Kaloryczność na redukcji - problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-24, 22:19   #1
solskapati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2

Kaloryczność na redukcji - problem


Witam Was dziewczyny. Mam problem odnośnie diety: staram się wyliczać moje dzienne zapotrzebowanie na kalkulatorach online oraz ze wzorów. I tutaj wyniki są dosyć rozbieżne: od przeszło 2000 do 2500 kcal dla utrzymania wagi. Chce wejść na redukcje, wazę 58kg przy wzroście 162 z czego 24% fatu. Jestem wege na diecie wysokotluszczowej wrecz nawet ketoza. Obecnie jestem na 1700kcal bo zauważyłam ze wchodzenie na wyższy pułap mnie zalewa.

Mam 25 lat, 58 kg, 162cm, trening siłowy rozoisany na 5dni, aeroby 5x po 40 min, praca fizyczna 5x w tyg w tym jeden dzień naprawdę mega wyczerpujący. W ten dzień wiem ze kcal skoczą spokojnie na 1800/1900

Nie wiem już który kalkulator brać za dobry, na którym się wzorować, czy 1700 kcal jest Ok.

No i mam problem z oponka.
solskapati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-27, 08:25   #2
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Kaloryczność na redukcji - problem

Poproś o konsultację jakiegoś dietetyka i to nie online.

Moim zdaniem za dużo ćwiczysz i spalasz mięśnie zamiast tłuszczu,do tego jeszcze praca fizyczna.organizm musi mieć czas na porządną regenerację
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 08:31   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Kaloryczność na redukcji - problem

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Poproś o konsultację jakiegoś dietetyka i to nie online.

Moim zdaniem za dużo ćwiczysz i spalasz mięśnie zamiast tłuszczu,do tego jeszcze praca fizyczna.organizm musi mieć czas na porządną regenerację

To jedno.
Ale jak przeczytałam całość, to ja obstawiam ze koleżanka niestety już się doigrała problemów z nadnerczami, dlatego kalkulator mówi jak powinno być (no te 2500 przy tym trybie życia brzmi bardzo racjonalnie) a ciało wyje o zlitowanie i puchnie na 1800. :/

Solskapati, szukasz problemu nie tam, gdzie on tkwi, i stosujesz na niego końską kurację, która Ci szkodzi coraz bardziej zamiast pomagać.
To ejst za dużo stresu dla organizmu na raz: siłowy trening 5 x w tygodniu, aeroby 5 x w tygodniu, praca fizyczna 5 razy w tygodniu + dowalasz dietę zbyt redukcyjną + jeszcze bardziej dowalasz sobie wchodząc w ketozę. + pewnie masz jeszcze na dodatek takiego "zwykłęgo stresa", że robisz, robisz a nie działa.

I tym sposobem NIE zadziała.

Nie tedy droga kompletnie, robisz wszytko na odwrót.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 09:04   #4
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Kaloryczność na redukcji - problem

Tak Cava, zgadzam się z Tobą. I uważam,że jeśli ktoś chce mieć dobrą dietę i trening - dostosowane do wyznaczonego celu ( w tym przypadku : redukcja),to powinien się udać do fachowca w tej dziedzinie,który przy okazji obejrzy sylwetkę i doradzi co i jak

Układanie komuś tego wszystkiego online,to trochę jak wróżenie z fusów
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-29 09:04:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.