Zniszczone paznokcie i skórki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-16, 15:40   #1
SummertimeSadness
Zadomowienie
 
Avatar SummertimeSadness
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 170

Zniszczone paznokcie i skórki


Używałam odżywki Eveline ... wszystko było ok dopóki nie zmywałam jej.. panzokcie są okropne, płytka jakby "pozadzierana", nie jest gładka, są skórki na płytce takie jakby albo to zdarta płytka paznokcia...poza tym białe "końcówki" nie są białe, żółte, nierówne.. skórki wokół w tragicznym stanie.. co mam robic, jaka odzywka, co na skorki?
SummertimeSadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 11:57   #2
rain88
Rozeznanie
 
Avatar rain88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 673
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Może wypróbuj naturalne sposoby? Polecam moczenie paznokci przez 20 - 30 minut w podgrzanej oliwie z dodatkiem kilku krople olejku rycynowego. Systematyczne stosowanie może przynieść naprawdę zadowalające efekty.
__________________
Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała.

bloguję 11.12.2013 nowy post
rain88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 12:03   #3
l0vekate
Przyczajenie
 
Avatar l0vekate
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Polecam krem Ziaja z bio olejkiem arganowym, nakładany na całe dłonie i "po kropelce" na skórki wokół paznokci. Do tego olejek rycynowy na skórki i paznokcie. A jeśli chodzi o rozjaśnienie końcówek, to słyszałam, że pomaga moczenie w soku z cytryny (zamiast wyciskania polecam po prostu wcisnąć paznokcie w grubszy plasterek).
__________________
„living life to the fullest” | blog
l0vekate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 20:36   #4
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

skórki mi strasznie szybko rosną, wszystko przez to że zaczęłam wycinać je cążkami może mi podpowiecie czy są jakieś środki by móc zaprzestać już wycinaniu? muszę je jakoś usuwać przecież. dodatkowo są strasznie suche, myślicie że jakiś olejek/oliwka wystarczą?
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 06:09   #5
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

usuwaj preparatem kozmetika afrodita lub sally hansen, wycinaj tylko nadmiar i olejuj. Pomoże.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 21:58   #6
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
usuwaj preparatem kozmetika afrodita lub sally hansen, wycinaj tylko nadmiar i olejuj. Pomoże.
przestałam w ogóle wycinac cokolwiek, bo poszłam w poszukiwania jakiegoś produktu i pani mi doradziła instant cuticle remover. zupełnie jakbym odkryła amerykę bardzo fajnie je rozmiękcza i później tylko patyczkiem odsuwam-elegancko. wzięłam też oliwkę żeby wcierać w skórki na codzień, mam nadzieję że już nie będą takie sztywne
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 21:10   #7
OlkaPe
Raczkowanie
 
Avatar OlkaPe
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 215
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
usuwaj preparatem kozmetika afrodita lub sally hansen, wycinaj tylko nadmiar i olejuj. Pomoże.
czym olejować? używałaś tych preparatów? bo właśnie jestem na etapie poszukiwania idealnego i robię research
__________________
"Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi Ci nad głową."
OlkaPe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 06:15   #8
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

gdybym nie używała to bym nie polecała o olejowaniu masz osobny wątek.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 09:59   #9
OlkaPe
Raczkowanie
 
Avatar OlkaPe
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 215
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
gdybym nie używała to bym nie polecała o olejowaniu masz osobny wątek.
czasami ktoś poleca bo uslyszał gdzieś, że jest dobra, albo siostra/koleżanka używa, dziękuje pięknie, poczytam
__________________
"Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi Ci nad głową."
OlkaPe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 22:37   #10
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
gdybym nie używała to bym nie polecała o olejowaniu masz osobny wątek.
w sumie racja ja też dopiero jak przetestuję coś na "własnej skórze" to jakieś osądy mogę robić w przypadku tego żelu do usuwania skórek czuję się wręcz w obowiązku rekomendowania, fajne odkrycie
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 23:30   #11
Fagot44
Przyczajenie
 
Avatar Fagot44
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 10
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Ja ogólnie polecam olejować od czasu do czasu skórki i płytkę paznokcia. Mi to bardzo pomogło i stan pazurków uległ poprawie.
__________________
Krytykować może każdy głupiec. I wielu to robi.
Fagot44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-05, 12:46   #12
kazia7474
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Olej kokosowy albo arganowy na dłonie i daj im odrosnąć.
kazia7474 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 09:39   #13
kattbienias
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 49
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Kazia a po jakim czasie można spodziewać się efektów?
kattbienias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 08:03   #14
vericious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Ja moje paznokcie i skórki uratowałam od zagłady taką oto odżywką - Foltene Pharma, Traitement des Ongles (Kuracja wzmacniająca do paznokci). Nakładałam ją na całą płytkę i skórki codziennie rano, a po około 2 tygodniach paznokcie odrosły mi mocne, a skórki nie miały już takiej tendencji do przesuszania.
Kupiłam ją w Rossmannie okolo pół roku temu, była wtedy na dużej promocji, więc możliwe że już ją stamtąd wycofali, ale wg mnie warto szukać!
vericious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 13:05   #15
kalina_wu
Przyczajenie
 
Avatar kalina_wu
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Miałam ten sam problem co Ty. Na innym wątku przeczytałam o olejku rycynowym. To niesamowite co taka mała buteleczka za kilka złotych potrafi zrobić z paznokciami i skórkami. Już po kilku dniach widać super efekty. Olejek wcierałam w paznokcie 2-3 razy dziennie.
kalina_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 09:25   #16
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Cytat:
Napisane przez kalina_wu Pokaż wiadomość
Miałam ten sam problem co Ty. Na innym wątku przeczytałam o olejku rycynowym. To niesamowite co taka mała buteleczka za kilka złotych potrafi zrobić z paznokciami i skórkami. Już po kilku dniach widać super efekty. Olejek wcierałam w paznokcie 2-3 razy dziennie.
a przez jaki czas wcierałaś ten olejek, że takie efekty? ja zaczęłam stosować, też były efekty ale nie że jakieś wow od razu i w sumie przerzuciłam się na taki dużo gęstszy produkt do nawilżania skórek cuticle rehab. olejek dosyć szybko mi się wchłaniał, a ten pozostawia na dłuższy czas taką powłokę, jak na moje oko bardzo silnie nawilża no i przyjemnie pachnie, taka wisienka na torcie
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 12:35   #17
OlkaPe
Raczkowanie
 
Avatar OlkaPe
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 215
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

czy ten olejek nie jest tłusty?
__________________
"Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi Ci nad głową."
OlkaPe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 12:35   #18
ZawszeNaDiecie
Przyczajenie
 
Avatar ZawszeNaDiecie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 19
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

hm...czuje się przekonana. Dziś kupuje i zobaczę, czy przestaną się tak tragicznie łamac
ZawszeNaDiecie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 07:20   #19
Agnieszka16076
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 27
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Olejek rycynowy to najlepsza naturalna metoda na paznokcie. I nie tylko - wcieram go również w rzęsy. Stały się trochę gęstsz i jakby mocniejsze
Agnieszka16076 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-03, 22:02   #20
mali876
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 32
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

W przypadku usuwania skórek ja zawsze nawilżam sobie palce w ciepłej wodzie z jakimś olejkiem. Od razu łatwiej "schodzą", a poza tym nie podrażnia skóry wokół paznokcia i nie tworzą się ranki
Co do samych paznokci, to cóż ja również korzystam z odżywki Eveline i jestem zadowolona z efektów. Może to kwestia samych paznokci i u każdego nieco inaczej działa Ogólnie okazało się (w moim przypadku), że kiepski stan moich paznokci i nie tylko był spowodowany też kiepską dietą, w której za mało było witamin niestety. Jeśli paznokcie zżółkły po malowaniu, to polecam używanie lakierów podkładowych przed malowaniem, wcześniej sama miałam z tym okropny problem, ale zaczęłam stosować właśnie te podkładowe lakiery i już nie żółkną

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-12-10 o 09:44 Powód: link
mali876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 14:19   #21
wiosnula
Raczkowanie
 
Avatar wiosnula
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

potwierdzam działanie olejku rycynowego - tzn. na paznokcie nie próbowałam, ale fajne efekty daje stosowany na rzęsy i brwi. w ogóle wierzę w moc olejków, szukam teraz czegoś, co mogłabym stosować w tempie expresowym, bez celebracji i poświęcania temu czasu. jeśli natomiast mam ten czas, to polecam moczenie palców w wodzie z dodatkiem 1 kapsułki wit. E (może być tez w postaci z dodatkiem innej witaminy, np A+E. nakłuwam kapsułkę i zawartość wlewam do miseczki z wodą) oraz np oliwy. myślę że świetnie się by przy tym sprawdził też olej arganowy lub migdałowy.
wiosnula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 00:51   #22
miskina
Raczkowanie
 
Avatar miskina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 71
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Też postanowiłam coś zrobić ze swoimi paznokciami, bo wstyd się przyznać, od lata niewiele z nimi robiłam poza obcinaniem. Teraz kupiłam elektryczny pilnik z Scholla, Velvet smooth, zrobiłam sobie paznokcie u rąk i nóg, nałożyłam olejek i w rezultacie wyglądają świetnie Obiecałam sobie, że będę taki zabieg powtarzać regularnie, więc na pewno poprawi się też kondycja paznokci (szczególnie zależy mi na nogach, bo kupiłam sobie karnet na basen, a nienawidzę odkrywać zaniedbanych stóp)
miskina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 10:36   #23
wiosnula
Raczkowanie
 
Avatar wiosnula
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

hehe, to fakt, dobrze jest mieć motywację, mnie do dbania o stopy zimą motywują zajęcia jogi i pilatesu (ćwiczymy boso)
wiosnula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 14:30   #24
Maarikaa
Przyczajenie
 
Avatar Maarikaa
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 11
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

JA nie umiem ładnie obciąć paznokci...wszystkie mają inny kształt więc też przezywam jak muszę iść na pilates :P
Maarikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 15:37   #25
Konstancja1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 13
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Zawsze można udawać, że nierówne paznokcie to taki nowy trend
A tak poważnie to wydaje mi się, że na paznokcie u nóg raczej nie zwraca się szczególnej uwagi.
Konstancja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 21:18   #26
Cheerockee
Przyczajenie
 
Avatar Cheerockee
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Dobry wieczór drogie Panie,
mam pytanie dotyczące paznokci a raczej lakieru - jak mogę przedłużyć jego trwałość na płytce?
Moja płytka jest płaska, równa, elastyczna i nie za gruba. Lakier trzyma mi się bardzo krótko bo maksymalnie dzień. Nawet lakiery z firmy Kiko Gel zchodza po dniu. Mogę je ściągać płatami. Czy któraś z Pań spotkała się z takim problemem? Kocham malowanie paznokci ale powtórzenie tej czynności codziennie jest irytujące. Dodam też, że kolor paznokci traktuje jako dodatek do ubrania, a nie lubię "gołych" paznokci. Proszę o radę

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka
Cheerockee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 12:03   #27
wiosnula
Raczkowanie
 
Avatar wiosnula
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Cytat:
Napisane przez Maarikaa Pokaż wiadomość
JA nie umiem ładnie obciąć paznokci...wszystkie mają inny kształt więc też przezywam jak muszę iść na pilates :P
Proponuję zamiast obcinać - opiłowywać. To lepsze dla paznokcia i łatwiej mu w ten sposób nadać pożądany kształt.

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Konstancja1 Pokaż wiadomość
Zawsze można udawać, że nierówne paznokcie to taki nowy trend
A tak poważnie to wydaje mi się, że na paznokcie u nóg raczej nie zwraca się szczególnej uwagi.
no nie zgodzę się, paznokcie u stóp są równie ważne, jak u dłoni i też należy o nie dbać.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Cheerockee Pokaż wiadomość
Dobry wieczór drogie Panie,
mam pytanie dotyczące paznokci a raczej lakieru - jak mogę przedłużyć jego trwałość na płytce?
Moja płytka jest płaska, równa, elastyczna i nie za gruba. Lakier trzyma mi się bardzo krótko bo maksymalnie dzień. Nawet lakiery z firmy Kiko Gel zchodza po dniu. Mogę je ściągać płatami. Czy któraś z Pań spotkała się z takim problemem? Kocham malowanie paznokci ale powtórzenie tej czynności codziennie jest irytujące. Dodam też, że kolor paznokci traktuje jako dodatek do ubrania, a nie lubię "gołych" paznokci. Proszę o radę
przed nałożeniem lakieru odtłuść płytkę paznokcia za pomocą zmywacza do paznokci. a na lakier koniecznie top coat! ja polecam z sally hansen w srebrnej butelce (mega shine), u mnie manicure wytrzymuje ok. tygodnia.

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2015-12-08 o 12:05 Powód: brak cytatu
wiosnula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 16:22   #28
iskoas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 5
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Agnieszka16076
Zaleca się stworzenie go w sposób naturalny czy w sklepach też znajdziemy dobrej jakości?
Polecam izolacje przeciwwilgociowe
moja stronka internetowa dla osób lubiących dziedzinę naprawy sklepów biedronek

Edytowane przez iskoas
Czas edycji: 2016-01-11 o 20:06
iskoas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 17:07   #29
Cheerockee
Przyczajenie
 
Avatar Cheerockee
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Cytat:
Napisane przez wiosnula Pokaż wiadomość
Proponuję zamiast obcinać - opiłowywać. To lepsze dla paznokcia i łatwiej mu w ten sposób nadać pożądany kształt.

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------



no nie zgodzę się, paznokcie u stóp są równie ważne, jak u dłoni i też należy o nie dbać.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------



przed nałożeniem lakieru odtłuść płytkę paznokcia za pomocą zmywacza do paznokci. a na lakier koniecznie top coat! ja polecam z sally hansen w srebrnej butelce (mega shine), u mnie manicure wytrzymuje ok. tygodnia.
O, dziękuję. W sumie z lakierów SH byłam zawsze zadowolona. Skoro Tobie trzyma się tak długo może warto spróbować. Liczę na to, że tak będzie
Cheerockee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 22:39   #30
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Cytat:
Napisane przez Cheerockee Pokaż wiadomość
O, dziękuję. W sumie z lakierów SH byłam zawsze zadowolona. Skoro Tobie trzyma się tak długo może warto spróbować. Liczę na to, że tak będzie
ja bardziej polecam Seche Vite, najlepszy, manicure nie do zniszczenia - jak hybrydowy

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

Cytat:
Napisane przez iskoas Pokaż wiadomość
Agnieszka16076
Zaleca się stworzenie go w sposób naturalny czy w sklepach też znajdziemy dobrej jakości?
w aptece, za ok. 2 zł, a jakość świetna
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-18 15:01:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.