Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-25, 22:41   #2071
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
Ja obecnie mam geraniowy, oczarowy (oba po raz pierwszy) i kocankowy (po raz drugi, tym razem wielka butla). Geraniowy ma dziwny, słodki zapach - na początku mi się podobał, teraz średnio. Działania jakiegoś szczególnego nie zaobserwowałam. Wolę kocankowy (ale to głównie na noc, bo czuję go później długo od siebie ). Na dzień lubię oczar. Poprzednio miałam z kwiatu pomarańczy - gorzkawy zapach, efektów specjalnych brak (poza tonizowaniem). Planuję następnym razem kupić cytrynowy czy coś w tym stylu

A cerę może masz mieszaną...? Opis jakby pasuje do mojej - normalnej / mieszanej policzki mam normalne, ale strefa T jest lekko problemowa (zwłaszcza broda).

No popatrz, a mnie z kolei po oczarze wysypało, kocanki nie probowałam. Geraniowy jest chyba razem z różanym moim ulubionym, cera po nim (moja) jest taka promienna, jakbym spała 10h Natomiast co do pomarańczy zgadzam się w zupełności- zmęczylam do końca, al ez przyjemnością zamieniłam na szałwię z gałką muszkatołową
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-26, 08:24   #2072
ines_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Witam Dziewczyny
Od niedawna urzywam kosmetykow mineralnych. moja wiedza na ten temat jest przktycznie zerowa. A to forum to prawdziwa kopalnia wiedzy i waszych doświadczeń.
Dlatego chciałam prosic Was o radę. Kupiłam 'zestaw startowy' Bare Minerals. Po dwóch tygodniach stosowania zauwazam wyraźnie, że wysusza moją skórę (mam cerę mieszaną ze skłonnoscią do przesuszania). Na jednym z watków przeczytalam, że można wzbogacić swój podkład dodajac składniki nawilżające takie jak alantoina i serycyna. Mam jednak watpliwości, czy takie zabiegi mają sens, bo ten składnik wysuszający(zgaduję że to zwiazek cynku) ciągle będzie dzialał na skórę.
Szkoda by mi było spisać na straty moje minerałki
Bardzo proszę o Wasze doswiadczenia i porady )
ines_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-26, 19:31   #2073
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez ines_p Pokaż wiadomość
Kupiłam 'zestaw startowy' Bare Minerals. Po dwóch tygodniach stosowania zauwazam wyraźnie, że wysusza moją skórę (mam cerę mieszaną ze skłonnoscią do przesuszania). Na jednym z watków przeczytalam, że można wzbogacić swój podkład dodajac składniki nawilżające takie jak alantoina i serycyna. Mam jednak watpliwości, czy takie zabiegi mają sens, bo ten składnik wysuszający(zgaduję że to zwiazek cynku) ciągle będzie dzialał na skórę.
Trudno powiedzieć, czy dodatek alantoiny lub/i pudru jedwabnego wiele by zmienił. Alantoiny możesz dodać do 2%. Puder jedwabny do 20% (albo i więcej), ale jak dodasz za dużo, to podkład będzie słabo kryjący (nie wiem, jaki jest BM pod tym względem), chyba więcej niż 5% nie warto dodawać (nie polecam jedwabiu w proszku ze sklepów z mazidłami, w sklepie kolorowka.com jest dobry jedwab, odpowiednio zmikronizowany). Myślę, że bezpieczniej byłoby zrobić puder z jedwabiem 15-10%, stearynianem magnezu, na bazie miki pokrytej metikonem, mirystynianem magnezu lub woskiem carnauba (TKB, Conservatorie) i stosować go pod lub na podkład. Oczywiście kosmetyki pielęgnacyjne mają duże znaczenie.

Możesz też wypróbować inne podkłady, bardziej kremowe. Przychodzi mi na myśl Lumiere Flawless Face ze skwalanem i Afterglow z dodatkami organicznymi, bez tlenku cynku.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-27, 10:29   #2074
ines_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Spróbuję zrobić sobie taki puderek. Zrobie wg przepisu z 'kolorowki', tylko ten ze zmienioną proporcją. Zobaczymy co z tego będzie.
A narazie chodzę na kwasy, żeby odświerzyć i nawilżyć skórę.
Dzięki wielkie za pomoc
ines_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-27, 14:16   #2075
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ines, ja mam bardzo suchą cerę i sprawę rozwiązało używanie primera na bazie silikonów [ja mam akurat somoróbkę ale np EGM posiada takowy, Lumiere zdaje się też] oraz odpowiednie nawilżenie skóry
przedtem nawet najbardziej kremowe podkłady z nawilżającymi dodatkami nie dawały rady
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-27, 17:43   #2076
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
W piątek natrafiłam na ten wątek - świetny!
Jakoś wcześniej go przeoczyłam..

Jestem właśnie podczas czytania 21 strony.. mam zamiar przeczytać całość .
Skompletowałam zamówienie na bu i mam zamiar złożyć je dziś lub jutro, ale postanowiłam jednak się odezwać i poprosić o korektę w razie czego.

Może pierw troszkę historii:
W maju 2008 roku zainteresowałam się biochemią, natrafiłam na stronę mazideł i zrobiłam spore zakupy. Porwałam się jednak na zbyt głęboką wodę.. postanowiłam robić skomplikowane kremy (ogólnie czas zrobienia jednej porcji kremu zajmowało mi ok 1 godz.), ponadto nie używałam konserwantów.. no cóż.. robienie kremów co 2 tygodnie po prostu ZNUDZIłO MI SIę.

Ogólnie byłam zadowolona z kremów, robiłam też sera ( które o dziwo w ogóle mnie nie zapychały, pomimo dużej zawartości olejów). Robiłam również balsam, odżywkę do włosów. Wszystko bez konserwantów.
Moja przygoda trwała tylko ok. 2 miesiące .

Cerę miałam wówczas właściwie ładną, bezproblemową, miałam tylko lekkie blizny na skroniach, które postanowiłam wygładzić kwasami AHA u kosmetyczki w październiku 2008 roku. W grudniu z moją cerą zaczęly dziać się niestworzone rzeczy. TRąDZIK - diagnoza dermatologa. Odstawić kwasy i brać się za leczenie. Najpierw tabletki anty + skinoren. Pogarszało się. Wielkie bolące gule przybywały. W marcu rozpoczęłam leczenie IZOTEKIEM. Było po prostu tragicznie .

Kuracja przebiegała pomyślnie. Początkowo ciut większy wysyp, od maja 2009 nie powstał już mi ani jeden pryszcz. Kuracja zakończyła się na początku sierpnia 2009. Podczas kuracji miałam bardzo wysuszoną skórę, włosy. Ale właśnie o to chodziło.

Od marca 2009 stosowałam podkład EDM, moje zbawienie!!

Od zakończenia kuracji trądzik nie powrócił. Chwała Bogu!!
Dla mojego dramatyzmu dodam, że w sierpniu brałam ślub.
Byłam załamana, gdyż planując go dużo wcześniej nie pomyślałabym, że w między czasie przyjdzie mi walczyć z trądzikiem.
Ale na szczęście izotek wyleczył mnie, a moje liczne blizny zakryłam podkładami revlon + edm na wierzch. Może któraś z Was pamięta mnie z wątku https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=532


Ale tu nie o tym . Mam liczne blizny i przebarwienia po mojej tragedii,
dermatolog przepisał mi atrederm. Przecieram tym roztworem twarz raz w tygodniu, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to w czymś pomoże. 5 dni po każdym przetarciu twarzy schodzi mi skóra. Po ponownym przetarciu jest OK i znów po 5ciu dniach.. .
W ciągu dnia na makijaż nakładam krem nawilżający.. może dziwne, ale skórki znikają.

Teraz przejdę do sedna sprawy:
CHCę POWRóCIć DO KOSMETYKóW NATURALNYCH
Nie zrobię już na pewno takiego samego błędu i nie będę porywać się na niewiadomo jakie receptury.

Tym razem wybieram biochemię urody.
Mam wysuszoną, zmęczoną leczeniem skórę (mieszaną). Liczne przebarwienia i blizny. Mam 23 lata .

Do koszyka (BU)włożyłam
- hydrolaty (migdałowy, różany, z kocanki)
- olej tamanu
- olejek myjący pomarańczowy
- serum - olejek LEMON
- żel hialurynowy 1%


Będę bardzo ostrożnie dodawać kolejne kosmetyki do pielęgnacji.
Najpierw chcę spróbować dodąć tylko żel do kremu (na spryskaną wcześniej skórę hydrolatem np z kocanki),
później ha+tamanu jako serum.
Jak żadnych szkód mi ta mieszkanka nie wyrządzi to przejdę na serum lemon,
a później zastąpię mój cetaphil olejkiem myjącym.

Uff, koniec. Mam nadzieje, że komuś z Was zechce się przeczytać moje wypociny. Z Góry dziękuję .

EDIT: Będę wdzięczna również za rady dotyczące pielęgnacji z innych sklepów biochemicznych. Zastanawiam się również nad zakupem mydła afrykańskiego.

Dziewczyny, czy przy powolnym przejściu na kosmetyki naturalne może wystąpić "puring"? Stosowałam 3-4 dni kropelkę HA z BU do kremu i przecierałam twarz hydrolatami i wyskoczyły mi drobne krostki prawie niewidoczne ale wyczuwalne dłonią. Pierw na jednym policzku, po paru dniach na drugim.
Oczywiście gdy tylko to nastąpiło odstawiłam moje nowości (juz tydzień nie stosuję), a poprawy nie widać
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-27, 20:03   #2077
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

asix, doslownie jakbym siebie czytala, tyle ze ja mialam gorszy tradzik, tzn dluzej trwal i nic nie pomagalo. Ciesze sie ze minelo to u Ciebie jak i u mnie

No ale do rzeczy, dostalam dzis przesylke z BU i juz przetestowalam peeling enzymatyczny. Nie podraznil mnie, nie wiem czy cos dal jeden raz, sprawdze jutro czy po pomalowaniu sie beda mi suche skorki odstawac
Szczerze mowiac myslalam ze bedzie to smierdzialo/pachnialo.. cokolwiek a to ma taki nijaki zapach

No i puder bambusowy z jedwabiem. Moze jutro sam bambusowy sprobuje a pojutrze dosypie ten jedwab

Musze koniecznie w przyszlym miechu jakis hydrolat kupic, mialam juz geraniowy, ale poza zapachem nic nadzwyczajnego sie nie działo po uzyciu. Moze sprobuje jakis inny.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-27, 23:05   #2078
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ja polecam olej sliwkowy mmm pachnie ach i swietnie sie wchlania i buzia taka miekka po nim fajnie sie w sumie na nim mineralki trzymaja
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2009-11-27 o 23:07
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 16:10   #2079
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

muszę pochwalić hydrolat czystka ladanowego z ecospa http://www.ecospa.pl/hydrolat-czystk...zny-p-211.html
Cytat:
Mocny środek ściągający i wygładzający skórę. Szczególnie polecany do cery dojrzałej lub podrażnionej. Bardzo pomocny w walce z trądzikiem.

Ekologiczny hydrolat z czystka ladanowego otrzymywany jest droga destylacji z parą wodną liści labdanum, Cistus ladaniferus, Cistaceae.
skóra po nim jest wygładzona, pory ściągnięte, koi podrażnienia no i ten zapach

przepis na tonik do cery suchej i wrażliwej z dodatkiem betainy cukrowej (źródło ulotka ecospa)

2 łyżki hydrolatu różanego
1 łyżka hydrolatu z kwiatu pomarańczy
1/2 łyżeczki gliceryny
1/4 łyżeczki betainy cukrowej

składniki połącz i dobrze wymieszaj. Aplikuj na twarz za pomocą płatka kosmetycznego lub rozpyl mgiełkę na twarz. Stosuj do codziennego oczyszczania lub demakijażu. Zapewnia uczucie świeżości oraz nawilża i wygładza skórę.

ja betainę dosypałam do hydrolatu na oko bez gliceryny i jest OK i teraz ciekawostka kontakt z powietrzem sprawia, że kryształki zmieniają się w wodę
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 08:00   #2080
ines_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ines, ja mam bardzo suchą cerę i sprawę rozwiązało używanie primera na bazie silikonów [ja mam akurat somoróbkę ale np EGM posiada takowy, Lumiere zdaje się też] oraz odpowiednie nawilżenie skóry
przedtem nawet najbardziej kremowe podkłady z nawilżającymi dodatkami nie dawały rady
Dzięki za podpowiedź. Też o tym myślałam. Muszę się w ten temat 'wgryść' i znaleść produkt odpowiedni dla mnie.
ines_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 13:41   #2081
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

uwielbiam mazidła
napisałam do P.Lidii, że zdarzyło mi się niepełne pudełeczko z kwasem hial małocząsteczkowym (brakowało około 20mg), ale zarzekłam się że to tylko informacyjnie, bo próbek tyle mi nadawała, że grzechem by było czegoś oczekiwać, a tu tymczasem ..... dostałam i maila zwrotnego z przeprosinami i informacją a za kilka dni ... dodatkowe pudełeczko hialuroniku no niesamowici są zakochałam się już na ament

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Dominka daj znak jak się sprawuje peeling japoński, pls. bo mam na niego chrapkę
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-30, 13:44   #2082
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja też bardzo lubię mazidła
A moje ostatnie mazidlane odkrycie to serum z ekstraktu z truskawki na bazie wody, z dodatkiem HA. Fakt, że na nie trzeba coś koniecznie położyć, bo szalenie ściąga skórę (efekt porównałabym do wysychającego białka), ale działa liftingująco i bardzo dobrze wyrównuje koloryt, rozpromieniając cerę. Stosuję na noc, po wcześniejszym użyciu toniku z kwasem migdałowym (wg receptury z Mazideł) i od jakiegoś czasu nie mam problemu z zaskórnikami, które są moją zmorą, bo nie znalazłam filtra, który by mnie nie zapychał choćby trochę.

Testowałam też różne mydełka afrykańskie. I np mogę powiedzieć, że mydełko na bazie popiołu z liście palmowych, oleju palmowego i kokosowego świetnie oczyszcza i nie ściąga, za to mydełko z masła shea i oleju kokosowego (Akamuti) ściąga skórę ale np przyspiesza gojenie ran. Oczyszcza tak samo dobrze.

Macerat z marchewki dodany do balsamu czy kremu w minimalnej ilości pięknie ozłaca i ociepla kolor twarzy i ciała ale moja buzia stała się po dwóch takich razach paskudnie wrażliwa.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 15:12   #2083
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez AnkaFranka Pokaż wiadomość

Dominka daj znak jak się sprawuje peeling japoński, pls. bo mam na niego chrapkę
a ja nie mogę?
na mnie bardzo dobrze, nic mi się nie roluje, skóra czyściutka
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 15:25   #2084
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez AnkaFranka Pokaż wiadomość
uwielbiam mazidła
napisałam do P.Lidii, że zdarzyło mi się niepełne pudełeczko z kwasem hial małocząsteczkowym (brakowało około 20mg), ale zarzekłam się że to tylko informacyjnie, bo próbek tyle mi nadawała, że grzechem by było czegoś oczekiwać, a tu tymczasem ..... dostałam i maila zwrotnego z przeprosinami i informacją a za kilka dni ... dodatkowe pudełeczko hialuroniku no niesamowici są zakochałam się już na ament

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Dominka daj znak jak się sprawuje peeling japoński, pls. bo mam na niego chrapkę
Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
a ja nie mogę?
na mnie bardzo dobrze, nic mi się nie roluje, skóra czyściutka
Dziewczyny, co to za peeling japoński? Wpisałam w wyszukiwarkę, ale nic mi nie wyrzuciło

Mazidła rulez

A ja się muszę podzielić dzisiejszym odkryciem Zamówiłam sobie na NP rozświetlający krem myjący, a że lubię sobie kosmetyki tuningować to i tu trochę rzeczy nawrzucałam. M.in. algi. I o ile działanie super, o tyle z moją obsesją na punkcie zapachów...cóż, dość powiedzieć, że nie używałam go z taką przyjemnością, z jaką bym chciała Na większe mazidłowe zamówienie na razie kasy brak, a samego olejku aromaterapeutycznego nie opłacało mi się brać. A dziś w sklepie z wyrobami wikliniarskimi znalazłam olejki tej firmy http://bamer.pl/ Mam nadzieję, że to prawda, co piszą, że są w 100% naturalne, bo zapachy przecudne Akurat tam było tylko kilka sztuk, zdecydowalam się na drzewo różane i tu bardzo miła niespodzianka- zapach żywcem wzięty ze środkowej nuty Flowerbomb edp- czarna, lekko osłodzona herbatka aromatyzowana różą Poległam

Moje pytanie- czy miałyście do czynienia z tymi olejkami i co o nich sądzicie? Nie ukrywam, że opinia Hex będzie dla mnie bardzo cenna, bo nie chcę sobie śmieci zbierać (choć szkoda byłoby mi się z Bamerami teraz rozstać), ale wszystkie opinie są bardzo mile widziane
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 21:53   #2085
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Jestem po dwoch zastosowaniach peelingu enzymatycznego z BU i w sumie narazie jestem zadowolona. Cera gładka w dotyku. Mam nadzieje ze po zuzyciu tego pudelka dostrzege jakies jeszcze zmiany.

Co do pudru bambusowego - daje mi mat na 5 godzin a potem gorzej sie swiece niz bez przypudrowania

W ogole to jedwab mi sie rozsypal wiec mam ten puder tylko z minimalna iloscia jedwabiu

Zaluje ze hydrolatu nie zamowilam, bo nie mam co polozyc na twarz po uzyciu peelingu. Skora ewidentnie woła: "PIĆ!"

Czekam jeszcze na zamowienie z Lure Beauty (przekonana bylam ze bedzie w tamtym tygodniu ), moze ten multifruit cream bedzie dobry.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 06:39   #2086
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ev, zapomnij o bamer.pl
nie zweryfikowana firma a z olejkami żartów nie ma
jak Cie interesuje ten temat to skrobnę później słów pare
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 08:03   #2087
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

olejki sa na CS
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 09:23   #2088
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
a ja nie mogę?
na mnie bardzo dobrze, nic mi się nie roluje, skóra czyściutka
ups, i am sorry so sorry rzeczywiście to Ty Ilonko pierwsza o nim napisałaś
kurczaki, czyli brać??

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co to za peeling japoński? Wpisałam w wyszukiwarkę, ale nic mi nie wyrzuciło
otóż TEN, dziewczyny kilka stron wcześniej o nim pisały
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 09:56   #2089
jaglanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 416
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Od mikołaja planuję dostać małą paczuszkę z naturalnymi kosmetykami. Dziś muszę sobie coś wybrać ostatecznie

Postanowiłam zrobić zakupy w BU, ponieważ nie mam na razie czasu na samodzielne kręcenie kosmetyków. Mam cerę raczej mieszaną, z zaskórniakami na nosie i lekkimi grudkami na brodzie. (lat 28 )
co powiecie na taki zestaw?

Hydrolat oczarowy - 150 ml
Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF
Serum-olejek regulujący LEMON + dynia - 30 ml
Tonik z kwasami AHA/BHA 10% - 110 g

Hydrolat oczarowy i serum flavo-c chcę stosować na dzień. Natomiast tonik a kwasami AHA/BHA 10 % na noc. Czy te sera trzeba kłaść na krem, czy wystarczy stosować solo?

Co myślicie o takim zestawie na początek dla laika biochemicznego?
jaglanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-01, 10:13   #2090
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez jaglanka Pokaż wiadomość
Od mikołaja planuję dostać małą paczuszkę z naturalnymi kosmetykami. Dziś muszę sobie coś wybrać ostatecznie

Postanowiłam zrobić zakupy w BU, ponieważ nie mam na razie czasu na samodzielne kręcenie kosmetyków. Mam cerę raczej mieszaną, z zaskórniakami na nosie i lekkimi grudkami na brodzie. (lat 28 )
co powiecie na taki zestaw?

Hydrolat oczarowy - 150 ml
Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF
Serum-olejek regulujący LEMON + dynia - 30 ml
Tonik z kwasami AHA/BHA 10% - 110 g

Hydrolat oczarowy i serum flavo-c chcę stosować na dzień. Natomiast tonik a kwasami AHA/BHA 10 % na noc. Czy te sera trzeba kłaść na krem, czy wystarczy stosować solo?

Co myślicie o takim zestawie na początek dla laika biochemicznego?
Weź sobie jeszcze żel hialuronowy Przy serach nie trzeba już kremu
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 10:18   #2091
jaglanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 416
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Chciałabym jeszcze żel hialuronowy. Tylko nie wiem na jaki się zdecydować? Lepszy był by dla mnie : Czysty żel hialuronowy 1% a może Zestaw - Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5% ? A może Zestaw - Odżywczy żel hialuronowy?
Proszę doradźcie początkującej



---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Dzięki lukrecja222
Też o tym żelu pomyślałam.

Powiedzcie proszę, czy ten tonik z kwasami mogę codziennie stosować? Serum lemon też zawiera kwasy, więc nie wiem czy to nie za dużo tych kwachów Ale strasznie mnie kuszą, bo to będzie moja pierwsz przygoda z kwasami
jaglanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 10:26   #2092
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ev, zapomnij o bamer.pl
nie zweryfikowana firma a z olejkami żartów nie ma
jak Cie interesuje ten temat to skrobnę później słów pare
Oj, no a tak się ucieszyłam. Dziękuję ślicznie za info i za skrobnięcię Zrobię sobie perfumy

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
olejki sa na CS
Słodka kusicielka

Cytat:
Napisane przez AnkaFranka Pokaż wiadomość
ups, i am sorry so sorry rzeczywiście to Ty Ilonko pierwsza o nim napisałaś
kurczaki, czyli brać??

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------



otóż TEN, dziewczyny kilka stron wcześniej o nim pisały
Wyszukiwarka mnie nie lubi A tak na serio, nie skojarzyłam, że to o to Wam chodzi Tylko cena
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 11:00   #2093
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez jaglanka Pokaż wiadomość
Chciałabym jeszcze żel hialuronowy. Tylko nie wiem na jaki się zdecydować? Lepszy był by dla mnie : Czysty żel hialuronowy 1% a może Zestaw - Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5% ? A może Zestaw - Odżywczy żel hialuronowy?
Proszę doradźcie początkującej



---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Dzięki lukrecja222
Też o tym żelu pomyślałam.

Powiedzcie proszę, czy ten tonik z kwasami mogę codziennie stosować? Serum lemon też zawiera kwasy, więc nie wiem czy to nie za dużo tych kwachów Ale strasznie mnie kuszą, bo to będzie moja pierwsz przygoda z kwasami
ja za bardzo obeznana jeszcze nie jestem co prawda - ale mam Odżyczy żel HA i bardzo go polubiłam. Dziewczyny pisały, że HA może się rolować na skórze dawany solo - a ten u mnie się komletnie nie roluje, nawet jak dam sporą ilość żelu.
Także przy okazji chwalę ten żel tylko teraz czaję się na tą butelkę air less, żeby mieć pełen komfort w stosowaniu HA


I zdaję relecję z mojej pielęgnacji naturalnej
Serum lemon działa dalej super, hydrolat cytrynowy jest dla mnie wciąż średni, oczarowy zdecydowanie lepszy - na szczęście cytrynkę dodaję do maseczek, a oczar jako tonik.
Maseczka wulkaniczna jest także bardzo sympatyczna ale dopiero dwa razy zastosowałam - na zmianę z algową maseczką wybielającą. Peeling enzymatyczny mam z Apisa na razie, ale chyba skuszę się na ten z BU z bromelainą . No i po toniku PHA 6% widzę zmiany - na razie niewielkie, ładnie działa na niespodzianki razem z serum lemon, z zaskórnikami też sobie nieźle radzi. Ale mam mały wysyp - tzn. niewiele pojawiło mi się podskórnych - ale czytałam, że u Was często się zdarzało, no i pojawiają się ropne, które po 2/3 dniach znikają.

Stosuję maskę z oleju kokosowego na włosy - jestem w niej zakochana włosy mam lśniące i takie zdrowsze W końcu się na nią zdecydowałam, rzeczywiście nie było się czego bać
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 11:21   #2094
jaglanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 416
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Nadal karmię piersią (11 miesiąc), a na stronie BU wyczytałam, że bezpieczne podczas ciąży i karmienia są:
Tonik różano-mleczny AHA 8%
Tonik PHA 6%
Dać sobie jeszcze spokój z serum lemon i tonikiem AHA/BHA?


---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Dzięki Nika0503
chyba się skuszęna ten odżywczy żel i ten pojemniczek
Olejek kokosowy też kusi


jaglanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 11:23   #2095
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Jaglanko mnie podczas okresu karmienia porobily sie przebarwienia, jednak bym sie wstrzymala z kwasami, ale niech sie wypowiedzą jeszcze inne dziewczyny
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 11:30   #2096
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Jaglanko mnie podczas okresu karmienia porobily sie przebarwienia, jednak bym sie wstrzymala z kwasami, ale niech sie wypowiedzą jeszcze inne dziewczyny
mnie się też zrobiły podczas karmienia
od kwasów trzymałabym się z dala
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 11:39   #2097
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

No na mazidłach piszą, że nie wolno używać podczas ciąży i karmienia piersią żadnych kwasów BHA. Dozwolone są tylko AHA ale też w odpowiednich stężeniach. ja osobiście mam teraz manię wygładzania sie i zlikwidowania kilku plamek po niespodziewajkach. stosuję zatem 5% tonik migdałowy bardzo prosty (woda dest i kwas migdałowy). Będzie trochę dłużej, ale bezpiecznie (choć i tak się łuszczę i wyglądam jak z bibułką - tak jakbym ze 3 razy mocniejszy robiła zwykle). Dopuszczalne max stęzenie w tym przypadku pani Lidia mi napisała, że 10 % więc o peelingu mogę zapomnieć. Proponuję, jak skończysz karmic wówczas możesz zacząć inaczej działać, bardziej drastycznie a na razie ze wzgl na wasze zdrówko (bo ty tez jesteś przez to bardziej podatna i osłabiona) próbuj ew. AHA, ale też dowiedz się dokładnie czy możesz i w jakich ilościach. Być może w zupełności to wystarczy i nie potrzeba tak drastycznie

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
mnie się też zrobiły podczas karmienia
od kwasów trzymałabym się z dala
jaglanko, to normalne! mi też, ale potem troszkę pielegnacji i buzia znów super. Poczekaj jak skończysz, bo teraz to będzie walka z wiatrakami chyba - jedne znikną następne się pojawia


edit: aaa i róża mnie osobiście uczuliła nieziemsko paliła i buraka robiła

Edytowane przez atoja
Czas edycji: 2009-12-01 o 11:44
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 11:51   #2098
jaglanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 416
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dzięki dziewczyny - przekonałyście mnie
Wstrzymuję się z kwasami do następnej zimy

Czy taki zestaw będzie ok?

Butelka kosmetyczna 15 ml z pompką
Żel hialuronowy odżywczy - 60 ml
Hydrolat oczarowy - 150 ml
Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF - 42 ml

atoja tego kwasu migdałowego nie widzę na BU, a chciałabym zrobić zakupy w jednym sklepie.





Edytowane przez jaglanka
Czas edycji: 2009-12-01 o 11:54
jaglanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 12:08   #2099
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

a proszę!
osobiście po przetestowaniu zwykłego ha z BU bardziej polecam 1,5% z naturalissa,a kwas migdałowy (w proszku) jest na mazidłach. Serum flavo z silikonem wszelkie ochy i achy jakoś bez żadnych rezultatow u mnie ale ja dziwna i inna jestem pod tym wzgl. ja też nad tym bardzo ubolewam, ale czasem nie da się zrobić wszelkich zakupów w jednym miejscu. na szczęście jest to tylko wydatek przesyłki 5-10zł więc i tak zdecydowanie mniej niż najzwyklejszy kosmetyk drogeryjny, a zdecydowanie bardziej wartościowy i lepszy jakościowo. ja tak tłumaczę sobie

aaa no właśnie: jedwab mi się kończy i w zasadzie nie wiem co jeszcze mogłabym zamówić na mazidłach...
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 12:26   #2100
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
a proszę!
osobiście po przetestowaniu zwykłego ha z BU bardziej polecam 1,5% z naturalissa,a kwas migdałowy (w proszku) jest na mazidłach. Serum flavo z silikonem wszelkie ochy i achy jakoś bez żadnych rezultatow u mnie ale ja dziwna i inna jestem pod tym wzgl. ja też nad tym bardzo ubolewam, ale czasem nie da się zrobić wszelkich zakupów w jednym miejscu. na szczęście jest to tylko wydatek przesyłki 5-10zł więc i tak zdecydowanie mniej niż najzwyklejszy kosmetyk drogeryjny, a zdecydowanie bardziej wartościowy i lepszy jakościowo. ja tak tłumaczę sobie

aaa no właśnie: jedwab mi się kończy i w zasadzie nie wiem co jeszcze mogłabym zamówić na mazidłach...
również polecam z Naturalisa żel 1,5%

mam jedwab, nie używam - daj adres
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.