farba BioKap® - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-22, 11:26   #451
leana1
Zakorzenienie
 
Avatar leana1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 827
Wyślij wiadomość przez ICQ do leana1 GG do leana1
Dot.: farba BioKapŸ

[QUOTE]
Cytat:
Napisane przez Lyeta Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
Jutro będę robić po raz pierwszy Biokapem- seria pomarańczowa, kolor ciemny brąz. Farba kupiona instrukcja przeczytana no ale dwie rzeczy mi się nie zgadzają;p
1. W instrukcji pisze żeby nakładać na suche włosy.Ok, ale na czyste? Bo w recenzjach na kwc ktoś napisał że na umyte, wysuszone. Moje są po 3 dniowym przetłuszczaniu( bo wcześniej zawsze farbowałam na tłuste-wiadomo, mniej się zniszczą i producenci tak zalecali). I teraz nie wiem..mam najpierw umyć i potem dopiero wyschnięte zrobić farbą? Ona aż taka delikatna że na czysty włos musi być (nie mam żadnych pianek ani lakierów na włosach)?
2. Ja w opakowaniu nie mam odżywki tylko szampono-odżywkę. I w polskiej instrukcji pisało żeby po namydleniu potrzymać to ok 2 min, a w orginale że po prostu umyć. To jak w końcu, mam trzymać ten spieniony szampon?
Bardzooo proszę o odpowiedź wszystkie z Was które mogą wiedzieć/już robiły biokapem
Jak ktoś jest ciekawy koloru to mogę się obfocić i wrzucić na forum[/QUOT

ja stosuje do porad producenta jak pisze umyć to myje raz ufarbowałam tonikiem brudne włosy ( 50 zł w błoto) teraz czytam instrukcję jak każą myc myje

Edytowane przez leana1
Czas edycji: 2012-05-22 o 11:27
leana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 13:43   #452
wenka78
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 29
Dot.: farba BioKap®

Lyeta jak ja farbowalam biokapem, to stosowałam się do zaleceń producenta. kropka w kropkę raczej nie stosuje wlasnych metod, szczegolnie ze to farba do wlosow, czyli coś co zostanie Ci na dluzej na wlosach
wenka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 18:16   #453
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: farba BioKapŸ

Czy ktoś używał ciemnego blondu złocistego?
__________________
M. : *
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 11:55   #454
leana1
Zakorzenienie
 
Avatar leana1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 827
Wyślij wiadomość przez ICQ do leana1 GG do leana1
Dot.: farba BioKapŸ

Dziewczyny zmieniłam diametralnie kolor włosów do takiego stopnia że nie poznają mnie znajomi na ulice
leana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 17:18   #455
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: farba BioKapŸ

zrobiłam 6.3 - wyszedł mi brąz mam nadzieję że prędko kolor mi się zmyje.. włosy same w sobie wyglądają na zdrowsze i pięknie błyszczą
__________________
M. : *
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 11:44   #456
romka_ma
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 30
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Kupiłam kawowy brąz z pomaranczowej serii. Odcien wyszedl fajny, taki w sam raz. Nie za ciemny i nie za jasny, nieco ciemniejszy niz moj naturalny ale nie czarny czego się bałam. Ładnie podkreslił mi moja zielona tenczowke
Odrost sredni braz i siwe zakryte, rudy kolor włosów farbowany farba chemiczna tez pokryło. Całe wlosy błyszczace i miekkie.
Co najsmieszniejsze czoło mnie szczypało od tego kremu zabezpieczajacego. Jak dla mnie to nie potrzebny dodatek. Wolałabym zapłacic 5 zł mniej i nie miec tego kremu.
Farba troche lejąca w nakładaniu. Brak zapachu chemicznego. Skora głowy czuła, ze jest nałozona farba i odczucie porownywalne z "dyskonfortem" jak przy chemii.
Po zmyciu wszystko ustało. Nawet w nocy mnie skora nie swedziała, w dzien tez nie a ostatnio miałam do tego skłonnosc bo przez sezon grzewczy i zimowy delikatnego łupieżu dostałam. Farbowanie nie zaostrzyło swedzenia i chyba wrecz przeciwnie.
Kupowałam w aptece, gdzie aptekarka starsza pani tez miala stycznosc z tą farbą. Wymieniłam z nią opinie, była zadowolona a wlosy miała piekne rude i super błyszczące i zadbane.
Hm, mnie ten krem nie podrażnia, wiec używam go normalnie, ale jak jeszcze nie używałam biokapu to smarowałam czoło i uszy zwykłym kremem nivea, tylko tak grubo. Potem wszystko ładnie schodziło. a w ogóle biokap to pierwsza farba w której się spotkałam z załączonym tym kremem, fajny pomysł
romka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 18:10   #457
mania_75
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: farba BioKapŸ

zdarzyło mi sie ostatnio stosować tę farbę i muszę przyznać że jest świetna. nie lubię samego farbowania, ze względu na ten nieprzyjemny za[ach i częste swędzenie, a tu proszę - żadnych objawów naprawdę warta swej ceny.
mania_75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 23:22   #458
danka0010
Raczkowanie
 
Avatar danka0010
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 111
Dot.: farba BioKap®

Cytat:
Napisane przez naturala Pokaż wiadomość
próbowałaś Tints of Nature ?
O a co to za farby? Nie słyszałam o nich....W Polsce dostępne są?

Ja ze swojej strony mogę polecić jeszcze Color&Soin- co najważniejsze dla mnie jest rzeczywiście trwała,a nie na tydzień czy dwa. Używam jej stale od około pół roku,a też jestem alergikiem i nic się nie dzieje nawet swędzenia po nałożeniu tej farby nie mam.
Natomiast biokap ma w skladzie sporo skladnikow, ktore niestety mogą uczulać(mnie na bank by też uczulil,dlatego wole nie ryzykować).
danka0010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 21:54   #459
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: farba BioKap®

posty użytkownika naturala zostały usunięte- za marketing szeptany na Wizazu dziękujemy
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 18:49   #460
iekd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Wiadomości: 18
Question Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez Lusya Pokaż wiadomość
Witam,
Wrzucam fotki co wyszło mi po złotym jasnym brązie biokapu, recenzja na KWC, niestety tam nie udaje mi się zamieścić fotek.
Może komuś pomoże to w podjęciu decyzji, Ja jestem badzo zadowolona z efektów
cudne))tAKIE NATURALNE

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

JA MAM taki sredni blond z zolto rudym odcieniem/ochyda((czy ten szwedzki blond "zgasi"rudo-zolte??????
dzieki)
iekd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 16:41   #461
Lusya
Raczkowanie
 
Avatar Lusya
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 53
Dot.: farba BioKapŸ

dziękuje niestety, żałuje ale po tym farbowaniu zrobiłam sobie tytoniowy blond i teraz wpadają w rude :-( bleeeee, narazie nie chce katować włosów tym bardziej, że po niedawnym podcięciu na końcach mam efekt zeszłorocznej za ciemnej koloryzacji.... więc zrobiłam sobie kilka jaśniejszych refleksów (sama) żeby nie było że końce ciemniesze od nasady bo to nie wygląda ładnie.

iekd ciężko będzie zgasić rudość :-(

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

dziękuje niestety, żałuje ale po tym farbowaniu zrobiłam sobie tytoniowy blond i teraz wpadają w rude :-( bleeeee, narazie nie chce katować włosów tym bardziej, że po niedawnym podcięciu na końcach mam efekt zeszłorocznej za ciemnej koloryzacji.... więc zrobiłam sobie kilka jaśniejszych refleksów (sama) żeby nie było że końce ciemniesze od nasady bo to nie wygląda ładnie.

iekd ciężko będzie zgasić rudość :-(
Lusya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 20:23   #462
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: farba BioKapŸ

Po roku użytkowania Color & Soin zdradziłam go z Biokapem. Szukam odcienia zbliżonego do mojego naturalnego (bardzo ciemny blond do jasnego brązu) tak, aby nie farbować ich w ciąży. Ponieważ na głowie od blisko roku mam 8A z C&S, nie chciałam, aby przeskok był zbyt nagły i wybrałam 7.0 z Biokap.
Tak jak poprzednio (kiedyś używałałam już Biokapu - pisałam o tym wcześniej) straszliwe swędzenie utrzymujące się prawie przez cały czas trzymania farby na głowie.To na minus.
Na plus - włosy bezpośrednio po umyciu gładkie, miękkie, bez tej nieznosnej szorstkosci, którą daje C&S. No i mam wrażenie, ze znacznie mniej wypadają - wiem, to mało możliwe tak po jednym farbowaniu stwierdzić, ale jest to moje subiektywne odczucie.
Zaraz po farbowaniu kolor piękny, choć spodziewałam się znacznie ciemniejszego (i na próbniku, i na opakowaniu 7.0 to dosć ciemny odcień). Tymczasem u mnie średni, błyszczący, bardzo naturalny blond, pomimo złotego ocienia nie dający wrażenia rudości (która u mnie pojawia się nawet po popielach).
Umyłam włosy drugi raz i niestety są jeszcze jaśniejsze. Wprawdzie kolor dalej ładny, dosć równomierny, odrosty chwyciło dobrze, no ale spodziewałam się innego koloru.
Teraz martwię się tym, co piszecie o trwałosci Biokapu, bo jeśli tak jest, to za jakiś tydzień będę miała na głowie znów jasny blond, a już nie chcę
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 20:29   #463
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: farba BioKapŸ

Po tygodniu:
kolor faktycznie nieco uciekł - bardziej wyraźnie widać różnicę odcienia między górą a dołem (no ale na dole nic się nie chce trzymać, za bardzo rozjaśnione pewnie były). Za to włosy w o wiele lepszej kondycji, nie wypadają już tak mocno, jeśli kilka dziennie znajdę to wszystko (ostatnio wychodziły garściami), no i mniej sztywne i szorstkie niż po C&S. No ale w trwałości oraz zdolności rozjaśniania C&S bije na głowę.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 10:49   #464
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: farba BioKapŸ

Czy któraś z Was wcześniej używała henny po której ją swędziała głowa i przeszła na te farby? Boję się, że i po tej ziołowej mieszance będę miała swędzenie.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 11:57   #465
romka_ma
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 30
Dot.: farba BioKap®

Cytat:
Napisane przez danka0010 Pokaż wiadomość
O a co to za farby? Nie słyszałam o nich....W Polsce dostępne są?

Ja ze swojej strony mogę polecić jeszcze Color&Soin- co najważniejsze dla mnie jest rzeczywiście trwała,a nie na tydzień czy dwa. Używam jej stale od około pół roku,a też jestem alergikiem i nic się nie dzieje nawet swędzenia po nałożeniu tej farby nie mam.
Natomiast biokap ma w skladzie sporo skladnikow, ktore niestety mogą uczulać(mnie na bank by też uczulil,dlatego wole nie ryzykować).
Biokap ma 2 linie - nutricolor i nutricolor delicato. W serii delicato nie mam nawet PPD, które jest w Color&Soin. A Color&Soin właśnie dzięki PPD jest dość trwała. Ja po Color&Soin miałam podrażnienie, a po biokapie delicato na razie jest ok, nawet zwykłym raz farbowałam i nic się nie działo.

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Po tygodniu:
kolor faktycznie nieco uciekł - bardziej wyraźnie widać różnicę odcienia między górą a dołem (no ale na dole nic się nie chce trzymać, za bardzo rozjaśnione pewnie były). Za to włosy w o wiele lepszej kondycji, nie wypadają już tak mocno, jeśli kilka dziennie znajdę to wszystko (ostatnio wychodziły garściami), no i mniej sztywne i szorstkie niż po C&S. No ale w trwałości oraz zdolności rozjaśniania C&S bije na głowę.
ja raz rozjaśniłam włosy jakimś garnierem i potem przez długi czas farba ciut ciemniejsza nie mogła mi pokryć końców, tzn szybko się z nich wypłukiwała, ale w sumie naturalnie to wyglądało więc jakoś specjalnie mi nie przeszkadzało. Moja koleżanka natomiast po jasnym blondzie pofarbowała się na brąz i u niej kolor trzyma się dobrze, więc chyba w dużej mierze to jak farba złapie zależy od rodzaju włosów po prostu.
romka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 15:37   #466
mania_75
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Po tygodniu:
kolor faktycznie nieco uciekł - bardziej wyraźnie widać różnicę odcienia między górą a dołem (no ale na dole nic się nie chce trzymać, za bardzo rozjaśnione pewnie były). Za to włosy w o wiele lepszej kondycji, nie wypadają już tak mocno, jeśli kilka dziennie znajdę to wszystko (ostatnio wychodziły garściami), no i mniej sztywne i szorstkie niż po C&S. No ale w trwałości oraz zdolności rozjaśniania C&S bije na głowę.
może bije na głowę dlatego, że ma dużą zawartość PPD, w końcu to przez niego jest ta trwałość zagwarantowana. w sumie biokap to delikatne farby, może nie kryją tak mocno, ale sa bezpieczne. przynajmniej bezpieczne okazaly sie dla mnie
mania_75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 20:30   #467
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez mania_75 Pokaż wiadomość
może bije na głowę dlatego, że ma dużą zawartość PPD, w końcu to przez niego jest ta trwałość zagwarantowana. w sumie biokap to delikatne farby, może nie kryją tak mocno, ale sa bezpieczne. przynajmniej bezpieczne okazaly sie dla mnie
Biokap też zawiera PPD - nie użyłam Delicato tylko tego klasycznego. Czy gdzieś można sprawdzić, ile ma tego składnika? Bo na obu opakowaniach - i Biokapu, i C&S - PPD jest wymienione.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 00:08   #468
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: farba BioKap®

Pomarańczowe nicki należą do wytrwałych spamerek
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 19:40   #469
pinacolada93
Raczkowanie
 
Avatar pinacolada93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 422
Dot.: farba BioKap®

Mam ochotę spróbować tej farby, ale walczę z wypadającymi włosami i trochę się obawiam...
Mam jednak już takie odrosty, że za miesiąc farbowanie będzie chyba koniecznością. Tym bardziej, że bardzo źle się czuję w takim wypłukanym kolorze.

Używała któraś z Was tej farby przy wypadających włosach?
__________________
Od maja 2012 WALCZĘ Z WYPADANIEM WŁOSÓW.

pinacolada93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-02, 20:00   #470
kasim0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: farba BioKapŸ

hej dziewczyny! Chciałabym uzyskać kolor JASNY BRĄZ (5.0) ale wiem, że wychodzą te farby ciemniejsze. Czy można tej kolor wymieszać ze szwedzkim blondem 7.1? Żeby wyszedł ciut jaśniejszy i bardzo chłodny?? Czy tych kolorów mieszać nie można??
Prooszę o pomoc! Moje włoski parę miesięcy temu były takie jak na załączonym zdjęciu (teraz kolor się wypłukał i zrobił sie jakiś rudawy...).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kas.jpg (19,2 KB, 83 załadowań)
kasim0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 20:11   #471
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez pinacolada93 Pokaż wiadomość
Mam ochotę spróbować tej farby, ale walczę z wypadającymi włosami i trochę się obawiam...
Mam jednak już takie odrosty, że za miesiąc farbowanie będzie chyba koniecznością. Tym bardziej, że bardzo źle się czuję w takim wypłukanym kolorze.

Używała któraś z Was tej farby przy wypadających włosach?
Mnie wypadają włosy mocno i właściwie po każdej farbie. Ostatnio po Biokapie miałam wrażenie, ze mniej, ale po jakimś tygodniu wszystko wróciło do normy. teraz znów farbowałam i dalej wypadają. Przyzwyczaiłam się już do tego, bo mam dość gęste włosy i jakby nie wypadały, to pewnie byłoby ich za dużo

Jestem po farbowaniu Biokapem Delicato 6.06. W opisie - ciemny blond lub blond havana.
Myję włosy codziennie, bo bardzo mi się nie podoba ten kolor. I nie chodzi o to, ze dość ciemny - na to byłam jak najbardziej nastawiona - tylko okazuje się, ze zupełnie niepotrzebnie goniłam za popielatym odcieniem. teraz mam autentyczny bardzo ciemny blond (na oko brąz, ale wiemy, ze brązy inaczej wyglądają niż blondy, nawet te najczarniejsze blondy ) niesamowicie zgaszony, bez najmniejsze kropli rudości czy złota. I okazuje się, ze paskudnie mi w takiej tonacji - cera ziemista, straciła cały swój złotawy połysk. Uch, niefajnie. Ale jak ktoś szuka prawdziwego popielu to właśnie jest to ( a zawsze wszystko mi wychodzi rudawe).

Po tygodniu: kolorek nieco się ustabilizował. Wygląda bardzo naturalnie -chyba mam nareszcie takie włosy, jakimi obdarzyła mnie matka natura
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464

Edytowane przez Joasia Be
Czas edycji: 2012-09-07 o 19:45 Powód: Nowe spostrzeżenia
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 20:36   #472
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: farba BioKapŸ

Jestem zachwycona kolorem. Mam tak naturalne włosy, jak nie miałam od wielu, wielu lat. Są jaśniejsze niz na początku, ale w dalszym ciagu jest to ciemny blond, tyle ze terAZ ma więcej tonów i odcieni. Szkoda, że od razu po farbowaniu taki nie wychodzi, tylko sporo ciemniejszy, bo teraz jest idealny. A znów poziom 7 trochę mi rozjaśnia, więc to też niedobry wybór. Moze uda mi się teraz nie farbować - w zasadzie odrost nie powinien być widoczny, bo z tego co pamiętam, to właśnie takie mam włosy. ale mogę nie pamiętać, bo to kawał czasu już
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 10:58   #473
leana1
Zakorzenienie
 
Avatar leana1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 827
Wyślij wiadomość przez ICQ do leana1 GG do leana1
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez kasim0 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny! Chciałabym uzyskać kolor JASNY BRĄZ (5.0) ale wiem, że wychodzą te farby ciemniejsze. Czy można tej kolor wymieszać ze szwedzkim blondem 7.1? Żeby wyszedł ciut jaśniejszy i bardzo chłodny?? Czy tych kolorów mieszać nie można??
Prooszę o pomoc! Moje włoski parę miesięcy temu były takie jak na załączonym zdjęciu (teraz kolor się wypłukał i zrobił sie jakiś rudawy...).
Kolory mieszać można , no dobra ja mieszam wszystkie już wprawie po za czarnym wymieszałam. Szwedzki blond faktycznie robi odcień zimniejszy. Wszystko zależy chyba od proporcji jakie dodajesz.

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Jestem zachwycona kolorem. Mam tak naturalne włosy, jak nie miałam od wielu, wielu lat. Są jaśniejsze niz na początku, ale w dalszym ciagu jest to ciemny blond, tyle ze terAZ ma więcej tonów i odcieni. Szkoda, że od razu po farbowaniu taki nie wychodzi, tylko sporo ciemniejszy, bo teraz jest idealny. A znów poziom 7 trochę mi rozjaśnia, więc to też niedobry wybór. Moze uda mi się teraz nie farbować - w zasadzie odrost nie powinien być widoczny, bo z tego co pamiętam, to właśnie takie mam włosy. ale mogę nie pamiętać, bo to kawał czasu już
pokaż!!! Ja tak za każdym razem mam nie farbować , a jak zetne włosy i widać odrosty znów zaczynam
leana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 15:42   #474
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: farba BioKapŸ

Witajcie mam pytanie przede wszystkim do dziewczyn, które przeszły z henny na biokap. Otóż chciałabym zafarbować włosy biokapem, ale sie boję boję się, co wyjdzie.

Farbuję włosy henną khadi red od ponad roku. Mój naturalny kolor to ciemny blond. Obecnie moje włosy wyglądają tak jak w załączniku. Ostatnio farbowałam je henną 2 tygodnie temu. Chciałabym przyciemnić włosy, planuje użyć kolor z serii delicato 5.05 Orzechowy kasztan.

A teraz pytania:
1) czy farba w ogóle chwyci po hennie?
2) czy wyjdzie równomiernie, tak samo na odrostach?
3) ile powinnam odczekać zanim zafarbuję biokapem po hennie? (ostatnie farbowanie henną 22.09, myję włosy codziennie)
4) jak szybko farba się zmywa? czy z hennowanych włosów szybciej?
5) czy wystarczy mi jedno opakowanie? (mam cieniowane włosy do ramion, średniej gęstości)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gdgshshhjjew.jpg (14,2 KB, 50 załadowań)

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2012-10-07 o 15:45
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 20:29   #475
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: farba BioKapŸ

Hej, ja również mam w planach kupienie tej farby jednak utknęłam w podejmowaniu decyzji...Chciałabym uzyskać średni brąz o ciepłym, czekoladowym odcieniu, ale bez rudości...Co możecie polecić? Myślałam o kawowym brązie, bo wydawał się czekoladowy, ale podobno wychodzi jak czerń... Wrzucam zdjęcie swoich włosów

Taki kolor chciałabym mieć: http://1.bp.blogspot.com/-8PsR58hLHi.../s640/1bok.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0057.jpg (74,6 KB, 38 załadowań)

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2012-10-07 o 21:01
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 12:09   #476
leana1
Zakorzenienie
 
Avatar leana1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 827
Wyślij wiadomość przez ICQ do leana1 GG do leana1
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Witajcie mam pytanie przede wszystkim do dziewczyn, które przeszły z henny na biokap. Otóż chciałabym zafarbować włosy biokapem, ale sie boję boję się, co wyjdzie.

Farbuję włosy henną khadi red od ponad roku. Mój naturalny kolor to ciemny blond. Obecnie moje włosy wyglądają tak jak w załączniku. Ostatnio farbowałam je henną 2 tygodnie temu. Chciałabym przyciemnić włosy, planuje użyć kolor z serii delicato 5.05 Orzechowy kasztan.

A teraz pytania:
1) czy farba w ogóle chwyci po hennie?
2) czy wyjdzie równomiernie, tak samo na odrostach?
3) ile powinnam odczekać zanim zafarbuję biokapem po hennie? (ostatnie farbowanie henną 22.09, myję włosy codziennie)
4) jak szybko farba się zmywa? czy z hennowanych włosów szybciej?
5) czy wystarczy mi jedno opakowanie? (mam cieniowane włosy do ramion, średniej gęstości)
gdzieś czytałam że można farbować, a jak wyjdzie to musisz przetestować ale u mnie np kryje w 100% ale nigdy nie farbowałam henną. Myślę że wystarczy nawet pół farby na tą długość no zależy jak gęste włosy masz. Co do zmywalności to chyba na każdych włosach inaczej. Daj znać jak wypróbujesz.

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Hej, ja również mam w planach kupienie tej farby jednak utknęłam w podejmowaniu decyzji...Chciałabym uzyskać średni brąz o ciepłym, czekoladowym odcieniu, ale bez rudości...Co możecie polecić? Myślałam o kawowym brązie, bo wydawał się czekoladowy, ale podobno wychodzi jak czerń... Wrzucam zdjęcie swoich włosów

Taki kolor chciałabym mieć: http://1.bp.blogspot.com/-8PsR58hLHi.../s640/1bok.jpg
Według mnie http://www.biokap.pl/1,9,21,paleta-kolorow.html jasny brąz będzie ciepły, ja np wole zimne odcienie ostatnio zaszalałam z kolorem i jak któraś z dziewczyn radziła wymieszałam 5.05 z 7.1 wyszedł cudowny kolor pokrył w 100% rudy który miałam przedtem. Ale co do koloru może dziewczyny które używają ciepłe odcienie wypowiedzą się.
leana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 21:14   #477
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Witajcie mam pytanie przede wszystkim do dziewczyn, które przeszły z henny na biokap. Otóż chciałabym zafarbować włosy biokapem, ale sie boję boję się, co wyjdzie.

Farbuję włosy henną khadi red od ponad roku. Mój naturalny kolor to ciemny blond. Obecnie moje włosy wyglądają tak jak w załączniku. Ostatnio farbowałam je henną 2 tygodnie temu. Chciałabym przyciemnić włosy, planuje użyć kolor z serii delicato 5.05 Orzechowy kasztan.

A teraz pytania:
1) czy farba w ogóle chwyci po hennie?
2) czy wyjdzie równomiernie, tak samo na odrostach?
3) ile powinnam odczekać zanim zafarbuję biokapem po hennie? (ostatnie farbowanie henną 22.09, myję włosy codziennie)
4) jak szybko farba się zmywa? czy z hennowanych włosów szybciej?
5) czy wystarczy mi jedno opakowanie? (mam cieniowane włosy do ramion, średniej gęstości)
Ja mam bardzo, bardzo złe doświadczenia z farbowania włosów po hennie (też khadi, czyli prawdziwej, bez dodatków chemicznych). Niestety, około 1,5 roku walczyłam z zielonymi włosami, pomimo tego, że pofarbowałam chyba z 6 miesięcy po hennowaniu. tyle ze ja rozjaśniałam, może jak będziesz przyciemniać, nie będzie zieleni, ale licz się z nieprzewidzianymi skutkami.
Aha, z moich doswiadczeń wynika, ze tam, gdzie była henna, to jednak żadna farba - ani drogeryjna, ani Biokap - nie chwytało za bardzo. dlatego pomimo "naturalnosci" już nigdy nie sięgnę po hennę. Nie chcę po raz kolejny przechodzić tej ge-henny
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 21:33   #478
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: farba BioKapŸ

ja miesiąc po ostatnim farbowaniu henną khadi (mix jasnego brazu i orzechowego brązu) zrobiłam farbowanie biokapem 6.0..

wyszło bez zarzutu.. równy kolor idt jednak z farby biokap jestem średnio zadowolona bo tam gdzie była kładziona na naturalny kolor(odrosty) wypłukiwała sie na rudo-złoto..bllee

potem przeszłam na 5B z color&soin i tu wielkie wow w porównaniu do biokapu uważam ze jest delikatniejsza.. i jednoczesniedużo trwalsza

henna mi sie wypłukiwała po ok 3 tyg , biokap podobnie, c&s daje radę do 5-6tyg

z całej trójki henna najbardziej wysuszała mi włosy..

Edytowane przez scorpionec
Czas edycji: 2012-10-10 o 21:34
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 17:58   #479
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: farba BioKap®

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo, bardzo złe doświadczenia z farbowania włosów po hennie (też khadi, czyli prawdziwej, bez dodatków chemicznych). Niestety, około 1,5 roku walczyłam z zielonymi włosami, pomimo tego, że pofarbowałam chyba z 6 miesięcy po hennowaniu. tyle ze ja rozjaśniałam, może jak będziesz przyciemniać, nie będzie zieleni, ale licz się z nieprzewidzianymi skutkami.
Aha, z moich doswiadczeń wynika, ze tam, gdzie była henna, to jednak żadna farba - ani drogeryjna, ani Biokap - nie chwytało za bardzo. dlatego pomimo "naturalnosci" już nigdy nie sięgnę po hennę. Nie chcę po raz kolejny przechodzić tej ge-henny
Rozjaśniać się boję, raczej chciałbym przyciemnić do brązu, niezbyt ciemnego, tak aby powoli zejść z tego rudego koloru. Farbowałam już kiedyś włosy chemią po hennie na ciemniejsze kolory i niby było ok. Używałam szamponów koloryzujących na 24 mycia i trwałej farby. Nie mam natomiast doświadczenia z farbami aptecznymi.

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
ja miesiąc po ostatnim farbowaniu henną khadi (mix jasnego brazu i orzechowego brązu) zrobiłam farbowanie biokapem 6.0..

wyszło bez zarzutu.. równy kolor idt jednak z farby biokap jestem średnio zadowolona bo tam gdzie była kładziona na naturalny kolor(odrosty) wypłukiwała sie na rudo-złoto..bllee

potem przeszłam na 5B z color&soin i tu wielkie wow w porównaniu do biokapu uważam ze jest delikatniejsza.. i jednoczesniedużo trwalsza

henna mi sie wypłukiwała po ok 3 tyg , biokap podobnie, c&s daje radę do 5-6tyg

z całej trójki henna najbardziej wysuszała mi włosy..
rudo-złoty spłukany kolor mnie nie zniechęca... byle by był w miarę równomierny i łączył się jakoś płynnie z częścią hennowaną

czytałam mnóstwo opinii w internecie i dużo osób też chwali color & soin, ale ta farba zawiera PPD, dlatego tez zdecydowałam się na biokap zielony. Mam wrażliwą skórę głowy, każda farba mnie swędzi, piecze i wywołuje łupież i podrażnienie. No i wypadają mi włosy po farbowaniu

z działania henny jestem generalnie zadowolona, ale sam proces farbowania jest bardzo uciążliwy, no i kolor... jest ładny, ale bardzo szybko znika i zostaje taki sprany, nie do końca jest mi w nim do twarzy. Chciałabym tez kieeeeeedyś w przyszłości mieć możliwość rozjaśnienia włosów, co przy hennnie odpada całkowicie

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2012-10-11 o 18:01
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 19:17   #480
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: farba BioKap®

łączyć się kolory łączyły ale na krótko...kolor szybko zaczął się wypłukiwać

nie wiem czy biokap delikato ma ppd czy nie.. ale dla mnie c&s w porównaniu do zwykłego biokapu mimo ppd jest łagodniejsza..biokap śmierdział i swędziało mnie wszystko..nie wiem zastanawiałam sie nawet czy oni zamiast tego ppd nie władowali tam jakiegoś zamiennika bardziej agresywnego..

Edytowane przez scorpionec
Czas edycji: 2012-10-11 o 19:18
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-31 15:48:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.