Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu! - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-05, 19:06   #1321
maja19801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 10
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Nie no bez przesady już. A za rok wypali nam oczy. Trochę rozsądku.
maja19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 23:25   #1322
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Cytat:
Napisane przez maja19801 Pokaż wiadomość
Nie no bez przesady już. A za rok wypali nam oczy. Trochę rozsądku.
Wiadomo, że opalanie na dłuższą metę jest niezdrowe, dlatego trzeba z umiarem siedzieć na słońcu, ale zgadzam się, nie popadajmy w paranoję
Dobry krem z filtrem do podstawa, ja w tym roku chce wypróbować arganowego olejku do opalania, mam nadzieje że się nie spalę
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 08:24   #1323
Obywatelka29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 34
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Nie żebym była przeciwniczką opalania i nie o to mi chodziło w innym poście. Chciał po prostu Was przestrzec przed długotrwałym opalaniem bo w dzisiejszych czasach to słońce nie jest już takie jak kiedyś. Trzeba się po prostu lepiej zabezpieczać kremami z filtrem bo negatywny wpływ słoneczka to niestety zmarszczki i sucha skóra (brak tez jej elastyczności).

Edytowane przez Obywatelka29
Czas edycji: 2014-05-11 o 08:25
Obywatelka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 13:44   #1324
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

A apropo kremów do opalania, to uważacie że jakie są najlepsze? Macie jakieś wypróbowane, przed i po opalaniu, które nie wysuszają skóry?
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 17:14   #1325
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Cytat:
Napisane przez Patrycjaa99 Pokaż wiadomość
A apropo kremów do opalania, to uważacie że jakie są najlepsze? Macie jakieś wypróbowane, przed i po opalaniu, które nie wysuszają skóry?
Z jakości słyną azjatyckie, ale swoje kosztują.
jak wychodzę latem na zewnątrz, używam Ziaji dla dzieci. Jest tłusta, lepka i gęsta, raczej dobrze chroni i nie wysusza szczególnie.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 14:01   #1326
MartynaMolenda
Raczkowanie
 
Avatar MartynaMolenda
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: woj. Śląskie
Wiadomości: 30
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Zdjęcie straszne... i za każdym razem kiedy je widzę przeraża mnie w takim samym stopniu. Osobiście myślę, że po prostu nie należny popadać w skrajność... Opalanie jest jak najbardziej przyjemne i samo słońce powoduje wytwarzanie się hormonu szczęścia, dlatego w słoneczne dni jesteśmy bardziej energiczni i radośni. W małych dawka opalanie jest również dobre dla naszej skóry i sprawia, że część z nas jest zadowolona z bycia lekko muśniętą słońce. Myślę, że dopóki nie przesadzamy i odpowiednio pielęgnujemy skórę nie tylko ją niszcząc wszystko jest dla ludzi
__________________
http://martynamolenda.blogspot.com/ makijażowo - kolorowo
MartynaMolenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 13:48   #1327
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Z jakości słyną azjatyckie, ale swoje kosztują.
jak wychodzę latem na zewnątrz, używam Ziaji dla dzieci. Jest tłusta, lepka i gęsta, raczej dobrze chroni i nie wysusza szczególnie.
Ale wlaśnie mi chodzi, żeby kosmetyk nie był jakiś tłusty... Tylko żeby dobrze nawilżał, ale tez się szybko wchłaniał i nie brudził ubrań...
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 23:56   #1328
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Cytat:
Napisane przez Patrycjaa99 Pokaż wiadomość
Ale wlaśnie mi chodzi, żeby kosmetyk nie był jakiś tłusty... Tylko żeby dobrze nawilżał, ale tez się szybko wchłaniał i nie brudził ubrań...
Ostatnio próbowałam Bielendy pięćdziesiątki dla dzieci. Nie miałam czasu spojrzeć na skład, ale konsystencja - cudowna!!!
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 20:50   #1329
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Ale to z tej serii Bikini? Ja potrzebuję jakiegoś niższego filtra, 50 to za wysoki Z tej serii Bikini miałam kiedyś olejek do opalania, był fajny, ale kremów nie używałam
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 12:32   #1330
_ruDzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ;)
Wiadomości: 344
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Witajcie!

Jestem strasznym bladziochem, zwykle opalam się na czerwono. W tym sezonie wymyśliłam sobie, że najpierw smaruję się cienką warstwą przyspieszacza Avonu Maxi Tan, a po całkowitym wchłonięciu dosmarowuję krem z filtrem od 20 wzwyż, zależy jaki mamy z TŻtem pod ręką On ma to szczęście, że ma dosyć ciemną karnację i od razu jest brązowy.
To moje smarowanie chyba coś daje, bo nie jestem aż tak zaczerwieniona i stopniowo nabieram ładnego ciepłego kolorku.
A po powrocie z plaży bierzemy chłodny prysznic i smarujemy się cali żelem aloesowym.
__________________
Dbam o włosy.
Dbam o cerę.

Pani filolog
_ruDzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 08:53   #1331
LilianaL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Ja uważam że wszystko jest dla ludzi - solarium też, ale w ograniczonych ilościach. Jeśli się pójdzie okazjonalnie, raz na jakiś czas, to z pewnością nie zaszkodzi. Ale jeśli ktoś chodzi regularnie przez kilka lat 3x na tydzień, to już rzeczywiście przesada. Dziewczyny pracujące w solarium powinny mieć obowiązek przestrzegania klientek przed zbyt częstym opalaniem, a jeśli widzą "spaloną" już osobę, to nie powinny jej obsługiwać.
__________________
<ciach_reklama>
LilianaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 08:48   #1332
maja19801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 10
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Droga koleżanko dlaczego chcesz ograniczyć komuś jego prawa. Każdy jest dorosły i może w życiu robić to co chcę i na co ma ochotę i nikt nie może mu tego zabronić. W ramach prawooczywiscie. Tobie ktoś ogranicza możliwość wychodzenia do fryzjera dwa razy w tygodniu? Na pewno nie. To dlaczego ty chcesz komuś mówić co ma robić decydować co jest dobre, a co złe. Jest lato i wielu ludzi leży od rana do wieczora na plaży na pełnym słońcu i jakoś nikt się tym nie zajmuje. Nie zabrania im leżenia na plazy non stop. Ta obsesja na temat nty opalania jest już stanowczo zbyt nachalna i bezsensowna. Ludzie opalaja się od zawsze jakoś żyję i żyć będąc. Już naprawdę bez przesady.
maja19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 12:28   #1333
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Cytat:
Napisane przez _ruDzik Pokaż wiadomość
Witajcie!

Jestem strasznym bladziochem, zwykle opalam się na czerwono. W tym sezonie wymyśliłam sobie, że najpierw smaruję się cienką warstwą przyspieszacza Avonu Maxi Tan, a po całkowitym wchłonięciu dosmarowuję krem z filtrem od 20 wzwyż, zależy jaki mamy z TŻtem pod ręką
No z tymi przyspieszaczami trzeba uważać, ja stosowałam kiedyś olejek przyspieszający opalanie i strasznie się spiekłam od niego, koniecznie trzeba używać jeszcze kremu z wyższym filtrem, szczególnie jak się jest za granicą, gdzie słońce troszkę bardziej praży
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 17:07   #1334
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

eh wypowiadalam sie jakis czas temu w tym watku. tez uwazam ze opalanie postarza skore, przynajmniej tak mi sie wydaje- ze moja twarz wyglada starzej po opalaniu. w te wakacje odpuscilam sobie solarium, jestem na kuracji antybiotykiem na tradzik wiec nie moge sie opalac. chociaz wiem ze cialo wyglada lepiej z minimalnym kolorkiem.... a co do nachalnego przestrzegania przed sloncem- czasami to jest do przesady. prawdziwe lato z wysokimi temperaturami trwa jakies 1.5 miesiaca i to przy dobrych wiatrach. jezeli ktos rozsadnie opala sie na sloncu w odpowiednich godzinach i z odpowiednim filtrem to nie umrze od tego ani nie zestarzeje
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 17:24   #1335
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Dokładnie, a ja jednak wolę mieć trochę kolorku, od razu skóra wtedy lepiej wygląda... Najlepiej jest wyjechac gdzieś nad ciepłe morze, 2 tygodnie wystarczą by ładnie zbrązowieć Oczywiście z odpowiednimi kosmetykami do opalania
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 10:19   #1336
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

ja mam bardzo duże problemy, żeby się opalić, bo mam dość jasną skórę. Ale też muszę powiedzieć, że jak kilka lat temu strasznie się spiekłam to teraz mocno uważam na to, żeby za długo na słonku nie przebywać
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 23:21   #1337
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Czasem wystarczą kremy z wysokim filtrem, i spokojnie można poleżeć na słońcu pare godzin Ale trzeba dobrze nasmarować całe ciało. Ja kiedyś w Grecji nie posmarowałam się dokładnie wszędzie, i najbardziej spaliłam sobie te miejsca przy samym kostiumie...
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 17:37   #1338
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Moim najlepszym kremem do twarzy i takim który już chyba ze mną zostanie jest Annesa

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...pf-50-pa-.html
Droga ale wchłania się do matu. Można nałożyć na nią makijaż i nie sprawia że jest szybciej mało świeży. Jeśli ktoś ma możliwość. Serdecznie polecam.

Moim bublem lata jest benefitowy filtr dream screen ...na którym się opaliłam (spf 45 pa+++)mimo że latałam gł.po lokalach( spędzałam wakacje po miejsku niestety). Nie bywało tak wcEśniej nawet gdy używałam podkładu z filtrem typu Parure de Lumiere .. Niestety mimo że sam kosmetyk fajny to nie ma stabilnych filtrów.

Ja generalnie się nie opalam ale też bardzo przed słońcem nie uciekam. Nie połoŻę się na plaży i nie zacznę opalać ale gdy na plaży jestem nie patrzę na zegarek i po prostu się bawie.
Ostatni raz spiekłam się mając 19 lat zaraz po maturze.

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Patrycjaa99 Pokaż wiadomość
Czasem wystarczą kremy z wysokim filtrem, i spokojnie można poleżeć na słońcu pare godzin Ale trzeba dobrze nasmarować całe ciało. Ja kiedyś w Grecji nie posmarowałam się dokładnie wszędzie, i najbardziej spaliłam sobie te miejsca przy samym kostiumie...
Nie każdy krem posiada stabilne filtry , to też częsta przyczyna późniejszych kłopotów
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 12:19   #1339
Parisela
Przyczajenie
 
Avatar Parisela
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Opalenizna

Sądzicie, że opalenizna jest sexy? Korzystacie z solarium?
Parisela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 12:26   #1340
Zuzol6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 9
Dot.: Opalenizna

Od czasu do czasu korzystam, ale jak przesadzisz to bedziesz wyglądać gorzej niż jakbyś była blada. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Skóra lekko opalona wygląda zdrowiej, spalona wygląda starzej.
Zuzol6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 14:11   #1341
lnez
Raczkowanie
 
Avatar lnez
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 31
Dot.: Opalenizna

Solarium? nigdy więcej (boję się raka :d) Korzystam z samoopalaczy, a latem z naturalnego słońca
lnez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 08:49   #1342
Parisela
Przyczajenie
 
Avatar Parisela
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Dot.: Opalenizna

Bez przesady. W zbyt dużych ilościach wszystko szkodzi. Ja tam lubię solarium, ale oczywiście od czasu do czasu. Korzystacie z kosmetyków do opalania w solarium? Możecie coś polecić? Ja korzystam z balsamów Onyx. To chyba najbardziej popularne produkty, które znajduję w solariach.
Parisela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 11:11   #1343
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Opalenizna

Cytat:
Napisane przez Parisela Pokaż wiadomość
Sądzicie, że opalenizna jest sexy? Korzystacie z solarium?
Lekka złota opalenizna wakacyjną jest bardzo sexy, niestety moim zdaniem widać diametralną różnicę między skórą musniętą słońcem a taką muśniętą lampą nie chodzę ze względów zdrowotnych . Byłam kilka razy w życiu
Jeśli lubisz, jeśli chodzisz to nie będę nawracać ale warto mieć filtr, a nawet trzeba
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 11:25   #1344
Parisela
Przyczajenie
 
Avatar Parisela
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

No to już jest typowa skrajność, może nawet uzależnienie. Wszystko w nadmiarze szkodzi, ale nie popadajmy w paranoję.

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Lekka złota opalenizna wakacyjną jest bardzo sexy, niestety moim zdaniem widać diametralną różnicę między skórą musniętą słońcem a taką muśniętą lampą nie chodzę ze względów zdrowotnych . Byłam kilka razy w życiu
Jeśli lubisz, jeśli chodzisz to nie będę nawracać ale warto mieć filtr, a nawet trzeba
Nie chodzę często. Wiadomo, raz na jakiś czas, tak dla poprawy humoru i zawsze stosuje kosmetyki do opalania. Te z Onyxa są dobre. Ładnie pachną, nawilżają skórę. Skór od razu jest po nich brązowa. No i wiadomo, że nie spędzam w solarium zbyt długo.
Parisela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 12:25:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:54.