Samoopalacze - bezpieczeństwo stosowania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-30, 21:56   #1
fionna
Raczkowanie
 
Avatar fionna
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: niedaleko domu :)
Wiadomości: 77

Samoopalacze - bezpieczeństwo stosowania


Mam pytanie: mam skórę pieprzykowato-piegowatą. Kupiłam sobie mleczko opalizujące Nivea, wydaje sie być super, ale szczypie mnie po nim po smarowaniu skóra. Unikam normalnie słońca, bo boję się nowotworów skóry. Czy takie preparaty są bezpieczne? Na jakiej zasadzie skóra brązowieje? Dziękuję za odpowiedzi z góry.
fionna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 10:33   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Samoopalacze - czy szkodzą skórze?

Prosze, podaj skłąd samoopalacza, postaramy się wyłowić skłądnik, który mógł spowodować pieczenie.

jak to się dzieje, że samoopalacze przyciemniają skórę? To za sprawą jednego z dwóch skłądników - pierwszym, najpopularniejszym jest dihydroaceton (DHA). substancja ta reagujuje z keratyną komórek warstwy rogowej naskórka i powoduje brązowienie. jej minusem jest charakterystyczny zapach i przy długim używaniu moze wystąpic lekkie przesuszenie skóry (dlatego przy samoopalaniu bardzo wazne jest tez nawilżanie). Drugą substancją jest erytruloza - jest to cukier założóny powodujący brązowoienei skóry. Nie posiada zapachu samoopalacza. jest rzadziej spotykany i chyba występuje tylko w droższych produktach (Clarins, L'oreal).
Aha, samoopalacze mogą zawierac tez i wyciąg z orzecha włoskiego.

preparaty do samooplanai sa bezpieczne, oczywiscie o ile nei mamy alergii an którys ze skłądnikó opalających.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 10:22   #3
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Samoopalacze - czy szkodzą skórze?

Podepne sie pod watek zeby nie zakladac nowego, wacham sie pomiedzy dwoma samoopalaczami St.Tropez lotion i Clarins koncentrat w plynie
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17703
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18923

z recenzji wynika ze oba sa swietne, zalezy mi na naturalnej brazowej opaleniznie, ktory waszem zdaniem jest lepszy patrzac rowniez na sklad???
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 10:52   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Samoopalacze - czy szkodzą skórze?

Nie znam tego St. Tripez, ale Clarinsa polecam od siebie. Sa naprawde niezawodne (przynajmniej na mnie) i niesamowicie wydajne!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 11:54   #5
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Samoopalacze - czy szkodzą skórze?

Ja jestem obecnie w Irlandii i tu wydaje sie ze St.Tropez sa hitem!! W kazdym sklepie kosmetycznym sa, patrzac na Irlandki z natury bladzioszki, ale maja ladny posamoopalaczowy brazowy odcien skory, wydaje mi sie dzieki St. Tropez....zero zolci!
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 12:11   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Samoopalacze - czy szkodzą skórze?

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Ja jestem obecnie w Irlandii i tu wydaje sie ze St.Tropez sa hitem!! W kazdym sklepie kosmetycznym sa, patrzac na Irlandki z natury bladzioszki, ale maja ladny posamoopalaczowy brazowy odcien skory, wydaje mi sie dzieki St. Tropez....zero zolci!
A masz może skład?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 12:30   #7
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Samoopalacze - czy szkodzą skórze?

niestety nawet na stronie producenta nie ma składow podanych
http://www.sttropez.pl/produktymain.htm
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 20:00   #8
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Samoopalacze - czy szkodzą skórze?

tak mnie kusil ten samoopalacz ze juz jest na mojej polce!! a wiec podaje sklad :

Water,Dihydroxeacetone, Caprylic Triglyceride, Glycerin, Apricot, Kernel Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamomilla Recutita, Matricaria flower extract, Sorbitan Stearate, Ceteareth-20, PVP, Sclerotium gum, Dimethicone, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Sodium Bisulfite, Parfum, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Alpha-Methyl lonone, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Butylphenyl, Methylpriopional, Limonene, Linalool, Caramel, Yellow 6, Red 40, Blue 1

o matko jezyk mozna polamac na tych nazwach
wysmarowalam sie juz, kolor jest jak czekolada, zapachu narazie nie wyczuwam zadnego, zobaczymy jak zlapie....
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 22:28   #9
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Samoopalacze - czy szkodzą skórze?

czy ktoras z was moglaby naskrobac troche na temat tego skladu powyzej??
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 10:10   #10
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Samoopalacze - czy szkodzą skórze?

I jaki efekt? ja kiedys miałam St.Tropez w kremie - ale strasznie denerwował mnie ten kolor pomocniczy bo wygladałam jak mulatka zanim go nie zmyłam no i brudził poduszke i ubranie - kolorek miał ładny ale bez rewelacji i wcale tak długo sie nie utrzymywała jak zapewniał producent ale to było dawno moze teraz jest jakas nowsza receptura

Ja natomiast uwielbiam samoopalacz The Body Shop - kolor jest super, probowałam juz i do jasnej i do ciemnej karnacji i obydwa dają super efekt
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 11:23   #11
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Samoopalacze - czy szkodzą skórze?

daje delikatny kolorek bez smug, wachalam sie miedzy tym clarinsem a st.tropez, ale chcialam taki ktory i do ciala i na twarz sie nada, a nie wyobrazam sobie jak bym sie miala wacikiem po calym ciele smarowacdlatego kupilam lotion st.tropez, ale lepszy kolor jak dla mnie daje loreal sublime bronze w zelu, tylko ze trudno go zmyc i schodzi latami..

a ten body shop tez do twarzy sie nadaje??
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-05, 14:55   #12
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Samoopalacze - czy szkodzą skórze?

Ja mam ten w duzej tubie - przeznaczony jest chyba do ciała o ile dobrze pamiętam ale ja od dawna kłade go na twarz i nic kompletnie sie nie dzieje - nie zapych , nic a nic nie wysusza - co jest dla mnie największym plusem , no i jeszcze nigdy nie zdażyło mi sie aby brzydko zszedł a używam juz go pod około roku Na buzie używam tego do jasnej karnacji a na ciało tego do ciemnej kolorek jest bardzo naturalny i dość długo sie trzyma - mniej wiecej bez zmian około 3 dni - potem sciera sie delikatnie na dłoniach bo ja bardzo często myje dłonie - mam taką manie wtedy robie peeling - polecam do tego celu Czarne Mydło z Bioladnera w słoiczku - zostawiam je na chwile i masuje sie rękawicą Kessa też z Biolandera - zaden peeling nie daje mi tak pięknie złuszczonej i gładkiej skóry - po tym zabiegu znów nakładam na 3 godzinki samoopalacz i biore prysznic

Dla mnie samoopalacz The Body Shop to bez dwóch zdań KWC
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 09:15   #13
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Samoopalacze - czy szkodzą skórze?

Ja również słyszałam wiele dobrych opinii o ST.TROPEZ więc właśnie go kupiłam i czekam na dostawę do domu. W komplecie kupiłam też krem koloryzujący ST.TROPEZ, który ma łagodniejsze działanie niż sam samoopalacz i podobno pomaga w utrzymaniu opalenizny uzyskanej wcześniej.

Jestem ciekawa jak to jest z jego zapachem. Podobno nie ma tego silnego charakterystycznego smrodku samoopalacza no ale z drugiej strony wydaje mi się to mało prawdopodobne, bo podobno ten składnik, który opala powoduje ten zapach no więc gdyby go nie było, to opalenizny chyba też nie, już sama nie wiem...
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 12:13   #14
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
samoopalacz a krem brazujacy

czy mozna stosowac systematycznie tych produktow????? czy szkodza one skorze twarzy i szyji? prosze o odpowiedzi-jezeli ktos z was uzywa systematycznie ktorego z tego rodzaju kosmetykow i ma pochlebne opinie prosze podac nazwe-dziekuje
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 18:12   #15
wiktoria1717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 16
GG do wiktoria1717
Samoopalacz a przebarwienia potrądzikowe

hej wam !
Mam taki kłopot kupilam samoopalacz w musie z lirene i chce go nałożyc na twarz ale mam przebarwienia po tradziku niewielkie ale są i niewiem czy samoopalacz nie uwydatni ich.i jeszcze jedno czy przy samoopalaczu moge stosowac punktowo davercin jak cos wyskoczy czy to nie wpłynie na to ze w tych miejscach skóra sie odbarwi i bede wygladac jak dalmatyńczyk prosze odpiszcie wizażanki!

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Nikt nie moze mi pomóc????

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

jezeli jets o tym wątek to prosze podajcie chociaz mi strone bo ja nie mogłam nigdzie znalesć o tych rzeczach których napisąłam.
wiktoria1717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 20:19   #16
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: Potrzebuje Porady!Samoopalacz!!

Na Twoim miejscu bym uważała, jeśli chcesz ten samoopalacz nałożyć na twarz, bo może Cię zapchać i wtedy jeszcze więcej będziesz mieć niespodzianek na buzi. Zależy jak reaguje Twoja skóra.
Jeśli masz przebarwienia, to możliwe, że samoopalacz je podkreśli i w tych miejscach będziesz mieć ciemniejsze placki Jednak piszesz, że są niewielkie, więc jeżeli bardzo Ci zależy na opalonej twarzy, to zawsze możesz zaryzykować z aplikacją
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 17:15   #17
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Potrzebuje Porady!Samoopalacz!!

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu bym uważała, jeśli chcesz ten samoopalacz nałożyć na twarz, bo może Cię zapchać i wtedy jeszcze więcej będziesz mieć niespodzianek na buzi. Zależy jak reaguje Twoja skóra.
Jeśli masz przebarwienia, to możliwe, że samoopalacz je podkreśli i w tych miejscach będziesz mieć ciemniejsze placki Jednak piszesz, że są niewielkie, więc jeżeli bardzo Ci zależy na opalonej twarzy, to zawsze możesz zaryzykować z aplikacją
ja mam troche przebarwień i śladów po trądziku i jak nakładam samoopalacz to moja skóra ma wtedy fajny bardziej jednolity kolor, także nie sądze, że podkreśli przebarwienia.
ale jeżeli chodzi o jakies specyfiki punktowe to na pewno odbarwią ci samoopalacz w tym miejscu także nie stosuj ich razem z nim.
ja np robie tak, że jak mam jakieś wypryski to najpierw po umyciu twarzy wieczorem smaruje olejem z czarnuszki nigella, który ma działanie antybakteryjne, czekam troche i smaruje samoopalaczem.
dodam, że mam samoopalacz lavery.

posmaruj sie tym swoim kilka razy i sprawdź czy cie nie zapycha. powodzenia
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 01:03   #18
NiekochanaTakiLos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 115
Ktory samoopalacz do twarzy na pewno nie powoduje zaskornikow-wagrow?

Dziewczyny ktory z samoopalaczy dostepnych na rynku na pewno nie powoduje zaskornikow? Co polecicie?
NiekochanaTakiLos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.