Cilest - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-21, 12:01   #1
monikak91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 38

Cilest


Poprawka:
1 - Czy okres zawsze pojawia się w ciągu tych siedmiu dni pprzerwy? Czy moze zdarzyć się tak, że dostanę okres podczas brania kolejnego opakowania?
2 - Chodzilo mi tutaj o prawdopodobieństwo - wiadomo jak działają tabletki antykonc. - zatrzymuja jejczkowanie. Chodzi mi o to, jakie jest pawdopodobieństwo zajścia w ciążę (tabletki mimo wszystko nie zadziałały), mimo regularnego brania - jak wiadomo nic nie daje 100% pewności
3 - o ten pkt chodzilo mi najbardziej
4 - czy można rozpocząć wspolzycie przy końcówce pierwszego oakowania?
5 - brałam Cilest jakieś 1,5 roku temu po konsultacji z lekarzem i po badaniach. Tym razem stwierdziłam jednak, że nie ma sensu iść tym bardziej, że mam dostęp do tych tabletek bez recepty. Czy uważacie, ze jednak powinnam udać się do lekarza?

Ps Chodzi mi odp głównie na pyt. 3, reszta pyt jest dodatkowa, zadanych dla pewności. I bardzo proszę o rzetelne wypowiedzi, najlepiej specjalistów czy osób, które mają jakaś wiedzę na ten temat. Proszę darować sobie komentarze typu: "żałosne", 'dorośnij',

Edytowane przez monikak91
Czas edycji: 2010-06-22 o 15:37 Powód: przeciez nie zmienilam sensu swojej wiaddomości
monikak91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 12:08   #2
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Cilest

Przeszukaj forum i dorośnij (to do pkt. ostatniego)
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 12:10   #3
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Cilest

Cytat:
Napisane przez monikak91 Pokaż wiadomość
1) Po jakim czasie od wzięzia ostatniej tabletki powinnam dostać okres?
2) Jakie jest prawdopodobieństwo, że mimo wszystko zaszłam w ciążę?
3) czy mogę brać Cilest w ten sposób: biorę dwa miesiące, miesiąc przerwy, znowy dwa miesiące, miesiąc przerwy, znowu 2 miesiące, 2 miesiące przerwy?
4) Kiedy mogę zacząć współżyć bez innego zabezpieczenia? Dopiero od 2 opakowania czy wcześniej?
5) Nie byłam u ginekologa przed zakupieniem i braniem tych tabletek, kupiłam je na 'lewo', a później za granicą, gdzie są one bez recepty. Nie mam jednak jakichś skutków ubocznych. Czy może tak zostać?

Z góry dziekuję!
5. ......................... ............. ja sie naprodukowałam na pozostałe 4 i dopiero to przeczytałam
skąd w ogóle wiesz że to są tabletki z hormonami a nie ktoś ci wcisnął placebo?!
NIE, NIE MOŻE TAK ZOSTAĆ. chyba że chcesz zajść w ciążę (bo widzę że nie wiesz o tabletkach nic) czy nabawić się poważnych skutków ubocznych, które mogą prowadzić do śmierci.

na pozostałe 4 pytania odpowie ci ginekolog.

Edytowane przez monius9
Czas edycji: 2010-06-21 o 12:11
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 12:21   #4
Ona_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 222
Dot.: Cilest


Ja niektórych dziewczyn nie ogarniam. Zastanawiałam się jak to możliwe, że ktoś komu ginekolog przepisał tabsy ma tego typu wątpliwości (przecież ginekolog wszystko tłumaczy) ale doszłam do pkt. 5 .... i mnie rozwaliło.
Ona_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 13:25   #5
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Cilest

Nie wolno edytować postów, jeśli to ma zmienić sens wątku. Z resztą co ci z tego, jak monius zacytowała.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 15:17   #6
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Cilest

ozesz qrde. dobrze ze nie stalam z chwila przeczytania tego postu, inaczej upadajac uderzylabym sie o rog biurka. to moglo mnie zabic

nie kumam tego pisze sie o tym, o czym sie w zasadzie nie wie nic, ale w google zeby przeczytac podstawy to nie laska ulotki tez ktos nie laska ruszyc
rozbrajaja mnie tacy ludzie. a zakup pigulek na lewo- coz... zostawie bez komentarza
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.