Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-17, 17:37   #1
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902

Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz


Witam, moja mama ma taki maly problem, ale to sie okaze czy maly, w 2014 podpisala umowe z dostawca produ, podobno zaoferowali jej rowiez jakies ubezbieczenie () na ktorego zakup wyrazila zgode telefonicznie, potem dostawca twierdzil, ze rowniez podpisala cos, mama twierdzi ,ze nawet jesli cos jej zostalo podsuniete i zrobila to nieswiadomie, w co jednak watpi. teraz dostawca poradu szantazuje moja mame ,ze jesli nie zaplaci okreslonej kwoty poda ja do sadu, jednak dowodu z podpisem mamy lub nagrania z jej zgoda ustna nie chce pokazac, mowi, ze zrobi to dopiero w sadzie, mama nie chce placic poki jej nie pokaza ,ze faktycznie na cos wyrazala zgode, co moze zrobic w takiej sytuacji, zglosi to gdzies, na policje?
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 18:21   #2
wordila
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 784
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Witam, moja mama ma taki maly problem, ale to sie okaze czy maly, w 2014 podpisala umowe z dostawca produ, podobno zaoferowali jej rowiez jakies ubezbieczenie () na ktorego zakup wyrazila zgode telefonicznie, potem dostawca twierdzil, ze rowniez podpisala cos, mama twierdzi ,ze nawet jesli cos jej zostalo podsuniete i zrobila to nieswiadomie, w co jednak watpi. teraz dostawca poradu szantazuje moja mame ,ze jesli nie zaplaci okreslonej kwoty poda ja do sadu, jednak dowodu z podpisem mamy lub nagrania z jej zgoda ustna nie chce pokazac, mowi, ze zrobi to dopiero w sadzie, mama nie chce placic poki jej nie pokaza ,ze faktycznie na cos wyrazala zgode, co moze zrobic w takiej sytuacji, zglosi to gdzies, na policje?
no ale powinien jej dosłać dokumenty pocztą, które podpisała
warto iść do rzecznika konsumentow, mozliwe ze ta firma ma juz niejeden zatarg z klientami
uwazam tez ze nagranie powinien jej przedstawic,ja kiedys mialam tak z play i przeslali mi plik rozmowy mailem
wordila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 19:01   #3
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Witam, moja mama ma taki maly problem, ale to sie okaze czy maly, w 2014 podpisala umowe z dostawca produ, podobno zaoferowali jej rowiez jakies ubezbieczenie () na ktorego zakup wyrazila zgode telefonicznie, potem dostawca twierdzil, ze rowniez podpisala cos, mama twierdzi ,ze nawet jesli cos jej zostalo podsuniete i zrobila to nieswiadomie, w co jednak watpi. teraz dostawca poradu szantazuje moja mame ,ze jesli nie zaplaci okreslonej kwoty poda ja do sadu, jednak dowodu z podpisem mamy lub nagrania z jej zgoda ustna nie chce pokazac, mowi, ze zrobi to dopiero w sadzie, mama nie chce placic poki jej nie pokaza ,ze faktycznie na cos wyrazala zgode, co moze zrobic w takiej sytuacji, zglosi to gdzies, na policje?
Ale jak, oni wysylaja wezwanie do zaplaty bez jakichkolwiek informacji za co??
Musza ci przeciez podac numer rachunku. Jak nie maja numerow rachunku to bardzo szybko mozna naslac na nich urzad skarbowy.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 19:10   #4
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 588
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

Po pierwsze niech mama napisze pismo z prośbą o wstrzymanie postępowania na czas "przygotowania" dokumentów. Po drugie skontaktujcie z rzecznikiem, on powie co dalej.
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words
boinnenazwybylyzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 09:33   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Witam, moja mama ma taki maly problem, ale to sie okaze czy maly, w 2014 podpisala umowe z dostawca produ, podobno zaoferowali jej rowiez jakies ubezbieczenie () na ktorego zakup wyrazila zgode telefonicznie, potem dostawca twierdzil, ze rowniez podpisala cos, mama twierdzi ,ze nawet jesli cos jej zostalo podsuniete i zrobila to nieswiadomie, w co jednak watpi. teraz dostawca poradu szantazuje moja mame ,ze jesli nie zaplaci okreslonej kwoty poda ja do sadu, jednak dowodu z podpisem mamy lub nagrania z jej zgoda ustna nie chce pokazac, mowi, ze zrobi to dopiero w sadzie, mama nie chce placic poki jej nie pokaza ,ze faktycznie na cos wyrazala zgode, co moze zrobic w takiej sytuacji, zglosi to gdzies, na policje?
Jeśli ta firma nie chce okazać dowodów: dokumentu z podpisem mamy, nagrania rozmowy telefonicznej, to prawdopodobnie ich nie ma a żeruje na tym, ze przestraszeni ludzie zapłącą pod groźbą rozprawy sądowej.

Skontaktujcie się z biurem rzecznika konsumentów, nie wahałabym się też pójść po prostu na policję i zgłosić to, przeszukajcie internet czy nie ma innych poszkodowanych w ten sposób przez ową firmę.

Teraz jest masa tego typu naciągaczy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 09:40   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jeśli ta firma nie chce okazać dowodów: dokumentu z podpisem mamy, nagrania rozmowy telefonicznej, to prawdopodobnie ich nie ma a żeruje na tym, ze przestraszeni ludzie zapłącą pod groźbą rozprawy sądowej.

Skontaktujcie się z biurem rzecznika konsumentów, nie wahałabym się też pójść po prostu na policję i zgłosić to, przeszukajcie internet czy nie ma innych poszkodowanych w ten sposób przez ową firmę.

Teraz jest masa tego typu naciągaczy.
Jak wyżej.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 09:57   #7
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

a szukałaś w googlach podobnych przypadków?

Mnie kiedyś nękała firma z Poznania, że niby wykupiłam wizytówkę w ich katalogu firmowym (wtf), wysyłali maile, dzwonili, grozili, straszyli sądem itp.
Sprawdziłam w googlach, że zastraszają tak mnóstwo osób żerując na tym, że ludzie bojąc się i chcąc mieć spokój będą płacić. a tak naprawde nic nie mogą

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2017-08-18 o 10:00
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-18, 14:54   #8
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

w jaki sposób szantażuje? Twoja mama dostała przedsądowe wezwanie do zapłaty listownie czy po prostu ktoś do niej dzwoni?
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 17:54   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

Oni wysylaja jakies listy? Znasz ich adres? Nazwe firmy?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 18:41   #10
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

Dziekuje za odpowiedzi.

Dzwonia do mamy strasza sadem, nigdy nie wysylali zadnyh listow, dokumentow, nie chca pokaza zadnych umow z podpisem lub nagrania, mowia ,ze dopiero w sadzie, moja mama ma isc do rzecznika konsumetow, chodzi o firme Tauron, faktycznie znalazlam informacje, ze sa podobne przypaki i firma ostrzega przed oszustwami
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 18:49   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

Tauron to znana firma. Moze ktos sie pod nich podszywa?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-18, 19:08   #12
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Tauron to znana firma. Moze ktos sie pod nich podszywa?
Raczej tak http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,36...snym-domu.html
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 19:23   #13
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

Dzwonila mama do Tauronu?
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 22:47   #14
domii9292
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 80
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

To raczej Firma, która podszywa sie Pod Tauron. Kiedys do mojego domu przyszedl mezczyzna, który podawal sie za pracownika taurona. Cos mi nie pasowało, bo za kazdym razem gdy dzwonilam do taurona na infolinie by podac Stan licznika, to slyszalam, ze Firma nie wysyla swoich przedstawicieli do domow w celu podpisania umowy. Znam jeden przypadek, gdzie osoba podpisala taka umowe. Po kilku miesiacach tauron wylaczyl jej prad. Okazalo sie, ze musi placic dwa rachunki, jeden tauronowi za licznik I inne rzeczy techniczne I drugi, tej firmie za prad.
Proponuje zadzwonic na infolinie taurona albo przejsc sie do oddzialu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
domii9292 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-19, 12:00   #15
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedzi.

Dzwonia do mamy strasza sadem, nigdy nie wysylali zadnyh listow, dokumentow, nie chca pokaza zadnych umow z podpisem lub nagrania, mowia ,ze dopiero w sadzie, moja mama ma isc do rzecznika konsumetow, chodzi o firme Tauron, faktycznie znalazlam informacje, ze sa podobne przypaki i firma ostrzega przed oszustwami
niech mama zablokuje ich numer, nie odbiera, a jak zadzwonią z innego i odbierze3 to niech od razu się rozłącza. jak będą wyjątkowo nachalni to sprawę może zgłosić. na pewno niech się z nimi na nic nie umawia.

a tak swoja drogą możecie zadzwonić do Tauronu i zapytać, czy oni coś na ten temat wiedzą.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-19, 14:13   #16
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

U mnie też był kiedyś jakiś ściemniacz, oferował tańszy prąd i dodatkowo ubezpieczenie od utraty pracy. Może mama autorki coś takiego podpisała? Bo przecież zakład energetyczny się jej nie czepia, tylko o to ubezpieczenie chodzi, myślę. Jeśli coś podpisałaby, to musiałaby dostać jakieś blankiety wpłaty z konkretną sumą, to raz, a po drugie żadna firma ubezpieczeniowa chyba nie czeka latami, aż ktoś łaskawie zacznie płacić, tylko ponaglenie przysyłają. Nie płacisz, nie masz ubezpieczenia, koniec.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 22:54   #17
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

niech mama mówi, że bardzo chętnie rozwiąże tę sprawę w sądzie, ale przy kolejnym telefonie najpierw zgłosi na policję nękanie jak na moje to oszuści i pewnie sporo jest już poszkodowanych ludzi. tak czy siak, warto zgłosić na policję próbę wyłudzenia kasy.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 00:28   #18
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Potrzeba porada prawna, falszywa umowa i szantaz

Po 1 dopytaj czy może mama COKOLWIEK podpisywała np.byl jakiś "kontroler licznika" albo ktoś, kto np.przyniosl aktualizację umowy, cokolwiek, ważne czy podpisała jakikolwiek papier dotyczące pradu w ciągu ostatnich 3-4miesięcy (tyle trwa przeprocesowanie zmiany sprzedawcy energii elektrycznej).
Osoba która dostarcza takie papiery może się fałszywie legitymowac nawet dokumentami waszego dostawcy prądu! Dlatego ważne jest czy mama komukolwiek podpisywała cokolwiek (nawet jeśli Pan był w kombinezonie waszego dostawcy prądu i miał identyfikator).

Po 2- koniecznie zadzwońcie do waszego dystrybutora energii energetycznej (Jak napiszesz skąd jesteś to Ci powiem kto jest dystrybutorem, albo sprawdź to na rachunku dystrybutor NIE ZAWSZE równa się sprzedawca dlatego najlepiej jakbyś podała skąd jesteś, ale w wielu przypadkach jest to ta sama firma i wtedy sprawdzisz to na rachunku)
Dystrybutor ma informacje jaka firma wam sprzedaje prąd. Jeśli mama cokolwiek podpisala jakiemuś przedstawicielowi (nawet nieświadomie, bo np podawał się za kontrolera licznikow) to u Dystrybutora będzie pismo informujące o tym z kim (z jaką firmą) mama podpisała umowę.

I najważniejsze- sprzedawców energii elektrycznej na rynku polskim jest pewnie już ponad setka. Często firmy krzaki robią takie przekręty- da się wywalczyć swoje, ale musicie wiedzieć te 2 najważniejsze rzeczy które Ci wypunktowalam zanim zglosicie sprawę do UOKiK
Jak cos jest niezrozumiałe- pisz. Spróbuje pomóc


A...i może zainstaluj mamie apkę do nagrywania rozmów- bardzo się przydaje w walce z takimi draniami.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:28 ---------- Poprzedni post napisano o 00:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Tauron to znana firma. Moze ktos sie pod nich podszywa?
Mogą mieć umowę z jakimś lichym przedstawicielem i może im robic taką krecią robotę.
Ale wszystko jest do sprawdzenia- 1 albo 2 telefony i będzie wiadomo kto to i dlaczego dzwoni

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2017-08-22 o 00:26
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-22 00:28:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.