Czy to może być od tabletek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-16, 13:24   #1
raspberry_19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 109

Czy to może być od tabletek?


Cały czas szukam idealnych tabletek. Jak na razie bez skutku. Od kilku dni biorę Yasmin, wszystko ok jak dotąd - brak plamień, ale trapi mnie co innego - i tak jestem osoba, która za dużo nie jje, ale od kilku dni nie chce mi się w ogóle jeść, np dzisiaj- zjadłam mała kanapkę rano i mandarynkę, jednego wafla ryżowego i nadal nie jestem głodna, bardziej mnie muli ( w ciąży nie jestem), poza tym zamiast schudnąć , to mam wrażanie, że przytyłam ( waga tez pokazuje 1 kg do prozdu), a na pewno nie jjem mniej, wprsot przeciwnie.

Czy to może być od tabletek? Jak uważacie?

W ogóle zmieniłam tabletki, ponieważ pryz wcześniejszych które brałam - Daylette miałam plamienia. teraz dostałam Yasmin a wyczytałam, że Daylette jest tańszym zamiennikiem Yasminu, skład ten sam. Skoro tak, czy możliwe żebym przy Daylette miała plamienia a przy Yasminie nie?

Dziękuję
raspberry_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 17:31   #2
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Czy to może być od tabletek?

Hej Jak długo bierzesz tabletki zanim je zmieniasz? Czy miałaś przerwę między jednymi tabletkami a drugimi? Ja biorę już od dłuższego czasu chyba 4 tabletki i różne są skutki, być może od tabletek, każdy organizm inaczej reaguje.
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 09:26   #3
raspberry_19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 109
Dot.: Czy to może być od tabletek?

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Hej Jak długo bierzesz tabletki zanim je zmieniasz? Czy miałaś przerwę między jednymi tabletkami a drugimi? Ja biorę już od dłuższego czasu chyba 4 tabletki i różne są skutki, być może od tabletek, każdy organizm inaczej reaguje.
Hej! dziekuje za odpowiedź !

Jak zmieniałam to Pani ginekolog 2 razy zapisała mi Vibin i Zeoly żebym brała przez 2 miesiące, uważałą, ze po tym czasie już powinnam wiedzieć czy są ok.

No właśnie wiem, że każdy inaczej reaguje na tabletki, ale mnie to przeraża ze jem mniej a tyje i czuje, że brzuch mam większy... i zastanawiam się czy to może być przez tabletki, zbieranie wody itp
raspberry_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 10:49   #4
Domiska198
Przyczajenie
 
Avatar Domiska198
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Krakow/Opole
Wiadomości: 14
Dot.: Czy to może być od tabletek?

mam tak samo po vibin mini malo jem a tyje jedyne wyjsce to chyba silownia albo wiecej wody

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Domiska198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 11:35   #5
raspberry_19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 109
Dot.: Czy to może być od tabletek?

Cytat:
Napisane przez Domiska198 Pokaż wiadomość
mam tak samo po vibin mini malo jem a tyje jedyne wyjsce to chyba silownia albo wiecej wody

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najgorsze że chodze na siłownie ( Wiec to jest jeszcze bardziej frustrujące.
raspberry_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 21:10   #6
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Czy to może być od tabletek?

Tylko dwa miesiące i zmiana? Nawet w ulotce jest zapisane, że np. plamienia mogą pojawiać się przez pierwsze 3, a mi ginekolog mówił, że dopiero jak coś się dzieje w 4 to się zmienia, no chyba, że się rzeczywiście fatalnie czułaś to rozumiem. Pytałam też o przerwę między tabletkami, bo jeśli jest (jeśli nie ma to nie jestem pewna) to nawet na te same tabletki możesz zareagować inaczej (a przerwy powinno się robić raz w roku). Teraz jeśli od razu czujesz, że tabletki źle na Ciebie wpływają to porozmawiaj z lekarzem, podobno są badania, na podstawie których mogą dobrać Ci tabletki, więc może w tę stronę?
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 08:22   #7
raspberry_19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 109
Dot.: Czy to może być od tabletek?

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Tylko dwa miesiące i zmiana? Nawet w ulotce jest zapisane, że np. plamienia mogą pojawiać się przez pierwsze 3, a mi ginekolog mówił, że dopiero jak coś się dzieje w 4 to się zmienia, no chyba, że się rzeczywiście fatalnie czułaś to rozumiem. Pytałam też o przerwę między tabletkami, bo jeśli jest (jeśli nie ma to nie jestem pewna) to nawet na te same tabletki możesz zareagować inaczej (a przerwy powinno się robić raz w roku). Teraz jeśli od razu czujesz, że tabletki źle na Ciebie wpływają to porozmawiaj z lekarzem, podobno są badania, na podstawie których mogą dobrać Ci tabletki, więc może w tę stronę?
No szczerze mówiąc tez się dziwie że Pani ginekolog zapisała mi tylko 2 ( chciała jedno...), powiedziała, ze to nie ma znaczenia czy miesiac czy 3 bo tak to plamienie powinno ustac jak zmieni na taki skład. No ok, może ustac ale ja plamienia nie miałam co miesiac tylko co 2-3 więc na siłę wręcz wymusiłam 2 opakowania.

Jak Yasmin sie nie przyjmie to wracam do Zoely, kilka miesiecy wezme i zobaczymy.
raspberry_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-18 09:22:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.