Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-06-22, 17:23   #2761
olaaleksandra123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 736
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

A słyszeliście coś może na temat pracy w Orange albo Play? Są takie oferty w mojej miejscowości ale nie wiem czy są warte uwagi.
olaaleksandra123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-22, 18:57   #2762
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez olaaleksandra123 Pokaż wiadomość
Witam. Mogę dołączyć?

Skończyłam studia inżynierskie na kierunku rolnictwa i magisterskie na kierunku zootechnika.
Obecnie szukam pracy w zawodzie. Wysłałam 10 CV, niestety odezwała się tylko ARiMR, ale tam się nie dostałam.
Nie wiem co robić, czy szukać pracy gdziekolwiek, czy czekać na jakieś nowe ogłoszenia pracy w zawodzie.
Ogólnie trochę się załamałam, bo skończyłam studia a perspektyw do pracy brak.
Często się tutaj nie udzielam ale pracuję w branży rolniczej więc się wypowiem. Dobrze, że wysłałaś CV do okolicznych firm. Poczekaj na odpowiedzi bo wbrew pozorom to nie jest najlepszy okres na przyjmowanie ludzi. Poza tym teraz wszyscy absolwenci ruszyli na rynek pracy. Czy wiosną kontaktowałas się z firmami chociażby żeby zrobić jakieś praktyki/staż? Skoro jesteś z dużego gospodarstwa i skończyłaś specjalistyczne studia to pewnie wiesz,że większość ludzi studiuje by pracować we własnym gospodarstwie. Ewentualnie możesz poszukać w okolicy dużych ferm i tam aplikować. Inne rozwiązanie to spróbuj w PIORiN lub Weterynarii w tym pierwszym zawsze szukają chętnych bo niestety szalowo nie płacą. Pytanie jeszcze z jakiego województwa jesteś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-22, 19:01   #2763
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość

magda88 każdy z nas kiedyś zaczynał więc nie ma się co przejmować brakiem doświadczenia strickte w Płacach, mów że masz doświadczenie w Kadrach + papier z Kadr i Płac a do tego szybko się uczysz i chcesz zdobyć praktykę w obu kierunkach, bo cie to interesuje i w tym widzisz swoja przyszłość, chcesz się rozwijać w tym kierunku itp. Jestem pewna, że dadzą ci gdzieś w końcu szansę
dzięki za podniesienie na duchu
__________________
Miał ochotę wyjść ze swego życia tak, jak się wychodzi z domu na ulicę.
M.Kundera
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 07:19   #2764
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 07:59   #2765
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Któraś tu dziewczyna pisała, że nigdy nie wysyła LM? Z samego CV oddzwaniali?
Poszłam trochę za waszymi wskazówkami i wyszukałam kilka ofert takich produkcyjnych/magazynowych,ale proszą o LM i sobie myślę yyyy

Co mam wpisać, że mam szybkie ręce i szybko będę ściągać z taśmy czy układać na półce? Bo raczej angielski czy organizowanie spotkań gości z zagranicy nic mi nie da w takiej pracy...

Chyba w takim wypadku wyślę samo CV, najwyżej nie oddzwonią.


EDIT.I jeszcze mój smaczek z ogłoszenia. Dodatkowo proszono o odpowiedzenie na kilka pytań, w tym "co wiesz o naszej firmie", (a to było z olx) - żadnego telefonu, adresu, właściciela,no nic...

Edytowane przez 9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Czas edycji: 2018-06-23 o 08:03
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 08:32   #2766
_kasias
Rozeznanie
 
Avatar _kasias
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 645
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;8435752 1]Któraś tu dziewczyna pisała, że nigdy nie wysyła LM? Z samego CV oddzwaniali?
Poszłam trochę za waszymi wskazówkami i wyszukałam kilka ofert takich produkcyjnych/magazynowych,ale proszą o LM i sobie myślę yyyy

Co mam wpisać, że mam szybkie ręce i szybko będę ściągać z taśmy czy układać na półce? Bo raczej angielski czy organizowanie spotkań gości z zagranicy nic mi nie da w takiej pracy...

Chyba w takim wypadku wyślę samo CV, najwyżej nie oddzwonią.


EDIT.I jeszcze mój smaczek z ogłoszenia. Dodatkowo proszono o odpowiedzenie na kilka pytań, w tym "co wiesz o naszej firmie", (a to było z olx) - żadnego telefonu, adresu, właściciela,no nic...[/QUOTE]

Mam wrażenie, że tylko polscy przedsiębiorcy chcą te LM i to do prostych stanowisk... Z mojego doświadczenia (aplikowałam na stanowiska finansowe typu księgowość, rozliczenia itd.), to praktycznie nikt nie prosił o LM. Jeszcze 3 lata temu jak szukałam pracy, to więcej było próśb o te listy, bo sama parę razy próbowałam je pisać, ale teraz ani razu nie wysłałam i się odzywali. Tylko, że w ogłoszeniu ich nie wymagano.
_kasias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 08:43   #2767
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Wysłałam bez LM.
Przecież i tak nikt tego nie czyta, bo na rozmowie pytają ciągle o to samo...
Gdyby czytali to by się nie dopytywali. Pamiętam wiele sytuacji, jak wchodziłam na rozmowę i mówiłam "Tak jak widział/a Pan/Pani w CV".
Wtedy zazwyczaj były wielkie oczy ze strony rekrutera, bo on w ogóle tego nie czytał...
Czasem miałam wrażenie, że pracownik wybrał te CV, rzucił szefowi na biurko i szef tylko zapraszał, nie czytając (mówię o firmach, gdzie nie było typowego HR)
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-23, 10:34   #2768
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;8435752 1]Któraś tu dziewczyna pisała, że nigdy nie wysyła LM? Z samego CV oddzwaniali?
Poszłam trochę za waszymi wskazówkami i wyszukałam kilka ofert takich produkcyjnych/magazynowych,ale proszą o LM i sobie myślę yyyy

Co mam wpisać, że mam szybkie ręce i szybko będę ściągać z taśmy czy układać na półce? Bo raczej angielski czy organizowanie spotkań gości z zagranicy nic mi nie da w takiej pracy...

Chyba w takim wypadku wyślę samo CV, najwyżej nie oddzwonią.


EDIT.I jeszcze mój smaczek z ogłoszenia. Dodatkowo proszono o odpowiedzenie na kilka pytań, w tym "co wiesz o naszej firmie", (a to było z olx) - żadnego telefonu, adresu, właściciela,no nic...[/QUOTE]Ja wysłałam samo cv, bo lm nie prosili. A ja nie znoszę pisać lm na 3 wysłane cv miałam już dwie rozmowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 16:05   #2769
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Ja do tej pory wysyłałam same CV, tylko raz spotkałam się z LM. A jeszcze 3 lata temu to było wręcz obowiązkowe. Moim zdaniem dobrze, że się od tego odchodzi. Jak mnie zaproszą to mogę im to powiedzieć na rozmowie. Wątpię, żeby ktoś to czytał. Z punktu widzenia szukającego pracy strata czasu.
__________________
Miał ochotę wyjść ze swego życia tak, jak się wychodzi z domu na ulicę.
M.Kundera
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 16:22   #2770
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Ja mam gotowca LM, taki wzór, który nieco jedynie redaguję (zdania, dwa) pod konkretna pracę. Tam, gdzie go wymagają to wysyłałam, żeby nie było
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 16:47   #2771
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Ja nigdy nie wysyłam. Ryzykuje, że najwyżej mnie nie zaproszą na rozmowę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-23, 17:42   #2772
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie wysyłam. Ryzykuje, że najwyżej mnie nie zaproszą na rozmowę
Też nigdy nie wysyłam, chyba że oferta pracy jest naprawdę bardzo atrakcyjna.

W poniedziałek informuję pracodawcę, że odchodzę z końcem miesiąca. Umowę-zlecenie mam podpisaną do końca czerwca. W takim wypadku, wydaje mi się, nie muszę przestrzegać okresu wypowiedzenia. Po prostu nie podpiszę kolejnej na lipiec. Chyba tak mogę? Czy nie?

I rychło muszę szukać kolejnej pracy na umowę zlecenie, bo mam zabieg na NFZ w lipcu
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 17:49   #2773
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Też nigdy nie wysyłam, chyba że oferta pracy jest naprawdę bardzo atrakcyjna.

W poniedziałek informuję pracodawcę, że odchodzę z końcem miesiąca. Umowę-zlecenie mam podpisaną do końca czerwca. W takim wypadku, wydaje mi się, nie muszę przestrzegać okresu wypowiedzenia. Po prostu nie podpiszę kolejnej na lipiec. Chyba tak mogę? Czy nie?

I rychło muszę szukać kolejnej pracy na umowę zlecenie, bo mam zabieg na NFZ w lipcu
Możesz. Mogłabyś nawet go nie informować wcześniej i po prostu nie podpisać następnej umowy (tak samo mogłabyś zrobić z UoP)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 18:01   #2774
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Możesz. Mogłabyś nawet go nie informować wcześniej i po prostu nie podpisać następnej umowy (tak samo mogłabyś zrobić z UoP)
Dzięki za odpowiedź. Wolałam się upewnić I tak płacono mi 14 zł/h, więc nawet się cieszę, że zdecydowałam się odejść. Ostatnio miałam dość nieprzyjemną rozmowę z wiceprezesem, w której powiedział mi między wierszami, że za mało pracuję i za często wykonuję tę pracę zdalnie. Ciągnę dwie prace na raz, inaczej miałabym dziurę budżetową Rozumiem jego niezadowolenie, ale nie zapełnię tym lodówki. I tak w tej pracy nie ratowałam świata, tylko robiłam za panią na poczcie, więc mnie szybko i łatwo zastąpią nowo przyjętymi, mniej kosztownymi, stażystami.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 18:03   #2775
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie wysyłam. Ryzykuje, że najwyżej mnie nie zaproszą na rozmowę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo.
Raz mi zadzwonili, że mam wysłać list, bylo to w ogloszeniu i baba rzuciła nieprzyjemnie tekstem "Czy wy nie umiecie czytać?" Wiedzialam już, że traktują ludzi z góry i robią łaskę, że kogoś zatrudnia i nie wysłałam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 19:23   #2776
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Też nigdy nie wysyłam, chyba że oferta pracy jest naprawdę bardzo atrakcyjna.

W poniedziałek informuję pracodawcę, że odchodzę z końcem miesiąca. Umowę-zlecenie mam podpisaną do końca czerwca. W takim wypadku, wydaje mi się, nie muszę przestrzegać okresu wypowiedzenia. Po prostu nie podpiszę kolejnej na lipiec. Chyba tak mogę? Czy nie?

I rychło muszę szukać kolejnej pracy na umowę zlecenie, bo mam zabieg na NFZ w lipcu

No właśnie oferty szału nie robią, dlatego nie wysyłałam LM. Zobaczymy.
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 19:29   #2777
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Też nigdy nie wysyłam, chyba że oferta pracy jest naprawdę bardzo atrakcyjna.

W poniedziałek informuję pracodawcę, że odchodzę z końcem miesiąca. Umowę-zlecenie mam podpisaną do końca czerwca. W takim wypadku, wydaje mi się, nie muszę przestrzegać okresu wypowiedzenia. Po prostu nie podpiszę kolejnej na lipiec. Chyba tak mogę? Czy nie?

I rychło muszę szukać kolejnej pracy na umowę zlecenie, bo mam zabieg na NFZ w lipcu
W ostateczności zapisać sie do up

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 19:54   #2778
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
W ostateczności zapisać sie do up

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
albo jak masz męża dopisać się do jego ubezpieczenia
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 21:36   #2779
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;8429181 1]


a nie myślałaś o jakimś call center, niekoniecznie sprzedażowym? "praca biurowa", do odbębnienia od-do, tylko często gęsto dyżury są również w święta czy w nocy.[/QUOTE]
Przecież ona nie lubi stresu i wyrabiania norm. To też jest na call center na lini przychodzącej


Polecacie jej też pracę fizyczną. Tam też często i gęsto bywa stres, szybkie tempo pracy i jakieś przeliczniki, normy, standardy. Teoretycznie nie ma dla niej pracy jej marzeń - odbębnić, olać, nie namęczyć się, nie denerwować i jeszcze dostać za to kasę.

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez olaaleksandra123 Pokaż wiadomość
A słyszeliście coś może na temat pracy w Orange albo Play? Są takie oferty w mojej miejscowości ale nie wiem czy są warte uwagi.
Jeżeli chodzi o infolinię Orange słyszałam kiepskie opinie od ludzi, którzy tam robili a teraz są ze mną na infolini w innej firmie. Ale o dziwo, niektórzy z nich długo tam wytrzymali.
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-23, 22:04   #2780
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość

Polecacie jej też pracę fizyczną. Tam też często i gęsto bywa stres, szybkie tempo pracy i jakieś przeliczniki, normy, standardy. Teoretycznie nie ma dla niej pracy jej marzeń - odbębnić, olać, nie namęczyć się, nie denerwować i jeszcze dostać za to kasę.
Pierwsze, co przychodzi mi na myśl to sama pupa

Pewnie też przynajmniej część innej biurowej budżetówki, ochroniarz, czy bardziej kontrowersyjnie nauczyciel w szkole językowej czy innej, która działa na zasadzie 'szukamy wyrobników, którzy przeprowadzą zajęcia tak jak my chcemy, na tym co im damy'. W sumie większość kryteriów to spełnia - bez nerwów, męczenia się, przyjść, zrobić swoje, pójść i mieć w tyłku.

Znalazłoby się pewnie jeszcze kilka innych rzeczy, ale to już nie ja, nie dzisiaj.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 22:08   #2781
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
albo jak masz męża dopisać się do jego ubezpieczenia
Och, żeby w końcu się jakiś znalazł Raczej nie zdążę przed końcem lipca. To nie Las Vegas
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 22:55   #2782
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

No to prawda, że ciężko o pracę marzeń dla mammamii. To znaczy dla mnie też ciężko o pracę marzeń, tylko ja jestem w stanie zaakceptować dużo więcej i być zadowolona.
Męża już ma, więc odpada szukanie milionera, żeby leżeć i pachniec.
Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Och, żeby w końcu się jakiś znalazł Raczej nie zdążę przed końcem lipca. To nie Las Vegas
Na ślub się czeka w pl miesiąc i jeden dzień, więc... do końca czerwca za fraki jakiegoś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-24, 10:49   #2783
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Och, żeby w końcu się jakiś znalazł Raczej nie zdążę przed końcem lipca. To nie Las Vegas
nie zniechęcaj się za wcześnie

Odnośnie oczekiwań mammamia o wychodzeniu z pracy i olewce to myślę, że to można mieć w każdej pracy, wszystko zależy od naszego nastawienia. Pomimo częstych zmian pracy jeszcze nie trafiłam na pracodawcę, który nie miałby oczekiwań co do zaangażowania, odbierania tel po godz czy zostawania na friko po pracy w celu uzupełnienia "zaległości". Tylko że ja od początku ich przyzwyczajałam, że nie zamierzam tego robić, zatrudniłam się na etat 8h/dziennie, pn-pt i poza tymi godzinami jeżeli chcą żebym coś zrobiła (w ramach wyjątku, od czasu do czasu) to muszą mi za to dodatkowo zapłacić. Wszędzie był opór, zdziwienie, często pressing ale nie uginałam się, wyłączam tel służbowy po wyjściu z pracy (albo go zostawiam w szufladzie) i po prostu się odcinam. Po jakimś czasie się przyzwyczajają i nikomu nie przyjdzie do głowy mieć do mnie o to pretensje czy wymuszać cokolwiek. Więc wg mnie da się to wyrobić, trzeba tylko od początku, konsekwentnie pracodawcę do tego przyzwyczajać To samo z nadmiarem obowiązków, trzeba być asertywnym, stawiać granice, mówić o potrzebie pomocy (jeżeli tych obowiązków jest za dużo) itp Nie dać się zajechać po prostu. Teraz mogę powiedzieć, że pomimo oczekiwań, odpowiedzialności, presji w pracy - przychodzę na max 8h, odbębniam swoje i wychodzę, nie przejmując się tym co zostawiam. Czasem owszem mam myślenice, jak jest jakiś problem czy trudna sytuacja ale pracuję nad tym żeby się wyłączać po pracy, w domu o niej nie rozmawiam, żeby nie przenosić problemów z pracy do domu, to ułatwia też odcięcie się.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2018-06-24 o 10:54
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-24, 11:03   #2784
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Na mnie się były szef kiedyś obraził. Chciał, żebym przetłumaczyła jakieś dokumenty, a to nie były moje obowiązki, bo była wtedy PM, a poza tym w pracy nie miałam na to czasu, więc musiałabym to robić w domu. Podałam mu cenę, był foch na kilka dni.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-24, 12:25   #2785
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Na mnie się były szef kiedyś obraził. Chciał, żebym przetłumaczyła jakieś dokumenty, a to nie były moje obowiązki, bo była wtedy PM, a poza tym w pracy nie miałam na to czasu, więc musiałabym to robić w domu. Podałam mu cenę, był foch na kilka dni.
Też miałam takie sytuacje. Zaczynało się niewinnie (Czy mogłaby Pani zerknąć na te kilka zdań?), a potem przesyłano mi kilka stron dokumentów do tłumaczenia (za darmo, oczywiście). Wtedy kazałam wpisać wykonywanie tłumaczeń do umowy, (bo akurat w tej firmie zajmowałam się czymś innym), zanim przetłumaczyłam choćby jedno słowo.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-24, 13:47   #2786
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Amazoniak robię tak samo. Tzn tylko w jednej firmie miałam az takie naciski. Też były kłótnie, obrazy, gdy się upomnialam o zapłatę za nadgodziny.
Jestem zdania, że to pośrednio wina pracowników.
W poprzedniej pracy przyszłam chwilę po jednym chlopaku i on przychodził godzinę wcześniej do pracy "żeby się szybciej wdrozyc". Sami się wychylali, żeby jechać coś załatwić swoim autem. Szczerze mówiąc czułam się jak czarna owca, gdy wychodziłam pół godz szybciej żeby coś tam kupić do pracy, a o zwrocie za paliwo mogłam zapomnieć.
W obecnej pracy nie ma na coś takiego nacisku, a widzę, że część osób bierze laptopy do domu, żeby kontynuować prace czy coś dokończyć, sami mówią, by dzwonić do nich w urlop itp. Nie rozumiem tego.
Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Też miałam takie sytuacje. Zaczynało się niewinnie (Czy mogłaby Pani zerknąć na te kilka zdań?), a potem przesyłano mi kilka stron dokumentów do tłumaczenia (za darmo, oczywiście). Wtedy kazałam wpisać wykonywanie tłumaczeń do umowy, (bo akurat w tej firmie zajmowałam się czymś innym), zanim przetłumaczyłam choćby jedno słowo.
Ale z podwyżką?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-24, 13:54   #2787
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
W obecnej pracy nie ma na coś takiego nacisku, a widzę, że część osób bierze laptopy do domu, żeby kontynuować prace czy coś dokończyć, sami mówią, by dzwonić do nich w urlop itp. Nie rozumiem tego.
Wielu osobom ciężko stawiać granice w pracy, bo mają gdzieś z tyłu głowy przekonanie, że rynek pracy jest im średnio przyjazny, już się ustawia kolejka do ich stanowiska i szef tylko czeka żeby ich wymienić. Stąd się wyrabia przekonanie, że jeśli będziesz żyć pracą, to będziesz niezastąpiony.
Wydaje mi się, że takie zachowania to krąg patologii za który odpowiedzialni są zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Pracownicy hodują chorą atmosferę, a pracodawcy z tego korzystają i uznają to za normę.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-24, 13:56   #2788
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Ja przez około rok pracowałam za frajer po godzinach, aż w końcu stwierdziłam, że dosyć wykazywania się i każde zgłoszenie po mojej pracy, które zajmowało mi więcej niż 5-10 min zgłaszałam jako nadgodzinę (przynajmniej do odbioru, ale często prosiłam o kasę i często doliczałam do okrągłej godziny czas :P ) wyłączyłam też skrzynkę mailową na telefonie i poinformowałam wszystkich, że po godzinie 16tej trzeba do mnie dzwonić. W nowej pracy też nie zainstalowałam outlooka na telefonie mimo próśb szefa - powiedziałam, że jak potrzebuję coś sprawdzić to wchodzę przez stronę i olałam

Też uważam, że takie rozbestwienie to wina pracowników. Mój kolega z poprzedniej pracy skręcił nogę w lutym i dostał zwolnienie na 4 tygodnie, ale że praca jest taka, że można ją wykonywać zdalnie to zaproponował szefowej, że może pracować na home office - ona się zgodziła i w sumie mu na rękę i jej. Ale w naszym zespole był ból dupy, bo inna dziewczyna chodziła do pracy z rozwalonym kolanem. To raczej ona była tą głupią, a nie on i to raczej jej postawa powinna być piętnowana. Ryzykowała swoje zdrowie dla pracy... ciekawe czy by jej pracodawca pomógł jakby potem musiała mieć operację kolana i być unieruchomioną na pół roku zdrowy egoizm w pracy to bardzo dobra rzecz

Edytowane przez Ariada
Czas edycji: 2018-06-24 o 13:57
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-24, 14:03   #2789
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Amazoniak robię tak samo. Tzn tylko w jednej firmie miałam az takie naciski. Też były kłótnie, obrazy, gdy się upomnialam o zapłatę za nadgodziny.
Jestem zdania, że to pośrednio wina pracowników.
W poprzedniej pracy przyszłam chwilę po jednym chlopaku i on przychodził godzinę wcześniej do pracy "żeby się szybciej wdrozyc". Sami się wychylali, żeby jechać coś załatwić swoim autem. Szczerze mówiąc czułam się jak czarna owca, gdy wychodziłam pół godz szybciej żeby coś tam kupić do pracy, a o zwrocie za paliwo mogłam zapomnieć.
W obecnej pracy nie ma na coś takiego nacisku, a widzę, że część osób bierze laptopy do domu, żeby kontynuować prace czy coś dokończyć, sami mówią, by dzwonić do nich w urlop itp. Nie rozumiem tego.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no i dokładnie, traktują nas tak, jak same sobie na to pozwolimy. Nie chcemy zostawać po godzinach, to tego nie róbmy, na początku może być ciężko ale po jakimś czasie się przyzwyczają. Są ludzie, którzy lubią pracować po godzinach, robiąc z siebie ofiary potem - ich sprawa. Ja tego nie lubię więc wychodzę nie oglądając się na resztę i mam spokój Za dodatkowe obowiązki nie zawsze chcą zapłacić ale zawsze się upominam, jeżeli nie dostanę kasy to staram się wynegocjować coś innego: zmianę stanowiska (na wyższe), wpis w zakres obowiązków czy choćby odebranie innych obowiązków w zamian - w zależności od sytuacji. Najważniejsze to nie zgadzać się na wciskanie wszystkiego na głowę za darmo bo wtedy nikt nie szanuje ani nas ani naszej pracy.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-24, 14:10   #2790
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Oh,ja jestem w stanie zejść z moich oczekiwań,ale nieraz pisałam,że nie mam wygórowanych oczekiwań. Nie wiem czemu tu się przewija stwierdzenie,że chce dużo kasy za nic??? Nigdy nic takiego nie pisałam,ba.moje oczekiwania to jakieś 2k netto więc to jest nic nadzwyczajnego. Stres zawsze będzie w pracy,ale może gdzieś jest minimalny?



W piątek miałam telefon służbowy o 18 i potem sobie płułam w brodę,że niepotrzebne odebrałam,bo po co. Pracuje do 16 A nikt mi nie płaci za odbieranie po godzinach. Na l4 też mam mnóstwo telefonów i głupia odbieram.



Ludzie biorą pracę do domu,często wracając po weekendzie-odbieram maile które wysyłają mi w roboty,niedzielę,z różnych godzinach-O22,często też o 6rano...



Praca marzeń jest dla wybranych,może gdybym znalazła coś,co by mi sprawiało radość to bym na to spoglądała inaczej. Wydaje mi się CORAZ CZĘŚCIEJ że zwyczajnie nie znalazłam w życiu ciekawej pracy i dlatego wszystko tak mnie męczy.
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-08 21:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.