Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-05, 18:35   #1111
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

A owszem, mega wybór. Chciałam począć wam foty ale dużo bab się kręciło. .. mam za to gazetkę tej drogerii całkowicie poświęconą kosmetykom naturalnym i wiem już, że chce kolejne sztyfty burts bees koloryzujace. Są po prostu przeboskie. Ale musze sie na kolor zdecydować

Tak dokładnie ten krem mam. Jak zrobię porządny peeling i poście ram skórę na połysk, dodam trochę kremu nawilzajacego z ładniejszy kolorem i od razu to wsmaruje w twarz, to jest ok. Ale samego tego sie nie da stosować. A już na pewno nie na tłustej cerze. Tłuszcz się pod warstwą tapety zbiera i potem cały krem spływa. Bo on się nie wchłania jak to krem powinien, tylko właśnie zachowuje się jak podkład i to mega kryjący.

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
A można gdzieś nabyć próbki tego podkładu? Nie chcę kupować w ciemno.
Kiedyś jakiś sklep próbki robił. No ale właśnie. .. takie robione próbki mi się wydają podejrzane. Ten podkład wysycha szybko, dlatego jest we flaszce z pompką. Ja go szybko musze nakładać, jakby niedbale, i wtedy wygląda najlepiej. Wiec taka zrobiona próbka to w ogóle mi się nie widzi... musiałabys dorwać stacjonarne albo znaleźć kogoś kto ma i da ci pomacac
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 18:51   #1112
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Alumina to także filtr, pochodzenia naturalnego, nie jest glinem, a jego związkiem. Uznana za nieszkodliwą, występuje naturalnie w minerałach, glinkach.

Benzoesan sodu dopuszczony jako konserwant przez instytucje certyfikujące w ograniczonym stężeniu. Występuje też naturalnie w żywności pochodzenia roślinnego. Stosowany w nadmiarze działa drażniąco, wyczytałam też, że reagując np z wit C może przekształcać się w rakotwórczy benzen. Może podrażniać skórę wrażliwą.
Dzieki :róża:
macka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 19:02   #1113
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Kiedyś jakiś sklep próbki robił. No ale właśnie. .. takie robione próbki mi się wydają podejrzane. Ten podkład wysycha szybko, dlatego jest we flaszce z pompką. Ja go szybko musze nakładać, jakby niedbale, i wtedy wygląda najlepiej. Wiec taka zrobiona próbka to w ogóle mi się nie widzi... musiałabys dorwać stacjonarne albo znaleźć kogoś kto ma i da ci pomacac
Powiem Ci, że kiedyś kupiłam z jednego sklepu próbki podkładów w małych plastikowych pojemniczkach. Niektórych nawet nie zdążyłam użyć bo bodajże po niecałych trzech tygodniach mimo nieodkręcania po prostu wyschły. Jeśli mam wydać więcej niż 50 zł na podkład to wolę najpierw przetestować. Z doborem koloru nie mam problemu, raczej chodzi tu o sprawdzenie konsystencji i tego jak będzie zachowywał się na twarzy. Większość naturalnych mnie zapycha i po godzinie zaczynam się niemiłosiernie świecić. Ale jak gdzieś bym go dorwała w promocji "za grosze" to jestem w stanie kupić w ciemno A testowałaś może kiedyś SO BiO podkład o długotrwałym działaniu, o ten klik ?


Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Dalej kocham moje serum z Alterry (dzieki Korah!)
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Niestety, z Nowym Rokiem zostało wycofane z polskich Rossmannów
Chyba rzeczywiście serum marki Alterra zostało wycofane. Bynajmniej w moim Rossmannie go dzisiaj nie widziałam, a w drugim od kilku tygodni już nie ma. Pewnie na dobre zniknęło w polskich półek.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 19:07   #1114
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Moni, toś mi przemówiła. .. takie cuda to w Müller Drogerie na Hauptbahnhof. Mogliby mnie tam zamknąć na tydzień.
ta... Müller to ja najblizej mam w Köln na Hbf u mnie to dm i Rossmann kroluje, innych drogerii nie uswiadczysz, a w nich to wiadomo ich domowa marka, Weleda, Lavera ale poki co pielegnacja i w niektorych Rossmannach mozna znalesc limitki z kolorowki. Z pielegnacji to jeszcze Kneipp, Scheller i chyba wszystko. Ja zdecydowanie do bio sklepow pedzic musze.

Ale zeby nie bylo, ze ja tu taka niewinna jestem. bylam dzis w Bio Haus i zobaczylam ze obok koloroki Benecos stoi Dr. Hauschka ( mam nadzieje ze i inne marki wprowadza) i widze stoi juz nowy ich podklad i byly ulotki i probki. To zgarnelam gwie probki w kolorze 01 i ulotke do poczytania. Nie zebym potrzebowala takie cos. Wiem ze podklad jest tak samo malo kryjacy jak stara wersja, ze teraz ma inny zapach, ze odciennie inne i kolor 00 wycofany, ale moze go wprowadza na prosbe klientek. Ale co zauwazylam, ze w zimie jak cera jest lekko podsuszona albo normalna to na krem lafnie u mnie wyglada krem BB od Lily Lolo, ktory tez ma marne krycie i na to mineraly. I tak sobie pomyslalam, ze ten Hauschkowy podklad dodatkowo odzywi i nawilzy cere i mineralki sie beda lepiej trzymac. Moze bedzie to tez dobry jak ten BB kremik od LL, a moze i mi sie bardziej spodoba?... Pozyjemy zobaczymy

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-02-05 o 19:17
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 21:19   #1115
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że kiedyś kupiłam z jednego sklepu próbki podkładów w małych plastikowych pojemniczkach. Niektórych nawet nie zdążyłam użyć bo bodajże po niecałych trzech tygodniach mimo nieodkręcania po prostu wyschły. Jeśli mam wydać więcej niż 50 zł na podkład to wolę najpierw przetestować. Z doborem koloru nie mam problemu, raczej chodzi tu o sprawdzenie konsystencji i tego jak będzie zachowywał się na twarzy. Większość naturalnych mnie zapycha i po godzinie zaczynam się niemiłosiernie świecić. Ale jak gdzieś bym go dorwała w promocji "za grosze" to jestem w stanie kupić w ciemno A testowałaś może kiedyś SO BiO podkład o długotrwałym działaniu, o ten klik ?
no wlasnie o to chodzi... jak probki nie sa fabryczne, to... bez sensu, bo czlowiek sie tylko zniechecic moze - czesto niepotrzebnie.
jak najbardziej rozumiem uprzednia chec przetestowania. moze ktoras na ostatniej promocji dorwala ten podklad za grosze i jej nie podpasowal i by chetnie sie pozbyla za jeszcze mniejsze grosze? jak dobrze kojarze, to ten podklad chyba jeszcze nikogo nie zapchal. jak komus sie nie podobal, to chyba z innych wzgledow. on jest leciutki, nie czuc go na twarzy. pamietam, ze jak zaczelam uzywac LN, to mi ludzie komplementy prawili. ze jakos tak ladniej wygladam. promienniej. twarz sie dalej przetluszczala, ale wystarczylo w polowie dnia w lazience odcisnac sobie twarz na papierowym reczniku przestalam matowac na sile, zaczelam nawilzac, na to podklad, troche pudru, w razie czego papierowy recznik i skora sie uspokoila.

tego zalinkowanego podkladu nie probowalam nigdy. ale jakos mi przeszla ochota na ich podklady/kremy. wg mnie nie sa za lekkie...

Moni, mi akurat ten krem bb z LilyLolo nie podszedl, ale wlasnie zapomnialam o hauschkowym podkladzie... jako ze teraz mniej musze kryc, to moze sobie przetestuje w koncu hauschke mam w pobliskiej aptece, moze maja testery

Edytowane przez cloche
Czas edycji: 2015-02-05 o 21:21
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 23:07   #1116
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
2200 Wat, no nie dziwię się, to musi być niezły żniwiarz z niego. mój ręczny ma 600

Dzięki, rozejrzę się za takimi

Dzisiaj robiłam koktajl z bananów, gruszek (teraz akurat gruszki są najsmaczniejsze te małe chropowate), cynamonu, imbiru i mrożonych jagód, tyle, ze ich nie blendowałam, a lekko rozmrożone wrzuciłam. Pychotka
Brzmi smakowicie! Sprobuje z przyprawamj bo nie probowalam. Ja mroze zblendowany z cytryna imbir wiec moge taki swiezy dodac
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 07:11   #1117
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Wrzucam obiecane zdjęcie moich nowości kosmetycznych


Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Brzmi smakowicie! Sprobuje z przyprawamj bo nie probowalam. Ja mroze zblendowany z cytryna imbir wiec moge taki swiezy dodac
Tych przypraw to taką tylko szczyptę, a imbir świeży Ja tego nie rozrzedzałam i bardziej wyszedł mi mus niż koktajl, ale z tymi jagodami idealnie współgrało, jak deser. Następnym razem, tylko czekam aż mi awokado dojrzeje będę robić ze świeżą miętą. cytryną i myślę co jeszcze.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-06, 07:26   #1118
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Wrzucam obiecane zdjęcie moich nowości kosmetycznych

piękna rodzinka
nie wiem czy znajdziesz gdzię podkłady living nature.
o ile dobrze pamiętam to dystrybutorem LN w polsce było minejo, które się zamknęło niedawno.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 08:05   #1119
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
piękna rodzinka
nie wiem czy znajdziesz gdzię podkłady living nature.
o ile dobrze pamiętam to dystrybutorem LN w polsce było minejo, które się zamknęło niedawno.
no to lepiej chyba o tym podkladzie zapomniec

wczoraj sporo smarowidel do twarzy testowalam i tak sobie mysle, ze skusze sie w koncu na rosentau od annemarie börlind. do tego chce jakis olej do twarzy... i teraz sie bije z myslami, czy brac hauschkowy, czy przetestowac z czarnuszki (byl tam np. z melvity).
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 08:42   #1120
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no to lepiej chyba o tym podkladzie zapomniec

wczoraj sporo smarowidel do twarzy testowalam i tak sobie mysle, ze skusze sie w koncu na rosentau od annemarie börlind. do tego chce jakis olej do twarzy... i teraz sie bije z myslami, czy brac hauschkowy, czy przetestowac z czarnuszki (byl tam np. z melvity).

Ja ze swojej strony polecam ten drzewem sandałowym od orientalny
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 09:10   #1121
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no to lepiej chyba o tym podkladzie zapomniec

wczoraj sporo smarowidel do twarzy testowalam i tak sobie mysle, ze skusze sie w koncu na rosentau od annemarie börlind. do tego chce jakis olej do twarzy... i teraz sie bije z myslami, czy brac hauschkowy, czy przetestowac z czarnuszki (byl tam np. z melvity).
czarnuszka mojemu markowi bardzo słuzy.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-06, 12:55   #1122
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
piękna rodzinka
nie wiem czy znajdziesz gdzię podkłady living nature.
o ile dobrze pamiętam to dystrybutorem LN w polsce było minejo, które się zamknęło niedawno.
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no to lepiej chyba o tym podkladzie zapomniec
Ja to mam jakiegoś pecha bo jak coś poznam i mi się spodoba to zazwyczaj wycofują. Albo jak w przypadku tego podkładu nie można w Polsce kupić. No nic trzeba będzie szukać czegoś innego.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 13:01   #1123
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Ja to mam jakiegoś pecha bo jak coś poznam i mi się spodoba to zazwyczaj wycofują. Albo jak w przypadku tego podkładu nie można w Polsce kupić. No nic trzeba będzie szukać czegoś innego.
A może ten podkład Avril spróbuj, w sumie nie jest bardzo drogi.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 13:23   #1124
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A może ten podkład Avril spróbuj, w sumie nie jest bardzo drogi.
Może się na niego skuszę. Tylko prawdę mówiąc nigdy nie robiłam zakupów z zagranicznych stron i trochę się obawiam. Nie martwię się tym czy paczka dojdzie tylko raczej sposobem zapłaty. Niestety moją kartą nie mogę płacić, a paypal nie lubię. Trochę się tam gubię.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 13:34   #1125
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Też jestem aktualnie w fazie wybierania pokładu... Minerały już definitywnie muszę pożegnać, niestety.
Dzięki Anuli, a jakże, zamówiłam primer 100% pure więc może ta resztę co już mam jeszcze wykończę, bo on ułatwia ich noszenie, ale pod diorka też się spisuje
I tak se właśnie myślę: jakoś w ogóle nie szukam wśród naturalsow... Rano kładę na twarz serum z ha (różne) potem krem z filtrem i tą bazę (obie rzeczy naturalne) i jakoś nie sądzę, by się chemia z pokładu przebiła przez to wszystko do organizmu
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2015-02-06 o 13:35
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 14:29   #1126
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Może się na niego skuszę. Tylko prawdę mówiąc nigdy nie robiłam zakupów z zagranicznych stron i trochę się obawiam. Nie martwię się tym czy paczka dojdzie tylko raczej sposobem zapłaty. Niestety moją kartą nie mogę płacić, a paypal nie lubię. Trochę się tam gubię.
Jest dostępny w sklepie damabio.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
I tak se właśnie myślę: jakoś w ogóle nie szukam wśród naturalsow... Rano kładę na twarz serum z ha (różne) potem krem z filtrem i tą bazę (obie rzeczy naturalne) i jakoś nie sądzę, by się chemia z pokładu przebiła przez to wszystko do organizmu
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No jakby pójśc na logikę, to może rzeczywiście nie ma sensu zbytnio przykładać uwagi do naturalności podkładu
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 15:01   #1127
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony polecam ten drzewem sandałowym od orientalny
to chyba nie dla mnie olej... po pierwsze, dostepny tylko w polsce. po drugie sklad... to nie jest olej dla takich tlusciochow jak ja
ja konkretnie sie zastanawiam miedzy hauschka a czarnuszka, bo hauschke juz mialam nie raz i swietnie dziala, a czarnuszka jest wlasnie dla cer tlustych. chcialabym wyprobowac, tylko jak bym w trakcie zatesknila do hauschki, bo by mnie czarnuszka nie powalila na kolana, to co ja zrobie z reszta? w sumie moglabym domieszac do jakiegos masla i zrobic taki mix do ciala znowu... pewnie nie zaszkodzi...
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
czarnuszka mojemu markowi bardzo słuzy.
no wlasnie facetom sie podoba. racja... w razie czego mojemu malzowi wcisne, bo on do twarzy wlasnie taki olejolubny
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Też jestem aktualnie w fazie wybierania pokładu... Minerały już definitywnie muszę pożegnać, niestety.
Dzięki Anuli, a jakże, zamówiłam primer 100% pure więc może ta resztę co już mam jeszcze wykończę, bo on ułatwia ich noszenie, ale pod diorka też się spisuje
I tak se właśnie myślę: jakoś w ogóle nie szukam wśród naturalsow... Rano kładę na twarz serum z ha (różne) potem krem z filtrem i tą bazę (obie rzeczy naturalne) i jakoś nie sądzę, by się chemia z pokładu przebiła przez to wszystko do organizmu
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a myslalas o kremach bb albo cc? powiem ci, ze bardzo mi sie spodobala seria anti-age logony, wlasnie kremy cc maja... i to jest serum cc tonujace i dwa odcienie kremow cc. testowalam na rece i mnie kusily baaaardzo - mimo posiadania tlustej cery. nie oblepialy... odzywcze, nawilzajace, ale mimo to takie no... fajne. oddychajace. mysle, ze skorze dobrze zrobi, jak damy jej pooddychac ja, jak tylko zuzyje troche zapasow, to sie porwe prawdopodobnie na to serum... (w ogole lista dluuuuga, a ja smaruje sie i smaruje i zapasy jak byly tak sa....... )
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 16:17   #1128
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ja mam Avril- odcienie light i natural, ale wg mnie słabo kryje (podkłady So Bio mają lepsze krycie) i oba te kolory Avril są żółtawe, więc nie dla mnie; So Bio ma więcej odcieni (miałam z pompką tzn. airless oraz w tubce też i z obu byłam zadowolona).
Natomiast jeśli chodzi o primer 100% Pure, to niestety on nie dla mnie- świeciłam się po nim strasznie i z bólem serca, bo skład cudny, oddałam tż, któremu bardzo przypasował - stwierdził, ze ma fajny poślizg i domagał się następnego opakowania, ale kupiłam mu serum z Alterry, żeby średnia cenowa wyszła przyzwoita

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-02-06 o 16:20
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 16:23   #1129
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

a myslalas o kremach bb albo cc? powiem ci, ze bardzo mi sie spodobala seria anti-age logony, wlasnie kremy cc maja... i to jest serum cc tonujace i dwa odcienie kremow cc. testowalam na rece i mnie kusily baaaardzo - mimo posiadania tlustej cery. nie oblepialy... odzywcze, nawilzajace, ale mimo to takie no... fajne. oddychajace. mysle, ze skorze dobrze zrobi, jak damy jej pooddychac ja, jak tylko zuzyje troche zapasow, to sie porwe prawdopodobnie na to serum... (w ogole lista dluuuuga, a ja smaruje sie i smaruje i zapasy jak byly tak sa....... )
BB i CC to już kompletnie nie sa dla mnie,te ich właściwości pielęgnujące w moim przypadku do niczego się nie nadają (za słabe); trzeba pamiętac, że ja jestem już zaawansowany przedział wiekowy (45+) i porządna pielęgnacja to jest u mnie podstawa. Porządna.
Natomiast z podkładami jest prawdziwy problem, bo jednak większość nieco obciąża lico i ten wiek niestety podkreśla
Doszłam już do tego, że najlepiej się prezentuję kompletnie bez podkładu; ale jak wyłażę z domu to kładę filtry i na to coś musowo trzeba nałożyć... no i w ogóle lubię się malować, to se nie będę odmawiać, nie?
Wszelkie podkłady skierowane do mojej grupy wiekowej to też ściema, bo są teoretycznie napakowane składnikami anty-age ale niestety, nie wierzę w ich odmładzające właściwości.
Także teraz od podkładu oczekuję jedynie lekkiego wyrównania kolorytu, rozświetlenia i wygładzenia powierzchni skóry, nic więcej
No i niestety takie efekty tylko w tzw. górnej półce
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-06, 16:54   #1130
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ja z primera 100% pure też średnio zadowolona jestem. Solo i z aptecznym podkładem jest spoko ale z tymi tej samej marki juz się gryzie.
I ku przestrodze. Kupiłam krem z filtrem SPF30 też z 100% pure, naturalny i taki niski faktor nie powinien zbyt bielić, a bieli STRASZNIE! Wyglądam jak joker albo gejsza. Jeszcze się nim pobawię ale na razie smutek
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 17:07   #1131
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
BB i CC to już kompletnie nie sa dla mnie,te ich właściwości pielęgnujące w moim przypadku do niczego się nie nadają (za słabe); trzeba pamiętac, że ja jestem już zaawansowany przedział wiekowy (45+) i porządna pielęgnacja to jest u mnie podstawa. Porządna.
Natomiast z podkładami jest prawdziwy problem, bo jednak większość nieco obciąża lico i ten wiek niestety podkreśla
Doszłam już do tego, że najlepiej się prezentuję kompletnie bez podkładu; ale jak wyłażę z domu to kładę filtry i na to coś musowo trzeba nałożyć... no i w ogóle lubię się malować, to se nie będę odmawiać, nie?
Wszelkie podkłady skierowane do mojej grupy wiekowej to też ściema, bo są teoretycznie napakowane składnikami anty-age ale niestety, nie wierzę w ich odmładzające właściwości.
Także teraz od podkładu oczekuję jedynie lekkiego wyrównania kolorytu, rozświetlenia i wygładzenia powierzchni skóry, nic więcej
No i niestety takie efekty tylko w tzw. górnej półce
no wlasnie uwazam, ze sie mylisz! te logony cc mysle, ze jak najbardziej do dojrzalej cery sie nadadza. nie ze odmlodza, ale nie robia tapety, ladnie poprawiaja koloryt i nie obciazaja. robisz swoj program odmladzajacy normalnie, ale wlasnie zamiast tapety nakladasz cos lzejszego. ja mojej mamie pare lat temu kupilam krem tonujacy dla cery dojrzalej i ona od tamtej pory z podkladow dobrowolnie zrezygnowala

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
Ja z primera 100% pure też średnio zadowolona jestem. Solo i z aptecznym podkładem jest spoko ale z tymi tej samej marki juz się gryzie.
I ku przestrodze. Kupiłam krem z filtrem SPF30 też z 100% pure, naturalny i taki niski faktor nie powinien zbyt bielić, a bieli STRASZNIE! Wyglądam jak joker albo gejsza. Jeszcze się nim pobawię ale na razie smutek
a ktory konkretnie ten filtr? no i faktor 30 to wcale nie taki niski...50tka chroni niewiele wiecej, tylko tak "straszy" 30tka przepuszcza 3,33% promieniowania (czyli chroni przed 96,67%) UVB a 50tka 2% (czyli "wylapuje" 98%). no to ja nie wiem, czy to taka roznica... i filtry mineralne, o ile nie sa nano, to troszke jednak bielic musza. albo nie troszke, tylko troszke mocniej moze masz jakis za ciemny podklad/krem tonujacy i by szlo to pomieszac?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 17:43   #1132
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

To ten krem- http://plantsforbeauty.pl/bezolejowa...-30-p-176.html
bieli nie trochę mocniej tylko BARDZO mocno. Mam bardzo ciepła karnacjię i mimo iż nie opalam się od lat to po wysmarowaniu się wyglądam komicznie. Ratuje sytuacje jak wklepie trochę podkładu ale obawiam się trochę czy jednocześnie nie ścieram ochrony
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 18:43   #1133
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no wlasnie uwazam, ze sie mylisz! te logony cc mysle, ze jak najbardziej do dojrzalej cery sie nadadza. nie ze odmlodza, ale nie robia tapety, ladnie poprawiaja koloryt i nie obciazaja. robisz swoj program odmladzajacy normalnie, ale wlasnie zamiast tapety nakladasz cos lzejszego. ja mojej mamie pare lat temu kupilam krem tonujacy dla cery dojrzalej i ona od tamtej pory z podkladow dobrowolnie zrezygnowala

mozesz podlinkowac
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 19:11   #1134
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no wlasnie uwazam, ze sie mylisz! te logony cc mysle, ze jak najbardziej do dojrzalej cery sie nadadza. nie ze odmlodza, ale nie robia tapety, ladnie poprawiaja koloryt i nie obciazaja. robisz swoj program odmladzajacy normalnie, ale wlasnie zamiast tapety nakladasz cos lzejszego. ja mojej mamie pare lat temu kupilam krem tonujacy dla cery dojrzalej i ona od tamtej pory z podkladow dobrowolnie zrezygnowala
miałam 4 duże próbki tego. I nie przeczę, złle to nie jest ale efekt końcowy, jak porównamy z diorskin nude. . To niestety



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 19:11   #1135
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Ja to mam jakiegoś pecha bo jak coś poznam i mi się spodoba to zazwyczaj wycofują. Albo jak w przypadku tego podkładu nie można w Polsce kupić. No nic trzeba będzie szukać czegoś innego.
a minerały?
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Też jestem aktualnie w fazie wybierania pokładu... Minerały już definitywnie muszę pożegnać, niestety.
Dzięki Anuli, a jakże, zamówiłam primer 100% pure więc może ta resztę co już mam jeszcze wykończę, bo on ułatwia ich noszenie, ale pod diorka też się spisuje
I tak se właśnie myślę: jakoś w ogóle nie szukam wśród naturalsow... Rano kładę na twarz serum z ha (różne) potem krem z filtrem i tą bazę (obie rzeczy naturalne) i jakoś nie sądzę, by się chemia z pokładu przebiła przez to wszystko do organizmu
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cieszę się
ja strasznie lubię ten primer!
nakładam krem, primer, podkład - cudo
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 19:13   #1136
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
To ten krem- http://plantsforbeauty.pl/bezolejowa...-30-p-176.html
bieli nie trochę mocniej tylko BARDZO mocno. Mam bardzo ciepła karnacjię i mimo iż nie opalam się od lat to po wysmarowaniu się wyglądam komicznie. Ratuje sytuacje jak wklepie trochę podkładu ale obawiam się trochę czy jednocześnie nie ścieram ochrony
oj no juz nie panikujmy. nie wiem jak nakladasz podklad, ale ja tam wielce sobie nic nie zetre przy aplikacji poza tym podklady tez maja ochrone, bo pigmenty to takie wlasnie mineralne filtry.
Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
mozesz podlinkowac
http://www.sklepy24.pl/sklep/zdrowe-...fluid-8w1/3979 to to serum wlasnie. albo tutaj wszystkie ich kremy cc: http://www.sklepy24.pl/szukaj/logona+cc widze, ze ten sklep tez probki robi... tylko nie wiem juz, czy to ten fajny czy nie fajny sklep bo albo ten z myslnikiem albo bez cos tam nabroil...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 19:18   #1137
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Niestety nie znalazłam tego artykułu, który czytałam, ale podaje dwa dość przydatne linki.

Witaminka C i jej formy:

http://www.biochemiaurody.fora.pl/do...miny-c,23.html

http://beautifulwithbrains.com/2009/...care-products/
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 19:18   #1138
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
miałam 4 duże próbki tego. I nie przeczę, złle to nie jest ale efekt końcowy, jak porównamy z diorskin nude. . To niestety



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
czyli ci cos silikonowego na wierzch dla optycznego, chwilowego efektu potrzebne? no... tak tez mozna. tez watpie, ze te "zle" skladniki jakos tam do skory po tylu warstwach sie dostana, ale z kolei uwazam, ze na dluzsza mete to takie zaklajstrowanie skorze dobrze nie robi... no nie wiem, sama tam czujesz, z czym ci dobrze bo w sumie na co komu efekty dlugoterminowe, jak chce wygladac TU i TERAZ
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 20:05   #1139
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
BB i CC to już kompletnie nie sa dla mnie,te ich właściwości pielęgnujące w moim przypadku do niczego się nie nadają (za słabe); trzeba pamiętac, że ja jestem już zaawansowany przedział wiekowy (45+) i porządna pielęgnacja to jest u mnie podstawa. Porządna.
Natomiast z podkładami jest prawdziwy problem, bo jednak większość nieco obciąża lico i ten wiek niestety podkreśla
Doszłam już do tego, że najlepiej się prezentuję kompletnie bez podkładu; ale jak wyłażę z domu to kładę filtry i na to coś musowo trzeba nałożyć... no i w ogóle lubię się malować, to se nie będę odmawiać, nie?
Wszelkie podkłady skierowane do mojej grupy wiekowej to też ściema, bo są teoretycznie napakowane składnikami anty-age ale niestety, nie wierzę w ich odmładzające właściwości.
Także teraz od podkładu oczekuję jedynie lekkiego wyrównania kolorytu, rozświetlenia i wygładzenia powierzchni skóry, nic więcej
No i niestety takie efekty tylko w tzw. górnej półce
skoro nie patrzysz juz na podklad zeby byl naturalny, a masz takie wymagania, to testowalas moze to?

http://www.yves-rocher.pl/podklad_wy...rozswietlajacy

polecam przetestowac moze ci sie spodoba
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 20:19   #1140
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
BB i CC to już kompletnie nie sa dla mnie,te ich właściwości pielęgnujące w moim przypadku do niczego się nie nadają (za słabe); trzeba pamiętac, że ja jestem już zaawansowany przedział wiekowy (45+) i porządna pielęgnacja to jest u mnie podstawa. Porządna.
Natomiast z podkładami jest prawdziwy problem, bo jednak większość nieco obciąża lico i ten wiek niestety podkreśla
Doszłam już do tego, że najlepiej się prezentuję kompletnie bez podkładu; ale jak wyłażę z domu to kładę filtry i na to coś musowo trzeba nałożyć... no i w ogóle lubię się malować, to se nie będę odmawiać, nie?
Wszelkie podkłady skierowane do mojej grupy wiekowej to też ściema, bo są teoretycznie napakowane składnikami anty-age ale niestety, nie wierzę w ich odmładzające właściwości.
Także teraz od podkładu oczekuję jedynie lekkiego wyrównania kolorytu, rozświetlenia i wygładzenia powierzchni skóry, nic więcej
No i niestety takie efekty tylko w tzw. górnej półce
zmieszaj minerały z kremem
a kremy tonujące madary znasz? na pewno dają tylko lekkie wyrównanie kolorytu i rozświetlenie
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.