Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-17, 16:06   #2461
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Sluchajcie dziewczyny piszecie ze witamina A -moze powodowac przebarwienia skory?to skoro tak to nie mozna stosowac olejow olejkow z jej zawartoscia czyli stosowanie olejku np,awokado odpada jak np,ktos nie stosuje filtrow?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 17:00   #2462
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny,
Czy zakup oleju Nigella(z czarnuszki) ma w moim przypadku sens??- dotychczas zapychały mnie wszystkie testowane, np migdałowy, arganowy, skwalan.

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Jeszcze spytam w swojej sprawie - myślę nad dokupieniem oleju, póki co mam z nasion malin (Naturalis), generalnie jestem zadowolona, ładnie mnie nawilża (policzki) i nie zapycha (strefa T), chciałabym kupić coś o podobnej lekkości i działaniu (możliwie mało kwasu oleinowego), ale mało się jeszcze znam, więc proszę o polecenie jakiegoś
Z moich amatorskich poszukiwań wyłuskałam : olej z krokosza barwierskiego, z pestek arbuza lub z pestek granatu - możecie zweryfikować i polecić jeden?
mnie ktoś na wizażu kiedyś polecił z pestek arbuza jako jedyny niezapychający z całej masy przetestowanych
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 17:11   #2463
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Czy zakup oleju Nigella(z czarnuszki) ma w moim przypadku sens??- dotychczas zapychały mnie wszystkie testowane, np migdałowy, arganowy, skwalan.
Szukaj kwasów ubogich w kwas oleinowy (migdałaowy cz arganowy są w niego bogate), a bogatych w linolowy, gammalinolenowy (omega-6) i alfa-linolenowy (omega-3)
http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=16
http://www.zrobsobiekrem.pl/?218,ole...tki-organiczny
olej lniany
http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=16
czarnuszka tez może być 58% omega-6, 24% omega-9
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-17 o 17:13
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 19:41   #2464
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Arganowy nie służy twojej cerze - to znaczy, że zapycha? Jak tak, to wiesiołkowy będzie to robił na bank ;P
Żeby zmieszać trwale fazę wodną (żel HA) i olejową potrzebny jest emulgator
w takim razie bede mieszac na biezaco

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dlaczego?
Zapychają oleje z dużą zawartością kwasu oleinowego. Arganowy ma go dużo, wiesiołkowy mało.
uff uzlylo mi arganowy zapycha-niezapycha, w sumie i tak jest lepiej niz po pewnym kremie z sanoflore po kotrym sie oczyszczam juz 3 miesiace, ale nadal nie jest tym CZYMS. licze na wiesiolek...
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 10:42   #2465
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dlaczego?
Zapychają oleje z dużą zawartością kwasu oleinowego. Arganowy ma go dużo, wiesiołkowy mało.
Jak na złość nie mogę znaleźć w necie składu procentowego oleju z wiesiołka Obiły mi się o uszy (oczy) ostatnio właśnie skargi, że wiesiołek mocno zapycha. Chociaż ze względu na zawartość GLA powinien działać pozytywnie na trądzik czy zaskórniki.
Moje przypuszczenia co do zapychania widocznie wysnułam zbyt daleko
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 10:49   #2466
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Jak na złość nie mogę znaleźć w necie składu procentowego oleju z wiesiołka Obiły mi się o uszy (oczy) ostatnio właśnie skargi, że wiesiołek mocno zapycha. Chociaż ze względu na zawartość GLA powinien działać pozytywnie na trądzik czy zaskórniki.
Moje przypuszczenia co do zapychania widocznie wysnułam zbyt daleko
Cos w tym musi byc, bo mnie wiesiolkowy zapachal, jako jeden z niewielu
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 12:10   #2467
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Skład oleju z wiesiołka (ZSK):
http://www.zrobsobiekrem.pl/files/B9...nic%5B1%5D.pdf
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-18, 14:24   #2468
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
czy ktos moglby mi to przelozyc bardziej zrozumiale?

kurcze, a mialam zamowic jojoba, a w ostatniej chwili mnie podkusilo na ten wiesiolek hmmm
no to nastepnym razem

mam jeszcze pytanie czy uzywalyscie moze oleju karite? wiem, ze jest maslo, ale przypadkiem na wakacjach we Wloszech natknelam sie na olejek karite i go kupilam. a teraz troche boje sie na twarz go stosowac. czy ktos ma doswiadczenia z tym olejkiem?

i jeszcze jedno dostalam wczoraj moj dlugo wyczekiwany olejek manuka i moze jeszcze za wczesnie na zachwyty ale cos czuje, ze to jest TO. wieczorem zmieszalam go z arganem, kremem przeciw niedoskonalosciom sanoflore i rano czekalo mnie mile zaskoczenie. cera taka uspokojona, pory zwezone. zoabczymy jak dlugo bedzie tak cudnie.
dlugo kminilam z czym kojarzy mi sie zapach - i jesli ktos stosowal kosmetyki janssen do cery tlustej, to wlasnie tak pachnie olejek. pamietam, ze jakis czas mi sluzyly te kosmetyki, niestety sa cholernie drogie jak na stala pielegnacje.

ciesze sie, ze trafilam na ten watek, musze chyba zaczac z lektura od poczatku
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 20:25   #2469
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
czy ktos moglby mi to przelozyc bardziej zrozumiale?
kwas palmitynowy - 6,3%
kwas stearynowy - 2,2%
kwas oleinowy - 7,2%
kwas linolowy - 73,5%
kwas alfa-linolenowy - 0,3%
kwas gamma-linolenowy - 9,1%
kwas arachidowy - 0,4%
kwas eikozenowy - 0,2%
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 17:32   #2470
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny czy moglybyscie mi doradzic jakis olej olejek,-ktory zmniejszy-zlikwiduje wagry? (mam cere wrazliwa-jakby naczynkowa)
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 17:38   #2471
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy moglybyscie mi doradzic jakis olej olejek,-ktory zmniejszy-zlikwiduje wagry? (mam cere wrazliwa-jakby naczynkowa)
Nie wydaje mi się, żeby cokolwiek Ci zlikwidowało wągry, jedynie może zmniejszyć ich ilość. Od siebie polecam olej z kocanki, ładnie łagodzi podrażnienia i nadaje się jak najbardziej dla cery naczynkowej.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-19, 19:51   #2472
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
kwas palmitynowy - 6,3%
kwas stearynowy - 2,2%
kwas oleinowy - 7,2%
kwas linolowy - 73,5%
kwas alfa-linolenowy - 0,3%
kwas gamma-linolenowy - 9,1%
kwas arachidowy - 0,4%
kwas eikozenowy - 0,2%
czyli z tego co sie orietuje to wyglada to dobrze
dziekuje!
za jakis czas dam znac jak sie sprawuje
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 19:55   #2473
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Pogrzebałam trochę i zrobiłam małe zestawienie (wybranych) olei zimnotłoczonych dostępnych na ZSK, mazidłach i naturalisie i ze zdziwieniem odkryłam, że oleje z najmniejszą zawartością kwasu oleinowego (zawartość 7-8 %) to:

z wiesiołka
czarnej maliny
zielonej kawy


następnie od 10 do 20% zawierają oleje:

z czerwonej maliny,
z nasion truskawki
z krokosza barwierskiego
z owoców róży
z róży piżmowej
słonecznikowy
z nasion bawełny
z ogórecznika lekarskiego
z orzechów włoskich
z pestek azbuza


olej arganowy (46%)

a reszta ma powyżej 60%:

ze słodkich migdałów
z orzechów laskowych
z awokado


Mam nadzieję, że pomoże to w wyborze olei o najmniejszym prawdopodobieństwie zapychania Nie mogłam się doszukać składu kilku interesujących mnie olei, a mianowicie jojoba i sojowego. Jak ktoś wygrzebie, to proszę o info - chcę nakarmić ciekawość

Olej z róży piżmowej zawiera małą dawkę witaminy A, która walczy z zaskórnikami - warto spróbować (u mnie działa)
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 20:13   #2474
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Pogrzebałam trochę i zrobiłam małe zestawienie (wybranych) olei zimnotłoczonych dostępnych na ZSK, mazidłach i naturalisie i ze zdziwieniem odkryłam, że oleje z najmniejszą zawartością kwasu oleinowego (zawartość 7-8 %) to:

z wiesiołka
czarnej maliny
zielonej kawy


następnie od 10 do 20% zawierają oleje:

z czerwonej maliny,
z nasion truskawki
z krokosza barwierskiego
z owoców róży
z róży piżmowej
słonecznikowy
z nasion bawełny
z ogórecznika lekarskiego
z orzechów włoskich
z pestek azbuza


olej arganowy (46%)

a reszta ma powyżej 60%:

ze słodkich migdałów
z orzechów laskowych
z awokado


Mam nadzieję, że pomoże to w wyborze olei o najmniejszym prawdopodobieństwie zapychania Nie mogłam się doszukać składu kilku interesujących mnie olei, a mianowicie jojoba i sojowego. Jak ktoś wygrzebie, to proszę o info - chcę nakarmić ciekawość

Olej z róży piżmowej zawiera małą dawkę witaminy A, która walczy z zaskórnikami - warto spróbować (u mnie działa)
Bardzo fajne zestawienie. Co do oleju jojoba i sojowego to prosze bardzo:
http://dl.dropbox.com/u/1020026/carr...risonchart.pdf
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 21:09   #2475
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czyli im mniejsza zawartość kwasu oleinowego, tym mniejsze prawdopodobieństwo zapchania, dobrze rozumiem?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 21:23   #2476
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Teoretyczne tak. W praktyce efektu nie da się do końca przewidzieć, wchodzą w grę inne czynniki (także indywidualne). Każdy olej trzeba samemu testować.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 08:30   #2477
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

a co powiecie o oleju z czarnuszki?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 08:36   #2478
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Teoretyczne tak. W praktyce efektu nie da się do końca przewidzieć, wchodzą w grę inne czynniki (także indywidualne). Każdy olej trzeba samemu testować.
Jasne, rozumiem, dzięki za sprostowanie i pomoc.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 14:27   #2479
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny a jaki olejek-olej polecicie na :skora na policzkach -ktora wyglada jak skorka pomaranczy? czy ten olejeke z dzikiej rozy tez na to pomoze czy inny byscie na ten problem proponowaly?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-21, 15:36   #2480
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja też mam dziewczyny pytanie odnośnie tego olejku z NASION dzikiej róży. Wyczytałam, że jest to bardzo cenny olejek, tak więc chce zaprzestać stosowania kremów i chce sie przerzucić na olejki i nie wiem, czy ten olejek z dzikiej rozy to ten sam co z róży rdzawej/piżmowej? W jakich stezeniach mozna go stosowac na Twarz?
Czy może do skóry suchej ale skłonnej do zapychania lepszy byłby lniany?

Wiem, ze powinnam przeczytac dwa wątki, ale zajęło by mi to cały miesiąc a olejek trzeba mi na już.
Tak więc z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez _Sarenka_
Czas edycji: 2011-08-21 o 15:43
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 16:29   #2481
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Olejek z dzikiej rozy a olejek z rozy pizmowej to nie to samo? czym sie roznia?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 17:04   #2482
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

no ja własnie nie wiem... jest rosa canina, rosa mosqueta, nie ogarniam która jest jaka.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 20:03   #2483
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Olej z dzikiej róży Rosa Canina (z ZSK) i oleje z róży piżmowej/rdzawej Rosa Moschata/Rubiginosa (z Mazideł, BU, EcoSpa, Naturalnego Piękna, Naturalisa) to to samo. Wszystkie pochodzą z Chile, wszystkie są ekologiczne. Nazwa Rosa Canina odnosi się do rozmaitych gatunków dzikich róż, w tym piżmowej, producent/dystrybutor oleju z ZSK podał po prostu w INCI nazwę ogólną. Dla porównania podaję składy oleju z Mazideł i ZSK.

ZSK:
- kwas palmitynowy - 3,85%
- kwas stearynowy - 2,7%
- kwas oleinowy - 14,85%
- kwas linolowy - 43,25%
- kwas alfa-linolenowy - 33,62%

Mazidła:
- kwas palmitynowy - 3,93%
- kwas stearynowy - 1,96%
- kwas oleinowy - 15,13%
- kwas linolowy - 44,02%
- kwas alfa-linolenowy - 33,9%

Przy okazji wizyty na stronie NP znalazłam intrygującą informację (w zakładce "Technicznie"):
Nie używać na cerę trądzikową i przetłuszczającą się
.

Ciekawa jestem, czym właściciele sklepu uzasadniają takie przeciwwskazanie.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 20:44   #2484
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przy okazji wizyty na stronie NP znalazłam intrygującą informację (w zakładce "Technicznie"):
Nie używać na cerę trądzikową i przetłuszczającą się
Ciekawa jestem, czym właściciele sklepu uzasadniają takie przeciwwskazanie.
Tez spotkałam sie z taka informacja, ale nie wiem dlaczego, przecież profil kwasów tłuszczowych na to nie wskazuje, wręcz odwrotnie.
Czy jakieś posiadaczki takiej cery, używajace tego oleju mogą sie z tym zgodzić lub nie?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 20:53   #2485
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tez spotkałam sie z taka informacja, ale nie wiem dlaczego, przecież profil kwasów tłuszczowych na to nie wskazuje, wręcz odwrotnie.
Czy jakieś posiadaczki takiej cery, używajace tego oleju mogą sie z tym zgodzić lub nie?
kojarzę, że jedna z dziewczyn z wątku o zbiorach pisała, że ma ten olej i rzeczywiście pogarsza jej trądzik
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 21:27   #2486
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A mi odpowiadał, tyle że nie w stężeniu 100%, bo takie generalnie mi nie służy, niezależnie od rodzaju oleju. W serum do 20% jest w porządku. Aktualnie większą sympatią darzę malinę i lniankę (dostępna w ZSK pod błędną nazwą "linianka" ), ale do róży na pewno wrócę nie raz.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 22:21   #2487
nowalinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam, jestem nowicjuszką w olejowym świecie, cały wieczór spędziłam na czytaniu tego tematu i kompletowaniu specyfików dla siebie mam jeden problem- często piszecie żeby olej "połączyć" z kw hialuronowym stad moje pytanie- czy jest on odpowiedni dla osoby mającej 23 lata??
nowalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 22:52   #2488
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ale ktoras z was napisala ze olejek z dzikiej rozy: zmniejsza zaskorniki-wagry,likwiduje przebarwienia potradzikowe,dziala na blizny,blizny-potradzikowe ,zmniejsza pory?
Stosujac go przynajmniej 3 miesiace
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 15:40   #2489
mhm_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 288
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czy ktoś może wie jak wygląda sprawa z olejem z pestek winogron?? jest on powszechnie dostępny w sklepach ale w butelkach z jasnego szkła... nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy istnieje taki olej tłoczony na zimno, nierafinowany
mhm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 15:48   #2490
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Polski Bursztynie, nie ma się czym przejmować. Informacja na stronie NP jest podana bez żadnego uzasadnienia (poza tym, jak się przyjrzysz opisom dostępnych u nich surowców i półproduktów, to zauważysz, że są one często chaotyczne i niedopracowane, delikatnie mówiąc). Dla porównania informacja na temat oleju podana w ZSK: Nadaje się także do skóry tłustej o skłonności do trądziku.

Cytat:
Napisane przez mhm_ Pokaż wiadomość
Czy ktoś może wie jak wygląda sprawa z olejem z pestek winogron?? jest on powszechnie dostępny w sklepach ale w butelkach z jasnego szkła... nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy istnieje taki olej tłoczony na zimno, nierafinowany
http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=16

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-08-22 o 15:49
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.