Rogowacenie naskórka, złe łuszczenie się skóry. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-10, 07:55   #1
milenkam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6

Rogowacenie naskórka, złe łuszczenie się skóry.


Mój problem zaczął się 8 miesięcy temu temu bardzo niewininie. Po prawej stronie twarzy, pod policzkiem, na szyji zaczęłam mieć suchą, szorstką skórę. Zaczęłam więc uźywać tłustego kremu (na początku E45 - zakupiony w Anglii, póżniej Dermosan). Niestety sprawa się pogorszyła, bo szorstkość owa zahaczyła również o prawy policzek. Poszłam do angielskiego lekarza, który to stwierdził, że nic mi się nie dzieje i że powinnam zacząć używać kremu z witaminą E. Ok! Był krem z witaminą E, był Vichy, był Capivit Hydro, Loral. Generalnie nic nie pomogło, a moźe nawet pogorszyło sprawę. W tej chwili mam szorstkie dwa policzki, dwie strony szyji i czoło. Może nie wydawać się to tragedią, bo nie jest to widoczne, ale jest to nieprzyjemne, gdy on mnie dotyka, a tu proszę. Ponadto niebawem ślub, a gdy nakłada sie makijaż da się to zauważyć, zwłaszcza przy zbliżeniach fotografa!!!

Byłam ostatnio u Dermatologa, powiedziała mi, źe to właśnie rogowacenie się naskórka, Kazała uźywać kremów z mocznikiem o stęźeniu 5% (póżniej 10 jeśli 5 nie wystarczy). Kupiłam więc najdroższy SVR, licząc źe pomoże. Drugi tydzień smaruje 2 razy dziennie. Świeci mi się cała buzia, ale nie jestem pewna czy pomaga!


Macie jakieś złote rady!!
milenkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.