Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-10, 09:31   #1771
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Nowości, nowości.... znowu będę kusiła

Na mazidłach są dwa nowe hydrolaty, widziałyście? Aloesowy i.. uwaga - geraniowy! Ekscytuję się zwłaszcza tym ostatnim, bo miałam geraniowy z BU i bardzo mi się podobał, ale 100 ml to dla mnie bardzo mała pojemność. Aloesowego z BU używam teraz, przyjemny, ale jakoś bardzo mnie nie zachwycił.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 11:23   #1772
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

dziewczyny wiem, że to gdzies już było ale zapytam.....
które olejki eteryczne mozna bezpiecznie dodawać do mikstur? wiem, że avicenna i te z eco spa. kiedys uzywałam dr. beta ale do kominków. nie wiem czy na skóre można.
czy są jeszcze jakieś firmy? bardzo ślicznie proszę o wskazówki

a i jeszcze gdyby wam się chciało- które do suchej skóry?
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 11:48   #1773
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

dr beta jak najbardziej, pharmatech, kej, profarm
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 12:38   #1774
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

avicenna , primavera,etja
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 17:58   #1775
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
dziewczyny wiem, że to gdzies już było ale zapytam.....
które olejki eteryczne mozna bezpiecznie dodawać do mikstur? wiem, że avicenna i te z eco spa. kiedys uzywałam dr. beta ale do kominków. nie wiem czy na skóre można.
czy są jeszcze jakieś firmy? bardzo ślicznie proszę o wskazówki

a i jeszcze gdyby wam się chciało- które do suchej skóry?
Tak naprawdę trudno wskazać po prostu firmę - ważne, żeby był to NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY, a nie kompozycja albo olejek zapachowy. Dziewczyny podawały różne marki, ale większość z tych firm nich ma i olejki eteryczne, i zapachowe (przed chwilą kupowałam olejek Avicenny i widziałam olejek neroli tej firmy - to była kompozycja, zdatna tylko do kominków zapachowych). Trzeba zwracać uwagę na nazwę produktu.
Inną sprawą jest jakość olejków eterycznych. Ja kupuję zwykle Pollenę (dr Beta) albo Avicennę, i te mogę zdecydowanie polecić. I oczywiście EcoSpa - ich olejki są cudne, choć to 5%-roztwór w oleju jojoba.

Do suchej skóry dobra jest m.in. róża i jaśmin. Zobacz wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ejki+eteryczne
tam jest mnóstwo przepisów i ogrom wiedzy.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 12:43   #1776
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Niezmienna, ja też byłam trochę zszokowana tą ilością. Ale jestem zadowolona, tylko muszę zrobić większą ilość z nieschnącego oleju bo szybko będzie szedł.

Ukręciłam właśnie krem nawilżający do ciała z receptury ECOSpa:
http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=17
tylko zamiast
biobazy - polawax
oleju z moreli - olej kokosowy
wody - hydrolat różany
gumy - nic [muszę coś wreszcie nabyć]
dałam olejki neroli, pomarańczy i drzewa różanego w sumie 10kr ale coś ich nie czuję, może się przegryzą
wyszła dość gęsta ale lejąca się emulsja w kolorze kości słoniowej o zapachu karite, dość tłusta zostawiająca lekki film na skórze
resztką ze zlewki posmarowałam łydki i czekam na efekty

mam z ECOSpa próbkę konserwantu ale jest tak gęsty że żadną miarą nie mogę go wydobyć z buteleczki
Kremik się przegryzł i teraz ma konsystencję porządnych lodów na śmietanie taki gęsty mus, pięknie nawilża i jest odrobinę lżejszy niż musy z przepisów ECOSpa, pozostawia na skórze taki lekki gloss - nawet fajnie to wygląda.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 10:44   #1777
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

A ja mam pytanie dotyczace czegoś do pielęgnacji skóry bardzo suchej - ciała. Do twarzy używam od niedawna kosmetyków z biochemii ale dalej nie wiem czego mogłabym używać do ciała. Chciałabym, żeby coś poprawiło trwale nawilżenie mojej skóry, bo te wszystkie balsamy których używam działają tylko jak są nałożone a po zmyciu dalej to samo
Jak myślicie czy te oleje i masła np z mazideł coś by pomogły? Czy działałyby lepiej niz kosmetyki do ciała ze zwykłych sklepów?
Myślałam nad olejem z róży piżmowej z mazideł albo jakieś masło np CUPUACU - czy można je stosować bezpośrednio na skórę bez żadnego rozcieńczania? Czy dobrze działają/ bardzo się świecą/ można ubrać ubranie i się nie przykleić? Czytałam że dobrze działa też olej z avocado ale na mazidłach go nie znalazłam Gdzie można go kupić? I czy można nakladać go bezpośrednio na skórę?
Pomocy
Będę bardzo, bardzo wdzieczna
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-14, 17:54   #1778
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

oleje jak najbardziej bezposrednio na skórę, możesz sobie je mieszać, dodawać do nich olejków eterycznych w odpowiednim stężeniu i innych substancji (pod warunkiem, że rozpuszczaja się w oleju). To taka najprostsza receptura. Do suchej skóry - podstawowa jojoba dobra na wszystko, avocado chociaż go dobrze rozrobic z jojobą bo jest dość cięzki, sojowy i z moreli jest lżejszy, no i oczywiście olej z migdałów. Wszystkie dostępne na eco spa. Masła też są super ale same ciężko się rozmarowują. Możesz je łączyć z olejem. http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=23 tu masz przepis na masło do ciało, może być już troche za treściwe jeżeli poszukujesz czegoś lżejszego. Po oleju bedziesz mogła się normalnie ubrać. To nie są oliwki, które zostają na skórze. Sa oleje, które schną bardzo szybko, inne wolniej, ale z reguły wszystkie się wchłaniają. Jeżeli masz suchą skórę to twoja skóra najprawdopodobniej będzie je szybko spijała.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 18:51   #1779
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Uwaga uwaga, Limaria rozważa wprowadzenie nowych hydrolatów do sklepu: lawendowy, oczarowy z gałązek, z bławatka, miętowy i neroli bigarade (z kwiatów gorzkiej pomarańczy). Myślę, że "rozważa" dlatego, że są to hydrolaty ekologiczne -> pewnie będą kosztowne -> nie wiadomo czy się ludzie skuszą. Ale to moje hipotezy.
Dostałam dołączone do zamówienia próbki, przetestuję, opiszę wrażenia!
Miałam już nic nowego nie kupować.... Miałam następne biochemiczne zakupy zrobić dopiero w czerwcu bo mi się niektóre składniki znieświeżą... Miałam, ale pewnie się nie uda...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:24   #1780
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Uwaga uwaga, Limaria rozważa wprowadzenie nowych hydrolatów do sklepu: lawendowy, oczarowy z gałązek, z bławatka, miętowy i neroli bigarade (z kwiatów gorzkiej pomarańczy). Myślę, że "rozważa" dlatego, że są to hydrolaty ekologiczne -> pewnie będą kosztowne -> nie wiadomo czy się ludzie skuszą.

Brzmi to cudownie, od samych nazw mam dreszcze . Jak siebie znam, ja się skuszę Czekam na relacje, Schaetzchen.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 08:56   #1781
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Uwaga uwaga, Limaria rozważa wprowadzenie nowych hydrolatów do sklepu: lawendowy, oczarowy z gałązek, z bławatka, miętowy i neroli bigarade (z kwiatów gorzkiej pomarańczy). Myślę, że "rozważa" dlatego, że są to hydrolaty ekologiczne -> pewnie będą kosztowne -> nie wiadomo czy się ludzie skuszą. Ale to moje hipotezy.
Dostałam dołączone do zamówienia próbki, przetestuję, opiszę wrażenia!
Miałam już nic nowego nie kupować.... Miałam następne biochemiczne zakupy zrobić dopiero w czerwcu bo mi się niektóre składniki znieświeżą... Miałam, ale pewnie się nie uda...
Ja się napewno skuszę
Ja marze o melisowym i grejpfrutowym
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-15, 09:58   #1782
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Uwaga uwaga, Limaria rozważa wprowadzenie nowych hydrolatów do sklepu: lawendowy, oczarowy z gałązek, z bławatka, miętowy i neroli bigarade (z kwiatów gorzkiej pomarańczy).
Nazwy brzmią cudownie... Zawsze można, jeśli koszty duże na mniejsze porcje rozdzielić
Jak tam testy? Próbowałaś?


Oj, żeby tak był grejpfrutowy...
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 10:36   #1783
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
oleje jak najbardziej bezposrednio na skórę, możesz sobie je mieszać, dodawać do nich olejków eterycznych w odpowiednim stężeniu i innych substancji (pod warunkiem, że rozpuszczaja się w oleju). To taka najprostsza receptura. Do suchej skóry - podstawowa jojoba dobra na wszystko, avocado chociaż go dobrze rozrobic z jojobą bo jest dość cięzki, sojowy i z moreli jest lżejszy, no i oczywiście olej z migdałów. Wszystkie dostępne na eco spa. Masła też są super ale same ciężko się rozmarowują. Możesz je łączyć z olejem. http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=23 tu masz przepis na masło do ciało, może być już troche za treściwe jeżeli poszukujesz czegoś lżejszego. Po oleju bedziesz mogła się normalnie ubrać. To nie są oliwki, które zostają na skórze. Sa oleje, które schną bardzo szybko, inne wolniej, ale z reguły wszystkie się wchłaniają. Jeżeli masz suchą skórę to twoja skóra najprawdopodobniej będzie je szybko spijała.
Bardzo ci dziekuję A czy mogę zmieszać olej jojoba z avocado w dowolnych proporcjach?
Jeżeli chodzi o ten przepis na masło do ciała to niedługo spróbuję , mam nadzieję, ze się uda
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 11:02   #1784
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bellissa Pokaż wiadomość
A czy mogę zmieszać olej jojoba z avocado w dowolnych proporcjach?
pewno, że możesz olejów, masła i hydrolatów nie ma się co bać, żaden nie powinnien poważnie zaszkodzić, choć uczulic może wszystko... nalezy uważać na substancje aktywne, bo niektóre po prostu mogą ci nie pasowac bądź podrazniać. czytaj tez opisy produktów dotyczące stężeń jakich można używać i zwracaj uwagę na właściwiści produktó. One naprawdę są dobrze opisane czy na eco spa czy na mazidłach.

na BU z kolei pojawiła się macerat z owoców leśnych... mniam... mniam...
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 11:39   #1785
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziękuję ci bardzo będę próbować
A ten macerat na biochemii widziałam, fajny
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 22:13   #1786
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Zaczynam testowanie nowych hydrolatów z mazideł. Na pierwszy ogień poszedł bławatek (od samej nazwy robi mi się lepiej )
Użyłam go wczoraj i dzisiaj wieczorem, po umyciu twarzy olejkiem. Wrażenia: bardzo odświeża. Zapach.... nie znam się zbyt dobrze na napojach gazowanych, ale jakoś tak mi to pachnie jak sprite albo coś takiego... Czuję rześkość, ale słodką i bąbelki

Poza tym miętowy - użyty jako spray do stóp (zapach ma tak intensywny, że boję się go dawać na twarz). Nie daje uczucia chłodu, jak niektóre kremy z mentolem. Odświeża, ale ja nie mam problemów z potliwością, nie wiem, jak sprawdziłby się w ekstremalnych sytuacjach.

To póki co tyle. Stay tuned
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 15:32   #1787
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
To póki co tyle. Stay tuned
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 20:07   #1788
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Smarowania się spritem ciąg dalszy. Dziś zrobiłam peeling bromelainowy, po którym jestem zawsze zaczerwieniona. Spryskanie twarzy bławatkiem bardzo przyspieszyło proces blednięcia
Została mi jeszcze porcja na jutro rano, od jutra wieczorem testuję bigarade.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 21:44   #1789
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziś hydrolat neroli bigarade. Pachnie podobnie do neroli obecnej już w mazidlach, ale bardziej owocowo niż kwiatowo. Zapach trochę "kwaśny", osobiście wolę "starą" nerolę. Tutaj to gorzkie pomarańcze - i nie wiem ile w tym prawdy a ile sugestii, ale tę gorycz czuję w zapachu.
Działanie - trudno coś powiedzieć po jednokrotnym użyciu, czy nawet kilkakrotnym, ale tylko próbkowym.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-18, 07:46   #1790
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

wczoraj wymodziłam sobie serum hialuronowo-witaminowe - cudo jest mniej olejowe od tego z hialuronem i jedwabiem - bardzo mi się podoba jego konsystencja.
hialuron działa na mnie fenomenalnie - żadnego ściągnięcia, skóra zaraz po nałożeniu gładka jak po silikonach. nic mi sie nie wałkuje a wydawało mi się, że dałam go sporawo.
Czy to może być jakaś oznaka mojej skóry?
Moje drogie mazidlanki - czy mogę sobie w serum regulować zawartość poszczególnych składników? np gdy mam podrażnienie to dać ciutkę więcej panthenolu ( tylko uważać żeby zgadzały się procentowe wartości podane w specyfikacji mazidlanej)?
Bo tak sobie myślę, że mogłabym sobie popracować nad kilkoma innymi recepturami, takimi moimi, dopasowanymi do tego co akurat bym chciała położyć na buzię. Tylko pilnowałabym właśnie tych właściwiości i stężeń poszczególnych składników.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 07:48   #1791
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Kesii, ja tak robię - czasem zwiększam na max ilość jakiegoś składnika, którego akurat potrzebuję i jest OK.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 14:30   #1792
Martynkkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 232
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Chce zrobić zwoje pierwsze zamówienie na mazidłach i pewnie bedzie dosyć duże Chciałam zapytać od jakiej kwoty jest darmowa przesyłka? Czy jest w ogole coś takiego na mazidłach??
Martynkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 15:29   #1793
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Z tego co wiem, to nie ma darmowej przesyłki
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 19:46   #1794
Martynkkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 232
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziękuje za odpowiedz Mam jeszcze jedno pytanie: jaki olejek do zmywania makijażu polecacie do suchej skóry? I czy zmywa też tusz do rzęs?
Martynkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 19:57   #1795
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja robiłam ten:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=136&Itemid=2
i ten:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=135&Itemid=2
Oba na oleju z pestek moreli (lubię go i jest tani, kupiłam pół litra w ecospa).
Dziewczyny zmywają nim tusz do rzęs (albo wacikiem, albo palcami i wodą). Ja tak nie potrafię, olejek wpływa mi do oczu i ciężko się go wypłukuje... Najpierw oczy zmywam płynem dwufazowym z Yves Rocher, potem na suchą twarz daję olejek, masuję, zmywam i jeszcze raz przemywam twarz olejkiem, po czym zmywam gąbeczką celulozową.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 20:25   #1796
Martynkkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 232
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

A jak myslicie gdzie są lepsze produkty: na mazidłach czy na ecospa?
Martynkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 21:02   #1797
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

W obu sklepach są bardzo dobrej jakości (co nie oznacza, że każdy produkt będzie dobry do każdej cery) w obu też nie mam najmniejszych zastrzeżeń co do obsługi. Oferta obu sklepów nie pokrywa się w 100%, dlatego część kupuję tu a część tu.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 21:52   #1798
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
W obu sklepach są bardzo dobrej jakości (co nie oznacza, że każdy produkt będzie dobry do każdej cery) w obu też nie mam najmniejszych zastrzeżeń co do obsługi. Oferta obu sklepów nie pokrywa się w 100%, dlatego część kupuję tu a część tu.
Święte słowa, Schaetzchen Produkty w obu sklepach świetne, podobnie jak obsługa
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 15:39   #1799
kajusiia_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: k. Kraków
Wiadomości: 175
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Od nie dawna zaczełam czytać o mazidłach i bardzo mnie to zaciekawiło

Mam zamiar kupić sobie hydrolat oczarowy i różany. Mogę ich używać do porannego mycia twarzy zamiast żelu? a potem kremu nawilżająco-matującego? czy lepiej zwykłego nawilżającego?
Później mam zamiar nałożyć fluid matujący i czy mogę go zmieszać ze skrobią kukurydzianą? Czy mi się może zwałkowac? Chce otrzymać lepszy efekt matujący.

Czy trikenol mogę uzyć do zwykłego kremu?

Czy telocapil mogę dodać do zwykłego balsamu do ciała? Czy wyłacznie do podanego mleczka i serum?

Myślałam też nad zakupem oleju jojoba, kokosowym lub wiesiołka. Czy których z nich nadaje się do cery mieszanej/tłustej problematycznej? Nie chcę aby zatkały mi pory a potrzebuje nawilżenia bo ostatnio wydaje mi się, że mam przesuszoną skórę.

Przepraszam za tyle pytan naraz ale jestem na prawdę początkująca
kajusiia_xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 16:31   #1800
kapciuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tutaj ;-)
Wiadomości: 137
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witam Olejomaniaczki! Poczytuję Was od dłuższego czasu, zrobiłam już zakupy i w mazidłach i BU, a teraz mam ochotę zrobić sobie olejek do masażu twarzy. Znalazłam nawet gotowy z Jadwigi Macadamia olejek przeciwzamrszczkowy do masażu twarzy, ale co swoje to swoje....i jeszcze ile uciechy przy kręceniu
Ma w składzie macadamia,soja,wit.E,lawe nda,melisa tylko ile czego dać??? Proszę o pomoc
pozdrawiam
kapciuszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:59.