Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-07, 21:56   #841
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Szanowne Panie! jako,że swoją styczność z chemią w jakiejkolwiek postaci zakończyłam w liceum, zgłaszam sie do Was,jako specjalistek w tej oto dziedzinie! skuszona opiniami na KWC i po długim poszukiwaniu jakiegoś dobrego nawilżacza zakupiłam Hybro-żel Olay. Myślałam,ze to produkt idealny do mojej tłustej skóry, ze składu(tak na moje amatorskie oko nie wynikało takze żeby było w nim coś podejrzanego.Zadowolona z zakupu zaaplikowałam i poszłam spac. Rano obudziałam sie z wysypem;( MNÓSTWO nowych zaskórników i pryszcze i ..takie grudki...;( poza tym jakoś w ogóle nie nawilża mnie to "cudo"...:/ na jutro jestem umówiona na moje pierwsze kwasy u kosmetyczki,dwa tygodnie temu byłam na oczyszczaniu i było już lepiej...a teraz...tragedia! co może być z tym żelem nie tak? używać go dalej?wyżucić?oddać mamie??
podaję skład,może jest tam coś co Wasze wprawne chemiczne oko wypatrzy
Skład: aqua, dimethicone, dimethiconol, glycerin, hexylene glycol, sodium carbomer, panthenol, phenoxyetanol, imidazolidinyl urea, methylparaben, disodium EDTA.

pozdrawiam serdecznie z lekką załamką
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 10:01   #842
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
pewnie na zapychające składniki w kosmetykach
Wykazałam się niebywałą inteligencją....

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.

Zaznaczyłam na czarno, myristyle potrafią paskudnie zapchać
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 10:06   #843
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Silent Witch Pokaż wiadomość
Szanowne Panie! jako,że swoją styczność z chemią w jakiejkolwiek postaci zakończyłam w liceum, zgłaszam sie do Was,jako specjalistek w tej oto dziedzinie! skuszona opiniami na KWC i po długim poszukiwaniu jakiegoś dobrego nawilżacza zakupiłam Hybro-żel Olay. Myślałam,ze to produkt idealny do mojej tłustej skóry, ze składu(tak na moje amatorskie oko nie wynikało takze żeby było w nim coś podejrzanego.Zadowolona z zakupu zaaplikowałam i poszłam spac. Rano obudziałam sie z wysypem;( MNÓSTWO nowych zaskórników i pryszcze i ..takie grudki...;( poza tym jakoś w ogóle nie nawilża mnie to "cudo"...:/ na jutro jestem umówiona na moje pierwsze kwasy u kosmetyczki,dwa tygodnie temu byłam na oczyszczaniu i było już lepiej...a teraz...tragedia! co może być z tym żelem nie tak? używać go dalej?wyżucić?oddać mamie??
podaję skład,może jest tam coś co Wasze wprawne chemiczne oko wypatrzy
Skład: aqua, dimethicone, dimethiconol, glycerin, hexylene glycol, sodium carbomer, panthenol, phenoxyetanol, imidazolidinyl urea, methylparaben, disodium EDTA.

pozdrawiam serdecznie z lekką załamką
Zapchać mogła Cię albo gliceryna albo silikony [na nibiesko] - generalnie produkty Olay sa mocno nafaszerowane silikonami. I tak masz szczęście, ze nie trafiłaś na produkt z polyacrylamide w skłądzie, to jest dopiero paskudztwo.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 10:24   #844
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wykazałam się niebywałą inteligencją....
każdy by się zakręcił przy takiej ilości składów do analizowania
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 13:00   #845
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

nazwa?
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 13:00   #846
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Kochane i doświadczone wizażanki
Mam do was sprawe. Czy mogłybyście powiedzieć mi czy ten krem do twarzy(patrząc po składzie):
1)moge używać latem?
2)czy ma jakieś składniki zapychające? (od czasu do czasu mam wypryski, pory lubią mi się zatykać ale ten krem nie jest do cery trądzikowej)
3)czy ma ewentualnie jakieś 'dziwne' składniki lub jakieś niepokojące:P:P:P albo poprostu złe dla skóry
4) co ogólnie sądzicie o składzie(wiem że jest dosyć obszerny a to podobno nie jest dobre ale poluje na ten krem i chce go wypróbować)

OTO SKŁAD:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Isohexadecane, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Dimethicone, Methyl Gluceth-20, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Ceteareth-20, Methyl Glucose Sesquistearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Polyacrylate, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, BHA, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Lecithin, Alcohol Denat., Xantan Gum, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, CI 19140,


Z góry dziękuje za pomoc. Sama niestety jescze nie znam się na składach ale powoli próbuję się szkolić Chciałabym latem odstawić wszystkie preparaty antytrądzikowe aby nie dostać plam i móc normalnie opalić buźke.

PS- jest to Dr Irena Eris, Under Twenty, Water Melon, Lekki krem nawilżający , nie chciałam podawac nazwy bo niektórzy są uprzedzeni do erisa ale widze, że trzeba podać.
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 14:05   #847
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
Dr Irena Eris, Under Twenty, Water Melon, Lekki krem nawilżający

Aqua, Paraffinum Liquidum, Isohexadecane, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Dimethicone, Methyl Gluceth-20, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Ceteareth-20, Methyl Glucose Sesquistearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Polyacrylate, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, BHA, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Lecithin, Alcohol Denat., Xantan Gum, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, CI 19140,
pogrubiłam w składzie potencjalne zapychacze. składników fotouczulających tu nie widzę. krem zawiera filtr UVB.

a nazwa jest nam potrzebna:
- aby wiedzieć, jakie funkcje ma pełnić krem, a co za tym idzie, na jakie składniki zwrócić uwagę;
- żebyśmy nie musiały kilka razy analizować składu tego samego kosmetyku
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 14:10   #848
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

a czy to są składniki które napewno zapychają ?? wiem, że każdego może co innego zapychac ale czy ogólnie te skladniki zapychają dużą część osób??



PS dla mnie klapą jest iwostin purritin na noc... juz po 2 dniach zepsuł moją cerę...wiec chyba w nim sa zapychacze
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 15:02   #849
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

a ja mam pytanko co do tego toniku w sprawie zapychania, ale jak rowniez czy ma duzo nawilzajacych skladnikow lub czy, wrecz przeciwnie, moze wysuszac? ogolnie chodzi mi o to czy do czegos sie nadaje licze na pomoc

ziaja tonik BIOaloesowy odświeżanie twarzy,nawilzanie

Auqa,Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf, Panthenol, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Hydroxycitronellal, Linalool, Hexyl Cinnamal, Citric Acid.
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 15:17   #850
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
pogrubiłam w składzie potencjalne zapychacze. składników fotouczulających tu nie widzę. krem zawiera filtr UVB.

a nazwa jest nam potrzebna:
- aby wiedzieć, jakie funkcje ma pełnić krem, a co za tym idzie, na jakie składniki zwrócić uwagę;
- żebyśmy nie musiały kilka razy analizować składu tego samego kosmetyku


justa czyli w lecie moge spokojnie używac i plam żadnych nie bede miala i opale twarz?? Czy te podkreslone sa bardzo zapychające czy mniej ???
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 15:38   #851
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

masakra z tym zapychaniem. Dermosan pod tym wzgl jest cudo - ale chyba czas zacząć używać cos równie idealnego ale + działanie przeciwzmarszczkowe.
Dzieki wielkie za analize
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-09, 11:43   #852
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

L_V dziękuję bardzo za szybką i fachową odpowiedź!!!
kurcze,chyba wiec oddam ten krem mamie,tylko co ona sobie tym zrobi jak ma 60 lat..?:/
pozdrawiam serdecznie
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 12:21   #853
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

przeszukalam watek ale nic mi nie znalazlo więc chyba nikt sie o to jeszcze nie pytal.. chodzi mi o 2 podklady - czy maja jakies skladniki zapychajace.
jeden to maybelline everfresh skład:
Aqua, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Isododecane, Alcohol Denat., Polyglyceryl-4 Isostearate, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cetyl PEG/PPg-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Disteardimonium Hectorite, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, Diphenyl Dimethicone, Cellulose Gum, Hydroxystearic Acid, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Propylene Glycol, Vitis Vinifera, Butylparaben, Tocopherol, Aluminium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Cucumis Sativus, Chamomilla Recutita [=/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499, CI 7707]

a drugi to Max Factor Lasting Performance
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Dimethicone, Talc, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Dimethicone Copolyol, Sodium Chloride, PVP, Laureth-7, Arachidyl Behenate, Sodium Dehydroacetate, Trihydroxystearin, Propylparaben, Methicone, Methylparaben, Synthetic Wax, Silica, Cetyl Dmethicone Copolyol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Ethylene/Methacrylate Copolymer, Ethylene Brassylate, Sodium Acetate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate. [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499]

bede wdzieczna za pomoc
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 10:22   #854
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
przeszukalam watek ale nic mi nie znalazlo więc chyba nikt sie o to jeszcze nie pytal.. chodzi mi o 2 podklady - czy maja jakies skladniki zapychajace.

jeden to maybelline everfresh skład:

Aqua, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Isododecane, Alcohol Denat., Polyglyceryl-4 Isostearate, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cetyl PEG/PPg-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Disteardimonium Hectorite, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, Diphenyl Dimethicone, Cellulose Gum, Hydroxystearic Acid, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Propylene Glycol, Vitis Vinifera, Butylparaben, Tocopherol, Aluminium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Cucumis Sativus, Chamomilla Recutita [=/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499, CI 7707]
POnieaż to podkłąd, jest w nim trochę silikonów [na nieiesko], ale to dosyc standardowailosc, zapychaczy tez nie ma zbyt wiele [na czarno]. Jest za to denat [na czerwono] - nie dla cer naczynkowych/ wrazliwych/ alergicznych ten podkład.


Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
a drugi to Max Factor Lasting Performance

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Dimethicone, Talc, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Dimethicone Copolyol, Sodium Chloride, PVP, Laureth-7, Arachidyl Behenate, Sodium Dehydroacetate, Trihydroxystearin, Propylparaben, Methicone, Methylparaben, Synthetic Wax, Silica, Cetyl Dmethicone Copolyol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Ethylene/Methacrylate Copolymer, Ethylene Brassylate, Sodium Acetate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate. [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499]

bede wdzieczna za pomoc
Tu o wiele mniej silikonów, a emolienty -czyli potencjalne zapychacze] sa na dalszych pozycjach w składzie. Na brazowo - dwutlenek tytanu, filtr mineralny. Jesli miałabym wybrac ktorys podkłąd, wybralabym własnie ten.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 10:41   #855
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Szukam jakieś kremu, który by mnie nie zapychał i zastanawiam się nad jednym kremem z Oriflame. Na mój rzut oka, oka niewprawionej chemicznie wizażanki, nie jest ten krem zły jeśli chodzi o skład. Ale chciałam się jeszcze Was zapytać, co sądzicie. Co mogłoby mnie zapychać w tym kremie? Muszę uważać na zapychacze bo ma cerę tradzikową, tłustą i jeszcze wrażliwą do tego wszystkiego

propyl paraben, stearyl acetate, isohexadecane, oleyl acetate, polysorbate 80, acetylated lanolin alcohol, sodium hydroxide, sorbitan oleate, sutilains, sorbitol, leontopodium alpinum, citric acid, sodium hyaluronate, phenoxyethanol
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 10:55   #856
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Limonatko, po pierwsze - prosimy o dokładną nazwę kremu (jakiś krem z Oriflame nie wystarczy).
Po drugie - czy to jest na pewno cały skład?
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 11:01   #857
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Limonatko, po pierwsze - prosimy o dokładną nazwę kremu (jakiś krem z Oriflame nie wystarczy).
Po drugie - czy to jest na pewno cały skład?
Dokładnie!!!
Dziwne, że skłąd by się od parabenów zaczynał....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 11:05   #858
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Limonatko, po pierwsze - prosimy o dokładną nazwę kremu (jakiś krem z Oriflame nie wystarczy).
Po drugie - czy to jest na pewno cały skład?
Przepraszam Krem nazywa się krem na noc - dream cream, był wprowadzony na świeta, i w katalogu 2 jest z dzwoneczkiem, więc chyba to ostatnia szansa do kupienia.
A skład chyba cały. Podała mi go wizażanka na temacie Oriflame jak napisała, że fajny, nie zapychający krem. Dlatego się zainteresowałam i poprosiłam ją o skład
Zaraz się u niej spróbuję jeszcze upewnić...
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 11:45   #859
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Przepraszam Krem nazywa się krem na noc - dream cream, był wprowadzony na świeta, i w katalogu 2 jest z dzwoneczkiem, więc chyba to ostatnia szansa do kupienia.
A skład chyba cały. Podała mi go wizażanka na temacie Oriflame jak napisała, że fajny, nie zapychający krem. Dlatego się zainteresowałam i poprosiłam ją o skład
Zaraz się u niej spróbuję jeszcze upewnić...
Limonatko, może całego nie przepisała, mnie to wygląda na końcówkę składu - tak jak pisze L_V, od parabenów kremy się raczej nie zaczynają Zwykle od wody (Aqua).

L_V - offtopikowo Ci powiem, że świetny nowy avatar Zaraz mi się misja świąteczna pingwinów przypomniała
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-11, 15:34   #860
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Rayne, L_V oczywiście miałyście rację Okazało się że wspomniana wcześniej wizażanka nie zauważyła pierwszej części składu, na zagiętej ulotce Już go obadałam i nieee, za dużo zapychaczy ma więc nawet Wam nie będę tym zawracała głowy, bo na pierwszy rzut oka widać, że krem będzie zapychał Dobrze, że nie zamówiłam. Chyba kupię w końcu Dermosan, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi

A co powiedziecie, o takim składzie:
aqua (water), ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glycol, caprylic/capric triglyceride, octocrylene, glycerin, cetearyl alcohol, aluminum starch octenylsuccinate, talc, glyceryl stearate, peg-100 stearate, glyceryl polymethacrylate, ceteareth-20, potassium cetyl phosphate, sodium citrate, propylene glycol, phenoxyethanol, tocopheryl acetate, butyl methoxydibenzoylmethane, c18-36 acid glycol ester , citric acid, parfum (fragrance) , magnesium aluminum silicate, imidazolidinyl urea, dimethicone, alumina, methylparaben, disodium edta, silica, sodium polyacrylate, rumex occidentalis (extract), ethylparaben, butylparaben, glycyrrhiza glabra (licorice root extract) , propylparaben, sodium methylparaben , isobutylparaben, ascorbic acid , bht, ascorbyl methylsilanol pectinate, sodium metabisulfite, sodium sulphite, edta, ci 77891 (titanium dioxide).

Przypuszczam, że połowa okaże się zapychaczami To krem na przebarwienia, Oriflame, Even Out. Kupiłam go jakiś czas temu, kiedy składy wogóle mnie nie obchodziły. Czasem mnie zapycha, czasem nie, więc sama sięnie mogę zdecydować czy go używać czy nie.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 17:39   #861
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
.

L_V - offtopikowo Ci powiem, że świetny nowy avatar Zaraz mi się misja świąteczna pingwinów przypomniała
Właśnie to mnie zainspirowało... dziękuję!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 12:41   #862
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

hej

Mam do was ogromną prośbę. Jakis czas temu zaczęłam używać paru kosmetyków (wszystkie mniej więcej w tym samym czasie) i coś mnie zapchało.. Nie ma pojęcia ktory z tych kosmetyków mógłby to zrobić. Czy możecie mi pozaznaczać te składniki zapychające? I które z tych produktów mają największe właściwości zapychające? Czy krem i tonik pichtowy mógł mnie zapchać?. A także co te dwa produkty(pichtowe) mają w składzie co mnie wysusza? W końcu tonik ma być bez alkocholu

Musze powiedzieć że uzywałam wczęśniej wielu kosm. z wvonu ale nie zapychało mnie

Teraz przestałam na razie używać tego wszystkiego, a oczyszczam sobie twarz glinką, ale narazie nie oczyszciła mi porów.
A może zapchał mnie demacol?


Krem na noc z vit A, Oriflame:
Skład: aqua (water), c12-20 acid peg-8 ester, ethylhexyl stearate, petrolatum, glycerin, cetyl acetate, carbomer, potassium cetyl phosphate, parfum (fragrance), imidazolidinyl urea, stearyl acetate, phenoxyethanol, oleyl acetate, sodium hydroxide, retinyl palmitate, acetylated lanolin alcohol, oenothera biennis (evening primrose oil), methylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, ci 47005 (yellow 10), ci 15985 (yellow 6)

Maseczka błotna oczysz.avon
Skład: Aqua, Kaolin, Glycerin, Bentonite, Alkohol denat., Butylene glycol, Talc, Dipropylene glycol, Stearyl alkohol, Behenyl alcohol, Phenoxyethanol, Xantham gum, Glyceryl stearate, Glyceryl distearate, Hydrated silica, Disodium EDTA, Parfum, Stearic acid, Potassium stearate, Silt, Maris sal, CI 77891, CI 77499, CI 77497, CI 77007
Maseczka nawilżająca avon
Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Zea Mays, Carbomer, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Disodium EDTA, Parfum, Hydroxyethylcellulose, Dimethicone, Menthone Glycerin Acetal, Panthenol, PEG-50 Shea Butter, Macrocystis Pyrifera, Tocopheryl Acetate, Propylene Glycol, Synthetic Beeswax, Petrolatum, Phenoxyethanol, Phosphoric Acid, PVM/MA Copolymer, Enteromorpha Compressa Extract, Alcohol Denat., Benzophenone-3, Cl 42090, Cl 77510, Cl 47005, Cl 77019, Cl 77891

tonik pichtowy
Skład: aqua, polysorbate 20, glycerin, magnesium aspartate (and) zinc gluconate (and) copper gluconate, propylene glycol (and) aqua (and) vaccinium myrtillus (and) cucumis sativus (and) hamamelis virginiana (and) phenoxyethanol (and) methylparaben (and) propylaparaben, abies sibirica, parfum, sodium hydroxide, dmdm hydantoin (and) methylparaben (and) propylparaben (and) phenoxyethanol

krem pichtowy
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Arachidyl Alcohol (and) Behenyl Alcohol (and) Arachidylglucoside, Cetearyl Alcohol (and) Cetearyl Glucoside, Prunus Dulcis, Abies Sibrica, Polyacrylamide (and) C13-14 Isopariffin (and) Laureth-7, Parfum, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, DMDM Hydantion (and) Methylparaben (and) Propylparaben (and) Phenoxyethanol.

emulsja oczyszcz avon:
aqua, stearic acid, glicerin peg - 6, lauric acid, potassium hydroxide, sodium laureth sulfate, dipropylene glycol, glycol stearate, sorbitol, benzyl alcochol, sodium methyl cocoyl taurate, cocamidopropyl betaine, glicereth - 26, parfum, disodium edta, eucaliptus gloulus oil, mentha piperita oil, sodium chloride, sodium hydroxide, sacchromyces/calcium ferment, sacchromyces/potassium ferment, sacchromyces/magnesium ferment, sacchromyces/zinc ferment, sacchromycesiron ferment, sacchromyces/manganese ferment, sacchromyces/silicon ferment, <1004486-004>
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 12:48   #863
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

L_V dziekuje za pomoc bardzo serdecznie
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 13:06   #864
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
A może zapchał mnie demacol?

Wydaje mi się, że mógł Cię zapchać. Ma Paraffinum Liquidum, a mnie ten składnik praktycznie zawsze zapycha dlatego dla mnie nie może być go w żadnym kosmetyku który używam
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 16:00   #865
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

gothika tez uzywam kremu pichtowego wiec podnosze bo tez chce wiedziec co z tym skladem
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 21:08   #866
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Uffff, a ja przejrzałam podane przez Justę hen, hen na początku wątku linki dotyczące komedogenności różnych składników i co? I to, że nawet na tych stronach sa sprzeczne informacje! Na przykład:
Tutaj olej ze słodkich migdałów jest bardzo zapychajacy:
http://www.geocities.com/mcsworld2000/comedogenic.htm
a tutaj wręcz przeciwnie:
http://www.soapnuts.com/noncomo.html
Nie żebym podważała wiarygodność tych wątków, broń Boże!!! Tylko po raz kolejny wychodzi, że samemu trzeba wszystkiego spróbować. Ech, z torbami pójdę od tego próbowania

A najlepsze jest to, że moim ulubionym (fakt, nie do twarzy!) "kompresem łagodzącym" jest epikrem, składający się z samych zapychaczy
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2007-02-13 o 19:22
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 08:05   #867
Justyna33333
Zakorzenienie
 
Avatar Justyna33333
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 16 462
GG do Justyna33333
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

A co sądzicie dziewczyny o kremie dla niemowląt do twarzy z serii Hipp
Składniki:

Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.
__________________
Justyna33333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 15:48   #868
look_ahead
Zadomowienie
 
Avatar look_ahead
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 1 821
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Witam serdecznie dziwczyny podziwiam Waszą wiedzę na temat składnikow kosmetyków
I mam prośbę, czy mogłybyście spojrzeć na ten sklad na opakowaniu napisano, że nie zatyka porów, ale jak jest na prawdę?

Mój żel do mycia twarz Nivea Visage Young wash'n'Refine!
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Myreth Sulfate, Acrylates Copolymer, Lactic Acid, Maris Limus, Ostrea, Lauryl Glucoside, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Polyethylene, Mannitol, Trisodium EDTA, Polyquaternium-10, Benzophenone-4, Microcrystalline Cellulose, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional Prafum, Cl 42090, Cl 74160

Tonik z tej samej serii:
Skład: Aqua, PEG-8, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Aluminum Chlorohydrate, Maris Sal, Butylene Glycol, Sodium Lactate, Sodium PCA, Sodium Benzoate, Fructose, Glycine, Inositol Lactic Acid, Niacinamide, Urea, Methylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum

i krem nawilżający + lekki podklad
Skład: Aqua, Glycerin, Distarch Phosphate, Alcohol Denat., Cyclomethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Tocopheryl Acetate, Maris Sal, Aluminum Chlorohydrate, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sodium Carbomer, BHT, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol,Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Parfum, [+/- (Cl 77891, Cl 77492, Cl 77491, Cl 77499, Cl 77007)]
__________________
Tu powinien być podpis
look_ahead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 16:15   #869
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
hej

Mam do was ogromną prośbę. Jakis czas temu zaczęłam używać paru kosmetyków (wszystkie mniej więcej w tym samym czasie) i coś mnie zapchało.. Nie ma pojęcia ktory z tych kosmetyków mógłby to zrobić. Czy możecie mi pozaznaczać te składniki zapychające? I które z tych produktów mają największe właściwości zapychające? Czy krem i tonik pichtowy mógł mnie zapchać?. A także co te dwa produkty(pichtowe) mają w składzie co mnie wysusza? W końcu tonik ma być bez alkocholu

Musze powiedzieć że uzywałam wczęśniej wielu kosm. z wvonu ale nie zapychało mnie

Teraz przestałam na razie używać tego wszystkiego, a oczyszczam sobie twarz glinką, ale narazie nie oczyszciła mi porów.
A może zapchał mnie demacol?


Krem na noc z vit A, Oriflame:
Skład: aqua (water), c12-20 acid peg-8 ester, ethylhexyl stearate, petrolatum, glycerin, cetyl acetate, carbomer, potassium cetyl phosphate, parfum (fragrance), imidazolidinyl urea, stearyl acetate, phenoxyethanol, oleyl acetate, sodium hydroxide, retinyl palmitate, acetylated lanolin alcohol, oenothera biennis (evening primrose oil), methylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, ci 47005 (yellow 10), ci 15985 (yellow 6)

Maseczka błotna oczysz.avon
Skład: Aqua, Kaolin, Glycerin, Bentonite, Alkohol denat., Butylene glycol, Talc, Dipropylene glycol, Stearyl alkohol, Behenyl alcohol, Phenoxyethanol, Xantham gum, Glyceryl stearate, Glyceryl distearate, Hydrated silica, Disodium EDTA, Parfum, Stearic acid, Potassium stearate, Silt, Maris sal, CI 77891, CI 77499, CI 77497, CI 77007
Maseczka nawilżająca avon
Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Zea Mays, Carbomer, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Disodium EDTA, Parfum, Hydroxyethylcellulose, Dimethicone, Menthone Glycerin Acetal, Panthenol, PEG-50 Shea Butter, Macrocystis Pyrifera, Tocopheryl Acetate, Propylene Glycol, Synthetic Beeswax, Petrolatum, Phenoxyethanol, Phosphoric Acid, PVM/MA Copolymer, Enteromorpha Compressa Extract, Alcohol Denat., Benzophenone-3, Cl 42090, Cl 77510, Cl 47005, Cl 77019, Cl 77891

tonik pichtowy
Skład: aqua, polysorbate 20, glycerin, magnesium aspartate (and) zinc gluconate (and) copper gluconate, propylene glycol (and) aqua (and) vaccinium myrtillus (and) cucumis sativus (and) hamamelis virginiana (and) phenoxyethanol (and) methylparaben (and) propylaparaben, abies sibirica, parfum, sodium hydroxide, dmdm hydantoin (and) methylparaben (and) propylparaben (and) phenoxyethanol

krem pichtowy
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Arachidyl Alcohol (and) Behenyl Alcohol (and) Arachidylglucoside, Cetearyl Alcohol (and) Cetearyl Glucoside, Prunus Dulcis, Abies Sibrica, Polyacrylamide (and) C13-14 Isopariffin (and) Laureth-7, Parfum, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, DMDM Hydantion (and) Methylparaben (and) Propylparaben (and) Phenoxyethanol.

emulsja oczyszcz avon:
aqua, stearic acid, glicerin peg - 6, lauric acid, potassium hydroxide, sodium laureth sulfate, dipropylene glycol, glycol stearate, sorbitol, benzyl alcochol, sodium methyl cocoyl taurate, cocamidopropyl betaine, glicereth - 26, parfum, disodium edta, eucaliptus gloulus oil, mentha piperita oil, sodium chloride, sodium hydroxide, sacchromyces/calcium ferment, sacchromyces/potassium ferment, sacchromyces/magnesium ferment, sacchromyces/zinc ferment, sacchromycesiron ferment, sacchromyces/manganese ferment, sacchromyces/silicon ferment, <1004486-004>
Zaznaczyłam zapychacze na czarno - stawiam na ten krem oriflame, to w zasadzie same skladniki komodogenne. I dermacol tez jest podejrzany.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 16:20   #870
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Justyna33333 Pokaż wiadomość
A co sądzicie dziewczyny o kremie dla niemowląt do twarzy z serii Hipp
Składniki:

Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.
Bardzo fajny kremik - bazuje na olejku z migdałów. Z olejami jest tak, ze kazdy musi sprobowac na sobie - zupełnie nie potrafie okreslic czy Cie zapcha czy nie. Inne potencjalne zapychacze na czarno.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.