Schodzący paznokieć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-02-22, 11:55   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Schodzący paznokieć


Od kilku miesięcy mam "kłopot' z paznokciem u lewego kciuka.Pewna jego część,około1/8 odeszła od opuszki i nie chce przyrosnąć.Wygląda to nieestetycznie,ale na szczęście maluję paznokcie i wtedy tego nie widać.Nie wiem co może być przyczyną.Proszę o radę.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-23, 12:38   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: PAZNOKIEĆ

Konieczna będzie wizyta u dermatologa. Każda taka podejrzana zmiana na paznokciach wymaga konsultacji lekarskiej. Czy poza odstawaniem części płytki zauważyłaś jakieś inne objawy?
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 20:58   #3
oolaa
Raczkowanie
 
Avatar oolaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 228
Dot.: Re: PAZNOKIEĆ

uderzyłam sie o próg w mały palec u stopy, pobolało i przestało wieczorem zauwazyłam, ze panoiec jakby tak wyszedł do góry a cały wokól i pod jest spuchniety i siny ile czasu bedzi schodził i czy bedzie to bolesne ? co mam robic jkakąs masc stosowac ? prosze odpowiedzcie mi nigdy nie miałam takiej przykrej sytuacji
__________________
Bo wiesz słońce z deszczem wywołuje tęcze


moje paznokietki



oolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 20:58   #4
oolaa
Raczkowanie
 
Avatar oolaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 228
Dot.: Re: PAZNOKIEĆ

uderzyłam sie o próg w mały palec u stopy, pobolało i przestało wieczorem zauwazyłam, ze panoiec jakby tak wyszedł do góry a cały wokól i pod jest spuchniety i siny ile czasu bedzi schodził i czy bedzie to bolesne ? co mam robic jkakąs masc stosowac ? prosze odpowiedzcie mi nigdy nie miałam takiej przykrej sytuacji
__________________
Bo wiesz słońce z deszczem wywołuje tęcze


moje paznokietki



oolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 16:28   #5
kadyrka
Rozeznanie
 
Avatar kadyrka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 954
GG do kadyrka
Dot.: Schodzący paznokieć

OOlaa-spółczuję,bo trochę to potrwa.
Ja przytrzasnęłam sobie palec u prawej ręki 27 grudnia(dwa dni przed egzaminem stylizacji akrylem) drzwiami.
Bolało cholernie,a dziś jeszcze biegam z plastrem. Paznokieć od strony macierzy zaczął odchodzić ale jeszcze się trzyma. A minęły już prawie dwa miesiące.Zaklejam go,żeby nie zahaczyć tym co odstaje i nie zerwać. Od spodu już widać,że rośnie nowy.
Jak widzisz to potrwa troszkę,a smarowałam na zmianę altacetem w żelu i żelem arnikowym. Obydwa w aptece mi polecili za niewielkie pieniążki.Smarowałam grubo,zalepiałam i już. Obydwa żele są na stłuczenia,siniaki i obrzęki.Teraz jak nie ma obrzęku nie smaruję,tylko czekam aż w końcu zejdzie bo jest upierdliwy.
Powodzenia .

Acha-egzamian zdałam. Mimo bólu.
__________________
KADYRKA

No i stało się. Ukończyłam kurs stylizacji paznokci.
kadyrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 00:38   #6
arleta_myslowice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Mysłowice/Italia
Wiadomości: 284
Wyślij wiadomość przez MSN do arleta_myslowice
Dot.: Schodzący paznokieć

ja miałam tak u nogi z malutkim -zobaczyłam czy w ogole rośnie i rósł wiec obcielam go do momentu zrostu...pomoglo i teraz jest ok ale u reki moze to inazej wygladac nie wiem jak to sie leczy ale gdyby to przytrafilo by mi sie na innym palcu napewno poszlabym do lekarza
__________________
"Dłonie są krajobrazem serca"
arleta_myslowice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 08:26   #7
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Schodzący paznokieć

Też kiedyś przytrzasnęłam palec szufladą i paznokieć jakby się odkleił... Polecam altacet, ja używałam takiego w żelu, w białej tubce (ok. 9, 10 zł w aptece). Działa on przede wszystkim bardzo kojąco i przeciwzapalnie. W każdym bądź razie mi pomógł. Po ok. miesiącu już wszystko było na miejscu.

__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-01, 13:22   #8
paulinagoldi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Dot.: Schodzący paznokieć

witam. Bardzo proszę kogoś o pomoc....2 miesiące temu stłukłam sobie dużego paznokcia u nogi (((, teraz jest on taki ciemno czerwony, ale nie boli mnie. ile jeszcze potrwa zanim mi zejdzie?? czy można jakoś to przyspieszyć? i czy w ogóle można malować lakierem takiego paznokcia czy raczej nie?? bardzo proszę o odpowiedź
paulinagoldi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 09:43   #9
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: Schodzący paznokieć

Cytat:
Napisane przez paulinagoldi Pokaż wiadomość
witam. Bardzo proszę kogoś o pomoc....2 miesiące temu stłukłam sobie dużego paznokcia u nogi (((, teraz jest on taki ciemno czerwony, ale nie boli mnie. ile jeszcze potrwa zanim mi zejdzie?? czy można jakoś to przyspieszyć? i czy w ogóle można malować lakierem takiego paznokcia czy raczej nie?? bardzo proszę o odpowiedź
Malować możesz ile wlezie,co do przyspieszania to raczej nici z tego:musisz uzbroić sie w cierpliwość Najdłużej jednak trwa odrastanie nowego paznokciek.10 msc
Może sie okazać że wcale nie zejdzie.
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 09:58   #10
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Schodzący paznokieć

Część krwi sie wchłonie, a część pozostanie i zniknie dopiero jak paznokieć odrośnie. wraz z obcinaniem.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 21:40   #11
xXxZiutAxXx
Raczkowanie
 
Avatar xXxZiutAxXx
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 104
GG do xXxZiutAxXx Send a message via Skype™ to xXxZiutAxXx
Dot.: Schodzący paznokieć

wiesz co nie chcę cię straszyc ale mój tata miał coś podobnego.. uderzył się w duży palec przy pracy i paznokieć zaczął stopniowo schodzić... udał się do dermatologa i tam gdzieś w szpitalu usuneli <wycieli> mu cały paznokieć... ale nie wiem czy w twoim przypadku będzie to konieczne.. głowa do góry
__________________
I tired to believe in love!!

Jaką fryzurę wybrać?? Pomóżcie!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...01#post7917901

Zapuszczam włoski!!
19,06,08 - 46 cm
cel - 80 cm

xXxZiutAxXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 21:36   #12
doris04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1
Dot.: Schodzący paznokieć

Jak się wybiera do lekarza z takim schodzącym paznokciem to do dermatologa? czy innego lekarza?
doris04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 20:17   #13
Lorien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 241
Dot.: Schodzący paznokieć

Ja ze schodzącym paznokciem poszłam do chirurga. Efektem było jego zdjęcie. Co się okazało chirurg uszkodził mi macierz paznokcia, więc praktycznie zadna szansa abym go kiedykolwiek jeszcze miała. Teraz mam pytanie, czy da się z tym coś zrobić? Czy kosmetyczka jest w stanie mi przykleic jakiegos sztucznego paznokcia albo coś w tym stylu? Czy musze zaopatrzyć się w dożywotnią ilość plastrów aby zakrywać tego okropnego palca?
Lorien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 08:20   #14
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: Schodzący paznokieć

Nie mam pojęcia,ale współczuję Ci bardzo.Czy jesteś pewna że masz nieodwracalnie uszkodzona macierz?
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 11:30   #15
Lorien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 241
Dot.: Schodzący paznokieć

Chirurg powiedział, że nie widzi u mnie żadnej macierzy, ale zawsze trzeba mieć nadzieje. Szczęście w nieszczęściu to to, że ten paznokieć jest u stopy. Jakby ktoś coś wiedział to proszę o informacje.
Lorien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 15:05   #16
mirelka_ll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6
Dot.: Schodzący paznokieć

Ja też mam problem z paznokciami u nog schodza mi u obu nog dwa duże paznokcie. Najpierw zśiniały myślałam że sine zejdzie i bedzie dobrze okazało sie jednak że nie. Moczyłam nogi chciałam wyciać skórki itp Patrze a tam mi odchodzi cały paznokieć u jednej nogi u drugiej jeszcze siwy ale już powoli zaczyna odchodzić też poszłam do dermatologa. Zabardzo Pani doktor nie wiedziała co mi ma na to przepisać. Przepisała jakieś antybiotyki przeciwgrzybiczne:1wsciek ly co wcale nie mam brzybicy poprostu schodzi mi paznokiec, kazała czekać az same zejdą i się do niej zgłosić już jeden zszedł pod spodem jest okropny jakiś ciuczek paznokcia tam jest do połowy płytki a druga połowa to skora :/ Zajmuje sie stylizacją paznokci a teraz mam taką masakre tymbardziej że lato już prawie:/ a ja z plastrami na paluchach bede chodzić:/ mam nadzieje że do nastepnego lata będe miała nowe
mirelka_ll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 14:11   #17
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Schodzący paznokieć

Niestety dzisiaj podczas malowania paznokci u stop zauważyłam, że u lewej nogi z dużego palca zaczyna schodzić mi paznokieć!! Bladego pojęcia nie mam dlaczego? Grzybicy nie podejrzewam, bo stopy mnie nie swędzą, nie schodzi mi też skóra.... Są normalne!
Jedyne co przychodzi mi do głowy i w czym tkwi mój błąd to baleriny, w których chodzę....nie przepuszczają powietrza. Myślicie, że to mogło wpłynąć na moje stopy, aż tak, by zszedł mi paznokieć?!
Do jakiego lekarza się udać?Dermatolog?
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 08:35   #18
mirelka_ll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6
Dot.: Schodzący paznokieć

Cytat:
Napisane przez Lucy1111 Pokaż wiadomość
Niestety dzisiaj podczas malowania paznokci u stop zauważyłam, że u lewej nogi z dużego palca zaczyna schodzić mi paznokieć!! Bladego pojęcia nie mam dlaczego? Grzybicy nie podejrzewam, bo stopy mnie nie swędzą, nie schodzi mi też skóra.... Są normalne!
Jedyne co przychodzi mi do głowy i w czym tkwi mój błąd to baleriny, w których chodzę....nie przepuszczają powietrza. Myślicie, że to mogło wpłynąć na moje stopy, aż tak, by zszedł mi paznokieć?!
Do jakiego lekarza się udać?Dermatolog?
a miałaś zaciasne buty?
mirelka_ll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 10:24   #19
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Schodzący paznokieć

Cytat:
Napisane przez mirelka_ll Pokaż wiadomość
a miałaś zaciasne buty?
baleriny generalnie są bardzo dopasowane, z początku wiadomo - troszkę uciskały mi palce, ale później się rozeszły. Jako że nie przepuszczają powietrza, moje stopy w nich "pływały". Jestem pewna, że to przez to

Ciekawi mnie tylko, czy jeśli podejmę kurację leczniczą, to czy paznokieć zejdzie do końca, czy będzie odrastał tak jak teraz, do momentu wyleczenia?
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-02, 11:18   #20
mirelka_ll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6
Dot.: Schodzący paznokieć

Cytat:
Napisane przez Lucy1111 Pokaż wiadomość
baleriny generalnie są bardzo dopasowane, z początku wiadomo - troszkę uciskały mi palce, ale później się rozeszły. Jako że nie przepuszczają powietrza, moje stopy w nich "pływały". Jestem pewna, że to przez to

Ciekawi mnie tylko, czy jeśli podejmę kurację leczniczą, to czy paznokieć zejdzie do końca, czy będzie odrastał tak jak teraz, do momentu wyleczenia?
Zejdzie cały napewno jeśli już odchodzi nie da sie uratować musi zejsc i urosnac nowy, też probowałam ratować moje i nic z tego nic nie pomogło. Szkoda że paznokcie tak gługo rosną bojakieś 10miesięcy bez paznokcia lipa tym bardziej że lato idzie plaża itp ;(
mirelka_ll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 21:21   #21
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Schodzący paznokieć

Cytat:
Napisane przez mirelka_ll Pokaż wiadomość
Zejdzie cały napewno jeśli już odchodzi nie da sie uratować musi zejsc i urosnac nowy, też probowałam ratować moje i nic z tego nic nie pomogło. Szkoda że paznokcie tak gługo rosną bojakieś 10miesięcy bez paznokcia lipa tym bardziej że lato idzie plaża itp ;(
Nie załamuj mnie ( Nie chcę być całe lato bez paznokcia ;(

Na wtorek mam umówiona wizytę u dermatologa. Ciekawa jestem co stwierdzi. Może to nie jest to najgorsze? Tylko jakieś niefortunne otarcie... Ech, już sama nie wiem co myśleć

Trzymaj za mnie kciuki!! I dziękuję za odpowiedzi
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 12:24   #22
mirelka_ll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6
Dot.: Schodzący paznokieć

Cytat:
Napisane przez Lucy1111 Pokaż wiadomość
Nie załamuj mnie ( Nie chcę być całe lato bez paznokcia ;(

Na wtorek mam umówiona wizytę u dermatologa. Ciekawa jestem co stwierdzi. Może to nie jest to najgorsze? Tylko jakieś niefortunne otarcie... Ech, już sama nie wiem co myśleć

Trzymaj za mnie kciuki!! I dziękuję za odpowiedzi
Trzymam
mirelka_ll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 13:26   #23
Efa307
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
:/

Mam problem :/ schodzą mi paznokcie w dużych palcach u stóp :/ za bardzo nie wiem dlaczego :/ wydaje mi się ze może to być spowodowane za ciasnymi butami:/pod schodzącym paznokciem widać już nowe... przynajmniej tak to wygląda... czy powinnam się tym przejmować i udać się do lekarza ?? poradźcie co robić z góry dziękuję...
Efa307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 15:35   #24
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: :/

Cytat:
Napisane przez Efa307 Pokaż wiadomość
Mam problem :/ schodzą mi paznokcie w dużych palcach u stóp :/ za bardzo nie wiem dlaczego :/ wydaje mi się ze może to być spowodowane za ciasnymi butami:/pod schodzącym paznokciem widać już nowe... przynajmniej tak to wygląda... czy powinnam się tym przejmować i udać się do lekarza ?? poradźcie co robić z góry dziękuję...
witaj!
masz ten sam problem co ja. Tyle że mnie dopiero zaczyna schodzić i tylko przy jednym palcu. Idź koniecznie do lekarza, nie lekceważ tego, bo tak jak pisały tutaj dziewczyny - może to być grzybica paznokcia. lepiej podjąć leczenie, by to świństwo nie przeniosło się na pozostałe paznokcie.
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 20:45   #25
Efa307
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Schodzący paznokieć

Początkowo właśnie myślałam ze to jakaś grzybica czy jakieś inne dziadostwo =/ i kupiłam w aptece coś na grzybice paznokci używałam dosyć długo ale nie zauważyłam różnicy :/ ale chyba jednak zwrócę się do lekarza... dzięki za rade
Efa307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 09:02   #26
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Schodzący paznokieć

Właśnie wróciłam od dermatologa. Jestem przeszczęśliwa, bo sympatyczna pani doktor powiedziała, że raczej paznokieć mi nie zejdzie, tylko będzie odrastał ) uff... a tak się bałam!
Na grzybicę też jej to nie wyglądało, ale nie mogła niczego wykluczyć, więc przepisała mi jakieś krople, które muszę wsmarowywać rano i wieczorem w chory paznokieć. Poza tym przepisała mi 10%rozwór formaliny - do dezynfekcji obuwia.

No i taj jak myślałam - ciasne balerinki w bardzo dużej mierze przyczyniły się do takiego stanu moich stóp...
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 21:31   #27
Marysia03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Schodzący paznokieć

Dawno temu grubsza osoba stanęła mi na paznokieć u nogi. Zaczął on schodzić, wszystko wyglądało dobrze, aż znów uderzyłam się w niego. Paznokieć nie miał szans na ponowne odrośnięcie. Już nie wygląda tak samo . Systematycznie go obcinam, ale on i tak odrasta w dziwnym kształcie. Nie wiem, gdzie się udać z moim problemem i co robić... Proszę o pomoc
Marysia03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 06:23   #28
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Schodzący paznokieć

Cytat:
Napisane przez Marysia03 Pokaż wiadomość
Dawno temu grubsza osoba stanęła mi na paznokieć u nogi. Zaczął on schodzić, wszystko wyglądało dobrze, aż znów uderzyłam się w niego. Paznokieć nie miał szans na ponowne odrośnięcie. Już nie wygląda tak samo . Systematycznie go obcinam, ale on i tak odrasta w dziwnym kształcie. Nie wiem, gdzie się udać z moim problemem i co robić... Proszę o pomoc
Witaj! Proponuję Ci wizytę u dermatologa, by upewnić się, czy wszystko jest dobrze. jeśli nie, to poddać się jakiejś kuracji. Po takiej wizycie możesz udać się do kosmetyczki, która wykona pedicure i zajmie się twoim paznokciem Głowa do góry! może nie jest aż tak źle?
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 18:06   #29
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Schodzący paznokieć

Hej, ja mam takie pytanie;/

3,5 miesiecy temu na studniówce ktoś nadepnął mi na nogę i to spowodowało, że paznokieć ma taki skrzep pod spodem, ale nie jest on duży. Jest przy samej skórze, czy również powinnam czekać aż paznokieć mi odrośnie, czy jak paznokieć bedzie rósł to on będzie szedł z panokciem do przodu? Jak to jest? Bo większość paznokcia jest zdrowa, tylko tam gdzie paznokiec rosnie jest taki skrzep nieduży. Prosze o odpowiedź
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 21:27   #30
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Schodzący paznokieć

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Hej, ja mam takie pytanie;/

3,5 miesiecy temu na studniówce ktoś nadepnął mi na nogę i to spowodowało, że paznokieć ma taki skrzep pod spodem, ale nie jest on duży. Jest przy samej skórze, czy również powinnam czekać aż paznokieć mi odrośnie, czy jak paznokieć bedzie rósł to on będzie szedł z panokciem do przodu? Jak to jest? Bo większość paznokcia jest zdrowa, tylko tam gdzie paznokiec rosnie jest taki skrzep nieduży. Prosze o odpowiedź
Witaj Mila! Jestem prawie pewna, że skrzep będzie "znikał" w miarę odrastania paznokcia. W wyniku mocnego nacisku została uszkodzona płytka. A Ta odrośnie Musisz uzbroić się w cierpliwość. Pamiętaj, że paznokcie u stóp rosną dłużej niż u rąk Myślę, że wizyta u dermatologa Tobie nie grozi...
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.