Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 33 - Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-04-21, 11:38   #961
kasia5266
Rozeznanie

Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Nie można się sugerować opiniami. Raz poszłam do lekarza bo przeczytałam same dobre opinie. Był wychwalany pod niebiosa. Po kilku minutach rozmowy uznał, że nic mi nie jest i spytał czy choruję może na nerwy . Tak samo może być z opiniami o firmie. Nie wszystko musi być prawdą.
kasia5266 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 14:46   #962
maniaczkakolorowania
Raczkowanie

Umowiona jestem na poniedzialek. Kupilam koszule w kolorze jasnego wrzosu/ liliowego co prawda z krotkim rekawem ale do tego narzutka-sweter

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 15:17   #963
AylarLi
Raczkowanie

U mnie telefon milczy ale tez od kwietnia prawie cv nie wysylam. Cos stanelo z ogloszeniami, ktore mi paduja i do ktorych ja pasuje. Rodzice mnie maja dosc. A ja siebie i pracodawcow. W szczegolnosci tych ostatnich. Czuję, ze nawet gdy znajde prace znajdę milion powodow by jej nienawidziec.
AylarLi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 17:21   #964
siabra
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
U mnie telefon milczy ale tez od kwietnia prawie cv nie wysylam. Cos stanelo z ogloszeniami, ktore mi paduja i do ktorych ja pasuje. Rodzice mnie maja dosc. A ja siebie i pracodawcow. W szczegolnosci tych ostatnich. Czuję, ze nawet gdy znajde prace znajdę milion powodow by jej nienawidziec.
Bo nie masz pracy?
Stary 2017-04-21, 19:22   #965
AylarLi
Raczkowanie

Za dlugo i zbyt szczegolowo by opowiadac. Ale brak pracy to jedno ze zrodel problemu. Nie chce na forum publicznym wyjasniac dokladnie takich spraw. Ogranicze sie do tych ogolnikow byscie mniej wiecej wiedzialy co mi lezy na watrobie.
Stary 2017-04-22, 13:46   #966
WhiteCherry
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Co do opinii o firmie, to już kiedyś tu rozmawialiśmy na ten temat. Ludzie chętniej piszą firmom złe opinie niż dobre opinie. W ogóle ciężko na wszelkich goworkach o wyważoną opinię - ani nie jakieś 100% negatywu i hejty, ani nie w różowych okularach bo pisała to praktykantka na akord
złe opinie o mojej byłej pracy potwierdziły się w 100%.
Stary 2017-04-22, 13:53   #967
siabra
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Moim skromnym zdaniem opinie w internecie, czy referencje od byłych pracodawców to bardzo słabe źródło informacji. Ludzie są po 1 bardzo subiektywni w ocenie, a po 2 mogą po prostu kłamać. Sytuacja z życia wzięta -> dostałam kiedyś skierowanie z UP do pracy. Przeszłam rozmowę, mieli się odezwać. Odezwali się, a mój przyszły/w końcu niedoszły szef pyta mnie, czemu nie chciałam po macierzyńskim wrócić do poprzedniej pracy, bo dzwonił do mojego byłego pracodawcy i tamten mu powiedział, że nie chciałam do nich wrócić. Nic takiego nie miało miejsca. Zatrudniona byłam do dnia porodu i do widzenia. Żadnej rozmowy na temat ew. powrotu do pracy nie było. Powiedziałam o tym na rozmowie, ale facet mi nie uwierzył (nie powiedział tego, ale było to widać gołym okiem). Na temat tego, że nikt mnie nie pytał, czy może dzwonić do poprzedniego pracodawcy nie będę się w ogóle wypowiadać.
Stary 2017-04-22, 15:10   #968
michael92
Przyczajenie

Ja mam z kolei inną kwestię do przemyślenia. Obecnie studiuje dziennie i pracuję dorywczo w call center. Jednakże w wakacje chciałbym iść do pracy banku, stąd pytanie do was: czy już w tym momencie warto szukać nowej pracy skoro chcę zacząć ją dopiero za dwa miesiące, czy też poczekać z szukaniem a jeśli tak to ile?

michael92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 15:13   #969
IzzieSt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez michael92 Pokaż wiadomość
Ja mam z kolei inną kwestię do przemyślenia. Obecnie studiuje dziennie i pracuję dorywczo w call center. Jednakże w wakacje chciałbym iść do pracy banku, stąd pytanie do was: czy już w tym momencie warto szukać nowej pracy skoro chcę zacząć ją dopiero za dwa miesiące, czy też poczekać z szukaniem a jeśli tak to ile?

Zdecydowanie już teraz W zeszłym roku, co prawda nie do banku ale w kwietniu brałam udział w pierwszym etapie rekrutacji, a staż miał się rozpocząć od lipca. Często jest tak, że miesiąc czekają na zgłoszenia, a kolejny miesiąc prowadzą rekrutację - czasami jest to kilka etapów więc trochę to trwa.
IzzieSt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 15:23   #970
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Napisane przez michael92 Pokaż wiadomość

Jeśli tylko na wakacje, to najlepiej celować w staże/praktyki - ale licz się z tym, że niektóre firmy już na takie wakacyjne imprezy nie przyjmują zgłoszeń
Stary 2017-04-22, 19:49   #971
maniaczkakolorowania
Raczkowanie

Cytat:
Znajomi wpadli i mowili zebym wszystko robila zeby mnie nie przyjeli bo bida z nedza

Stary 2017-04-23, 11:48   #972
AylarLi
Raczkowanie

Cytat:
O mojej to samo. Tylko ze ja pracowalam w ich siedzibie a negatywy byly od zleceniobiorcow zdalnych. Widac, ze wszystko zaczyna sie u zrodla. Chamstwo wobec pracownikow administracyjnych, chamstwo i oszustwa wobec calej reszty.
Stary 2017-04-23, 23:22   #973
absolwentka2010
Zadomowienie

O moim miejscu pracy można poczytać elaboraty w sieci, jest tego mnóstwo. Pracę lubiłam bardzo, potem zostałam przeniesiona i na początku ze swoim pozytywnym nastawieniem nie bardzo widziałam różnicę, wraz z awansem czułam coraz większe ciśnienie, a teraz chodzę bo muszę. Mam wrażenie, że ile bym nie zrobiła to i tak za mało, przez to mam w sobie coraz większą frustrację, która zaczęła już wypływać na zewnątrz
U mnie w tym tygodniu pojawiło się sporo ogłoszeń. Odpowiedziałam na kilka i czekam. Swoją drogą nie potrafię pisać listów motywacyjnych. Jest to dla mnie bardzo trudne.
absolwentka2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 09:12   #974
mammammia
Przyczajenie

Cześć,
widze,że nie rzadko pomagacie w takich sytuacjach.
Ja mam troche wrazenie,ze los sie na mnie uwziął.
Może od początku - mam studia, ekonomiczne.
Po studiach poszłam na staż, potem kolejny, kolejny, a teraz chyba będe szła na 4 czy 5(nie liczę).
Moje CV ma już z 3 strony.
Po stazach i obietnicach zatrudnienia widzialam, ze zatrudniali nowe stazystki i co jakis czas je wymieniali. Probowalam pracy jako pomoc biurowa, w ksiegowosci, osbluga klienta, bylam tez w panstwowce na stazu.
w międzyczasie szukałam też pracy - właściwie gdzie ja NIE SZUKAŁAM?
Bylam na rozmowach w biurach rachunkowych, doradztwo finansowe, banki, firmy informatyczne, firmy produkcyjne, salony optyczne, szkoly, korporacje, branza medyczna.
Wlasciwie to tylko nie szukalam w sklepach.
W polowie odpowiedzi z rozmow "NIE NIE NIE" zmienilam strategie - mialam 2 kolezanki w HR i poprosilam o ogarnięcie CV - dały mi wskazówki. Szukałam odpowiedzi na pytania z rozmow, uczylam sie, cwiczylam przed lustrem. I znów NIE NIE NIE.

A teraz zarys trochę rodzinny. Jestem mężatką i pewnie to odstrasza pracodawców. Na stażach daję się wykorzystywać, bo po ludzku bez mojej "pensji" nie dalibyśmy rady. Mąż pracuje od 10 lat i ma stałą pracę. Ja staram się chociaż wrzucić do budżetu domowego te 800zł, zawsze to coś, czasem coś sprzedam.
Mąż nie chce wyjeżdżać, i ja w sumie też - piszę tak, bo czytalam na tym forum, ze czesto sie doradza wyjazd.

Ja się jednak nie boje dojazdow, na rozmowy jezdzilam nawet do 100km od domu.
Nie wiem juz co robic, kompletnie, czesto sie budze w nocy i przeraza mnie, że cale zycie "przepracuje" na stazach.

czy ktos moze cos doradzic? moze JEDNAK cos robie zle? a moze po ludzku nie pasuje pracodawcom np. z wygladu?
mammammia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 09:16   #975
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Napisane przez mammammia Pokaż wiadomość
Cześć,
Po studiach poszłam na staż, potem kolejny, kolejny, a teraz chyba będe szła na 4 czy 5(nie liczę).
Po stazach i obietnicach zatrudnienia widzialam, ze zatrudniali nowe stazystki i co jakis czas je wymieniali. Probowalam pracy jako pomoc biurowa, w ksiegowosci, osbluga klienta, bylam tez w panstwowce na stazu.
Bylam na rozmowach w biurach rachunkowych, doradztwo finansowe, banki, firmy informatyczne, firmy produkcyjne, salony optyczne, szkoly, korporacje, branza medyczna.
W polowie odpowiedzi z rozmow "NIE NIE NIE" zmienilam strategie - mialam 2 kolezanki w HR i poprosilam o ogarnięcie CV - dały mi wskazówki. Szukałam odpowiedzi na pytania z rozmow, uczylam sie, cwiczylam przed lustrem. I znów NIE NIE NIE.

A teraz zarys trochę rodzinny. Jestem mężatką i pewnie to odstrasza pracodawców. Na stażach daję się wykorzystywać, bo po ludzku bez mojej "pensji" nie dalibyśmy rady. Mąż pracuje od 10 lat i ma stałą pracę. Ja staram się chociaż wrzucić do budżetu domowego te 800zł, zawsze to coś, czasem coś sprzedam.
Mąż nie chce wyjeżdżać, i ja w sumie też - piszę tak, bo czytalam na tym forum, ze czesto sie doradza wyjazd.

Nie wiem juz co robic, kompletnie, czesto sie budze w nocy i przeraza mnie, że cale zycie "przepracuje" na stazach.

czy ktos moze cos doradzic? moze JEDNAK cos robie zle? a moze po ludzku nie pasuje pracodawcom np. z wygladu?
1. Skąd pracodawcy wiedzą ze jesteś mężatka?

2. Czy podajesz adres jak wysylasz CV tak daleko?
Stary 2017-04-24, 09:35   #976
uniperfect
Rozeznanie

Jak ktoś nosi obrączke to pracodawca może ją zauważyć na rozmowie i stąd wie, że osoba, z którą rozmawia jest mężatką. Zawsze można ściągnąć obrączke przed rozmową
uniperfect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 09:58   #977
megamag
Zadomowienie

GG do megamag

mammammia myślę, że możesz mieć po prostu zwykłego pecha. Trafiasz na firmy, które nie bardzo chcą zatrudniać. Słyszałam o takich, co latami opędzają na stażystach.

Bycie młodą kobieta w wieku reprodukcyjnym może być minusem - pracodawcy tego nie lubią. Ale pamiętaj, że nie musisz w CV umieszczać informacji o stanie cywilnym, ani odpowiadać na tego typu pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Powiedz po prostu, że twoje życie uczuciowe to twoja prywatna sprawa.

Skąd jesteś? Ostatnio widywałam trochę ogłoszeń w twojej branży, np. w biurach rachunkowych nawet bez doświadczenia z przyuczeniem do zawodu.
Sing as though no one can hear you.

www.pustamiska.pl - Kliknij i pomóż!
megamag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 11:13   #978
dzamatasi
Wtajemniczenie

Ja dzis dzwonilam.do up czy moge ponownie sie starac o bon, wczesniej powiedziala.ze moge. A teraz,ze juz nie ma takiej mozliwosci. pozostala mi prpdukcja w czechach za 1500zl i mieszkanie w patologicznym domu. Nie wiem, nie chce juz zyc.
Stary 2017-04-24, 11:43   #979
Francesc_a
Zadomowienie

Hej. Mam pytanie. Potrzebuję kasy i znalazłam ofertę barmanka/kelnerka na stałe. Ja mam doświadczenie w biurze i tylko to w cv mam wpisane. Jako barmanka pracowałam dwa i trzy lata temu sezonowo. I tu pytanie do was. Mam dopisać do cv tą pracę sezonową czy nie?

Francesc_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 11:48   #980
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Hej. Mam pytanie. Potrzebuję kasy i znalazłam ofertę barmanka/kelnerka na stałe. Ja mam doświadczenie w biurze i tylko to w cv mam wpisane. Jako barmanka pracowałam dwa i trzy lata temu sezonowo. I tu pytanie do was. Mam dopisać do cv tą pracę sezonową czy nie?

Wpisywać, bo jest zgodna ze stanowiskiem, na które chcesz startować.
Stary 2017-04-24, 12:05   #981
maniaczkakolorowania
Raczkowanie

Cytat:
Cześć,

Niektore firmy bazują np na osoby niepełnosprawne, na stażystów. Znam instytucje ktore brała stażystów ale wiedzą ze nie zadrudnia, i tak do następnego sezonu.

Poprzedni pracodawca (wiele stanowisk m.in moja praca biurowa) patrzy na jakies programy 40+ 50+ zeby byly dotacje,jak dotacja sie konczy to umowa tez sie konczy i czeka na kolejny program i znow przyjmuje ta sama osobe na UOP, w miedzy czase da mala umowe zlecenie czy czesc etatu uop (oczywiscie i tak sie zdarzaja nadgodziny darmowe, madz 4 a siedzisz czasem 6 czy 8), jak pracodawca nie ma kesz to osoba sie rejestruje w Pupie na 3-4 miesiace i wlacza sie znow do programu. Pytacie jak to mozliwe?. Pracodawca ma znajomosc z dyr pupu wiec zalatwiane jest to przy kawce

Edytowane przez maniaczkakolorowania
Czas edycji: 2017-04-24 o 12:07
Stary 2017-04-24, 12:28   #982
mammammia
Przyczajenie

Cytat:
1. Skąd pracodawcy wiedzą ze jesteś mężatka?

2. Czy podajesz adres jak wysylasz CV tak daleko?
1. np. przy podaniu ręki przy przywitaniu widać, ze mam obrączkę. czytając też o mowie ciała na rozmowach - to ja często gestykuluję, więc chcąc-nie chcąc widać, co mam na ręce. Jak nie ma stołu pomiędzy mną a rekruterem i ręce mam swobodnie na udach - widać, że mam obrączkę 2. nie piszę, ale pytają się na rozmowach skąd jestem no i nie umiem kłamać - bo wiem, że się nie przeprowadzę. potem są pytania o mobilność etc

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
mammammia myślę, że możesz mieć po prostu zwykłego pecha. Trafiasz na firmy, które nie bardzo chcą zatrudniać. Słyszałam o takich, co latami opędzają na stażystach.

Bycie młodą kobieta w wieku reprodukcyjnym może być minusem - pracodawcy tego nie lubią. Ale pamiętaj, że nie musisz w CV umieszczać informacji o stanie cywilnym, ani odpowiadać na tego typu pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Powiedz po prostu, że twoje życie uczuciowe to twoja prywatna sprawa.

Skąd jesteś? Ostatnio widywałam trochę ogłoszeń w twojej branży, np. w biurach rachunkowych nawet bez doświadczenia z przyuczeniem do zawodu.
niekoniecznie zależy mi na biurze rach, ale uwierz, jeśli takie ogłoszenie było to pewnie dawno wysłałam cv. staram się i to nie wychodzi. zastanawiam sie czy po prostu nie pójść na kasę do sklepu, skoro i tak tutaj z mężem chcemy zostać, i dać sobie spokój z "karierą",po prostu mieć stałą pensję? bo do sklepów nie składałam jeszcze nigdy podań
mammammia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 14:15   #983
maniaczkakolorowania
Raczkowanie

Bylam po rozmowie. Biuro jak biuro ale szukaja tez do pozyskiwania klientow i jest szybkie tempo pracy.tuta podkresliam ze nie widze siebie w tej pracy. Pytali sie o problemy zdrowotne, powiedzialam zgodnie z prawda ze planuje badania. Na sierowaniu napisano ze kandydat nie czuje sie do podjecia pracy.

Nie wiem czy Pup bedzie mi robil problemy? Nie chodzilo mi ze nie chce pracowac ale te warunki mi nie odpowiadaly

Edytowane przez maniaczkakolorowania
Czas edycji: 2017-04-24 o 14:17
Stary 2017-04-24, 14:52   #984
niemanicka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Ja dzis dzwonilam.do up czy moge ponownie sie starac o bon, wczesniej powiedziala.ze moge. A teraz,ze juz nie ma takiej mozliwosci. pozostala mi prpdukcja w czechach za 1500zl i mieszkanie w patologicznym domu. Nie wiem, nie chce juz zyc.
ja i pewnie wiele innych osób pracuje za 1400zł na rękę. pracuj i spróbuj coś odłożyć i na nowo poszukasz, w końcu się uda, traktuj to jako stan tymczasowy
niemanicka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 15:21   #985
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
1. np. przy podaniu ręki przy przywitaniu widać, ze mam obrączkę. czytając też o mowie ciała na rozmowach - to ja często gestykuluję, więc chcąc-nie chcąc widać, co mam na ręce. Jak nie ma stołu pomiędzy mną a rekruterem i ręce mam swobodnie na udach - widać, że mam obrączkę 2. nie piszę, ale pytają się na rozmowach skąd jestem no i nie umiem kłamać - bo wiem, że się nie przeprowadzę. potem są pytania o mobilność etc

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

niekoniecznie zależy mi na biurze rach, ale uwierz, jeśli takie ogłoszenie było to pewnie dawno wysłałam cv. staram się i to nie wychodzi. zastanawiam sie czy po prostu nie pójść na kasę do sklepu, skoro i tak tutaj z mężem chcemy zostać, i dać sobie spokój z "karierą",po prostu mieć stałą pensję? bo do sklepów nie składałam jeszcze nigdy podań
Z jednej strony doradziłabym zdjęcie obrączki jeśli uważasz że to aż tak istotne w Twoim przypadku; z drugiej - jeśli faktycznie przez to jesteś odrzucana no to to jest już januszing biznesu, w który nie warto brnąć.

Spore odległości bierzesz pod uwagę - ile Ci zajmie dojazd? Jesteś pewna braku problemów z dojazdem? Jak tak to nie wdawałabym się w dyskusje na temat tego, że nie masz zamiaru się przeprowadzać.

No i co tak szybko mi przyszło na myśl - skoro bierzesz pod uwagę takie dojazdy i Cię to nie przeraża, to próbowałaś też szukać w przedstawicielstwie handlowym?

Sklepy, przynajmniej te duże, niekoniecznie okażą się złe. Przecież możesz od razu zaznaczyć, że ze względu na wykształcenie bardziej długoterminowo interesuje Cię funkcja kierownika sklepu, czy nawet dalszy rozwój w strukturze firmy.

Skąd jesteś?
Stary 2017-04-24, 21:50   #986
dzamatasi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
ja i pewnie wiele innych osób pracuje za 1400zł na rękę. pracuj i spróbuj coś odłożyć i na nowo poszukasz, w końcu się uda, traktuj to jako stan tymczasowy
Juz nie chodzi mi o niska wyplate,ale bardziej o sama prace. Nie wiem,ale dla mnie produkcja jest troche ponizajaca. Oczywiscie nie mowie,bo praca jak praca jak sie nie ma co.sie lubi,to sie lubi co sie ma. Ale ja czuje,ze przez to sie cofne. Ze jestem juz totalnym nieudacznikiem,ktory nadaje.sie tylko do takiej pracy naprawde, bylam na szkoleniu dzis i chcialo mi sie plakac. Jeszcze przez 8 h stac ciagle, nie wiem jak dam.rade skoro mnie slabo sie.robi po pol h. I trzy zmiany... nie wiem moze.wybrzydzam,ale jednak pragnelam lepszegp zycia dla siebie. I boje siesie tego,ze zostajac na wsi nigdy juz nie spotka mnie nic leoszego, bo nawet nie mam tutaj moziwosci rozwoju,ani rozwijania swoich pasji, niczego.
Inaczej podchodzilam do sprawy,jesli mialabym pracowac w innym.miescie dla bonu. Wtedy wiedzialam,ze jest to praca tymczasowa.
Stary 2017-04-24, 21:53   #987
megamag
Zadomowienie

GG do megamag

Cytat:
Skąd jesteś?
To w sumie kluczowe pytanie. Niestety są w tym kraju wyspy, gdzie jaka taka praca jest, i całe morze gówn...nego bezrobocia. W moim rodzinnym mieście to i żeby iść do sklepu pracować, trzeba mieć znajomości. Zawody wyspecjalizowane tam nie istnieją. Więc jeśli mieszkasz w takim miejscu, to twoje problemy są zrozumiałe.
Sing as though no one can hear you.

www.pustamiska.pl - Kliknij i pomóż!
megamag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 22:28   #988
AylarLi
Raczkowanie

Czy jest tu ktos na stanowisku rekrutera? Moge odezwac sie na priv?
Stary 2017-04-24, 22:30   #989
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
To w sumie kluczowe pytanie. Niestety są w tym kraju wyspy, gdzie jaka taka praca jest, i całe morze gówn...nego bezrobocia. W moim rodzinnym mieście to i żeby iść do sklepu pracować, trzeba mieć znajomości. Zawody wyspecjalizowane tam nie istnieją. Więc jeśli mieszkasz w takim miejscu, to twoje problemy są zrozumiałe.
No i to pewnie jest takie miejsce skoro jej mąż po 10 latach pracy zarabia tyle ze 800 PLN ze stażu to dla nich być albo nie być.
Stary 2017-04-25, 00:38   #990
AnnaVanDort
Czerwonousty Mod

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Juz nie chodzi mi o niska wyplate,ale bardziej o sama prace. Nie wiem,ale dla mnie produkcja jest troche ponizajaca. Oczywiscie nie mowie,bo praca jak praca jak sie nie ma co.sie lubi,to sie lubi co sie ma. Ale ja czuje,ze przez to sie cofne. Ze jestem juz totalnym nieudacznikiem,ktory nadaje.sie tylko do takiej pracy naprawde, bylam na szkoleniu dzis i chcialo mi sie plakac. Jeszcze przez 8 h stac ciagle, nie wiem jak dam.rade skoro mnie slabo sie.robi po pol h. I trzy zmiany... nie wiem moze.wybrzydzam,ale jednak pragnelam lepszegp zycia dla siebie. I boje siesie tego,ze zostajac na wsi nigdy juz nie spotka mnie nic leoszego, bo nawet nie mam tutaj moziwosci rozwoju,ani rozwijania swoich pasji, niczego.
Inaczej podchodzilam do sprawy,jesli mialabym pracowac w innym.miescie dla bonu. Wtedy wiedzialam,ze jest to praca tymczasowa.
spoko. Ja z wyższym wykształceniem pracowałam na produkcji i nie uważałam tego za poniżające. Musiałam w miarę sprawnie odłożyć jakieś pieniądze. Nie rozumiem za bardzo w czym masz się cofnąć, możesz rozwinąć? Dla mnie to nieudacznicy w ogóle nie pracują. Nogi do stania się przyzwyczają. Nikt nie każe Ci tam pracować do końca życia, jeśli potrzebujesz pieniędzy to według mnie to jest jakaś opcja. Pasje i zainteresowania rozwijałam po pracy, z zarobionych pieniędzy.
No ale nic na siłę.

AnnaVanDort jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
bezrobocie, motywacja, praca, szukam pracy

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 6 (2 użytkowników i 4 gości)
bonasera, SaskiaT
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości