Trądzik: Blizny, przebarwienia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Pokaż wyniki sondy: CO wybraliście lub wybbralibyście na czerwone plamy po trądziku??(nie chodzi o dziury
laser 145 39,19%
oczyszczanie u kosmetyczki 43 11,62%
peeling 182 49,19%
Głosujący: 370. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-05, 22:43   #31
ewela333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 11
Dot.: Przebarwienia Skóry

dziekuje Ci jutro idę z tym do kosmetyczki,mam nadzieje ,ze cos poradzi...ale masc i tak kupie nigdy wiecej lapisu ;/;/;/
ewela333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 23:47   #32
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Przebarwienia Skóry

azotan srebra tak działa. nie wybielisz juz tej plamy.
trzeba zetrzeć zabarwiony naskórek, np. peelingiem czy szczoteczką do mycia twarzy. lub cierpliwie poczekać aż naskórek sam sie złuszczy.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 10:59   #33
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: Przebarwienia Skóry

Czy ta maść usuwa stare blizny po trądziku i przebarwienia? Mam twarz usianą takimi cudami i nie potrafię sobie z nimi poradzić.
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 18:58   #34
ewela333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 11
Dot.: Przebarwienia Skóry

juz wróciłam od kosmetyczki..szczerze mówiąc ,to niewiele mi pomogła...przebarwienie ma mi zejsc rzekomo po 7-miu dniach..w co dosc powaznie wątpie..ale cóz ..zobaczymy ,jak to będzie..
ewela333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 19:07   #35
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Przebarwienia Skóry

tak-zejdzie samo, wraz ze stopniowo złuszczajacą sie naturalnie skórą.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 17:53   #36
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Przebarwienia Skóry

Gadmarka: Mi ta maść (acnederm bo o tą pytasz???) na blizny tak średnio pomaga:/ Bo mam kilka na plecach, troszkę jakby mniej widoczne były, ale minimalna różnica Bardziej na plamy, takie jak piegi po słońcu, to tu jest skuteczna.
Na stare blizny po trądziku jest zdecydowanie za słaba Moja koleżanka na wielkie blizny po trądziku używa "perły inków" jakiś taki krem, i jak wróćiła w tamtym roku po wakacjach to myśleliśmy (wszyscy znajomi)że miała operację platyczną!!!! Krem kosztuje cos ok.80 zł, ale działanie jest widoczne od razu Pozdrawiam
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 09:47   #37
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: Przebarwienia Skóry

Ewela, ja traktowałam brodawki brodacinem, zniknęły po ok. 4-5 tyg. A plamka z policzka zeszła? Pani kosmetyczka miała rację? Bo te w7 dni, tak jak mówisz, to trudno uwierzyć.
Seona: już kupiłam acnederm i smaruję się nim regularnie. Buzia piecze i szczypie niemiłosiernie. I tak eksperymentuję sobie; o perle inkow słyszałam już jakis czas temu, ale poki co cena 80 zl za słoiczek jest nie do przejścia, więc narazie pzostają mi korektory i to, że wiara czyni cuda .
Pozdrawiam!
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-13, 00:37   #38
~Bajka~
Przyczajenie
 
Avatar ~Bajka~
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: RaDoM
Wiadomości: 5
Dot.: czy cepan pomoże na blizny po trądziku??

Ja dziś sie dowiedziałam o nowym leku na podrażnienia i blizny też z wyciągiem z cebuli ale jest podobno bardzo dobry bo moja kuzynka stosowała go na blizny po wypadku (miała je na całej twarzy bo miała składana czaszkę i ludzie patrzyli na nią jak na UFO)
dziś jak ją zapytałam jak usunęła blizny powiedziała mi nazwe leku alcepalan kosztuje w aptece od.4 do ok.5zł śmierdzi cebulą... a i jest rzadko dostępny przynajmniej u mnie w mieście musiałam obejść pól miasta zeby znaleźć maść. Myśle że pomogłam troche życzę powodzonka w leczeniu i pozdrawiam.
__________________
LajF iS BRutAL aNd FuL oF ZaSaDzKaS... aNd sOmtAjMS kOpAs W DoOpAs
~Bajka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 11:33   #39
ask@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 71
Dot.: Czerwony placek na brodzie!

ehhh ehhh ehhhhhhh ja mam dokladnie to samo, zaczelo sie od jednego pryszcza na brodzie,myslalam ze zejdzie slad normalnie a tu nic,czerwony placek caly czas, potem najlepsze ze wyskoczyl kolejny syfek, no i to samo, czerwona plama. No i smaruje te 2 plamy cepanem od miesiaca i guzik, nic nie pomaga,bo nawet to nie blednie.Wkurzona jestem maxymalnie, a tu najlepsze ze w poblizu tych plam wyskoczyl takie bolacy pryszcz, i widze ze zanosi sie na ta sama historie!! wrrrrr denerwujace to cholerstwo, bo na brodzie to rzuca sie w oczy wszystko :/ a smarowalam to juz wszystkim, tormentiolem, sudokremem, a-derma regenerujacym,pantenolem, jakims "anti-redness" wybielajacym i nic, wrrrrrrr dzisiaj ide kupic ten acne-derm moze cos pomoze.
Anemon, udalo ci sie to wyleczyc i zlikwidowac placek czerwony???????mam nadzieje ze tak! a jesli tak, to powiedz JAK????
ask@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 16:59   #40
spr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1
Dot.: czy cepan pomoże na blizny po trądziku??

No to się na próżno naszukałaś)) alcepalan(herbapol kilka zł),cepan(glaxo smith kilkanaście zł),contractubex(merz kilkadziesiąt zł) JEDEN BIES czyli heparyna ,alantoina i wyciąg z cebuli .contractubex ma minimalnie więcej tej cebuli a w cepanie jest dodatkowo trochę wyciągu z koszyczków rumianku.Jest jeszcze tointex (kilka zł) bez cebuli .Różnią się najbardziejCENĄ to tyle Substancje czynne te same więc jak może być któryś lepszy??????? tak czy siak wymagają DŁUGOTRWAŁEGO stosowania nieważne który wybierzecie Ja mam cepan efektów nie widzę ale używam dopiero 4 miesiące
spr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 12:13   #41
Judyta26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 27
Unhappy czym rozjaśnić przebarwienia...

Czym można rozjaśnić przebarwienia po pryszczach, a czym te, które pojawiaja się po przebywaniu na słońcu-takie brązowe plamki?
Judyta26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-08, 13:12   #42
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: czym rozjaśnić przebarwienia...

Na przebarwienia po słoncu (plamy, piegi) to chyba nie ma skutecznego kremu tak naprawde.
Co do przebarwien po tradziku, to znam przypadek gdzie po stosowaniu tabletek na tradzik mniejsze plamy zeszły, po drugie peeling Wiem ze podobno u kosmetyczki sa specjalne zabiegi na plamy po tradziku
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 21:33   #43
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: czym rozjaśnić przebarwienia...

Mi na przebarwienia po słońcu pomaga (po kilku dniach stosowania już!!!!!!) krem Acne- Derm. Kosztuje do 10 zł, dostępny w niektóych aptekach bez recepty Jak dla mnie baaaardzo skuteczny, kończę już 2 tubkę, bo ramionka mam gładkie i śliczne pozdrawiam!!
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 21:49   #44
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: czym rozjaśnić przebarwienia...

Cytat:
Napisane przez Seona
Mi na przebarwienia pomaga krem Acne- Derm. Kosztuje do 10 zł, dostępny w niektóych aptekach bez recepty
niestety- zdrożał i kosztuje prawie drugie tyle.
dobra wiadmomść jest taka, że Acne-Derm ma status leku OTC i to normalne, że można go kupić bez jakiejkolwiek recepty (kiedyś była potrzebna)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 12:58   #45
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: czym rozjaśnić przebarwienia...

a na co dokladnie jest ten krem? Na plamy po słoncu?
Pozdrawiam
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 13:45   #46
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: czym rozjaśnić przebarwienia...

Na wszelkie przebarwienia skóry, m.in.blizny po trądziku,piegi i plamki po słońcu. Na moje plamki działa super, a na tamte inne przebarwienia niestety niee pozdrawiam.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 19:18   #47
colliere
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 13
Dot.: czym rozjaśnić przebarwienia...

skinoren, ale nalezy byc wytrwałym. przebarwienia schodza po ok 4-ch tygodniach
colliere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 08:28   #48
kasiak-22
Raczkowanie
 
Avatar kasiak-22
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 153
Dot.: czym rozjaśnić przebarwienia...

Ja też używam acne derm i jest po prostu super. Kupiłam go w czerwcu, ale naczytałam sie na wizazu, żeby uważać na słoneczko i postanowilam trochę zaczekać. Używam go od ok 2 tyg i już widze efekty
kasiak-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 08:46   #49
kasiak-22
Raczkowanie
 
Avatar kasiak-22
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 153
Dot.: czym rozjaśnić przebarwienia...

o znalazłam właśnie "informację o leku dla pacjenta". Może komus sie przyda.
Wskazania do stosowania: trądzik pospolity oraz przebarwiania skórne.
Opis działania: kwas azelainowy (czyli główny skladnik) wykazuje działanie przeciwtrądzikowe oraz wybielające skórę w przypadku hiperpigmentacji. Mechanizm działania przeciwtrądzikowego nie jest dokładnie poznany, ale najprawdopodobniej kwas azelainowy wykazuje efekt przeciwbakteryjny poprzez hamowanie syntezy białek komórkowych bakterii tlenowych i beztlenowych. Ponadto kwas azelainowy zmniejsza ilość mikrozaskórników poprzez normalizację procesu powstawania keratyny oraz przez obniżenie grubości warstwy rogowej skóry, ilości i wielkości granulek keratohialiny.
Dzałanie wybielające polega na hamowaniu aktywności tyrozynazy i enzymów mitochondrialnych. Ponadto kwas azelainowy ma zdolność wychwytywania wolnych rodników.
kasiak-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-15, 08:57   #50
kasiak-22
Raczkowanie
 
Avatar kasiak-22
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 153
Dot.: czym rozjaśnić przebarwienia...

Ostrzeżenia (tak w skrócie)- po pierwszym zastosowaniu kremu moze wystąpić podrażnienie skóry
- chronic usta oczy i błony śluzowe
- ze względu ma właściwości wybielające kremu, w przypadku osób o ciemnej karnacji należy szczególnie obserwować skóre w miejscu stosowania leku, gdyż istnieje możliwośc jej rozjaśnienia
Przeciwwskazania
nadważliwośc na substancję aktywną, tj kwas azelainowy lub na pomocnicze składniki wchodzące w skład leku
Działania niepożądane:
białe plamy lub rozjaśnienie skóry w miejscach stosowania u pacjentów o ciemnej karnacji
złuszczenie sie i suchość skóry
rumien
łagodny stan zapalny skory (pieczenie i swędzenie)
kasiak-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 20:32   #51
inkluzja_ultymatywna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2
Dot.: Krem na blizny!!!!!

no własnie potrzebuje czegoś koniecznie na blizny. mam 6 brzydko wyglądają cych sznytów na lewym przedramieniu. te ctratubexy i to inne pomogą na takie kilkunastomiesięczne bliznowce???????????????? ???????????????????
inkluzja_ultymatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 15:31   #52
kaylii
Raczkowanie
 
Avatar kaylii
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 41
czy Retin A lub Zorac usuwają również przebarwienia?

j.w.
Mam problem z trądzikiem od 15 lat, obecnie mam lat 26. Teraz po Acne-Derm troszrczkę trądzik sie wygoił, przebarwienia rozjaśniły sie, ale obawiam sie, że co zdziałać, to już zdziałał...Ciekawi mnie,czy dermatolog przepisałby mi Retin A, lub zorac, które działają również przeciwzmarszczkowo, a to dla mnie istotne, gdyż niestety preparaty trądzikowe przyspieszyły starzenie się skóry...Czy preparaty te przepisuje się tylko na poważne problemy z trądzikiem, czy na przewlekłe też?
kaylii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 19:51   #53
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: czy Retin A lub Zorac usuwają również przebarwienia?

Cytat:
Napisane przez kaylii
j.w.
Mam problem z trądzikiem od 15 lat, obecnie mam lat 26. Teraz po Acne-Derm troszrczkę trądzik sie wygoił, przebarwienia rozjaśniły sie, ale obawiam sie, że co zdziałać, to już zdziałał...Ciekawi mnie,czy dermatolog przepisałby mi Retin A, lub zorac, które działają również przeciwzmarszczkowo, a to dla mnie istotne, gdyż niestety preparaty trądzikowe przyspieszyły starzenie się skóry...Czy preparaty te przepisuje się tylko na poważne problemy z trądzikiem, czy na przewlekłe też?
retin a nalezy do grypy retionoidow a dokiladnie tretinoin
jego dzialanie to oczyszczanie otwieranie kanalów lojowych i oczyszczanie ich z nadmiaru loju a przez to zmniejszanie stanu zapalnego w obrebie gruczolów lojowych
dowygladzania zmarszczek sie nie nadaje do leczenia zapobiegawczego tez nie!!
na rynku istnieje wiele dermokosmetków zarowno rozjasniacych przebarwienia jak i zapobiegajace przedwczesnemu starzeniu sie skóry!
do zapobiegania powrotowi tradziku polecam akneroxid zel 5% lub kosetyki SVR laynsel dodatkowo rozjasniajace przebarwienia!!

pozdr
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 22:25   #54
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: czy Retin A lub Zorac usuwają również przebarwienia?

Retin A (ogólnie retinoidy; bez differinu) działa przeciwtradzikowo, przecizmarszczkowo oraz redukuje przebarwienia.
może być stosowany wiele lat, również jako profilaktyka/leczenie zmarszczek/pryszczy.
retinoidy są w tym najlepsze (pod warunkiem łączenia z filtrami).
co do dermatologa- zalezy na kogo trafisz. ja nigdy nie miałam z nimi problemów.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 22:41   #55
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: czy Retin A lub Zorac usuwają również przebarwienia?

Cytat:
Napisane przez kaylii
j.w.
Mam problem z trądzikiem od 15 lat, obecnie mam lat 26. Teraz po Acne-Derm troszrczkę trądzik sie wygoił, przebarwienia rozjaśniły sie, ale obawiam sie, że co zdziałać, to już zdziałał...Ciekawi mnie,czy dermatolog przepisałby mi Retin A, lub zorac, które działają również przeciwzmarszczkowo, a to dla mnie istotne, gdyż niestety preparaty trądzikowe przyspieszyły starzenie się skóry...Czy preparaty te przepisuje się tylko na poważne problemy z trądzikiem, czy na przewlekłe też?
Mi Retin A nie pomógł, Zorac całkiem nieźle, prawie na równi z Differinem (ale nie tak jak moje obecne lekarstwo z któego już nie zrezygnuję!!) Koniecznie spróbuj!!!!!!!. Ale ja na przebarwienia dostałam właśnie Acne Derm i jak dla mnie działa super w szczególności na takie malutkie plamki po słońcu. Bo na przebarwienia po pryszczum takie blizny to mi nic nie działało, do czasu aż spróbowałam mikstury Daisydee (z linku jak wyleczyć zaskróniki?????) i po tym poznikało mi wszystko: pryszcze, zaskórniki, blizny, cera jaest głądka i mam nadzieję że tak już zostanie Mikstura składa się z: płynu homeopatycznego Petroleum d5 i olejku pichtowego! Jest niezastąipona
Ale mi sie skóra po tych preparatch nie zestarzała (ja mam 23 lata).Nie mam zmarszczek ani wysuszonej. Jakie Ty masz objawy tego przedwczesnego starzenia się skóry???????????
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 17:57   #56
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: czy Retin A lub Zorac usuwają również przebarwienia?

Cytat:
Napisane przez Justy
Retin A (ogólnie retinoidy; bez differinu) działa przeciwtradzikowo, przecizmarszczkowo oraz redukuje przebarwienia.
może być stosowany wiele lat, również jako profilaktyka/leczenie zmarszczek/pryszczy.
retinoidy są w tym najlepsze .
Justy i tu nie moge sie z Tobą zgodzic choc do tej pory podziwialem fachowosc twoich wypowiedzi jesli gdzies wpadly mi w oko!!

retin A to lek ma leczyc nastepnie wyleczyc potem stosujemy go jeszcze profilaktycznie i odstawiamy, pozatym jak wiadomo wysusza on skore wiec jakie w nim dzialanie przeciwzmarszczkowe i jakie rozjasniajace, owszem pomaga on pozbyc sie przebarwien bo dziala zluszczajaco, ale nie wplywa na rozjasnianie przebarwien bezposredni przez dzialanie w melanocytach!!
ale jesli masz jakies swoje doswiadczenia czy zrodlo na temat takiego zakresu dzialania retinoidow to bardzo chetnie sie zapoznam!!
pozdr
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 20:47   #57
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: czy Retin A lub Zorac usuwają również przebarwienia?

temat systematycznego stosowania pochodnych witaminy A dostępnych na receptę jest obecny na wizażu od wielu lat.
informacje na ten temat pozbierała i usystematyzowała Basia Kwiatkowska- najpierw (2002r) w wizażowych artykułach potem na swojej www i forum dyskusyjnym.

http://www.wizaz.pl/witaminy_i_kosme...mina_a_cz2.php (podstawy; część artykułu wymaga aktualzacji od 2002r)

http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody pełne wademecum retinoidów (wymaga prostej rejestracji)

tu o wybielaniu (tretinoina jako jeden z elementów kuracji): http://www.biochemiaurody.com/DzialS...ebarwienia.htm

a co do moich doświadczeń- od ponad roku stosuję Zorac (oraz porządne filtry od dawna) w celach przeciwzmarszczkowych- substancje o udowodnionym działaniu przeciwzmarszczkowym.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 21:12   #58
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: czy Retin A lub Zorac usuwają również przebarwienia?

ok dzieki!!
jak bede mial chwile to sie z tym zapoznam!!
z medycznego punktu widzenia retinoidy ze wzgledu iz przenikaja w glebokie warstwy skory maja przeciwskazania np nie stosowac podczas ciazy, laktacji itd tak wiec wplyw ich na organizm nie jest obojetny jak np juz stosowanego powszechnie retinolu w kremach przeciwzmarszczkowych ktory tez wywodzi sie z witaminy A!! no ale to temat do dyskusji!!!
pozdr
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 21:21   #59
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: czy Retin A lub Zorac usuwają również przebarwienia?

oczywiście- wiadomo, są to leki i mają działania niepożądane. co do "przenikania"- jest trochę badań na ten temat. ogólnie planując ciążę rozsadnie jest je odstawić wcześniej ale w przypadku tzw.wpadki nie ma co rwać włosów z głowy

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/q..._uids=12814337
Birth defects have occurred in two patients treated with tretinoin and one patient treated with adapalene, but causation was not proven.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/q..._uids=14606932

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/q...886&query_hl=3
The retinoids have great beneficial effects, but also some adverse effects, the main one being teratogenicity. It is preferable not to use them in topical form for pregnant women, although a pregnancy test is only compulsory for tazarotene

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/q...78&query_hl=37
We conclude that topical tretinoin is not associated with an increased risk for major congenital disorders.

badanie pokazujące, że zorac nie kumuluje się w skórze:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/q...045&query_hl=3
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 21:26   #60
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: czy Retin A lub Zorac usuwają również przebarwienia?

justy jestem pod wrazeniem!!!
jestes kosmetyczką, farmakologiem?
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-28 09:04:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.