Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-10, 09:22   #2971
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez answer_is_here Pokaż wiadomość
Przecież te koszty były widoczne na aukcji. Jak byk tam stało: 6 zł polecony ekonomiczny, 7 priorytet. O żadnym "spodziewaniu się" nie ma mowy, bo przecież to nie była zagadka pt. najpierw kliknij i zapłać, a koszty przesyłki zobaczysz w potwierdzeniu zakupu Jak koszt był za wysoki, to po cholerę kupować na takiej aukcji ?Pod pistoletem ktoś zmusił czy jak
Zabolał mnie ten komentarz wyjątkowo, bo akurat ja mam zasadę, że nie zdzieram na kosztach wysyłki, zdarza mi się nawet zwracać nadpłatę takich kosztów. A tu takie coś
Jeszcze bym zrozumiała te pretensje w sytuacji, że płacę za wysyłkę np. 11 zł, a na kopercie znaczki za 5,20 zł. Faktycznie, przepłacone sporo.
A tutaj, kiedy różnica wynosiła 20 groszy ??!! Wygląda mi to na czystą złośliwość, jakąś frustrację Nie było się do czego przyczepić, to wyciągnę z d*py zarzut o kosztach, żeby móc ponapieprzać komuś w ocenie sprzedaży. Tylko po co robić takie rzeczy ? Zdrowiej się powyżywać nie wiem...na siłowni ?
Według mnie to akurat masz zniżona wysyłkę

Odnosząc się do komentarza niżej, gabaryt b to wcale nie karton tylko też koperta, każda przesyłka powyżej 2 cm grubości to już gabaryt b. Czasem owszem liczą jako a ale bardzo rzadko, ja nawet za wysyłkę próbek perfum w kopercie babelkowej place w kategorii gabarytu B.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-10, 09:41   #2972
monisia198408
Raczkowanie
 
Avatar monisia198408
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 39
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

To z poczta są problemu w sprawie wysyłek. Ja od miesiąca wysyłam te same produkty, poleconym priorytetem za potwierdzeniem odbioru.

W kopercie bąbelkowe jest 1 szt, dwie lub trzy towaru....
Za każdym razem jak idę na pocztę obsługuje mnie ktoś inny i raz mi liczą Gab A za jedną szt w kopercie a raz B mimo że to ta sama paczka wysyłana od miesiąca, ta sama waga, gabaryty itd...
I co mi na to powiecie? Jak ja mam to liczyć?
Jeśli powiem klientowi że wysyłka z pakowaniem 7-8 a ja na poczcie za znaczki zapłacę 10,50 plus pakowanie (koperta- 1,5zł, taśma, folia bąbelkowa) i potwierdzenie odbioru 0,50gr. A innym razem liczą za znaczki 7,6zł plus 0,50gr za potwierdzenie doręczenia, plus pakowanie.

Jak mówię że mi liczą za 13zł łącznie z pakowaniem to są zdziwieni bo oni płacą 5-6zł ( i wysyła mi screen listu poleconego eko..... nierejestrowanego......wt f?)

Jak to liczyć? dokładać do produktu na którym zarabia sie 3zł?
__________________
WYMIENIE NOWE KOSMETYKI ORIFLAME https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post37833897
monisia198408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-10, 09:50   #2973
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez monisia198408 Pokaż wiadomość
To z poczta są problemu w sprawie wysyłek. Ja od miesiąca wysyłam te same produkty, poleconym priorytetem za potwierdzeniem odbioru.

W kopercie bąbelkowe jest 1 szt, dwie lub trzy towaru....
Za każdym razem jak idę na pocztę obsługuje mnie ktoś inny i raz mi liczą Gab A za jedną szt w kopercie a raz B mimo że to ta sama paczka wysyłana od miesiąca, ta sama waga, gabaryty itd...
I co mi na to powiecie? Jak ja mam to liczyć?
Jeśli powiem klientowi że wysyłka z pakowaniem 7-8 a ja na poczcie za znaczki zapłacę 10,50 plus pakowanie (koperta- 1,5zł, taśma, folia bąbelkowa) i potwierdzenie odbioru 0,50gr. A innym razem liczą za znaczki 7,6zł plus 0,50gr za potwierdzenie doręczenia, plus pakowanie.

Jak mówię że mi liczą za 13zł łącznie z pakowaniem to są zdziwieni bo oni płacą 5-6zł ( i wysyła mi screen listu poleconego eko..... nierejestrowanego......wt f?)

Jak to liczyć? dokładać do produktu na którym zarabia sie 3zł?
Powinni to liczyć jako gabaryt b formalnie( naprawdę nie wiele trzeba, żeby paczka osiągnęła 2 cm) , to że czasem liczą jako A wynika z tego że czasem po prostu przymykaja oko na to
Ja zawsze jeśli ktoś się upiera, że to powinno wejść jako gab A to umawiam się, że jeśli cudem policza mi jako A to zwrócę różnice - i tak mi nigdy nie liczyli.

Zresztą i tak przeszłam na paczkomaty i paczki wysyłane przez sendit, jest taniej. Paczkomat najmniejszy 9 zl a paczka zawsze 11.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-10, 21:19   #2974
Drakonida
Raczkowanie
 
Avatar Drakonida
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 428
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez monisia198408 Pokaż wiadomość
W kopercie bąbelkowe jest 1 szt, dwie lub trzy towaru....
Za każdym razem jak idę na pocztę obsługuje mnie ktoś inny i raz mi liczą Gab A za jedną szt w kopercie a raz B mimo że to ta sama paczka wysyłana od miesiąca, ta sama waga, gabaryty itd...
I co mi na to powiecie? Jak ja mam to liczyć?
Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Powinni to liczyć jako gabaryt b formalnie( naprawdę nie wiele trzeba, żeby paczka osiągnęła 2 cm) , to że czasem liczą jako A wynika z tego że czasem po prostu przymykaja oko na to
Często powinni liczyć jako A, a liczą jako B. Od dawna wysyłam dużo sampli, zwykle niewiele na raz, nawet pojedyncze, pakuję zawsze tak samo. Prawie zawsze szły jako B, sporadycznie jako A, mimo że wysyłam większość w najmniejszych kopertach. Niedawno, przy wysyłce z innej poczty niż zwykle, pani w okienku dla pewności wyjęła miarkę i przeciągnęła przez otwór kopertę, koperta przeszła test pomyślnie - została zaklasyfikowana jako gabaryt A. Jeśli jeszcze ktoś na oko oceni mi grubość koperty z samymi samplami jako B, to będę się domagać zmierzenia.
Drakonida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-10, 22:19   #2975
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Drakonida Pokaż wiadomość
Często powinni liczyć jako A, a liczą jako B. Od dawna wysyłam dużo sampli, zwykle niewiele na raz, nawet pojedyncze, pakuję zawsze tak samo. Prawie zawsze szły jako B, sporadycznie jako A, mimo że wysyłam większość w najmniejszych kopertach. Niedawno, przy wysyłce z innej poczty niż zwykle, pani w okienku dla pewności wyjęła miarkę i przeciągnęła przez otwór kopertę, koperta przeszła test pomyślnie - została zaklasyfikowana jako gabaryt A. Jeśli jeszcze ktoś na oko oceni mi grubość koperty z samymi samplami jako B, to będę się domagać zmierzenia.
Mi mierzą zawsze te najmniejsze koperty i mi z samplami nie przechodzą przez miarke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-10, 23:45   #2976
answer_is_here
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 514
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Według mnie to akurat masz zniżona wysyłkę
No widzisz, mam zaniżoną, a jeszcze jakiejś frustratce za dużo było. Nie dogodzisz, najlepiej jakby za wszystko płacił sprzedający. Nieważne, że ceny rzeczy na aukcji śmiesznie niskie, jeszcze cudowanie z kosztami wysyłki. Dramat.
A ceny wysyłki mam niskie, bo u mnie na poczcie urzędniczki przymykają oko na te gabaryty - tak jak mówisz.

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Odnosząc się do komentarza niżej, gabaryt b to wcale nie karton tylko też koperta, każda przesyłka powyżej 2 cm grubości to już gabaryt b.
Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego mówię - koszt jak za gabaryt "b" (często jeszcze z nawiązką), a na kopertach znaczki jak za wysyłkę w gabrycie "a", rzecz w kopercie uklepana żeby tylko się zmieścić w tych nieszczęsnych dwóch centymetrach - to mnie nieco wpienia.

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Drakonida Pokaż wiadomość
Jeśli jeszcze ktoś na oko oceni mi grubość koperty z samymi samplami jako B, to będę się domagać zmierzenia.
No pewnie, rób tak.

Swoją drogą to też "zabawne" - opłata zależy od humoru pracownicy na poczcie Ta miarka o której mówicie, ma niby imitować otwór w skrzynce na listy, on ma 2 cm, to i koperta grubsza być nie może - a przecież poleconych i tak listonosz nie wrzuca do skrzynki, tylko zostawia awizo, prawda ? Można co prawda złożyć takie upoważnienie na poczcie, żeby wrzucał do skrzynki też polecone, ale nie wydaje mi się żeby to było jakoś mega często praktykowane przez klientów

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:39 ----------

Cytat:
Napisane przez monisia198408 Pokaż wiadomość
To z poczta są problemu w sprawie wysyłek. Ja od miesiąca wysyłam te same produkty, poleconym priorytetem za potwierdzeniem odbioru.

W kopercie bąbelkowe jest 1 szt, dwie lub trzy towaru....
Za każdym razem jak idę na pocztę obsługuje mnie ktoś inny i raz mi liczą Gab A za jedną szt w kopercie a raz B mimo że to ta sama paczka wysyłana od miesiąca, ta sama waga, gabaryty itd...
I co mi na to powiecie? Jak ja mam to liczyć?
Jeśli powiem klientowi że wysyłka z pakowaniem 7-8 a ja na poczcie za znaczki zapłacę 10,50 plus pakowanie (koperta- 1,5zł, taśma, folia bąbelkowa) i potwierdzenie odbioru 0,50gr. A innym razem liczą za znaczki 7,6zł plus 0,50gr za potwierdzenie doręczenia, plus pakowanie.

Jak mówię że mi liczą za 13zł łącznie z pakowaniem to są zdziwieni bo oni płacą 5-6zł ( i wysyła mi screen listu poleconego eko..... nierejestrowanego......wt f?)

Jak to liczyć? dokładać do produktu na którym zarabia sie 3zł?
Normalnie dajesz jedną, stałą cenę - najwyższą jaką Ci naliczają i tyle. Jak komuś nie pasuje, niech kupuje tam, gdzie wysyłają za darmo. Ewentualnie zwrócisz te kilka złotych różnicy jak się trafi jakiś histeryk drący łacha o takie ogromne kwoty. Nie ma się co szczypać, bo - jak widzisz z mojego przykładu - i tak znajdzie się jakaś żmija, której zawsze będzie źle Walnęła mi jedną gwiazdkę w kosztach wysyłki i teraz mam zaniżoną tak średnią jakbym nie wiadomo ile przesadzała z tymi opłatami (mam mało komentów, bo nikt już właściwie się w to nie bawi, zresztą nie sprzedaję dużo - okazjonalnie raczej). To jest tak głupie, że aż śmieszne

Edytowane przez answer_is_here
Czas edycji: 2018-03-10 o 23:59
answer_is_here jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 07:41   #2977
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Nie ma co przejmować się tym zaniżaniem ocen jak i samymi gwiazdkami. Znam osobę, której notorycznie zaniżają oceną za koszty wysyłki, mimo że wysyła paczkomatem i to oceniają osoby, które ten paczkomat wybrały jako sposób wysyłki, a koszt wysyłki paczkomatem- standardowo jak podaje Allegro, nie ma tu mozliwości zmiany.
Cytat:
Napisane przez answer_is_here Pokaż wiadomość
Swoją drogą to też "zabawne" - opłata zależy od humoru pracownicy na poczcie Ta miarka o której mówicie, ma niby imitować otwór w skrzynce na listy, on ma 2 cm, to i koperta grubsza być nie może - a przecież poleconych i tak listonosz nie wrzuca do skrzynki, tylko zostawia awizo, prawda ? Można co prawda złożyć takie upoważnienie na poczcie, żeby wrzucał do skrzynki też polecone, ale nie wydaje mi się żeby to było jakoś mega często praktykowane przez klientów
ja złożyłam takie upoważnienie i to jest to niesamowicie wygodna sprawa! Od lat praktykuję taki sposób odbierania przesyłekOstatnio nawet walczyłam na poczcie (zmieniałam pocztę, bo się przeprowadziłam) żeby to łaskawie było respektowane bo listonoszowi "łatwiej" jest wrzucić awizo do skrzynki niż list polecony
A co do gab. A i otworu 2 cm - kiedyś usiłowałam wytłumaczyć pani na poczcie, że taki list jest miękki i może się czasami "ugiąć" czyli jak ma 3 cm to też da radę prześlizgnąć się przez 2 cm otwór - o mało mnie baba nie zjadła, wyjątkowo napastliwa była
Nie wiem jak u Was, ale u mnie nikt nie mierzy i ocenia na oko, czasem jak wydaje mi się , że może przejść przez A pytam po prostu o to czy zmieści się w gab. A dając do zrozumienia , żeby może pani sprawdziła, ale nie, pani okiem znawcy patrzy i twierdzi, że nieeee, nie przejdzie
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-12, 07:59   #2978
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
ja złożyłam takie upoważnienie i to jest to niesamowicie wygodna sprawa! Od lat praktykuję taki sposób odbierania przesyłek
To podziwiam za odwagę i gratuluję trafiania na rzetelnych doręczycieli . W "mojej" poprzedniej placówce nigdy bym się na to nie zdecydowała, ponieważ standardem było, że nie dochodziły przesyłki zwykłe, a awiza od poleconych nie zawsze były wrzucane; w obecnej placówce nie jest lepiej, listonosz regularnie myli adresatów wrzucając listy niepolecone (a nie każda osoba pofatyguje się, aby następnie wrzucić do właściwej skrzynki).
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 08:03   #2979
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
To podziwiam za odwagę i gratuluję trafiania na rzetelnych doręczycieli . W "mojej" poprzedniej placówce nigdy bym się na to nie zdecydowała, ponieważ standardem było, że nie dochodziły przesyłki zwykłe, a awiza od poleconych nie zawsze były wrzucane; w obecnej placówce nie jest lepiej, listonosz regularnie myli adresatów wrzucając listy niepolecone (a nie każda osoba pofatyguje się, aby następnie wrzucić do właściwej skrzynki).
uświadomiłaś mi teraz , że może być inaczej
Nawet nie wiedziałam, że jestem odważna do tej pory listonosz był wręcz zaufany, więc przez myśl by mi nie przeszło, że mogłoby coś nie dojść (10 lat tak miałam), teraz w nowym miejscu, czytaj:nowa poczta , mam nadzieję, że nic się nie zmieni. Juz interweniowałam do naczelnika poczty, kiedy zamiast listów , miałam awizo, więc pozostaje mieć nadzieję, że w razie czego , znowu będę gnębić naczelnika
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025

Edytowane przez Vanilla
Czas edycji: 2018-03-12 o 08:04
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 09:25   #2980
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
To podziwiam za odwagę i gratuluję trafiania na rzetelnych doręczycieli .
Ja też, zwłaszcza, że jeśli przesyłka nie dotrze to, z tego co mi wiadomo, nie ma możliwości reklamacji.
Też bym się nigdy na to nie zdecydowała.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 09:50   #2981
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja też, zwłaszcza, że jeśli przesyłka nie dotrze to, z tego co mi wiadomo, nie ma możliwości reklamacji.
Też bym się nigdy na to nie zdecydowała.
jak dotąd (10 lat) , przesyłki zawsze błyskawicznie dochodziły, więc ... nie kraczcie
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025

Edytowane przez Vanilla
Czas edycji: 2018-03-12 o 10:38
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-12, 10:36   #2982
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Przy moim poprzednim listonoszu bym się nawet mogła na to zdecydować, bo był bardzo rzetelny. Pracując na osiedlu z wieżowcami 12-piętrowymi, pamiętał twarze i nazwiska ludzi. Dla mnie aż niepojęte, ale on potrafił mnie złapać na osiedlu, jak roznosił pocztę, i wręczyć przesyłkę.


Ale przy obecnym nigdy w życiu.
Awizuje wszystko, nie patrząc czy ktoś jest w domu - jeszcze nigdy mi nie przyszedł do mieszkania...
Notorycznie myli adresatów - zarówno zły numer mieszkania, jak i ten sam numer mieszkania, ale inny domu...
Więc obawiałabym się, że moja przesylka wyląduje u kogoś innego, a ten, widząc paczuszkę, może nie być uczciwy i ją sobie przygarnąć.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 11:07   #2983
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Nie mówiąc już o tym, że mogłabym nie dostać jakiegoś ważnego listu z urzędu i nawet nie miałabym pojęcia, że był do mnie wysłany.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 09:35   #2984
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Obserwowałam aukcję cieni i taka oto sytuacja:
- wczoraj zakończyła się ta aukcja, sprzedająca w opisie podała, że stan zużycia minimalny, co potwierdzają zdjęcia (i się z tym trudno nie zgodzić),
- dzisiaj sprzedająca wystawiła nową aukcję z tymi samymi cieniami, ale napisała, że jeden cień zużyła w całości, przy czym na zdjęciu z brakującym cieniem widać, jakby cień został odklejony/odpadł (tak nie wygląda zużycie cienia do końca).

Moje luźne pytanie brzmi - czy taki opis jest uczciwy? Bo cienie mogły sprzedającej w tzw. międzyczasie spaść, a wtedy uważam, że o tym należy wspomnieć, bo reszta kolorów też może ulec uszkodzeniu. W sumie nawet nie do końca sama się czepiam, po prosto mnie zaintrygowało, co się wydarzyło tym cieniom w ciągu ostatniej doby .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 09:40   #2985
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Obserwowałam aukcję cieni i taka oto sytuacja:
- wczoraj zakończyła się ta aukcja, sprzedająca w opisie podała, że stan zużycia minimalny, co potwierdzają zdjęcia (i się z tym trudno nie zgodzić),
- dzisiaj sprzedająca wystawiła nową aukcję z tymi samymi cieniami, ale napisała, że jeden cień zużyła w całości, przy czym na zdjęciu z brakującym cieniem widać, jakby cień został odklejony/odpadł (tak nie wygląda zużycie cienia do końca).

Moje luźne pytanie brzmi - czy taki opis jest uczciwy? Bo cienie mogły sprzedającej w tzw. międzyczasie spaść, a wtedy uważam, że o tym należy wspomnieć, bo reszta kolorów też może ulec uszkodzeniu. W sumie nawet nie do końca sama się czepiam, po prosto mnie zaintrygowało, co się wydarzyło tym cieniom w ciągu ostatniej doby .
Mnie wygląda na wyrwany/ usunięty. A w opisie stoi "Stan jak widac na zdjęciach - sprzedaję 4 z pięciu cieni (ten jeden mi najbardziej pasował, dlatego już go nie ma ". Wcześniej było coś o zużyciu w całości?
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 09:46   #2986
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

wg mnie jest jest jak najbardziej uczciwy. Jeden cień sobie "oderwała", bo jej najbardziej pasował, o czym zresztą sama pisze, a resztę sprzedaje. Cokolwiek faktycznie stało się z tym cieniem, my tego nie wiemy i możemy różnie domniemywać. Ja bym nie wchodziła tak głęboko w temat, bo mnie, jako potencjalną kupującą , nie interesowałoby to.
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025

Edytowane przez Vanilla
Czas edycji: 2018-03-14 o 09:54
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 09:52   #2987
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Obserwowałam aukcję cieni i taka oto sytuacja:
- wczoraj zakończyła się ta aukcja, sprzedająca w opisie podała, że stan zużycia minimalny, co potwierdzają zdjęcia (i się z tym trudno nie zgodzić),
- dzisiaj sprzedająca wystawiła nową aukcję z tymi samymi cieniami, ale napisała, że jeden cień zużyła w całości, przy czym na zdjęciu z brakującym cieniem widać, jakby cień został odklejony/odpadł (tak nie wygląda zużycie cienia do końca).

Moje luźne pytanie brzmi - czy taki opis jest uczciwy? Bo cienie mogły sprzedającej w tzw. międzyczasie spaść, a wtedy uważam, że o tym należy wspomnieć, bo reszta kolorów też może ulec uszkodzeniu. W sumie nawet nie do końca sama się czepiam, po prosto mnie zaintrygowało, co się wydarzyło tym cieniom w ciągu ostatniej doby .
Według mnie sama odkleila, zresztą mówi nie ze zużyła, tylko najbardziej jej pasował więc już go nie ma.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 09:55   #2988
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
Ja bym nie wchodziła tak głęboko w temat, bo mnie, jako potencjalna kupującą , nie interesowałoby to.
No mnie akurat interesowałoby czy cienie spadły, ze względu podanego powyżej.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 09:56   #2989
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

No ale czy myślisz, że napisze Ci, że spały i się pokruszyły?
zresztą na zdjęciu widać, że są całe.
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-14, 09:59   #2990
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Według mnie sama odkleila, zresztą mówi nie ze zużyła, tylko najbardziej jej pasował więc już go nie ma.
A fakt, można rzeczywiście to tak zrozumieć, że go odkleiła.

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
No ale czy myślisz, że napisze Ci, że spały i się pokruszyły?
zresztą na zdjęciu widać, że są całe.
Pogrubione - to dlaczego uważasz, że chciałabym, aby napisała, że się pokruszyły? Chodzi o sam upadek cieni, bo to akurat jest dla mnie istotne. Aczkolwiek zważywszy, że znikł cień, który i mi się najbardziej podobał, to i tak na zakup się nie zdecyduję^^.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 10:02   #2991
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

No, bo myślałam, że o to Ci chodzi. Cienie upadają=kruszą się.
To przyznam w takim razie, że nie wiem dlaczego to dla Ciebie takie ważne czy upadły czy nie upadły.
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 11:52   #2992
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
No, bo myślałam, że o to Ci chodzi. Cienie upadają=kruszą się.
To przyznam w takim razie, że nie wiem dlaczego to dla Ciebie takie ważne czy upadły czy nie upadły.
Cienie podczas upadku mogą zostać uszkodzone, ale nie tak, że się od razu pokruszą. I na przykład pokruszą się dopiero przy transporcie.

Mam problem z zapłatą na allegro, chciałam puścić szybkim przelewem via PayU i okazuje się, że ikonka od mojego banku jest nieaktywna (a wcześniej robiłam zeń przelewy). Ktoś wie, o co może chodzić?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 11:57   #2993
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Mam problem z zapłatą na allegro, chciałam puścić szybkim przelewem via PayU i okazuje się, że ikonka od mojego banku jest nieaktywna (a wcześniej robiłam zeń przelewy). Ktoś wie, o co może chodzić?
Czyżby inteligo albo iPKO? Też dzisiaj miałam problem więc zapłaciłam kartą, bo nie wiedziałam o co chodzi
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 12:15   #2994
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Czyżby inteligo albo iPKO? Też dzisiaj miałam problem więc zapłaciłam kartą, bo nie wiedziałam o co chodzi
Inteligo. Jeszcze 3 dni temu płaciłam w ten sposób bez problemu. I co ciekawe, ikonka inteligo jest nadal wśród innych banków do wyboru - tylko nieaktywna.
Ja nie chcę dodawać karty do allegro :-/.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 21:47   #2995
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Nikogo nic nie bulwersuje?

Ja przychodzę z dwoma bulwersami. Pierwszy dotyczy sprzedaży perfum kupionych ode mnie, które okazały się podróbką. Otóż pewna użytkowniczka allegro jakiś czas temu kupiła ode mnie między innymi używkę Chanel Chance edp. Od razu ją wystawiła u siebie za cenę o 20% wyższą (jak zresztą resztę kupionych wówczas u mnie perfum), ale nie o to chodzi. Dziś przeglądałam jej negatywne komentarze i widzę negatywa za Chance, z krótkim uzasadnieniem: "Podróba" o_O. Sprawdzam aukcję, na zdjęciu mój flakon (miał mały ubytek w jednej literce napisu), ilość płynu mniej więcej taka sama (teraz jak patrzę, wydaje mi się jednak, że płynu u tej użytkowniczki było trochę więcej), ale ewidentnie krzywo założony kołnierz od atomizera. Zresztą załączam zdjęcia porównawcze, sami oceńcie.

A drugi bulwers - sprzedawałam ostatnio coś taniego za 20 zł, kupująca napisała po transakcji, że wszystko OK, a potem w komentarzu obniżyła po gwiazdce za zgodność opisu (a niby wszystko OK było), czas wysyłki (mam na aukcji napisane, że wysyłam w ciągu 4 dni roboczych, w tym przypadku wysłałam następnego dnia po wpłacie) oraz za koszty wysyłki (w moim cenniku było to 8 zł, podczas gdy w rzeczywistości zapłaciłam 10 zł, mam na dowodzie nadania). Nie dogodzisz niektórym...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg chance edp moje.jpg (70,4 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg chance edp sprzedane.jpg (59,3 KB, 77 załadowań)
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 23:31   #2996
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Nikogo nic nie bulwersuje?

Ja przychodzę z dwoma bulwersami. Pierwszy dotyczy sprzedaży perfum kupionych ode mnie, które okazały się podróbką. Otóż pewna użytkowniczka allegro jakiś czas temu kupiła ode mnie między innymi używkę Chanel Chance edp. Od razu ją wystawiła u siebie za cenę o 20% wyższą (jak zresztą resztę kupionych wówczas u mnie perfum), ale nie o to chodzi. Dziś przeglądałam jej negatywne komentarze i widzę negatywa za Chance, z krótkim uzasadnieniem: "Podróba" o_O. Sprawdzam aukcję, na zdjęciu mój flakon (miał mały ubytek w jednej literce napisu), ilość płynu mniej więcej taka sama (teraz jak patrzę, wydaje mi się jednak, że płynu u tej użytkowniczki było trochę więcej), ale ewidentnie krzywo założony kołnierz od atomizera. Zresztą załączam zdjęcia porównawcze, sami oceńcie.

A drugi bulwers - sprzedawałam ostatnio coś taniego za 20 zł, kupująca napisała po transakcji, że wszystko OK, a potem w komentarzu obniżyła po gwiazdce za zgodność opisu (a niby wszystko OK było), czas wysyłki (mam na aukcji napisane, że wysyłam w ciągu 4 dni roboczych, w tym przypadku wysłałam następnego dnia po wpłacie) oraz za koszty wysyłki (w moim cenniku było to 8 zł, podczas gdy w rzeczywistości zapłaciłam 10 zł, mam na dowodzie nadania). Nie dogodzisz niektórym...

Ewidentnie coś było grzebane przy tym flakonie po prawej. Pewnie wylano oryginalną zawartość żeby wlać coś na kształt. Ludzie to mają fantazję.


Mnie wpieniają osoby, które kupują, nie płacą w ustalonym terminie (bodajże jest to 7 dni), a na dokładkę nie potwierdzają wersji sprzedającego o braku wpłaty, przez co allegro automatycznie wniosek o zwrot prowizji odrzuca, a oni...dalej nie płacą Towar zablokowany, wpłaty brak, zwrotu prowizji brak...nie wiem co takie osoby mają w głowach, ale serio, aż żal za upe ściska.
Swoją drogą, w dobie płatności przez PayU oburzające jest, że allegro automatycznie odrzuca wniosek o zwrot prowizji, kiedy kupujący twierdzi, że zapłacił, a przecież widać w systemie, że brak wpłaty jest oraz że sprzedający nie udostępnia na aukcjach swojego rachunku bankowego do indywidualnych wpłat

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-06-23 o 23:50
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 23:55   #2997
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8437189 6]Ewidentnie coś było grzebane przy tym flakonie po prawej. Pewnie wylano oryginalną zawartość żeby wlać coś na kształt. Ludzie to mają fantazję.[/quote]
Babka jest ogólnie udana, bo z historii komentarzy wynika, że otrzymała w ciągu 8 miesięcy 6 negatywów za dwie listonoszki - sądzę, że sprzedawała ciągle te same, co ktoś jej jedną zwrócił w ramach reklamacji, to wystawiała ponownie. Abstrahując od tego, że nie wyobrażam sobie wystawiania czegoś w stanie wskazującym bardziej na śmietnik (tak wnioskuję po komentarzach) i to jeszcze opisując przedmiot w sposób niezgodny z rzeczywistością - to szokuje mnie, że można próbować dalej wyłudzić* pieniądze (a nuż jakiemuś kupującemu nie będzie się chciało szarpać).
Chociaż raz się spotkałam z taką sytuacją, na własnej skórze. Kupiłam Chance eau Tendre w oryginalnym flakonie z nieoryginalną zawartością (ale kołnierz był prosty; z kolei zapach udawał Coco Mademoiselle, nie Tendre nawet), reklamowałam, sprzedająca miła, wyraziła zdziwienie, przyjęła od razu reklamację, zwróciła pieniądze bez problemu. I co się okazało - że chwilę później wystawiła te same perfumy, ale o 20 zł taniej, zaś w historii jej transakcji znalazłam aukcję z tym samym flakonem droższym o 20 zł od tego z aukcji, na której dokonałam zakupu. Nieładnie .

* dla mnie takie zachowanie ma znamiona wyłudzenia, nie inaczej.

EDIT Jak już tak plotkuję, to wstawię jeden z komentarzy dotyczących ww. listonoszki:
Cytat:
Pani stwierdziła, że torebka ma niewielkie ślady użytkowania. Towar potargany, śmierdzący stęchlizną, brudny, poprzecierany, w podszewce mnóstwo dziur, pasek poszarpany. Wygląda jakby był wyciągnięty ze śmietnika. Stan torebki nie pozwala na użytkowanie jej. Brak reakcji ze strony sprzedającego na moje wiadomości. Rzeczy sprzedawane przez tę panią z pewnością nie pochodzą z jej szafy. Po zapachu i stanie można wnioskować, że używane już były przez kilka osób.
Wiadomo, czasem ludzie mogą koloryzować, ale w przypadku tylu negatywów co do tej samej rzeczy sądzę raczej, że zacytowany opis oddaje dość wiernie rzeczywisty stan torebki...

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8437189 6]Swoją drogą, w dobie płatności przez PayU oburzające jest, że allegro automatycznie odrzuca wniosek o zwrot prowizji, kiedy kupujący twierdzi, że zapłacił, a przecież widać w systemie, że brak wpłaty jest oraz że sprzedający nie udostępnia na aukcjach swojego rachunku bankowego do indywidualnych wpłat [/QUOTE]
Rzeczywiście, wkurzające :-/.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2018-06-23 o 23:59
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 00:22   #2998
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Babka jest ogólnie udana, bo z historii komentarzy wynika, że otrzymała w ciągu 8 miesięcy 6 negatywów za dwie listonoszki - sądzę, że sprzedawała ciągle te same, co ktoś jej jedną zwrócił w ramach reklamacji, to wystawiała ponownie.

Fascynujące, że ciągle znajdowali się chętni na te przeklęte listonoszki kiedy w negach było widać, że to jakieś rupiecie Nie wierzę, że istnieją kupujący, którzy przed zakupem nie przeglądają komentarzy u sprzedającego >>> chociażby tylko tych negatywnych

---------- Dopisano o 01:22 ---------- Poprzedni post napisano o 01:20 ----------

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
I co się okazało - że chwilę później wystawiła te same perfumy, ale o 20 zł taniej, zaś w historii jej transakcji znalazłam aukcję z tym samym flakonem droższym o 20 zł od tego z aukcji, na której dokonałam zakupu. Nieładnie .

Lubisz pogrzebać w profilu, co ?
Ja też
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 10:17   #2999
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8437206 6]Fascynujące, że ciągle znajdowali się chętni na te przeklęte listonoszki kiedy w negach było widać, że to jakieś rupiecie Nie wierzę, że istnieją kupujący, którzy przed zakupem nie przeglądają komentarzy u sprzedającego >>> chociażby tylko tych negatywnych [/quote]
A to swoją drogą. No ale sama widzisz, jak ludzie są różni. My byśmy wyrzuciły taką listonoszkę na śmietnik, inni je wystawiają opisując stan jako "dobry". My byśmy sprawdziły komentarze negatywne i przy takowych dotyczących ewidentnie tej samej rzeczy, zakupy byśmy nie dokonały - inni albo nie sprawdzają, albo im to nie przeszkadza^^.

BTW negatywy dotyczą chyba tego samego modelu listonoszki, jedno w dwóch kolorach, a aktualnie sprzedająca wystawia znów dwie listonoszki, też zdaje się ten sam model, jeno w kolejnych dwóch kolorach.

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8437206 6]Lubisz pogrzebać w profilu, co ?
Ja też [/QUOTE]
Chyba w zaistniałych okolicznościach nie ma co się wypierać .

Ale, ale przez takie grzebanie i ogólnie analizę, można się ciekawych rzeczy dowiedzieć. Ot, była sobie kiedyś sprzedająca, która wystawiała perfumy dopiero co kliknięte przez nią na innych aukcjach (i których siłą rzeczy fizycznie u siebie nie miała jeszcze). Wyszło to przy okazji przeglądania profilu oraz małej konfrontacji dwóch Wizażanek. Ja z tą sprzedającą też miałam do czynienia, nie wiedząc jeszcze o jej kombinacjach kliknęłam u niej perfumy (chyba akurat znów Chanel Chance ). Opóźniała wysyłkę, bo niby była poza domem, aż w końcu dostałam od niej mejla, w którym płakała niemalże, że niestety perfum nie wyśle, bo syn zrzucił je z półki w łazience i się roztrzaskały. Na zwrot pieniędzy się też naczekałam, bo pani nie mogła zrobić przelewu via internet z powodu problemów z siecią, a miała tak bogate życie w przygody, że kilka razy udawała się do placówki bankowej i ciągle coś jej stało na przeszkodzie, aby dokonać tam przelewu na moją rzecz.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 15:27   #3000
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Się zastanawiam, że ludziom chce sie bawić w takie rzeczy - ileż to można zarobić na takich perfumach kupionych od kogoś (biorąc pod uwage jeszcze niemałą obecnie prowizję Allegro) - 10, 20 zł? Mnie sie nie chce moch perfum wystawiać na all, bo nie chce mi się bawić w to wszystko (włącznie z chandryczeniem sie z ludźmi, którzy przysyłają oferty mejlowe zakupu dwa razy taniej, etc).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-29 14:32:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.