Pytań kilka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-29, 14:19   #1
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378

Pytań kilka


W tym roku byłam u innego ginekologa niż zwykle i po wyniki z cytologi trzeba było się udać samemu. W starym miejscu dzwoniłam i mówili mi tylko, którą mam grupę. Dwa lata temu miałam I, a rok temu II, ale nie przejęłam się tym, ponieważ II grupę ma dużo osób.

Dzisiaj odebrałam wyniki i wyszło mi, że mam Trichomonas vaginalis. Zdziwiło mnie to, bo nie mam żadnego objawu na takie coś. Owszem moja pochwa jest często zaczerwieniona, ale nic mnie nie boli, nic nie szczypie, nie śmierdzi ani nie mam żadnych upławów. Poza tym wyczytałam, że to coś dotyka głównie osoby, które często zmieniają partnerów seksualnych lub/i nie dbają o higienę, co też się mnie nie tyczy.

Partnera seksualnego, z którym poszłam na całość ( że tak powiem) miałam tylko jednego, ale zawsze używaliśmy prezerwatywy, więc skąd takie coś? Nie wiem też czy mam do niego zadzwonić i powiedzieć: Hej, chyba jesteś chory, nie wiem kto kogo zaraził.

No i jeszcze jedno pytanie. Jak to się leczy? Wychowałam się w rodzinie, w której baaardzo rzadko łyka się leki i zazwyczaj to co łyknę powoduje u mnie skutki uboczne, więc średnio uśmiecha mi się coś brać, a potem mieć mdłości, zawroty głowy, jakieś wysypki i inne cudawianki.

Do ginekologa oczywiście się zapisałam no, ale trzeba czekać.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2014-04-29 o 14:22
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 14:39   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Pytań kilka

Pewnie facet Ci to sprzedał. Tak jest chorobami wenerycznymi- faceci to bezobjawowi nosiciele a kobiety zwykle się zakażają i chorują.
Tak, ja bym do niego zadzwoniła. Pewnie nie wie, że jest nosicielem i możliwe, że zaraża inne kobiety.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 18:04   #3
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Pytań kilka

Znalazłam na necie: Niestety kontakty seksualne nie są jedynym powodem zakażenia, ponieważ pierwotniak może się przedostać do organizmu po skorzystaniu z ręcznika zakażonej osoby lub wspólną kąpiel w wannie.
To tak po pierwsze.
Po drugie, nie martw się, to nic strasznego, udaj się do ginekologa i się wylecz. Partnera poinformuj, Czy byłaś jego pierwszą partnerką? Pewnie nie.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 18:15   #4
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Pytań kilka

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Znalazłam na necie: Niestety kontakty seksualne nie są jedynym powodem zakażenia, ponieważ pierwotniak może się przedostać do organizmu po skorzystaniu z ręcznika zakażonej osoby lub wspólną kąpiel w wannie.
To tak po pierwsze.
Po drugie, nie martw się, to nic strasznego, udaj się do ginekologa i się wylecz. Partnera poinformuj, Czy byłaś jego pierwszą partnerką? Pewnie nie.
Chodzi o to, że ja z nim nie jestem już i tak głupio mi po wielomiesięcznej przerwie dzwonić tylko i aż w takiej sprawie, ale zadzwonię, tzn. inaczej spróbuję się dodzwonić, bo póki co ma wyłączony telefon.
O tym ręczniku też doczytałam i o wannie i faktycznie mogło się to wziąć od wspólnych kąpieli, które zdarzały nam się co jakiś czas.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 07:29   #5
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Pytań kilka

No to już masz wyjaśnienie. A facet powinien wiedzieć, cieszę się, że zdobyłaś się na odwagę. Wiem, że to głupio dzwonić w takiej sprawie.
Ale facet może być nieświadomy i zarażać inne partnerki.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-30 08:29:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.