinnamate, hydroxypropyl, tetrahydropyrantriol, tocopherol, silica dimethyl silylate, algae /algae extract, sodium hyaluronate, ci 77891 / titanium dioxide, drometrizole trisiloxane, magnesium sulfate, ptfe, tristearin, acrylates copolymer, disteardimonium hectorite, acetylated glycol sterate, disodium edta, capryl glycol / caprylyl glycol, parfum/fragrance, phenoxyethanol

czy dobrze mysle ze ten krem oparty jest glownie na silikonach?
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 15:03   #3291
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
to znow ja
mama dostaak krem z loreala co kolezanka przywizola z niemiec nie ma go na kwc - nazywa sie derma genesis

aqua, cyclohesiloxane, cyclopentasiloxane, glyceri, alcohol denat, petrolatum, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, silica, mica, hydroxyethylpiperazine ethane sulfonic acid, polyglyceryl-4 isostearate, ethylhexyl methoxycinnamate, hydroxypropyl, tetrahydropyrantriol, tocopherol, silica dimethyl silylate, algae /algae extract, sodium hyaluronate, ci 77891 / titanium dioxide, drometrizole trisiloxane, magnesium sulfate, ptfe, tristearin, acrylates copolymer, disteardimonium hectorite, acetylated glycol sterate, disodium edta, capryl glycol / caprylyl glycol, parfum/fragrance, phenoxyethanol

czy dobrze mysle ze ten krem oparty jest glownie na silikonach?
To napewno krem ? Jaka jest pełna nazwa ? Ta seria wchodzi na polski rynek na 2 tygodnie dopiero
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 15:08   #3292
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Puder w kamieniu Constance Carroll

talk, stearynian cynku, stearynian oktyloduodecylostearaoilu , oktan tokoferylu, jedwab naturalny, oktylometyksycynamonian, benzeofenon-3, oleinian izodecylu, izostearylo-neopentanian, izodecyloizonenian, perfumy, propyloparaben, metyloparaben [+/- CI 15850, CI 19140, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, mica]

Prosilabym o analize pod kątem zapychaczy. Z góry bardzo dziekuje


Bardzo mi zależy : pliz:
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 15:23   #3293
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Mam prosbe o sprawdzenie mi skladu "Sprayu ulatwiajacego rozczesywanie wlosow" (Lilliputz Leichtkamm-spray) firmy Rossman. To jest spray dla dzieci o zapachu maliny. Ciekawi mnie "prawdziwy" sklad, bo nie wiem jaki wplyw bedzie mial ten spray na dzieciece wloski.

Moglam sie gdzies pomylic w literkach, poniewaz sklad jest wydrukowany drobnym maczkiem.

Sklad: Aqua, Dicocoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Propylene Glycol, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Caprylyl Glycol, Parfum, Sodium Hydroxide.

Z gory dziekuje
Ponawiam prosbe
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 17:40   #3294
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Podstawowa sprawa Rybko - pełna nazwa specyfiku, wyedytuj posta i dodaj tą informację.
Celowo nie podałam nazwy tego kremu. Jest to krem do twarzy. Nie chciałabym podawac nazwy firmy, poniewaz chciałabym poznac obiektywna opinie Czy jest to możliwe?
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 18:11   #3295
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ryba_22 Pokaż wiadomość
Celowo nie podałam nazwy tego kremu. Jest to krem do twarzy. Nie chciałabym podawac nazwy firmy, poniewaz chciałabym poznac obiektywna opinie Czy jest to możliwe?
To jest wątek obiektywny - albo "coś" w składzie jest, albo tego nie ma. Nie bardzo rozumiem jaki wpływ na analizę ma nazwa i producent?
Bez nazwy krem nie zostanie zanalizowany
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 18:35   #3296
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
To jest wątek obiektywny - albo "coś" w składzie jest, albo tego nie ma. Nie bardzo rozumiem jaki wpływ na analizę ma nazwa i producent?
Bez nazwy krem nie zostanie zanalizowany
Oki ja tego nie zrobiłam złosliwie Po prostu nie chciałam zebyscie sie sugerowały nazwą. A mozesz mi powiedziec dlaczego bez nazwy nie zostanie zaanalizowany? Do czego nazwa jest potrzebna? Oczywscie po zanalizowanoi podałabym od razu nazwe produktu aby mogla dołączyc do listy zaanalizowanych
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 18:38   #3297
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Właśnie zauwazyłam, ze Hosenka w pierwszym poscie tego watku również podała sklad pewnego kremu bez nazwy producenta i nie bylo problemu z analizą. Co sie teraz zmieniło?
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 20:09   #3298
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
To napewno krem ? Jaka jest pełna nazwa ? Ta seria wchodzi na polski rynek na 2 tygodnie dopiero
no na pewno specjalnie sie nie znam na niemieckim, ale taki z pompka - a jesli to nei krem to co?

na opakowaniu jest napisane tak derma gensis zell-belebende pfelge vejungtes hautbild, tagespfelge

o taki http://ecx.images-amazon.com/images/...qL._AA280_.jpg
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 20:42   #3299
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ryba_22 Pokaż wiadomość
Oki ja tego nie zrobiłam złosliwie Po prostu nie chciałam zebyscie sie sugerowały nazwą. A mozesz mi powiedziec dlaczego bez nazwy nie zostanie zaanalizowany? Do czego nazwa jest potrzebna? Oczywscie po zanalizowanoi podałabym od razu nazwe produktu aby mogla dołączyc do listy zaanalizowanych
Nie wiem, taka zasada i już . Ja tu tylko czytam Może Moderatorki ci odpowiedzą?

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
no na pewno specjalnie sie nie znam na niemieckim, ale taki z pompka - a jesli to nei krem to co?

na opakowaniu jest napisane tak derma gensis zell-belebende pfelge vejungtes hautbild, tagespfelge

o taki http://ecx.images-amazon.com/images/...qL._AA280_.jpg
To krem ale spodziewałam się czegoś lepszego po tak reklamowanej serii, chciałam kupić mamie ale denat na poczatku składu... Pewnie twarz będzie wyglądała "młodziej" (silikony i mica) ale czy zadziała odmładzajaco
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 20:54   #3300
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
Nie wiem, taka zasada i już . Ja tu tylko czytam Może Moderatorki ci odpowiedzą?
niech zgadne, zapewne chodzi o spis przeanalizowanych kosmetykow :P

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
To krem ale spodziewałam się czegoś lepszego po tak reklamowanej serii, chciałam kupić mamie ale denat na poczatku składu... Pewnie twarz będzie wyglądała "młodziej" (silikony i mica) ale czy zadziała odmładzajaco
no ja sama jak przeczytalam sklad to sie zdziwilam ze pelno silikonow dotego mika a kwas hialuronowy gdzies w srodku, ale wrzucilam celem dokladniejszej analizy, czy jest tam cos wiecej
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.