Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-28, 14:13   #1
kasiawa
Przyczajenie
 
Avatar kasiawa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 29
Cool

Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu.


Witam,
od niedawna jestem zalogowana na forum, przejrzałam w zasadzie wszystkie tematy i nie znalazłam takiego wątku, jeśli jednak jest to z góry przepraszam i proszę o przekierowanie

Jak w temacie chciałabym się dowiedzieć czy macie jakieś rady i w ogóle wytłumaczenie na "zjawisko" łamania się paznokci z boku przy samej linii uśmiechu.
Wystarczy, że zapuszczę trochę dłuższe pazurki a zaraz (najczęściej na kciukach) z boku pęka - zadziera mi się paznokieć.
Czy jest jakiś sposób żeby się tak nie działo? Może któraś z was ma podobnie? Jak sobie z tym poradzić?
kasiawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 15:41   #2
guinessi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 210
GG do guinessi
Dot.: Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu.

stosować odzywki, i nawilżać paznokcie ze zdrowymi paznokciami się tak nie robi
guinessi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 15:46   #3
asiuniaaa5
Raczkowanie
 
Avatar asiuniaaa5
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 67
Dot.: Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu.

Ja też tak miałam, ale to przez tipsy, bo nosiłam je ponad rok non stop. Teraz już jest w porządku, od czasu do czasu stosowałam jakąś odżywkę i już się nie łamią. Chyba też jest dobry olejek rycynowy (na pewno nadaje się do rzęs). Mam nadzieję, że nie pomyliłam nazwy, ale poszukaj w necie i upewnij się czy to to.
asiuniaaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 16:17   #4
kasiawa
Przyczajenie
 
Avatar kasiawa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 29
Dot.: Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu.

Cytat:
Napisane przez guinessi Pokaż wiadomość
stosować odzywki, i nawilżać paznokcie ze zdrowymi paznokciami się tak nie robi
Generalnie codziennie używam odżywki i nawilżam paznokcie, nie wiem może faktycznie nie są do końca zdrowe, chociaż zaczynają się zadzierać jak są w miarę twarde i dłuższe

A co do olejku to właśnie zakupiłam kapsułki keratynowe mam nadzieję że może one jakoś pomogą
kasiawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 21:21   #5
misia1608
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kartuzy
Wiadomości: 15
GG do misia1608
Dot.: Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu.

Może byś spróbowała tabletki merz special albo jakiegoś dobrego utwradzacza, ja sobie chwalę joko ceramiczny...
misia1608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 22:41   #6
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu.

Tipsy akurat czy też jakiekolwiek wzmocnienie płytki żelem czy akrylem w ŻADEN sposób nie wpływa na ich łamliwość. Paznokcie łamią się albo jesli w organiźmie są jakies ubytki witamin i mikroelementów, albo jesli płytka jest zniszczona. Więc jeśli te "tipsy" zniszczyły paznokcie, to musiał je robić jakiś partacz.
Polecam wzmocnienie silikonowym żelem. No i oczywiście suplementy diety!
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 22:49   #7
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu.

Ja na Twoim miejscu zbadałabym sobie tarczycę. U mnie w rodzinie nie było absolutnie żadnych przypadków niedoczynności, a ja niestety niedoczynna jestem jednym z objawów jest m.in. łamanie się paznokci. Moja niedoczynność była w zasadzie jeszcze w granicach normy, a paznokcie tak mi się łamały i rozdwajały, że nie byłam ich w stanie zapuścić nawet milimetr poza opuszkę palca. O tym, żeby w ogóle mieć uśmiech, nawet nie marzyłam, chociaż wcinałam wszystkie witaminy i mikroelementy, bo już nie wiedziałam, co się dzieje z tymi paznokciami. Po wyrównaniu tarczycy rosną jak szalone
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-02, 11:18   #8
Olga72
Raczkowanie
 
Avatar Olga72
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 103
Dot.: Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu.

Ja jak zapuszczam paznokcie, to na kciuku w połowie różowej płytki łamie mi się płytka. nie wiem jak mam temu zaradzić ale zawsze mi się łamie ten sam kciuk. Czasem dotrwa i złamie mi się na końcówce ale to rzadkość
Czytam na forum o odżywce Sally Hansen ( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ra-wersja.html ) mam zamiar sobie ją kupić pod koniec tygodnia jak dostanę kasę zobaczymy czy pomoże
Olga72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 11:26   #9
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu.

Też tak mam. Paznokcie są zdrowe, mocne, twarde, ale bardzo często jak zapuszczę już dłuugie pazury, to łamie mi się kciuk (ewentualnie środkowy, ale rzadko) przy linii uśmiechu. Podejrzewam, że dzieje się to przy wykonywaniu pewnych czynności, jednak do tej pory nie zorientowałam się, które mogą mieć taki wpływ na łamanie się paznokcia właśnie przy uśmiechu.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 13:04   #10
Kreatyw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 26
Dot.: Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu.

Mam dokładnie taki sam problem jak autorka tematu. Pomimo stosowania odżywek, faszerowania się suplementami (i to nie tymi z gatunku "za dyche" jednoskładnikowymi, żadnymi skrzypowitami, a przepisanymi przez lekarkę), paznokcie mi się niesamowicie łamią. Szczególnie "zmasakrowany" mam lewy kciuk, właśnie tuż pod białą linią.

Czy poza standardowymi "stosuj odżywki, używaj rycyny, łykaj suplementy", ktoś miał taki problem i znalazł z niego wyjście?
Kreatyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 22:49   #11
RubyBlue
Przyczajenie
 
Avatar RubyBlue
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 27
Dot.: Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu.

Wiesz co mam identycznie jak Ty , zwłaszcza uwielbiają mi się łamać zewnętrzna strona od kciuków, ale nie powiedziałabym ze to kwestia słabych paznokci , bo np mały i serdeczny sa idealne i nigdy sie mi nie złamały. Chodzi raczej o zużycie , ja nie lubie mieć mocno przycietych paznokci wiec zawsze troche je zapuszczam i myślę że to od pisania smsów , bo ja nie pisze opuszkiem tylko włąsnie bokiem kciuka , do tego wiesz troche Ci sie obetrze już łapiesz o jakis ciuch nitke włosy i juz po paznokciu . Ale na wzmocnienie polecam żelki , dobra żelatyna nada elastyczność paznokciu
RubyBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 14:31   #12
ciambaramba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 114
Dot.: Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu.

Miałam tak samo,i wygląda na to, że bardzo pomogło mi żelazo Ale brałam je na coś innego.
Jeśli przez jakiś czas go nie biorę, to paznokcie znowu mi się kruszą. Natomiast nawilżanie, suplementy i cała reszta nie przyniosły żadnych efektów.
ciambaramba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 23:36   #13
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu.

Cytat:
Napisane przez misia1608 Pokaż wiadomość
Może byś spróbowała tabletki merz special albo jakiegoś dobrego utwradzacza, ja sobie chwalę joko ceramiczny...
Ja odradzam te tabletki, mi właśnie strasznie popsuły paznokcie. Stosowałam je i była tragedia z paznokciami, tez się mega łamały, przestałam stosować, nie brałam nic i miesiąc później paznokcie wróciły do normy. Myślałam najpierw, że to wina polerowania, ale odstawienie merza zrobiło swoje...
__________________
Zapraszam na blog mojej kuzynki:

http://www.klubkosmetyczny.pl/
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 23:43   #14
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu.

Ja mam ta samo, a oprucz tego rozdwajają mi się też przy lini usmiechu od jakiegoś czasu jem wit. a+ e( ta normalną w kapsułkach tanią ) i zauważyłam że paznokcie mi się już aż tak nie łamią ale nadal sie rozdwajają...
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 23:45   #15
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: Łamiące się paznokcie przy linii uśmiechu.

mi pomogły odżywki z jedwabiem. spróbuj, może i Tobie pomogą. Nie polecam tylko z Lovely bo brzydko on wygląda na paznokciu. Plus więcej warzyw do diety
__________________
Zapraszam na blog mojej kuzynki:

http://www.klubkosmetyczny.pl/
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.