Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-04, 12:10   #4021
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Te z Was pochodzące z większych miast na pewno nie mają problemów z zakupem i wyborem butów stacjonarnie. Gdyby jednak zdarzyło się, że spodobały Wam się buty w sklepie i zabrakło np koloru czy rozmiaru, to zawsze można taki model znaleźć w sklepie internetowym, pewnie też taniej, a stacjonarnie można poprzymierzać.

Co do mnie, to ja sobie znów ponarzekam, bo niby nie jest to jakaś wielka wieś, w której mieszkam, do koła roi się od centrów handlowych, rosną jak grzyby po deszczu. Możecie jednak nie wiedzieć, jaka jest polityka sieciówek, że są po prostu źle zaopatrzone, nie tak jak w miastach wojewódzkich. W Sephorach w moim pobliżu nie ma nawet stoisk P&R czy Hauschki w Douglasie. W dwóch Rossmannach w moim pobliżu nigdy nie spotkałam Noni Care, czy gąbeczek Konjac, ani nawet Ecotools, poza dwoma-trzema rodzajami pędzli nie zawsze dostepnych w tym samym czasie jednocześnie. Nie ma też większości kosmetyków nie do końca naturalnych, a bardzo chwalonych na KWC np balsamu silnie ujędrniającego Sorayii, albo płukanki octowej Marion czy rozsławionej kolorówki Essence, a już o limitowankach nie wspomnę. Dno kompletne. Wszystko idzie do większych oddziałów w dużych miastach. Pamiętam jak czaiłam się na promocję tej serii EcoSpa Tołpy, wiedziałam, że jest u mnie. Jak zaszłam do sklepu, to nie mogłam skorzystać z promocji, gdyż po prostu zabrakło jednego produktu do zestawu I to jest codzienność tutejsza. I tak jest w każdej branży, aptekach, sieciówkach z ciuchami, butami, zabawkami itp, nawet w Biedronce. Przeglądam gazetki, katalogi sklepów, napalam się reklamą, a jak zajeżdżam do sklepu, to ręce opadają, albo naprawdę jestem ślepa, po prostu ze świeczką szukać wszystkiego trzeba, jak igły w stogu siana wśród prawdziwego chłamu, który od wielu sezonów się nie sprzedaje, a ceny ma przy tym zawrotne Ech, musiałam się roztkliwić. Na szczęście w niedługim czasie wybieram się do Krk, tam zaspokoję swoje żądze Muszę wyhaczyć coś na wieczór sylwestrowy. Nie wiem, może macie podobne odczucia do moich, może tak jest wszędzie?
też pochodze z małego miasta i musze z tym zgodzić. wszystkie sieciówki są dużej gorzej zaopatrzone, wielu fajnych marek brakuje, a jak jest promocja to trzeba rano lecieć z wywalonym łozorem i stać pod sklepem zanim go otworzą bo ludzie zaraz wykupią tą namiastke która do nas przyszła
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 12:58   #4022
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Te z Was pochodzące z większych miast na pewno nie mają problemów z zakupem i wyborem butów stacjonarnie. Gdyby jednak zdarzyło się, że spodobały Wam się buty w sklepie i zabrakło np koloru czy rozmiaru, to zawsze można taki model znaleźć w sklepie internetowym, pewnie też taniej, a stacjonarnie można poprzymierzać.

Co do mnie, to ja sobie znów ponarzekam, bo niby nie jest to jakaś wielka wieś, w której mieszkam, do koła roi się od centrów handlowych, rosną jak grzyby po deszczu. Możecie jednak nie wiedzieć, jaka jest polityka sieciówek, że są po prostu źle zaopatrzone, nie tak jak w miastach wojewódzkich. W Sephorach w moim pobliżu nie ma nawet stoisk P&R czy Hauschki w Douglasie. W dwóch Rossmannach w moim pobliżu nigdy nie spotkałam Noni Care, czy gąbeczek Konjac, ani nawet Ecotools, poza dwoma-trzema rodzajami pędzli nie zawsze dostepnych w tym samym czasie jednocześnie. Nie ma też większości kosmetyków nie do końca naturalnych, a bardzo chwalonych na KWC np balsamu silnie ujędrniającego Sorayii, albo płukanki octowej Marion czy rozsławionej kolorówki Essence, a już o limitowankach nie wspomnę. Dno kompletne. Wszystko idzie do większych oddziałów w dużych miastach. Pamiętam jak czaiłam się na promocję tej serii EcoSpa Tołpy, wiedziałam, że jest u mnie. Jak zaszłam do sklepu, to nie mogłam skorzystać z promocji, gdyż po prostu zabrakło jednego produktu do zestawu I to jest codzienność tutejsza. I tak jest w każdej branży, aptekach, sieciówkach z ciuchami, butami, zabawkami itp, nawet w Biedronce. Przeglądam gazetki, katalogi sklepów, napalam się reklamą, a jak zajeżdżam do sklepu, to ręce opadają, albo naprawdę jestem ślepa, po prostu ze świeczką szukać wszystkiego trzeba, jak igły w stogu siana wśród prawdziwego chłamu, który od wielu sezonów się nie sprzedaje, a ceny ma przy tym zawrotne Ech, musiałam się roztkliwić. Na szczęście w niedługim czasie wybieram się do Krk, tam zaspokoję swoje żądze Muszę wyhaczyć coś na wieczór sylwestrowy. Nie wiem, może macie podoabne odczucia do moich, może tak jest wszędzie?
no fakt ja nie wiem, jak to jest tutaj... chociaż wawa też jest specyficzna raczej... kiedyś w sephorze w gdańsku się zdziwiłam widząc jakąś limitkę Guerlain - i powiedziałam babce, że w wawie zapisy były na nią - nie wiem, czy mi uwierzyła
zdecydowanie Gdańsk jest najfajniejszy
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 13:20   #4023
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Wąskie stopy to moje marzenie Mnie natura obdarzyła za to kaczymi płetwami i niestety też nie mogę kupować butów przez neta, ponieważ wiele damskich fasonów jest dla mnie za wąska, nawet jeżeli na długość są odpowiednie
I stopy i ręce mam nieadekwatnie drobne w porównaniu do reszty. Nie pogardziłabym pasującym do tego ciałem.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Te z Was pochodzące z większych miast na pewno nie mają problemów z zakupem i wyborem butów stacjonarnie. Gdyby jednak zdarzyło się, że spodobały Wam się buty w sklepie i zabrakło np koloru czy rozmiaru, to zawsze można taki model znaleźć w sklepie internetowym, pewnie też taniej, a stacjonarnie można poprzymierzać.

Co do mnie, to ja sobie znów ponarzekam, bo niby nie jest to jakaś wielka wieś, w której mieszkam, do koła roi się od centrów handlowych, rosną jak grzyby po deszczu. Możecie jednak nie wiedzieć, jaka jest polityka sieciówek, że są po prostu źle zaopatrzone, nie tak jak w miastach wojewódzkich. W Sephorach w moim pobliżu nie ma nawet stoisk P&R czy Hauschki w Douglasie. W dwóch Rossmannach w moim pobliżu nigdy nie spotkałam Noni Care, czy gąbeczek Konjac, ani nawet Ecotools, poza dwoma-trzema rodzajami pędzli nie zawsze dostepnych w tym samym czasie jednocześnie. Nie ma też większości kosmetyków nie do końca naturalnych, a bardzo chwalonych na KWC np balsamu silnie ujędrniającego Sorayii, albo płukanki octowej Marion czy rozsławionej kolorówki Essence, a już o limitowankach nie wspomnę. Dno kompletne. Wszystko idzie do większych oddziałów w dużych miastach. Pamiętam jak czaiłam się na promocję tej serii EcoSpa Tołpy, wiedziałam, że jest u mnie. Jak zaszłam do sklepu, to nie mogłam skorzystać z promocji, gdyż po prostu zabrakło jednego produktu do zestawu I to jest codzienność tutejsza. I tak jest w każdej branży, aptekach, sieciówkach z ciuchami, butami, zabawkami itp, nawet w Biedronce. Przeglądam gazetki, katalogi sklepów, napalam się reklamą, a jak zajeżdżam do sklepu, to ręce opadają, albo naprawdę jestem ślepa, po prostu ze świeczką szukać wszystkiego trzeba, jak igły w stogu siana wśród prawdziwego chłamu, który od wielu sezonów się nie sprzedaje, a ceny ma przy tym zawrotne Ech, musiałam się roztkliwić. Na szczęście w niedługim czasie wybieram się do Krk, tam zaspokoję swoje żądze Muszę wyhaczyć coś na wieczór sylwestrowy. Nie wiem, może macie podobne odczucia do moich, może tak jest wszędzie?
Szczerze mówiąc to, o czym piszesz, zdarza się też w pewnym stopniu w większych miastach. A poza tym ze względu na większy ruch produkty szybko znikają z półek. Jak coś fajnego się pojawi, to w trymiga zostaje wykupione. Co do Twoich przykładów - na P&R i Hauschkę akurat nie zwracam uwagi, ale np. AA Eco jest tylko w niektórych wrocławskich Sephorach. Noni Care znalazłam dopiero w piątym z kolei Rossie, a Konjac przy dobrych wiatrach wisi w liczbie sztuk 1. Z EcoTools we wszystkich znanych mi Rossach są tylko 3 rodzaje pędzli. Z Essence i Catrice niby nie ma problemu, ale jak pojawi się limitka, to najlepsze produkty znikają w ciągu 1-2 dni. A jak wycofują jakiś fajny produkt lub zmieniają jego szatę graficzną, to momentalnie wszystko zostaje sprzedane. Nie ma co liczyć na jakieś ostatnie sztuki leżące z tyłu półki (przykłady: odżywka Isany, mleczko do mycia Babydream, krem do mycia Alterry, olejki Alterry...). Dlatego z ulgą jeżdżę do rodzinnego miasta, w którym są naprawdę nieźle wyposażone drogerie i przez małe zainteresowanie prawie zawsze wszystko jest na półkach. Jeszcze do niedawna w mojej rodzinnej dzielnicy istniał "Kosmetyczny Trójkąt Bermudzki" Rossmann + Natura + Schlecker wszystkie w odległości ok. 100 m od siebie. Zlikwidowali ostatnio Schleckera.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-12-04 o 13:21
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 13:29   #4024
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Korah... duże miasta mają też drugą stronę medalu!! Jak jest coś ciekawego albo "promocja" to też się rzucają laski jak sępy... do tego większość sprzedawczyń/ekspedientek jest nie doinformowana i złośliwa/nie miła... wyznają zasadę że to klient jest dla nich a nie one dla klienta ;/

A najlepiej jest jak czegoś szukam...wiem że jest, ale np. u mnie w H&M jest ogromna przestrzen... i zazwyczaj nie moge znaleźć rzeczy którą szukam... no to grzecznie się pytam gdzie to jest - i zaczyna się latanie po całym sklepie bo sprzedawce TEZ NIE WIE GDZIE CO LEŻY CZY WISI!!!! Zal!!!

A najbardziej kiedyś mnie zaskoczyła Sephora...gdzie przymierzałam się do zakupu zapachu, więc poprosiłam o próbki danych zapachów - było ich az 2!!! Na to Pani wymalowana jak clown z oburzeniem naskoczyła na mnie że oni mogą dać TYLKO 1 PRÓBKĘ BO TAKA JEST POLITYKA FIRMY!!! A w innej Sephorze to zazwyczaj zasypują mnei samplami... zebym tylko coś kupiła - jesli podoba mi się jakiś zapach...to latają i przynoszą podobne nuty, w różnych cenach!! Na zasadzie - a nóż się skuszę I taką obsługę lubię

Edytowane przez _Kari_
Czas edycji: 2012-12-04 o 13:31
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 13:42   #4025
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
też pochodze z małego miasta i musze z tym zgodzić. wszystkie sieciówki są dużej gorzej zaopatrzone, wielu fajnych marek brakuje, a jak jest promocja to trzeba rano lecieć z wywalonym łozorem i stać pod sklepem zanim go otworzą bo ludzie zaraz wykupią tą namiastke która do nas przyszła
Ja już nawet się nie napalam...

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
no fakt ja nie wiem, jak to jest tutaj... chociaż wawa też jest specyficzna raczej... kiedyś w sephorze w gdańsku się zdziwiłam widząc jakąś limitkę Guerlain - i powiedziałam babce, że w wawie zapisy były na nią - nie wiem, czy mi uwierzyła
zdecydowanie Gdańsk jest najfajniejszy
Gdańszczanko I tak Ci zazdroszczę tego, co masz w Wa-wie pod nosem

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to, o czym piszesz, zdarza się też w pewnym stopniu w większych miastach. A poza tym ze względu na większy ruch produkty szybko znikają z półek. Jak coś fajnego się pojawi, to w trymiga zostaje wykupione. Co do Twoich przykładów - na P&R i Hauschkę akurat nie zwracam uwagi, ale np. AA Eco jest tylko w niektórych wrocławskich Sephorach. Noni Care znalazłam dopiero w piątym z kolei Rossie, a Konjac przy dobrych wiatrach wisi w liczbie sztuk 1. Z EcoTools we wszystkich znanych mi Rossach są tylko 3 rodzaje pędzli. Z Essence i Catrice niby nie ma problemu, ale jak pojawi się limitka, to najlepsze produkty znikają w ciągu 1-2 dni. A jak wycofują jakiś fajny produkt lub zmieniają jego szatę graficzną, to momentalnie wszystko zostaje sprzedane. Nie ma co liczyć na jakieś ostatnie sztuki leżące z tyłu półki (przykłady: odżywka Isany, mleczko do mycia Babydream, krem do mycia Alterry, olejki Alterry...). Dlatego z ulgą jeżdżę do rodzinnego miasta, w którym są naprawdę nieźle wyposażone drogerie i przez małe zainteresowanie prawie zawsze wszystko jest na półkach. Jeszcze do niedawna w mojej rodzinnej dzielnicy istniał "Kosmetyczny Trójkąt Bermudzki" Rossmann + Natura + Schlecker wszystkie w odległości ok. 100 m od siebie. Zlikwidowali ostatnio Schleckera.
Przynajmniej masz naturę i miałaś Schleckera. Szczęściara. W mojej dziurze dla większości ludzi są to terminy obce....

Być może macie rację dziewczyny, że wszędzie tak jest, większe miasto, więcej ludzi do zaspokojenia.

Chciałabym jednak mieć wszędzie bliżej, bo wszędzie trzeba dojechać, a marnować czas na puste przebiegi to bezsens

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Korah... duże miasta mają też drugą stronę medalu!! Jak jest coś ciekawego albo "promocja" to też się rzucają laski jak sępy... do tego większość sprzedawczyń/ekspedientek jest nie doinformowana i złośliwa/nie miła... wyznają zasadę że to klient jest dla nich a nie one dla klienta ;/

A najlepiej jest jak czegoś szukam...wiem że jest, ale np. u mnie w H&M jest ogromna przestrzen... i zazwyczaj nie moge znaleźć rzeczy którą szukam... no to grzecznie się pytam gdzie to jest - i zaczyna się latanie po całym sklepie bo sprzedawce TEZ NIE WIE GDZIE CO LEŻY CZY WISI!!!! Zal!!!

A najbardziej kiedyś mnie zaskoczyła Sephora...gdzie przymierzałam się do zakupu zapachu, więc poprosiłam o próbki danych zapachów - było ich az 2!!! Na to Pani wymalowana jak clown z oburzeniem naskoczyła na mnie że oni mogą dać TYLKO 1 PRÓBKĘ BO TAKA JEST POLITYKA FIRMY!!! A w innej Sephorze to zazwyczaj zasypują mnei samplami... zebym tylko coś kupiła - jesli podoba mi się jakiś zapach...to latają i przynoszą podobne nuty, w różnych cenach!! Na zasadzie - a nóż się skuszę I taką obsługę lubię
Ja się kiedyś w H&M wkurzyłam, nie było mojego rozmiaru bluzki, sprzedawczyni nawet nie raczyła sprawdzic dla mnie na magazynie. Stwierdziła, że skoro nie wiszą to nie ma wcale. Jak obeszłam całe centrum i wróciłam jeszcze na koniec do tego samego sklepu, to bluzeczki pięknie wisiały wszyściutkie wersje kolorystyczne i rozmiary
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 14:11   #4026
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

http://pojdzzamna.org.pl/do-poczytan...ldorfskie.html

Jak czytam takie rzeczy to mi się czasem aż nóż w kieszeni otwiera. -.-'
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 15:04   #4027
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Dziewczyny, możecie mi polecić dobre żelazko w przyjaznej cenie?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 15:40   #4028
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
http://pojdzzamna.org.pl/do-poczytan...ldorfskie.html

Jak czytam takie rzeczy to mi się czasem aż nóż w kieszeni otwiera. -.-'
No cóż, mnie ksiądz w liceum na religii powiedział, że potrzebne mi egzorcyzmy gdy zobaczył mój tatuaż

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie mi polecić dobre żelazko w przyjaznej cenie?
Mam tefala już pięć lat, chodzi jak trzeba, dobrze prasuje, teflonowa powłoka, wcale nie jakiś wymyślny, jeden z tańszych modeli, ale z tego co widzę już go nie ma w sprzedaży, są nowsze modele, ale generalnie to pewnie coś podobnego, mogę polecić tą markę. Kiedyś w sklepie sprawdzałam kilka żelazek, jak '"leżą" w dłoni i najbardziej właśnie tefal taki najprostszy mi pasował, był lekki, gabarytowo też zgrabny. Mam też sentyment do polskiego Zelmera, bo to solidna firma i przystępna cenowo, ale nt żelazek się nie wypowiem. Warto zwrócić uwagę na kształt uchwytu i z której strony wychodzi kabel, nie lubię jak kabel jest podłączony gdzieś od góry, zahacza wtedy o ręce
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 15:47   #4029
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

tefal dobry, Philips też - sprawdź tylko jak Ci w ręku leży i nie zostawiaj wody w nim po prasowaniu...

W Wawie mieszkam na Ochocie w okolicy dworca zachodniego i moje pobliskie CH zawsze są spustoszone, dużo ludzi z osciennych miejscowości przyjeżdża (nie, żebym miała coś przeciw temu no i lokalnie zagęszczenie jest przepotworne. W Złotych zresztą jest jeszcze gorzej
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 15:53   #4030
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
tefal dobry, Philips też - sprawdź tylko jak Ci w ręku leży i nie zostawiaj wody w nim po prasowaniu...

W Wawie mieszkam na Ochocie w okolicy dworca zachodniego i moje pobliskie CH zawsze są spustoszone, dużo ludzi z osciennych miejscowości przyjeżdża (nie, żebym miała coś przeciw temu no i lokalnie zagęszczenie jest przepotworne. W Złotych zresztą jest jeszcze gorzej
Ja nigdy nie wylewam wody, ale destylowanej używam, w kranie mamy taką wodę, że żaden sprzęt by w kontakcie z nią nie pochodził dłużej niż miesiąc

To rzeczywiście tłumy turystów, tym bardziej, że teraz jest taka moda, zamiast na pikniki ludzie robią wycieczki do CH
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 15:54   #4031
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam tefala już pięć lat, chodzi jak trzeba, dobrze prasuje, teflonowa powłoka, wcale nie jakiś wymyślny, jeden z tańszych modeli, ale z tego co widzę już go nie ma w sprzedaży, są nowsze modele, ale generalnie to pewnie coś podobnego, mogę polecić tą markę. Kiedyś w sklepie sprawdzałam kilka żelazek, jak '"leżą" w dłoni i najbardziej właśnie tefal taki najprostszy mi pasował, był lekki, gabarytowo też zgrabny. Mam też sentyment do polskiego Zelmera, bo to solidna firma i przystępna cenowo, ale nt żelazek się nie wypowiem. Warto zwrócić uwagę na kształt uchwytu i z której strony wychodzi kabel, nie lubię jak kabel jest podłączony gdzieś od góry, zahacza wtedy o ręce
dzięki
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
tefal dobry, Philips też - sprawdź tylko jak Ci w ręku leży i nie zostawiaj wody w nim po prasowaniu...

W Wawie mieszkam na Ochocie w okolicy dworca zachodniego i moje pobliskie CH zawsze są spustoszone, dużo ludzi z osciennych miejscowości przyjeżdża (nie, żebym miała coś przeciw temu no i lokalnie zagęszczenie jest przepotworne. W Złotych zresztą jest jeszcze gorzej
dzięki

Myślałam, że da się zamówić ot tak przez internet, ale macie rację, lepiej popatrzeć jak w ręku leży.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 15:59   #4032
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Myślałam, że da się zamówić ot tak przez internet, ale macie rację, lepiej popatrzeć jak w ręku leży.
a potem zamówić przez internet

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie wylewam wody, ale destylowanej używam, w kranie mamy taką wodę, że żaden sprzęt by w kontakcie z nią nie pochodził dłużej niż miesiąc

To rzeczywiście tłumy turystów, tym bardziej, że teraz jest taka moda, zamiast na pikniki ludzie robią wycieczki do CH
wylewaj wodę, żelazko dłużej pożyje

No nie ma to jak niedziela w supermarkecie

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

jeszcze ku pokrzepieniu dla tych, co mieszkają w małych miejscowościach, o wątpliwych urokach mieszkania w wawie:
- listonosz przychodzi na moje osiedle max 2x w tygodniu (wielki rejon i mało chętnych do roboty - wiadomo, każdy woli popylać w korporacji)
- idę z Mileną 25 minut piechotą do szkoły (najbliższej, rejonowej) wychodzimy tuz po 7. 30; jakbym jechała autem musiałabym wychodzić 7. 15 (sąsiedzi tak jeżdżą) komunikacją - o 7.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 16:07   #4033
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
a potem zamówić przez internet

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------


wylewaj wodę, żelazko dłużej pożyje
no tak
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 16:08   #4034
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
wylewaj wodę, żelazko dłużej pożyje

No nie ma to jak niedziela w supermarkecie

jeszcze ku pokrzepieniu dla tych, co mieszkają w małych miejscowościach, o wątpliwych urokach mieszkania w wawie:
- listonosz przychodzi na moje osiedle max 2x w tygodniu (wielki rejon i mało chętnych do roboty - wiadomo, każdy woli popylać w korporacji)
- idę z Mileną 25 minut piechotą do szkoły (najbliższej, rejonowej) wychodzimy tuz po 7. 30; jakbym jechała autem musiałabym wychodzić 7. 15 (sąsiedzi tak jeżdżą) komunikacją - o 7.


No tego to nie wzięłam pod uwagę
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 16:10   #4035
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Z tym dojazdem tak jest, pamiętam, że do liceum przed remontem pewnego odcinka drogi potrafiłam jechać jakieś 1,5h, piechotą zajmowało mi to jakieś 50 minut do godziny.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 18:41   #4036
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
- idę z Mileną 25 minut piechotą do szkoły (najbliższej, rejonowej) wychodzimy tuz po 7. 30; jakbym jechała autem musiałabym wychodzić 7. 15 (sąsiedzi tak jeżdżą) komunikacją - o 7.
nie doprecyzowałam - sąsiedzi autem jadą dłużej, bo o tej pory są masakryczne korki nie mówiąc już o komunikacji...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 19:07   #4037
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
nie doprecyzowałam - sąsiedzi autem jadą dłużej, bo o tej pory są masakryczne korki nie mówiąc już o komunikacji...
Tak, tak, domyśliłam się

Tylko Wam to wyjdzie na zdrowie. Ja kiedyś też chodziłam na nogach do pracy w jedną i drugą stronę po 30 minut, bez porządnego śniadania się nie dało wyjść, figurę też miałam lepszą... wszelkie dodatkowe spacery z głowy.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-12-04 o 19:16
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 19:22   #4038
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie mi polecić dobre żelazko w przyjaznej cenie?
ja mamie kupiłam zelazko z porcelanową stopą - jest zachwycona!!!
Sobie tez takie kupię następnym razem....
firma no name więc niedrogie było, działa super, mało wrazliwe na kiepską wodę.
nie byłam zadowolona z teflonowej stopy - jakiegos brauna miałam czy coś strasznie delikatna ta powłoka była bardzo szybko się porysowała. Ale może miałam pecha......
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 20:03   #4039
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak, tak, domyśliłam się

Tylko Wam to wyjdzie na zdrowie. Ja kiedyś też chodziłam na nogach do pracy w jedną i drugą stronę po 30 minut, bez porządnego śniadania się nie dało wyjść, figurę też miałam lepszą... wszelkie dodatkowe spacery z głowy.
tą nadzieją się właśnie pocieszam
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 20:15   #4040
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ja mamie kupiłam zelazko z porcelanową stopą - jest zachwycona!!!
Sobie tez takie kupię następnym razem....
firma no name więc niedrogie było, działa super, mało wrazliwe na kiepską wodę.
nie byłam zadowolona z teflonowej stopy - jakiegos brauna miałam czy coś strasznie delikatna ta powłoka była bardzo szybko się porysowała. Ale może miałam pecha......
o dzięki, będę miała na uwadze taką stopę
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 20:29   #4041
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Już odpowiadam na pytanie o zapachy YankeeCandle. Lubię słodkie wonie, więc wybrałam CHRISTMAS CUPCAKE, SANDALWOOD VANILLA, BABY POWDER, HAPPY CHRISTMAS, CHRISTMAS COOKIE Dzisiaj już topiło się u nas Christmas Cookie. Cudo Jeśli znacie jeszcze jakieś słodkie zapachy YC, piszcie Kochane! Bo chcę jeszcze!
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 07:42   #4042
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Już odpowiadam na pytanie o zapachy YankeeCandle. Lubię słodkie wonie, więc wybrałam CHRISTMAS CUPCAKE, SANDALWOOD VANILLA, BABY POWDER, HAPPY CHRISTMAS, CHRISTMAS COOKIE Dzisiaj już topiło się u nas Christmas Cookie. Cudo Jeśli znacie jeszcze jakieś słodkie zapachy YC, piszcie Kochane! Bo chcę jeszcze!
Margoltka, a w jakim kominku topisz ich woski (chodzą za mną oj chodzą) bo ja kupiłam sobie ostatnio taki kamienny z Body Shop i nie wiem czy sie do nich nadaje, na stronkach z woskami pisza że do woskow musi byc jakis tylko do nich , niby dlaczego? (czy kupic ich woski czy olejki zapachowe)
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 08:19   #4043
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Już odpowiadam na pytanie o zapachy YankeeCandle. Lubię słodkie wonie, więc wybrałam CHRISTMAS CUPCAKE, SANDALWOOD VANILLA, BABY POWDER, HAPPY CHRISTMAS, CHRISTMAS COOKIE Dzisiaj już topiło się u nas Christmas Cookie. Cudo Jeśli znacie jeszcze jakieś słodkie zapachy YC, piszcie Kochane! Bo chcę jeszcze!
Margo jak się u Ciebie wanilia sprawuję?bo mój nos się z nią nie polubił,czego się nie spodziewałam

czereśnia jest bosko boska

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:18 ----------

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Margoltka, a w jakim kominku topisz ich woski (chodzą za mną oj chodzą) bo ja kupiłam sobie ostatnio taki kamienny z Body Shop i nie wiem czy sie do nich nadaje, na stronkach z woskami pisza że do woskow musi byc jakis tylko do nich , niby dlaczego? (czy kupic ich woski czy olejki zapachowe)
chyba,że ich towar kupować ja kupiłam od nich i nie różni się niczym szczególnym od tych,które można kupić w sklepach.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 09:13   #4044
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Oj ... na wszystkich wątkach na które zaglądam dziechuchy kuszą woskami YC!!
Ja się tak dobrze trzymam... że ich nie chce i nie potrzebuje, że mam mase psikaczy i świeczek w domu ... a wszyscy kuszą ;/ ;/
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 13:01   #4045
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Już odpowiadam na pytanie o zapachy YankeeCandle. Lubię słodkie wonie, więc wybrałam CHRISTMAS CUPCAKE, SANDALWOOD VANILLA, BABY POWDER, HAPPY CHRISTMAS, CHRISTMAS COOKIE Dzisiaj już topiło się u nas Christmas Cookie. Cudo Jeśli znacie jeszcze jakieś słodkie zapachy YC, piszcie Kochane! Bo chcę jeszcze!
Też uwielbiam słodkie zapachy. A o tej porze roku najlepiej słodko-korzenne. Honey Spice i Warm Spice pachną bardzo apetycznie (wywąchane w sklepie i wśród prezentów, bo swoich wosków nadal nie mam, ale już niedługo... ). Kitchen Spice też boski, ale mniej słodki. Moim zdaniem pachnie dokładnie jak grzaniec. Wanilia YC jest kontrowersyjna i nie wszystkim odpowiada, ale jak Ci się spodoba, to mają dużo wosków na jej bazie, np. Vanilla Cupcake. Podobno Red Velvet pachnie bardzo słodkim ciastem, ale go nie wąchałam. A popularny Macintosh Spice ma piękną woń szarotki.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-12-05 o 13:04
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 13:50   #4046
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Też uwielbiam słodkie zapachy. A o tej porze roku najlepiej słodko-korzenne. Honey Spice i Warm Spice pachną bardzo apetycznie (wywąchane w sklepie i wśród prezentów, bo swoich wosków nadal nie mam, ale już niedługo... ). Kitchen Spice też boski, ale mniej słodki. Moim zdaniem pachnie dokładnie jak grzaniec. Wanilia YC jest kontrowersyjna i nie wszystkim odpowiada, ale jak Ci się spodoba, to mają dużo wosków na jej bazie, np. Vanilla Cupcake. Podobno Red Velvet pachnie bardzo słodkim ciastem, ale go nie wąchałam. A popularny Macintosh Spice ma piękną woń szarotki.
Ja mam red velvet Pachnie słodko, kremowo.. ja czuję w nim coś lekko owocowego? Nie jest to mdły zapach Polecam też limonkę z wanilią- piękny słodki zapach przełamany nutą limonki idealny na święta!
Mam 10 wosków, paliłam dopiero kilka a już w DDD domówiłam 5 kolejnych
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 19:29   #4047
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Laski, pomocy!!! W zeszłym roku robiłam ciasteczka (świąteczne, które jakaś dobra dusza wrzuciła w Klubie - podlinkujcie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 12:07   #4048
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to, o czym piszesz, zdarza się też w pewnym stopniu w większych miastach. A poza tym ze względu na większy ruch produkty szybko znikają z półek. Jak coś fajnego się pojawi, to w trymiga zostaje wykupione. Co do Twoich przykładów - na P&R i Hauschkę akurat nie zwracam uwagi, ale np. AA Eco jest tylko w niektórych wrocławskich Sephorach. Noni Care znalazłam dopiero w piątym z kolei Rossie, a Konjac przy dobrych wiatrach wisi w liczbie sztuk 1. Z EcoTools we wszystkich znanych mi Rossach są tylko 3 rodzaje pędzli. Z Essence i Catrice niby nie ma problemu, ale jak pojawi się limitka, to najlepsze produkty znikają w ciągu 1-2 dni. A jak wycofują jakiś fajny produkt lub zmieniają jego szatę graficzną, to momentalnie wszystko zostaje sprzedane. Nie ma co liczyć na jakieś ostatnie sztuki leżące z tyłu półki (przykłady: odżywka Isany, mleczko do mycia Babydream, krem do mycia Alterry, olejki Alterry...). Dlatego z ulgą jeżdżę do rodzinnego miasta, w którym są naprawdę nieźle wyposażone drogerie i przez małe zainteresowanie prawie zawsze wszystko jest na półkach. Jeszcze do niedawna w mojej rodzinnej dzielnicy istniał "Kosmetyczny Trójkąt Bermudzki" Rossmann + Natura + Schlecker wszystkie w odległości ok. 100 m od siebie. Zlikwidowali ostatnio Schleckera.
AA Eco bywa w Super Pharm, a z promocjami w aptece na rogu Kazimierza Wielkiego i Ruskiej (tam, gdzie kiedyś były wanny - w ogóle ostatnio było tam sporo naturalnych kosmetyków i w niezłych cenach), Noni Care w Pasażu, Eco Tools o dziwo ostatnio widziałam w Tesco w Magnolii, a jak się chcesz załapać na "limitki" to polecam Naturę w Marino
Jest trochę jeżdżenia, ale da się!

Małgosiu, jeśli mówisz o kruchych ciasteczkach mojej Mamy, to podlinkować Klubu się raczej nie da, ale mogę przepis podać
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 12:16   #4049
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

przez Was dałam bojowe zadane Markowi - dostał liste wosków yankee i ma leciec po pracy do sklepu
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 12:26   #4050
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Małgosiu, jeśli mówisz o kruchych ciasteczkach mojej Mamy, to podlinkować Klubu się raczej nie da, ale mogę przepis podać
apamiętam, że ktoś linka wrzucił do klubu... chyba. Pamiętam, że to takie ciasteczka, które ktoś pisał, że zostają po świętach do kawy

Robiłam je w zeszłym roku z Mi i były łatwe oraz bardzo smaczne (mój syn, który jest wielkim smakoszem wyszukanej kuchni - i wielkim fanem mastercooka uznał je za najlepsze danie świąteczne w zeszłym roku
Jakbyś mogła to plizzz...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:06.