Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-20, 08:59   #3841
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
MOja mama miała ten krem. W zeszłym sezonie nazywał sie krem-ekran spf 90. Mama ma bardzo sucha skórę i krem sobie chwaliła za właściwości nawilżające. Świecił się "w miarę". Ale ochrona, jak w przypadku Erisa - tak na 2 godziny, bo filtr oparty głownie na parsolu.

Kuracja wygląda OK. Nie wiem tylko czy AA wystarczy za nawilżacz [nie neguje uzycia tego kremiku, nie pmietam tylko jak u niego z nawilżaniem].

Na lato radziłabym filtr tak min 30 przy kuracji Aknemycinem, no a im wyżej tym lepiej.
Dziękuję L_V

Hmm 2 godzinki to troszkę mało jednak, bo raczej nie mam możliwosći dosmarowywania się. A czy z filtrami Ziaji jest podobna sytuacja? Mam na mysli te nowe Ziajki (nie ta seria Sopotu) z np spf30?
Z tych wysokich filtrów nie moge nic wybrac dla siebie, wszystko mnie zapycha a i ceny tez strasza.... chociaz szczerze to przy tym Aknemycinie będę sie bala wychodzic na slonko, szczgolnie ze dodatkowo mam kuracje hormonalna, wiec cos mi sie wydaje ze bez filtrowania mogę sobie tylko zaszkodzic.
A ten kremik AA faktycznie mało nawilza niesetety - jest super lekki i wogole nie zapycha, lekko koi nawet skore dlatego myslalam ze bedzie oki, ale poszukam jakiego nawilzacza chyba jednak
A i jeszcze chcialam podziękować wszystkim Wizażankom które tu kiedykolwiek chwalily Cetaphil-super oczyszcza skóre a wogole jej nie wysusza! jest boski!! szkoda ze ta cena ....
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 10:24   #3842
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Filtromaniaczki, czy wy też stosujecie jakąś suplementacje witaminową, żeby wspomóc antyrodnikowe działanie filtrów? Jeśli tak, to co zażywacie?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 16:14   #3843
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

byłam dzisiaj w kilku aptekach i niestety nie było nowości LRP także wrócilam do domu bez nowego filtra, ale za to obejrzałamk dokładnie nowy spray dla dzieci vichy ten o którym wspominała wczesniej Contax i wiecie co, on nie ma podanej wartości PPD albo ja jestem ślepa? obejrzałam go kilkakrotnie i nie znalazłam. Pewnie ta wartośc jest wyjatkowo niska skoro nie podali jej.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 16:24   #3844
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Witajcie. Przepraszam, że nie przejrzałam calego wątku, ale nie jestem w stanie
Prosze tylko abyście doradziły mi jaki uzywac najlepiej filtr na buźke o cerze naczynkowej?
Na dniach kupuje diroseal.
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 17:17   #3845
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
Witajcie. Przepraszam, że nie przejrzałam calego wątku, ale nie jestem w stanie
Prosze tylko abyście doradziły mi jaki uzywac najlepiej filtr na buźke o cerze naczynkowej?
Na dniach kupuje diroseal.
Najlepiej bez alkoholu w składzie - cała gama filtrów Avene, z LRP Creme Fondante w wersji bezbarwnej i barwionej na brązowo, z Biodermy specjalnie dla naczynkowej cery Photoderm AR.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 17:31   #3846
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Najlepiej bez alkoholu w składzie - cała gama filtrów Avene, z LRP Creme Fondante w wersji bezbarwnej i barwionej na brązowo, z Biodermy specjalnie dla naczynkowej cery Photoderm AR.

W zeszłym roku Bioderma "poprawiła" ten filtr i dodała alkohol. Poprzednia wersje była świetna, ta nowa już taka nie jest.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 17:56   #3847
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

hmm a Iwostin sprawdzi sie?
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-20, 20:52   #3848
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
hmm a Iwostin sprawdzi sie?
mnie zapycha, ale ogolnie jest fotostabilny
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-21, 14:08   #3849
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

dzis udało mi się dostac próbke iwostinu spf40, zobaczymy jak sie sprawdzi
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-21, 18:12   #3850
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Najlepiej bez alkoholu w składzie - cała gama filtrów Avene, z LRP Creme Fondante w wersji bezbarwnej i barwionej na brązowo, z Biodermy specjalnie dla naczynkowej cery Photoderm AR.
i jeszcze LRP mleczko LV 50+ nie ma alkoholu
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 11:04   #3851
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
W zeszłym roku Bioderma "poprawiła" ten filtr i dodała alkohol. Poprzednia wersje była świetna, ta nowa już taka nie jest.
O, to jakoś umknęło to mojej uwadze, dzięki za poprawienie

Ale może przynajmniej ten "ulepszony" krem nie wałkuje się tak jak stara wersja, która kłaczkowała się potwornie
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-22, 12:09   #3852
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
O, to jakoś umknęło to mojej uwadze, dzięki za poprawienie

Ale może przynajmniej ten "ulepszony" krem nie wałkuje się tak jak stara wersja, która kłaczkowała się potwornie

Na mojej skorze nie chcial sie w ogole wchlonac i oczywisice walkowal sie.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 18:38   #3853
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Pisałam ostatnio tutaj ze zaczynam kuracje Aknemycinem, i oczywiscie czulam ze beda przesuszenia-nie mylilam sie! Łuszcze sie niemiłosiernie, w dodatku skora czerwona i taka bardzo szorstka-czy to normlane, zeby ona wygladala jak jakas popaprzona? Uzylam tego plynu tylko dwa razy, i zrobilam jeden wieczor przerwy, burak zniknal ale chropowatosc zostala i teraz sie łuszcze :/ znacie moze jakis nawilzajacy nie zpaychajacy kremik zeby nie bylo az tak znac tych skorek? Przejrzalam juz KWC ale nie mam teraz tyle pieniedzy na np Xerial, szukam czegos tanszego, a z tych nieaptecznych kremów nie wiem ktory by dobrze nawilzyl.
Znalazlam takie cos, moze ktoś juz używal?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12465
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 18:46   #3854
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

KOLA, ajeden wieczór przerwy w stosowaniu Akne to ciut za mało...ja bym to teraz [orzy takim słońcu] stosowałą mx 1-2 razy w tyg. A w pozostałę wieczory nawilżanie, nawilżanie.

Chwilowo, ponieważ masz przesuszoną skórę, odstaw ten Akne. Ten krem Oceanica wygląda bardzo przyzwoicie, analizowałam gdzies skłąd czegos z tej serii. Ach tak, krem do skóry z odczynem zapalnym - moze warto by tego poszukac.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 18:55   #3855
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
KOLA, ajeden wieczór przerwy w stosowaniu Akne to ciut za mało...ja bym to teraz [orzy takim słońcu] stosowałą mx 1-2 razy w tyg. A w pozostałę wieczory nawilżanie, nawilżanie.

Chwilowo, ponieważ masz przesuszoną skórę, odstaw ten Akne. Ten krem Oceanica wygląda bardzo przyzwoicie, analizowałam gdzies skłąd czegos z tej serii. Ach tak, krem do skóry z odczynem zapalnym - moze warto by tego poszukac.
Hmmm no to chyba zrobie sobie dluższa przerwe, ten pierwszy "wolny" wieczor od Akne byl wczoraj wiec na pewno dzis sie juz nie posmaruje.
A ten krem faktycznie wyglada calkiem calkiem i cena przyzwoita. Skladu tego akura wlasnie nie znalazlam, ale podaje tego do skory z odczynem zapalnym:
Ocerin Krem zalecany dla cery suchej, wrażliwej z odczynem zapalnym

Cetyl Alcohol,Glyceryl Stearate, Tristearyl Citrate, Stearic Acid, Steareth 100, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Dimethicone, Mineral Oil, Petrolate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Urea, Arginine, Carbomer, Bisacharide Gum-1, Lactic acid, Purified Water, Phenoxyethanol, Parabens.

Boje sie tylko Mineral Oil- bo to chyba Parafinum Liquidum, tak? To mnie zapycha, tylko nie wiem czy to ma jakies znaczenie skoro jest tak daleko w skladzie?
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 18:59   #3856
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez K.o.l.a. Pokaż wiadomość
Hmmm no to chyba zrobie sobie dluższa przerwe, ten pierwszy "wolny" wieczor od Akne byl wczoraj wiec na pewno dzis sie juz nie posmaruje.
A ten krem faktycznie wyglada calkiem calkiem i cena przyzwoita. Skladu tego akura wlasnie nie znalazlam, ale podaje tego do skory z odczynem zapalnym:
Ocerin Krem zalecany dla cery suchej, wrażliwej z odczynem zapalnym

Cetyl Alcohol,Glyceryl Stearate, Tristearyl Citrate, Stearic Acid, Steareth 100, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Dimethicone, Mineral Oil, Petrolate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Urea, Arginine, Carbomer, Bisacharide Gum-1, Lactic acid, Purified Water, Phenoxyethanol, Parabens.

Boje sie tylko Mineral Oil- bo to chyba Parafinum Liquidum, tak? To mnie zapycha, tylko nie wiem czy to ma jakies znaczenie skoro jest tak daleko w skladzie?
Nie zgadnę czy Cie zapcha czy nie, ale dałabym mu szansę, bo skłądowo jest naprawdę OK
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 19:04   #3857
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie zgadnę czy Cie zapcha czy nie, ale dałabym mu szansę, bo skłądowo jest naprawdę OK
No to sie skusze dziekuję Ci bardzo za pomoc! ale jeszcze Cie pomecze, obiecuje ostatnie pytanie: czy do mojej tlustej skory bardziej bedzie odpowiedni ten "do suchej z odczynem zapalnym" czy raczej " do skóry łojotokowej, łuszczącej się"? Czy brać co będzie w aptece?
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 19:33   #3858
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez K.o.l.a. Pokaż wiadomość
No to sie skusze dziekuję Ci bardzo za pomoc! ale jeszcze Cie pomecze, obiecuje ostatnie pytanie: czy do mojej tlustej skory bardziej bedzie odpowiedni ten "do suchej z odczynem zapalnym" czy raczej " do skóry łojotokowej, łuszczącej się"? Czy brać co będzie w aptece?
Chętenie odpowiem, ale w KWC nie ma skłądu tego kremu do skóry łojotokowej. Napisano że zawiera GLA [fakt, zmniejsza łojotok, jest w wyciągu z ogórecznika] i cynk. Skłaniam się ku temu do sk. tłustej, łuszczącej się, ale przypominam ze nie znam całęgo skłądu [nie wiem jakie ma emolienty].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 22:22   #3859
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez K.o.l.a. Pokaż wiadomość
No to sie skusze dziekuję Ci bardzo za pomoc! ale jeszcze Cie pomecze, obiecuje ostatnie pytanie: czy do mojej tlustej skory bardziej bedzie odpowiedni ten "do suchej z odczynem zapalnym" czy raczej " do skóry łojotokowej, łuszczącej się"? Czy brać co będzie w aptece?

W Twoim przypadku sklanialabym sie do " do skóry łojotokowej, łuszczącej się" bo akurat ten pierwszy znam poniewaz sama uzywam i on jest dobry ale dla sucharkow chociaz z drugiej strony L_V dobrze pisze ze bez skladu trudno oceniac.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-23, 14:30   #3860
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Ivonko, chciałabym ci złożyć zaległe życzenia

Mam teraz urlop i mam nadzieję odrobić zaległości
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 15:51   #3861
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Dziewczęta powiedzcie czy jest jakakolwiek szansa, żeby te okulary miały filtr, czy to nabijanie w butelkę?
https://ssl.allegro.pl/item184319223...tr_uv_400.html
Chciałabym sobie jakieś kupić, bo cały czas noszę okulary -0,75 i czuję, że wzrok się coraz bardziej pogarsza. No i chciałabym chronić oczy i okolice przyoczne Przejrzałam parę wątków i raczej nikt nie zachęca do kupna okularów tańszych niż 100zł. Jak sądzicie? Może polecicie jakiś salon? u mnie jest chyba tylko Vision Express.
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 18:29   #3862
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Wiesz co, rudzitsu, ja bym nie kupowała tych okularów "w ciemno" z dwóch powodów: po pierwsze rzeczywiście nie bedziesz nigdy pewna, czy mają filtr, a po drugie nie możesz ich przymierzyć. A dobre okulary da się kupić poniżej 100 zł - np. w Vision Expressie zaczynają się od 39 zł, obsługa zapewnia, że filtr jest, no i jakoś bardziej wierzę obsłudze sklepu optycznego, niż nieznajomemu z Allegro. Dobre są też okulary sportowe, np. Brenda, Polaroid - te ostatnie, ale nie tylko te, mają też szkła polaryzowane, co świetnie przydaje się do samochodu, ale nie tylko - polaryzacja szkieł powoduje likwidację wszelkich odbić i odbłysków, to, co widzisz bez okularów jako powierzchnię lśniącą, w takich brylkach jest całkiem matowe Kupiłam ostatnio takie okulary w Galerii Centrum za 59 zł - są polaryzowane, bo to po prostu widać, więc pomyślałam sobie, że jeśli im się chciało polaryzowac, to pewnie i filtr jest naprawdę
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 21:06   #3863
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Dziś znalazłam fajny,niestety, tylko fragment z Wiadomości Polskiego Towarzystwa Kosmetologów. Może któraś z was ma dostęp do tego kwartalnika?

Cytat:
Ocena in vitro fotostabilności filtrów uv
streszczenie
id 164


Najważniejszym czynnikiem, wpływającym na efektywność produktów do ochrony przeciwsłonecznej jest niestabilność fotochemiczna niektórych filtrów UV. Za pomocą metody in vitro zbadano fotostabilność 12 dostępnych na rynku filtrów UV (6 nieorganicznych i 6 organicznych). Aplikowano 2mg emulsji z każdym filtrem UV na cm2 powierzchni, wewnątrz kwarcowej kuwety, a następnie mierzono ich absorbancję bądź transmitancję przed i po wystawieniu na działanie 19 i 38 minimalnych dawek rumieniowych (MED), jako modelu ekspozycji na światło słoneczne. Trzy nowe nieorganiczne filtry UV oparte na tlenku cynku i trzy oparte na dwutlenku tytanu wykazały doskonałą fotostabilność. Filtry chemiczne (Ethylhexyl Methoxycinnamate, kapsułkowany Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, and Methylene bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol) zastosowane w testowanych emulsjach charakteryzowały się różną fotostabilnością. Spośród badanych filtrów najbardziej fotolabilnym okazał się Butyl Methoxydibenzoylmethane; 19 minimalnych dawek rumieniowych (MED) zmniejszyło jego efektywność w 26,4%, natomiast 38 minimalnych dawek rumieniowych (MED) w 53,9%. Kapsułkowany Ethylhexyl Methoxycinnamate (OMC-Pearls) wykazał się znacznie wyższą fotostabilnością niż inne pochodne kwasu metoksycynamonowego (OMC); 19 minimalnych dawek rumieniowych niszczyło 13,1% cynamonianów (OMC), a tylko 2,0% cynamonianów umieszczonych w kapsułkach (Pearl OMC).
Przedstawiono podczas International Conference of Cosmetology, Bratysława – Słowacja, 4-6 Października, 2006
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 08:52   #3864
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

czyli co, tylko mineralne?
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 10:48   #3865
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
czyli co, tylko mineralne?
Ja bym z chęcią przeczytała całość i dowiedziała się co to są za nowe filtry oparte na tlenku cynku i dwutlenku tytanu. Wkleiłam ten fragment tu w nadzei,że może któraś z dziewczyn ma dostęp do tego pisma albo zna kogoś kto ma
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 10:50   #3866
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Dziś znalazłam fajny,niestety, tylko fragment z Wiadomości Polskiego Towarzystwa Kosmetologów. Może któraś z was ma dostęp do tego kwartalnika?
Cytat:
Ocena in vitro fotostabilności filtrów uv
streszczenie
id 164

Najważniejszym czynnikiem, wpływającym na efektywność produktów do ochrony przeciwsłonecznej jest niestabilność fotochemiczna niektórych filtrów UV. Za pomocą metody in vitro zbadano fotostabilność 12 dostępnych na rynku filtrów UV (6 nieorganicznych i 6 organicznych). Aplikowano 2mg emulsji z każdym filtrem UV na cm2 powierzchni, wewnątrz kwarcowej kuwety, a następnie mierzono ich absorbancję bądź transmitancję przed i po wystawieniu na działanie 19 i 38 minimalnych dawek rumieniowych (MED), jako modelu ekspozycji na światło słoneczne. Trzy nowe nieorganiczne filtry UV oparte na tlenku cynku i trzy oparte na dwutlenku tytanu wykazały doskonałą fotostabilność. Filtry chemiczne (Ethylhexyl Methoxycinnamate, kapsułkowany Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, and Methylene bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol) zastosowane w testowanych emulsjach charakteryzowały się różną fotostabilnością. Spośród badanych filtrów najbardziej fotolabilnym okazał się Butyl Methoxydibenzoylmethane; 19 minimalnych dawek rumieniowych (MED) zmniejszyło jego efektywność w 26,4%, natomiast 38 minimalnych dawek rumieniowych (MED) w 53,9%. Kapsułkowany Ethylhexyl Methoxycinnamate (OMC-Pearls) wykazał się znacznie wyższą fotostabilnością niż inne pochodne kwasu metoksycynamonowego (OMC); 19 minimalnych dawek rumieniowych niszczyło 13,1% cynamonianów (OMC), a tylko 2,0% cynamonianów umieszczonych w kapsułkach (Pearl OMC).
Przedstawiono podczas International Conference of Cosmetology, Bratysława – Słowacja, 4-6 Października, 2006
eee, to ja teraz poprosze z polskiego na nasze. To jak w końcu jest z tymi filtrami - które są dobre, a które nie?
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 13:35   #3867
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
eee, to ja teraz poprosze z polskiego na nasze. To jak w końcu jest z tymi filtrami - które są dobre, a które nie?
Spośród tych testowanych, o ktorych jest tekst, najgorzej wypadł Parsol, czyli butyl methoxydibenzoilmethan. Był "najbardziej fotolabilny", czyli - z polskiego na nasze - najbardziej podatny na działanie promieniowania UV, najszybciej czy w największym stopniu stracił swoje właściwości. Ethylhexyl methoxycinnamate, choć niestabilny, wypadł lepiej od Parsolu, bo zachował większą część właściwości ochronnych.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 14:02   #3868
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Spośród tych testowanych, o ktorych jest tekst, najgorzej wypadł Parsol, czyli butyl methoxydibenzoilmethan. Był "najbardziej fotolabilny", czyli - z polskiego na nasze - najbardziej podatny na działanie promieniowania UV, najszybciej czy w największym stopniu stracił swoje właściwości. Ethylhexyl methoxycinnamate, choć niestabilny, wypadł lepiej od Parsolu, bo zachował większą część właściwości ochronnych.
Brawo Erato może wiesz co to są za nowe filtry oparte na filtrach mineralnych
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 18:23   #3869
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

dziś zamówiłam Iwostin spf 40. Zobaczymy jak się sprawuje na dłuższą mete
Dziś nałozyłam sobie filtr, a po 15 min fluid i moja współlokatorka stwierdziła, że dziś moja buzia wygląda b. ładnie
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 18:34   #3870
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Spośród tych testowanych, o ktorych jest tekst, najgorzej wypadł Parsol, czyli butyl methoxydibenzoilmethan. Był "najbardziej fotolabilny", czyli - z polskiego na nasze - najbardziej podatny na działanie promieniowania UV, najszybciej czy w największym stopniu stracił swoje właściwości. Ethylhexyl methoxycinnamate, choć niestabilny, wypadł lepiej od Parsolu, bo zachował większą część właściwości ochronnych.
Dziękować, dziękować za wyjaśnienie ja jestem trochę jeśli chodzi o takie opisy ... rozumiecie, prawda? BTW Erato jesteś wielka.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.