szyjka macicy nie zmienia po³o¿enia przez ca³y cykl - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi zwi±zane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2010-05-07, 17:00   #1
juhasakikirikama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 41

szyjka macicy nie zmienia po³o¿enia przez ca³y cykl


Witam,

Mam pytanie- co sie dzieje, poniewa¿ od 2-3 cykli moja szyjka nie zmienia po³o¿enia- jest nisko, twarda i w sumie ca³y czas zamkniêta. Brak jest te¿ ¶luzu- w tym miesiacu znow nie by³o ¶luzu p³odnego, czy to znaczy, ze nie mia³am owulacji? z drugiej strony zauwa¿y³am krwawienie oko³oowulacyjne? Na ogó³ moja szyjka mnie nie oklamywa³a a teraz takie cyrki, czy wina sa hormony, jesli juz to jakie, bo robie badania i nic specjalnego znich nie wynika.
juhasakikirikama jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-07, 18:01   #2
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 069
Dot.: szyjka macicy nie zmienia po³o¿enia przez ca³y cykl

Cytat:
Napisane przez juhasakikirikama Poka¿ wiadomo¶æ
Witam,

Mam pytanie- co sie dzieje, poniewa¿ od 2-3 cykli moja szyjka nie zmienia po³o¿enia- jest nisko, twarda i w sumie ca³y czas zamkniêta. Brak jest te¿ ¶luzu- w tym miesiacu znow nie by³o ¶luzu p³odnego, czy to znaczy, ze nie mia³am owulacji? z drugiej strony zauwa¿y³am krwawienie oko³oowulacyjne? Na ogó³ moja szyjka mnie nie oklamywa³a a teraz takie cyrki, czy wina sa hormony, jesli juz to jakie, bo robie badania i nic specjalnego znich nie wynika.
Szyjkê bada siê zawsze wieczorem, o tej samej porze.
Jak badasz rano to mo¿e dlatego ci takie szopki wychodz±?
Bra³a¶ tabletki antykoncepcyjne/plastry? Który to cykl po odstawieniu?
Hormony: progesteron i prolaktyna - najwa¿niejsze. te wrato sprawdziæ
O NPR - jest w±tek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=348076
Du¿o u¿ytecznych wskazówek jest na 28dni.pl -> forum.
M.in. o poprawieniu jako¶ci ¶luzu przy pomocy np. wiesio³ka.
w_isienka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-07, 23:19   #3
juhasakikirikama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: szyjka macicy nie zmienia po³o¿enia przez ca³y cykl

Hej, szyjkê badam wieczorem. nigdy nie bra³am tabletek, plastrów itd. kiedys mi lekarka przepisa³a pimafucort na zapalenie i masc ta bardzo zle na mnie zadzialala- bra³am j± dosc dlugo. I w sumie to byl jedyny kontakt z "hormonami"- jest to masc sterydowa- dziala na nadnercza. niemniej jednak jak skarzylam sie lekarzom to mnie ignorowali. tak samo ja teraz - m.in. z krwaiweniami w srodku cyklu i innymi takimi.
prolaktyne i progesteron mialam robiony- prolaktyna ok, progeseron w sumie tez- co rpawda robiony byl w 17 dniu cyklu. natomiast estradiol mialam niski ,(stad podejrzenia tez krwawien), w normie aczkolwiek dos³ownie warto¶æ graniczna.

Dzieki za rade- z tym wiesiolkiem to nie wiedzialam.

pozdr
juhasakikirikama jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-05-08, 15:26   #4
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 069
Dot.: szyjka macicy nie zmienia po³o¿enia przez ca³y cykl

Cytat:
Napisane przez juhasakikirikama Poka¿ wiadomo¶æ
Hej, szyjkê badam wieczorem. nigdy nie bra³am tabletek, plastrów itd. kiedys mi lekarka przepisa³a pimafucort na zapalenie i masc ta bardzo zle na mnie zadzialala- bra³am j± dosc dlugo. I w sumie to byl jedyny kontakt z "hormonami"- jest to masc sterydowa- dziala na nadnercza. niemniej jednak jak skarzylam sie lekarzom to mnie ignorowali. tak samo ja teraz - m.in. z krwaiweniami w srodku cyklu i innymi takimi.
prolaktyne i progesteron mialam robiony- prolaktyna ok, progeseron w sumie tez- co rpawda robiony byl w 17 dniu cyklu. natomiast estradiol mialam niski ,(stad podejrzenia tez krwawien), w normie aczkolwiek dos³ownie warto¶æ graniczna.

Dzieki za rade- z tym wiesiolkiem to nie wiedzialam.

pozdr
Je¶li mog³abym ci co¶ doradziæ - to mo¿e zacznij obserwacje wg NPR(temperatura, sluz). Zobaczysz jak ci organizm funkcjonuje i czy jest u ciebie owulacja. Jak d³ugo badasz szyjkê i czy jeste¶ pewna, ¿e to na pewno jest szyjka? Oczywi¶cie wizyta z USG (¿eby potwierdziæ owulacje lub jej brak) na pewno nie zawadzi.

Edytowane przez w_isienka
Czas edycji: 2010-05-08 o 15:32
w_isienka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Ginekologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.