Romantyczna kolacja we dwoje - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-13, 12:45   #61
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Prosze o pomoc(kolacja romantyczna)

Cytat:
Napisane przez adelka88
Dziekuje za pomoc Zastanowie sie nad tym przepisem mam w zanadzu jeszcze 3 inne.Tylko nie wiem czy beda one dobre.Co myslisz o GOLONCE W PIWIE; CARPACCIO LUB ZEBERKACH W MIODZIE? POZDRAWIAM
Golonka czy zeberka jakso maloromantycznie mi sie kojarza, ale wazne zeby Twoj chlopak je romantycznie odebral.
Co do carpaccio - po pierwsze nie kazdy lubi surowe mieso, po drugie jest dobre tylko kiedy skroisz wolowine na baaaardzo cienkie plasterki - w warunkach domowych, nawet na lekko zmrozonym miesie moze to byc trudne.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 15:18   #62
adelka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Dot.: Prosze o pomoc(kolacja romantyczna)

Dziekuje za rade.A Ty co bys na moim miejscu ugotowala.Prosze pomoz mi bo ja naprawde nie wiem co ugotowac;(
adelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 16:10   #63
^olka^
Rozeznanie
 
Avatar ^olka^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 528
Dot.: Prosze o pomoc(kolacja romantyczna)

a może jak nie masz pomysłu to zrób jakiś makaron, z sosem pomidorowym, bądź lasagne czy coś w tym rodzaju, to zawsze się nadaje na romantyczną kolację
^olka^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 12:06   #64
Emi279
Raczkowanie
 
Avatar Emi279
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Góry- w zasięgu 4 ciekawych szczytów :)
Wiadomości: 201
GG do Emi279
Dot.: Prosze o pomoc(kolacja romantyczna)

Cytat:
Napisane przez adelka88
Witam was bardzo milusio.Prosze was o pomoc ,porade.
Za tydzien obchodze pierwsza rocznice zwiazku z mym ukochanym i z tej okazji chcialabym przygotowac pyszna, romantyczna kolacje.Niestety jak narazie nie mam zadnego pomyslu ani na wystoj ani na potrawe.Moze ktos z was jest w stanie mi pomoc?Bardzo was prosze o rady.
Adelko poddam Ci pomysł na szybkie - a zarazem pyszne jedzonko . Chodzi o to byś za długo nie stała przy garach a ten czas spędziła z ukochanym :
Kup frytki (do podgrzania w piekarniku). filet z kurczaka, lub schabowy ( wszystko jedno). Annanas z puszki, brzoskwinie z puszki, może być banan, winogrono, oliwki. wek. Mięsko rozbij, natrzyj rozgniecionym czosnkiem, oprósz solą i pieprzem, ewentualnie przyprawą do mięs. Smaż przed podaniem saute na rozgrzanym tłuszczu. Ukroić kromeczki z weka ( najlepiej grubsze) zanurzaj w roztrzepanym jajku ze startym żółtym serem; smaż z obu stron. Na obzmażonego weka wyłóż mięsko , na niego plaster ananasa, ćwiartkę lub połówke brzoskwini, kawałek banana ( mogą być inne owoce) . Przekuwasz to wszystko wykałaczką i na koniec nabijasz winogron . Wygląda efektownie i smakuje super. Podawać z frytkami. Do tego dobre wino i..... udany wieczorek będzie ! - Powodzenia
Emi279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 17:28   #65
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: Prosze o pomoc(kolacja romantyczna)

a ja polecam szybkie danko piers z kurczaka + warzywa z patelni + ryz do tego oregano bazyli dobre wino, malo pracy i pyszne
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 11:32   #66
LadyM
Rozeznanie
 
Avatar LadyM
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 615
Dot.: Prosze o pomoc(kolacja romantyczna)

włąsciewie to nie liczy sie potrawa, ale całe "otoczenie", świece, dekoracja stołu, sposób podania...
bardzo łatwa zapiekanka, mozna wiecej czasu spędzić, żeby zrobić się na bóstwo :
ugotować makaron świderki, wymieszać z koncentratem pomidorowym i przyprawkami(bazylia, oregano, majeranek i co kto lubi), dodać pokrojoną szynkę, zielony groszek, posypać żółtym ostrym serem, zapiec w piekarniku i gotowe.
do tego jakaś sałata(np z pomidorem, ogórkiem, kukurydzą i jakimś sosem)
jakiś deserek na koniec, winko i udany wieczor gwarantowany
LadyM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 06:59   #67
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Romantyczna kolacja przy swiecach?;)

Za 1,5 tygodnia bedzie nasza druga rocznica z TŻ. i postanowilam przygotowac kolacje takla romantcyzna przy swiecach.. tylko mam problem .. co ugotować? jetsem wegetarianką, wiec wszystkie dania miesne odpadają. w dodatku chcialabym zeby to blo cos prostego w wykonaniu bo znajac mnie jak bedzie cos skomplikowanego to to bedzie niejadalne.
co polecacie?
czy ktoras z Was robila taka kolacje? jak zareagowali wasi TŻ?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 08:56   #68
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Romantyczna kolacja przy swiecach?;)

to jeszze musi byc cos takiego co lubi twoj TŻ. ja bym polecala jakies makarony. proste, bezmiesne, smaczne i wieeele mozliwosci - co kto lubi.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 14:03   #69
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Romantyczna kolacja przy swiecach?;)

Lain, ma dobry pomysł. a poza tym warto skorzystać z wyszukiwarki, bo było już kilka wątków o opkazyjnych kolacjach, więc może tam coś znajdziesz?
nie wiem tylko czy są tam dania bezmięsne
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 10:20   #70
anapi
Raczkowanie
 
Avatar anapi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 245
GG do anapi
Romantyczna kolacja (?)

Mój TŻ zarządził iż on organizował nasza pierwsza rocznice (roczek - kolacja w restauracji) to ja moge zorganizowac półtora roku Chciałam początkowo zabrac go na jakiś piknik, szarlotka, trójkatne kanapeczki, kocyk w kratke, winko... ale niestety pogoda popsuła moje plany
No ale trudno musiałam myśleć dalej... uznałam ze romatyczna kolacja przy swiecach moze byc całkiem miła Chce zrobić rybe (łososia, którego uwielbia) z warzywkami i ryżem (równiez uwielbia). TEraz rozpoczynaja sie moje troche głupie pytania, ale prosze zrozumieć jestem zielona jesli chodzi o gotowanie
1. Ile około kosztuje łosoś - dzwonek, filet - ah moje skromne fundusze
2. Jesli nie łosoś to jaka inna ryba morska ?
3. Jakie winko do ryby? Znacie moze jakies nazwy win, które by były niedrogie?
Za odpowiedzi dziekuje
anapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 11:35   #71
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Romantyczna kolacja (?)

Z rybka Ci nie pomoge bo nie orientuje sie w cenach natomiast jesli chodzi o wino to polecam zakupy w markecie Lidl tam to jest prawdziwa kraina win -wloskie chilijskie i to w cenach 10 zl za butelke sa naprawde swietne ja od dluzszego czasu tylko tam sie zaopatrzam, a do ryby to koniecznie biale i najlepiej polwytrawne i pamietaj zeby podawac mocno schlodzone moze z lodem, ja tez zawsze dodaje odsrobine gazowanej wody mineralnej
Zycze udanej kolacji

p.s ja tez takie kolacje uwielbiam
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-14, 12:17   #72
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Romantyczna kolacja (?)

Za kg łososia musisz zapłacić 20-30 zł, osobiście polecam dzwonka - elegancko wyglądają ułożone na warzywach, obok tymbalik ryżu i cytryna w ósenki. Ryby niestety generalnie są drogie, nad czym ubolewam! Wino może być też różowe np. Carlo Rossi, ceny nie podam, ale nie powala na kolana.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 15:34   #73
^olka^
Rozeznanie
 
Avatar ^olka^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 528
Dot.: Romantyczna kolacja (?)

butelka ok 20 zł
^olka^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 15:47   #74
^olka^
Rozeznanie
 
Avatar ^olka^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 528
Dot.: Romantyczna kolacja (?)

mój faworyt: Sutter Home White Zinfandel - różowe, wspaniały aromat truskawek i arbuza, pasuje do drobiu, ryb, desrów. Butelka ok 30 zł.
^olka^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 16:07   #75
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Romantyczna kolacja (?)

Cytat:
Napisane przez ^olka^
mój faworyt: Sutter Home White Zinfandel - różowe, wspaniały aromat truskawek i arbuza, pasuje do drobiu, ryb, desrów. Butelka ok 30 zł.
Mój też, o każdej porze dnia i nocy, ale nie wymieniłam ze względu na cenę.
Jak chcemy się dopieścić z przyjaciółką [oczywiście kulinarnie] to sobie fundujemy!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 18:25   #76
^olka^
Rozeznanie
 
Avatar ^olka^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 528
Dot.: Romantyczna kolacja (?)

oj tak, jak tylko zbliża się babski wieczór to Sutter Home musi być rewelacyjne winko !!!
^olka^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 18:12   #77
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Romantyczna kolacja przy swiecach?;)

NIE CHCĘ ZAKŁADAĆ KOLEJNEGO WĄTKU, WYSZUKIWARKI UŻYŁAM, PODCZEPIAM SIĘ POD TEN
Moja koleżanka chce przygotować romantyczną kolację dla siebie i swojego faceta. Przejrzałam forum, poszperam też ogólnie w sieci, ale nie ukrywam, że głównie liczę na Was
Dania nie mogą być zbyt drogie i skomplikowane-będą przygotowywane na stancji.
Proszę o pomoc
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 18:38   #78
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Romantyczna kolacja przy swiecach?;)

jesli chodzi o dania bezmiesne to polecam spagetti neapolitanskie lub rurki caneloni nadziewane pieczarkami z sossem pomidorowym zapieczone z serem, mozesz tez podac rybe ( jakis filet panga lub mintaj) do tego frytki i surowka albo mozesz tez zrobic chinszczyzne bez miesa szybkie i proste

do totally --jesli moga byc dania z miesem to polecam wszelkie makarony i zapiekanki makaronowe z dodatkiem miesa, shaorme ( mieso z kurczaka pokrojone w kawaliki usmazone z przyprawa do kuchni tureckiej) do tego zzaziki, frytki lub ryz i sorowka np z czerwonej kapusty, polecam tez chinszczyzne w wersji z miesem.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 06:41   #79
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Romantyczna kolacja przy swiecach?;)

Dzięki.
Czy ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Chyba najlepsze byłyby dania gotowane lub smażone, nie jestem opewna czy koleżanka ma dostępo do piekarnika.
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-12, 09:57   #80
ta-monia
Raczkowanie
 
Avatar ta-monia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 360
Dot.: Romantyczna kolacja przy swiecach?;)

Większość facetów lubi dania makaronowe, istotne tylko czy przyrządzić na ostro- jeśli posiadamy tę informację, droga do sukcesu jest prosta

Ja pamiętam, jak to mój men przygotował romantyczny obiad pewnego zimowego dnia, w warunkach niezbyt dogodnych. Była to "Fasolka po farmersku" dla niego w wersji mięsnej, dla mnie bezmięsnej. Na patelni podsmażamy skrojoną w talarki cebulę (ok.2-3; ja lubię dużo) tak na rumiano, dodajemy przepłukaną białą i czerwoną fasolkę z puszki (po 1 puszce z każdego rodzaju). Potem można podzielić zawartość patelni, do połowy dodajemy kawałki boczku lub kiełbasę (nawet może być pierś z kurczaka)- dla MŻ, do połowy skrojone pieczarki- pysznie komponują się z cebulką i fasolką. A do tego mój men podał zimniutkie piwko

Do kolacji pasowałaby bez względu na dania jakaś lekka sałatka na zimno. Uwialbiam ten wątek, ale polecam coś co za granicą podaje się często jako przystawkę. Na 2 osoby:

150g jogurtu naturalnego bez cukru
0,5 kg świeżych ogórków (z tym teraz krucho więc wersja zastępcza- ok. 3 pęczki rzodkiewki)
1 cytryna (ja zawsze daję pół)
2 ząbki czosnku
2 łyżki rodzynek
4 dag orzechów włoskich (2-3 łyżki)
2 łyżki oliwy
soł, pieprz

Wyciskamy sok z cytryny. Jogurt mieszamy z łyżką oliwy i sokiem z cytryny, przyprawiamy i odstawiamy do lodówki na 30 min. Rodzynki płukamy, osączamy na sitku, zalewamy małą ilością wrzątku i odstawiamy na 30 min. Orzechy siekamy na grybo. Czosnek trzeba obrać, przecisnąć przez praskę i albo podsmażyć na łyżce oleju, albo wymieszać z łyżką oliwy bez podsmażania (ja tak robię). Ogórki obrać, pokroić w kostkę (rzodkiew lepiej w półtalarki) i wymieszać z oliwą + czosnek, połączyć ze schłodzonym sosem jogurtowym. Rodzynki osączyć, dodać do reszty, a całość posypać orzechami i wymieszać.

Większość mężczyzn uwielbia sery. Może by tak tofu smażone z warzywami? Na 2 osoby:
ok.60g ziemniaka, pokroić w kostkę
1/2 łyżki oliwy
1/2 czerwonej cebuli, pokrojona w talarki
ok. 100g tofu pokrojonego w drobną kostkę
1 cukinia, też drobno skrojona
4 kaczany karczochów z puszki, przekroić na pół
75 ml przecieru pomidorowego
1/2 łyżeczki cukru
1 łyżka bazylii, soł, pieprz

Ziemniaki gotować 10min, odcedzić dokładnie, odstawić. Na patelni rozgrzać oliwę, smażyć 2 min cebulę do zmięknięcia, mieszać! Dodać kostki tofu i cukinii, dusić 3-4 min do lekkiego zbrązowienia, dodać ziemniaki, całość przemieszać. Dodać kaczany karczochów, przecier pomidorowy, cukier, bazylię, doprawić i trzymać na ogniu 5 min, dokładnie mieszając. Nałożyć na talerze i najlepiej odrazu podać.

karczochy z puszki są dosalane więc trzeba je dokładnie odcedzić i opłukać.
__________________
taka z uśmiechem

a w mojej kuchni pachnie dziś... http://zesmakiem.blox.pl/html
ta-monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 19:48   #81
ptaseceq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: pomysl na romantyczna kolacje ;)

moj chłopak zaprosił mnie ostatnio na romantyczna kolacje oczywiscie sam ja przygotował... czerwone wino, danie głowne: greckie ziemniaczki pokrojone w plasterki przypieczone na patelni, do tego ser .... z żurawinami i sałata, a obok 2 połówki brzoskwini, na deser były banany w cieście nalesnikowym posypane kokosem i lody a na deser deserów kokosanki własnoręcznie robione ( uwielbiam kokos )
oczywiscie nie mogło zabraknąć świec, kominek...
a co po kolacji oczywiscie kąpiel wspolna rzecz jasna w łazience było pełno świeczek do tego masa piany i płatki kwiatów w wodzie
wrażenia nie zapomniane
ptaseceq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 19:50   #82
ptaseceq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: pomysl na romantyczna kolacje ;)

ps: ser plesniowy Camembert w jajeczku i bulce tartej w sensie ze panierowany :PP
ptaseceq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 10:27   #83
Szef G.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: pomysl na romantyczna kolacje ;)

Witam wszystkich jestem nowy to moje 1 forum moi rodzice wlasnie jada na wakacje a moja dziewczyna do mnie przyjezdza i obiecalem jej romantyczna kolacje przy swiecach.... ale nie mam pomyslu na dobre danie prosze o pomoc cos latwego w przyzadzeniu i zarazem smacznego znacie cos takiego?
ps. sorki za bledy ort
Szef G. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 10:45   #84
Arribeth
Zadomowienie
 
Avatar Arribeth
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 056
GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth
Dot.: pomysl na romantyczna kolacje ;)

A nic nie znalazłeś w tym wątku i w innych?

Zależy co dziewczyna lubi, jeśli jest mięsożerna polecam sałatkę gyros, trochę z tym roboty przy krojeniu, ale jaki efekt.... Palce lizać.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"





Arribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 22:38   #85
Szef G.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Dot.: pomysl na romantyczna kolacje ;)

hmm salatka gyros dobry pomysl Dzieki za rade
Szef G. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 15:14   #86
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: pomysl na romantyczna kolacje ;)

Dziewczyny może mi coś poradzicie mój TZ ma w ten weekend urodziny. Chce zrobić dla niego dobrą lekko strawną kolacje. Tylko jest mały problem bo chce zrobić cos dietetycznego ( Chwilowo jestem na diecie) a zrazem coś co będzie mu smakowało.
angellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 14:31   #87
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: pomysl na romantyczna kolacje ;)

Może jednak macie jakieś propozycje bo jutro robie ta kolacjie
angellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 19:04   #88
marasss989
Przyczajenie
 
Avatar marasss989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Witkowo
Wiadomości: 1
GG do marasss989
Dot.: pomysl na romantyczna kolacje ;)

witam wszystkie panie mam pytanie szykuje kolacje dla mojej ukochanej kobiety chce ja zaskoczyc czyms wspanialym ale nie wiem co zrobic no i ona nie lubi pomidorow chce zeby to bylo cos lekkiego w miare taniego poniewaz nie dysponuje zbyt duzym budrzetem hmy....;/ takie zycie ucznia ;] naj lepiejtez zeby przygotowania tego specjalu nie byly zbyt praco chlonne poniewazmoje wyczyny w kuchni ograniczaja sie do pysznej jajecznicy heh ale tego przeciesz nie zrobie na kolacje prosze oszybka rade pliiiiis ;]
marasss989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 13:00   #89
Anheles
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 748
Dot.: pomysl na romantyczna kolacje ;)

Marasss po pierwsze nie zapomnij o klimacie
Czyli świece, świece i jeszcze raz świece
łatwe, tanie i bez pomidorków? hmm...

Może - Casarecce z awokado i papryką?
Oryginalny, ciekawy w formie makaron z sosem z awokado i duszonej papryki

czas: 30 minut

skladniki:
250 g makaronu caserecce
1 duże dojrzało awokado
1 czerwona papryka
1 cebula
2 ząbki czosnku
sok z połowy cytyrny
sól, pieprz
2 łyżki oliwy z oliwek

przyrzadzanie:
Makaron ugotować al dente w dużej ilości osolonego wrzątku z odrobiną oliwy.
Cebulę i paprykę pokroić w kostkę i smażyć przez 5 minut na rogrzanej oliwie. Pod koniec dodac przeciśnięty prze praskę czosnek oraz sól i pieprz. Awokado przekroić na pół i łyżką wyskrobać miąższ. Dokładnie rozgnieść go widelcem lub zmiksować. Wymieszać z sokiem z cytryny. Dodać do papryki i cebuli oraz podgrzać. Odsączony makaron chwilę podgrzewać z sosem. Podawać na ogrzanych talerzach posypane wiórkami parmezanu.

A na deser:

Np. lody o smaku Tiramisu lub śmietankowe oblane syropem czekoladowym i posypane
wiórkami startej czekolady

życzę udanej kolacji
__________________

Anheles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 16:57   #90
nidia2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Lightbulb Dot.: Kolacja we dwoje ???

Witam !!!

Chcesz uwieśc smakiem swego ukochanego !?? Nie ma nic prostrzego.

Kup filety rybne.Posol, popieprz i w bułke tarta smarz na patelni. Na drugiej patelni podsmarz pieczarki pokrojone w ósemki i cebule dodaj pieprz i sół. Kiedy będzie wszytsko gotowe przełóz a dosc głeboką brytwanke (moze być naczynie zaroodporne) na dno posyp pieczarki rybka i znowu pieczarki ..wszytsko zalej 2 30% śmietankami . Przykryj folią aluminiową i na 30 minut na 200 stopni do piekarnika. Talerz przystroj salata jest REWELkA!!!!!!!! Mój padł z zachwytu
Powodzenia i smaczenego ambrozka
nidia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:38.