Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-09, 10:45   #3451
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tez mi sie w sumie wydaje, ze to miks miedzy BW a DW zdecydowanie w strone pierwszego.
Czern jest ok, moge tak chodzic i bez makijazu i wygladam bardzo dobrze.
Natomiast mocnego, czarnego smokey nie moge nosic tak ot. Wygladam mrocznie i przerysowanie. Calkiem niezle natomiast, tylko oczywiscie wieczorowo, wyglada takie mocne smokey polaczone z intensywna szminka typu relentlessly red.
Z drugiej strony gruba kreska czarnym eyelinerem wyglada super, podobnie jak roztarta czarna kredka przy linii rzes, taki niedbaly, dosc ciemny makijaz grunge.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-09, 10:51   #3452
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wg mnie jesteś BW a, że możesz nosić kolory innych zim to całkiem naturalne Ja też się b dobrze czuje w kolorach DW.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-09, 10:57   #3453
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Może ja pomogę, bo jestem TSu (bo rozumiem, że o True Summer Ci chodziło) i mam sporo pomadek MAC Creme Cup nie polecam - ja wyglądałam w niej jak trup i ogólnie nie jest to kolor dla TSu. Plumful będzie IDEALNA, uważana jest wręcz za kolor testowy dla TSu. Up the Amp też wbrew pozorom pasuje świetnie, choć również się jej obawiałam
Z "dziennych" świetna może być Lovelorn. U mnie też super sprawdza się Faux. Na pewno też Syrup - ona jest ciut jaśniejsza i bardziej zgaszona niż Plumful, na dzień idealna (choć ja w Plumful też śmigam normalnie w dzień ).
Jakby co pytaj, postaram się coś podpowiedzieć
Ooo jak super Właśnie tego się obawiam po CC- trupiego efektu O Syrup i Lovelorn też myślałam, bo poszukuję dzienniaczka, tylko chciałabym, żeby było widać te pomadki i żeby nie schodziły po pół h Plumful to taki pewniaczek mam wrażenie Ale jak pójdę obczaić MAC'a (niestety wycieczkę do innego miasta muszę zrobić) to kto wie co mi wpadnie w oko A chciałabym już mieć listę konkretnych kolorków, bo tam jest ich ze sto chyba O Faux też myślałam, ale boję się, czy nie będzie zbyt stonowana, widziałam gdzieś, że SS jest polecana A co myślisz o czerwieniach dla TS? Możesz mi polecić jakiś kolor? Mam z czerwieniami naprawdę spory problem, bo wyglądam w nich albo wampirzo albo ordynarnie, jakby się odcinały i do reszty nie pasowały
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-09, 11:18   #3454
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
CYY jest za zimna wg mnie, mi też się odcina i wygląda jakoś mało naturalnie.
Zgadzam się
Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Tez mi sie w sumie wydaje, ze to miks miedzy BW a DW zdecydowanie w strone pierwszego.
Czern jest ok, moge tak chodzic i bez makijazu i wygladam bardzo dobrze.
Natomiast mocnego, czarnego smokey nie moge nosic tak ot. Wygladam mrocznie i przerysowanie. Calkiem niezle natomiast, tylko oczywiscie wieczorowo, wyglada takie mocne smokey polaczone z intensywna szminka typu relentlessly red.
Z drugiej strony gruba kreska czarnym eyelinerem wyglada super, podobnie jak roztarta czarna kredka przy linii rzes, taki niedbaly, dosc ciemny makijaz grunge.
Często noszę kreski i czarny eyeliner wygląda nawet lepiej niż ciemny brąz Roztarte kredki przy linii rzęs też się sprawdzają. Czy TEN fiolet to dobry kolor dla BW? Pytam, bo myślałam ostatnio o Soft Summer chociaż teraz myślę, że w kolorach lata wyglądam niewyraźnie...
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-09, 11:36   #3455
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Ooo jak super Właśnie tego się obawiam po CC- trupiego efektu O Syrup i Lovelorn też myślałam, bo poszukuję dzienniaczka, tylko chciałabym, żeby było widać te pomadki i żeby nie schodziły po pół h Plumful to taki pewniaczek mam wrażenie Ale jak pójdę obczaić MAC'a (niestety wycieczkę do innego miasta muszę zrobić) to kto wie co mi wpadnie w oko A chciałabym już mieć listę konkretnych kolorków, bo tam jest ich ze sto chyba O Faux też myślałam, ale boję się, czy nie będzie zbyt stonowana, widziałam gdzieś, że SS jest polecana A co myślisz o czerwieniach dla TS? Możesz mi polecić jakiś kolor? Mam z czerwieniami naprawdę spory problem, bo wyglądam w nich albo wampirzo albo ordynarnie, jakby się odcinały i do reszty nie pasowały
Najlepiej tak właśnie zrób - spisz listę potencjalnych kandydatek i wybierz się z nią do MACa, bo wszystko jednak warto przetestować na sobie Tylko Plumful możesz brać w ciemno Co do Syrup i Lovelorn obie są w wykończeniu Lustre i trwałości nie mają jakiejś kosmicznej, ale ja szczerze mówiąc nie narzekam. Owszem, po posiłku trzeba je poprawić, ale za to wyglądają supernaturalnie i świeżo. A też nie schodzą aż tak szybko, naprawdę. Ja w ogóle lubię wykończenie Lustre, no ale co człowiek to upodobanie, wiadomo Ale obie te pomadki zdecydowanie widać na ustach (zwłaszcza przy jasnej karnacji), więc o to się nie martw

Jeśli chodzi o Faux to faktycznie nie jest to typowy kolor dla TSu i "oficjalnie" jest dla tego typu urody zbyt stonowany. Ale mi np. w nim bardzo dobrze. Lepiej jest w Plumful, bo bardzo ożywia twarz, ale, jak wiadomo, nosi się różne makijaże i nie zawsze pomadka ma aż tak ożywiać, czasem przyda się coś bardziej stonowanego. A do jasnej karnacji Faux jest śliczna. Znowu - warto przetestować na sobie. Na mnie fajna jest też Pink Plaid, choć znów jest to kolor stonowany, nie typowo TSu.

Przetestuj sobie Up the Amp - ona naprawdę świetnie wygląda na TSu. Plus zawsze można ją tylko lekko wklepać w usta, a nie jechać po całości fioletem. Prezentuje się naprawdę pięknie. Sweetie też jest świetna dla TSu, tylko ona ma drobinki, które nie każdy lubi - ja ich nie lubię, ale Sweetie noszę, bo fajnie wygląda na ustach tak czy siak.

Co do czerwieni to Cię niestety zasmucę - ogólnie TSu nie za bardzo noszą ten kolor Mam identyczne spostrzeżenia na temat czerwonych szminek, jak Ty - zawsze albo coś się odcina chamsko, albo po prostu nie gra ze sobą, wygląda źle, niezależnie od tego, czy jest to ciepła czerwień, czy chłodna. U TSu przejdą malinowe czerwienie, wpadające w róż (czyli w sumie czerwonawe róże). Takie rasowe czerwone szminki typu Russian Red itd odpadają. U mnie jeszcze całkiem znośnie wygląda Brick-o-la, Lustering (ale to taki róż bardziej, lekko wpadający w czerwień). Mam też jedną jedyną taką typowo czerwoną szminkę i jest to Viva Glam I MAC - nie jest to, delikatnie mówiąc, jakiś najbardziej twarzowy dla mnie kolor, ale jeśli uprę się na taką klasyczną czerwoną szminkę, to ona względnie przejdzie i nie razi, bo jest dość ciemna i stonowana. Możesz spróbować i przetestować ją, może u Ciebie też przejdzie. Ale zaznaczam, to jest takie "na upartego", bo czerwienie nie są dla nas korzystne. Lepiej pobaw się fuksjami, jagodami itd - tu już możemy bardziej poszaleć.
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-09, 12:10   #3456
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Moze wygladasz zle, bo je robisz w niewlasciwy sposob lub sa niedopasowane do budowy powieki czy proporcji twarzy?
Nigdy nie spotkalam sie z tym, zeby BW "musialy" nosic jasny makijaz oka, chociaz oczywiscie niech mnie ktos poprawi jesli sie myle. Ja na co dzien, jesli nie maluje ust na intensywny kolor, prawie zawsze nosze smokey eye albo mocna kreske eyelinerem i jedna z ostatnich rzeczy, ktore mozna powiedziec, to ze wygladam w takim makijazu przerysowanie, chociaz DW wygladaja w takim chyba naturalniej niz ja - dlatego zreszta sadze, ze jestem BW.
No, tak ciemny jak u DW wygląda zdecydowanie nienaturalnie i ciężko, oczywiście mozna to lubić, ale sama widzę, że zdecydowanie lepiej znoszę jaskrawe, a nawet ciemne szminki, niż dużo ciemnego wokół oczu. W dodatku szminka w dobrym kolorze strasznie podkreśla oczy (ale to chyba działa u wszystkich typów z domieszką wiosny).

Spoko za to wyglądają jaskrawe kolory na powiekach, no ale wiecie jak to jest - czarny czy antracyt jest uwazany za klasykę, nawet jak nie pasuje, a użyj tej samej ilości fuksji albo turkusu a ludzie uznają to za ekstrawagancję.

W dodatku walor cieni powinno się dobierać do idnywidualnego typu urodu, np. jedni mają skórę na powiekach ciemniejszą niż na reszcie twarzy a inni wręcz odwrotnie.

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Tez mi sie w sumie wydaje, ze to miks miedzy BW a DW zdecydowanie w strone pierwszego.
Czern jest ok, moge tak chodzic i bez makijazu i wygladam bardzo dobrze.
Natomiast mocnego, czarnego smokey nie moge nosic tak ot. Wygladam mrocznie i przerysowanie. Calkiem niezle natomiast, tylko oczywiscie wieczorowo, wyglada takie mocne smokey polaczone z intensywna szminka typu relentlessly red.
Z drugiej strony gruba kreska czarnym eyelinerem wyglada super, podobnie jak roztarta czarna kredka przy linii rzes, taki niedbaly, dosc ciemny makijaz grunge.
To twoje smokey to jest podręcznikowy przykład makijażu BW, a nie klasyczne smokey. Klasyczne smokey to masz całe oko obwiedzione ciemnym kolorem, ruchomą powiekę całą tym samym kolorem i dookoła oka cień roztarty w aureolkę, ew. trochę rozświetlony środek powieki. Ty masz obwiedzione i roztarte zewnętrzne kąciki.

Zdecydowanie wyglądasz jak ktoś, komu służy kontrast.
Mega zimno te zdjęcia wyszły, ale skoro z kolorów wychodzi BW, to BW.

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Co do czerwieni to Cię niestety zasmucę - ogólnie TSu nie za bardzo noszą ten kolor Mam identyczne spostrzeżenia na temat czerwonych szminek, jak Ty - zawsze albo coś się odcina chamsko, albo po prostu nie gra ze sobą, wygląda źle, niezależnie od tego, czy jest to ciepła czerwień, czy chłodna. U TSu przejdą malinowe czerwienie, wpadające w róż (czyli w sumie czerwonawe róże). Takie rasowe czerwone szminki typu Russian Red itd odpadają. U mnie jeszcze całkiem znośnie wygląda Brick-o-la, Lustering (ale to taki róż bardziej, lekko wpadający w czerwień). Mam też jedną jedyną taką typowo czerwoną szminkę i jest to Viva Glam I MAC - nie jest to, delikatnie mówiąc, jakiś najbardziej twarzowy dla mnie kolor, ale jeśli uprę się na taką klasyczną czerwoną szminkę, to ona względnie przejdzie i nie razi, bo jest dość ciemna i stonowana. Możesz spróbować i przetestować ją, może u Ciebie też przejdzie. Ale zaznaczam, to jest takie "na upartego", bo czerwienie nie są dla nas korzystne. Lepiej pobaw się fuksjami, jagodami itd - tu już możemy bardziej poszaleć.
Można by spróbować z czerwienią prawie pasującą i wetrzeć małą ilość w usta.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-09, 12:31   #3457
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie wyslal mi sie post
To od nowa...

Dobrze jest mi tez np. w takim makijazu:
https://www.youtube.com/watch?v=fLnKtPVpofM

Nie wygladam najlepiej w intensywnych kolorach na powiece, musze je laczyc z np. czarna kreska, zeby wygladaly dobrze.

Myslalam o TW, chociazby przez te czern i biel, ktore mi pasuja, ale to bardzo chlodny typ, ja zdecydowanie nie jestem tak zimna.
Paleta BW mi pasuje, mozliwe, ze z wyjatkiem ekstremalnie jaskrawych kolorow. Nie jestem pewna czy bym dobrze wygladala np. w jaskrawej limonkowej sukience, wydaje mi sie, ze to by bylo za duzo dla mnie.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-09, 14:22   #3458
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Musisz mierzyć
Warto rzucić okiem: http://www.12blueprints.com/3-great-...he-12-seasons/

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Najlepiej tak właśnie zrób - spisz listę potencjalnych kandydatek i wybierz się z nią do MACa, bo wszystko jednak warto przetestować na sobie Tylko Plumful możesz brać w ciemno Co do Syrup i Lovelorn obie są w wykończeniu Lustre i trwałości nie mają jakiejś kosmicznej, ale ja szczerze mówiąc nie narzekam. Owszem, po posiłku trzeba je poprawić, ale za to wyglądają supernaturalnie i świeżo. A też nie schodzą aż tak szybko, naprawdę. Ja w ogóle lubię wykończenie Lustre, no ale co człowiek to upodobanie, wiadomo Ale obie te pomadki zdecydowanie widać na ustach (zwłaszcza przy jasnej karnacji), więc o to się nie martw

Jeśli chodzi o Faux to faktycznie nie jest to typowy kolor dla TSu i "oficjalnie" jest dla tego typu urody zbyt stonowany. Ale mi np. w nim bardzo dobrze. Lepiej jest w Plumful, bo bardzo ożywia twarz, ale, jak wiadomo, nosi się różne makijaże i nie zawsze pomadka ma aż tak ożywiać, czasem przyda się coś bardziej stonowanego. A do jasnej karnacji Faux jest śliczna. Znowu - warto przetestować na sobie. Na mnie fajna jest też Pink Plaid, choć znów jest to kolor stonowany, nie typowo TSu.

Przetestuj sobie Up the Amp - ona naprawdę świetnie wygląda na TSu. Plus zawsze można ją tylko lekko wklepać w usta, a nie jechać po całości fioletem. Prezentuje się naprawdę pięknie. Sweetie też jest świetna dla TSu, tylko ona ma drobinki, które nie każdy lubi - ja ich nie lubię, ale Sweetie noszę, bo fajnie wygląda na ustach tak czy siak.

Co do czerwieni to Cię niestety zasmucę - ogólnie TSu nie za bardzo noszą ten kolor Mam identyczne spostrzeżenia na temat czerwonych szminek, jak Ty - zawsze albo coś się odcina chamsko, albo po prostu nie gra ze sobą, wygląda źle, niezależnie od tego, czy jest to ciepła czerwień, czy chłodna. U TSu przejdą malinowe czerwienie, wpadające w róż (czyli w sumie czerwonawe róże). Takie rasowe czerwone szminki typu Russian Red itd odpadają. U mnie jeszcze całkiem znośnie wygląda Brick-o-la, Lustering (ale to taki róż bardziej, lekko wpadający w czerwień). Mam też jedną jedyną taką typowo czerwoną szminkę i jest to Viva Glam I MAC - nie jest to, delikatnie mówiąc, jakiś najbardziej twarzowy dla mnie kolor, ale jeśli uprę się na taką klasyczną czerwoną szminkę, to ona względnie przejdzie i nie razi, bo jest dość ciemna i stonowana. Możesz spróbować i przetestować ją, może u Ciebie też przejdzie. Ale zaznaczam, to jest takie "na upartego", bo czerwienie nie są dla nas korzystne. Lepiej pobaw się fuksjami, jagodami itd - tu już możemy bardziej poszaleć.
Vine a próbowałaś Hot Tahiti w końcu?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-09, 14:45   #3459
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Vine a próbowałaś Hot Tahiti w końcu?
Tak Wydawało mi się, że Ci o tym pisałam, ale może mi się zapomniało... Testowałam ją w salonie latem i podobała mi się bardzo - nie jest to jakiś najlepszy dla mnie kolor, ale dość ładnie wygląda i daje mi tę małą satysfakcję pt. "hurra, noszę czerwony na ustach!" Jest fajna, taka niezobowiązująca. Tylko oświetlenie w MACu mocno przekłamuje i mam nadzieję, że w świetle dziennym też będzie mi się podobała. Wtedy jej nie wzięłam, bo było lato, a ta szminka tak bardziej jesiennie wygląda na mnie - sama MACówka mi tak powiedziała i akurat się z nią zgodziłam. W każdym razie mam zamiar wziąć ją przy najbliższej okazji w ramach Back2MAC, tylko jeszcze przetestuję ją ponownie wraz z połażeniem w niej na zewnątrz, żeby upewnić się, że w świetle dziennym też dobrze wygląda
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-09, 15:59   #3460
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wydawało mi się, że pisałaś, że jesteś zadowolona, ale nie wspomniałaś o HT więc zwątpiłam czy to byłaś Ty

Dla TS pewnie była kiedyś świetna szminka Viva Glam Cyndi. Niestety ciężko znaleźć jej dupe (w sensie zamiennika nie części ciała)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-09, 16:08   #3461
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Najlepiej tak właśnie zrób - spisz listę potencjalnych kandydatek i wybierz się z nią do MACa, bo wszystko jednak warto przetestować na sobie Tylko Plumful możesz brać w ciemno Co do Syrup i Lovelorn obie są w wykończeniu Lustre i trwałości nie mają jakiejś kosmicznej, ale ja szczerze mówiąc nie narzekam. Owszem, po posiłku trzeba je poprawić, ale za to wyglądają supernaturalnie i świeżo. A też nie schodzą aż tak szybko, naprawdę. Ja w ogóle lubię wykończenie Lustre, no ale co człowiek to upodobanie, wiadomo Ale obie te pomadki zdecydowanie widać na ustach (zwłaszcza przy jasnej karnacji), więc o to się nie martw

Jeśli chodzi o Faux to faktycznie nie jest to typowy kolor dla TSu i "oficjalnie" jest dla tego typu urody zbyt stonowany. Ale mi np. w nim bardzo dobrze. Lepiej jest w Plumful, bo bardzo ożywia twarz, ale, jak wiadomo, nosi się różne makijaże i nie zawsze pomadka ma aż tak ożywiać, czasem przyda się coś bardziej stonowanego. A do jasnej karnacji Faux jest śliczna. Znowu - warto przetestować na sobie. Na mnie fajna jest też Pink Plaid, choć znów jest to kolor stonowany, nie typowo TSu.

Przetestuj sobie Up the Amp - ona naprawdę świetnie wygląda na TSu. Plus zawsze można ją tylko lekko wklepać w usta, a nie jechać po całości fioletem. Prezentuje się naprawdę pięknie. Sweetie też jest świetna dla TSu, tylko ona ma drobinki, które nie każdy lubi - ja ich nie lubię, ale Sweetie noszę, bo fajnie wygląda na ustach tak czy siak.

Co do czerwieni to Cię niestety zasmucę - ogólnie TSu nie za bardzo noszą ten kolor Mam identyczne spostrzeżenia na temat czerwonych szminek, jak Ty - zawsze albo coś się odcina chamsko, albo po prostu nie gra ze sobą, wygląda źle, niezależnie od tego, czy jest to ciepła czerwień, czy chłodna. U TSu przejdą malinowe czerwienie, wpadające w róż (czyli w sumie czerwonawe róże). Takie rasowe czerwone szminki typu Russian Red itd odpadają. U mnie jeszcze całkiem znośnie wygląda Brick-o-la, Lustering (ale to taki róż bardziej, lekko wpadający w czerwień). Mam też jedną jedyną taką typowo czerwoną szminkę i jest to Viva Glam I MAC - nie jest to, delikatnie mówiąc, jakiś najbardziej twarzowy dla mnie kolor, ale jeśli uprę się na taką klasyczną czerwoną szminkę, to ona względnie przejdzie i nie razi, bo jest dość ciemna i stonowana. Możesz spróbować i przetestować ją, może u Ciebie też przejdzie. Ale zaznaczam, to jest takie "na upartego", bo czerwienie nie są dla nas korzystne. Lepiej pobaw się fuksjami, jagodami itd - tu już możemy bardziej poszaleć.
Ja lubię nawilżające pomadki, także powinno być ok Czyli moja chciejlista wygląda następująco:
- Syrup
-Plumful
- Sweetie
- Up the Amp
- być może Faux (tylko czy ona nie wysusza ust?)



Zgadzam się z Tobą w kwestii tych czerwieni, zdecydowanie lepsze kolory dla nas to np.soczysta malina lub jagoda Mam dwie pomadki wpadające w fiolet, jedna to taki pół-mat i jest mocno kryjąca, a druga to soczysty sorbecik fioletowo-różowy. Up the Amp bałam się, bo wydawał mi się taki mleczny na słoczach, dość dziwny, ale niewątpliwie ciekawy. Na pewno go sobie obczaję. Sprawdzę też Lustering, Brick-ol-ę i może Hot Tahiti Ale raczej nastawiam się na Plumful i Syrup na pierwszy raz Dziękuję za pomoc Vine
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-09, 16:22   #3462
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wydawało mi się, że pisałaś, że jesteś zadowolona, ale nie wspomniałaś o HT więc zwątpiłam czy to byłaś Ty

Dla TS pewnie była kiedyś świetna szminka Viva Glam Cyndi. Niestety ciężko znaleźć jej dupe (w sensie zamiennika nie części ciała)

No właśnie też tęsknym wzrokiem patrzę na zdjęcia Viva Glam Cyndi w necie, ale ona wyszła w czasach, kiedy jeszcze kompletnie nie malowałam ust i nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego, jak kolekcja limitowana (czyli niedawno).

A na HT na pewno się zaczaję, to już postanowione

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Ja lubię nawilżające pomadki, także powinno być ok Czyli moja chciejlista wygląda następująco:
- Syrup
-Plumful
- Sweetie
- Up the Amp
- być może Faux (tylko czy ona nie wysusza ust?)



Zgadzam się z Tobą w kwestii tych czerwieni, zdecydowanie lepsze kolory dla nas to np.soczysta malina lub jagoda Mam dwie pomadki wpadające w fiolet, jedna to taki pół-mat i jest mocno kryjąca, a druga to soczysty sorbecik fioletowo-różowy. Up the Amp bałam się, bo wydawał mi się taki mleczny na słoczach, dość dziwny, ale niewątpliwie ciekawy. Na pewno go sobie obczaję. Sprawdzę też Lustering, Brick-ol-ę i może Hot Tahiti Ale raczej nastawiam się na Plumful i Syrup na pierwszy raz Dziękuję za pomoc Vine
Nie ma sprawy, cieszę się, że mogłam doradzić, bo jestem akurat w temacie
Plumful i Syrup na 100% będą dobre. Do listy dopisałabym też Lovelorn - ją umieściłabym w swoim Top 5, bardzo ładnie ożywia twarz, wyglądam w niej tak zdrowo i świeżo, tak więc bardzo polecam
Faux super wygląda do jasnych karnacji, to taki ładny brudny, siny róż - jeśli jesteś blada, jest duża szansa, że będziesz wyglądała w niej ładnie Nie wysusza ust w żadnym wypadku.
Up the Amp spróbuj wklepać delikatnie - ona wtedy dużo lepiej wygląda niż rozprowadzona na całego. Nie przerażaj się tym wyraźnym fioletem po rozprowadzeniu
Z czerwieni obstawiam, że Brick-o-la może być dobra - ja w niej wyglądam nawet nie znośnie, a wręcz dobrze (!), co jest dość dużym szokiem

Daj później znać, co upolowałaś

Edit: sprawdź jeszcze Hot Gossip, zupełnie o niej zapomniałam, a będzie idealna dla TSu!

Edytowane przez vine
Czas edycji: 2015-10-09 o 16:30
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-09, 16:33   #3463
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość

No właśnie też tęsknym wzrokiem patrzę na zdjęcia Viva Glam Cyndi w necie, ale ona wyszła w czasach, kiedy jeszcze kompletnie nie malowałam ust i nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego, jak kolekcja limitowana (czyli niedawno).

A na HT na pewno się zaczaję, to już postanowione



Nie ma sprawy, cieszę się, że mogłam doradzić, bo jestem akurat w temacie
Plumful i Syrup na 100% będą dobre. Do listy dopisałabym też Lovelorn - ją umieściłabym w swoim Top 5, bardzo ładnie ożywia twarz, wyglądam w niej tak zdrowo i świeżo, tak więc bardzo polecam
Faux super wygląda do jasnych karnacji, to taki ładny brudny, siny róż - jeśli jesteś blada, jest duża szansa, że będziesz wyglądała w niej ładnie Nie wysusza ust w żadnym wypadku.
Up the Amp spróbuj wklepać delikatnie - ona wtedy dużo lepiej wygląda niż rozprowadzona na całego. Nie przerażaj się tym wyraźnym fioletem po rozprowadzeniu
Z czerwieni obstawiam, że Brick-o-la może być dobra - ja w niej wyglądam nawet nie znośnie, a wręcz dobrze (!), co jest dość dużym szokiem

Daj później znać, co upolowałaś

Edit: sprawdź jeszcze Hot Gossip, zupełnie o niej zapomniałam, a będzie idealna dla TSu!
Aaa zapomniałam o Lovelorn! Ale o niej też myślaam jak najbardziej Co do Faux, to w takim razie może pasować, bo ja jestem bardzo jasna, czasami wręcz blada Wszystko mam zapisane, więc teraz czas na testowanie
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-09, 22:56   #3464
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Nie wyslal mi sie post
To od nowa...

Dobrze jest mi tez np. w takim makijazu:
https://www.youtube.com/watch?v=fLnKtPVpofM

Nie wygladam najlepiej w intensywnych kolorach na powiece, musze je laczyc z np. czarna kreska, zeby wygladaly dobrze.

Myslalam o TW, chociazby przez te czern i biel, ktore mi pasuja, ale to bardzo chlodny typ, ja zdecydowanie nie jestem tak zimna.
Paleta BW mi pasuje, mozliwe, ze z wyjatkiem ekstremalnie jaskrawych kolorow. Nie jestem pewna czy bym dobrze wygladala np. w jaskrawej limonkowej sukience, wydaje mi sie, ze to by bylo za duzo dla mnie.
Pewnie kwestia indywidualnych "parametrów", może być też kwestia typu Kibbego, twoje zdjęcia dają wrażenie raczej czystych, wyraźnych linii, a u mnie zdecydowanie lepiej wyglądają lekko rozmyte linie, co jest niby charakterystyczne dla Soft Dramatic.

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

BTW poczytałam ten polski blog o typach Kibbego i jestem zawiedziona, w sumie jedynie fajne, że ktoś przetłumaczył na polski, niestety pełno stereotypów i uogólnień, nie dość, że powielanie pewnych kiksów Kibbego (egzotyka, lol) to jeszcze jakieś dodatkowe polskie teorie typu, że w Polsce SD to rzadkość, bo głównie Włoszki tak wyglądają.

Zdjęcia dawnych gwiazd kina jako jedyne przykłady to jest naprawdę fail, wystarczy wejść na Yuki czy grupę na FB, no niestety nie wyglądamy wszystkie jak Sofia Loren. Poza tym SD i figura klepsydry? Raczej lekko klepsydrowata, bo zdecydowaną klepsydrą bywająraczej inne typy. A jako przykład Sofia Loren w gorsecie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-09, 23:33   #3465
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz, czytałaś o Kibbe to może coś mi podpowiesz, bo nie mogę się tam wpasować. Jestem kolumną albo rożkiem (cholera wie jaką mam figurę /93cm w ramionach-83-66-90/), ale przy twarzy jednak koronka i wzory palais wygrywają z klasycznym minimalizmem. Pasują mi dekolty okalające twarz w stylu http://ethnicelebs.com/wp-content/up...ra-ramirez.jpg, V może być, okrągłe też są OK. Zabudowane są nie -ok, bo zaczynam wyglądać jakoś ramioniaście. Łódki oj nie. W klasycznym garsonkach wyglądam jak własna babcia, klasyczne proste spodnie oj nie, raczej coś drapowanego w biodrach, ale zwężane w nogawkach. Spodnie 7/8 są dobre. Lepsze krotsze rurki niż "standardowe". No i mam problem, bo ciało bym powiedziała D, może trochę C, twarz R (oczy,nos, okrągła twarz)-C (okrągła twarz, ale nie mam wąskiego podbródka). Wychodziłoby DC z równania, ale paski i skóry DC to chyba największy dramat, który mógłby mnie dotknąć. Mogłoby być D biorąc pod uwagę figurę, ale wtedy buzia nie pasuje. Ubrania D zupełnie nie pasują. SD nie jestem zdecydowanie, to chyba nie jest typ "wąskich sylwetek". SC mogłoby być gdyby nie to co napisałam na wstępie.
Naturalem na 100% nie jestem, wykluczyłam to już po stokroć. R też nie FG odpada i G, SG na 90% nie. Na TR jestem za mało wcięta w talii.. generalnie jestem nieznanym, czternastym typem Kibbe.. Nasuwa Ci się coś co mogłoby mi pomóc? Oprócz psychiatry
Zastanawiam się czy nie SC, ale typ kolorystyczny dodaje D
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-10-09 o 23:46
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-10, 00:21   #3466
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Bylam dzisiaj w h&m i przymierzylam kilka rzeczy, niestety wybor ograniczony.
Jasne, czyste, intensywne kolory w duzej ilosci/blisko twarzy mnie, moim zdaniem, nieco przytlaczaja. Nie, ze wygladam bardzo zle, ale cudow nie ma. Np. jasny intensywny chlodny zolty, limonka, intensywny niebieski.
Swietnie bylo w bordo, ciemnym szmaragdzie, granacie, ale lepiej w ich czystych, nie przygaszonych wersjach (chociaz przygaszone bordo jest wiele lepsze od jaskrawej limonki).
Ktos to rozumie? ;> mam wrazenie ze jesli chodzi o jasne kolory to pasuje mi DW a jesli o ciemne to BW.

Zastanawiam sie w ogole jaki jest sens oceniania jakichkolwiek swoich typow jesli umiemy ocenic jak w czym wygladamy?
Rozumiem ze analiza moze byc pomocna dla kogos kto zupelnie sie nie zna i nie umie dostrzec w czym wyglada dobrze, ale po co to nam, osobom ktore potrafia to ocenic? Pisze to, bo sama nie wiem czemu mi tak zalezy na okresleniu typu.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-10, 00:34   #3467
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak jak tu pisałam - według mnie system Kibbe'a jest mocno przestarzały czemu sugeruje cię się tu tylko nim, bez zwracania uwagi na innych? Przecież wszystko jest kwestią spojrzenia z drugiej strony, jak na truth is beauty tam jest jakieś bardziej przystępne podejście do tematu.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-10, 00:42   #3468
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj w h&m i przymierzylam kilka rzeczy, niestety wybor ograniczony.
Jasne, czyste, intensywne kolory w duzej ilosci/blisko twarzy mnie, moim zdaniem, nieco przytlaczaja. Nie, ze wygladam bardzo zle, ale cudow nie ma. Np. jasny intensywny chlodny zolty, limonka, intensywny niebieski.
Swietnie bylo w bordo, ciemnym szmaragdzie, granacie, ale lepiej w ich czystych, nie przygaszonych wersjach (chociaz przygaszone bordo jest wiele lepsze od jaskrawej limonki).
Ktos to rozumie? ;> mam wrazenie ze jesli chodzi o jasne kolory to pasuje mi DW a jesli o ciemne to BW.

Zastanawiam sie w ogole jaki jest sens oceniania jakichkolwiek swoich typow jesli umiemy ocenic jak w czym wygladamy?
Rozumiem ze analiza moze byc pomocna dla kogos kto zupelnie sie nie zna i nie umie dostrzec w czym wyglada dobrze, ale po co to nam, osobom ktore potrafia to ocenic? Pisze to, bo sama nie wiem czemu mi tak zalezy na okresleniu typu.
Z tego co piszesz to może jednak DW
Chyba dlatego, że to jakaś forma rozrywki intelektualnej. Jedni rozwiązuja Sudoku inni się klasyfikują w typach kolorystycznych i urody Jakoś tak mam, że jak jest jakaś klasyfikacja to chce sprawę rozwiązać. Zagadka, analityka, takie mam zboczenie zawodowe Nie jestem jednak nawiedzona i noszę też kolory nie ze swojej palety ;-) choćby przez to, że trzeba liczyć się z realiami gdzie w sklepach wybór kolorów jest ograniczony.


Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Tak jak tu pisałam - według mnie system Kibbe'a jest mocno przestarzały czemu sugeruje cię się tu tylko nim, bez zwracania uwagi na innych? Przecież wszystko jest kwestią spojrzenia z drugiej strony, jak na truth is beauty tam jest jakieś bardziej przystępne podejście do tematu.
Czytałam właśnie TiB. Może i słuszne, ale jej tablice na pintereście są mało wnoszące Same propozycje ubrań stosownych może gdybym była angielską hrabiną
A typologii jest jeszcze więcej, jest AK 4x4, Zyla, jakieś 4 typy sylwetki i jeszcze pewnie parę innych do których nie dotarłam. To zwykła zabawa aczkolwiek kiedyś jedna dziewczyna napisała w wątku, że wszystkie DW są zarozumiałe To już AK wzbogacona o cechy osobowości
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-10-10 o 00:45
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-10, 00:55   #3469
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No wlasnie tez mam wrazenie, ze traktuje to jak zagwozdke do rozwiazania a nie oczekuje jakichs specjalnych korzysci.

Wydaje mi sie, ze nie jestem az tak ciemna jak DW. :/ i ciemne ale czyste kolory sa swietne.

Z moich obserwacji wynika, ze poza typem kolorystycznym duze znaczenie maja chociazby rysy czy kontrast w rozumieniu ogolnej wyrazistosci wygladu. Wydaje mi sie, ze najwieksze znaczenie ma wlasnie to, wraz z tym czy typ jest chlodny czy przeciwnie.

Chociaz dla osoby makijazem czy ubraniami malo zainteresowanej bez watpienia najbezpieczniej i najkorzystniej bedzie ubierac sie i malowac w zgodzie z odpowiednio dobrana paleta. Wydaje mi sie natomiast, ze osoby bardziej obeznane moga sobie pozwolic na calkiem duzo, wcale nie zawsze do konca w zgodzie z typem, i wciaz wygladac bardzo dobrze.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-10, 01:26   #3470
Bruneteczka90
Raczkowanie
 
Avatar Bruneteczka90
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 109
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze nie jestem az tak ciemna jak DW. :/ i ciemne ale czyste kolory sa swietne.
Mnie wlasnie to co mi sie wydawalo wprowadzilo w blad. Wiedzialam ze lepiej mi w mocnych kolorach niz w kolorach lata do ktorego mnie zawsze przypasowywano ze wzgledu na mysie sredniobrazowe wlosy i niezbyt mocne brwi. Kolory TW byly dobre a juz BW za bardzo intensywne, ginelam w nich wiec z gory zalozylam ze skoro BW jest za mocne to w DW to juz w ogole zgine bo sa za ciemne. Wiec myslalam ze jestem TW. No ale pare rzeczy sie nie zgadzalo. Dziewczyny tu na forum zaczely mi podsuwac pomysl zeby przyjrzec sie tym typom ciemnym. Nie bylam do konca przekonana no bo wlasnie wydawalo mi sie ze zgine w tej ciemni kolorow a poza tym istnieje stereotyp ze ciemne typy to np Kim Kardashian, Salma Hayek a gdzie mi do nich? Naturalnie jestem szatynka, mam dosc slabe brwi, cera calkiem jasna choc szybko sie opalam na szaro brazowo. Jedynie oczy maja u mnie duzy kontrast, bardzo biale bialka, no ale to mi sie wydawalo za malo by mianowac sie DW a okazalo sie zupelnie inaczej. W ciemnych kolorach wygladam bardzo dobrze, podkreslaja moja urode i wydobywaja wyraz z moich dosc jasnych brwi ktore sa moim kompleksem. Tak wiec uwazam ze to byl wlasnie blad ze zalozylam z gory ze nie jestem tak ciemna jak stereotyp DW to na pewno nia nie jestem.
Bruneteczka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-10, 10:24   #3471
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Moje wlosy sa akurat mysim ciemnym blondem naturalnie
Natomiast jak mowie, ze DW wydaje mi sie za ciemne to nie chodzi mi o to, ze ja sama jestem "jasna", tylko o to, ze jednak np. w bardzo ciemno bordowych ustach wygladam dosc, hm, mrocznie. To samo z bardzo ciemnym smokey eye. To wskazuje ze DW nie jestem, ale jednak te intensywne, jasne kolory BW nie sa dla mnie szczegolnie korzystne, na pewno nie w zbyt duzych ilosciach.
Z kolei TW odpada, zdecydowanie za zimny typ, tu nie mam raczej zadnych watpliwosci. Od poczatku waham sie miedzy BW i DW i mam wrazenie ze zaden z tych typow do konca nie pasuje.
Mam wrazenie ze kolory, ktore mi najbardziej pasuja to czern i biel + ciemne, intensywne z palety BW. Kolory DW sa bardzo ok i jasne sa lepsze od BW, ciemne moglyby byc mniej zgaszone.
Nie wiem co z tym makijazem.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-10, 12:29   #3472
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Moje wlosy sa akurat mysim ciemnym blondem naturalnie
Natomiast jak mowie, ze DW wydaje mi sie za ciemne to nie chodzi mi o to, ze ja sama jestem "jasna", tylko o to, ze jednak np. w bardzo ciemno bordowych ustach wygladam dosc, hm, mrocznie. To samo z bardzo ciemnym smokey eye. To wskazuje ze DW nie jestem, ale jednak te intensywne, jasne kolory BW nie sa dla mnie szczegolnie korzystne, na pewno nie w zbyt duzych ilosciach.
Z kolei TW odpada, zdecydowanie za zimny typ, tu nie mam raczej zadnych watpliwosci. Od poczatku waham sie miedzy BW i DW i mam wrazenie ze zaden z tych typow do konca nie pasuje.
Mam wrazenie ze kolory, ktore mi najbardziej pasuja to czern i biel + ciemne, intensywne z palety BW. Kolory DW sa bardzo ok i jasne sa lepsze od BW, ciemne moglyby byc mniej zgaszone.
Nie wiem co z tym makijazem.
Ja w bordowych ustach i w ciemnym " smokey" wyglądam dobrze. A w każdym razie tak się czuję. Słyszałam z kolei skrajne opinie na temat ciemnych szminek na mojej twarzy. Moja mama twierdzi, że nie bardzo pasują (być może nie bez znaczenia jest to, że sama woli raczej mało widoczne i stonowane makijaże). Kosmetyczka u której kiedyś byłam (miałam wtedy granatową czerń na głowie, wyglądałam dobrze), stwierdziła, że lepiej pasują mi ciemne szminki niż zimny jasnoróżowy balsam do ust który miałam na sobie (zgodnie z założeniem, że dobrze mi w jasnych różach).
Na pewno ciemne czyste kolory na ogół nie przytłaczają mnie. Więc znów nie wiem, czy nie jestem jednak zimowa, choć z prawie wszystkich testów na tym urody wychodzi mi lato.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2015-10-10 o 12:35
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-10, 12:33   #3473
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja tez wygladam dobrze, niemniej jednak dosc mrocznie. Inna sprawa ze chyba bez wzgledu na typ urody, jasna karnacja i ciemny makijaz zawsze beda postrzegane jako "gotyckie".
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-10, 12:37   #3474
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wampierz, czytałaś o Kibbe to może coś mi podpowiesz, bo nie mogę się tam wpasować. Jestem kolumną albo rożkiem (cholera wie jaką mam figurę /93cm w ramionach-83-66-90/), ale przy twarzy jednak koronka i wzory palais wygrywają z klasycznym minimalizmem. Pasują mi dekolty okalające twarz w stylu http://ethnicelebs.com/wp-content/up...ra-ramirez.jpg, V może być, okrągłe też są OK. Zabudowane są nie -ok, bo zaczynam wyglądać jakoś ramioniaście. Łódki oj nie. W klasycznym garsonkach wyglądam jak własna babcia, klasyczne proste spodnie oj nie, raczej coś drapowanego w biodrach, ale zwężane w nogawkach. Spodnie 7/8 są dobre. Lepsze krotsze rurki niż "standardowe". No i mam problem, bo ciało bym powiedziała D, może trochę C, twarz R (oczy,nos, okrągła twarz)-C (okrągła twarz, ale nie mam wąskiego podbródka). Wychodziłoby DC z równania, ale paski i skóry DC to chyba największy dramat, który mógłby mnie dotknąć. Mogłoby być D biorąc pod uwagę figurę, ale wtedy buzia nie pasuje. Ubrania D zupełnie nie pasują. SD nie jestem zdecydowanie, to chyba nie jest typ "wąskich sylwetek". SC mogłoby być gdyby nie to co napisałam na wstępie.
Naturalem na 100% nie jestem, wykluczyłam to już po stokroć. R też nie FG odpada i G, SG na 90% nie. Na TR jestem za mało wcięta w talii.. generalnie jestem nieznanym, czternastym typem Kibbe.. Nasuwa Ci się coś co mogłoby mi pomóc? Oprócz psychiatry
Zastanawiam się czy nie SC, ale typ kolorystyczny dodaje D
Ja też miałam problem, żeby wpasować się w którykolwiek profil Wychodziły mi tak zróżnicowane odpowiedzi, że masakra Pewnie to też dlatego, że co do niektórych odpowiedzi miałam wątpliwości i nie potrafiłam pewnych kwestii jasno określić. Ale wypisałam sobie kilka typów, które wchodziły w grę, a potem poczytałam opisy tych typów (jakie cechy mają, a jakich mieć nie mogą) i drogą eliminacji wyszło mi Soft Natural Wiem, że to mega samowolka, ale w sumie żaden inny typ nie wchodzi u mnie w rachubę, a i sugestie odnośnie do stylu itd się zgadzają. I chociaż sporo sugestii Kibbego jest przestarzałych, to naprawdę dużo mi to pomogło - np. wreszcie skumałam, czemu nieszczególnie wyglądam w ostrym makijażu, czemu nie służą mi za duże kontrasty, jakie fasony są lepsze od innych itd. Kibbe do spółki z analizą kolorystyczną naprawdę sporo rozjaśnia i pozwala uniknąć wielu błędów. No a bycie w jednym typie z boską Skarlettą zawsze nieco poprawia humor

A kojarzycie jakieś dobre strony internetowe/blogi (poza getthelook), gdzie można poczytać o typach wg Kibbego i czegoś więcej się dowiedzieć? Ew. grupy na fb itd?
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-10, 13:26   #3475
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Ja tez wygladam dobrze, niemniej jednak dosc mrocznie. Inna sprawa ze chyba bez wzgledu na typ urody, jasna karnacja i ciemny makijaz zawsze beda postrzegane jako "gotyckie".
Hmm, zależy która. Jasna karnacja jasnej karnacji nierówna. Na pewno bardzo jasna "porcelanowa" twarz bez żadnych piegów i rumieńców. Ale już mniej moja, beżowo-różowa, z widocznymi rumieńcami i piegami.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-10, 13:29   #3476
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Fajne jest forum http://seasonalcolor.yuku.com/forums...e#.Vhj2Dm4rypA tylko trzeba się przedrzeć przez wiele tematów

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;53060753]Hmm, zależy która. Jasna karnacja jasnej karnacji nierówna. Na pewno bardzo jasna "porcelanowa" twarz bez żadnych piegów i rumieńców. Ale już mniej moja, beżowo-różowa, z widocznymi rumieńcami i piegami.[/QUOTE]

Ja się nie zgadzam. Anne Hathaway ma b jasną karnację a w ciemnych szminkach wygląda po prostu naturalnei
http://www.allure.com/beauty-trends/...se-red-lip.jpg
https://www.rush.co.uk/wp-content/up...4&h=391&crop=1 nie gotycko.
A megan fox już trochę gotycko https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...ee01ba365a.jpg
DW - BW

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;53060227]Ja w bordowych ustach i w ciemnym " smokey" wyglądam dobrze. A w każdym razie tak się czuję. Słyszałam z kolei skrajne opinie na temat ciemnych szminek na mojej twarzy. Moja mama twierdzi, że nie bardzo pasują (być może nie bez znaczenia jest to, że sama woli raczej mało widoczne i stonowane makijaże). Kosmetyczka u której kiedyś byłam (miałam wtedy granatową czerń na głowie, wyglądałam dobrze), stwierdziła, że lepiej pasują mi ciemne szminki niż zimny jasnoróżowy balsam do ust który miałam na sobie (zgodnie z założeniem, że dobrze mi w jasnych różach).
Na pewno ciemne czyste kolory na ogół nie przytłaczają mnie. Więc znów nie wiem, czy nie jestem jednak zimowa, choć z prawie wszystkich testów na tym urody wychodzi mi lato.[/QUOTE]

Chłodne lato też dobrze wygląda w śliwkowych szminkach. Nie trzeba być zimowym aby nosić ciemny makijaż. Ciemna jesień - kolejny przykład. Ciemne szminki mogą gasić jasne i wiosenne typy, owszem, ale cała reszta znajdzie coś dla siebie.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-10-10 o 13:32
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-10, 13:33   #3477
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak ciemna, ciepła i czysta, to Ciepłej ani Czystej Wiosny też nie zgasi
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-10, 13:38   #3478
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pewnie dlatego, że Anne Hathaway ma dość klasyczne rysy, a Megan Fox - ostrzejsze.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-10, 13:42   #3479
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;53060856]Pewnie dlatego, że Anne Hathaway ma dość klasyczne rysy, a Megan Fox - ostrzejsze.[/QUOTE]

Raczej też różne typy kolorystyczne
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-10, 13:44   #3480
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hathaway to ponoć chłodna zima, a Fox czysta zima.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.